III II III Duiklocaties worden verbeterd Bewoners Goese Meer in actie tegen ruzies YAMAHA DEMODAG iloemen Vakantiepark heeft uitstraling van een dorp Met KPN ben je maximaal in de lucht! ZATERDAG 18 DECEMBER provincie, Schouwen-Duiveland en NOB investeren in toegankelijkheid iwwb - fn I Fietsster gewond bij aanrijding Woningbrand door vuurwerk Huiselijk geweld bestraft Werkstraf voor diefstal kratten Eilandelij ke Muziekdag in sporthal Onderdak zeeuwse almanak Kerstboom 0113-315649 S'S'clie® pzo-nl Js31,4460 AA Goes Sentié-exploitatie: J en Midden-Zeeland: 0113-315520; Slanderer,; 0114-372770; atonaal: 020-4562500. voensdag 15 december 2004 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 Timet 3 topmuzikanten DEKKER MUZIEK i Biltlaan 69, Kapelle, 0113-330330 www.dendekkermuziek.com editie Schouwen-Duiveland Modde - Binnen Schou wen-Duiveland komt 128.000 beschikbaar voor verbete- [jjff van duikvoorzieningen ^deOosterschelde en Greve- ngen. In hoofdzaak gaat het neen veiliger toegang tot het Ster, parkeerplaatsen en sani- lir. Ie Nederlandse Onderwater- port Bond (NOB) heeft bij de in- lanties een plan en subsidiever- oek van 150.000 euro neerge- Ègd voor diverse maatregelen, let dagelijks provinciebestuur eloot gisteren de nog resteren- 160.000 euro uit het potje van vroegere 'Zeelandvergun- jng' uit te keren. Deze duikpas ss tot 2001 verplicht in de pro- ncie. Oktober dit jaar was het (provincie zélf die de NOB her- morde aan de nog ongebruikte pbrengsten uit de duikleges. )e gemeenteraad van Schou- en-Duiveland besluit morgen •er een bijdrage van veertig üe uit het toeristisch beleids- togramma. Die pot wordt tot i jaarlijks met bijna drie ton it de toeristenbelasting aange- ald. De NOB hoest via de con- ibutie van de leden twintigdui- nd euro op. (Advertentie) wr zakelijke doeleinden (Advertentie) ie EETKAMER Waar culinair genieten onvergetelijk blijft 0118-635676 Middelburg - üaü (Advertentie) Daarmee ontbreekt er nog een een slordige 20.000 euro. Gede puteerde Staten hebben wat dat aangaat hun hoop gevestigd op het Natuur en Recreatieschap De Grevelingen, blijkt uit het voorstel, waarmee opdrachtge ver NOB eveneens in gesprek is. Waarnemend directeur" J. van de Hoef maakte gisteren in een reactie echter duidelijk dat daar niet op moet worden gerekend. Het dagelijks schapsbestuur heeft nog een bedrag van bijna achtduizend euro gevonden in de begroting en daarmee zullen de duikers het moeten doen. „Dertigduizend euro hebben wij echt niet even over", aldus Van de Hoef. Komt dat geld ook langs andere weg niet beschik baar, dan moet de stofkam door het NOB-plan en worden er een aantal 'kleinschalige wensen' ge schrapt. Locaties Direct in beeld voor verbetering zijn de duikstekken bij Den Os- se, Dreischor en Scharendijke aan de Grevelingen en Leven- strijd, Borrendamme, de Schei- hoek, Plompe Toren en Burgh- sluis aan de Oosterschelde. De bedoeling is dat daar een veilig pad van het dijktalud naar de waterkant komt. Zo'n passage voorkomt niet alleen lelijke uit glijders, het maakt de locatie in geval van ongelukken tevens be ter bereikbaar voor hulpverle ners. Daarnaast komen er (ver harde) parkeerterreinen, verlich ting en sanitaire voorzieningen. De (verdere) verbeteringen aan het dijktalud worden waar mo gelijk meegenomen in de werk zaamheden van Waterschap Zeeuwse Eilanden. Vanaf 2006 worden de Oosterscheldedijken versterkt. Binnen dat kader wordt rekening gehouden met het banen van een veilig pad naar de waterkant. Hoofd concernstaf P. Visch zegt in het NOB-blad Onderwater sport 'dat de voorzieningen voor duikers vrij geruisloos in het be staande programma van het wa terschap zijn in te passen'. Visch hamert op het belang van een vroegtijdig contact tussen duikorganisaties en Zeeuwse Ei landen over gewenste verbete ringen binnen dit kader. Hij acht het onwaarschijnlijk dat het waterschap ook in finan ciële zin een bijdrage levert, om dat daarmee een oneigenlijk ge bruik ('je kunt de inwoners van Zeeland niet vragen mee te beta len aan trapjes voor duikers uit Amsterdam of Zwolle') zou wor den gemaakt van de belastingop brengst. Volgens woordvoerster D. Ste- ijn-Laing van het waterschap wordt er, anders dan in het raadsvoorstel van Schou wen-Duiveland staat, dan ook geen structureel bedrag beschik baar gesteld voor onderhoud en beheer van de duikovergangen. „Maar als het zo uitkomt, zullen we het wel meepakken." Het nieuwe Duinpark 't Hof van Haamstede kent een speelse opzet: geen saaie rechte straten vol identieke in keurige rijtjes neergezette huizen, maar kronkelende paden met verschillende woningtypen door elkaar. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Je hebt er je privé-duintje in de achtertuin, het vennetje is vlak bij en ook natuurgebied de Zee- peduinen is binnen bereik. Het nieuwe recreatiedorp Duin park 't Hof van Haamstede is klaar. Twee jaar geleden zag het ge bied aan de rand van de Zeepe- duinen er héél anders uit. 86 bungalows stonden er - per zes aaneengeschakeld - op één gro te grasvlakte met wat bomen. Delta Projektpartners uit Zie- rikzee heeft er iets totaal an ders van gemaakt. Er is gepro beerd het achterliggende duin landschap als het ware door te trekken tot in de 'straten' van het recreatiedorp. „Dit is voor ons als projectont wikkelaars het mooiste: een kaal gebied en dan je fantasie aan het werk zetten", zegt M. Jongerius van Delta Projekt partners. In een beeldkwaliteitsplan wer den de uitgangspunten voor het nieuwe vakantiepark op een rij gezet. Daarna konden landschapsarchitect en huizen ontwerper aan de gang. Een speels opgezet recreatie dorp is het resultaat. Geen saaie rechte straten vol identie ke in keurige rijtjes neergezet te huizen, maar kronkelende paden, verspringende bouwka- vels en verschillende woningty pen door elkaar. Waarbij dan ook nog per type weer drie qua kleurstelling verschillende uit voeringen gebruikt zijn. Rust en privacy Uitgangspunt bij het ontwerp van het duinpark was, legt Jon gerius uit, het creëren van een Zeeuws dorp. Een dorp met de sfeer van familiebadplaats Haamstede. Een dorp waar vooral rust en privacy belangrijk zijn en men vergeefs zal zoeken naar win kels, speelhallen en ander ver tier. Auto's zijn er naar de ran den verbannen. De straten zijn er het domein van fietsers en wandelaars. Alle 96 vrijstaan de woningen, gebouwd in drie types en groottes, zijn inmid dels verkocht. Jongerius: „Dat was geen enkel probleem. Een huis op dit park verkoopt zichzelf. Een mooiere locatie is niet te vinden. Op ver koopdagen waren hier drom men mensen." Zeventig procent van de wonin gen wordt verhuurd. De reste rende dertig procent wordt door de particuliere eigenaren zelf gebruikt als vakantiewo ning. Landal GreenParks ver zorgt het beheer en de verhuur van de recreatiewoningen op het nieuwe duinpark. Niet al leen buiten maar ook binnen is gewerkt met duurzame materia len. Voor de inrichting werd een binnenhuisarchitect in de arm genomen en voor de inrich ting van de buitenruimte een groen voorzieningsbedrij f Kwaliteit Jongerius: „Anno 2004 moet je hoogstaande kwaliteit bieden. De recreant neemt met minder geen genoegen. Dus staan er le deren bankstellen in de huiska mers en boxspring-bedden in de slaapkamers. Duinpark 't Hof van Haamstede wordt vrij dag 17 december officieel ge opend. Advertentie NEC N4l0i Samsung S34li vanaf €0,-* vanaf €0,-* door Inqrid Huibers GOES - De Vereniging van Be woners van het Goese Meer maant wijkgenoten deze week in de nieuwsbrief om op een vol wassen manier om te gaan met burenruzies. Niet dat er iets bijzonders aan de hand is in de wijk, haast be stuurslid Tineke Janse van de bewonersvereniging zich te zeg gen. „Maar we sturen toch een krantje rond en omdat iemand van ons een foldertje had liggen over het oplossen van conflicten met de buren, dachten we dat het goed was om daar wat aandacht aan te besteden." Wie deze week nietsvermoedend de door de vereniging verspreide nieuwsbrief leest, zou zomaar het idee kunnen krijgen dat wijkbewoners te pas en te onpas met elkaar op de vuist gaan. 'Met enige regelmaat ontvangt het bestuur berichten met klach ten van bewoners over overlast door andere bewoners in de buurt. Daarbij wordt relatief vaak de politie ingeschakeld', meldt het schrijven. Luidruchtig MIDDELBURG - Een 42-jarige vrouw uit Middelburg is gisterochtend gewondgeraakt nadat ze werd aangereden door een auto. De vrouw reed op de fiets door de Wester- scheldestraat en werd geschept door een personenwagen, die werd bestuurd door een 30-jarige man uit Terneuzen. De vrouw werd met schaafwonden afgevoerd naar het zie kenhuis. Na behandeling kon ze weer naar huis. SOMMELSDIJK - In een woning in Sommelsdijk op Goe- ree-Overflakkee is maandagavond brand ontstaan door dat er binnen vuurwerk was afgestoken. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De brandweer had de vlammen binnen een kwartier onder controle, waardoor de schade beperkt bleef. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 47-jarige inwoner van Heinkens- zand voor huiselijk geweld en een vernieling veroordeeld tot tachtig uur werkstraf. De man bestreed de aantijgingen. Zo zei hij 25 september per ongeluk tegen de buitenspiegel van de auto van zijn buurman te zijn gelopen, terwijl een andere buurtbewo ner had gezien dat hij de spiegel eraf trapte. „U stond op het punt te ontploffen, omdat u die dag was geconfron teerd met de echtscheidingspapieren van uw vrouw", be weerde de politierechter. Twee weken na de vernieling kwam het op 9 oktober tot een gewelddadige confrontatie met zijn echtgenote, die met de kinderen bij haar ouders was gaan wonen. Het liep uit tot een fors handgemeen, waarvan een van de kin deren getuige was. De vijftienjarige dochter had gezien dat haar moeder tegen de muur werd gegooid, in het ge zicht werd geslagen en klappen tegen rug en nek kreeg. „Zij viel mij steeds aan. Daartegen heb ik me verweerd", vond de man. Van Unnik veroordeelde de verdachte conform de eis tot tachtig uur werkstraf. MIDDELBLTRG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 23-jarige inwoner van Krabbendijke voor diefstal veroordeeld tot 170 uur werkstraf De man zat nog in zijn proeftijd van een eerdere veroorde ling toen hij 24 september bij een eetcafé in Yerseke zes kratten met lege flessen wegnam. Aan de gedupeei'de moet hij 39 euro schadevergoeding be talen. „Ik had geen geld meer om mijn gezin te voeden", voerde de man als excuus aan. door Ali Pankow ten", zegt voorzitter C. de Jonge van het Eilandelijk Contactor gaan. Uiteindelijk is ervoor gekozen een manifestatie in sporthal On derdak in Zierikzee te houden. Normaliter is de eilandelijke mu ziekdag een buitengebeuren met meerdere podia op verschillen de locaties. Dat laatste gebeurt overigens ook in Sporthal On derdak. Voor een vlotte voortgang van het programma worden de con certen afwisselend op drie ver schillende speelplekken in de sporthal gegeven. Nu het mu ziekfestijn in Onderdak wordt gehouden, is er een extraatje voor de bezoekers. Ze krijgen de gelegenheid om voor één euro tussentijds van het zwembad ge bruik te maken. Wethouder W. Renden van Cul tuur verricht om 12.45 uur de opening van de Eilandelijke Mu ziekdag. Daarna is het de beurt aan de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer, direct gevolgd door de slagwerkgroep van dit korps. Doorlopend tot 18.15 uur zijn er optredens van de slagwerk- en muziekkorpsen uit Dreischor, Renesse, Burgh- Haamstede, Zonnemaire, Brouwershaven en Noordgouwe. Voor elk optreden is 25 minuten ingeruimd. De korte concerten bestaan uit drie muzieknum mers, waaronder één specifiek uit het kei-strepertoire. Naast de harmonie-, fanfare- en slagwerkgroepen rieden ook twee majorettenpelotons op: de Ministars uit Zierikzee en Apol- lonia uit Brouwershaven. ZIERIKZEE - De Eilandelijke Muziekdag Schouwen-Duive land wordt op de valreep van het jaar toch nog gehouden. Het is gebruikelijk dat een jubile rende muziekvereniging op Schouwen-Duiveland de organi satie van dit evenement op zich neemt. Dit jaar bleek er bij geen enkel korps zo'n mijlpaal te vie ren. Derhalve hebben de leden van het zogeheten Eilandelijk Con tactorgaan zich over de Eilande lijke Muziekdag ontfermd. Tot genoegen van heel musicerend Schouwen-Duiveland dat graag wil dat het evenement elk jaar plaatsvindt. Het evenement kan bogen op een geschiedenis van meer dan dertig jaar. Toch is het evene ment steeds weer anders. Werd bijvoorbeeld de laatste editie ge houden in een zonovergoten Zonnemaire aan het begin van de zomer vorig jaar, dit keer wordt het evenement omlijst met een kerstsfeertje. De Eilan delijke Muziekdag 2004 wordt zaterdag 18 december gehouden in sporthal Onderdak in Zierik zee. Druk Aan deze muziekmanifestatie werken acht regionale muziekge zelschappen en twee majoretten- korpsen mee. „We hebben eerst geprobeerd de ze dag in het voorjaar in Bruinis- se te laten plaatsvinden. Dat is niet gelukt omdat het in Bru zo druk was met andere evenemen- „In elke wijk speelt wel eens wat en dat is hier natuurlijk niet anders", meent Janse. „Of een heggetje is te hoog, of een boom in een naburige tuin staat in de weg, of mensen vinden de buurkinderen te luidruchtig." Conflicten Omdat de wijkvereniging zich niet in dergelijke conflicten wil mengen, verwijst zij de bewo ners in het krantje op de brochu re Burenrecht, die iedereen bij de politie of de gemeente kan op- wagen. Janse: „Je kunt ruzies negeren en laten exploderen, maar daar heeft niemand wat aan." Volgens de vereniging biedt de brochure 'goede aanknopings punten bij het vinden van een oplossing voor eventuele proble men'. Nimmer stond-ie zo vroeg in het Kloetingse gezin. En voor het eerst een kunstexem plaar, om voorgoed af te reke nen met syndroom van de al tijd scheve boom en de naal den die al ruim voor het kerst feest in groten getale op de grond vallen. Het opzetten bleek nog een he le kunst, om niet te zeggen een heidens karwei. Het nam een complete avond in beslag om het geheel in elkaar te zet ten en zelfs de kleinste won derschone takjes uit te vou wen. Hij slaat daar nu, versierd en wel, prachtig te wezen. Te mooi eigenlijk, terwijl ook de aangename geur van een ech te boom ontbreekt. Vader be keek het resultaat dan ook met gemengde gevoelens. Stie kem heeft hij de boom. toch een beetje scheef gezet. En als je heel hard schudt, laten wat nepnaaldjes los. Nel echt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35