lezwaar tegen loemenzaak Modelvliegtuigclub moet vertrekken Alle schouders onder Big S PZC Eén Veers loket voor ontheffing duinen CLARINS LaBan 2005 start met Kiss-spektakel Brand legt woning in as Celstraf voor leegdrinken fles bier Broekmans blijft hopen op veer Goesenaar op dievenpad agenda fiplijn over aak Blokploel fyenaren zwaar teleurgesteld par I st i' PARFUMERIE- ■Trefpunt iIlt wereldmerken I D D t I 8 U R 6 Bezorgklachten: 1800-0231231 opmaandag t/m vrijdag ge- Burende de openingstijden; egstot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a '300 AB zierikzee Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 ;E-niaïl: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Fsme Soesman Melita Lanting jfmtrale redactie Slationspark 28 Postbüs 31 ^0 AA goes [ti: 10113)315500 Y' 10113)315669 •mail: redactie@pzc.nl vernet Wvw.pzc.nl E'mail: web@pzc.nl In juni van dit jaar protesteerden bestuur, vrijwilligers en leden van Big S tegen sluitingsplannen voor het jongerencentrum. door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Een plezieri ge plek voor en door de jeugd. Dat moet jongerencentrum Big S weer worden en om dat doel te bereiken wordt door de soosvrijwilligers nijver gewerkt aan zo wel het gebouw als aan de programme ring voor het nieuwe jaar. Nog niet zo lang geleden pakten zich donkere wolken samen boven Big S. De gemeente Schouwen-Duiveland presen teerde mei dit jaar het Project Strate gisch Accommodatiebeleid en één van de aanbevelingen daarin was om te be kijken of het soosgebouw - een gemeen telijk pand - mogelijk afgestoten zou kunnen worden en de soosactiviteiten zouden kunnen worden ondergebracht in dorpshuis De Schutse. Het soosge bouw zou, zo viel te lezen in de rappor tage, in slechte staat verkeren en negen tig procent van de tijd leeg staan. Het nieuws sloeg bij Big S in als een bom. Big S-voorzitter Y. van Wijnen onstak in woede en liet geen spaan heel van de conclusies en aanbevelingen van het gemeentelijk beleidsplan. Samen met bestuur, vrijwilligers en leden trok Van Wijnen ten strijde tegen de in zijn ogen onzalige plannen. Onderdeel van het gevecht tegen de gemeentelijke be zuinigingsdrift was een luidruchtig be zoekje aan de commissievergadering tij dens welke het accommodatiebeleid be sproken werd. Big S wist de meerder heid van de gemeenteraad achter zich te krijgen en daarmee was sluiting van de accommodatie aan het Sluispad van de baan. Gemotiveerd Gesprekken tussen Big S en de gemeen te volgden en die bleven niet zonder ge volgen. De hele situatie droeg ertoe bij dat zowel het bestuur als de bezoekers tot op het bot gemotiveerd raakten om Big S voor eens en altijd stevig op de kaart te zetten en een gezonde toekomst af te dwingen. In grote lijnen komt het erop neer dat de gemeente de middelen levert en Big S de menski-acht. De stok oude verwarmingsketels zijn met ge bruikmaking van deze formule inmid dels vervangen door en spiksplinternieu we energiezuinige installatie. Binnen kort worden ook de verouderde en daar mee onveilige elektriciteitsleidingen in het soosgebouw vernieuwd. Naast deze initiatieven op het bouwkun dige vlak wordt ook op het gebied van de programmering driftig aan de weg getimmerd. De bezoekersaantallen moe ten, vindt het Big S-bestuur, verder op gekrikt en om dat te bewerkstelligen is en wordt gezocht naar aantrekkelijke acts en plezierige feesten. 2005 gaat in Big S zaterdag 5 februai van start met een spectaculair optrden. Het jongeren centrum heeft de Hongaarse Kiss Fore ver Band naar Haamstede weten te ha len en dat is meer dan zomaar een 'coverbandje'. De Kiss Forever Band foto Marijke Folkertsma werd in 1995 opgericht en inmiddels hebben de Hongaarse heren de destijds beroemde en beruchte Kiss-act tot in perfectie geïmiteerd. Sinds 1998 treedt de Kiss Forever Band op met de volledi ge Kiss-gimmick. Vuurwerk Dat wil zeggen: bizarre outfits, bijpas sende schmink, vuurwerk, bommen, confetti, rook en vuurspuwen. Eerst werd het Oostblok veroverd en nu is Eu ropa aan de beurt, althans als het aan de Kiss Forever Band ligt. De band heeft inmiddels optredens in Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk en Engeland achter de rug en nu is Nederland aan de beurt. De Kiss Forever Band brengt een show waarin alle hits die Kiss vanaf 1973 pro duceerde langskomen. De voorverkoop voor de show is inmiddels begonnen. Liefhebbers dienen snel te zijn want de plaatsruimte is beperkt. Kaarten voor het concert zijn verkrijgbaar in Big S zelf en bij het kantoor van de VW Schouwen-Duiveland in Burg'h-Haam- stede. door Harmen van der Werf YERSEKE - Modelvliegtuigclub Zuid-Beveland moet weg uit de Yerseke Moer. Het dagelijks pro vinciebestuur heeft de club giste ren officieel een voorwaarschu wing gegeven. Secretaris J. Ridderhof van de modelvliegtuigclub is niet ver rast door het provinciebesluit. „De mens moet blijkbaar overal wijken voor de natuur." De Yer seke Moer is een natuurgebied, dat wordt beheerd door stich ting Het Zeeuws Landschap. Die organisatie heeft bij de pro vincie gewaagd actie te onderne men tegen de modelvliegtuig club, omdat het vliegen vogels zou verstoren. Volgens Ridderhof is daar geen sprake van. „Ik vlieg twintig jaar. Een lid van onze club heeft in de Yerseke Moer een weiland en daar zijn we al zeker vijftien jaar actief. We doen geen dier kwaad. Broeden er vogels in het weiland, dan houden we daar re kening mee. Zo vaak zitten we er ook niet. Op zaterdagen, als het tenminste niet harder waait dan windkracht vier, en af en toe door de week in de avondu ren. 's Zondags zijn we er niet, uit respect voor de christelijke kerken in Yerseke. Dat hebben we afgesproken." In Zeeland zijn ook nog model vliegtuigclubs actief bij Rilland en in Vlissingen-Oost. De laat ste moet waarschijnlijk ook weg, omdat de bedrijvigheid op rukt. Aansluiting zoeken bij de andere clubs ziet Ridderhof niet zitten, „Als je zo lang met el kaar een hobby uitoefent, ga je een vast clubje vormen. Dat wil len we graag zo houden en waar om ook niet?" Antwoord In het besluit van het dagelijks provinciebestuur staat het ant woord. De Yerseke Moer valt on der de Europese Vogel- en Habi- tatrichtlijn. Op basis daarvan moeten ook be staande activiteiten getoetst worden aan de waag of die scha de toebrengen aan de natuur waarden of verstorend kunnen werken voor vogels. Zo'n be staande activiteit is het model vliegen. In het verleden heeft zowel de provincie als de gemeente Rei- merswaal de modelvliegtuig club gewoon haar gang laten gaan. Het is dat stichting Het Zeeuwse Landschap een ver zoek heeft ingediend, anders was het provinciebestuur waar schijnlijk nog niet in actie geko men. Omdat de activiteiten van de modelvliegtuigclub zo lang zijn toegestaan, heeft het provin ciebestuur besloten met een voorwaarschuwing te beginnen. De vereniging krijgt de kans uit te leggen waarom zij in de Yerse ke Moer kan blijven. Pas daarna zal eventueel bestuursdwang worden uitgeoefend, zodat de vliegclub alsnog moet verdwij nen. Het bestuur van de modelvlieg tuigclub is niet van plan bij de pakken neer te zitten, laat secre taris Ridderhof weten, en gaat proberen het weiland als vlieg terrein te behouden. „Of ze moe ten ons een ander weiland aan bieden. In het verleden is al eens over een uitruil gesproken, maar daar is niks van terechtge komen. We konden toen gewoon blijven zitten." De vliegclub telt ruim twintig leden. woensdag 15 december 2004 s HULST - Een verzengende vuurzee heeft in de nacht van maandag op dinsdag een woning aan de Zoutestraat in Hulst in de as gelegd. De bewoner was op het moment van de brand niet thuis. De technische recherche onder zoekt of er sprake is van brandstichting. De brandweer kreeg de eerste melding binnen rond 1.40 uur. Toen de brandweer arriveerde, 25 man sterk, sloegen de vlammen al metershoog uit het dak van het pand. Het huis bleek niet meer te redden, de eerste prioriteit van de brandweer was het beschermen en nat houden van de twee naastgelegen woningen. De huizen staan slechts en kele meters van elkaar verwijderd en door de hitte en het zogenaamde vliegvuur was er een grote kans dat de brand zou overslaan naar de twee belendende woningen. De bewoners van de naastgelegen woningen moesten hun huis tijdelijk verlaten en werden opgevangen bij de over buren. Zij zijn inmiddels naar hun huis teruggekeerd. De Hulster burgemeester J.F. Mulder heeft 's nachts nog een bezoek gebracht aan de Zoutestraat en met buurtbe woners gesproken. Het onderzoek naar de oorzaak van de uitslaande brand is nog niet afgerond. De bewoner is gehoord op het politie bureau. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. v$n Unnik heeft gisteren een 24-jarige Middelburger bij ver stek veroordeeld tot twee weken cel. De Middelburger, in het bezit van een aanzienlijk strafblad met winkeldiefstal- len, nam op 11 maart in een Vlissingse supermarkt eén 1 flesje bier uit het schap. Hij haalde de clop van het flesje eraf en dronk het bier vervolgens op. De man weigerde daarop de winkel te verlaten. Hij vond zelf dat hij niets verkeerd had gedaan. „Ik heb het flesje niet langs de kas sa naar buiten gebracht. Ik heb dus niets gestolen", had hij tegen de politie gezegd. Dat was volgens de politierech ter wat al te gemakkelijk geredeneerd.„Hij heeft wel de beschikking gehad over het gestolen flesje bier." HULST - Hulstenaar A. Broekmans gaat er nog steeds vanuit dat en fiets-voetveer tussen Oost-Zeeuws-Vlaanc}:e- ren en Zuid-Beveland bestaansrecht heeft. Hij stoort zich zeer aan opmerkingen van wethouder E. de Deckere dat geen enkele Hulstenaar de laatste anderhalf jaar nog )in het geweer is gekomen tegen het opheffen van het veer Kruiningen-Perkpolder. Broekmans wordt regelmatig aangesproken door plaatsgenoten die klagen over de pro blemen om naar de 'overkant' te reizen. Met hulp van de Nationale Ombudsman hoopt de Hulstenaar de instelling van een veerdienst toch weer op de agenda te krijgen. i MIDDELBURG - Officier van justitie G. Oosterveld stel de gisteren het gedrag van een 42-jarige man uit Goes aan de kaak. „De rechter heeft u 4 oktober veroordeeld voor hennepteelt. Wat doet u? U komt thuis en steelt kratten. Dit is absurd." De verdachte moest beamen dat hij stom was geweest. „Ik deed het voor mijn neefje, want die zat 1 zonder werk." De Goesenaar werd voor de diefstal van de kratten conform de eis veroordeeld tot honderd uur werk straf. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - In de gemeen te Veere komt met ingang van 1 januari 2005 één loket waar mensen terechtkunnen voor een ontheffing om te mogen rijden of parkeren op de duin- en dijk- overgangen. Dat hebben de politie, het Wa terschap Zeeuwse Eilanden en de gemeente Veere besloten. In het vervolg wordt ook strenger gekeken naar de voorwaarden waaronder een ontheffing wordt afgegeven. Om op duin en dijkovergangen te mogen rij den of om te mogen parkeren op de waterkingen bij deze overgan gen worden ontheffingen ver leend. Dat gebeurt niet alleen door Zeeuwse Eilanden, maar ook door andere instanties. Soms leidt dat tot onduidelijk heid. Voor de duinovergangen in de gemeente Veere komt nu één loket. Tot nu toe moesten mensen voor een ontheffing op de duinovergang De Tien Toren naar de boulevard in Zoutelan- de en de overgang Erica in West- kapelle aankloppen bij de VW Walcheren/Noord- Beveland of de Stichting Strandexploitatie Walcheren. Voor een ontheffing voor de duinovergang Aagteker- kehoofd in Westkapelle verleent i het waterschap ontheffing. Eer der dit jaar gaf het college van i B en W al te kennen paal en perk te willen stellen aan de uit gifte van parkeervergunningen op de boulevard in Zoutelande en duinovergangen Ericaweg en Joossesweg in Westkapelle. Het college vond dat er een wild- i groei was ontstaan. Vorig jaar werden maar liefst vijfhonderd vergunningen afgegeven. Met name in het hoogseizoen was i het een drukte van belang in Zoutelande. Het gemeentebe- - stuur stelde ook dat er in het ver volg terughoudend vergunnin gen afgegeven moeten worden. STREEKACTIVITEITEN ZIERIKZEE - Cornelia, 10.00 tot 18.00 uur: kerstmarkt. (Advertentie) foto Marijke Folkertsma HES-De politie heeft een tip je geopend voor informatie rs de zaak van Sam Blokpoel, 31-jarige Goesenaar die in au- lilus 1995 om het leven werd bracht. iiisen die tips hebben kunnen flaimèt het (gratis) telefoon- amer 0800- 3366000. Wtaii gemaild worden naar ll 'e-mailadres opsporing@ idbd.politie.nl. SCHARENDIJKE - De legalise- L van een bloemen en plan- Lak in Scharendijke dreigt 'alsnog mis te lopen. Op het aller laatste moment heeft een van de omwonenden een (pro forma) Bonswijze ingediend tegen de plannen. Eigenaren M. en E. de Iruijn zitten daardoor in zak en He!lijkt halverwege dit jaar al- laiaal zo mooi. De gemeente si meewerken aan de legalise- nngvande winkel aan de Elker- aeseweg. Tegelijkertijd wordt j| parkeeroverlast aangepakt tor op het eigen terrein een arkeerplaats aan te leggen. Heijs uitgegroeid van een hob by lot wat het nu is", vertelt M. joBraijn. „Het bedrijf werd in asie instantie gedoogd en nu ion het gelegaliseerd worden." Haast de verkoop van buiten gaten en -bloemen worden piter het woonhuis planten ge bekt en runt het echtpaar een loordë toeloop van klanten ont staat de behoefte aan uitbrei- imeer parkeerruimte om ^overlast voor de omgeving zo omogelijk te beperken. Merzeeseweg is een door- ande route en daardoor ont- p regelmatig gevaarlijke si ps. [«gelijkheden instantie gaan de ge- ichten uit naar een bedrijfs- de overkant van de eg. Daar ziet de familie De pijn wel mogelijkheden. Sa- En met de plaatselijke super- Ikteigenaar wordt een plan naakt, maar de gemeente ir een stokje voor. 'Ves- ing op die plaats is volstrekt sloten', zo wordt de familie Iruijn duidelijk gemaakt tij- üeen bezoek aan het gemeen- Vervolgens is de familie gaan kijken naar de mogelijkheden op het eigen terrein. Dat blijkt wel haalbaar. In de voormalige voortuin worden maximaal tien parkeerplaatsen gepland en de verkoop van planten gaat naar de achterkant. Daar lag tot voor kort de privé-tuin en is de kwe kerij van bloemen en planten ge vestigd. Hiervoor is echter wel een wijziging van het bestem mingsplan noodzakelijk en de gemeente doet dit door gebruik te maken van artikel 15 van de wet op de ruimtelijke ordening. Hiertegen is bezwaar mogelijk en de eigenaresse van de be- drijfsloods heeft adviesbureau AGP uit Goes in de arm geno men die een pro forma zienswij ze heeft ingediend tegen het plan. „Pure broodnijd", zegt M. de Bruijn. „Ze heeft gezegd dat dit zakelijk is en als dat bete kent dat wij kapot gaan, dan is dat maar zo." Het bezwaar richt zich op con currentiepositie, parkeerover last, oneigenlijk gebruik van ar tikel 15 en het ontbreken van handhaving van het bestem mingsplan. Adviseur H. Souèr van het adviesbureau wil inhou delijk niet op de zaak reageren zolang de bezwarenprocedure nog loopt. Opmerkelijk is, dat het bureau een pro-forma ziens wijze heeft ingediend, terwijl de procedure dat niet toestaat. „Maar de gemeente zegt dat het wel behandeld wordt", zegt De Bruijn niet begrijpend. Bij de gemeente was gistermid dag niemand bereikbaar om de kwestie toe te lichten. De bloemen- en plantenzaak aan de Elkerzeeseweg in Scharendijke. JOOSSE IyrsssBjRS LAMSSTRAAT 2-4, Apnemuipsm, m. 0118-601273 U;:'.: SSQFcffl)VAM f'IAAHöAG f/H SATERDAG SN vAI'iPASAVOHD. (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37