>zc odelvliegtuigclub moet wijken O YAMAHA DEMODAG Leerlingen Ichthusschool Wolphaartsdijk verhuizen loemen Aanwonende vindt compensatie Den Inkel kaalslag Actie bewoners Goese Meer tegen ruzies Winkeldief bestraft Met KPN ben je maximaal in de lucht! ISkU»*!"»-"1 ZATERDAG 18 DECEMBER rovincie geeft voorwaarschuwing voor vertrek uit Yerseke Moer litie opent ilijn over ak Blokpoel M ww.b-f.nl Geen straf voor vechtpartij Woningbrand door vuurwerk Broekmans blijft hopen op veer Werkstraf voor diefstal kratten zeeuwse almanak Kerstboom ctie: 0113-315619 Es 31, 4460 AA Goes fewdCzèeiand: 0113-315520; Kinderen: 0114-372770; jnaal: 020-4562500. ensdag 15 december 2004 met 3 topmuzikanten v/d Biltlaan 69, Kapelle, 0113-330330 www.dendekkermuziek.com editie Bevelanden-Tholen Hermen van der Werf jjSEKE - Modelvliegtuigclub d-Beveland moet weg uit de iseke Moer. Het dagelijks pro- tiebestuiir heeft de club giste- olficieel een voorwaarschu- OES-De politie heeft een tip- a geopend voor informatie erde zaak van Sam Blokpoel, 81-jarige Goesenaar die in au- stus 1995 om het leven werd die tips hebben kunnen lenmet het (gratis) telefoon- m: 0800-3366000. Ook maild worden naar o 8Jzeeland.politie.nl. :eenbeloning van 20.000 eu- litgeloofd. Een uitzending Opsporing Verzocht over leverde maandagavond al eletientallen tips op. De po- heeft het onderzoek naar misdrijf naar aanleiding van ïüngen van anonieme tipge- maar die informatie zou ;niet duidelijk genoeg zijn. IK EETKAMER Waar culinair genieten onvergetelijk blijft 0118-635676 Middelburg (Advertentie) an A naar B met het OV? Bel 0900-9292 Secretaris J. Ridderhof van de modelvliegtuigclub is niet ver rast door het provinciebesluit. „De mens moet blijkbaar overal wijken voor de natuur." De Yer seke Moer is een natuurgebied, dat wordt beheerd door stich ting Het Zeeuws Landschap. Die organisatie heeft bij de pro vincie gevraagd actie te onderne men tegen de modelvliegtuig club, omdat het vliegen vogels zou verstoren. Volgens Ridderhof is daar geen sprake van. „Ik vlieg twintig jaar. Een lid van onze club heeft in de Yerseke Moer een weiland en daar zijn we al zeker vijftien jaar actief. We doen geen dier kwaad. Broeden er vogels in het weiland, dan houden we daar re kening mee. Zo vaak zitten we er ook niet. Op zaterdagen, als het tenminste niet harder waait dan windkracht vier, en af en toe door de week in de avondu ren. 's Zondags zijn we er niet, uit respect voor de christelijke kerken in Yerseke. Dat hebben we afgesproken." Vast clubje In Zeeland zijn ook nog model vliegtuigclubs actief bij Rilland en in Vlissingen-Oost. De laat ste moet waarschijnlijk ook weg, omdat de bedrijvigheid op rukt. Aansluiting zoeken bij de andere clubs ziet Ridderhof niet zitten. „Als je zo lang met elkaar een hobby uitoefent, ga je een vast clubje vormen. Dat willen we graag zo houden en waarom ook niet?" In het besluit van het dagelijks provinciebestuur staat het ant woord. De Yerseke Moer valt on der de Europese Vogel- en Habi tatrichtlijn. Op basis daarvan moeten ook be staande activiteiten getoetst worden aan de vraag of die scha de toebrengen aan de natuur waarden of verstorend kunnen werken voor vogels. Zo'n be staande activiteit is het model vliegen. In het verleden heeft zo wel de provincie als de gemeen te Reimerswaal de modelvlieg tuigclub gewoon haar gang la ten gaan. Het is dat stichting Het Zeeuws Landschap een ver zoek heeft ingediend, anders was het provinciebestuur waar schijnlijk nog niet in actie geko men. Bestuursdwang Omdat de activiteiten van de modelvliegtuigclub zo lang zijn toegestaan, heeft het provincie bestuur besloten met een voor waarschuwing te beginnen. De vereniging krijgt de kans uit te leggen waarom zij in de Yerseke Moer kan blijven. Pas daarna zal eventueel bestuursdwang worden uitgeoefend, zodat de vliegclub alsnog moet verdwij nen. Het bestuur van de modelvlieg tuigclub is niet van plan bij de pakken neer te zitten, laat secre taris Ridderhof weten, en gaat proberen het weiland als vlieg terrein te behouden. „Of ze moeten ons een ander weiland aanbieden. In het verle den is al eens over een uitruil ge sproken, maar daar is niks van terechtgekomen. We konden toen gewoon blijven zitten." De vliegclub telt ruim twintig le den. (Advertentie) «zakelijke doeleinden i (Advertentie) Het pas aangelegde plasje in natuurgebied Den Inkel is J. Koeman uit Kruiningen een doorn in het oog: „Alles wordt tegenwoordig plas, gras en dras." foto Dirk-Jan Gjeltema door Luc Oggel KRUININGEN - Een verwoes ting. Een ander woord heeft J. Koeman uit Kruiningen niet voor de drie onlangs gerooide hectaren bos in natuurgebied Den Inkel. Dat is gebeurd in het kader van het natuurcom pensatieproject in het gebied. Die is nu begonnen, zes jaar na de tweede verdieping van de Westerschelde. Het project zint Koeman geens zins. De natuurliefhebber pur sang woont al achttien jaar aan de Polderweg, die middenin het plangebied ligt. Hij heeft er een exotische tuin aangelegd en verkoopt onder meer diver se bomen en planten. Door het rooien van een deel van de el zenopslag ligt het perceel van Koeman nu een stuk minder be schut. Hij vreest dan ook voor klimaatschade door de zilte lucht van de Westerschelde, die nu in principe vrij spel heeft. „Met een noordwester storm is dit natuurlijk funest", zegt Koeman, wijzend naar de modderige open vlakte achter zijn huis. „Dit is gewoon kaal slag, er had veel selectiever ge rooid moeten worden. Er zit voor mij ook een emotionele kant aan, vroeger liep ik hier al tijd alleen, straks komen er ook recreanten." De 71-jarige Krui- ninger ziet naar eigen zeggen het nut niet in van het rooien van bomen voor natuurherstel. „Alles wordt tegenwoordig plas, gras en dras." Koeman had liever gezien dat de akkers die tegen de zeedijk aanliggen waren betrokken bij het na tuurcompensatieproject. Vol gens M. van der Aa van de Dienst Landelijk Gebied in Goes die het project uitvoert, is die mogelijkheid onderzocht. „Er zijn pogingen gedaan om die grond te verwerven, maar dat is niet gelukt." Waar de po gingen op zijn stukgelopen wist Van der Aa niet te vertel len. Een ander punt waar Koe man moeite mee heeft, is dat er volgens hem in eerste instantie minder dicht tegen zijn huis zou worden gerooid dan nu is gebeurd. „Dan zou ik er min der moeite mee hebben gehad, hoewel ik het als natuurliefheb ber blijf afkeuren." Volgens Van der Aa zijn er echter niet meer bomen gerooid dan in de plantekening was aangegeven. Koeman heeft naar eigen zeg gen diverse malen protest aan getekend tegen het rooien, maar zonder succes. Plij over weegt om een advocaaat in de arm te nemen om in elk geval de door hem gevreesde wind en zoutschade vergoed te zien. „Ik procedeer niet snel, maar wel als ik het gevoel heb dat mij onrecht wordt aangedaan." Het is de bedoeling dat zich op het gerooide gebied verschillen de soorten graslanden gaan ont wikkelen. (Advertentie) door Harmen van der Werf WOLPHAARTSDIJK - De refor matorische Calvijnschool en de protestants-christelijke Ichtus- school in Wolphaartsdijk heb ben er allebei weinig zin in, maar ze kunnen er voorlopig niet onderuit. Met ingang van het nieuwe jaar verhuist groep acht van de Ichtusschool naar de Calvijnschool. Alles is in goede harmonie gere geld, stelt zowel directeur A. Ruit van de Calvijnschool als di recteur D. Vermaire van de Ich tusschool. In de Calvijnschool wordt een lokaal leeggeruimd voor groep acht van de Ichtus school. De Calvijnschool blijft ondanks het verlies van een vierde leslo kaal met vier groepen werken. Dat kan door het speellokaal als leslokaal voor de kleuters in te richten. Ondanks dat de verhuizing soe pel kan verlopen, zijn de twee di recteuren niet gelukkig met de nieuwe situatie. De Ichtus school wilde een extra leslokaal, maar kreeg die niet van de ge meente Goes op basis van voor spellingen van het toekomstig aantal leerlingen. Goes stelt dat de Ichtusschool over pakweg tien jaar het extra lokaal niet meer nodig heeft, het bestuur van de Ichtusschool denkt daar anders over. Het bestuur heeft een bezwaar schrift bij de gemeente inge diend en het bestuur van de Cal- MIDDELBURG - Een 27-jarige inwoner van Hans weert werd gisteren in Middelburg wel schuldig bevonden aan een vechtpartij, maar politierechter G. van Unnik vond dat hij daarvoor geen straf verdiende. „Uw zwager is de aanstichter geweest. U was min of meer slachtoffer", mo tiveerde de politierechter zijn beslissing. De verdachte kwam op 23 augustus vorig jaar in Hansweert zijn zuster, met wie hij in onmin leeft, met haar vriend tegen in een plaatselijk café. Nadat hij naar huis was gegaan, stond niet veel later zijn zwager met zijn zuster voor de deur. De zwager ging buiten flink te keer door tegen de ruiten te beuken en tegen de deur te schoppen. Terwijl zijn part ner de politie belde ging hij naar beneden. Daar raakten de mannen slaags. Officier van justitie G. Oosterveld eiste 200 euro boete. De politierechter hield rekening met de omstandigheden door de man geen straf op te leggen. De zwager is eerder al veroordeeld tot dertig uur werkstraf en het betalen van de schade van 360 euro aan de Hansweerter. SOMMELSDIJK - In een woning in Sommelsdijk op Goe- ree-Overflakkee is maandagavond brand ontstaan door dat er binnen vuurwerk was afgestoken. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De brandweer had de vlammen binnen een kwartier onder controle, waardoor- de schade beperkt bleef. HULST - Hulstenaar A. Broekmans gaat er nog steeds vanuit dat een fiets-voetveer tussen Oost-Zeeuws-Vlaan- deren en Zuid-Beveland bestaansrecht heeft. Hij stoort zich aan opmerkingen van wethouder E. de Deckere dat geen enkele Hulstenaar de laatste anderhalf jaar nog in het geweer is gekomen tegen het opheffen van het veer Kruiningen-Perkpolder. Broekmans wordt regelmatig aangesproken door plaatsgenoten die klagen over de pro blemen om naar cle 'overkant' te reizen. Met hulp van de Nationale Ombudsman hoopt hij de instelling van een veerdienst toch weer op de politieke agenda te krijgen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 23-jarige inwoner van Krabbendijke voor diefstal veroordeeld tot 170 uur werkstraf. De man zat nog in zijn proeftijd van een eerdere veroordeling toen hij 24 september bij een eetcafé in Yerseke zes kratten met le ge flessen wegnam. Aan de gedupeerde moet hij 39 euro schadevergoeding betalen. „Ik had geen geld meer om mijn gezin te voeden", voerde de man als excuus aan. door Inqrid Huibers GOES - De Vereniging van Be woners van het Goese Meer maant wijkgenoten deze week in de nieuwsbrief, op een vol wassen manier om te gaan met burenruzies. Niet dat er iets bijzonders aan de hand is in de wijk, haast be stuurslid Tineke Janse van de bewonersvereniging zich te zeg gen. „Maar we sturen toch een krantje rond en omdat iemand van ons een foldertje had liggen over het oplossen van conflicten met de buren, dachten we dat het goed was om daar wat aan dacht aan te besteden. Wie deze week nietsvermoedend de door de vereniging versprei de nieuwsbrief leest, zou zo maar het idee kunnen krijgen dat wijkbewoners te pas en te onpas met elkaar op de vuist gaan. 'Met enige regelmaat ont vangt het bestuur berichten met klachten van bewoners over overlast door andere bewoners in de buurt. Daarbij wordt rela tief vaak de politie ingescha keld', meldt het schrijven. „In elke wijk speelt wel eens wat en dat is hier natuurlijk niet anders", meent Janse. „Of een heggetje is te hoog, of een boom in een naburige tuin staat in de weg, of mensen vinden de buurkinderen te luidruchtig." Omdat de wijkvereniging zich niet in dergelijke conflicten wil mengen, verwijst zij de bewo ners in het krantje op de brochu re Burenrecht, die iedereen bij de politie of de gemeente kan op vragen. Janse: „Je kunt ruzies negeren en laten exploderen, maar daar heeft niemand wat aan." Vol gens de vereniging biedt de bro chure 'goede aanknopingspun ten bij het vinden van een oplos sing voor eventuele problemen'. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter G. van Un nik heeft gisteren een 24-jarige Middelburger bij verstek veroor deeld tot twee weken cel. De Middelburger, in het bezit van een aanzienlijk strafblad met winkeldiefstallen, nam op 11 maart in een Vlissingse super markt een flesje bier uit het schap. Hij haalde de dop van het flesje eraf en dronk het bier vervolgens op. De man weigerde daarop de winkel te verlaten. Hij vond zelf dat hij niets ver keerd had gedaan. „Ik heb het flesje niet langs de kassa naar buiten gebracht. Ik heb dus niets gestolen", had hij tegen de politie gezegd. Dat was volgens de politierech ter wat al te gemakkelijk gerede neerd. „Hij heeft wel de beschik king gehad over het gestolen flesje bier." vijnschool heeft hetzelfde ge daan. „De behandeling van die be zwaarschriften kan echter nog een behoorlijke tijd duren", weet directeur Ruit van de Cal vijnschool. „We hebben daarom al alles gedaan om een leslokaal voor de Ichtusschool vrij te ma ken." De Ichtusschool is met ruim 130 leerlingen volledig uit zijn jasje gegroeid. De verhuizing van groep acht geeft lucht, maar ei genlijk nog niet voldoende, ver telt directeur Vermaire. Omdat de Calvijnschool vlakbij de Ich tusschool staat, kunnen de groep acht-leerlingen hun fiets bij de Ichtusschool blijven stal len en op het eigen schoolplein blijven spelen. Nimmer stond-ie zo vroeg in het Kloetingse gezin. En voor het eerst een kunstexem plaar, om voorgoed af te reke nen met het syndroom van de altijd scheve boom en de naal den die al ruim voor het kerst feest in groten getale op de grond vallen. Het opzetten bleek nog een he le kunst, om niet te zeggen een heidens karwei. Het nam een complete avond in beslag om het geheel in elkaar te zet ten en zelfs de kleinste won derschone takjes uit te vou wen. Hij staat daar nu, versierd en wel, prachtig te ivezen. Te mooi eigenlijk, terwijl ook de aangename geur van een ech te boom ontbreekt. Vader be keek het resultaat dan ook met gemengde gevoelens. Stie- kem heeft hij de boom toch een beetje scheef gezet. En als je heel hard schudt, laten wat nepnaaldjes los. Net echt. NEC N410i vanaf €0,-* Samsung S34li vanaf €o,-* 2 KLM vliegtickets cadeau' bij KPN MobielPlus fyeen 2-jarig KPN MobielPlus JMnnement Vraag naar de worwaarden. Verkrijgbaar bij Primafoon, Teil Me, 0800-0105 of via kpn.com. altijd dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31