Overeenkomst over voetbalveld PZC Een stukje Curasao in Colijnsplaat Jeugd blij met afdak en bankjes Containers voor oud papier wellicht door heel Goes verspreid 13 ^meerite komt omwonenden in Krabbendijke tegemoet rankrijder rapt in sloot Middelburg geeft eenmalig extraatje weg Aangifte poging tot doodslag Gewonden bij verkeersongeval Hardrijder kan rijbewijs inleveren Man mishandeld in Yerseke Twee boetes na beledigen agent Agenten blussen niet goed Betrapt met vuurwerk Vertalers bijbel lezen voor EMM treedt op agenda LANCOME LaBan maandag 13 december 2004 gBobPaardekam MBENDIJKE - De gemeen- geimerswaal, «le voetbalver- Li,, uil Krabbendijke en om- Cu van het tweede voet lid hebben een compromis tjdieo over het gebruik van A veld en lichtwerende maatre- j». voetbalvereniging levert zijn jidige oefenveld in voor de uit- breiding van het Calvijn College aan de Appelstraat. In eerste in stantie zou de club een nieuw veld krijgen op het veilingter rein, maar dat plan kan niet doorgaan vanwege het gesteggel over de eigendomssituatie daar van. In ruil voor het afstaan van haar oefenveld krijgt de voetbalver eniging nu kunstgras op het tweede veld, zodat er meer uren op getraind en gespeeld kan wor den. Dat was echter tegen het ze re been van de omwonenden van dat tweede veld. Die vrezen overlast, onder meer door de lichtmasten die geplaatst zullen worden. De bewoners maakten bezwaar tegen de komst van het kunst gras, maar hebben hun zienswij ze ingetrokken nu met de ge meente overeenstemming is be reikt. Het veld mag op doorde weekse dagen tot elf uur be speeld, en dus ook verlicht, wor den. Op zaterdag mag dat tot acht uur 's avonds en op zondag helemaal niet. Er komt ook vervanging voor de bosschage, die weggehaald moest worden, omdat hij slecht is voor het kunstgras, dat wortel zou kunnen schieten. Een 2,5 meter hoge grondwal, die ook voorzien wordt van beplanting, dient straks als afscheiding. Om de bewoners nog eens extra tegemoet te komen, worden aan de lichtmasten zogeheten slab ben aangebracht, die het licht te genhouden. De gemeente bena drukt dat ze dit niet per se hoeft te doen, omdat onderzoek heeft uitgewezen dat de lichtuitwaai binnen de landelijk gestelde nor men blijft. In een eerder stadium stelden de omwonenden voor om het eerste veld van kunstgras te voorzien, maar daar voelde het dagelijks gemeentebestuur niet veel voor, omdat het tweede veld sowieso gerenoveerd moest worden. De hele operatie zou dan nog duur der zijn geworden. De voetbalvereniging krijgt in ruil voor het afstaan van haar oefenveld overigens ook een nieuwe kleedaccommodatie. Dat is wel iets duurder dan reno vatie van het huidige onderko men, maar er staat dan wel een gebouw dat weer jaren mee kan. Middelburgse agenten pikken leledigingen niet IDDELBURG - Agenten heb- (D afgelopen weekeinde in het jgaansccntrum van Middel den Vlissingen drie mannen ingehouden, omdat ze werden gescholden. Tegen hen is pro- ■verbaal opgemaakt. jdenacht van zaterdag op zon avond een 22-jarige Middel der het nodig om twee fiet- mije agenten in de Nieuw- it in Vlissingen uit te schei- De man zat in een auto 0 hij de agenten beledigde. >het Bellamypark kon de poli- de auto tot stoppen dwingen. .Middelburger werd aange ven en verhoord. Na verhoor echt hij weer weg. Wel kreeg jeen proces-verbaal, p het Plein 1940 in Middel- dhield de politie een 33-jari- uit de gemeente Sluis au om half vier 's nachts. De in stond achter een auto ver- eten schold iedere passeren agent uit. De man kreeg een luring voor openbare dron- uschap. Bij het vragen naar igegevens, weigerde de man aadres op te geven. Hij werd naar het bureau. olkskerstzang [HEERENHOEK - In de lus-katholieke kerk van iHeerenhoek wordt vrijdag volkskerstzang gehouden. Mg: 19.30 uur. ÏEL - Een 34-jarige Belg is pond rond kwart voor op de Drieschouwen in laangehouden voor rijden l«r invloed. man was met zijn auto in een Igereden en probeerde door geulweg te rijden, toen de po- iehem aantrof. irnan had zijn twee kinderen, twen zes jaar, achterin de Inzitten. blaastest bleek dat hij i viermaal de toegestane heelheid alcohol had gedron- i. De Belg moest zijn rijbe- iinleveren en zijn auto werd door een takelbe- verhoor is de man in vrijheid [en hem is proces-ver- Bezorgklachten: 0800-0231231 opmaandag t/m vrijdag purende de openingstij- denzaterdags tot 12.00 uur Redactie BEVELANDENH-HOLEN Stationspark 28 Postbus31 ^AAGOES Iel' 0113-315670 Fax:0113-315669 Email: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Md Huibers Weke van der Jagt Bob Paardekam koen de Vries (sport) tornen van der Werf centrale redactie tilionspark 28 J® AA goes Ttlt (0113|315500 «10113)315669 ma'l: redactie@pzc.nl 'kternet pwpzc.nl Nil: web@bzc.nl Chris Kleijn: „Als ik terugkom in Nederland denk ik wel eens: 'de mensen hier zijn gek'." door Rob Paardekam COLIJNSPLAAT - Colijnsplaat is weel een attractie rijker. In de Kruisstraat opent Chris Kleijn aanstaande zaterdag galerie Curagao, waar van alles te zien is over het eiland waar hij zo verknocht aan is geraakt. Het was zijn dochter die hem op het idee bracht. „Zij had zoiets van: mannen die de vijftig zijn gepas seerd, komen in de peno-pauze. Die moeten iets te doen hebben." Kleijn is bekend van zijn boekenwinkel- tje, dat hij sinds enige jaren heeft in de Kruisstraat. Omdat hij dat niet altijd kan bemannen, staat een deel van de collectie buiten. Wie een boek wil ko pen, kan zijn geld deponeren in een plas tic pijp die door de brievenbus steekt. Op het kraampje staat de tekst lk dank u voor uw eerlijkheid. Kleijn heeft er goede ervaringen mee. „Niemand gooit zijn zelfrespect weg voor een euro." De boekenwinkel is nu een galerie, die de naam Curagao heeft gekregen. Er is van alles over het eiland te vinden: ruim honderd boeken, planten, schilde rijen, drank en zelfs een steen van de Kristoffelberg. „Tja, zo ben ik nou een maal", zegt Kleijn. „Ik zie zo'n steen en moet hem dan gewoon meenemen." Kleijn, een geboren Hagenaar, zegt dat hij donkere mensen als klein kind al in teressant vond, maar dat zijn passie voor Curagao echt is ontstaan toen hij trouwde met zijn vrouw, die van het ei land afkomstig is. Toen hij 34 was kwam hij er voor het eerst, om zijn doch ter aan zijn schoonouders te laten zien. „Het is er heerlijk", vertelt Kleijn. „De mensen hebben er weinig nodig, ze zijn heel erg vriendelijk en het leven is er niet zo hectisch als in Nederland." De Colijnsplater zegt het heerlijk te vin den om door de oude wijken van Wil lemstad te lopen of gewoon te kijken naar eilandbewoners die met elkaar aan het praten zijn. „Ik geniet van hun mimiek", zegt hij. „Het is ook een echt praatvolk. Hier in Nederland zitten we - altijd voor de televisie, maar als we op Curagao zijn, kan mijn vrouw hele da gen met haar moeder zitten praten. Als ze vanuit hier belt met haar familie, kan een gesprek ook wel drie of vier uur duren." Kleijn hoopt dat zijn galerie een plaats wordt waar mensen een stukje geluk vinden. Zelf is hij een positief mens, ge tuige zijn levensmotto: 'Ik laat me door niets ontmoedigen, ook niet door ont moediging'. „Ik hou van de vrolijke kleuren van het eiland", zegt Kleijn. Die komen dan ook veel terug in de schilderijen in zijn galerie en zelfs in de geel geschilderde wanden en zijn pastel- kleurige uitnodigingen. „Ik had uit kun nen gaan van het negatieve en kunnen denken: 'ik doe het niet, want zo'n gale rie kost tijd en kracht', maar zo ben ik niet. Ik heb het wél gedaan. En wordt het niets, ach, dan heb ik mijn galerie toch even gehad." foto Willem Mieras Zijn positieve aard kan Kleijn naar ei gen zeggen het best kwijt in Curagao, want in zijn ogen is Nederland over het algemeen een grauw en grijs land. „Als ik daar ben geweest en in kom terug op Schiphol, denk ik wel eens: 'de mensen hier zijn gek'. Alles gaat hier sneller en hectischer. Het gekke is dat je zelf, of je het nou wilt of niet, meegevoerd wordt in dat hoge tempo." Kleijn heeft nu nog een baan in Neder land, maar op termijn hoopt hij zich per manent op het Antilliaanse eiland te vestigen. Tot het zo ver is, hoopt hij met zijn galerie een stukje Curagao naar Co lijnsplaat te halen. „Ik heb het idee dat de dorpsbewoners het heel erg leuk vin den. Ik sta sowieso versteld van de vriendelijkheid van de bewoners hier." De galerie wordt zaterdag 18 december geopend. Het is dan open huis tussen 13.00 en 17.00 uur. Exacte openingstij den voor daarna kan Kleijn niet noe men. Zelf zal hij er op zaterdag vaak zijn en in de week, zo hoopt hij, zal een Duitse vrouw uit het dorp, van wie hij veel hulp kreeg bij de inrichting, de ga lerie af en toe open houden. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De gemeente Middelburg wil chronisch zie ken, gehandicapten en ouderen een eenmalig extraatje geven. Voor bepaalde groepen mensen kan het bedrag oplopen tot enke le honderden euro's. De nieuwe Wet Werk en Bij stand staat het gemeenten niet langer toe om groepen mensen iets extra's te geven. Voor chro nisch zieken, gehandicapten en ouderen vanaf 65 jaar mag ech ter een uitzondering worden ge maakt. Het zijn vooral deze cate gorieën die Middelburg een ex traatje wil geven. Mensen met een chronische ziek te of een handicap hebben als ge volg hun levensomstandigheden vaak hogere kosten, die niet. of slechts gedeeltelijk door andere regelingen worden vergoed. Het gaat dan vooral om zogenaamde 'verborgen' kosten. Iemand met een chronische ziek te of met een handicap kan dit jaar een extraatje aanvragen van 250 euro. Aan het toekennen van het ex traatje heeft de gemeente Mid delburg een aantal voorwaar den verbonden, waaronder een een inkomenseis. 's-H HENDRIKSKINDEREN - Een afdak en een paar bankjes. Meer vroeg de jeugd van 's-Heer Hendrikskinderen niet en meer hebben ze dan ook niet ge kregen. De jongens en meiden zijn er tevreden mee. Zo blijven ze voortaan tenminste droog als ze elkaar ontmoeten. De jongerenontmoetingsplaats (jop), die zaterdag officieel werd geopend, staat op het Plein, waar ook al een tafeltennistafel stond en een basketbal veldje lag. De locatie is bepaald in goed overleg met de omwonen den, de vlakbij gelegen school en het bestuur van de naastgele gen kerk. Met de jongeren is afgesproken dat ze hun aanwinst goed zullen onderhouden, want dat is in andere kernen in de regio weieens mis gegaan. Om een beetje verantwoordelijkheids gevoel voor het object te kweken, heeft de jeugd ook zelf de handen uit de mouwen moe ten steken bij de bouw ervan. Desondanks zal de Jongeren- werkgroep 's-Heer Hendrikskin deren een oogje in het zeil hou den. De jop is betaald uit onder meer het dorpenbudget, het potje 'pre mie op actie' van de gemeente Goes en de giften van enkele on dernemers uit het dorp. TERNEUZEN - Een 34-jarige man uit Purmerend heeft in Terneuzen aangifte gedaan van poging tot doodslag. Hij is naar eigen zeggen diverse malen met een moker op het hoofd geslagen. Toen de man buiten westen was, is hij van zijn sieraden en telefoon beroofd. Naar aanleiding van de mishandeling zijn gisteren een 29-jarige Terneuze- naar en een 44-jarige plaatsgenoot aangehouden. VLISSINGEN - Bij een ongeval op de kruising Coosje Buskenstraat/Spuikomweg zijn zaterdagavond rond acht uur twee personen gewond geraakt. Een 31-jarige Oost- Souburgse automobiliste stopte haar auto voor een rood verkeerslicht toen ineens een 16-jarige bromfietser uit Vlissingen achterop haar auto botste. Beide betrokkenen zijn overgebracht naar het ziekenhuis. GOES - Een 43-jarige man uit Tilburg is zaterdag aange houden op de A58 ter hoogte van Goes, omdat hij met ho ge snelheid over de Zeeuwse snelweg scheurde. Een vi deo-surveillancewagen had de man al vanaf de grens tus sen Brabant en Zeeland in het vizier en registreerde tij dens die rit regelmatig snelheden van boven de 200 kilo meter per uur. De man kon direct zijn rijbewijs inleveren en hij krijgt een proces-verbaal. YERSEKE - Een 39-jarige man uit Yerseke is in de nacht van vrijdag op zaterdag toegetakeld in zijn eigen woning. De man lag in bed toen hij in de gang stemmen hoorde. Hij ging kijken en zag enkele mensen die hem vervolgens begonnen te slaan. Pas na een paar minuten hielden ze op en vertrokken. Het slachtoffer liep een hoofdwond op. GOES - De politie bekeurde in de nacht van zaterdag op zondag twee mannen op de Grote Markt in Goes, omdat ze alcohol nuttigden op de openbare weg. Eén van hen, een 40-jarige man uit de gemeente Borsele, schold daarop een agent uit. Daarvoor kreeg hij een tweede boete. GOES - Twee surveillerende agenten ontdekten gisteroch tend rond vijf uur een brandje in een container aan de Zwembadweg in Goes. Ze blusten het met een brandblus ser, maar deden dat kennelijk niet goed genoeg. Het vuur laaide weer op, zodat de brandweer een paar uur later in actie moest komen om het vuur definitief te doven. GOES - Een 20-jarige automobilist uit 's-Gravenpolder werd bij een verkeerscontrole aan het Pykeswegje in Goes betrapt met driehonderd strijkers en vijftig zogeheten fi re crackers. De man moest het vuurwerk inleveren en kreeg een bekeuring. Omwonenden nemen een kijkje in de nieuwe jongerenontmoetingsplaats in 's-Heer Hendrikskinderen. foto Willem Mieras door Rob Paardekam GOES - De kans is groot dat elk huishouden in de gemeente Goes op termijn een extra con tainer voor oud papier krijgt. Een proef in het Goese Meer en 's-Heer Arendskerke is zeer suc cesvol gebleken. Het oud papier in de gemeente Goes wordt momenteel opge haald door ongeveer 25 vereni gingen, die daarmee hun kas een beetje aanvullen. Uit onder zoek is echter gebleken dat de hoeveelheid ingezameld papier achterblijft bij de verwachtin gen. Kennelijk gooien veel men sen hun kranten en folders in de containers voor groen- of huis houdelijk afval. Als reden voor het niet apart aanbieden van het oud papier noemden veel mensen het ontbreken van een bewaarmiddel. Daarom heeft de gemeente in het Goese Meer en 's-Heer Arendskerke minicontainers ver spreidt, waarin mensen hun pa pier kunnen bewaren. Het resul taat is opmerkelijk: Het aanbod van oud papier nam met meer GOES - Drie vertalers van de Zeeuwse bijbelvertaling lezen donderdag voor in boekhandel De Koperen Tuin in Goes. De onlangs verschenen Biebel in het Zeêuws bevat de boeken Ruth, Jona en Marcus. De verta lers lezen voor vanaf 19.30 uur. Ze geven ook toelichting op het vertaalproject. KORTGENE - Muziekvereni ging Koninklijke EMM uit Kort- gene geeft zaterdag een kerst concert in de Nederlandse her vormde kerk in Kortgene. Behalve kerstliederen, uitge voerd door EMM zelf, is er een recital van werken van J.S. Bach door organist Rien Bal kenende. Het concert begint om 20.00 uur en kaarten zijn vooraf te verkrijgen bij Le Grand Ba zar in Kortgene. dan zestig procent toe. Voor de gemeente is dat reden om te overwegen de containers ook in de rest van de stad en de dorpen te verspreiden. Als voorwaarde stelt het college wel dat de kos ten niet hoger liggen dat drie eu ro per huishouden. Onderzoek moet uitwijzen of dat lukt. Als het zover komt, moet op nieuw worden bepaald hoe het oud papier wordt opgehaald. De gemeente kan dat zelf doen, maar ook overlaten aan de Betho of de verenigingen. Dat laatste ligt het meest voor de hand. Alle verenigingen krijgen dan de kans om alleen of samen met een andere club in te schrij ven op bepaalde ophaalwijken. Verenigingen die geen interesse meer hebben, kunnen een af bouwregeling treffen, zodat ze de gelegenheid hebben een ande re inkomstenbron te zoeken. Het onderwerp wordt maandag 20 december besproken in de raadscommissie grondgebied. De vergadering begint om 19.30 uur in het stadhuis aan de Grote markt in Goes. I STREEKACTIVITEITEN HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; HEINKENSZAND - Achter de Hervorm de kerk, 19.30 uur: Prijsklaverjassen; KAPELLE - De Vroone, 09.00 uur: Schil dersclub; 10.00 uur: Volksdansen; 13.30 uur Sociëteit; 14.30 uur: Gymnastiek; Zaal Groenewoud, 16.45 -17.45 uur: Be wegen voor carapatiënten; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; 19.30 uur: schaakclub 'de Zwarte Da me'; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Sociëteit; WEMELDINGE De Wemel, 13.00-17.00 uur: Klaverjassen, kaarten en biljarten; 14.00 uur: Koersbal; YERSEKE - Zorgcentrum Vredelust, 10.30 uur: Bewegen voor ouderen; 13.30 uur: Biljarten in de hal; HetTrefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. (Advertentie) PARFUMERIE- Trcfpuni der svereldmcrken M I 0 D i t 8 U R G

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31