Mattheeuws blij van BAM af te zijn PZC Elke kikker van formaat krijgt er één De Vier Ambachten trots op jaarboek Zelfgemaakte kaarten troef op kerstmarkten 1 3 - korzitter ondernemersvereniging: Parkeergarage had Hulst failliet gemaakt ANCÖME LaBan «gelvereniging Ie Nachtegaal iert jubileum Belg betrapt in de sloot Familie wil school op andere locatie Man mishandeld in eigen huis Muziek en verhalen bij kerststal €45, agenda maandag 13 december 2004 De gemeente Hulst is a»een zaken te doen met pro- Honlwikkelaar BAM door het «tande naald gekropen. Dat voorzitter T. Mattheeuws ondernemersvereniging ililReynaertstad. belangrijkse element van oorspronkelijke centrum- ju van BAM was een parkeer de onder het 's Gravenhof- ga, Mattheeuws voorspelt dat exploitatie van deze garage de krappe financiële posi- Hulst en.de dalende par- jainkomsten een enorm blok been geworden zou zijn. BAM de garage aan de ge- had opgeleverd, was iiist daarom zeker failliet ge zegt Mattheews. „We ^eiidaarom blij zijn dat het BAM-plan niet toegaan." jtegenstelling tot sommige po partijen is Mattheeuws d tevreden over de afhande- U van de schadeclaim van ja. De ontwikkelaar diende gemeente een claim in van ton voor het niet door ga van het centrumplan in Noordwestelijk deel van de janenstad. BAM verhaalt de ge kosten op de gemeente onderhandelingen betaalt fef uiteindelijk een rekening eurö. In dit bedrag euro voor de aan- Dubbele Poort 8, in de Esmond de Kruidentuin ge- vindt dat Hulst goe heeft gedaan. „Uiter- His twee ton veel geld, maar ordat bedrag heeft Hulst wel jz tekeningen en rapporten. Advertentie Bezorgklachten: 0800-0231231 opmaandagt/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a ^00 ab zierikzee 'it 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans AliPankow Fame Soesman Melita Lanting RudyBoogert (sport) jentrale redactie <28 ^60 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E'mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl F-mail: web@pZc.nl Het nemen van grondmonsters onder het 's Gravenhofplein kostte bijvoorbeeld alleen al vijf tigduizend euro. Ik vind daarom dat het college het niet slecht heeft gedaan. Daarnaast ben ik blij dat het geschil met BAM ein delijk van de baan is. Hulst kan nu eindelijk verder. Ik ben ra zend benieuwd naar de voort gang van het nieuwe plan De Nieuwe Bierkaai. Ik heb begre pen dat daar in januari meer dui delijkheid over komt." Het verheugt Mattheeuws ook dat medio deze maand wordt ge start met de voorbereidende werkzaamheden voor het par- keerverwijssysteem. De gemeen te wil dit systeem eind februari opleveren. Licht „Eindelijk licht in de tunnel. De wens van de ondernemers voor een parkeerverwijssysteem da teert al van 1996. Goed dat het er nu eindelijk komt. Het is echt noodzakelijk." Bezoekers van de binnenstad worden aan de hand van dit sys teem verwezen naar de diverse parkeerterreinen. Op de N60 krijgt de automobilist de par- keerroutes aangegeven. Ondernemers van de Gentse straat willen eerst wachten op het functioneren van dit sys teem alvorens de discussie aan te gaan over het verkeersluw of autovrij maken van deze winkel straat. De gemeente wil dat doen om uitbreiding van de ter rassen van drie kroegen op de Grote Markt mogelijk te maken. Daarnaast geeft een autoluwe, naar het voorbeeld van Sluis, of autovrije Gentsestraat volgens het college een enorme impuls aan deze straat. De Frans van Waesberghestraat neemt dan de taak als belangrijke verkeersa der van de Gentsestraat over. Gedegen De politieke partijen willen ech ter eerst een totaalplan van het college. Ook Mattheeuws wil eerst een gedegen plan. „Van oude Hulstenaren heb ik begre pen dat het verkeer in de Frans van Waesberghestraat best in twee richtingen kan rijden. Dat was vroeger ook zo. Hulst PARFUMERIE- Trefpunt der wereldmerken MIDDELBURG ITO - NAMEN - Vogelvere- De Nachtegaal uit mv-Namen bestaat vijftig Dat wordt gevierd met een pole vogelshow in dorpscen- fomDe Kauter. m donderdag tot en met zater- kwetteren in gemeenschaps- atnim de Kauter ruim 1600 fis van 154 inzenders. De vo- worden vooraf gekeurd for 22 erkende keurmeesters 3i de Nederlandse Bond van gelliefhebbers. Vrijdag zijn 's van 13.00 tot 22.00 li te bezichtigen. Diezelfde !giser om 19.00 uur een jubi- umreceptie. Zaterdag staan de «van de Kauter van 10.00 '17.30 uur open. Kikkerordes waren er voor (vim-): Rob Workel en Gert Branderhorst (zittend) en les van Heneghem, Harry Leliaert,Cees Blake, Jan van Daale en Johan Westerweele foto Camile Schelstraete door Frank Gijsel AARDENBURG - Elke kikker van for maat krijgt hem omgehangen." Het kik kerlied weerklonk gisteravond uit volle borst in de Doopsgezinde Kerk 't Lam. Verdienstelijke Aardenburgers kregen de kikkerorde omgehangen. Het is al meer dan dertig jaar een goede gewoon te om op de twaalfde van de twaalfde mensen, die zich met hart en ziel inzet ten voor de gemeenschap te onderschei den met een orde. Een onderscheiding was er voor domi nee Rob Workel en voor de onlangs over leden Wilma Richel werd de orde pos tuum uitgereikt aan haar zoon Gert. Daarnaast lagen er onderscheidingen klaar voor gemeentebode Johan Boer- dam en vredesactivist Schelte van Jel- gerhuis. Beiden konden om uiteenlopen de redenen niet aanwezig zijn bij de plechtigheid. Doopsgezind predikant Woi-kel werd in dichtvorm lof toegezwaaid om zijn over gave in zijn werk voor de kei'k en zijn bijzonder groot gevoel voor humor. Wil ma Richel startte in 1994 een galerie in de kikkerstad en die kreeg onder haar bezielende leiding een hoog aanzien met een internationaal karakter. Kun stenaars uit vele windstreken kregen de gelegenheid in Galerichel te exposeren. Haar zoon Gert zal haar levenswerk ver der zetten. Volgens traditie kregen de aanwezigen bij binnenkomst een glaasje groene kik kerdrank aangeboden. In zijn openingswoord gaf les van Hane- ghem voorzitter van de taakgroep eve nementen, aan dat het verkrijgen van de orde van de Aardenburgse kikker geen ere-burgerschap en zeker geen car navaleske onderscheiding is. „Het ludie ke karakter van de uitreiking neemt niet weg dat de voordracht van de kan didaten een serieuze zaak is." In zijn opinie dient het uitreikend comité in de toekomst wel een bredere basis te krij gen. Tussen het uitreiken van de onderschei dingen werden de coupletten van het kikkerlied ten gehore gebracht. Na de plechtigheid in de kerk begaf het gezel schap zich naar een plaatselijk etablis sement voor het nuttigen van de erwten soep. door Gino van den Broecke AXEL - Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten presenteer de zaterdagmiddag in een volle benedenzaal van Cultureel Cen trum De Halle in Axel haar jaar boek 2001-2003 aan de leden van de Kring. Het jaarboek zou eigenlijk al in 2002 gepresenteerd moeten wor den, maar vanwege allerlei on voorziene omstandigheden werd het een jaarboek over twee jaar. Er bleek te weinig kopij te zijn en niet alle beschikbare artike len waren volgens de Kring ge schikt voor het jaarboek. „De totstandkoming van dit boek was met recht een zware beval ling. Maar we zijn er dan ook enorm trots op. Het is het dikste jaarboek ooit en bovendien be vat het ook meer illustraties dan ooit tevoren", sprak voorzitter van de redactiecommissie van de Kring A. de Kraker tot de aanwezigen. Het jaarboek is in totaal 288 pa gina's dik en bevat 110 illustra ties. Volgens de mensen van de Kring voldoen de huidige artike len die in het boek staan zeker aan de doelstellingen die men voor ogen heeft. „De artikelen mnpfpn ppn nipuw nnderwern of periode belichten of moeten een nieuwe kijk geven vanuit een an dere visie op bekende oude mate rie. We hebben de lat dus hoog gelegd, maar we vinden dat het dit keer prima is gelukt", aldus De Kraker. Het boek bevat zeven artikelen van zes verschillende auteurs, die allemaal hun artikel presen teerden. Zo sprak professor S. Groene- veld over Hulst en Hulsteram bacht tijdens de Tachtigjarige Oorlog en A. de Kraker over Landschapstransformatie in het poldergebied van Noord- Oost-Vlaanderen tussen 1600 en 1800. P.W. Stuij gaf een lezing over zijn twee artikelen in het jaarboek, De Republiek botst met Oostenrijk en De gevolgen in en voor Staats-Vlaanderen en De Freytag beschuldigd van plichtsverzuim. Y. de Beleyr vertelde na de pau ze over De bedijking van de Pro- sperpolder door het doorluchti ge Huis van Arenberg in 1846 en zijn voorgeschiedenis. Axelaar G. Witte was niet aan wezig als spreker tijdens de mid dag. Hij wilde wel een bijdrage leveren aan het jaarboek, maar verkoos ervoor in de luwte te blijven. Mevrouw N. de Kraker las daarom een passage voor uit het artikel van Witte, De beleve nissen van een buitengewoon dienstplichtig Axelaar in april-mei p^'O. Een andere Axelaar P. de Blaeij sloot de presentatiemiddag af met zijn artikel Axel en de gewa pende macht, 194.4 tot heden. Reynaertstad is geen voorstan der van een autovrije Gentse straat. Wel is te praten over het verkeersluw maken van deze straat. In dit voetgangersgebied heeft de voetganger voorrang op de auto. Maar eerst moet er vol doende draagvlak zijn onder de ondernemers en de consumen ten. Zomaar een hek zetten werkt niet. Dat heeft het verle den wel uitgewezen. Ik snap ech ter best het argument van het college dat de Gentsestraat mo menteel publieksonvriendelijk AXEL - Een 34-jarige Belg is gisteravond rond kwart voor tien op de Drieschouwen in Axel aangehouden voor ,n rijden onder invloed. De man was met zijn auto in een je sloot gereden en probeerde door de geul weg te rijden, toen de politie hem aantrof. De man had zijn twee kinde- ,n ren, van vier en zes jaar, achterin de auto zitten. Uit een x_ blaastest bleek dat hij bijna viermaal de toegestane hoe- veelheid alcohol had gedronken. De Belg moest zijn rijbe- n wijs inleveren en zijn auto werd weggesleept door een ta- kelbedrijf. Na verhoor is de man in vrijheid gesteld. ,n De auteurs van het jaarboek bekijken hun werk. Vlnr: A. de Kraker, Y. de Beleyr, professor S. Groene- veld, W. Gielen P.W. Stuij en P. de Blaeij. foto Camile Schelstraete Na afloop van de middag kreeg voorzitter W. Gielen symbolisch het jaarboek uitgereikt door re dactievoorzitter De Kraker. le TERNEUZEN - De gemeente moet het huiswerk over de j_ nieuwbouw van de Prins Willem van Oranjeschool aan de Leeuwenlaan in Terneuzen overdoen. Dat is kort samen- gevat de mening van het echtpaar Van de Sande, dat te- genover het huidige schoolgebouw woont. De Van de San- m de's zijn het niet eens met de keuze van de gemeente om een deel van het nieuwe schoolgebouw, dat aan vervan ging toe is, op de groenstrook naast de huidige school te bouwen. De gemeente moet zich er volgens de familie on der andere rekenschap van geven, dat de nieuwe school daar ruim veertig jaar zal staan en dat bewoners van de huizen er tegenover al die tijd tegen het gebouw aan moe- ten kijken. Daarom luidt hun verzoek aan de gemeente alsnog het alternatief van herbouw op de oude locatie te onderzoeken, of met feiten aan te tonen waarom tot deze [e keuze is gekomen. Het echtpaar is verder van mening dat het eigenlijk beter is een planologische totaalvisie op te stellen voor de hele Oranjebuurt. In dat plan moet onder g meer staan wat gebeurt met het terrein dat vrijkomt als n de oude Oranjeschool is afgebroken. De brief Sande staat geagendeerd voor de vergadering van de gemeenteraad, donderdag vanaf 19.30 uur. t is YERSEKE - Een 39-jarige man uit Yerseke is in de nacht van vrijdag op zaterdag toegetakeld in zijn eigen woning. De man lag in bed toen hij in de gang stemmen hoorde. n Hij ging kijken en zag enkele mensen - hij weet niet pre- n cies hoeveel - die hem vervolgens begonnen te slaan. Pas na een paar minuten hielden ze op en verlieten ze de wo- s ning. Het slachtoffer liep een hoofdwond op. OSSENISSE - Rond de authentieke kerststal uit de ter ziele gegane dorpskerk nam de bevolking van Ossenisse gistermiddag in het gemeenschapscentrum Hof ter Nesse alvast een voorproefje op het kerstfeest. De stemmige bij eenkomst in het sfeervol versierde dorpshuis werd inge vuld met muziek, zang, enkele gedichten, een kerstover- r denking en twee verhalen. „Zes jaar geleden, bij het slui ten van onze parochiekerk kreeg het dorpshuis van de pa- rochie de prachtige kerststal toegewezen", zegt P. Saey, een van de organisatoren. „Maar we moesten er wel iets K mee doen. Om het gemis van een kerkelijke viering in de kersttijd op te vangen, is het idee van deze thema viering ontstaan." Pastor N. Polet sprak de overdenking uit. De gedichten van L.Biesbroeck en de liederen van het kinder- s koor de Verreboekse Nachtegaaltjes brachten het kerstge- f- voel dichterbij. De verhalen van Juliën Blommaert waren uit het leven gegrepen door Wilma Valk BRESKENS - Kersstukken, sie raden, Tiffany glas, zelfgemaak te kaarsen en vooral kaarten, heel veel kaarten, waren afgelo pen weekeinde op de diverse kerstmarkten weekend te koop. In Breskens was voor het eerst een kerst- en hobbymarkt in De Uitkomst aan de Langeweg. Op de markt stonden diverse zitjes waar de bezoekers konden bij praten. Naast de vele zelfge maakte kaarten waren hier ook als tafelversiering fraaie bestek houders te bewonderen. In Biervliet speelde de fanfare Harmonie in de Hervormde Kerk getooid met kerstmanmut sen op. Hier waren vooral orga nisaties als de Zonnebloem en Unicef present. In het nabijgele gen kerkcentrum en in het oude gemeentehuis waren tientallen a hobbyisten paraat. Nieuw was L. van Damme met 1 haar handgemaakte beren: „Vo rig jaar was ik er niet bij, ik ben a pas in januari met deze hobby begonnen. Nu kan ik geen uur a meer stilzitten zonder naald en draad." In Huize Emmaus in IJzendijke c waren zoals ieder jaar de kerst- f stukken favoriet: „Ze gaan echt als warme broodjes weg, we zijn dan ook niet zo duur",aldus Sa- j rina Neve.„Wij kunnen ze niet a maken, of ze zijn verkocht," j „Jammer dat het vanmorgen niet druk was," Aldus Mieke van huize Emmaus. „We hadden duidelijk concurrentie van Prins Bernhard. Iedereen zat voor de televisie vor de begrafe- nis." Een klacht die ook in ande re plaatsen werd gehoord, al had iedereen hier begrip voor. (Advertentie) APK KEURING VOOR SLECHTS VOORDELIG DOOR DE KEURING Voor een onoibankelijke APK Keuring van aulo benl u bij F Profile Tyrecenter aan hel juiste adres. Bij Profile I; Tyrecenter kunl u altijd geheel vrijblijvend uw aulo lalen controleren. Hiermee bespaart u aanzienlijk op uw j i onderhoudsbeurten. PROFILE PASSIE TOT IN IEDER DETAIL 15, lii KOLE - LUCTOR Oostburg, Ind Torr. Stam, 11:0115-61 39 81 I 15 77 STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum 13.30 uur: Kaarten en biljarten: 14.00 uur: Bewe ging 55+; De Halle, 14.00 uur: Prijskaarten en bil jarten; Trefpunt, 13 uur: Kaarten en biljarten; De Boemerang, 19.30 uur: Kartonnage en kaartjes maken; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO koersbal en biljarten; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Koers bal en biljarten; 19.30 uur: Line dance; 20.00 uur: Badminton; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten en kaarten; 13.30 uur; Bridge; HULST - De Lieve, 9.30 uur: Kaartjes maken, bloemschikken 10.30 uur: Yo ga; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Jeu de boules, yoga; De Blaauwe Hoeve, 13.30 uur: Kaarten; KOEWACHT De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bingo; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.00 uur: Country line dansen voor beginners; 20.00 uur: Country line dansen voor ge vorderden; SAS VAN GENT - St.Albert, 14.00 uur: Kaarten; De Vlaanderen, 20.00 uur; Bingo; ST.JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 9.30 uur: Biljartles; 14.45 uur; Kookles senioren; 15.30 uur: Krea- tieve Vorming techniekclub; 19.30 uur: Repetitie toneelclub; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren en biljarten; Sporthal 't Zwaantje, 13.00 uur: Koers bal en bowls; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 19.00 uur; Country line dansen voor beginners; 20.30 uur: Country line dansen voor ge vorderden; Café Ter Nose, 19.30 uur: Country line dance voor beginners; 20.00 uur: Coun try line dance voor gevorderden; WESTDORPE - Concordia, 13.30 - 15.30 uur: Solo dansen voor ouderen;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 43