Salvatorhoeveloop op de tocht Dreischor als tweede winter in PZC Zware nederlaag ontnuchterend voor Delta Sport DFS probleemloos voorbij WIK'57 Keeps ter Dugardijn redt punt voor WIK Eenvoudige overwinning All Ready Dressuuramazone Van der Slikke moet op zoek naar muziek Meningen verdeeld over toekomst van atletiekwedstrijd in Ouwerkerk maandag 13 december 2004 door Ben Hameeteman OUWERKERK - Een handjevol atleten stond zaterdag mis schien wel voor de laatste keer aan de start voor de Salvator hoeveloop van atletiekvereni ging Delta Sport. Het weinig zeggende deelnemersveld werk te bovendien plichtmatig de 20 kilometer af en maakte er geen enkel moment een enerverende wedstrijd van. De 22-jarige Hagenaar Mark Pacqué (Haag Atletiek) werd in een sobere tijd van 1 uur, 10 mi nuten en 19 seconden winnaar. „Ik heb er maar een trainings rondje van gemaakt", aldus de loopprofessional na afloop. Welgeteld 31 wedstrijdlopers verschenen zaterdag aan de start van de 22e editie van de Salvatorhoeveloop. Een waar dieptepunt qua aantal deelne mers. De vraag rees derhalve al vrij snel of de zilveren jubleum- loop ooit gehaald gaat worden. Delta Sports wedstrijdleider Wim Schot bleek heel realis tisch. Niet reëel ,.We organiseren dit soort wed strijden voor de lopers zelf. Als blijkt dat er geen interesse meer in is, moet je er gewoon mee stoppen. Om nu zo'n hele organi satie op te tuigen voor zo weinig lopers is ook niet reëel meer", vond Schot. De voorzitter van AV Delta Sport, Nico de Danschutter, is overigens geenszins van plan zo snel te handdoek werpen. „We moeten maar eens hard gaan denken hoe we de loop kunnen optuigen om hem aantrekkelij ker te maken voor de lopers. Hoe, dat weet ik ook nog niet." Of de Zierikzeese atletiekvereni ging het daarmee redt, is de vraag. De belangrijkste reden waarom zaterdag slechts een handjevol atleten naar Ouwer kerk waren afgereisd, moet heel simpel worden gezocht in de concurrentie van de meer popu laire Pekelingerun in Aagteker- ke. Mark Pacqué (246) gaat als winnaar over de streep in de Salvatorhoeveloop van Ouwerkerk. Danny in 't Veen volgt op de tweede plaats. Ook Schot zag dat in. „De hoofd reden waarom we vandaag zo weinig lopers hebben, is inder daad het feit dat er twee wed strijden op dezelfde dag plaats vinden. Daar snap ik helemaal niets van. In Aagtekerke weten ze al ruim een jaar tevoren dat vandaag de Salvatorhoeveloop is. Dat vind ik vreemd. Omdat we altijd veel lopers uit Walche ren trekken, missen we die nu al lemaal door de Pekelingerun." Oud-voorzitter Wim Schot, vol gend jaar eerste wedstrijdleider bij de Rotterdam Marathon, ziet overigens ook een trend ont staan de laatste jaren. „Lopers richten zich meer en meer op het massale zoals een van Dam tot Damloop en Zeven Heuvelen loop. Kleinere wedstrijden ver dwijnen helemaal of worden minder. Met de Mosselloop had den we daar ook al last van. Mis schien moeten we wel prob.eren dan een andere datum te vin den. Maar schuiven is niet ge makkelijk in de toch al volle ka lender." Zielig Zielig was het in ieder geval wel, zaterdag in Ouwerkerk. Een half uur voor aanvang had wedstrijdsecretaris Peter Gel derblom nog maar 26 startnum mers uitgedeeld. Uiteindelijk verschenen er aan de start op de ring 31 wedstrijdlopers en 10 trimmers. Onder hen geen enke le naam van enige faam. Of het moet Rachid ben Meziane zijn geweest. Maar die was sledKts uit een soort nostalgie naar Schouwen gekomen en maakte er niet meer dan een rustig trai ningsrondje van (1.21.44), sa men met zijn sponsor Archie Staal. Halverwege de race ontstond er langs de Oosterschei de slechts één minuscuul gevecht je in de 'achterhoede' tussen een drietal Delta Sporters. Op het vijf kilo- meterpunt, onder Oosterland, werd als snel duidelijk dat de uiteindelijke nummers één en twee, Mark Pacqué en Danny in 't Veen, een maatje te groot wa ren voor de rest. Op respectabele afstand volg den de nummer vier van vorig jaar Wilko de Vos, Gerard Postu- ma en Eddy Smit. Zijn clubgeno ten John Ravia en Han Achter berg hier weer achter. Achter berg (44) begon rond het tien ki- lometerpunt aan een succesvolle inhaalrace. Op de ring in Ouwer kerk had hij beide Delta Spor ters ruimschoots achter zich ge laten. „Ik ben vandaag lekker langzaam begonnen. Op mijn verlanglijstje stonden echter Jo hn en Eddy, en die heb ik weten te pakken. Bij de 15 kilometer ben ik nog even bij Eddy geble ven, want ik wist dat er nog een vervelend stuk zou komen. Daar na ben ik van hem vandaan gelo pen", vertelde de in Ouwerkerk woonachtige Achterberg die het parcours -vaak loopt als trai- foto Marijke Folkertsma ningsrondje. „Ik had achteraf ge lijk met Han moeten starten. Nu probeerde ik de koplopers bij te houden, maar dat ging te snel voor me. Na 5 kilometer kwam ik al alleen te zitten. Toen ik Han zag aankomen wist ik dat hij me uiteindelijk zou inhalen", legde de 56-jarige Eddy Smit uit. Ook de 34-jarige John Ravia moest zijn snelle start op een ge geven moment bekopen. „In het begin ging het veel te hard. Daarna ben ik mijn eigen tempo gaan lopen. Ik heb het nog even samen met Eddy geprobeerd, maar heb hem ook laten lopen. Meer zat er niet in vandaag", al dus Ravia die eigenlijk nog maar één jaar met de loopsport bezig is. door Wim Kakebeeke LEIDEN - De voortekenen waren niet al te best voor de handbaltopper tussen het be zoekende LifeDesign/Delta Sport en Saturnus. Het ont breken van met name spelbe paler Erwin Bos kwam vele malen harder aan dan ver wacht. De blauwhemden kre gen alle hoeken van de zaal te zien: 31-14. „We staan weer met beide benen op de grond", zei keuzeheer Jaap Niemans na afloop. Echt ongelegen komt de twee de seizoensnederlaag nou ook weer niet in de ogen van trai ner Jaap Niemans. De rit naar boven is de laatste we ken hard gegaan. In de laat ste vijf duels is alleen een puntje afgestaan aan Ato- mium'61 2 (23-23) en plotse ling was daar die tweede plek achter HVL. „Er gingen zelfs al stemmen op dat we aan pro motie moesten denken. Schei asjeblieft uit, zeg. We zijn pas op eenderde van de competi tie", aldus Niemans. „Op zich is het goed dat dit gebeurt. Even pas op de plaats ma ken." De inleiding voor de complete off-day was eigenlijk de kwet suur van Erwin Bos. De hoop op een remise werd echter af gelopen week op de training op ruwe wijze verstoord. De spelbepaler ging daar door zijn enkel. Alternatieven wa ren er niet, omdat ook Guust Sluijs ontbrak wegens werk- verplichtingen. Tel daar de uitsluiting van schutter Joey Aertssen bij op (rood voor driemaal een twee-minutentijdstraf) en dan blijkt de kwetsbaarheid van de Zierikzeese hoofd macht. „Het was al schippe ren omdat het tweede ook een uitwedstrijd moest spelen. Dan vallen er twee essentiële spelers bij ons weg, dan kun nen wij ons eigen «t niet meer spelen. We hebbg nu eenmaal geen brede sel«, tie en dan houdt het geve.-.- op", stelde Niemans nudife vast. Een heuse strijd om de twee- de plek werd het in de Leid* 5-Mei hal daarom g ment. Delta Sport liep alfe maar achter de tegenstand aan. Tegen het tactisch sterke Ss- turnus was geen kruid ge^ sen. Het klopte op alle fror. ten bij de gastheer. „Ze niet alleen erg vaardig, nu| fysiek ook erg sterk. Het spelletje is daarop seerd." En toch koesterde Niemjj toch nog een sprankje ha na de bekende zwakke op ningsfase: 7-2. Niemani „Dat is voor ons een ste daardgebeuren. Dat is erg, want voor de pauze bn. ken ze normaal g door. Toen bleek echter dat nu geen haalbare ksy was. Zeker als de kopjes ear maal gaan hangen!" Tijdstraffen Na de pauze (13-7) werdi schade alleen maar groia Naast de talrijke doelpunte vielen er ook de nodige f straffen. Zes en een uitslij ting van Joey Aertssen. Des Sport kwam in de persoonlij ke duels veel kracht tekort Niemans: „Het ging er vlagen nogal heftig aan te, Cirkelspeler Leon van de Sa- de stapte zelfs bont en blaa van het veld af. Op zich ia ik geen enkel probleem ik de nederlaag. Saturnus f beter. Trouwens op hun# site heb ik die gasten een bes je gevolgd en hun drijfvetrj om kampioen worden. Zeaji nog gretiger dan wij!" Scores Delta Sport: Ricky Ere se 5, Bob Van Lindt 4, Jordyft mans en Joey Aertssen 2, ht Van de Sande 1 door Klaas Verspoor GOES - In de vierde klasse B was het stuivertje wisselen aan kop. FSV profiteerde met een 10-0-zege optimaal van de mis stap van Bruse Boys (2-1-verlies tegen Brouwershaven). Overwin ningen waren er verder voor Smerdiek (2-1 tegen Vrederust), SPS (2-1 bij Chrislandia), DFS (6-0 bij WIK'57) en ZPR'84 (0-2 bij Stavenisse). Smerdiek - Vrederust 2-1: Nor- din Achabar bracht Smerdiek in de eerste helft aan de leiding en Leander Brinkman zorgde na de pauze voor de tweede goal. Via Chris Vogelenzang kwam Vrede rust terug op 2-1, maar verder kwamen de bezoekers niet meer. Chrislandia - SPS 1-2: Het was de derde seizoenszege voor SPS. Lange tijd, na een treffer van Adri Sonneveld in de 21e mi nuut, keek SPS tegen een achter stand aan. Na rust waren de goals van William Lisseveld ech ter voldoende voor de winst. Mevo - FSV 0-10: Er was voor Mevo geen eer te behalen. FSV toonde zich op alle fronten slag vaardiger en ging na een 0-6-ruststand met dubbele cij fers terug naar Fijnaart. Voor FSV scoorden Edward de Rooij (4x), Patrick Kerp, Martij n den Hartog, Jos Elenbaas, Matthieu Veenman, Mark Berghout en Jor- di Berrevoets. WIK'57 - DFS 0-6: De thuis ploeg legde een draak van een wedstrijd op de mat en kreeg we derom met grote cijfers klop. Remco Rotte zorgde voor 0-1 en Huib Nortier tekende voor de 0-2. Daarna werd WIK-speler Wilko Kooman na twee gele kaarten van het veld gestuurd. Kort na rust gooide Nortier met zijn tweede treffer de wedstrijd in het slot en in de slotfase liep DFS nog verder uit. Huib Nor tier zorgde voor 0-4 en daarna bepaalde Anco van der Linde met twee treffers de eindstand op 0-6. Stavenisse - ZPR'84 0-2: Met twee treffers in de eerste helft vertolkte Ruud van Rijckevors- sel een hoofdrol voor de bezoe kers. Na rust waren de beste kansen voor thuisploeg Stavenis se, maar Matthias Moerland en Kees van Putte misten. door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - De voetbalsters van WIK'57 schoten weinig op met het ene winstpunt tegen con current Quick Boys: 2-2. Zierik- zee had andermaal weinig in te brengen bij opponent Wield- recht: 4-0. Hekkensluiter ZSC'62 had niets in de melk te brokkelen bij koploper De Noor mannen: 9-0. WIK'57-Quick Boys 2-2 (0-2): Tijdens een gelijk opgaande strijd werden de punten eerlijk verdeeld tussen de beide onder aan bungelende ploegen. „Om dat Quick Boys evenveel punten heeft als WIK schieten we er niet echt wat mee op", zei WIK-tx-ainer Cees Wesdorp na afloop. „Maar we houden de moed. erin." In de eerste helft kwamen de bezoekers tot twee keer toe op voorsprong na knul lig balverlies bij WIK. In de tweede helft resulteerde een WIK-overwicht in de aanslui- tingstreffer van Jaimy van Beve- ren, die uit een corner van Bian- ca Kloet het hoofd tegen de bal kreeg. Enkele minuten later werd diezelfde Van Beveren bin nen het zestienmetergebied on deruitgehaald. Keepster Petra Dugardijn knalde WIK vanaf elf meter langszij: 2-2. Wieldrecht-Zierikzee 4-0 (3-0): Hoewel de heenwedstrijd ook al met 4-0 werd verloren, bracht Zierikzee nu wat meer tegen stand. In de 35e minuut werd de 'muur' evenwel met succes ge slecht door Wieldrecht. Hierna ging het ineens heel snel en ge makkelijk. De Noormannen-ZSC'62 9-0 (7-0): Reeds halverwege de ont moeting gaf het scorebord al een 7-0-tussenstand aan. ZSC kreeg via Ramona Oosterling, Michelle Brongeest en Linda den Ouden nog wel enkele kans jes. Keepster Manon van de San- de voorkwam dubbele cijfers. Dennis Voshart geeft de bal over aan zus Desiré in de gewonnen wedstrijd van All Ready tegen DVS. foto Marijke Folkertsma door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Weer met Dennis Voshart binnen de gelederen heeft All Ready zich gerevan cheerd voor de eerste nederlaag van vorig weekeinde. In sport hal Onderdak werd zaterdag het bezoekende DVS overtuigend met 21-15 verslagen. De Zierik zeese korfballers behouden hier mee de tweede plaats achter koploper Oranje Nassau. Hoewel het All Ready zaterdag geen moment echt moeilijk werd gemaakt, kon het niet ge heel het eigen spelletje spelen. De aanvallen verliepen te sta tisch en in defensief opzicht werd te veel op de bal verde digd. „In de aanval werd veel te weinig gelopen. Stilstaan en ruimte creëren gaat nu eenmaal niet samen. Bij het verdedigen werd over het algemeen onvol doende naar de tegenstander ge keken, maar teveel naar de bal", analyseerde trainer/coach Ro bert Jongejan na afloop. In de eerste helft nam All Ready met een een voorsprong. Even kwam DVS nog terug tot 3-3. Hierna gaven de Zierikzeeënaren ech ter vol gas om halverwege al met 11-7 voor te staan. Na de hervatting werd de kloof ver groot en kwam de overwinning nooit meer in gevaar. Er bleek zelfs nog gelegenheid om de scheidende Ronald Snoek een publiekelijk afscheid te gunnen. De geblesseerde Snoek, die van wege zijn vertrek ook niet meer in de basis stond, werd goed in- getapet één minuut voor het ein de onder luid applaus nog inge bracht door Jongejan. Scores All Ready: Dennis Voshart 4, Henk de Graaf 4, Anouk van Tig- gelhoven 3, Manon Torensma 3, Remy Quisl 2, Jan-Willem van Nieuwenhuijzen 2, Esther Snoek 2, Desiré Voshart 1 door Lucien Roelandt RENESSE - Helma van der Slik- ke won zaterdag verrassend de laatste dressuurselectiewed- strijd (klasse Z2) van de kring Noord. De amazone uit Nieuw-Vosmeer stuurde in ma nege Hofstede Grol in Renesse de ruin Lucky met 187 punten naar het oranje erelint en plaats te zich voor de finale van het Zeeuws kampioenschap. „Daar had ik beslist niet op gere kend", stelde Helma van der Slikke. „Zeker niet op deelname aan het Zeeuws kampioen schap. Ik heb gehoord dat je daar een Kür op muziek moet rij den. Ik weet niet of ik dat wel kan, want ik heb nog nooit een Kür gereden. Ik zit pas in deze klasse en moet nog veel leren. Ik heb aan Lucky een goed paard. Hij leert vrij snel. De change menten heeft hij geen enkele moeite mee en in de uitgestrekte gangen scoor ik altijd hoog met hem. Maar lopen op muziek, nee dat heeft hij nog nooit gedaan. Dus gaan we eerst maar eens op zoek naar muziek die bij hem een past. En dan maar afwach ten hoe hij het oppakt. Of we dat in amper twee maanden on der de knie krijgen waag ik te betwijfelen." „Trouwens waar haal je zo snel die passende mu ziek", gaat de dertigjarige ama zone verder. „Voor die enkele keer dat je zo'n Kür rijdt ga je toch geen bergen geld uitgeven. Ik vind het leuk dat ik vandaag heb gewonnen en dat ik mee mag doen aan het kampioen schap, maar ik verlies de reali teit niet uit het oog. Ik behoor niet tot de kanshebbers voor ti tel." Teleurstellend was het op treden van de regerende Zeeuw se outdoor kampioen en leider van het tussenklassement van de selectiewedstrijden Mario van Eenige. De ruiter uit Zierik zee eiste in de voorgaande selec tiewedstrijden met Joplin een overheersende rol op en wist zich al te verzekeren van een ticket voor de finale. Met 173 punten scoorde de combinatie ditmaal echter onder de maat. „Waar het aan lag? Ik weet het echt niet. Voor Joplin heeft deze accommodatie geen enkel ge heim, maar vandaag gedroeg hij zich geweldig gespannen. En ik slaagde er niet in om die span ning er af te rijden. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Ongeslagen is Dreischor de maanden novem ber en december doorgekomen. Na de solide 4-0-overwining gis teren op Kwadendamme gaat de ploeg van trainer Kees Verwest zelfs als nummer twee in de vijf de klasse B de winterstop in. Die winst op de ranglijst kwam mede tot stand doordat Robur op eigen veld in een doelpunt rijk duel verrassend onderuit ging tegen Vosmeer (3-4). Ook Renesse spon daar garen bij, want door een 1-0-zege op NVS staat de club van trainer Jakkoo Brouwer binnen schootsafstand van de kop. Dreischor-Kwadendamme 4-0: Een goed voetbaHend Dreischor kende een overwicht dat ook in de stand halverwege tot uitdruk king kwam via treffers van Mat- thijs Heeres en Frank van der Helm: 2-0. Binnen een minuut na het begin van de tweede helft was het duel definitief beslist door opnieuw een treffer van Matthijs Heeres: 3-0. Kwaden damme kon hier weinig tegen over steHen en omdat ook Frank van der Helm nog een keer raak- schoot eindigde het duel in 4-0. Lepelstraatse Boys-Ouwerkerk 6-1: In dit duel van de nummer tien tegen de nummer negen van de ranglijst leidde de thuisploeg al binnen twintig minuten met 3-0. Erwin van der Maas scoor de nog wel tegen, maar via Mi chel Mertens werd het 4-1 hal verwege. De tweede helft was meer in evenwicht, maar via Ta co van Hausselt en Martij n Nefs liep de thuisploeg verder uit naar 6-1. Robur-Vosmeer 3-4: Een licht overwicht van Robur in de be ginfase leidde tot de 1-0 van Da niël Schijf. Een hattrick van Jo hn Vroegop zorgde echter voor 1-3. Rick van der Gaag bracht de spanning terug (2-3), maar kort hierna verloor de thuis ploeg in één klap twee spelers door rode kaarten. Met negen te gen elf werd het toch nog 3-3 door Dennis Weyers, maar in de laatste minuut zorgde Jacco Va ders voor de bezoekendei ge.NVS-Renesse 0-1: Op i moeilijk bespeelbaar veld la Renesse in de beginfase eentfl wicht. Omdat de Zeeuwen a ter zelfs uit een strafschop I wisten te scoren bleef heli tot aan de rust. In de twa helft was NVS gevaarlijk i Sander Simons die mochtil gaan ondanks een vlagsiga van de grensrechter, maar da danks niet tot scoren kwaml beslissing viel een kwartiern tijd toen Vincent Goedegeaa wél raakschoot vanaf elf fflfü Volharding-Lewedorpsc 0-5: Na de 0-1 van Ronald') derdijk ging de thuisploefl zoek naar de gelijkmaker Dl bleef echter uit en aan ded re kant sloeg Robin Wad wel toe: 0-2 bij rust. IndeW de helft Hep Lebo verdei naar 0-5 via treffers van Janü ton (2x) en Simon Smits. 1 Zierikzee. Recreatieve comp" Poule A: Big Boss Schouwse bouwmaterialen ni Duiveland Vastgoed/Kwiek Hl Stand: 1. Zeelandia 1 7-18,2'd 7-16, 3. Schouwse bouwmater» del 8-16, 4. Wea/Mevo'80 1 8-ftM Boss 9-6, 6. Duiveland VaslgoM" H3 9-2. Poule B: Bijdevaate HypolJ» Brogum 3-0. Stand: 1. Profilejn ter Rinus Roon 8-21, 2. HC^ Kroon/Wiska 1 8-18, 3 Jan/Cluzona 8-18, 4. Ravi^ Schilderbedrijf 8-12,5. Bijdeva» theken 9-10, 6. Brogum 9-8, vo-de Verfbron 8-7,8. connex*. Poule C: De Brug - FIXET 3™! beurs 2-1, Zeelandia 2 - Sc»- Oude/Kwiek H4 0-3. Sta™. Marleco/C 1000/Cluzona 8-22, i™ Schuddebeurs 8-18, 3. De BiuS Schilder de Oude/Kwiek H4SH'-, De Kroon/Wiska 2 8-12, 6. Sg«*j verkeersopleidingen 7-6, 7. Zees 8-5, 8. VVOZ 8-3. Poule DA: Wea/Mevo'80 Dsr^j 1000/Cluzona 2-1. Profile Tyreceeij nus Roon dames accountants/Wik 2 0-3, Stand. accountants/Wik 2 °'2* J Wea/Mevo'80 Dames 1 8-20, Dier&Tuin/Wik 1 8-16, 1000/Cluzona 9-16, 5. j maate 8-12, 6. Kwiek/Spocin^ zee D1 8-6, 7. Profile Tyrecenk. Roon dames 9-4, 8. Wea/Mew»' jes 8-2. DISCS f 413909

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 38