pzc Brouwershaven neemt revanche Van Beek treedt uit schaduw Zierikzee heeft reinig te zeggen ZSC'62 laat veel lansen liggen SKNWK is toe aan winterstop Ijruse Boys laat zich op eigen veld verrassen: 1-2 ,25 Le Boys verloor vijf belang- L uunten in de laatste twee Ls (vorige week 0-0 bij DFS) fsv kwam daardoor alleen l de leiding. Brouwershaven iat inmiddels met tien punten («er wedstrijden aan kop in tweede periode en mengt in de strijd om de liodetitels. anse blijft bij rouwershaven Jeugd Zierikzee krijgt te weinig Eerste uitzege voor Zonnemaire Vc Lob nadert tot op twee punten Korfballers SKNWK winnen weer WÊKBÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊKÊ Nieuwenhuijse verlengt zijn verbintenis maandag 13 december 2004 „KodeRidder IUINISSE leedkame1 - Daar waar in de van Brouwershaven ^champagneflessen knalden den in de kleedkamer van L govs de wonden gelikt. Leen harde derby bezorgde Lvershaven zaterdag met H 2-1-zege Bruse Boys de eer- lec'onipetitienederlaag. ouwershaven liet gelijk van (begin zien met welke instel- ig het naar Bruinisse was ge- inien. De onterechte 1-0-thuis- op Bruse Boys eerder n was nog niet verge- n. Vanmiddag zou Brouw alles liet werk stellen Bruse Boys oren te wassen. Brouwersha- ji-trainer Arie Janse had daar- or een aanpassing gedaan in l elftal. „Ik heb het hart van jo verdediging omgegooid, anentvan Splunder, normali ses, moet het koppende ver ben bij Bruse Boys gaan be- kans was voor Brou- üshaven. Frank Kristalijn be- aide Richard van der Meer !t een goede steekpass op fo maar Van der Meer kon 80UWERSHAVEN - Arie Jan- isook volgend voetbalseizoen uoer bij Brouwershaven. refenmeester uit Wilhelmina- ipis momenteel aan zijn der- bezig bij de zater- Jvierdeklasser. Daarvoor iJanse ook al eens een lange iodevan vijf seizoenen werk- Volharding, van 1997 smet 2002. hieruit niet scoren. In de tiende minuut sloeg voor de eerste keer het noodlot toe voor Bruse Boys: Peter Willemse moest zich met een liesblessure laten vervan gen. Meer 'slachtoffers' zouden volgen. Brouwershaven bleef in een hoog tempo druk zetten. Een vrije trap vanaf twintig meter van Clement van Splunder mis te maar net het doel. Toen viel de eerste goal, in de 23e minuut. Frank Kristalijn gaf een strakke corner van links en die bal ver dween via het hoofd en de rug van Richard van der Meer ach ter Bruse Boys-doelman Mark Giljam: 0-1. Daarna ging de Brouwersha ven-storm wat liggen. Bruse Boys kreeg het betere van het spel en de gelijkmaker kon niet uitblijven. Marco Ketting en Alex Andeweg kregen een aan tal goede kansen. Arjan Stoutjes- dijk had nog de pech dat zijn po ging op de linkerpaal afketste. Maar in de 44e minuut was het dan toch Johan Benard die koel inschoot na goed aangeven van Marco Ketting. In de tweede helft was er van voetbal bijna geen sprake. De strijd werd harder en Brouwers haven maakte het Bruse Boys onmogelijk het eigen spelletje te spelen. Vooral defensief bleef Brouwershaven goed staande. De altijd vertrouwd spelende Ivo Fonteine en de gelegenheids verdediger Clement van Splun der waren de grootste stoorzen ders. De uitblinkende Clement van Splunder na afloop: „Mis schien was deze tactische omzet ting wel de grootste verrassing van de dag. Maar dat heeft dan wel geweldig uitgepakt. Ik voel de me in het hart van de defen sie prima op mijn plaats." Kwa de Bruse supporters keken Van Splunder vernietigend aan, maar zelf nipte hij rustig van zijn champagne. In de tweede helft viel werkelijk geen enkele kans voor beide teams te beschrijven. Totdat in de 86e minuut het moment van Bruse Boys-doelman Mark Gil jam aanbrak. Hij kwam op links zijn doel uit. Iedereen verwacht- Johan Benard (rechts) maakte zaterdag het enige doelpunt van Bruse Boys tegen Brouwershaven. te dat hij de in zijn richting ge speelde bal eenvoudig zou op pakken. Maar als aan de grond genageld bleef Giljam plots staan en Richard van der Meer profiteerde koelbloedig van de ze mistasting van de doelman. Eenvoudig schoof hij de bal ach ter Giljam en Brouwershaven verraste met een 2-1-overwin- ning. De Bruse trainer Nico Schoute direct na afloop: „De tweede helft was een waar slagveld." Na Willemse zag hij ook Daan Jumelet en Leon Bal gebles seerd afhaken. En tot overmaat van ramp verliet ruim acht mi nuten voor het laatste fluitsig naal ook Ralph van den Ouden geblesseerd het veld. Schoute was toen al door zijn wissels heen. Schouten: „Er werd vaak tegen het randje aan gespeeld, maar dan moet daar de leids man zijn die de grens bewaakt." Bruse Boys-Brouwershaven 1-2 (1-1). 23. Richard van der Meer 0-1, 44. Johan Benard 1-1, 86. Ri chard van der Meer 1-2. Scheids rechter: P.C.van Hilst (Waalwijk). Gele kaart: Arjan van der Meer en Clement van Splunder (Brouwers haven). Aantal toeschouwers: 80. Bruse Boys: Mark Giljam, Daan Ju melet (50. Eric Giljam), Wilco Han- foto Marijke Folkertsma zen, Alex Andeweg, Ralph van den Ouden, Ruben van den Berg, Jo han Benard, Leon Bal (65. Eric Bleiji), George Geluk, Peter Wil lemse (10. Arjan Stoutjesdijk) Brouwershaven: Meivin van Ast, Ivo Fonteine, Clement van Splun der, Martin Kristelijn, Pieter Kris talijn (85. Sytse van der Wekken Steef Kloet, Arjan van der Meer (80. Jaap Constandse), Richard van der Meer, Frank Kristalijn, Re ne Dalebout, Marijn den Boer (75. Edwin Hof). HULST - In de hoofdklasse van het A-juniorenvoetbal leed Zierikzee tegen HW'24 een 2-1-nederlaag. „Ik vond het niet verdiend", zei trainer Eddie Kiesenberg. De eerste helft was gelijk opgaand. Zierikzee-doelman Jeroen den Dunnen moest een aantal reddingen verrich ten. Zijn collega-keeper aan de andere kant had na twin tig minuten alle geluk van de wereld. „Hij maakte twee meter buiten zijn strafschopgebied hands. Hij mocht blij ven staan en de scheidsrechter zei dat het geen doelrijpe kans was. Dat was een cruciaal moment", keek Kiesen berg terug. Na rust had Zierikzee het meeste balbezit, maar was het HW'24 dat op voorsprong kwam. Jeroen den Dunnen greep niet goed in en van buiten het straf schopgebied schoot de spits de bal in. Daarna ging Zierik zee op jacht naar de 1-1, en die kwam er ook toen Arjan Smalheer doel trof. Ook na de gelijkmaker maakte Zierik zee het meeste aanspraak op de overwinning. Tien minu ten voor tijd negeerde de scheidsrechter een buitenspelsi tuatie waardoor HW'24 de wedstrijd naar zich toe trok. MIDDELBURG - De voetballers van Zonnemaire hebben gisteren de eerste uitzege van het seizoen geboekt in de re serve vijfde klasse. Bij hekkensluiter Zeelandia Middel burg 5 werd met 1-3 gewonnen. Daardoor houdt de ploeg van trainer Wim van de Linde de koplopers in het vizier. De goals kwam alledrie tot stand via de zijkant met Ste ven Verseput. Bij de eerste (achtste minuut) en de derde goal (vlak voor tijd) was Leonardo Geelhoed het eindsta tion in de combinatie, bij de tweede goal was dat Richard de Bilde (35e minuut). De enige tegengoal viel vlak na de rust. ZIERIKZEE - De volleyballers van vc Lob zijn koploper Zeelandia genaderd tot op twee punten in de recreatieve competitie van Zierikzee. Een 3-0-overwinning op titel verdediger Big Boss bracht de ploeg in die positie. Schouwse bouwmaterialen handel kwam door een 3-0-ze- ge op Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 eveneens op drie punten van de leider, maar heeft een duel meer gespeeld. In de C-poule verspeelde nummer twee FIXET Schudde- beurs twee punten in de achtervolging op koploper Marleco/ClOOO/Cluzona. Bij de vrouwen liep leidersploeg DRV accountants/Wik 2 (3-0-winst op Profile Tyrecenter) een punt uit op Wea/Mevo'80, dat één punt moest laten aan C1000/Cluzona. ZIERIKZEE - De korfballers van SKNWK hebben zater dag opnieuw gewonnen in de reserve zesde klasse. Dit maal moest het Souburgse Fortis 8 er aan geloven: 14-5. Door de derde zege op rij houden de Nieuwerkerkers de koplopers in het vizier. De eerste helft tegen Fortis was aanvankelijk evenwichtig. Pas vlak voor rust sloeg SKNWK een gaatje: 6-3. In de tweede helft schakelde SKNWK een versnelling hoger en liet het - in de woorden van coach Cees Bax - 'de tegenstander alle hoeken van de zaal zien'. Scores SKNWK: Wouter van Marle 5, Jaap van Gastel 3, Jacco Fol- mer 2, Johan van de Linde 1, Rocco Bax 1, Marjan Deijst 1 en Ma- non Horst 1 crBen van den Aarssen 1UNEN - Zierikzee kreeg gis- rabij RKDVC een lesje in ef- ilietvoetbal. De ploeg van Ro- van Aerde gaf weinig kan- iweg bij de voornaamste bela- van lijstaanvoerder Desk. atemin stond er bij rust een •voorsprong voor de isclub op het bord. Na de iH werd er niet meer ge ld ie elfde minuut wist Zierik- zeker dat het een moeilijke igsve zou worden om in Dru- punt weg te slepen. van Bijnen draai de punt van het zes- ametergebied keurig vrij en bi onhoudbaar in de boven- binnen: 1-0. Even na het tar werd Lee Mol op het iddenveld dusdanig ongeluk dat een vlijm- tope counter van RKDVC 'W Weer was het Van Bij- die doel trof: 2-0. Op slag rast ging linksachter Serge iwoets bij een hoge bal in de profiteerde Joris Hen driks: 3-0. Zierikzee verweerde zich na behoren, zonder dat het echt uitgespeelde kansen wist af te dwingen. In het eerste deel kwam Lee Mol een schoenmaat tekort om binnen te tikken en Rutger Kooman stichtte uit een hoekschop gevaar met een kop bal. Ook na de hervatting slaag den de bezoekers er niet echt in om gaten in de Brabantse defen sie te slaan. Invaller Patrick Roggeband (kopbal) en Elmar Verhage waren nog het dichtst bij de eretreffer. Rustig consoli derend haalde RKDVC het eind. Zierikzee houdt na dit resultaat Uno Animo en SCO onder zich. RKDVC-Zicrikzee 3-0 (3-0). 11. Ronald van Bijnen 1-0, 31. Ronald van Bijnen 2-0, 43. Joris Hendriks 3-0. Scheidsrechter: .1 van Gils. Gele kaart: Michel Winkels (Zierik zee). Aantal toeschouwers: 300. Zierikzee: Jaco van der Schee, Bar ry Hage, Mariko Rouw, Michel Winkels, Serge Berrevoets, Lee Mol (60. Patrick Roggeband), Jar- no Vermeulen, Elmar Verhage, Benjamin Verwest (46. Patrick Verhaart), Thomas Vos, Rutger Kooman (75. Martijn van Gruns- v en). •WLBURG - ZSC'62 ver- Ne zaterdag in de uitwed- Mtegen FC Dauwendaele de Naf te maken. De Middel de formatie was wel effec- sloeg na rust toe: 3-0. Ponden de punten hard ge- jj®n. Het zat er in, maar het Nn het vertrouwen bij som- spelers ontbraken", keek ^-trainer Leen Koster terug. Wer de geschorsten Martin wberg en Marco de Jonge zijn ploeg voor rust twee Nkansen. Zowel Jacco He- als Sebastiaan Vaane- Nebal niet tegen het net. N, die de komende vier f^den de geschorste Niels dMoezel moet missen, zag 33 N zijn ploeg de beste N krijgen. „Eerst schoot van de Moezel net naast redde de keeper bij foto Marijke Folkertsma Marcel de Bruine is namens Duiveland aan de bal. Veere-routinier Henk de Nood komt aanlopen (rechts). een kans van Wouter Fioole." Uit de corner, na Fiooles kans, counterde Dauwendaele zich naar een 1-0-voorsprong. Op aangeven van Julio Fagundez scoorde Dennis Dobbelaar. Kor te tijd later viel de beslissing toen Joran Moes Matthias Hoek man een niet te missen kans bood. Kort voor tijd maakte Moes het nog maar erger. Op de ranglijst staat ZSC'62 na twaalf duels nog altijd voorlaatste. FC Dauwendaele-ZSC'62 3-0 (0-0). 70, Dennis Dobbelaar 1-0, 75. Matthias Hoekman 2-0, 89. Jo ran Moes 3-0. Scheidsrechter: J.P. van der Velde (Vlissingen). Gele kaart: Michiel van de Hoek (ZSC). Aantal toeschouwers: 100. ZSC'62: Leon Weeda, Michiel van de Hoek, Werner Klaassen, Jan-Willem Dorreman en Thomas Petiet (64. Edwin van Oeneren); Se bastiaan Vaane (55. Joost Weeda), Wouter Fioole, Jacco Heijboer en Gerard Verhoek (75. Tom Roth); Jo hn van der Have en Niels van de Moezel. door Klaas Verspoor VEERE - De 68e minuut van de wedstrijd tussen Veere en Duive land was er één van uitersten. Vreugde en verdriet, of liever ge zegd teleurstelling, lagen heel dicht bij elkaar. Het was Edo van Beek die ontpopte, binnen een aantal seconden al die emo ties voelde en als invaller zijn Duiveland aan een 2-1-overwin- ning hielp. Edo van Beek liep na afloop dan ook met zijn hoofd in de wol ken. Duiveland kreeg een vrije trap buiten de zestienmeter en de na rust ingevallen Van Beek belastte zich met de vrije trap. Niet veel later lag de bal in het netje. Van Beek: „Het begon met die vrije trap. Ik zag meteen dat die bal mooi lag. Ik schoot en de keeper loste hem." Zelf liep de voetballer door en kreeg de bal uit de kluts voor zijn voeten. Het leek een verlo ren kans te worden. „Eerst maai de ik nog over de bal heen, maar daarna draaide ik me om en schoot de bal in de uiterste hoek. Ik ben hartstikke blij", reageerde Van Beek na afloop. De 23-jarige voetballer maakt sinds dit seizoen deel uit van de eerste selectie. Vorig seizoen maakte hij speelminuten in het tweede team. „Daar heb ik 25 keer gescoord. Dit was mijn tweede officiële goal voor het eerste en de eerste winnende goal die ik heb ge maakt. Voor ons was het vech ten tot het einde toe en gelukkig hebben we het gered." Zo sloot pi'omovendus Duiveland het voetbaljaar 2004 af met een pri ma resultaat. Na twaalf duels staan de Oosterlanders op de tweede plaats, met een achter stand van slechts twee punten op koploper GPC. Negen keer won Duiveland dit seizoen al en aan een herhaling van het sei zoen 2002-2003, toen Duiveland degradeerde uit de derde klasse, denkt al niemand meer. „Vandaag moet ik mijn verdedi ging een groot compliment ge ven", sprak Jan Heikamp na af loop. De trainer vond het een te rechte zege, maar Veere-trainer Cees de Rooij claimde het recht op een punt: „Ik denk dat 1-1 hier ook wel een juiste afspiege ling geweest." De scheidende trainer van Veere had zijn ploeg tactisch aangepast aan Duive land. Niet blind aanvallen, maar het accent eerst op het ver dedigende vlak leggen. Een les uit de eerdere ontmoeting met Duiveland die met 6-3 verloren ging. Toch kwam De Rooij met zijn ploeg op achterstand. Een diagonale pass van Marnix van der Hulle bereikte Dennie le Comte. De aanvaller speelde te genstander Martijn Brinkhuis uit en schoot langs doelman Car lo Kerkhove binnen. De Rooij: „Wij begonnen heel matig. Wij hadden aanvankelijk moeite met de crosspass, maar doordat we 'door' gingen dekken was de fase voor rust voor ons." Veel ruimte Na de 0-1 kroop Veere uit zijn schulp. Eerst kreeg Michael Lin ger veel ruimte, maar ging de spits daar niet goed mee om. Duiveland kreeg via Ronald Zwager de mogelijkheid op 0-2, maar ook die kwam niet in de boeken. De gelijkmaker van Veerse kant kwam er uiteinde lijk wel. Een vrije trap van André van Maldegem werd door doelman Bernard Zweistra, de vervanger van de met een gek neusde pink geblesseerde René Zwart, gelost. Zweistra, die de bal dwars door de muur zag ko men, werkte de bal zo voor de voeten van Maarten Delies die wel raad wist met het buiten kansje: 1-1. Er hadden nog meer doelpunten voor Veere kunnen vallen, want na de gelijkmaker was Duiveland de draad even kwijt. De rust kwam dan ook zeer gelegen voor de ploeg van Heikamp. Zes minuten na rust leek Theo van Tatenhove op weg naar de 2-1, maar Zweistra gooide zich in de baan van het schot en voorkwam zo een ach terstand voor Duiveland. Toen Van Beek zijn rol als goudhaan tje had vervuld, kwam Veere wel aan de verkeerde kant van de score te staan. Veere-Duiveland 1-2 (1-1). 15. Dennie le Comte 0-1, 30. Maarten Delies 1-1, 68. Edo van Beek 1-2. Scheidsrechter: D.H. de Bie (Sprang-Capelle)Gele kaart: Maarten Delies, Henk de Nood, Paul Noya en Theo van Tatenhove (Veere), Bart-Jan van Damme (Dui veland). Toeschouwers: 110. Duiveland: Bernard Zweistra, Jas per van Almenkerk, John Bolle, Bart-Jan van Damme en Marnix van der Hulle; Marcel de Bruine (46. Edo van Beek), Leen IJzelen- berg, Wilmar van der Satide en Ro nald Zwager; Barry Steenpoorte en Dennie le Comte. door Klaas Verspoor SINT-ANNALAND - SKNWK ging bij WHS hard onderuit. De ploeg uit Nieuwerkerk verloor maar liefst met 7-3. Na twee competitienederlagen op rij mag dan ook geconcludeerd worden dat SKNWK blij is met de aangetreden winterstop. „Daar zijn we nu echt aan toe", vond trainer Adriaan Nieuwen- huijse. De oefenmeester had zich wel een betere afsluiting van het voetbaljaar toebedacht. „Dit was zeker een forse tegenvaller. We hadden prima getraind en ie dereen was zich ervan bewust dat het beter moest dan vorige week." De spelers van SKNWK leken de boodschap van de trainer be grepen te hebben, want al vroeg opende Christian van Vossen na mens SKNWK de score. Daarna kregen de Nieu werker kers zelfs kansen op 0-2. Persoonlijke fouten (Nieuwen- huijse: „Bij alle vier de goals") leidden echter de ondergang in. Na twee WHS-treffers zorgde Jacky de Bruine met een kopbal nog wel voor de 2-2 maar de thuisploeg ging door twee goals van Egbert Moerland met een 4-2-voorsprong rusten. Ook in de tweede helft kwam SKNWK goed uit de startblok ken. Na twintig minuten was het Maarten Padmos die de aan sluitingstreffer verzorgde en daarna was het eigenlijk wach ten op de gelijkmaker. Nieuwen- huijse: „Als die was gevallen had ik direct getekend voor een punt. Meer zat er niet in." Gert-Jan Tierie kwam tot twee maal toe oog in oog met de doel man van WHS, maar Tierie kwam niet tot scoren. Dat lukte WHS wel want het was uitblin ker Egbert Moerland die met zijn derde treffer WHS in veili ge haven bracht. SKNWK nam daarna alle risico's van de we reld en liep nog tegen goals op van Dennis Oosdijk en aanvoer der Leon de Witte. De WHS-captain verzilverde de strafschop nadat Hans Leune on deruit was gewerkt in het straf schopgebied. „Voor de neutrale toeschouwers was het een mooie wedstrijd, maar voor ons niet", besloot een teleurgestelde Adriaan Nieuwen- huijse. WHS-SKNWK 7-3 (4-2). 3. Christi an van Vossen 0-1, 29. Hans Leune 1-1, 32. Patrick van Schetsen 2-1, 35. Jacky de Bruine 2-2, 40. Egbert Moerland 3-2, 45. Egbert Moer land 4-2, 65. Maarten Padmos 4-3, 83. Egbert Moerland 5-3, 85. Den nis Oosdijk 6-3, 90. Leon de Witte 7-3. Scheidsrechter: H. Rothmans (Hendrik Ido Ambacht). Gele kaart: Johan Padmos (SKNWK). Aantal toeschouwers: 200. SKNWK: Léon Quik, Sytze Stins, Martijn Neele, Leon de Bruine en Martin Huisman; Maarten Pad mos, Gert-Jan Tierie en Leon Polle mans (60. Johan Padmos); Emiel Kuijten, Jacky de Bruine (75. Ri chard Bevelander) en Christian van Vossen. NIEUWERKERK Adriaan Nieuwenhuijse is ook volgend seizoen trai ner van de eerste selectie van zaterdag-derdeklasser SKNWK. De trainer uit Kruiningen kwam met het Nieuwer- kerkse bestuur een con tractverlenging van één jaar overeen. Adriaan Nieuwenhuijse be zet met SKNWK in de der de klasse A van het zater dagvoetbal momenteel de zesde plaats, met een ach terstand van elf punten op koploper GPC. „Ik heb voor een jaar bijge tekend, want ik heb het pri ma naar mijn zin bij SKNWK. Al twijfelde ik vanmiddag nog wel even", gaf Nieuwenhuijse na de 7-3-nederlaag tegen WHS van zaterdagmiddag aan. Na twee nederlagen op rij zakt zijn ploeg verder weg op de ranglijst. Vorig seizoen miste SKNWK op een haar na de promotie naar de tweede klasse. Adriaan Nieuwen huijse blijft er echter nuch ter onder. „De resultaten vallen nu wel tegen, maar ik zie ook best wel wat perspectief, anders had ik natuurlijk niet bijgetekend."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39