PZC Studie naar zwakke zeewering Vuurzee legt woning Hulst in de as Nebus Loyalty bundelt activiteiten in Hulst foemen YAMAHA DEMODAG Veel animo bedrijven Hulst voor opzetten verzamelgebouwen Met KPN ben je maximaal in de lucht! k ZATERDAG 18 DECEMBER Duur onderhoud begraafplaatsen Broekmans blijft hopen op veer Huiselijk geweld bestraft Woningbrand door vuurwerk Tiplijn over moord in Goes 'trsterking dijken en duinen West-Zeeuws-Vlaamse kust op termijn nodig S'*w.b-fn I BE EETKAMER dactie: 0113-315649 „vDZC.nl wredactie@pzc.nl ^us31.4460 AA Goes KJÏÏdïn'-Zeeland: 0113-315520; Slaanderen: 0114-372770; @«0-4562500. 15 december 2004 editie Zeeuws-Vlaanderen 9 t 3 topmuzikanten I DEN DEKKER MUZIEK i 69, Kapelle, 0113-330330 www.dendekkermuziek.com TERNEUZEN - Verschillende Terneuzense fracties zoe ken naar wegen om de begraaf rechten volgend jaar min der te laten stijgen. Ze moeten dan echter het eerder door hen zelf aangenomen principe loslaten om een kostendek kende belasting te heffen. De Lijst Cees Freeke vindt dat niet goed. Freeke wil wel van burgemeester en wethou ders horen waarom de kosten van het groenbeheer van de begraafplaatsen de pan uitrijzen. Het tarief van de be- graafrechten kan naar beneden als op het 'excessieve' on derhoudsbedrag (dat de helft van de exploitatiekosten zou opslokken) kan worden bezuinigd, stelt Freeke. HULST - Hulstenaar A. Bx-oekmans gaat er nog steeds vanuit dat en fiets-voetveer tussen Oost-Zeeuws-Vlaande- ren en Zuid-Beveland bestaansrecht heeft. Hij stoort zich zeer aan opmerkingen van wethouder E. de Deckere dat geen enkele Hulstenaar de laatste anderhalf jaar nog in het geweer is gekomen tegen het opheffen van het veer Kruiningen-Perkpolder. Broekmans wordt regelmatig aangesproken door plaatsgenoten die klagen over de reis naar 'de overkant'. Met hulp van de Nationale Ombuds man hoopt hij de zaak weer op de agenda te krijgen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 47-jarige inwoner van Heinkens- zand voor huiselijk geweld en een vernieling veroordeeld tot tachtig uur werkstraf. De man bestreed de aantijgin gen. Zo zei hij op de bewuste dag, 25 september, per onge luk tegen de buitenspiegel van de auto van zijn buurman te zijn gelopen, hoewel een andere buurtbewoner had ge zien dat hij de spiegel eraf trapte. „U stond op het punt te ontploffen, omdat u die dag was geconfronteerd met de echtscheidingspapieren van uw vrouw", zei de politierech ter. Twee weken na de vernieling, op 9 oktober, kwam het tot een gewelddadige confrontatie met zijn echtgenote, die met de kinderen bij haar ouders was gaan wonen. Het liep uit op een fors handgemeen. De vijftienjarige dochter zag hoe haar moeder tegen de muur werd gegooid, in het gezicht werd geslagen en klappen tegen mg en nek kreeg. „Zij viel mij steeds aan. Daartegen heb ik me verweerd", voerde de man ter verweer aan. SOMMELSDIJK - In een woning in Sommelsdijk op Goe- ree-Overflakkee is maandagavond brand ontstaan door dat er binnen vuurwerk was afgestoken. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De brandweer had de vlammen binnen een kwartier onder controle. door Sheila van Doorsselaer HULST - In de gemeente Hulst is een overweldigende belang stelling voor de bouw van be drijfsverzamelgebouwen. Kwam een paar jaar geleden nog niet één bedrijfsverzamelge bouw van de grond, nu liggen er bij de gemeente opties voor vier van dergelijke gebouwen en nog eens vier multifunctionele be- drijvenunits. Voor de resterende percelen op bedrijventerrein Hogeweg in Hulst lopen opties over grondaf- name van in totaal vier bedrijfs verzamelgebouwen. Beleggings maatschappij Tivoli uit Hulst wil twee bedrijfsverzamelgebou wen realiseren van in totaal 2612 vierkante meter. Joosse Vastgoed heeft een optie op een perceel van ongeveer 1400 vier kante meter, eveneens voor een bedrijfsverzamelgebouw en het zelfde geldt voor Sjaak Moens Logistics. In 1999 bestonden nog vergevor derde plannen voor de bouw van een bedrijvencentrum langs Rijksweg N60 in Hulst tegen over Morres en naast dranken handel Heineken Amstel Wau- ters. Het project was een samenwer kingsverband tussen de Rabo- banken van Hulst en Sint-Jan- steen, bouwbedrijf Cordeel uit het Belgische Temse en de ge meente Hulst. Marktonderzoek in Hulst en om geving zou een bedrijfsverzamel gebouw bovendien rechtvaardi gen omdat veel startende onder nemers niet de financiële arm slag hebben voor een eigen pand, maar wel behoefte heb ben aan passende bedrijfsruim te. Directeur G. Lernhout van Rabobank Sint Jansteen achtte de plannen voor het bedrijfver- zamelgebouw destijds zeker haalbaar. In 2001 werdén de plannen ech ter, ondanks de reeds toegezeg de Europese, provinciale en ge meentelijke subsidies van vele honderdduizenden euro's, op de lange baan geschoven. Een haal baarheidsonderzoek van advies bureau BRO uit Vught had uitge wezen dat er te weinig kansen waren voor een dergelijk bedrij vencentrum. Afzonderlijke on dernemers zien nu echter wel brood in bedrijfsverzamelgebou wen. Bax-Fassaert Projectontwikke ling uit Hulst heeft daarnaast aan de Australiëweg op Hoge weg een optie op een perceel van ruim tienduizend vierkante meter voor de bouw van vier multifunctionele bedrijven- units. „In eerste instantie mik ken we bijvoorbeeld op garage bedrijven", zegt R. Fassaert. „Maar alles hangt af van de vraag. Hebben deze bedrijven geen interesse in de units, dan passen we de units zodanig aan dat ze ruimer toepasbaar zijn." zeeuwse almanak Kerstboom Nimmer stond-ie zo vroeg in het Kloetingse gezin. En voor het eerst een kunstexem plaar, om voorgoed af te reke nen met het syndroom van de altijd scheve boom en de naal den die al ruim voor het kerst feest in groten getale op de grond vallen. Het opzetten bleek nog een he le kunst, om niet te zeggen een heidens karwei. Het nam een complete avond in beslag om het geheel in elkaar te zet ten en zelfs de kleinste won derschone takjes uit te vou wen. Hij staat daar nu, versierd en wel, prachtig te wezen. Te mooi eigenlijk,, tenoijl ook de aangename geur van een ech te boom ontbreekt. Vader be keek het resultaat dan ook met gemengde gevoelens. Stie kem heeft hij de boom toch een beetje scheef gezet. En als je heel hard schudt, laten wat nepnaaldjes los. Net echt. GOES - De politie heeft een tip lijn geopend voor informatie over de zaak van Sam Blokpoel, de 81-jarige Goesenaar die in au gustus 1995 om het leven werd gebracht. Mensen die tips hebben kunnen bellen met het (gratis) telefoon nummer 0800-3366000. Ook kan ge-emaild worden naar het e-mailadres opsporing zee- land.politie.nl. De politie hoopt alsnog informa tie binnen te krijgen die tot de oplossing van de zaak leidt. (Advertentie) HBI Van A naar B met het OV? Bel 0900-9292 www.9292ov.nl ijfSheilavan Doorsselaer 1ST - Nebus Loyalty BV, zusteronderneming van u!i dermann, gaat alle admini- a,ieve activiteiten onderbren- D'n Hulst. Aan de Hogeweg iir( een groot hoofdkantoor. ™ntenservice, nu nog geves- 'in Terneuzen, verhuist ook 'Hulst. 1 Loyalty is gespeciali- "■'n het verzorgen van (kort- Vr, Ne) klantenbindingspro- Ve-i Nia's, zoals spaaracties en rootieactiviteiten. Nebus dit in opdracht van grote ®raemingen waaronder ook Nations, en supermarktcon- E in de meeste landen van ®?a.Het gaat om verschillen- 1!lrrnen van spaaracties, van dtjestot chipcards. us heeft op dit moment in g buitenland vestigingen in (België) Biel (Zwitser- Keulen, Parijs, Milaan en (Advertentie) I,,.; °rzakelijke doeleinden Praag. In Nederland heeft Ne bus vestigingen in Hulst, Terneu zen, een dependance in Kapel- lebrug en een logistieke afdeling in Vogelwaarde. In Hulst, in het voormalige waterschapskantoor aan de Hogeweg, werken zestig medewerkers. Zo'n 25 medewer kers van de klantenservice van Nebus verrichten hun werk van uit het Neckermann-pand op be drijventerrein Handelspoort in Terneuzen. Groei Omdat Nebus de afgelopen ja ren een grote groei heeft meege maakt, zijn vijftien personeelsle den die de automatisering ver zorgen, al een jaar onderge bracht in een dependance in Ka- pellebrug, op het terrein van In- terjute. Nebus wil nu de interne bedrijfsvoering bij elkaar bren gen in één groot pand. Gekozen is voor Hulst. „Ons Nederlandse hoofdkantoor zat hier immers al. Ons Hulster kantoor zal wel aanzienlijk worden uitgebreid", zegt Nebus-directeur A. Dröge. „We waren al een tijdje uit ons jasje gegroeid en daar komt rond augustus verandering in. Dan wordt de nieuwbouw bij ons huidige pand opgeleverd. We beginnen de komende we ken met de bouw." Het nieuwe kantoor zal ongeveer tweedui zend vierkante meter beslaan, verdeeld over een aantal etages. De logistieke tak van het bedrijf blijft in Vogelwaarde gevestigd. In Vogelwaarde werken zestig mensen. Nebus werd opgericht in 1988. Toen als onderdeel van postorderbedrijf Neckermann. Sinds december 2002 opereert Nebus als zelfstandige organisa tie onder de paraplu van de in ternationale handelsonderne ming KarstadtQuelle, evenals Neckeimann. (Advertentie) Samsung S34li vanaf O,-* 2 KLM vliegtickets cadeau bij KPN MobielPlus NEC N4101 vanaf O Verkrijgbaar bij Primafoon, Teil Me, 0800-0105 of via kpn.com. altijd dichtbij yrRgné van Stee njlSDe studie naar de aan- van de zwakke dijkvakken duinen langs de kust van Bl-Zceuws-Vlaanderen is he pen. Zuidwest-Walcheren ligt later. lel kustvak van Breskens tot izand is, evenals de kust van lidwest-Walcheren en zes an- ire kuststroken in Nederland, ur het Rijk aangewezen als akke schakel. Binnen twee- iderd jaar moeten die wor- d versterkt om de gevolgen s de zeespiegelstijging, bo- udaling en zwaardere golf- avallenop te vangen. Kustver- Üging moet daarbij hand in nd gaan met verbetering van mimtelijke kwaliteit. ;t Rijk heeft aan de provincie miljoen euro beschikbaar steld voor de studies in Etiws-Vlaanderen en Walche- L Het studiegebied in st-Zeeuws-Vlaanderen be ll 16 kilometer: het hele fak vanaf Breskens tot en )adzand. De zeewering be st hier afwisselend uit korte fa dijk en duin. Op Wal- OT gaat het om 17 kilome- vanaf de Boulevard in Vlis- gentot en met de Westkappel- Zeedijk. Het onderzoek zou ivankelijk tot en met 2007 lo- LDeGebiedscommissie West tows - Vlaanderen wilde jniet op wachten, omdat zij ismart zit te wachten op uit- jingvan projecten in het ka- van Natuurlijk Vitaal. Dit [edsplan moet de economi- en toeristisch-recreatieve tost van de streek veilig- a, De wens van de gebieds- sissie is gehonoreerd, waar- i" (Advertentie) (Advertentie) Vaar culinair genieten onvergetelijk blijft 0118-635676 Middelburg door de planstudie geen onnodi ge vertraging voor Natuurlijk Vi taal oplevert. Het onderzoek voor de kust van Zuidwest-Wal cheren mag wel tot en met 2007 duren. Wellicht kan daardoor worden geprofiteerd van de er varingen die in West-Zeeuws- Vlaanderen worden opgedaan. In de studie is binnendijkse ver sterking van de West-Zeeuws- Vlaamse kust een belangrijk on derzoeksonderwerp. In Natuur lijk Vitaal gaat de voorkeur tus sen Het Zwin en Breskens uit naar een landinwaartse kustver dediging door een combinatie van binnendijkse duinen (2,85 hectare) en binnendijken (10,3 kilometer). Voor Cadzand-Bad en Breskens is gekozen voor een zeewaartse versterking die ruim te biedt voor een oppepper van deze kernen. De opzet hiervan biedt veel mogelijkheden voor een combinatie van functies, waaronder recreatief medege bruik in natuurgebied. Ook is het mogelijk de ontwikkeling van duinstruweel te combineren met binnendijkse duinen. Voordeel De uitvoering van de kustver- sterkingswerkzaamheden kun nen een belangrijk voordeel op leveren voor Natuurlijk Vitaal. Op een begroting van meer dan een miljard euro (op te brengen door diverse overheden en parti culieren) is ruim 300 miljoen in geboekt als rijksbijdrage aan plannen voor de kust. Mocht er onverhoopt uitstel plaatsvin den, dan loopt het gebiedsplan niet per se gevaar omdat diverse planonderdelen in gebieden ach ter de kust niet hoeven te wach ten op de kustversterking. Me dio 2005 zal op basis van een glo bale effectwaardering van de mogelijke oplossingen een keu ze op hoofdlijnen worden ge maakt. In de tweede fase van planstudie, die tot medio 2006 duurt, worden de maatregelen en de precieze inrichting voor de verschillende deelgebieden vervolgens meer in detail uitge werkt. door Sheila van Doorsselaer '<50 -4331 LH Middelburg "B 0118-612508 HULST - Een verzengende vuur zee heeft in de nacht van maan dag op dinsdag een woning aan de Zoutestraat in Huist in de as gelegd. De bewoner was op het moment van de brand niet thuis. De technische recherche onderzoekt of er sprake is van brandstichting. De brandweer kreeg de eerste melding binnen rond 1.40 uur. Daarna kreeg de Gemeenschap pelijke Meldkamer Zeeland meerdere telefoontjes over de brand te verwerken. Omwonen den zouden een luide knal heb ben gehoord, waarna de brand in alle hevigheid losbarstte, maar volgens de politie waren er in het pand geen gasflessen aanwezig. Toen de brandweer arriveerde, 25 man sterk, sloe gen de vlammen al metershoog uit het dak van het pand. Het huis bleek niet meer te redden, de eerste prioriteit van de brand weer was het beschermen en nat houden van de twee naastgele gen woningen. De huizen staan slechts enkele meters van elkaar verwijderd en door de hitte en het zogenaamde vliegvuur was er een grote kans dat de brand zou overslaan naar de twee be lendende woningen. De brandweer rukte uit met twee bluswagens van het Huls ter korps, een bluswagen uit Vo gelwaarde en een hoogwerker. Het is de brandweer gelukt de twee aanpalende woningen te redden en het vuur in het getrof fen pand te doven. Van één huis begon door de hitte de plastic dakgoot te smelten, maar erger kon worden voorkomen. Bewoners De bewoners van de naastgele gen woningen moesten hun huis tijdelijk verlaten en werden op gevangen bij de overburen. Zij zijn inmiddels naar hun huis te ruggekeerd. De Hulster burgemeester J.F. Mulder heeft 's nachts nog een bezoek gebracht aan de Zoute straat en met buurtbewoners ge sproken. Gisterochtend is de technische recherche begonnen met een spo renonderzoek. Onderzocht wordt of er sprake is van brand stichting. De technische recher che kon het pand en de omge- De brand in het pand aan de Zoutestraat woedde zo hevig, dat het huis gesloopt moet worden. ving echter niet betreden voor dat de Hulster brandweer enke le muren van het uitgebrande pand had gestut of neergehaald. De brand bleek zo verwoestend dat er instortingsgevaar dreig de. De woning moet worden ge sloopt. Het onderzoek naar de oorzaak van de uitslaande foto brandweer Hulst brand is nog niet afgerond. De bewoner is gehoord op het poli tiebureau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41