Oostkapelle mist type Schipper PZC Rugbyers Tovaal snakken naar de winterstop Vosmeer verslaat koploper Robur Schrier matchwinnaar BC Vlissingen Olympus witte raaf in handbalcompetitie 25 falcherse eersteklasser verliest op eigen veld van koploper GJS: 1-2 MLTC laat dure punten liggen tegen Allstars M Krabbendijke door met de trainer Nieuwenhuijse blijft bij SKNWK Le Clerq/Boot steviger aan kop Duidelijke nederlaag Zierikzee Goed weekeinde bowlers Delphi Waterpoloërs Ganze winnen maandag 13 december 2004 wb :joorRudïBooaert OOSTKAPELLE - Op krukken ktefl Wilfred Schipper za- iprdflS de verrichtingen van zijn „.ploeggenoten. De carrière de voormalige aanvalsleider Oostkapelle eindigde in oktober abrupt vanwege af- oescbeurde kruisbanden. Hij L,l zaterdag gezien hebben, jol zijn vacature in de spits nog altijd niet bevredigend is inge- jviild. Jb aanvallend verlamd Oostka- mlle verloor op eigen veld met E van koploper GJS. Het twee- t verlies op rij na de zeperd te rn Rillandia (4-0-nederlaag). lostkapelles doelpuntenmaker [itthijs Lugtenburg erkende GOES - Het tennisteam van MLTC heeft bij het wintercir- cuit De Blauwe Winkel in de ten- nishal in Goes punten laten lig gen tegen het team van de All- stars. De nummer drie van de competitie verloor met 37-23. ,De Allstars, die dankzij hun tweede overwinning van de com petitie van de zesde naar de vijf de plaats stijgen, hadden de winst vooral te danken aan het irouwelijke gedeelte van het team. Mirte de Bakker, Inge- wrgRoks, Femke Claessen en Suzanne Hunter wonnen alle- vier hun enkelspelpartijZe za- ren wel één van de twee dubbel- partijen naar MLTC gaan. Bij de mannen wonnen Yoram Hilk- rnijzen, Ruud Olijdam en Emiel Jideonsehun enkel. Jeandere wedstrijd was die tus- 't Halve Maantje en LTC de m. 't Halve Maantje won niet 34-26 en meldt zich daar door voor een eindpositie bij de topvier van het klassement. De Zoom mag hopen dat het zich meen zevende positie omhoog prkt. door Hans Markusse GOES - De rugbyers van Tovaal makken naar de winterstop. De loesenaren kampen het hele sei- oen al met blessures en plaat sen die vrijkomen in de zieken- worden snel weer opge ruid door nieuwe patiënten. joor het duel tegen de ongesla gen koploper REL kon geen be roep gedaan worden op Erik Buijs, Eus van Dijk, Jan-Joost het na afloop volmondig: „We missen een type Wilfred Schip per. Daardoor hebben we voorin geen stootkracht. Maar met dat gegeven moeten we leren le ven." De laatste weken fungeer de Jan Baaijens als diepste spits. Niet zozeer omdat de ten gere technicus zo'n goalgetter a la Schipper is (die sinds 1991 precies honderd competitiegoals maakte), maar meer vanwege zijn kaatsende kwaliteiten. „De laatste tien wedstrijden spelen we al met dezelfde opstelling", zei Lugtenburg zaterdag, „de te genstanders weten dat inmid dels en dus is er weinig verras sends meer aan." Schuiven De laatste drie duels kwam Baaijens niet tot scoren. Sterker nog, hij kwam als spits niet één keer in scoringspositie. Vandaar dat trainer Karl Vergouwen de laatste weken aan het schuiven is in de voorhoede. Ook zater dag. Opnieuw bracht hij in de tweede helft Maarten van Mal- degem op de plaats van Baai jens, die vervolgens doorschoof naar de linksbuitenpositie. Bei den zijn op die posities een ver betering, maar een doeltreffend verschil maakte het dit keer niet. „Maarten zit er dicht tegen aan", vond ook Lugtenburg. Hij krijgt komende zaterdag in het vriendelijkschappelijke duel met Halsteren de kans zich van af de eerste minuut te bewijzen, kondigde Vergouwen al aan. Veel meer smaken om de vacan te plek van Wilfred Schipper in te vullen, zijn er momenteel niet. Daarom is een middenvel der topscorer (Micha Lekawael) en heeft Oostkapelle op Rillan dia en Nieuw-Lekkerland na de minst productieve aanval (vijf tien goals) van de eerste klasse C. Korte hoek Het had zaterdag overigens geen probleem hoeven zijn, dat Oostkapelle nauwelijks drei gend voor de goal van GJS kwam. De koploper uit Dalem kon namelijk ook geen potten breken. Het was te wijten aan twee individuele fouten in de Oostkapelle-defensie dat GJS scoorde. Na een kwartier draaide Tommie Kant vanaf de zijlijn de bal verrassend in de korte hoek van doelman Jacco Nelen (0-1) en na ruim een uur maaide Ronnie Cremer over een verre ingooi van GJS heen, waarna aanvoerder Bart Muilen burg de bal binnenkogelde d-2). Het doelpunt van Oostkapelle viel veertig seconden na de ope ningstreffer. Typerend genoeg uit een dode spelsituatie. Mat- thijs Lugtenburg nam een cor ner van Jan Baaijens zeer fraai op z'n pantoffel en de bal ver dween keihard in het doel: 1-1. Het volgende Oostkappelse schot tussen de palen was pas te noteren in de 96e minuut. Het afstandsschot van Harold Vermeulen werd echter gepakt door de doelman. Ondanks de twee opeenvolgen de nederlagen heeft Lugtenburg een positief gevoel overgehou den aan de eerste competitie- helft. „Nu ben ik nog schijtziek van de nederlaag, maai' over een paar uurtjes is dat wel gezakt. Dan heb ik een goed gevoel over de eerste competitiehelft, want vooraf had ik getekend voor ne gentien punten bij de winter stop. Dat betekent dat we na de winterstop voorlopig niet naar beneden hoeven te kijken op de ranglijst." Oostkapelle - GJS 1-2 (1-1). 15 Tommie Kant 0-1, 16. Matthijs Lugtenburg 1-1, 65. Bart Muilen burg 1-2. Scheidsrechter: A.M. Lindhout (Goes). Gele kaart: Maar ten van Maldegem (Oostkapelle), Edwin Bos, Leon Blokland (GJS). Aantal toeschouwers: 200. Oostkapelle: Jacco Nelen; Joel Pat- tenier, Ronnie Cremer, Roel Latu- heru, Rick PattenierRemon van Geersdaele (54. Maarten van Mal degem), Matthijs Lugtenburg, Harold Vermeulen; Davy van Geersdaele (63. Jéröme Riverola), Micha Lekawael, Jan Baaijens. Wiebrens, Francisco Da Silva Xavier, Niels van Harn en 'spe ler van het jaar' Peter van Stee. Wegens ziekte moesten ook Kees Noordhoek en Jacco Kor- stanje verstek laten gaan. Toch kon er een team binnen de lij nen worden gebracht dat de kop loper wellicht het eerste punten verlies zou kunnen toebrengen. De Brabanders, waar oud-To- vaalspeler Sjoerd Wartena sinds het begin van dit seizoen speelt, keken de afgelopen seizoenen met ontzag naar de Goese voor- waartsen en ook nu hield To vaal daar greep op de opponent. De gasten liepen in de eerste helft via een penalty-kick en een geconverteerde try uit naar 0-10, maar na rust knokte de thuisclub zich terug in de wed strijd. Na een lange pass van Michiel Sinke drukte Alex Vlie land een try. Aanvoerder Egon Geeratz benutte de conversion en bracht de marge terug tot drie punten. Michiel Sinke kreeg kort daarop een kans To vaal op voorsprong te zetten, maar kon het karwei niet afma ken. Via een penalty-kick liepen de gasten uit naar 7-13, maar To vaal had nog steeds de mogelijk heden om REL op de eerste ne derlaag van het seizoen te trak teren. Het noodlot sloeg echter toe in de 58e minuut. Op het mo ment dat Koen Spaas met een schouderblessure naar de kant moest, drukte REL de tweede try en vergrootte de marge tot 11 punten. Direct daarna ver dween Sjoerd van Benthem voor naar de sinbin en REL buitte het numerieke overwicht met een uit. De leeggespeelde thuis ploeg moest met lede ogen toe zien dat de Brabanders nog drie keer scoorden: 7-46. Tovaal-REL 7-46 (0-10). 47. Alex Vlieland 5-10, 47. Egon Geeratz 7-10. Scheidsrechter'. R. de Roo (Delft) Aantal toeschouwers: 65. VLISSINGEN - Robur, een van ile titelkandidaten in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal, »ing op eigen veld verrassend onderuit tegen Vosmeer (3-4). Grote winnaars van dit weekein de waren Dreischor dat overtui gendmet 4-0 won van Kwaden- en Renesse dat een knap pe 1-0-zege boekte bij NVS. Dreischor-Kwadendanune 4-0: Een goed voetballend Dreischor nwkte het overwicht voor rust uit in treffers van Matthijs Hee- jens en Frank van der Helm: H Binnen een minuut na het ^egin van de tweede helft was Jet duel beslist door opnieuw Matthijs Heerens: 3-0. Kwaden- duuime kon hier weinig tegen- everstellen en omdat ook Frank van der Helm nog een keer raak- senoot eindigde het duel in 4-0. Volharding-Lewedorpse Boys - Na de 0-1 van Ronald On- derdijk ging de thuisploeg op zoek naar de gelijkmaker. Deze bleef echter uit en aan de ande re kant sloeg Robin Walhout wel toe: 0-2 bij rust. In de twee de helft liep Lebo verder uit naar via treffers van Jan Verton (2x) en Simon Smits. Robur-Vosmeer 3-4: Een licht overwicht van Robur in de be ginfase leidde tot de 1-0 van Da niël Schijf. Nadat John Vroegop in de 30e minuut uit een vrije trap de gelijkmaker had binnen geschoten, rondde hij voor rust nog tweemaal een uitval van Vosmeer bekwaam af; een echte hattrick dus. Rick van der Gaag bracht in de 65e minuut de span ning terug (2-3), maar kort hier na verloor de thuisploeg in één klap twee spelers door rode kaarten. Met negen tegen elf werd het toch nog 3-3 door Den nis Weyers, maar in de laatste minuut zorgde Jacco Vaders er voor dat de bezoekers de drie punten meenamen. Een speler van Tovaal tracht door de defensie van REL te breken. foto Dirk-Jan Gjeltema feeremy Deug VLISSINGEN - De basketbal ls van BC Vlissingen wonnen ,üeen bloedstollende wedstrijd »n tweede wedstrijd van het •«oen. Bij Tracks werd het De Vlissingse vrouwen J® onli>eslagen de winterstop terwijl de vrouwen van BC ouburg voor de tweede keer op nJ verloren. jen- Tracks-BC Vlissingen In Heerlen profiteerde Vhssmgen vooral van de :tó) T yan Stefan Schrier, ter- 1 racks onder het bord ster- ker was. De score bleef in even wicht tot 30-30, maar een ver snelling van BC Vlissingen lever de een 42-47-voorsprong bij rust op. Na de pauze stonden de teams bij 56-56 weer naast el kaar. BC Vlissingen liep uit naar 63-70, maar bij 83-83 was het opnieuw gelijk. Dat bleef zo tot 89-89. Daarna kregen beide teams om beurten de kans de wedstrijd te beslissen vanaf de vrije worplijn, maar vei'zuim- den dat. In de slotseconde scoor de Stefan Schrier met zijn laat ste vrije worp het winnende punt. Scores BC Vlissingen: Stefan Schrier 26 punten, Erwin Hilbert 16, Michel Bosters 14, Wilfred Klap 13, Jeffrey van Driel 11, Niels Wisse en Tommy Radkiewicz 4, Sjors van der Poel 2. Vrouwen: BC Vlissingen-EBBC 64-41: De Vlissingse vrouwen hadden moeite gaten te vinden in de stugge verdediging van EB- BC. Na de 2 8-2 0-ruststand kwam EBBC zelis terug tot 34-29. Drie scores op rij van Yo- landa Joosse gevolgd door drie punters van Quintana Pattina- ma braken daarna het verzet. In het vierde kwart kon het team van Tom Joziasse daardoor uitlo pen naar een ruime 64-41-zege, waardoor BC Vlissingen ongesla gen de winterstop ingaat. Scores BC Vlissingen: Yolanda Joosse 16 punten, Quintana Patti- nama 11, Nanon Doeland 8, Marjo lein de Dreu 7, Elisa Kuipers 6, Me- lanie Lindenberg 5, Jessica Verha- ge en Marjolijn van den Bosse 4, Immie Pattikawa 3. Tantalus-BV Souburg 92-47: Beide ploegen begonnen moei zaam aan het duel en na 6 mi nuten stond het slechts 4-4. Hierna begon de thuisploeg beter te draaien en liep in het tweede kwart naar 40-17. In het derde kwart gaf Souburg meer druk en kon hierdoor wat terugdoen. Tantalus bleef echter domineren en liep sim pel naar een 92-47- overwin ning Scores BV Souburg: Astrid Frank- een Gitta Krayo 9 punten, Anne- gret Scheers en Ilse Rijnberg 7, Ali ne Jobse, Cindy Kole en Nicoline Cr as te 4, Judy Slager 3. Jongensjunioren. BC Vlissin- gen-Virtus 102-87: Vlissingen begon goed. Al snel had de thuis ploeg een marge van ongeveer 10 punten. Na rust gooide Vlis singen er een schepje bovenop en kon verder uitlopen naar 83-60. In het laatste kwart bleef de ploeg scoren en liep gemakke lijk uit naar 102-87. KRABBENDIJKE - Joost van de Griek is ook volgend sei zoen trainer van Krabbendijke. Dat kwamen de oefen- meester en de Bevelandse voetbalvereniging onlangs over een. Van de Griek staat momenteel met Krabbendijke in de subtop van de vierde klasse van het zaterdagvoetbaT en stuntte onlangs met zijn ploeg in het bekertoernooi door eersteklasser Rillandia uit te schakelen. NIEUWERKERK - Adriaan Nieuwenhuijse is ook vol gend seizoen trainer bij derdeklasser SKNWK. Ondanks de tot op heden tegenvallende resultaten zijn beide par tijen tevreden over de samenwerking. Nieuwenhuijse deel de zijn beslissing zaterdag aan de spelersgroep mee na de 7-3-nederlaag bij WHS. SKNWK mikte aanvankelijk op de titel maar heeft het doel inmiddels bijgesteld. Via de nacompetitie hoopt de ploeg uit Nieuwerkerk alsnog een gooi te doen naar de begeerde promotie. GOES - In de Janvier Dancemasters tenniscompetitie, die plaatsvindt in de tennishal te Goes, hielden Diederik de Rave en Theo van Hoeve elkaar in poule A in evenwicht: 5-5. De koplopers in deze poule, Thomas le Clercq en Pie- ter Boot verstevigden hun positie door de volle buit van zes punten uit drie wedstrijden binnen te halen. Ze staan nu vijf punten los van nummer twee, Diederik de Rave met Mathias Quayhaegens. Laatstgenoemden hebben wel een wedstrijd minder gespeeld. Bij de meisjes verdedig den Eva le Clercq en Natascha van Strien hun koppositie met succes. Zij versloegen nummer twee Michelle 1'Annee met Eva Gerritse met 5-1. Het verschil is nu al opgelopen tot zes punten. DRUNEN - Zierikzee kreeg gisteren bij RKDVC een lesje in effectief voetbal. De tweedeklasser gaf weinig kansen weg bij de voornaamste belager van lijstaanvoerder Desk. Niettemin stond er bij rust een 3-0 voorsprong voor de thuisclub op het bord. Na de pauze werd er niet meer ge scoord. De ploeg uit Drunen kwam al in de 1 le minuut op voorsprong en maakte vervolgens 2-0 en 3-0 door indivi duele fouten van Zierikzee-spelers. Rustig consoliderend haalde RKDVC daarna het eind van de wedstrijd. Zierik zee houdt na de resultaten van gisteren Uno Animo en SCO onder zich. RKDVC-Zierikzee 3-0 (3-0) 11. Ronald van Bijnen 1-0, 31. Ronald van Bijnen 2-0, 44. Joris Hendriks 3-0. Scheidsrechter: J. van Gils. Gele kaart: Michel Winkels ZierikzeeAantal toeschouwers: 300. GOES - De bowlers van Grieks Restaurant Delphi heb ben een goede derde competitieronde achter de rug. De Vlissingse ploeg won vier van de vijf wedstrijden met ruim verschil. Alleen het duel met Fighting Machine ging met gering verschil verloren. De ploeg uit Rotterdam gaat aan de leiding van de tweede klasse C. Delphi volgt met één punt achterstand (25 om 24). Spruijt Middelburg staat vierde met 11 punten. doorWim Kakebeeke GOES - Olympus was gisteren de witte raaf in de Zeeuwse handbalwereld. De vrouwen tweedeklasser wist als enige Zeeuwse handbalploeg de winst te behalen. Thuis werd DWS 2 overtuigend met 17-10 aan de kant gezet. Regioklasser EMM verloor nipt van Hercules: 16-15. De reser ves van EMM verloren bij HEC: 15-12. Bij de mannen incasseer de EMM zijn zevende nederlaag. HEC was met 30-26 te sterk. GSC is op de weg terug, maar kon niet verhinderen dat DWS 2 met de punten huiswaarts keer de: 18-21. Mannen. HEC-EMM 30-26: De Middelburgse handballers speel den een goede wedstrijd tegen HEC. Dit in tegenstelling tot het duel van vorige week, toen EMM zonder overtuiging speel de en zwaar onderuit ging. In het tegen staartploeg HEC wa ren zelfs kansen op de eerste ze ge. Routinier Jan Marie Toubia- na: „Met deze nederlaag kan ik leven. We hebben er hard voor geknokt." Cirkelspeler Tijs de Vos maakte zes treffers. GSC-DWS 2 18-21: Al weken sukkelt de équipe van Jaap Quinten met blessures. Daarom waren de Schiedammers in dit treffen een maatje te groot. GSC wanhoopte gisteren echter niet. De overtuiging dat er punten in de tweede helft van de competi tie binnengehaald worden neemt alleen maar toe. Quinten: „Vandaag hebben we een stapje voorwaarts gezet. Als we weer compleet zijn, gaan we punten pakken. Dat weet ik zeker." Vrouwen. Hercules-EMM 16-15: Er heerste na afloop van de on nodige nederlaag en grimmige sfeer: EMM voelde zich besto len. Tegelijkertijd vond trainer John Roelofs dat zijn groep de hand ook in eigen boezem moet steken. De open dekking die de opponent hanteerde was een to tale verrassing voor EMM, waar door de ploeg uit Rijswijk een voudig kon weglopen naar 9-3. Daarna wist de Middelburgse formatie - zonder sluitpost In- grid Gutteling (ziek), Aletta Baan (kuitblessure) en Petula Tax (zwanger) zich knap te her stellen: 13-13. In de spannende slotfase ging het daarna mis. Roelofs: „We hadden in de laat ste minuten drie keer balbezit maar wisten niet te scoren. Dat is niet goed te praten. Het is zuur om weer met één doelpunt verschil te verliezen. Jammer, want we waren zeker niet min der." Scores EMM: Angela van de Bergh 5, Renate Hendrikse, Carolien Da- vidse, Anouk Castenmiller en Da nielle Carol allen 2, Ariska Tax én Anouk Provoost beiden 1. HEC-EMM 2 15-12: De neder laag bij de hekkensluiter was een bittere pil. Strijd werd er voldoende geleverd door EMM, maar de afwerking door de stug ge 6-0-dekking was een groot probleem. Sophie Felius: „We hadden vandaag niet voldoende schotkracht in huis." Scores EMM: Marieke Riemens 4, Sophie Felius 3, Xaira Nijssen en Saskia van de Velde beiden 2, An ne Schot 1. Olympus-DWS 2 17-10: Een duwtje in de rug kon de Vlissing se equipe goed gebruiken. De laatste drie duels werden im mers met nederlagen afgesloteri. Aan de werklust lag het niet bij de tweedeklasser en ook giste ren was de ploeg van trainer Hans Dierickx meer dan ijverig- Hij ziet de toekomst dan ook zonnig in. „De groep heeft tac tisch prima gespeeld. En er was strijd voor elke meter. Ik hoop dat we zo doorgaan." Via 9-6 bij de pauze liep Olympus eenvou dig weg naar de tweede seizoens zege. Scores Olympus: Wendy Meerman 7, Brenda van Rijswijk 4, Linda de Waal 3, Jeltje Poortvliet, Riekje Joosse en Lilian Belfroid allen 1. SAS VAN GENT - De waterpoloërs van Ganze hebben de streekderby met Bruinvis ge wonnen. De Goese ploeg was de formatie uit Sas van Gent met 7-4 de baas. Het treffen ging lange tijd gelijk op. Bruinvis nam zelfs een 3-2-voorsprong, maar daarna nam Ganze het heft in handen. In de derde periode kwam de ploeg op een 4-7-voorsprong en hield die vast in het laatste kwart- Scores Ganze: Stijn Sandee 3, Andre van Zijp 2 en Maarten Buijs en Bas van der Korput 1 maal. Harold Vermeulen (links) wordt tot zijn verbazing teruggefloten door de scheidsrechter tijdens een duel met een speler van GJS. Vermeu- lens ploeggenoot Rick Pattenier kan het fluitsignaal ook niet waarderen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 25