Fortis bereikt nieuw dieptepunt PZC Morres/Hulst is crisis nog niet te boven Volleyballers Mytilus verliezen kansloos bij Goirle Top vier in 3 A loopt averij op in laatste ronde voor winters! Titelstrijd in 4A ongemeen spannend na verlies Oostburg Souburgse korfballers zitten met de handen in het haar na afstraffing bij KVS Westerweele beste schaker op kersttoernooi Van Hou welingen zwemt twee NK-limiettijden maandag 13 december 2004 door Roeland van Vliet SCHEVENINGEN - Fortis is niet meer de ploeg die het ge weest is. In de eerste tien maan den van 2004 ging het de Sou burgse korfballers louter voor de wind. De ploeg speelde goed, pakte veel punten, promoveerde op het veld naar de hoofdklasse en sloeg vervolgens op het hoog ste niveau van Nederland geen modderfiguur. Maar in de zaal is de overgangsklasser de weg kwijt. Het gaat van dieptepunt naar dieptepunt. Zaterdag werd het achttal van trainer Ralph Gillissen weggevaagd door het Scheveningse KVS: 23-11. Gillissen zit met een probleem: hij weet dat zijn team ziek is, maar nog niet welke recept hij moet voorschrijven. De sympto men zijn echter duidelijk: Fortis speelt flets, de passing is be roerd, in de verdediging worden de domste fouten gemaakt, crea tiviteit ontbreekt en geen van de 'spelers heeft een killersmentali- teit. „We zijn bij alles net een stapje te laat", vatte de trainer samen. „Daardoor komen de ballen niet goed aan, vullen we onze posi ties niet goed in en worden we door een scherpe tegenstander heel eenvoudig weggespeeld. En als we dan achter staan, kunnen we ons er niet overheen zetten. Niemand kan dan wat extra's brengen. We hebben nu eenmaal geen uitblinker in de ploeg. Die hebben we ook nooit nodig ge had, de teamgeest was altijd ons sterke punt. Maar nu het even wat minder gaat, is er daardoor niemand die de rest op sleep touw neemt." Oorzaken De oorzaken van alle malheur zijn ook bekend. Veel spelers kampen met kleine blessures. Rob Sanderse speelde daardoor zaterdag helemaal niet en liet zich vervangen door Remi van de Broeke. Om toch balans in het team te houden, zette Gillis sen Wander Koole bij zijn broer Chaïm in het vak. Die speelden daardoor voor het eerst in ruim BRUINISSE - Henke Wester weele van de Schaakklub Sou burg is winnaar geworden van het traditionele kersttoernooi. Door slechts twee remises af te staan bleef hij clubgenoot Jeroen Hekhuis een half puntje voor. Derde werd Gert van Rij van Het Witte Paard. Henke Westerweele en Robin Bosters hadden na vier ronden nog geen verlies geleden. Vervol gens versloeg Westerweele Bosters en nam hij alleen de lei- ding. Met een remise tegen de num mer twee, Jeroen Hekhuis, en goede overwinningen op enkele andere deelnemers behield de schaker van Souburg de koppo sitie. Bij het ingaan van de laatste ron de kon alleen Hekhuis Wester weele nog achterhalen. Hekhuis won zijn potje en toen was het wachten op Westerwee le. Die had een zware kluif aan Bert Henderikse, die nog op het podium hoopte te komen. Met veel kunst- en vliegwerk werd een remise binnengesleept, waardoor Westerweele revan che nam voor de nederlaag van vorig jaar. Hij werd toen derde. VLISSINGEN - Tijdens de derde wedstrijd in de Zeeuwse hoofdklasse heeft zwemster Josje van Houwelingen (De Schelde) limieten voor het Ne derlands kampioenschap be haald. Dat gebeurde op zowel de 200 meter vrije slag als de 50 meter rugslag. Clubgenoot Kevin Hondsmerk won de 200 meter vrije slag met 2.01,00 en gaat naar het NK in Drachten. Scheldestroom-zwemster Ellen van de Velde kwalificeerde zich voor het zomer-NK in Amster dam op de 50 meter schoolslag met 34,03. Stephanie Rombout deed het zelfde en zat Van de Velde goed op de huid; het verschil bedroeg slechts 0,05 seconde. Jurjen Pa ter verzekerde zich van een startbewijs op het NK met een goede tijd op de 50 meter school- zes jaar weer eens samen. Maar het sorteerde weinig effect. Alle Fortis-korfballers zijn hopeloos uit vorm en het maakte zater dag niet uit in welk vak ze ston den, KVS was altijd een kop gro ter, letterlijk en figuurlijk. Bij Fortis is er even geen oplos sing voorhanden en daar wordt de trainer moedeloos van, „Om hoofdpijn van te krijgen", zei Gillissen. „Mijn spelers en speel sters zitten allemaal niet lekker in hun vel. De enige manier om er weer bovenop te komen, is door weer te winnen. Maar zo makkelijk is dat niet, komende zaterdag moeten we tegen Vrien denschaar." Dat Vriendenschaar staat na vijf speelronden tweede, op één punt van koploper KVS. Fortis, dat zichzelf voor de zaalcompeti tie als titelkandidaat zag, is te rug te vinden op de zesde plaats. Met slechts vier punten. Eerder werd namelijk ook van Excel sior („onnodig") en IJsselvogels („een drama") verloren. Gillis sen: „Vorig seizoen dachten we na de uitnederlaag tegen KVS ook dat het over was met onze kansen, maar toen werden we nog tweede. Daarom zeg ik nu niet dat dit zaalseizoen voor ons al over is." Revancheren In de uitwedstrijd tegen KVS van vorig seizoen maakte Fortis zich nogal belachelijk. De Sou burgers zaten toen ook in een dip, toonden zich in het duel mentaal uiterst zwak en verlo ren met 18-10. Zaterdag leek Fortis zich voor dat voorval te willen revancheren. In de eerste helft speelde de ploeg namelijk niet onaardig. KVS was wel op alle terreinen beter, maar Fortis kon goed volgen. Pas vlak voor rust sloeg de thuisploeg een gat van vier punten: 11-7. Twintig seconden na rust maak te Remi van de Broeke nog de 11-8, voorlopig de laatste treffer van Fortis. Daarna zakte de ploeg als een plumpudding in el kaar. „Tot 14-8 geloofde ik nog in onze kansen", zei aanvoerder Wander Koole. „Maar daarna niet meer. Toen lukte ineens niets meer." Koole werd direct na die 14-8 ge wisseld voor Mark Trimpe, een boomlange speler uit Fortis 3. Gillissen hoopte met hem wat dominanter onder de korf te kunnen zijn, maar Trimpe ver richtte geen wonderen. Hij deel de in de malaise. KVS kreeg er zin in en liep in een kwartier uit van 11-8 naar 19-8. En daar kwam het nodige showkorfbal bij kijken. Met na me Victor de Groot, op wiens krachten KVS voornamelijk drijft, strooide met slimme steek balletjes en maakte zelf ook de nodige doelpunten. Fortis kwam in het verhaal alleen nog voor als speelbal. De Soubur gers waren in hun aanvallen de bal al na één schot kwijt, terwijl de Scheveningers net zo lang konden aanvallen tot het doel punt viel. KVS maakte er uitein delijk, 23 en het hadden er nog meer kunnen zijn. Fortis zocht na afloop gedesillusioneerd de kleedkamer op. Waar was ge hoopt op revanche voor de ne derlaag van vorig jaar en die van vorige week tegen hekken sluiter IJsselvogels, blameerde de ploeg zich opnieuw. „Ik denk dat we de druk er maar af moeten halen voor de rest van dit zaalseizoen. Dan presteren we waarschijnlijk be ter", opperde Gillissen uiteinde lijk. Scores Fortis: Jouri van de Broe ke, Remi van de Broeke en Chaïm Koole 3, Esther Kasse en Wander Koole 1. Bijzonderheid: voor het duel werd één minuut stilte in acht genomen voor Laurens van den Driest, het erelid van Fortis dat afgelopen week overleed. Interim-trainer Erwin Lambert van Morres/Hulst voert het woord tijdens een time-out. door Peter van Kouteren HULST - Het eerste vrouwen team van volleybalvereniging Morres/Hulst won zaterdag met 3-1. Een meevaller op een dag waarop ook bleek dat de club de crisis nog niet te boven is. Na het vertrek van de opgestap te trainers Harry van Putte (vrouwen) en Guido de Beule (mannen) kondigde voorzitter Jan Rubbens eind vorige week aan dat Erwin Lambert en Mi chel van Troyen het eerste man- nenteam tot het eind van het ka lenderjaar zullen begeleiden. Ro nald van Goethem, zo zei de pre ses, begeleidt het sterkste vrou wenteam totdat een opvolger is gevonden. Erwin Lambert liet na de 4-0-nederlaag echter weten dat hij vrijdag vertrekt voor een va kantie van vier weken. „Het is natuurlijk geen ideale situatie", zei de 38-jarige ex-speler van De Sterre en Morres?Hulst. „Za terdag spelen we tegen de num mer laatst (Woerden). Dan ben ik er niet. Die vakantie heb ik lang geleden al gepland. In de eerste wedstrijd van het nieuwe jaar ben ik er weer bij." Ronald van Goethem leidde als vervanger van de opgestapte Harry van Putte tegen Spivo de vrouwenploeg naar een overwin ning, maar kondigde na die zege aan dat hij het team voor de laat ste keer onder zijn hoede heeft gehad. Van Goethem, die aan het eind van het seizoen 2001/2002 als trainer van de eer ste vrouwenploeg stopte omdat zijn ambities niet strookten met de insteek van de speelsters, was heel duidelijk. „Dit was mijn laatste wedstrijd", vertel de hij. „Ik moet volgende week weer met mijn eigen team (het tweede vrouwenteam) een uitwedstrijd spelen. Ik zal deze ploeg dus ook niet meer trainen. Ik blijf bij mijn eigen team. Dat kan ik niet in de steek laten." Ondanks de zege van de vrou wen van Morres/Hulst lijkt de crisis met al die onzekerheid bin nen het Zeeuwse volleybalbol- werk dus nog lang niet bezwo ren. Niet alleen liet de mannen- ploeg opnieuw een tegenstander met de volle winst vertrekken (Mikro Electro/Roosendaal won met 0-4), maar vooral de keuze van dit team om prestaties on dergeschikt te maken aan gezel ligheid is niet zonder gevaar. Zaterdag, tegen Mikro Electro/ Roosendaal, werd in tegenstel ling tot de al gespeelde duels al le spelers een ruime speeltijd ge gund. „Bepaalde mensen zaten ook helemaal vast", verklaarde Erwin Lambert de vele wissels. Voorzitter Jan Rubbens: „Het team heeft voor de 'fun' geko zen." Afglijden De voorzitter erkende dat ver der afglijden mogelijk is, omdat spelers die wel ambitie hebben ervoor zouden kunnen passen om volgend seizoen in de derde divisie te spelen. Rubbens: „De spelers beseffen ook dat ze in een neerwaartse spiraal kunnen geraken. Maar met een capabele en enthousiaste trainer streven we uiteindelijk naar een even wicht tussen prestatie en ple zier." Duidelijk is verder dat Van Put te en De Beule niet zullen terug keren bij het eerste mannen- of vrouwenteam. De voorgestelde ruil is voor het bloedfanatieke duo niets anders dan oude wijn in nieuwe kruiken. Toch wil Ro nald van Goethem in zijn hoeda nigheid als voorzitter van de technische commissie De Beule en Van Putte voor de club behou den. „Het zijn allebei op-en-top Morres-mannen Twee wedstrijden onder een an dere trainer leverden de vrou wenploeg met de winst op Spivo (3-1: 25-16 25-23, 25-20, 23-25) zes punten op. Met meer duide lijkheid en minder misverstan den was de thuisploeg in de eer ste drie sets goed op dreef. Ro nald van Goethem: „Aanvallen kunnen ze wel, maar de aanvoer moet goed blijven. Je zag ook nu weer dat het verdedigend niet door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van Mytilus gin gen in de derde klasse kansloos met 4-0 onderuit tegen koploper Goirle. Een klas se lager verloor Kwiek met 3-1 van Her cules. WS'92 snoepte leider Rowi een punt af: 3-1. De vrouwen van Kwiek moesten in de derde divisie twee punten afstaan aan VOY (2-3). Savok kreeg te weinig tegen WIK/Univé (0-4). VOY-Kwiek 2-3 (15-25 25-22 22-25 25-18 7-15): Kwiek speelde vooral wisselvallig en be taalde daarvoor de tol. De degelijk en stug verdedigende thuisploeg beschikte over een lastige opslag en legde daarmee de basis voor twee setzeges. Gevarieerd serverend (kort over het net, maar ook diep) knokte het geroutineerde VOY zich tot twee keer toe op gelijke hoogte. In de vijfde set had Kwiek het laatste woord. De Bruse equipe nam van meet af aan het initiatief en speelde zonder in de pro blemen te komen naar winst. Savok-WIK/Univé 0-4 (18-25 17-25 23-25 28-30): Met een door blessures uit gedunde selectie groeide Savok vooral in de derde en vierde set boven zichzelf uit. WIK/Univé, dat in alle voorgaande duels nog maar één set had verloren, ontsnapte in de slotfases van de derde en vierde set. De bezoekers beschikten op alle posities over een doeltreffende aanval en speel den bijna foutloos. Na nederlagen in de eerste twee sets be stookte Savok de koploper echter met een lastige opslag. In een enerverende fase met veel lange rally's was de Sasse formatie dicht bij een setzege. WIK/Univé kwam echter met de schrik vrij. Mannen Goirle-Mytilus 4-0 (25-20 25-12 25-22 25-19): Mytilus zat geen moment in de wedstrijd en had tegen de koploper geen schijn van kans. De Goese pass was goed, maar aan het net stuitten de Zeeuwen op een ijzersterk blok. Aanvankelijk zag het er zo slecht niet uit. Beide teams hielden elkaar in de eerste set tot 8-8 in even wicht. Daarna sloeg de thuisploeg een gaatje. Na winst in de eerste set stond er geen maat meer op het spel van Goirle. Hercules-Kwiek 3-1 (25-23 24-26 25-23 25-23): De thuisploeg beschikte over een goede spelverdeler en dito middenaanval en blonk bovendien in verdedigend op zicht uit. Desondanks koesterde Kwiek in de eerste set lang een voorsprong. Die werd in de slotfase door Hercules teniet gedaan. Het laatste punt van Hercules werd fel aangevochten. Na een slap be gin van de tweede set (14-4) knokten de Zeeuwen zich terug in de wedstrijd. De boomlange Milo van de Linde was aan het net goed voor veel punten en bezorg de Kwiek setwinst. In de resterende twee sets hadden beide teams beurtelings het voortouw. Hercules trok in beide sets de winst nipt naar zich toe. Rowi-VVS'92 3-1 (25-21 25-20 25-21 22-25): Door een slechte pass en weinig servicedruk liep WS'92 in de eerste drie sets tegen de sterk spelende thuisploeg achter de feiten aan. Pas in de laatste set kregen de Vlissingers meer grip op Rowi, dat ongewild ook de teugels liet vieren. Een paar goede blokkeringen aan het eind van de set leverden Vlissingse winst op. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Tijdens de laat ste speelronde voor de winter stop liepen de bovenste vier ploegen in de derde klasse A van het zondagvoetbal allemaal tegen puntenverlies aan. RCS en Vlissingen speelden nog gelijk tegen respectievelijk BSC (1-1) en RIA W. (4-4), maar koploper Goes (1-2 bij SC Gastel) en Steen (1-4 bij Patrijzen) bleven met lege handen achter. MOC'17-HW'24 6-2: De begin fase was voor de bezoekers, die al na vijf minuten op 0-1 kwa men via Jordy Bakker. Al snel maakte Dennis van Ravels uit een strafschop gelijk, maar in de 15e minuut bracht Kieran O'Shea HW'24 opnieuw op voorsprong: 1-2. Kort hierna mocht Eric van de Watering in buitenspelpositie doorgaan en de 2-2 binnenschieten. Marty de Ridder bepaalde de stand halver wege op 3-2. Vrijwel direct na rust had O'Shea de gelijkmaker moeten scoren, maar hij schoot naast. Dat deed Jan Glerum even later niet, zijn inzet van twintig meter betekende 4-2. De wedstrijd was hiermee beslist en in het laatste kwartier rond de Eric van de Watering nog tweemaal bekwaam een uitval van MOC'17 af: 6-2. SC Gastel-Goes 2-1: In de eerste twintig minuten was Goes een klasse beter, maar mede door dat een kopbal van Ernst Smit op de onderkat van de lat kwam, werd er niet gescoord. Michael Abelshausen scoorde op slag van rust wel aan de ande re kant: 1-0. Een uitval van de thuisploeg leidde in de 68e mi nuut tot 2-0 door opnieuw Ab elshausen. Pas tien minuten voor het einde kon Rosanno Ac ton tegen scoren. RCS-BSC 1-1: De Souburgers kenden voor rust een overwicht, maar verzuimden vaker dan één keer te scoren. De 1-0 in de der tigste minuut kwam op naam van Martin Janse. In de tweede helft drong een slordig RCS nog wel aan, maar echt overtuigend ■t'. was het allemaal niet. te op een uitval en slo situatie een minuut vcï toe; het werd 1-1 doorMaj kers. Patrijzen-Steen 4-l:lnt nuut profiteerde Wen schop van een verdedig bij de thuisploeg en twèl ten later maakte Edwincè alweer gelijk: 1-1, Een a gend Patrijzen kwam al het begin van de tweedei 2-1 door Niels Mulder,? Arjan Verburg er in de&' nuut 3-1 van maakte. Het werd nog even spannsj dat Paulus Wagemakerefó zen) rood (twee keer geel|| Maar toen tien minuten ook Serge Merckx hetzelfde lot trof, was h« tien tegen tien. Invaller: Rentmeester maakte lijk nog de 4-1. Breskens-Zeelandia burg 3-2: Een licht van de bezoekers inde twintig minuten leidde ij via Freerk Koelma. Zijn schop werd gekeerd, waa. hem in tweede instantie te. Gerben Schram braé thuisploeg in de 35e langszij, maar even laten Alberto Conde Morgad: fraaie solo b< Toch was het de eerste helft voor Bns 2-2 via Dwight van Hifi slag van rust. In de tweede helft dron* bezoekers aan, maar dei ploeg pakte de drie punten bie van de Wijnckel kon 3-2 binnen. RIA W.-Vlissingen 4-4: rust leek de thuisploeg ai je al goed voor elkaar teis Steve Kesteleyn (2) en Ruu denaerd zorgde voor dorpse treffers, terwijl Blommaert tegen scoi Na rust zakte RIA W, in en boog Vlissingen de. stand om in een voorspronj vanni Siereveld, Ruud Aï rd (e.d.) en Khalid Bol zorgden daar voor. In de! minuut redde Boj Teums een punt voor de thuispk foto Camile Schelstraete echt goed was. Op momenten dat er paniek was, gingen ze met zijn tweeën. Het ligt niet aan de man of wouw voor deze groep. Het ligt aan hen." De zege op de nummer zeven van de ranglijst kwam tot stand onder het toeziend oog van on der anderen Jan Schut, Gerard Puylaert, Werner Tak en Jo Everaert. Jan Schut heeft vol gens Van Goethem toegezegd wel eens een training te willen overnemen. Van Goethem: „We doen ons stinkende best een nieuwe trainer te vinden. De mannen van Morres/Hulst boden titelkandidaat Mikro Electro/Roosendaal de eerste twee sets behoorlijk partij. Na verlies in de eerste set (20-25) was de thuisploeg in de tweede set dicht bij een setzege. Van 13-8 werd het 18-13, waarna de Brabanders op het 22e punt op gelijke hoogte kwamen. „Als je weet wat hier allemaal is gebeurd, ben ik niet echt ge schrokken", zei Ei-win Lambert. „Ze hebben de eerste twee sets redelijk goed gespeeld." Na verlies in de tweede set (23-25) boden de Zeeuws-Vla mingen steeds minder tegen stand. Dat leverde twee forse nederla- gernop: 17-25 en 13-25. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Dankzij de ster ke terugval van Oostburg (tegen Koewacht werd de vijfde neder laag op rij geleden) en de 2-1-overwinning van Hulsterloo bij koploper Aardenburg is de ti telstrijd in de vierde klas A onge meen spannend. Behalve Hulsterloo leek ook Domburg goede zaken te doen, maar in de laatste minuut van het duel tegen Clinge werd door een treffer van Kevin van Hoije de winst nog uit handen gege ven (2-2). Walcheren steeg door een 2-0-overwinning op De Noormannen naar een gedeelde derde plaats op de ranglijst. Jong Ambon daarentegen kwam bij Zeeland Sport niet verder dan een 1-1-gelijkspel. Onder aan de ranglijst boekte Honte- nisse een belangrijke 2-1-zege op Axel. In de vierde klas B ver zuimde Luctor'88 bij ODIO de kansen te benutten en liep hier door tegen een onnodige 0-1-ne derlaag op. Koewacht-Oostburg 3-1: In de 3e minuut voorkwam Koe wacht-doelman Peter van de Sijpt met een fraaie redding dat Dominique Verlinde al snel de score opende. Na een half uur maakte Jeroen Hiele aan de an dere kant met een kopbal de 1-0. Na rust kwam Oostburg sterk opzetten en een veldover- wicht leidde in de 65e minuut tot de verdiende gelijkmaker van Jacco Seen: 1-1. Een kwar tier voor tijd rondde Jacky Lam bert een uitval knap af, waarna Lorenzo d'Hondt ook nog de 3-1 maakte. Clinge-Domburg 2-2: Een gelijk- opgaande eerste helft werd met 1-1 afgesloten door treffers van Chiel Maranus en Jurgen Ras. Na rust wist Domburg wat meer druk te ontwikkelen, wat al snel leidde tot de 1-2 via opnieuw Chiel Maranus. De wedstrijd leek ook met deze stand te gaan eindigen, maar in de laatste mi nuut bracht Keven van Hoije Clinge nog langszij: 2-2. Dom burg-doelman Allard Meeuwse kwam in de tweede helft onge lukkig ten val en blesseerde zich. Hij werd voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. Axel-Hontenisse 1-2: De thuis ploeg was beter en kwam daar om ook op 1-0 door 6 Schot. Gyon Asselmank: op slag van rust de kansa gelijkmaker: 1-1. De R helft kende een zelfde spet Hontenisse hanteerde vora lange bal en wist hiermeti nig gevaar te stichten,! maakte Wilco de Zwarts laatste minuut de winnenè fer voor de bezoekers. Walcheren-De Noor® 2-0: Na een doelpuntlozes helft begon Walcheren ld het tweede bedrijf. Dit leis snel tot de 1-0 van Micht Dalen uit een strafschop, werd toegekend omdat l Kuijper was gevloerd, Ooi: na hield de thuisploeg het: van het spel en in de 65e® kon de jeugdige Daniël Pi de voorsprong verdubbeis goed doorzetten van Jeros ker: 2-0. Zeeland Sport-Jong Amta In de eerste helft werd nis scoord. De tweede helftfï stuk aantrekkelijker, met! sen over en weer. Namens land Sport trof Abdi Yoï fahmed de lat, iets dat ffld minuut ook Sieward té overkwam, maar deze sela de rebound alsnog raak Echt lang nagenieten Vlissingers niet gegund,1 kort hierna bracht Remeof met een fraai afstandssctó gelijkmaker op het bok Beide ploegen gingen hi® zoek naar meer, maar het: bij een gelijkspel, ODIO-Luctor'88 1-0: Mets in het eerste half uur bezoekers sterker. ODIO»1 langzaam wat beter in dij strijd, maar beide ploegen- men voor rust niet tot sfl Ook in de beginfase van de" de helft was Luctor beter G deweg kon de thuisploeg^ tiatief wat overnemen, ws- 70e minuut leidde tot dei treffer van dit duel via W' ders: 1-0. Aardenburg-Hulsterloo 1 Hulsterloo stuitte de van Aardenburg met een-- uitzege. Al vroeg in de® helft kwamen de gasten'? doordat Niels Cornells een-- schop benutte. In de 70e verdubbelde Kennth M de voorsprong: 0-2. Vijf' ten later maakte Arjan 1 er nog 1-2 van.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 22