Swift verspeelt riante koppositie Tolhoek blijft een karaktermens Koole vier keer beste in vijf Pekelingeruns Geen driebander kan Frits Bakker stoppen 27 Wiskerke wint Grote Prijs Maastricht opnieuw Middelburgse titelkandidaat voor tweede keer op rij onderuit an de Grift an het ook j de senioren Zeeuwse records op supersprint Spookschip als eerste uit de mist Biljarter Van Dam vierde op NK "Dat komt mooi uit, ik praat graag met mijn handen." maandag 13 december 2004 MAASTRICHT - Chayenne Wis- Lkt heeft zaterdag weer een aansprekende trofee aan haar indrukwekkende palmares toe- Cegd. Op de JIM in Maas- Lhl won de zestienjarige ama- Mne met Wiskerke's Fred de fr aaie van de Masters voor po- uj-'szware tour. Daarmee haal- i de Zuid-Bevelandse combi- „alie voor de tweede keer op rij de Grote Prijs van Maastricht voor pony's binnen. Evenals een jaar eerder kreeg Chayenne Wiskerke de overwin ning beslist niet cadeau. Slechts drie combinaties hiel den in het technische basispar- cours het strafblad blank. Naast de Zeeuwse plaatsten Wouter Vos (met Hertogin) en de regerend Nederlands kam pioene Valerie van Kesteren (met Magie Dandy) zich voor de beslissende ronde. Boven dien kreeg Chayenne Wiskerke nog de ondankbare taak om het spits af te bijten. De woorden van trainer Wout-Jan van der Schans, „nu of nooit, de dood of de gladio len", bleken bij Chayenne Wis kerke niet aan dovemansoren besteed. Wiskerke joeg de ruin Wisker ke's Fred pijlsnel over de hin dernissen, ze nam daarbij heel veel risico's. Zonder ook maar een splinter van het hout te ha len, voltooide ze het parcours. Haar tijd: 25.66. De concurrentie bleek niet in staat haar prestatie te verbete ren. Wouter Vos haalde in de haast een balk naar de bodem en kwam bovendien ook nog ruim twee tellen tekort op Wis kerke's tijd. Valerie van Kesteren raakte in de jacht op het goud het spoor helemaal bijster en werd uitge beld. In de finale van de Masterklas- se Licht viel Chayenne Wisker ke net buiten de barrage. Met Wiskerke's Mirror bleef zij net jes van het hout, maar kreeg ze een tijdfout aan de broek. Daar door moest ze genoegen nemen met de vierde stek. Voor Anouk Kort was er in de ze finale brons. De amazone uit Lewedorp hield met Rin Tin Tin in het basisparcours de nul op het bord, maar haalde met de negenjarige Julio Marine- ro-dochter in de barrage twee balken naar beneden. Laurens van Lieren uit Schore stelde enigszins teleur. Hij werd met Hexagon's Ollright negentiende in de Grand Prix dressuur en plaatste zich daar mee niet voor kür op muziek. Van Lieren haalde een score van 64,583. GOES - De korfballers van jteedeklasser Swift hebben za- 1(lag pas op de plaats moeten aken. De Middelburgse ploeg ([|oor thuis van VEO (14-18) id zakte naar de derde plaats, joba won als enige van de Zeeuwse 'toppers' wel, met 3-11 van ODO. In de vierde lasse klasse B is Atlas uit Rit- Ihem koploper met BKC. joba-ODO 13-11: Zonder goed spelen won Tjoba. „Geweldig ras het allemaal niet. De ploeg odervindt thuis veel druk, eelt te verkrampt en laat niet zien wat het kan", zei oach Ko Crucq. De ploeg uit Heer Hendrikskinderen had jeite met scoren en dat was etnamena 8-5 het geval. Tjo- i had het even moeilijk, maar ndat ook de bezoekers weinig bieden hadden, bleef dat zon- over. Het ging van 4-5 naar 8-11 bij rust. VEO was feller en daar door kwam Swift er de tweede helft niet meer aan te pas. „Maar we gaan nog altijd voor promotie", zei coach Marianne Marinissen strijdlustig. Scores Swift: Mabel van de Velde en Paul van de Berg 3, Angela Ver- duïn en Ivo de Hond 2, Anita Hoekstra, Richard Geldof, Sjoerd Sanderse en Roel Klootwijk 1. NIO-Ondo 10-12: „Een slechte wedstrijd, maar wel gewon nen", luidde het korte commen taar van Ondo-trainer Edwin Coppoolse. De coach zag zijn achttal aanvallend te weinig brengen, maar voerde als ex cuus daarvoor aan dat de tegen stander in de ogen van Coppool se iets te stevig verdedigde. De demarrage van de derdeklasser uit Sint Laurens in de tweede helft van 8-6 naar 8-11 besliste de wedstrijd. Scores Ondo: Iwan de Pagter 4, Martijn Walraven 3, Mirte Hoog- werf en Wim Allaart 2, Sanne Plat- beecker 1 Oranje Nassau-Togo 23-14: Met Sjaak Joziasse als coach (Wim Voorneveld ligt in de clinch met voorzitter Addie Jacobs) besefte Togo vooraf dat er bij de koplo per weinig te halen zou zijn. Dat kwam ook uit. „Maar," zei aan voerster Susanne Dronkers, „de inzet was honderd procent en we scoorden goed mee." Scores Togo: Susanne Dronkers 4, Johan Kosters 3, Corné van Rooyen en Marcel Joziasse 2, Mar scha van Belzen en Roel Schipper 1. TOP-SeoIto 19-8: Een gemakke lijke zege voor de Arnemuidena ren, die al in de eerste helft ge stalte kreeg. Bij rust stond het al 9-3. Direct daarna kwam het Vlissingse Seolto na een sterke periode terug naar 9-6. „Op dat moment speelden we te kramp achtig", zei TOP-coach Blaas de Ridder. Maar dichterbij kwa men de gasten niet en na 10-6 gaf Seolto zich gewonnen. „We waren te wisselvallig", oordeel de De Ridder. Seolto-coach El len Stroo was tevreden over de instelling van haar ploeg. Scores TOP: Petra de Ridder, Hannuël Kramer en Leon Kloet 4, Ad Bezemer 3, Jantine Meulmees- ter en Niels Wattel 2. Scores Seolto: Remy Schuuring 3, Rob Harthoom 2, Anja Ovaa, Kris- tie Schipper en Marloes Kipping 1. AH Ready-DVS 21-15: De korf ballers van het Zierikzeese All Ready blijven in het spoor van leider Oranje Nassau. DVS werd met 21-15 verslagen. Het publiek nam afscheid van Ro nald Snoek. In de laatste mi nuut werd hij ingebracht door trainer Robert Jongejan. Scores All Ready: Dennis Voshart 4, Henk de Graaf 4, Anouk van Tig- gelhoven 3, Manon Torensma 3, Remy Quist 2, Jan-Willem van Nieuwehhuijzen 2, Esther Snoek 2, Desiré Voshart 1 In de vierde klasse B deed Atlas uit Ritthem goede zaken: de 16-14-overwinning uit tegen BKC bracht de ploeg van coach Hans de Meij mede aan de lei ding. KVK pakte thuis met 9-9 tegen SKV het eerste competitie- punt in de zaal. In de vierde klasse C verloor Blauw Wit in Rotterdam van Erasmus met 18-10. Stormvogels haalde thuis een benauwde 11-10-overwin- ning op Reeuwijk. mes Tjoba: Eric van Zon en Mar ie Dm 3, Gerben van Boven Robert van Schaik 2, Petra fc, Kim Hollestelle en Marleen ierburg 1. Ssrift-VEO 14-18: Een paar we it. terug stond Swift nog al ien aan kop in 2G, maar die ante positie is de ploeg kwijt 3twee nederlagen op rij. Te- l uit Leidschendam, net f Swift een titelkandidaat, tam de thuisploeg nog wel de startblokken. Maar all nam VEO het initiatief >orEdward Oranje IILZE - Ramon van der Grift is •Nederlands kampioen ju- geworden in de A-klasse bij senioren. De Vlissinger ver- rade hiermee de eerste punten de nationale ranking. De erste vijf op die ranglijst plaat- nzich voor het NK. jn der Grift was zaterdag op- raiachtig in de klasse tot 60 ki- Tam. De zeventienjarige judo van Judo Ryu van Schaik on op weg naar de finale van eleMeens (Sportschool van de ol) en Gijs van Uden (Sport- tool Jan de Rooij) met ippon. jdens de finale tegen Ibrahim inallach (Sportcentrum Jan de ioij) kreeg de Vlissinger zijn istetegenscore in het toernooi verwerken. Met een snelle iouderworp op twee knieën fooordde Van der Grift met ischitterende ippon. ben ongelooflijk blij met de- titel", reageerde Van der Na zijn zege van vorig rbij de mannen onder twin- jaar was hij ditmaal de sterk- bij de senioren. „Maar ik et ook dat ik volgend jaar pas dit aan de bak moet tijdens de [toernooien." De drieënhalf nten die Van der Grift ver- Me met zijn titel steken til af bij de bonus van tien aten die de kampioen van het Mende Q3-toernooi (7 mei 15) in Enschede verdient, oy de Punder (Sportschool Es- M) werd knap districtskam- Nn in de klasse tot 60 kilo- bij de senioren in de »se. In de finale versloeg ibgenoot Jan-Jurre Mor- - uit Eindhoven met een plem. De Punder deed in de passé (zonder nationaal ver- 8) mee om op een rustige ma ar aan een seniorentoernooi te fen-De kwalificatie voor het kan de wedstrijden tot zeven- Jaar zijn voorlopig nog veel M voor de vijftienjari- "Vinger. De komende anti zal hij ter voorbereiding Isportschool Essink deelne- aan een trainingsstage in 'foningse Leek. Titelverde- Gilbert Tol hoek n Crum er binden uit Vlissingen *n door een administratie- li°u j1'0*- deelnemen aan het ."•^kampioenschap. Wel rliiÜi I6 iu^°ka's van sport- ii_ e,elk°ed meedoen aan •toernooien. De vijfde Pekelingerun gaat van start. door Sjaak Sinke AAGTEKERKE - Zijn vierde overwin ning in de Pekelingerun van Aagtekerke kreeg Niels Koole uit Zoutelande zeker niet cadeau. Het was vooral Zeeuws crosskampioen Theo Rabout (Zuidzande) die Koole in de beginfase het vuur na aan de schenen legde. Karin Bastian (Middelburg) pakte bij de vrouwen haar derde zege op rij. Klokslag twee uur gingen er, onder bege leiding van de inmiddels bekende antie ke brandweerauto uit de Tweede Wereld oorlog, ruim driehonderd atleten van start in de Burgemeester Bosselaarstraat voor de vijfde Pekelingerun. Er werden twee afstanden gelopen van 13 en 7 kilo meter. Junior Wouter Jansen uit Souburg trok de meute op gang, maar werd al snel voorbij gelopen door Niels Koole en Theo Rabout. Op eerbiedige afstand van het tweetal volgden Wim van Sparrentak (Middelburg), Sjaak Brouwer (Middel burg), Wouter van Caspel (Vlissingen), Wim Vos (Oostkapelle) en Franky Bel- jaars (Vlissingen). De laatste had het erg moeilijk na een telefoontje van een colle ga, met de mededeling dat diens dochter tje was overleden. Een drama dat Bel- jaars een aantal jaar geleden zelf ook is overkomen. „Het was ideaal atletiek- weer. Geen wind en een lekkere tempera tuur", meldde Koole. Ruim drie van de dertien kilometers kon Rabout in het spoor van Koole blijven. Een versnelling bracht Koole als eerste op het soppige strand. Rabout moest op dat moment zo'n dertig meter toegeven. Sparrentak en Beljaars hadden toen de strijd voor de ereplaatsen al opgegeven. Extra glans „Op de terugweg heb ik nog even flink aangezet om te voorkomen dat Rabout weer zou aanpikken", zei Koole, die zijn vierde overwinning in de Pekelingerun extra glans gaf door een nieuw parcours- record te vestigen. Mauricio Gonzales, die in de tweede editie Koole van de zege afhield, is zijn record kwijt. Rabout fi nishte op ruim een halve minuut op de tweede plaats. Vanuit de achtergrond stoomde Wim Vos op naar de derde plaats, ten koste van Sparrentak, Beljaars en Sjaak Brouwer. Hoewel Sparrentak in de slotfase op het Kalfshoeksepad nog sterk terugkwam. Karin Bastian hoefde niet alles uit de kast te halen om haar derde zege op rij veilig te stellen. „Ik heb de laatste weken een zwaar programma gedraaid, dus heb ik eigenlijk wat rust nodig", liet het licht gewicht weten. Merkwaardig genoeg had ze op het strand veel moeite. Daar werd de atlete door veel concurrenten gepas seerd. Maar op de harde ondergrond maakte Bastian veel goed. Ze finishte op de 45e plaats overall en was daarmee de beste vrouw. Bij de prijsuitreiking kreeg Bastian niet alleen de beker maar schonk het bestuur van MC De Pekelinge haar een warm jack, omdat ze in de Zeeuwse Kustmarathon nogal kou had geleden. Suzanne Geschiere (Sint Laurens) en Elien Jobse (Vlissingen) finishten kort na elkaar op de plaatsen twee en drie. Wouter Jansen heerste als een vorst op de 7 kilometer. Na drie overwinningen in de Oranjewoud-crosscompetitie bij de A-junioren, was hij nu ruimschoots de sterkste op de korte afstand. Jansen had ongeveer tweeënhalve minuut voor sprong op Jesper Francke (Koudekerke) die vorig jaar nog derde werd. Renier Stroo maakte het podium compleet. Winnaar Jansen zorgde bij de huldiging voor nogal wat hilariteit, omdat hij op het podium, dat in Hotel Kodde was op gesteld, met zijn hoofd zowat door het plafond ging. Snelste vrouw op de korte Pekelingerun was Annet van der Linde (Burgh-Haam- stede). De collecte ten bate van de Roparun, waarin geld wordt ingezameld voor kankerpatiëntjes, leverde een bedrag van 200 euro op. Edzard van Ewijk zegeviert in ATB-wedstrijd in Kruiningen door Wim de Vos KRUININGEN - Het was niet omdat hij het niet laten kon. Hij had er gewoon zin in. Patrick Tolhoek is al enkele jaren ge stopt met actief wielrennen, maar soms verschijnt de cou reur uit Yerseke nog ergens aan de start. Zoals zaterdag in Krui ningen, bij de achtste wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup. Hij maakte het de overige deelne mers lastig, maar werd 'slechts' derde in de door Edzard van Ewijk gewonnen race. Telkens als er een wedstrijd op het programma staat, overweegt Patrick Tolhoek vroeg op de dag of hij mee zal doen. Meestal valt de beslissing negatief uit, maar als hij goede zin heeft, klimt hij op de fiets. Eerder dit jaar deed hij dat bijvoorbeeld op de dag van de kermiskoers voor elite renners in Axel. Daar zorgde hij voor een daverende stunt door alles en iedereen achter zich te laten, In Kruiningen leek Tolhoek weer zo'n dag te hebben. „Inder daad, léék", zei hij naderhand. „Want ik heb me toch enigszins moeten forceren. Vooral in het begin van de wedstrijd had ik moeite het tempo te volgen, maar ik wilde per se mee. Door dat ik me moest forceren, heb ik toch wat pijn in mijn lichaam." Maar Tolhoek zou Tolhoek niet zijn als hij de pijn niet zou ver bijten en niet doodgewoon voor in zou meestrijden. Karakter heet zoiets, en dat heeft hij nog altijd volop. „Dan zie je dat ik, hoewel ik vier jaar geleden stop te, toch nog mee kan. Gelukkig is er nu jeugd in aantocht. En we moeten natuuiiijk ook niet vergeten dat ATB eigenlijk een zomersport is. Dit is mooi om te overwinteren, maar voor ver schillende coureurs is het te veel. Eerst een lang zomersei zoen, daarna deze wedstrijden- reeks nog eens. Op zijn tijd rust nemen, is ook belangrijk", gaf hij vooral de jongere renners een waarschuwing mee. In Kruiningen werd het, mede dankzij Tolhoek, een aantrekke lijke wedstrijd op het parkoers in recreatiegebied Den Inkel. Speldenprikken Een groep van zeven man kwam al snel aan de leiding, daarna werden er behoorlijk wat spel denprikken uitgedeeld. In eerste instantie door Dennis Raadtge- ver en de leider in het algemeen klassement, Richard Slabbe- koorn. Maar de onderneming van dat tweetal kreeg niet de goedkeuring van met name Ed- zard van Ewijk. In één rush reed de Goesenaar, eerder dit jaar al winnaar in Westdorpe, naar de twee leiders. BREDA - Zaterdagavond is voorafgaand aan het Zeeuws kampioenschap marathonschaatsen de gewestelijke titel strijd supersprint verreden. Anouk Fase (Sint Annaland), Niels Goverse en Patrick Goverse (Kapelle) en Maarten. Janse junior (Wolphaartsdijk) namen daaraan deel. Anouk Fase, die bij de junioren C uitkomt, verbeterde op haar eerste 100 meter haar Zeeuws record met vierhon- derdste van een seconde. De nieuwe beste tijd is 12,46 se-' conden. Op haar tweede 100 meter werd zij na twee valse starts gediskwalificeerd. Daardoor was ze meteen kans loos op een podiumplaats. Desondanks zette ze op de 300 meter twee scherpe tijden neer. Bij de junioren A begon het toernooi voor Niels Goverse'' niet al te best. Hij maakte twee valse starts. Maar bij zijn, tweede 100 meter revancheerde hij zich en kwam hij tort een evenaring van het Zeeuws record van Vincent de Vrie- ze uit Haamstede, dat op 10,78 staat. Op de 300 meter-' kwam Goverse tot een tijd van 25,71, die goed was voor een nieuw Zeeuws record. Bij de neo-senioren verbeterde- Maarten Janse junior zijn persoonlijk record op de 100 meter. Hij finishte na 11,12 seconden. Patrick Goverse uit Kapelle verbeterde zichzelf liefst viermaal. In het eind klassement werd Goverse negende en Janse tiende. COLIJNSPLAAT - Het Spookschip van Jan van He- meldonck heeft zaterdag de veertiende Kerstrace gewon nen. De Belg uit Selem sprong in de zeilwedstrijd bij Co- lijnsplaat het beste om met de matige, veranderlijke wind. (windkracht 1 tot 2), mist en sterke stroming. De wedstrijd werd vanwege die lastige omstandigheden., en de vroeg invallende duisternis ingekort. Van de 65 deel-., nemers haalden er veertien de finish niet. Zo liep de Stort temelk aan de grond en staakte de Splinter, die geen spin aker had, de strijd omdat het schip niet vooruit maar ach teruit ging. Het Spookschip van Van Plemeldonck doemde als eerste op vanuit de mist, vlak voor de Xanadu van Goesenaar Lennard van Oeveren en de Checkmate 3 van Peter de.. Ridder uit Gorkum. De twee Nederlandse schepen nader den Het Spookschip snel, maar kwamen tekort voor de overwinning. HAPERT - Carlo van Dam van biljartvereniging HGL/KOT'86 uit Sas van Gent is op de vierde plaats geëindigd in het kampioenschap van Nederland tweede klasse driebanden. In biljartzaal De Lemelvelden in Ha-- pert won hij drie partijen en scoorde de Zeeuws-Vlaming, een algemeen gemiddelde van 0,585. Het zat Van Dam niet mee in deze titelstrijd. Toen de eind- balans werd opgemaakt, had hij evenveel caramboles ge maakt als kampioen Mark Spierings uit Beverwijk maar stonden er wel zes matchpunten minder achter zijn naam. In de tweede en derde ronde had hij de pech dat hij slechts één carambole tekortkwam om de partij te win nen. Toen was al duidelijk dat een absolute topklassering. niet meer mogelijk was, omdat hij ook al in de eerste ron de had verloren. Maar er was sprake van herstel in de vier de en vijfde ronde. Die won hij in 36 en 39 beurten. Een winstpartij in de zesde ronde (51 beurten) bracht hem in het zicht van de bovenste vier plaatsen. In de slotronde moest hij echter nog een nederlaag incasseren. Maar op dat moment was hij al verzekerd van de vierde plaats. foto Ruben Oreel door Joop van den Oudenhoven LEWEDORP - Frits Bakker van SBC heeft het persoonlijk kam pioenschap driebanden hoofd klasse van het district Delta Zuid-West op zijn naam ge bracht. Jan Westdorp van ALM werd tweede, Marco van der Hout van LBV derde. Topfavoriet Bakker bracht ook de partijen waarin het stroef liep tot een goed einde. Daar door werd hij de verdiende win naar. De nestor van het gezel schap, de zeventigjarige Jan Westdorp, speelde het beste toer nooi van zijn leven. Tot en met de vijfde ronde had hij moyenne van boven 1,00. Zaterdag sloot hij drie partijen over veertig punten af in slechts 93 beurten! Een dagmoyenne van 1,290. Hij eindigde het toernooi dan ook met het hoogste algemeen gemid delde. De hoogste partij was voor de kampioen. Op het juiste mo ment, in de finale, was hij op. zijn best en finishte in 28 beur-, ten, ofwel een moyenne van 1,428. Westdorp moest voor zo veel geweld het hoofd buigen maar deed dat met ere. Hij scoor de een moyenne van 0,928. Bak- ker: „Het was zaak niet mee te gaan in het langzame tempo van mijn tegenstander, dan speel ik te krampachtig. Nu kwam ik di rect in mijn ritme en kon ik all- vroeg in de partij een reeks van. acht maken. Daardoor kon ik het initiatief houden." Zowel Bakker als Westdorp veroverde een plaats in de regionale finale, die begin januari plaatsheeft in; Wouwse Plantage. De hoogste serie kwam met elf op naam van.' thuisspeler Eddy Hoondert. (Advertentie) Dat was in feite ook het sein voor de beslissende fase. Van Ewijk kwam daarna met Slabbe- koorn aan de leiding en toen Pa trick Tolhoek vanuit de achter grond naar voren kwam, beslis te Van Ewijk de wedstrijd. Hij liet Slabbekoorn achter en reed in zijn eentje naar de aankomst. Bij de vrouwen en veteranen viel er opnieuw geen verrassing te noteren. Anne Eversdijk pro beerde bij de vrouwen de slag wel aan te gaan met Baukje Doe- dee, oogstte ook veel bewonde ring, maar moest Doedee toch voor laten gaan. Adri Jongene- len was opnieuw de snelste bij de veteranen. Ditmaal klopte hij Huib Slabbekoorn in de spurt. Nokia 6820 Design GSM/GPRS-toestel met volwaardig toetsenbord Geïntegreerde fotocamera E-mailprogramma Bluetooth Met een 2-jarig Business Select abonnement vanaf Kom langs of bel voor een afspraak: Livingstoneweg 11, GOES OIO - 457 05 55 Mobile Business Center altijd dichtbij U bent een groot verteller. Met de Nokia 6820 heeft u de ideale totaaloplossing voor mobiele communicatie: een volwaardig toetsenbord, een digitale camera, mobiele e-mail, MMS, SMS en Instant Messaging in een klein en elegant toestel. Perfect voor iedere ondernemer die veel te vertellen heeft. Wilt u meer weten over dit toestel? Kom langs of bel voor een afspraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 27