PZC Constancia in Oranje onder 19 De Bruijn met Jaspers op WK Hard tegen hard Korenbeurs blijft in kielzog van koplope Amateurs kunnen in Arena voetballen Geen extra beveiliging bij Terneuzen-Triborgh Zeelandia Middelburg-Hm is gewoon op 8 januari Terneuzenaar naar Mexico Op 't Hof favoriet bij titelstrijd op Tholen Team Van Gilst wint zesde kartwedstrijd Jongerius-Kort wint Spadocross Verlies Capitals Sranang komt terug uit ruime achterstand uitslagen msmmt. woensdag 15 december 2004 door Karei Pleunis TERNEUZEN - De voetbalver eniging Terneuzen neemt zon dag geen extra veiligheidsmaat regelen tijdens het restant van het duel tegen SV Triborgh. Voorzitter Anton Hermus vindt dat de wedstrijd geen bijzonder stempel mag krijgen. „Alle extra aandacht zou een beledi ging zijn voor zowel SV Tri- boxgh als Terneuzen. Beide elf tallen moeten zondag maar to nen dat ze gewoon kunnen voet ballen en dat het voorval van destijds een incident is geweest. De betrokkenen zijn gestraft en daarmee is de kous af." Het duel Temeuzen-SV Tri- börgh, dat op 24 oktober werd gespeeld, liep na 42 minuten vol komen uit de hand. Na een vuist slag van Triborgh-aanvoerder Nordin Attouzin in het gezicht van Remco van Leeuwen van Terneuzen ontstond een enorme vechtpartij. Scheidsrechter Van Ineveld staakte vervolgens het duel en gaf Nordin Attouzin en Terneuzen-spits Chinedu Chuk- wugbo rood. Op weg naar de kleedkamer braken vervolgens weer vechtpartijen uit. Bij de po litie werden nadien vier aangif ten van mishandeling gedaan. Hermus zegt dat er in de aan loop naar het duel van zondag geen contact is geweest met het bestuur van SV Triborgh. „Zou den we dat wel doen, dan heb ben we het toch weer over een wedstrijd met een bijzonder ka rakter. En dat is het laatste wat we willen. Het moet gewoon zijn. Het moet zijn zoals bij alle andere thuisduels, waarbij ook niets bijzonders gebeurt." Daarom is er ook geen extra po litie gevraagd of beveiligingsper soneel ingehuurd. „Nee", bena drukt Hermus, „het is een ge woon duel en de omstandighe den zullen in niets afwijken van wat gangbaar is." Behalve dan dat er zondag aan beide kanten slechts tien spelers op het veld staan en de wed strijd slechts één helft van 48 minuten zal duren. Verder wordt er ook geen entree ge vraagd. „Dat kunnen we niet maken ten opzichte van de men sen die destijd wel entree be taald hebben." door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Jonathan Con stancia is geselecteerd voor het Nederlands elftal onder negen tien jaar. De achttienjarige Ter neuzenaar vertrekt op woens dag 5 januari met de selectie van KNVB-coach Cor Pot naar Jonathan Constancia Mexico, waar van 8 tot en met 15 januari wordt deelgenomen aan het internationale toernooi om de Copa Chivas. Cor Pot selecteerde negentien voetballers en zal die groep nog met één speler aanvullen. De be kendste speler van Oranje onder negentien is Gianni Zuiverloon, die al verschillende keren zijn opwachting maakte in het eer ste team van Feyenoord. Huurbasis Jonathan Constancia staat nog onder contract bij AA Gent, maar speelt dit seizoen op huur basis voor Heracles Almelo. Me de door blessures kwam de snel le aanvaller dit seizoen tot slechts zes invalbeurten in de competitie. Constancia scoorde daarin één keer, uit tegen Em- men. Dat de Terneuzenaar is opgeroe pen door Pot is best opmerke lijk, omdat de spits vorig jaar nog op de voorlopige lijst van spelers stond die in aanmerking kwamen voor de selectie van de Nederlandse Antillen. Pim Ver beek, destijds bondscoach van de Antillen, riep Constancia ech ter niet op en daardoor mag hij nu nog gewoon voor Nederland uitkomen. van onze sportredactie GOES - Christian op 't Hof is de grote favoriet voor de overwin ning op de Thoolse tafeltennis kampioenschappen, die zater dag in sportzaal Wellevaete te Sint Annaland worden gehou den. Op 't Hof, die een thuiswed- - strijd speelt, won al veertien keer de Tholen Cup, genoemd naar de bokaal die de winnaar in ontvangst mag nemen. Wint - hij zaterdag opnieuw, dan is de beker zijn bezit. Zijn grootste concurrenten zijn Johan Snoep uit Dordrecht, Ad Verhage uit Anna Jacobapolder, Anné van Dijke uit Sint Annaland en zijn plaatsgenoot Merijn van der Klooster. De organiserende vereniging MIDDELBURG - In de zesde wedstrijd om het Zeeuws kart- kampioenschap heeft het team van Van Gilst/Hogeweg de mees te ronden gereden tijdens de En- durance-race van twee uur. Van Gilst/Hogeweg staat daardoor steviger aan kop in de tussen stand. De koploper legde 154 ronden af in de twee uur. R.B.K. Ver huur en Auto Sturm werden tweede en derde, allebei met 153 rondemin het algemeen klas- sement leidt Van Gilst/Hogeweg voor Auto Sturm en R.B.K. Ver- huur. Er volgen nog zeven wed strijden. In de B-poule maakte Sport- punt Café, de koploper in de tus- senstand, de meeste ronden vol. BERGEN OP Zoom - Marlies Jongerius-Kort van Top Run ning Zeeland heeft in Bergen op Zoom de Spadocross over 4500 meter voor vrouwen op haar naam geschreven. De Zierikzeese liep een tijd van 16 minuten, 33 seconden, waar mee ze veruit de snelste was. Mark Kwakernaak, ook van Top Running Zeeland won bij de mannen over ruim tien kilome ter in 34 minuten, lö seconden. Smash '76 deelt het programma van de Thoolse kampioenschap pen in tweeën, 's Morgens wordt vanaf 9.00 gestreden in diverse jeugdcategorieën. In de hoogste klasse bij de jongens verdedigt Martij n van der Klooster uit Sirit Annaland zijn titel. Bij de meisjes is die taak weggelegd voor Cindy van der Klooster, 's Middags vanaf 14.00 uur ko men de senioren in actie. De fi nalewedstrijden van de senioren worden vanaf ongeveer 17.00 uur gespeeld. Die van de junio ren vanaf 12.00 uur. DEBRECEN - Tijdens het duel Hongarije-Duitsland (26-25) op het Europees kampioenschap handbal voor vrouwen gaat het hard tegen hard. De manier waarop de Duitse Maren Baumbach de doelvrouwe van Hongarije, Eszter Siti, benadert, heeft meer iets weg van taekwondo dan van handbal. Door de overwinning is Hongarije dicht bij een halve-finaleplaats op het EK in eigen land. foto Laszlo Balogh/RTR door Govert van Veen SINT WILLEBRORD - Het is nog even weg, nog een paar maanden, maar beiden verheu gen zich er al danig op. Voor het e^rst vormt Dick Jaspers op het WK driebanden voor lan denteams in Viersen een koppel met Jean-Paul de Bruijn uit Hulst. Afhankelijk van de aanmeldin gen komt er nog een tweede team bij. Nederland 2 wordt dan gevormd door Raimond Burgman en Clémie van Wan rooi j. Zij eindigden na vier eli- te-rtmkingtoernooien als derde en vierde. Zeker van deelname aan het WK zijn ze niet. Dick Jaspers en Jean-Paul de Bruijn zijn dat wel. Voor Jas pers is het de gewoonste zaak vaft de wereld, voor De Bruijn al- lefrrtinst. Al is het wel een lo gisch gevolg van de toch opmer kelijke ontwikkelingen in het spel van De Bruijn. Die, bij af wezigheid ook van Frans van Kuijk, tamelijk onbedreigd num mer twee werd in de eliteran- king: Van de vier Grand Prix-toernooien die hij speelde, bereikte hij er in twee de laatste vier en in de andere twee de fina le. Öie hij prompt verloor van... ja wél, Dick Jaspers. „Op Dick staat geen maat", weet De Bruijn dan ook. „Maar ikjinag toch zeggen dat ik ruim twéede ben geworden. Ik ben de laatste jaren een stuk beter gaan driebanden. Ik train meer, ik héb andere spelsoorten laten vallen, ga er serieuzer mee om, ik kijk goed naar anderen zoals naar Jaspers, en natuurlijk doe ik veel hardheid op in de eredivi sie. Ik speel in België aan het eerste bord, en in Nederland aan het tweede. Daar word je sterker van. Een tegenstander mag dan meer naam hebben, maar ze moeten toch eerst maar voorbij me zien te komen." Zijn moyenne begeeft zich tus sen de 1.400 en 1.500. Over het vorig seizoen scoorde hij precies 1.450, nu staat hij op 1.410. „Is minder, maar het waren een paar bewogen maanden. Ik ben van werkkring veranderd, nu ben ik weer wat rustiger in m'n hoofd, dus dat moyenne zal nog wel bijtrekken." In de Belgische competitie houdt hij tot nu toe een gemid delde aan van 1.500, in de Neder landse eredivisie blijft hij wat achter, aan het tweede bord van Delta/Ockenburgh: 1.300. Van de twaalf partijen die hij speel de, won hij er zes en speelde hij er één remise. Juiste mix De Bruijn mag dan wat andere spelsoorten hebben laten vallen, in de loop van de jaren, het bandstoten blijft hij beoefenen. En beheersen. Hij werd er Euro pees kampioen in, in 2001, 2002 en 2003 en is in januari, op het NK, andermaal de grote favo riet. „Die twee spelsoorten bij ten elkaar niet, ze zijn aanvul lend, vind ik, ze verbeteren el kaar. Het is de juiste mix," De Bruijn bereidt zich inmid dels voor op de belangrijke eer ste maanden van 2005. Met daar in dus het NK bandstoten en te gelijkertijd de Grand Prix drie banden in Wijchen, daarna het WK voor teams in Viersen, di rect gevolgd door de World Cup driebanden in Sluiskil. „Daar ben ik initiatiefnemer van, ik heb een wildcard gekregen en ben dus rechtstreeks toegelaten tot het hoofdtoernooi." Waar hij dan weer concurrent zal zijn van Jaspers, in plaats van ploeg genoot. Beide spelers zeggen het 'grootste respect' voor elkaar te hebben en nu al uit te zien naar het WK voor teams. Jaspers: „Ik heb een heel prettige band met Jean-Paul, we zijn van dezelfde generatie. Hij is op en top sport man, erg leergierig en maakt nog steeds progressie." En De Bruijn: „Ik ken Dick al vanaf m'n elfde, we zijn biljartvrien den. We spelen nu voor het eerst samen voor Nederland. Dat is fantastisch." Outsider Jaspers is het gewend in Viersen te spelen om de wereldtitel voor teams. Hij deed dat jaren met vooral Raimond Burgman. Sa men behaalden ze in '98 en '99 de wereldtitel. Vorig jaar werd het koppel echter al in de kwart finale uitgeschakeld, door de la tere kampioen Turkije. Jaspers: „Ik denk dat de biljartwereld in Viersen Nederland kent als Jas pers en Burgman. Maar met Jean-Paul zie ik het ook wel zit ten. Hij heeft veel mogelijkhe den, is een echte vechter en kan zich ontpoppen als de outsider bij de spelers op het tweede bord." Vorige week ontmoetten ze el kaar aan de tafel in België. Bei- Jean-Paul de Bruijn: „Op Dick Jaspers staat geen maat. Maar ik mag toch zeggen dat ik ruim tweede ben geworden in de Grand Prix, foto Wim Kooyman den als de kopman van hun team. De uitslag was 50-37, voor Jaspers. Natuurlijk. Maar de prestatie van I mocht er ook zijn, de p de maar 21 beurten. C door Karei Pleunis TERNEUZEN - Zeelandia Mid delburg wil de bekerwedstrijd tegen Hoek niet eerder dan op zaterdag 8 januari spelen. Dat is een tegenvaller voor de organisa tie van het Soccertoernooi in Sas van Gent. Die had gehoopt dat het duel wellicht verzet zou kunnen wor den naar 2 januari of naar een doordeweekse avond. In dat ge val had Hoek met de eerste selec tie kunnen deelnemen aan de topdag van het toernooi. Voor Zeelandia Middelburg is verzet ten echter onbespreekbaar. Voorzitter Wim Vermeule: „De seniorencommissie hecb over gebogen en hetafc Logisch, lijkt me. V' lang een keer t len. Het is de e land die op het hoogste^ niveau actief is. Nou die kans via de beker Dj strijd is voor ons dus zeg;, der." Vermeule zegt dat spelen™ nuari natuurlijk een stuk tiever is dan een v een trainingsavond wachten inderdaad noer toeschouwers. De andere in de buurt zijn allen Speel je op een trainings) dan zie je hond." door Joop van den Oudenhoven RILLAND - Door de 6-2-over- winning op Welkom/Sijmens houdt het driebandenteam Korenbeurs/'t Kaaitje de druk op de koplopers in poule vier in de vierde divisie van de landelij ke competitie driebanden groot. Een klasse hoger ging De Stene Brug hard onderuit tegen Hostel- lerie Brouwer in Breda. Korenbeurs/'t Kaaitje, dat op één punt van de ranglijstaan voerders staat, kwam ondanks het gemis van de nummers één en twee van het team toch tot winst. Met name het optreden van Piet Schrier als kopman was verrassend. In een prima partij werd Ambroos Blockx aan banden gelegd. Vijfentwin tig missers volgden elkaar in snel tempo op. Schrier profiteer de optimaal: 30-17. André Karelse leek bij 22-15 op een gemakkelijke zege af te ste venen tegen John Konings. Plot seling sloeg echter de ver kramping toe en kwam de Bra bander nog tot 24-23 terug voor aleer Karelse de partij naar zich toe kon trekken. Jean Louis Smulder draaide de rollen om. Na een achterstand van 7-13 vond hij het juiste gevoel en zet te zijn tegenstanderzodj der druk dat die bijnaga meer maakte. Met 2Ö-i; de zege binnengehaald Raas verloor van KaïdeZi Piet Schrier-Ambroos i 30-17, 67, Piet Raas-Kaiii 22-25, 64; André Kareke-ii nings 25-23, 56; Jean Lm der-Piet Bakkers 20-17,55 De Stene Brug leed wee» derlaag. Hostellerie In stond tot nu toe niet bepn kend als een hoogvlieger gendeel. Met de twaalfde: in de rangschikking is dei datiezone angstig dichthj de Bredanaars. Piet Koek verloor ondaa toch niet slechte moyaa 0.722 kansloos van A.va die tekende voor 0.972.1 Kok werd weggespeeld da ijzersterke J. van Steen j! Alleen Arjo Hollestelk Ries Rijn kon het niveau: regionale finale van ai$ weekeinde niet doortri moest de zege aan W. s laten. Met deze nederlaag Stene Brug de aansluiti de kopgroep voorlopig ki A. van Meel-Piet Koek 31 J. van Steen-Wim de Kolt 45; G. van helden-ArjoM 20-30, 67; W. de Graaf-IS 30-22, 57. van onze sportredactie AMSTERDAM - Wie wil weten hoe het voelt om een doelpunt te maken op het 'heilige gras' van de Amsterdam Arena, heeft nu de kans. Het stadion waar Ajax zijn thuisduels speelt, is de ko mende twee weken te huur voor iedereen die wel eens tegen een bal trapt. Nu Ajax geen thuiswedstrijd meer hoeft te spelen en de win terstop ingaat, wordt de gras mat twee weken niet gebruikt. Daarom kunnen liefhebbers GRONINGEN - De basketbal lers van MPC Capitals hebben in groep C van het Europese toernooi om de Uleb Cup afge haakt. De Groningers verloren gisteravond met 74-82 van het Griekse Maroussi. De ploeg van Ton Boot had een zege op de Grieken nodig om mee te blij ven doen in deze poule. Met twee zeges en vier nederlagen is MPC Capitals nu vrij uitzicht loos laatste. ANP GOES - Met een vrijwel comple te selectie verspeelde FM Sra nang twee punten tegen het laag gerangschikte Hof van Brabant uit Eindhoven: 4-4. De Goese futsalploeg, waarin Barry van der Hooft en Jasper Huijsman als enigen ontbraken, begon uitermate slecht aan het duel met de nummer twaalf van de hoofdklasse. Binnen tien mi nuten stond het in Sportpunt Zeeland 0-3. Vlak voor rust deed Ramon Dahoe iets terug, 1-3. Sranang begon ook zwak aan de tweede helft. Hof van Brabant liep uit naar 4-1. Ramon Dahoe scoorde vervolgens de 4-2 en gaf de assist voor de 4-3. Quang Tran maakte die goal. Vijf minu ten voor tijd schoot Pearl Does burg de gelijkmaker binnen. Sra nang drong vervolgens nog wel aan, maar de uitstekende doel man van de Brabanders voor kwam dat de Goesenaren met drie punten aan de haal gingen. voor 13,50 euro perpersia half uur lang voetballen! nimaal dertig personen) plek waar Rafael van de en zijn collega's wekelijk de bal trappen. Wie een echte wedstrijd1 len van 2 keer 45 minii taalt als groep 1428 euiu dan zullen de spelers ookj grote schermen in het iS worden voorgesteld, mojj kleedkamers worden en is het veld voorzien a juiste vlaggen en belijning Ajax heeft geen eisen dj trekking tot de voetbalt ten van de bezoekers. Ai het verboden om metvK shirts van een andere ci'i) Ajax de grasmat te 'oe3 Het stadion huren kani«; nuari. Dan zal de grasmïi den vernieuwd. GPD Amerikaanse profco# (NBA): Miami Heat-WasM# zards 106-83, Memphis GriaW land Cavaliers 86-92, Chicago» las Mavericks 93-94, Phoenix» lando Magie 121-100? Los An# pers-Boston Celtics 127-134. Tel AviV. FIBA Europe LeagW' nen, groep C: Bnei-Hasharojv» mon Astronauts (Ned) 67-70 (W wil Wloclawek (Pol) - SIG (Fra) 72-64 (31-31), Tuborgb»! Chimki (Rus) 70-61 (33-30).SW< mir 7-10, 2. Chimki 7-8,3 5l® 7-8, 4. Bnei-Hasharon7-8,5.«3 7-6, 6. Dexia Mons-Hainaullw' Anwil 7-4. Nijmegen. ULEB Cup "j groep B: EiffelTowers (Neól- nergie Köln (Dui) 68-93 (34-«| (Bel) - Hemofarm (SMo) TMf- Le Mans Sarthe (Fra) - BV (Let) 82-58 (40-27). Stand: 6-10, 2. Hemofarm 6-8,3. KolnU Mans 6-8, 5. Luik 6-2, 6. SI# 6-0. 1 Groningen. ULEB Cup groep C: MPC Capitals (NeeM si Honda (Gri) 74-82 (4W (Fra) - Telindus Oostendel»' (33-37), KK Zadar (Kro) - G®] (Spa) 89-71 (50-27). Stand: 6-8,2. Cholet 6-8,3.GranCw>« Maroussi 6-6, 5. Oostende W«| Capitals 6-4. Lucky Day. 1-2-5-7-13-17-22-39-41-47 •- 69-71-72-73-74-79. (ondervoet Istanbul. Top Teams CupvfJ groep B: Eczacibasi (Tor, (Ned) 3-1 (14-2 5 25-11 Madeira (Por) - Zeiler KoMj-j (16-25 16-25 17-25) Eindstan» cibasi 6-10 (15-8), 2. <30^ Zeiler Köniz 6-6 (13-10), 4. W (3-18). Eczacibasi en Longae- nales.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 18