PZC Kloetinge krijgt weer wat moed Hoek mist de scoringsmachine SSV'65 is volstrekt machteloos Tholense Boys houdt de koploper in zicht 23 Bevelandse eersteklasser sluit weer aan bij kopgroep Nood hoog bij Noad'67 LASBEDRUf ER LAAN e.V Rillandia wint in slotminuut Oostkapelle legt het af tegen GJS Vrouwen Oostkapelle missen ritme Smerdiek verstevigt koppositie Weer nederlaag voor Terneuzen maandag 13 december 2004 swb KLOETINGE - Het geschonden blazoen werd verder opge wist Kloetinge trok zaterdag Ln Oranje Wit de opgaande van de laatste weken door. De Bevelandse eersteklasser 'nakie andermaal drie punten '|3-l)en nestelde zich nadrukke- ijk in de top van het klasse ment. ..Dit moet vertrouwen voor de tweede competitiehelft 'geven", stelde trainer Dolf Rokv. Kloetinge werd dit seizoen na jUedegradatie uit de hoofdklasse als de grote favoriet voor de ti- !tej in de eerste klasse C van het laterdagvoetbal gezien. In de eerste twee duels vertolkte de formatie via klinken de resultaten haar rol met ver- foe, maar daarna werden de pres- minder (een serie van zes WJ..e spelen) en viel de ploeg van zijn voetstuk. Niemand raagde het nog over een even- ueel kampioenschap te reppen, 'oeval of niet: sinds Kloetinge de titelaspiraties verdrongen leeft, toont de ploeg tekenen an herstel. Vorige week pakte le Bevelandse equipe uit met ma zege op LRC (1-4) en igwerd daar een verdien- le overwinning op Oranje Wit toegevoegd: 3-1. Het geeft Roks en zijn discipelen in jeval weer wat moed. „We linnen dus wel degelijk voetbal- merkte de Kloetinge-trai- nerzaterdag op. Voor de buitenstaander moet iet een raadsel zijn dat het laat- weken plots wel lukt. Het ysteem (4-3-3) is nog immers letzelfde als voorheen. De for mule mag dan inderdaad hetzelf- zijn, de invulling is wezenlijk Iers. Kloetinge heeft tegen- ordig David den Hollander Joffrey Geldof respectieve lijk als rechts- en linksback ge posteerd. Arno Melaard, die ja ren achtereen de vaste linker- leugelverdediger was, speelde aterdag één helft in het tweede lee en zat daarna op de bank lij het eerste. „Menselijk gezien soms wel eens moeilijke GOES - Amemuiden gaat de winterstop in als koploper van de tweede klasse E. De ploeg wou met 1-3 bij Kapelle. Onder- raakte Noad'67 verder in de problemen door 4-0-verIies bij lag en de winst van con current Zwaluwe bij AZVV. Kapelle-Amemuiden 1-3: Eerst coorden Patrick Siereveld (lob) en Bart van Steveninck (scrim- voordat Randy de Dreu de aansluitingstreffer maakte. Inde tweede helft zorgde een ei- len doelpunt van Kevin Joosse foor de zesde Arnemuiden-zege |rij. Zaamslag-Noad'67 4-0: De Zeeuws-Vlaamse thuisclub maakte het verschil pas in de weede helft. Jacco den Hamer i vlak na rust de score, .waarna Randy Lauret, Hubert van den Hemel en Arjan Hame link de uiteindelijk eenvoudig zege zeker stelden. -'s-Gravendeel - Terneuzense Boys 2-1: De thuisploeg kwam een half uur verdiend op 'oorsprong door Arjan Fortuin. Remy Spier maakte er in het be gin van de tweede helft 2-0 van. .Binnen de minuut zorgde Arjen ,0ostdijk voor de 2-1. Temeuzen- ^Boys drong daarna aan, maar w kansen op 3-1 waren beter nan die op de gelijkmaker. De Zwerver-Nieuwdorp 4-2: De ""'isploeg leidde bij rust met (Hugo Penning en Kassels). Een kwartier na rust werd het poor een fraaie vrije trap van Tu- Dogan 2-1. Nieuwdorp g aan, maar via counter- wan Ferry van Dijk en op- 'V Penning profiteerde de .thuisclub optimaal. Diep in bles- Wretijd maakte Marcel van de Boes uit een vrije trap 4-2. Pmteloord-De Meeuwen 4-1: .Ronald Traats scoorde twee ,keer en vijf minuten voor rust ■akte Arjan de Pagter zelfs .Hat aandringende De Meeuwen wam na een uur door een straf- }P van Arnold Krijger terug '-1, maar via Marco Rooden- arg werd het in de 84e minuut zelfs nog 4-1. Muwe-AZW 3-1: De thuis- g nam voor rust een verras sende 2-0 voorsprong door doel punten van Rick van de Stelt en Edwin Polak. rast maakte Joep Frusch Ha een hectische periode Jel rode kaarten voor Niels r* (AZVV) en Smits (Zwa- fve) leverde een goal van Ruud misems 3-1 op. beslissingen", gaf Roks te ken nen, „maar ik ben ook trainer en dan moet je wel eens knopen doorhakken." Den Hollander en Geldof zijn beiden klein van stuk, maar ze gedragen zich als terriërs, die hun tegenstander geen meter ruimte gunnen. Opbouw van de tegenstander via de zijkanten is nauwelijks mogelijk. Rien de Bruine (aanvoerder) en Erwin van der Woerdt vormen het hart van de defensie. Op het middenveld is Johan de Goederen zijn plaats voorlopig kwijt aan Jeffrey Frijters, die tot voor kort nog libero was. Op het middenveld lijkt de Braban der beter tot zijn recht te ko men. Emiel Dorst en Ronald Zuijdwegt completeren de mid denlinie. Voorin moeten Istvan Bakx, Stefan Wielemaker en Wilco de Valk voor dreiging zor gen. „Er zit wat meer balans in het elftal", vond Roks. Duimschroeven Dat werd onderstreept in het duel met Oranje Wit zaterdag. De tegenstander kreeg in de eer ste helft één kan en dat was ook nog eens uit een stilstaande si tuatie. Kloetinge draaide de Dordtse ploeg vanaf de eerste minuut de duimschroeven aan. De thuisclub speelde agressief en hield een moordend tempo aan. In de achttiende minuut be zweek Oranje Wit onder de druk. Doelman Gerard van der Borst ging bij een hoge voorzet van Geldof niet vrijuit, waarna Emiel Dorst de bal oppikte en via een fraaie curve scoorde: 1-0. Istvan Bakx zorgde nog voor rust voor een grotere mar ge. De behendige linkeraanval ler zette zich in de 30e minuut na een overtreding op Stefan Wielemaker achter de vrije trap en krulde bal prachtig in de bo venhoek. Wilco de Valk liet ver volgens tot twee keer toe na om Oranje Wit nog voor de pauze op een onoverbrugbare afstand te zetten. De tweede helft was minder van kwaliteit. Kloetinge was wat slordiger in de passing en had nogal moeite met de agressieve en destructieve houding van de opponent. „Er waren enkele blinde tackles bij, zelfs als de bal niet in de buurt was", stelde Roks. Zeven minuten voor het einde werd het zowaar nog even span nend, toen scheidsrechter Hars kamp Oranje Wit een penalty gaf. Geldof raakte bij een sli ding inderdaad het been van een tegenstander, maar het was de arbiter ontgaan dat de tackle buiten het zestienmetergebied was ingezet. John Brussé zorgde voor 2-1. In vroeger tijden had dat bij Kloetinge tot paniekvoet bal geleid, maar in dat opzicht bleek de ploeg zaterdag ook ge groeid te zijn. De Bevelandse equipe rustig, hetgeen in de slot fase resulteerde in een derde treffer. Na een prima uittrap van Joan van Belzen werd Wilco de Valk in stelling gebracht, die de bal vervolgens keurig opzij legde naar Bakx: 3-1. Kloetinge-Oranje Wit 3-1 (2-0). IS. Emiel Dorst 1-0, 30. Istvan Bakx 2-0, 83. John Brussé 2-1 (strafschop), 89. Istvan Bakx 3-1. Scheidsrechter: M. Harskamp (Lexmond). Gele kaart: Jeffrey Frijters KloetingeMarco van Driel, René Verboom (beiden Oran je Wit). Aantal toeschouwers: 300. Kloetinge: Joan van Belzen; David den Hollander, Rien de Bruine, Er- win van der Woerdt, Joffrey Gel dof; Jeffrey Frijters, Emiel Dorst, Ronald Zuijdwegt; Wilco de Valk, Stefati Wielemaker (76. Niels Kole) en Istvan Bakx. Ronald Zuijdwegt (rechts) speelde als linkshalf een goede wedstrijd tegen Oranje Wit. foto Willem Mieras door Bauke Boersma NIEUW-LEKKERLAND SSV'65 heeft zaterdag de druk op zichzelf onnodig opgevoerd. De eersteklasser uit Goes ver loor bij rode-lantaarndrager Nieuw-Lekkerland (1-0) en is daardoor bijna verplicht ko mende zaterdag de inhaalwed strijd tegen Rijsoord te win nen. Als de ploeg tenminste nog een rol van betekenis wil spelen in de eerste klasse C. „Dit resultaat is enorm teleur stellend", sipte Houtepen na de verrassende nederlaag van SSV'65, dat nu vierde staat. SSV'65 keek in Nieuw-Lekker- land al na zeven minuten tegen een 1-0-achterstand aan toen John Vink scoorde. De Goese club ging vervolgens massaal op zoek naar de gelijkmaker, maar tot veel uitgespeelde kan sen leidde dat niet. „Over het spel in de eerste helft ben ik op zich niet eens zo ontevreden", keek Houtepen terug op het ver loren duel, waarin Ronnie Hil- lebrand na langdurig blessure leed zijn rentree maakte. „Maar in de tweede helft heb ben we aanvallend eigenlijk niets meer kunnen uitrichten. Sterker, we mogen Christol van Campenhout dankbaar zijn dat het uiteindelijk bij 1-0 blijft." De doelman hield SSV met een viertal fraaie reddin gen in de race. En al wat de machteloze Goesenaren er te genover kon stellen, was een mogelijkheid voor Paul Bom. Maar de spits zag zijn inzet van de lijn gehaald. Nieuw-Lekkerland-SSV'65 1-0 (1-0). 7. John Vink 1-0. Scheids rechter: J.M. van Veen (Wijk en Aalburg). Gele kaarten: Sead Ne- zirovic, Jacco van Pelt en Amir Selimovic (allen Nieuw-Lekker land), Michel de Groote en Björn Langeveld (beiden SSV'65). Aan tal toeschouwers: 270. door Bauke Boersma ALPHEN AAN DEN RIJN - De voetballers van Hoek hebben zichzelf zaterdag fors in de voet geschoten. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser verloor in Alphen aan den Rijn onnodig met 2-1 van ARC en zag daardoor een topklassering weer een stuk ver der uit het zicht raken. „In mijn ogen is dit een zeer on verdiende nederlaag", reageer de Hoek-trainer Eric Tetaert na de verliesbeurt op het Alphense sportpark Zegersloot met een mengeling van teleurstelling en humor. „Maar ach, als we nu vol gende week bij FC Lisse onver diend winnen, is dat tenminste ook weer rechtgetrokken." Onverdiend was de overwinning van ARC in zekere zin zeker te noemen. De thuisclub, vóór de wedstrijd vier punten armer dan Hoek, teerde vooral op werklust en enthousiasme, ter wijl de Zeeuws-Vlamingen tech nisch en tactisch superieur wa ren. Tenminste, in de eerste helft. Na de pauze raakte de ploeg van Tetaert de draad be hoorlijk kwijt. „Ik praat niet graag over spelers die niet meedoen, het gaat om degenen die er wel zijn", zei Eric Tetaert. „Maar het is waar, David Destorme (die al tien keer scoorde, maar tegen ARC was geschorst) hadden we, ze ker in de tweede helft, heel goed kunnen gebruiken. Hij is een grote meneer in de ploeg. Een scoringsmachine, die er in moei lijke fases altijd wel eentje weet in te leggen. Bovendien had hij het rustpunt kunnen zijn dat we na de pauze zo misten." ARC-Hoek was in de tweede helft namelijk net één van de beste afleveringen van het ooit Roland Verlaan (11) heeft zojuist eerste doelpunt van ARC. De op treffer te voorkomen. zo populaire tv-programma Ren je Rot. Waarin beide ploegen én scheidsrechter Roeland, de Mar tin Brozius van het gezelschap, de hoofdrolspelers in een fouten- festival waren. De arbiter uit Sl- eeuwijk maakte het daarbij in de 52e minuut nog wel het bontst. Hoek-middenvelder Ste ven de Croock lanceerde Pieter de Munnik met een werkelijk su blieme pass, waarna ARC-verde- diger Edgar van Schie aan de noodrem trok om te voorkomen dat De Munnik alleen op doel man Remco Tuinenberg af kon. Roeland zag er logischerwijs een overtreding in. Maar tot ver bazing van iedereen bij Hoek, en tot opluchting van ARC, had de bal snoeihard naar de kruising van het Hoek-doel gekopt voor het de lijn geposteerde Charly Okonedo maakt geen schijn van kans de foto Hielco Kuipers de kaart die de leidsman uit zijn borstzak toverde niet de kleur rood, maar geel. „Onbegrijpe lijk", stelde Tetaert. „Óf je doet of je neus bloedt en laat doorspe len óf je kunt niet anders dan een rode kaart geven." Vuiltje Ook bij twee andere situaties leek Roeland een voor Hoek wel heel vervelend vuiltje in zijn oog te hebben. Eerst floot hij Ysebaert op zijn route naar het ARC-doel terug voor buiten spel, terwijl daar geen sprake van was. En in de slotfase schoot Binnerts tevergeefs tegen de touwen, omdat aangever Charly Okonedo buitenspel zou hebben gestaan. Maar het gaat veel te ver de nederlaag van Hoek af te wentelen op het twij felachtige optreden van Roe land. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser moet de hand ook in eigen boezem steken. Omdat het bijvoorbeeld door één defen sieve onachtzaamheid de contro le over de wedstrijd verloor. Na een halfuur promoveerde Ro land Verlaan de eerste kans van ARC met zijn hoofd tot ope ningstreffer. Rechtsbuiten Pau- lus Egberts, tot dan toe door het publiek alleen nog maar bespot vanwege zijn vele mislukte ac ties, gaf de bal fraai voor, waar na Verlaan bij de tweede paal geen speler van Hoek in zijn buurt hoefde te dulden: 1-0. Hoek was de kluts vervolgens enkele minuten kwijt, maar her pakte zich vlot. Met een hoofd rol voor Gunther de Meyer. De 36-jarige routinier leek kort ge leden afgeschreven, maar is aan zijn tweede jeugd bezig. Een doelpunt zou daarvoor een fraaie beloning zijn geweest. In de laatste fase voor rust kreeg de libero de bal echter tot drie maal toe niet tussen de palen. Het leek wél de voorbode van een tweede helft waarin Hoek de thuisclub haar wil volledig zou opleggen. Maar niets bleek minder waar. ARC besloot de an gel uit het Zeeuws-Vlaamse spel te halen door consequent het middenveld, waar Hoek voor rust de slag duidelijk won, over te slaan en de ploeg van Tetaert had geen antwoord op die nihi listische tactiek. De 2-0 van Ver laan in de 64e minuut, op aange ven van Alex Redel, was dan ook niet eens onlogisch. Hoek kreeg nimmer meer grip op de wedstrijd. Al maakte de 2-1 van Thijs Binnerts, die op de goede plek stond na een hoek schop van Nyim Melki, de laat ste twaalf minuten nog wel span nend. Maar zonder scoringsma chine David Destorme kwam de gelijkmaker er niet meer. ARC-Hoek 2-1 (1-0). 29. Roland Verlaan 1-0, 64. Roland Verlaan 2-0, 78. Thijs Bmnerts 2-1. Scheids rechter: I. Roeland (Sleemvijk). Ge le kaarten: Alex Redel, Michel Roest, Edgar van Schie (allen ARC), Wesley de Sniet (Hoek). Aan tal toeschouwers: 240. Hoek: Filip van der Vloet; Charly Okonedo, Stijn Porteman, Gunt her de Meyer, Wesley de Smet (85. Thomas RagutSteven de Croock, Jeroen van de Broek, Pieter de Munnik: Djamei Buy se (61. Thijs Binnerts), Sam Ysebaert, Nyim Melki. SCHELLUINEN - Lang leek het duel tussen Schelluinen en Rillandia op een gelijkspel af te stevenen, maar in de slotminuut zorgde invaller Padden van de Water met een fraai schot, op het randje van de zestienmeterlijn, voor de 2-1. Er volgden nog acht hectische minuten blessuretijd waarin Schelluinen met man en macht naar voren ging en Rillandia enkele hachelijke momenten bezorgde. Rillandia kwam zaterdag in de 55e minuut op voor sprong. Michel Smits werkte een voorzet van Arjan Koop- mans in drie keer naar binnen. De gevaarlijke Leon de Bruine, die verder goed werd bewaakt door Rick Heij- mans, stond een kwartier later vrij in het strafschopge bied en kon de gelijkmaker binnenkoppen. Schelluinen ging daarna op jacht naar de 2-1, maar raakte de grip op de wedstrijd langzaam weer kwijt. Van de Water besliste het duel in de laatste officiële speel minuut. Door de tweede opeenvolgende winst (na de 4-0 tegen Oostkapelle vorige week) klom Rillandia naar de tiende plaats in de eerste klasse C. Schelluinen - Rillandia 1-2 (0-0). 55. Michel Smits 0-1. 70, Leon de Bruine 1-1, 89. Padden van de Water 1-2. Gele kaart: Marlijn van Elzakker (Rillandia). Scheidsrechter: A.M.M. Klerlcs (Waalwijk). Aantal toeschouwers: 95. OOSTKAPELLE - Voor de tweede keer op rij verloor Oostkapelle zaterdag in de eerste klasse C. Na de 4-0-ze- perd bij Rillandia was nu koploper GJS met 1-2 te sterk, Met name het gebrek aan aanvallende kracht en inventivi teit brak de Walcherse club op. De enige goal kwam ook niet uit een uitgespeelde aanval, maar uit een corner. Mat- thijs Lugtenburg maakte de goal. GJS stond toen net dankzij Tommie Kant op 0-1 na rust maakte Bart Mui lenburg 1-2. Oostkapelle - GJS 1-2 (1-1). 15. Tommie Kant 0-1, 16. Matthijs Lugtenburg 1-1, 65. Bart Muilenburg 1-2. Scheidsrechter: A.M. Lindhout (Goes). Gele kaart: Maarten van Maldegem (Oostkapel le), Edwin Bos, Leon Blokland (GJS). Aantal toeschouwers: 200. GOES - De voetbalsters van Oostkapelle verloren zater dag in de eerste klasse verdiend met 3-0 van Rijnvogels. De jonge formatie - nu ook nog zonder de ervaren Caro- lien Duine, die naar de Randstad is verhuisd - was de af gelopen vier weken niet aan competitievoetbal toegeko men en miste duidelijk ritme. Al in de zevende minuut werd het 1-0 voor Rijnvogels, dat de voorsprong vlak na rust tot 2-0 uitbouwde en in de slotminuut op 3-0 kwam. Dankzij diverse prachtreddingen voorkwam cloelvrouwe Lenny Jacobse een grotere nederlaag. GOES - De voetbalsters van Smerdiek vergrootten via de eigen 3-0-zege op Berkel en de 3-1-nedeiiaag van Baren- drecht tegen Lisse de voorsprong op concurrent Baren- drecht in de tweede klasse tot liefst zeven punten. De winst tegen Berkel was verdiend, maar had in de overi gens slechte wedstrijd groter moeten uitvallen. Joska Jan sen kopte acht minuten voor rust een corner van Ilse Pol derman binnen voor de 0-1. Tina Dujacovic maakte twee minuten in de tweede helft 0-2 en Emmy Molhoek vier mi nuten later na een fraaie actie van Dujacovic 0-3. ner Cees de Rooij had zijn forma tie aangepast aan de Oosterlan- ders en had lange tijd zicht op een punt. Dennie le Comte bracht Duiveland voor rust op 0-1, maar na een foutje van de Duiveland-doelman kon Maar ten Delies nog voor rust voor de gelijkmaker zorgen. Na rust was Veere lange tijd de bovenliggen de partij, maar Edo van Beek werd matchwinnaar. Tholense Boys-Dongen 2-0: De bezoekers groeven zich massaal in voor eigen doel en pas drie mi nuten voor rust vond Tholen via Michael de Jong een opening in de verdediging. Ook na rust bleef de thuisclub domineren, maar pas tien minuten voor tijd kon Johan Schot een voorzet van Jan de Graaf binnenkoppen voor de rustgevende 2-0. doorWim Broekhoven GOES - Na twee nederlagen op rij won Tholense Boys zaterdag eindelijk weer eens in de derde klasse B. Op eigen veld werd het verdedigend ingestelde Dongen met 2-0 verslagen. Tholense Boys staat derde, maar heeft evenveel verliespunten als kop loper JPS. In de derde klasse A sloot hek kensluiter Yerseke na de 2-0-ze- ge op MZVC weer aan bij de an dere degradatiekandidaten. Yerseke-MZVC 2-0: De bezoe kers waren steeds de betere ploeg, maar bleken niet in staat het overwicht in doelpunten uit te drukken. Tien minuten na rust werd het door Urvin van Hekkelen prompt 1-0. Ver in blessuretijd counterde de thuis ploeg via Adriaan van de Plas- sche zelfs nog naar 2-0. Spui - 's-Heer Arendskerke 1-3: Na een half uur had 's-Heer Arendskerke al een bres van twee doelpunten geslagen via Stefan van de Velde en Walter de Kok. Remco Hamelink deed iets terug, maar in de tweede helft besliste een eigen doelpunt van Danny van Waes het duel. GPC Vlissingen-Serooskerke 3-0: Door een vroege rode kaart voor Serooskerke-speler Frank Rooze kwam GPC nauwelijks in de problemen. Marco Schroe- vers en Leo de Groot scoorden voor rust. Schroevers maakte na de pauze zijn tweede goal. WHS-SKNWK 7-3: Via Christi an van Vossen kwamen de bezoe kers op 0-1, maar door goals van Hans Leune en Patrick van Schetsen kwam WHS op voor sprong. Jacky de Bruine zorgde na 35 minuten voor 2-2, maar met twee treffers zorgde Egbert Moerland voor de 4-2-rust- stand. Na rust kwam SKNWK via Maarten Padmos terug tot 4-3, maar Moerland, Dennis Oostdijk en Leon de Witte (straf schop) zorgden voor 7-3. Dauwendaele-ZSC'62 3-0: De beste kansen waren lange tijd voor ZSC. Maar óf ZSC'62 ging niet op de juiste manier met de kansen om óf Dauwendae- le-doelman Ramon Telussa was een sta-in-de-weg. Na zeventig minuten counterde Dauwendae- le zelf naar een 1-0-voorsprong via Dennis Dobbelaar. Matthias Hoekman en Joran Moes zorg den voor de eindstand. Veere-Duiveland 1-2: Veere-trai- OSS - Terneuzen incasseerde gisteren tegen OSS'20 de acht ste competitienederlaag. De Zeeuws-Vlaamse eersteklasser hield tot de rust gelijke tred (1-1), maar moest toestaan dat de thuisploeg in de tweede helft uitliep naar 3-1. Na elf wedstrijden nemen de rood-zwarten de laatste plaats in. Trainer Ardian Lekaj: „Maar als we zo blijven spelen als te gen OSS'20, dan blijven we ze ker in de eerste klasse. We speel den met een ploeg, waarvan de gemiddelde leeftijd amper twin tig jaar was. We komen na de winterstop ook met een sterkere ploeg." Mike But werd tegen OSS'20 halverwege de tweede helft na zijn tweede gele kaart uit het veld gestuurd. Volgens Lekaj slaagde de tegenstander er daar na echter niet in om de vrije man te vinden. Dat stond haaks op de mening van trainer Hans Groenendijk van OSS'20, die vond dat zijn ploeg de overtalsi- tuatie goed had uitgebuit. „Ter neuzen is de hele tweede helft niet meer gevaarlijk geweest", zei hij. OSS'20-Teriieuzen 3-1 (1-1). 20. Bas van Grunsven 1-0, 42. Remco van Leeuwen 1-1, 60. Sven van de Hurk 2-1, 75. Ralf Timmermans 3-1. Scheidsrechter: M. Safranli (Breda). Rode kaart (2x geel): 65. Mike But (Terneuzen). Aantal toe schouwers: 300.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 23