Het Peelgeluid van Row wen Hèze blijft PZC Messa di Gloria werkt op gemoed Blues met Greenwood in Wissenkerke Kleurrijke kerst met Vermandere woensdag 15 december 2004 svil De Dicky Greenwood Band treedt op in hotel De Kroon in Wissenkerke met een repertoire van blues, R&B, soul en ballads. Het trio is gefor meerd rond zanger en gitarist Dicky Greenwood. Hij begon zijn carrière in '77 in Den Haag en speelde in bands als One way out, The Nightsticks en Big time Guitars. Na verloop van tijd richtte hij The Dicky Green wood band op. De groep begelei de veel Amerikaanse artiesten op hun Europeese toernees. Greenwood heeft inmiddels drie cd's uitgebracht, de laatste Fee ling Blue, verscheen onlangs. In het trio zit verder bassist en zanger Harm van Sleen. Hij be gon zijn loopbaan als bassist van een Amerikaans kinder koor, en was jaren bassist van Jaap Dekker's Boogie Set en speelt daarnaast in Salsa- en Jazzorkesten. Zowel Van Sleen als Dick Greenwood maken deel uit van Mr. Boogie Woogie and The Firesweep Bluesband. De derde muzikant is drummer Ron Flink. Een echte oudgedien de, hij speelde in de jaren zestig met bands als Shocking Blue, Tee Set en Q65. Hij is de vaste drummer van de band en bege leidt Dick op al zijn cd's. Dicky Greenwood Band, vrijdag Ho tel De Kroon Wissenkerke, 21.30 uur Een Vlaamse troubadour die het p'odium deelt met een Congolese zanggroep. Geen alle daagse combinatie, maar voor Willem Vermandere werkt het goed. In zijn speciale kerstpro gramma In de donkerste dagen komen Afrika en Vlaanderen dicht bijelkaar. Het concert werd in 1997 voor het eerst opgevoerd. Het jaar daarop werd het programma in een klein toemee van 12 optre dens nog eens gedaan. Dit jaar staat het speciale kerst concert opnieuw op het pro gramma, zij het in een aangepas te vorm. Vermandere wordt bij gestaan door zijn vaste combo. De zang, muziek en kerstverha len van de Vlaming worden afge wisseld met zang, dans en per cussie van het gezelschap Sanga- layi, een Congolees koor uit Brussel. De kleurrijke inbreng van het koor loopt als een rode draad door het programma. Ver mandere vertelt naast de 'beken de' kerstverhalen, maar ook het Afrikaanse scheppingsverhaal. In de donkerste dagen, theater De Mythe in Goes, zondag 15.00 uur ndere wind luidt de titel van de nieuwe theatertournee van Rowwen Hèze. Arrangeur/ muzikant Nard Reijnders uit Broekhuizenvorst maakte nieuwe arrangementen bij oude liedjes. Nard Reijnders heeft de lied jes van Rowwen Hèze op de kop gezet, zo verraden de vol le ringklappers met muziekpar tijen. Bij bassist Jan Philipsen bijvoorbeeld staat de klapper vol met akkoordenwisselingen en aantekeningen, bij trompet tist Jack Haegens zijn alle lied jes uitgewerkt in notentaai. „Het zijn soms totaal andere liedjes geworden", zegt Haegens „Nard kijkt totaal anders tegen muziek aan dan wij. De meeste aanpassingen hadden we zelf nooit kunnen verzinnen." Zanger/tekstschrijver Jack Poels: „Nard maakt er iets to taal anders van en toch klinkt het vertrouwd. Hij kan snel mooie dingen verzinnen, maakt geweldige arrangementen. Even los van de vele akkoorden die ik soms van buiten moet leren. Soms heb ik het gevoel dat een akkoord op een bepaalde plek onlogisch is. Maar dan blijkt het toch weer te kloppen." Nard Reijnders: „Het was een wens van de jongens om minder bekende liedjes te spelen. Met die opdracht ben ik aan de slag gegaan. Ze hebben zoveel lied jes die geschikt zijn voor het theater. 'Engel' bijvoorbeeld en 'Kleine man'. Daar zit zoveel kwaliteit in. In het Frans zou den het topchansons zijn." Rowwen Hèze wilde vorig sei zoen al het theater in met oude liedjes in een nieuw jasje, maar de tijd ontbrak voor een fatsoen lijke voorbereiding. Dit jaar moest het dan gaan gebeuren. Na wat oriënterende gesprek ken dook de band uit America vanaf juli wekelijks het oefen hok in met de arrangeur, die De Nederlandse band Rowwen Hèze slaat een andere richting in, maar het ongekunstelde geluid is niet verdwe nen. foto GPD zorgde voor een frisse wind. Daarmee is de titel van de thea tertournee, Andere wind, deels verklaard. De naam slaat tevens op de boodschap van de aan elkaar ge breide liedjes. „Het gaat over op zoek zijn naar telkens wat anders en dan tot de ontdekking komen dat het thuis aan de tap bij Dikke Nel nog niet eens zo gek is", legt Reijn ders uit. „De jongens vroegen in eerste instantie om een begeleidingsen semble. Ik hield ze voor dat het spannender zou zijn om alles zelf te doen. Mocht het niet luk ken, dan konden ze nog altijd te rugvallen op het orkestidee. Ik vind het knap dat ze durven te vernieuwen. De liedjes zijn ste vig onder handen genomen en er is veel aandacht besteed aan de opbouw en de spanningsboog van de liedjes maar het ongekun stelde Peelgeluid blijft overeind staan. Het blijft Rowwen Hèze." De groep, die volgend jaar zijn twintigjarig bestaan viert, heeft tijdens Andere wind nog een ver rassing in petto. Na de pauze zullen de muzikanten als brui loftorkest De Martino's hun op wachting maken, met een hoofd rol voor drummer Martin Ron gen. Jack Poels: „Het is me alleen maar meegevallen. Ik durf zelfs van sommige liedjes te zeggen, Engel bijvoorbeeld, Kleine man en Merge wuurd 't beater, dat ze nu pas de uitvoering krijgen die ze verdienen. We gaan Nard in de toekomst zeker vaker benade ren. Vooral zijn vioolarrange menten vind ik erg mooi. Die klinken een beetje Engels, Nick Drake-achtig. Ik denk dat ieder een in de band nu meer open staat voor experimenten, dat is de grote winst van dit avon tuur." GPD Rowwen Hèze brengt het theaterpro gramma Andere wind dinsdag in de Middelburgse Stadschouwburg om 20.00 uur. Het loop tegen kerst en dus is het tijd voor het traditio nele kerstconcert van de Vlis- singse Oratorium Vereniging, ditmaal met de Messa di Gloria van Puccini als topstuk. Giacomo Antonio Domenico Mi- chele Secondo Maria Puccini was geen componist die zich zwetend driemaal in de rondte werkte. Hij was lui, volgens de getuige nissen van zijn leermeesters in zijn geboorteplaats Lucca. 'Hij komt enkel naar school om het zitvlak uit zijn broek te slijten'. Ook na zijn studiejaren werkte hij kalm maar gedegen aan zijn oeuvre, dat naast de jeugdwe- ken bestond uit 'slechts' twaalf opera's. Zijn passie voor mu ziektheater werd geëvenaard door - zoals een van zijn biogra fen het zo mooi verwoordde - zijn passie voor snelle boten, snelle auto's en snelle vrouwen. Puccini verdiende een flink ver mogen aan zijn opera's en kon zich dan ook driftig met zijn di verse hobby's bezig houden. Zijn opera's zoals La Bohème, Tosca en Madame Butterfly ver schaften hem rond 1900 de on middellijke status van de Itali aanse meester van de menselijke stem. Puccini kwam uit een muzikaal nest. De kerk in Lucca had al vijf generaties lang Puccini's in dienst als musici en componis ten. Het was de bedoeling dat Giacomo die traditie zou voort zetten. In maart 1876 liep Pucci ni echter heen en weer naar het dertig kilometer verderop lig gende Pisa om de opera Aida van Verdi bij te wonen. De vonk sloeg over, Puccini raakte ver slingerd aan het muziektheater. Gelukkig heeft hij in Lucca en later tijdens zijn studie in Mil aan ook nog wat religieuze en instrumentale werken geschre ven. Daaraan danken we Puccini's Messa a quattro voci con or chestra, later bekend geraakt als Messa di Gloria. Jeugdwerk of niet, de muziek van deze mis werkt op welk gemoed dan ook. Goedkoop zegt de éen, geniaal zegt de ander, de meningen over Puccini blijven verschillen. On betwistbaar echter is Puccini's onovertroffen talent om onster felijke melodieën te bedenken, het enige onderdeel van het am bacht dat niet valt aan te leren. De Messa di Gloria klinkt zater dagavond na de pauze. Daar voor zing het koor Die Geburt Christi uit Mendelssohns onvol tooide oratorium Christus en het Te Deum van Dvorak. Dit alles onder aanvoering van diri gent Lukas Groen, De solisten van de avond zijn Marjorie Gine- zinger, Robbert Overpelt en Ro nald Dijkstra. De begeleiding is in handen van het Randstedelijk Begeledings Orkest. Douwe Eisenga De Vlissingse Oratorium Vereniging concerteert zaterdag in de Sint Ja- cobskerk vanaf 20.00 uur ROTTERDAM Peter Faber - Het verdwenen verhaal. Het 'Verdwenen Verhaal' is het mooi ste verhaal dat er bestaat. Het is een wreed avontuur en wijzelf zijn er de held in. wo. Theater Zuidplein, Klei ne Zaal -14.30 uur. Benny Neyman - Roem. In dit nieuwe programma belicht Benny Neyman het woord 'roem' van alle kanten, wo. Oude Luxor Theater - 20.00 uur. Christmas Proms. The Young Christ mas o.l.v. Gerard Breas. wo. De Doe len, Grote Zaal - 20.15 uur. Peter Faber - Goeie zaken! Na 'Het Verdwenen Verhaal' kruipt Faber 's avonds met verve opnieuw het to neel op, dit keer als directeur van zijn Faber Optimist bv. wo. Theater Zuid plein, Kleine Zaal - 20.15 uur. Youp van 't Hek - Prachtige papri ka's. wo., do., vr. za. en di. Nieuwe Luxor Theater - 20.00 uur. Douar. Compagnie Accrorap behoort tot de eerste generatie van Franse hip- hoptheaterdansgroepen. do. R'damse Schouwburg, Grote Zaal - 21.00 uur. Kerstconcert - Deo Cantemus. O.l.v. Cor de Haan m.m.v. Gereformeerd Kerkkoor uit Zwijndrecht. Kameror kest Continuo o.l.v. Marco Bons. do. en ma. De Doelen, Grote Zaal - 20.00 uur. Venice - In Concert. De twee broers Lennon en hun gelijknamige neven, maken al sinds 1990 liedjes in de Cali- fornische traditie van The Eagles en Crosby, Stills, Nash Young, do. Oude Luxor Theater - 20.00 uur. Jaap Mulder - Bekschurft. Mulder zet zijn ingezette theaterveldtocht onver minderd voort. do. Theater Zuid plein, Kleine Zaal - 20.15 uur. Belle en hel Beest. Gespeeld, gedanst en gezongen door Joris Lutz en leer lingen van Jeugdtheater Hofplein. Familievoorstelling vanaf 6 jaar. vr. (try-out) en za. (première) Jeugdthea ter Hofplein - 19.00 uur, za. (try-out) en zo. 14.00 uur. J.S. Bach - Hohe Messe. Uitgevoerd door Kamerkoor Toonkunst Rotter dam. Bach Collegium en solisten o.l.v. Daan Admiraal, vr. Grote- of St. Laurenskerk - 20.15 uur. Feestelijke Proms. Kerstconcert door het Rotterdams Philharmonisch Or kest o.l.v. Otto Tausk. vr. en za. De Doelen, Grote Zaal - 20.15 uur. 20 jaar Hermes House Band - Live in Luxor. Unieke, éénmalige show. vr. Oude Luxor Theater - 20.00 uur. Laryach - Marokkaanse muziek. De ze Marokkaanse groep debuteerde in 1973. vr. De Doelen, Jurriaanse Zaal - 20.15 uur. Orkater - Ik. Het hoofd van Gustave Flaubert, de meest gecompliceerde mens die zij kennen, vr. R'damse Schouwburg, Grote Zaal - 20.15 uur. Rooyackers, Kamps Kamps 3 (repri se). Wat maken ze eigenlijk? Zapcaba- ret, geen cabaret, escalatietheater? vr. Theater Zuidplein, Grote Zaal - 20.00 uur. Theater Terra - Dolfje Weerwolfje. Een bewerking van het bekroonde boek van Paul van Loon. Vanaf 6 jaar. za. Oude Luxor Theater - za. 14.00 uur; zo 16.00 uur. Kerstconcert. Kerstconcert door koor Vox Jubilans. za. Grote- of St. Lau renskerk - 20.00 uur. Ladies in Jazz. Soesja Citroen met haar programma Wise Women Know, za. De Doelen, Eduard Flipse Zaal - 20.30 uur. Waldemar Bastos - Saudade. Angole se Zanger en componist, za. De Doe len, Jurriaanse Zaal - 20.15 uur. Keizer Van der Mast - Vriend en Vriend. Een muzikale huiskamer western. zo. Theater Zuidplein, Klei ne Zaal - 14.15 uur. Muzikaal Verhaal. Rotterdam Phil harmonisch Orkest o.l.v. Otto Tausk m.m.v. Anne-Wil Blankers, verteller. Vanaf 4 jaar. zo. De Doelen, Grote Zaal-14.15 en 16.00 uur. Benefietconcert in kerstsferen. m.m.v. Marie-Cécile Moerdijk, Da niël den Hoedkoor, Orpheus en Lee Towers, zo. Grote- of St. Laurens kerk -13.30 uur. Cantatedienst, m.m.v. de Laurenscan- torij en solisten o.l.v. Barend Schuur man. zo. Grote- of St. Laurenskerk - 19.00 uur. Tom Parkers New London Chorale. Parker en zijn koor krijgen ondersteu ning van een groep Nederlandse muzi kanten. zo. Nieuwe Luxor Theater - 14.00 en 20.00 uur. Zondagochtendconcert. White Christ mas at the Doelen, zo. De Doelen, Grote Zaal -11.00 uur. Purper BV - Revue!? Een cabaretpro gramma in revuestijl. ma. en di. Oude Luxor Theater - 20.00 uur. Ro theater - Pygmalion. Drastische bewerking in een snelle montage van spel en liedjes. ma. en di. R'damse Schouwburg, Gro te Zaal - 20.15 uur. Beroemde Koorwerken. Koor en Or kest van De Nederlandse Bachvereni- ging. di. De Doelen, Grote Zaal - 19.30 uur. Romantische muziekavond. Romanti sche muziekavond in kaarslicht, di. Grote- of St. Laurenskerk - 20.15 ANTWERPEN Voorstellingen Bourla: Miserie, de mi serie van de jonge Werthers, van Goethe over twee naïeve dromers door Cie De Koe, wo. Bourla 20.00 uur; Dédé le taxi, multimediale tweetalige muziekvoorstelling door Theater An tigone, do. 20.00 uur; De kale zangeres, toneelstuk naar roman van Ionesco, vr. en za. 20.00 Adres onbekend. Theaterstuk en aan klacht tegen het nazisme, naar roman van Kathrine Kressmann Taylor, wo. t/m za. Klokhuis 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Husbands en Wives. Theaterstuk over relatieproblematiek naar Woody Allen, door De Tijd. wo. /m za. Zuiderpershuis 20.30 uur. De geheime levens van Henry en Ali ce. Hilarische relatiekomedie, do. vr. en za. Noordtheater 20.30 uur. Zoo Rock Dubbelconcei't met Off the Record! van Laïs. vr. Kon. Elisabethzaal 20.00 uur. Kerstconcert Concert door de Filharmonie o.l.v. Christoph Spering m.m.v. de Franse cellist Jean-Guihen Queyras. di. Sint-Carolus Borromeuskerk 20.00 uur. Het Loze Vissertje In Het Loze Vissertje treden regelmatig Zeeuwse bandj> Er wordt een zo gevarieerd mogelijk aanbod ge' keer brengt de band Bit a Bite covers en rock. •Café Het Loze Vissertje, Wilhelminadorp, 21.00uur Greenwood Band De Dicky Greenwood Band geeft een optreden. Het trio brengt blues, r&b, soul en ballads. •Hotel De Kroon, Wissenkerke, 21.30 uur Hiphopnight Stichting Rasela houdt de Rasela Hiphopnight. De hiphopnight omvat optredens van D. T, Crisis, R Riddim Records en DJ M!da!M. •De Piek, Vlissingen, 21.30 uur ZATERDAG Zeeuws Vocaal Ensemble Het Zeeuws Vocaal Ensemble treedt op in het kader va Muzikaal Monument. Het ensemble staat onder leiding van Kees van E voert werken uit van onder anderen M. Praetorius enjj Bach. Vervolgens een historische modeshow en 'Behouji gezicht op Veere', een visie op de invulling van het be schermd stadsgezicht door prof. dr. P. A. Henderikxem de Jongh. Tot slot is er een begeleide wandeling, •Kleine Kerk, Veere, 13.30 uur Kasteelpop Het Kasteelpopfestival wordt voor de tweede keer gel# den. De deelnemende bands zijn Joe's Garage, Fearless Johj» Wannabee, Surrender en de uit de Achterhoek afkon®) parodierockband The Heinoos. •Kasteel van Batavia, Westkapelle, 14.00 uur Kuiperspoortorkest Het Kuiperspoortorkest treedt op in de Brasserie. Het orkest, onder leiding van Christian Blaha, legt ziel! op het klassieke orkestrepertoire. Zo speelt men ondera werk van J. Haydn, G. F. Telemann, J. A. Benda en W F Bach. •De Drvkkery, Middelburg, 15.00 uur Winterconcert De brassband Excelsior geeft een Winterconcert. De brassband uit 's-Heer Arendskerke krijgt daarbij na werking van het Koor Lichte Muziek A58. •Grote of Maria Magdalenakerk, Goes, 19.30 uur Mannenkoren Het Duivelands Mannenkoor en het Korendijks Manna koor concerteren. Het Reformatorisch Symfonisch Ensemble Negienotw leent medewerking. Beide koren staan onder begeleid^ van Dinant Struik. •Nieuwe kerk Zierikzee, 19.30 uur Jochem Myjer Jochem Myjer brengt een reprise van zijn cabaretprogn ma Yeee-Haa! Zie vrijdag. Deze voorstelling is uitverkocht. •Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur De Olifantman Theatergroep Duinart speelt De Olifantman. De theatergroep voor mensen met een verstandelijke ba king bestaat twaalf en een half jaar en pakt daarom Éi uit. De Olifantman is het trieste verhaal van de beroemÉ mismaakte man uit de geschiedenis. Acteurs uit hefZeea se amateurcircuit werken ook mee. Regie: Peter Ata •'t Spiegeltheater, Middelburg, 20.00 uur Srétenje Het Zeeuws Byzantijns Koor Srétenje geeft een concert Medewerking verleent het Souburgs Koper Quintet. Sri! je, onder leiding van Emilia Tabachnik-Li, brengt Rus- sisch-orthodoxe kerkmuziek en kerstliederen uit Ruslatl Oekraïne. Het Koper Quintet speelt eveneens kerstmud •Koorkerk, Middelburg, 20.00 uur Improvisaties Trance Theatre brengt de voorstelling Improvisaties, Zie vrijdag. •Kultureel Pakhuis, Middelburg, 20.00 uur Ministry of Faith Ministry of Faith heet een special gala party. Er zijn optredens van verschillende dj's en vj's. •Achter 't Hofplein, Middelburg, 20.00 uur Vlissingse Oratorium Vereniging De Vlissingse Oratorium Vereniging geeft een kerstcontc De ruim honderd leden tellende vereniging geeft al sine 1946 jaarlijks een kerstconcert. •Sint Jacobskerk, Vlissingen, 20.00 uur Normaal Da's O.K. Normaal is voorlopig de laatste reeks conceffl van Normaal in de theaters. In deze nieuwe show combineert men rootsmuziek zoals country, tex-mex en cajun probleemloos met dixielandja en bigband-swing, met meerstemmige zang en venassd solo's. De nodige humor wordt zeker niet geschuwd. •Theater De Mythe, Goes, 20.00 uur Roek-jamsessie De derde roek-jamsessie van 't Wagenhuis saat ophetpfl gramma. Iedereen die zijn muzikale ei kwijt wil, kan meedoen, •'t Wagenhuis, Nieuw-Vossemeer, 20.00 uur Irish Christmas Irish Christmas is een avond met zanger Peter CorryenD Traditional Celtic Orchestra. In deze voorstelling passeren uitdrukkingsvormen vandf' se folklore de revue. De voorstelling is uitverkocht. •Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Koppen De Zeeuwse Komedie speelt een extra voorstelling vanbs toneelstuk Koppen. Zie vrijdag. •Vestzak99, Vlissingen, 20.15 uur Jacco Ricardo Jacco Ricardo brengt in een Dickens-achtig decor een"» tershow. Kerstliedjes worden afgewisseld door gezellige winter^ reien, dans en humor. Ricardo heeft ook heeft een aantal; ten uitgenodigd. •Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur Wrecking Ball The Wrecking Ball Tour zorgt voor een avondje punk Dat gebeurt met The Bips uit Nijmegen, Sidekickbob® Pijnacker en Disturbance uit Rotterdam. •Podium 't Beest, Goes, 21.00 uur Burma Shave De viermansformatie Birma Shave treedt op. De groep brengt na vertrek van bassist Michiel de Vos» nieuw repertoire van poprock en blues. •De Piek, Vlissingen, 22.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 28