Spionagewerk moet in je zitten Triomf van ein leichter Vogel Klimaatverandering treft Derde Wereld harder PZC PZC President Taiwan wil dubbel mandaa Inlichtingendienst AIVD heeft tijd nodig om goed personeel te vinden 11 december 1954 te gast zaterdag 11 december 2004 Telefoongesprekken afluisteren, infiltreren in staatsgevaarlijke groeperingen en verdachten schaduwen. De opkomst van het internationaal terrorisme is goed nieuws voor mensen met jongensdromen. De inlichtingen dienst AIVD heeft dringend be hoefte aan mensen, maar niét aan iedereen. door Jan Salden Eerst maar eens bellen. „Goe demorgen mevrouw, ik wil bij de AIVD. Wat moet ik daar voor doen?" Stilte aan de ande re kant van de lijn, gevolgd door een lange zucht. Dan kortaf: „Sorry meneer, we zoeken mo menteel geen mensen. Nieuwe vacatures komen vanzelf op de website te staan." Een open sol licitatie dan maar? „Nee me neer", zegt de telefoniste licht geïrriteerd, „dat heeft geen zin. Probeert u het over twee weken Hoewel de telefoniste het niet laat blijken, is de AIVD drin gend op zoek naar extra man kracht. De internationale strijd tegen het. terrorisme, die met de moord op Theo van Gogh ook Nederland heeft bereikt, dwingt de dienst tot uitbreiding. Met en kele honderden mensen, zo ver wacht een woordvoerder. Er is echter één probleem: zomaar even een blik medewerkers open trekken kan niet. Het kost tijd om de goeden te vinden. Maar hoe vindt de AIVD die mensen? Hoe wordt iemand spion? De dienst rekruteert bij aanverwante diensten, zoals de politie, de marechaussee en het leger en adverteert in kranten, tijdschriften en op de eigen web site. Romantisch De AIVD heeft niet veel op met de vele open sollicitaties die de laatste weken binnenkomen. Volgens een woordvoerder ade men die te vaak een te roman tisch beeld van werken bij de AIVD. En dat werkt niet in ie mands voordeel. Nuchtere, doch energieke perso nen hebben meer kans, denkt Frits Hoekstra, oud-medewer ker van de Binnenlandse Veilig heidsdienst (BVD) - de voorgan ger van de AIVD. „Een beetje zin voor avontuur is goed. Maar je moet er ook niet te veel van hebben." Hoekstra noemt be trouwbaarheid, integriteit en geestelijke stabiliteit als voorna me eigenschappen. Aan de 'veld werkers' worden volgens de oud-BVD'er speciale eisen ge steld. „Wie wil doordringen tot vrij gesloten groeperingen moet makkelijk contact kunnen leg gen. Een vertrouwensrelatie kunnen opbouwen. Dat is niet aan te leren. Het moet in je zit ten." Naar mensen die de Arabische taal beheersen wordt gericht ge zocht in moskeeën en bij studies Arabisch, stelt Roger Vleugels, expert op het gebied van inlich tingendiensten. Het heeft wei nig zin om als Nederlander een cursus Arabisch te gaan doen. „Je moet de Arabische cultuur kunnen doorgronden. Weten hoe een gesprek in een moskee gevoerd wordt en wat een be paalde soennitische variant van de islam inhoudt. Dat -is voor een Nederlander niet te doen." De AIVD zelf zegt geen proble men te ondervinden bij het wer ven van mosliminformanten. „Informanten vinden we in aller lei geledingen van de samenle ving", zegt een woordvoerder, „ook in de islamitische wereld." De 'agenten' zijn niet bij de AIVD in dienst, maar van hen wordt in veel gevallen wel de doopceel gelicht. „We gaan niet zomaar met iemand in zee. We willen altijd weten met wie we van doen hebben." Echte mede werkers van de ATVD worden ge screend. Een psychologische en medische test maken standaard deel uit van het onderzoek. Af hankelijk van de functie kan de screening enkele weken tot drie maanden vergen. Het onderzoek varieert van het nakijken van politie- en justitieregisters tot het volledig doorlichten van ie mands familie en vrienden kring. Wie voor de AIVD wil werken Spion zijn is niet aan te leren. moet van onberispelijk gedrag zijn. Een strafblad, een versla ving, hoge schulden of dubieuze hobby's: het kunnen allemaal struikelblokken zijn. „De AIVD wil weten of je chantabel bent", zegt Vleugels. „Als je financieel in de knel zit of je darkroombe- zoek geheim houdt voor je omge ving, dan heb je een probleem." Vleugels wijst erop dat ook la biele personen bruikbaar zijn voor de dienst.. „Door ze heel strak te houden, kun je een va- der-zoon-band creëren. Je kunt iemand als het ware een thuis ge ven, zodat je een afhankelijk heidsrelatie opbouwt en zodoen- foto Phil Nijhuis/GPD de iemand kunt bespelen. Bui tenlandse diensten hebben daar goede ervaringen mee." Na de screening wacht elke nieu we AIVD'er een interne basisop leiding met wet- en regelgeving, en functie-afhankelijke trainin gen. Volgens een woordvoerder heeft de dienst voldoende 'scree- ners' en opleiders in huis. Toch kan er makkelijk een half jaar overheen gaan voordat een nieuwbakken spion daadwerke lijk aan de slag kan. Per maand kan de AIVD twintig mensen screenen en opleiden. Dat bete kent dat het nog zeker een jaar kan duren, voor alle nieuwe agenten operationeel zijn. Vacature De AIVD heeft momenteel geen vacatures - de volgende serie wordt over twee weken ver wacht. Advertentie uit de recent ste serie: AIVD zoekt operatio neel medewerker (m/v) (Slui tingsdatum 17 november). Standplaats: Leidschendam- Voorburg. Uren per week: 36. Minimale opleiding: hbo (evt. vwo). Salarisschaal: het salaris is gebaseerd op salarisschaal 8, met een maximaal salaris van 2.750,33 euro bruto per maand. Daarnaast is aan het werken bij de AIVD een toeslag verbonden. De toeslag voor deze functie be draagt thans maximaal 356,15 euro bruto per maand bij een volledige werkweek. Aanstel ling: onbepaalde tijd. De afde ling Operationele Opdrachten verricht volg- en observatiedien sten gedurende zeer variabele werktijden (ook 's avonds en 's nachts), hetgeen veel waagt van de flexibiliteit van de medewer kers. Functieomschrijving: De operationeel medewerker ver richt volg- en observatieop drachten zowel in teamverband als zelfstandig. De diensten wor den - in beginsel - een week van tevoren gepland. Functie-eisen: hbo werk- en denkniveau, ken nis van de moderne talen, goede fysieke conditie, energiek. Uit stekend chauffeur (minimaal rij bewijs B), teamspeler, maar ook in staat zelfstandig te werken. Binnen een uur op de stand plaats (Leidschendam) aanwe zig kunnen zijn. Bij voorkeur tussen de 25 en 35 jaar. Compe tenties: Betrokkenheid, samen werken, snel schakelen, stressbe stendigheid, besluitvaardigheid, zelfvertrouwen, mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaar digheid, flexibel gedrag. GPD door Patrick Selbach De president van Taiwan, Chen Shui-ban, hoopt vandaag tijdens de parle mentsverkiezingen spijkers met koppen te slaan. Na zijn herverkiezing als staatshoofd in maart, koerst hij aan op een dubbel mandaat van de kiezers. Volgens peilingen zal Chens Democratische Progressieve Partij (DPP) samen met klei ne coalitiepartner TSU de hui dige minderheidspositie in het parlement kunnen inrui len voor een krappe meerder heid. In totaal 16,5 miljoen Taiwa- nezen kunnen vandaag stem men voor een nieuwe machts verhouding in de 225 zetels tellende 'Wetgevende Yuan'. Het nieuwe parlement zal dan in februari volgend jaar aantreden voor een periode van vier jaar. De DPP en de TSU, het 'groe ne blok', bezetten hondex'd ze tels. Het grootste kamp tegen standers, het 'blauwe blok', heeft 115 zetels. In dit blok zit de Kuomintang, de groot ste oppositiepartij en tot de parlementsverkiezingen van 2000 de machtigste politieke beweging van Taiwan. Overigens worden vandaag maar 176 zetels rechtstreeks gekozen. Het restant wordt verdeeld op basis van de eind uitslag en een klein aantal ze tels is bestemd voor groepen minderheden. China Zoals bij alle stembusgangen in Taiwan is de relatie met China een heet hangijzer. De relatie tussen China en Tai wan is al tientallen jaren ui termate gespannen. De mach tige volksrepubliek be schouwt Taiwan sinds 1949 als een opstandige provincie. In dat jaar vluchtten de door de communisten verslagen na tionalisten rxaat Taiwan. De Kuomintang, tot 1975 on der aanvoering van de beruch te Chiang Kai-sjek, m het eiland vervolgens fe len jaren. De regering in Peking fc, niet zoveel op met te president Chen. Hij geld; een voorstander vanonafb kelijkheid van Taiwan b wel zijn toon doorgaans tg-' houdend is. Coalitiepartj TSU is daarentegen ify sprokener door zijn nadnj lijke streven naar onafhaij lijkheid. De Kuomintans; diens partners zijn vooi^ ders van de status quo, Interventie Peking heeft er nooit een; heim van gemaakt dat een:^ mele verklaring van onafe kelijkheid van Taiwan zal) den tot een militaire intem tie. China weigert tot fe rechtstreeks met Chen te g derhandelen, mede dj diens plannen om in 2006e nieuwe grondwet in Taisj te introduceren. De machtté bers in Peking achten date opmaat naar afscheid»; Ook Chens miljardenplaig voor de aankoop van Aug kaanse wapens wordtin! Chinese hoofdstad met aip ogen bekeken. Handel Het 'Chinese vasteland'isw rigens sinds 2002 na de te nigde Staten wel de bekv rijkste handelspartner Taiwan, dat intemati» slechts met 27 vooral klas landen formeel diplomats betrekkingen onderin»! China is voor het Taiwaa bedrijfsleven het belangnj ste investeringsgebied er. i voorbeeld Taiwanese baè hebben filialen in grote s den als Peking of Shangk Taiwan, met 23 miljoen®, ners, is de op dertien nagroi ste handelsnatie ter m Nederland erkent Taiïs niet als soevereine staat. I contacten met Taiwan, 1 voormalige Formosa, b» ken zich tot economische,i turele en wetenschappen relaties. ANP door Ad Phernambucq Bij de start van de tiende Kli maattop begin deze maand in Buenos Aires is er terecht aandacht besteed aan de resulta ten van een grootschalig en diepgaand onderzoek naar de opwarming op de Noordpool. De gevolgen daarvan kunnen voor het noordwesten van Euro pa ijskoud uitpakken. Een per manente winter, een nieuwe ijs tijd wordt niet uitgesloten. De gevolgen van klimaatveran dering voor ontwikkelingslan den krijgt veel minder aan dacht. Toch is het waarschijn lijk dat ontwikkelingslanden door klimaatverandering har der worden getroffen dan rijke landen. De Millenniumdoelen, bedoeld om armoede en gebrek in de wereld fors terug te drin gen, worden onhoudbaar als de klimaattrends zich doorzetten. Hoopgevend is dat het Kyoto Verdrag, nu ook Rusland heeft getekend, begin volgend jaar in werking kan treden. Minder hoopgevend is het besef dat het veel te laat en eigenlijk al weer achterhaald is. Staatssecretaris Van Geel heeft, als voorzitter van de Europese raad van minis ters van Milieu, in de afgelopen weken de wereld afgereisd om met regeringsleiders te onder handelen over het klimaatbe leid na 2012, wanneer het Kyo to Verdrag afloopt. Het ministerie van Vrom meldt als belangrijkste resultaat de be reidheid van de VS - dat het Kyoto Verdrag niet heeft onder tekend - om nu wel over lange termijnstrategieën te spreken voor het klimaatbeleid. Het machtigste land van de wereld heeft zich tot nu toe verzet te gen klimaatmaatregelen omdat deze te veel schade zouden bete kenen voor de eigen economie. Nu steeds duidelijker wordt dat klimaatverandering ook onge kende schade toe kan brengen aan de economie, wordt het ge voel van urgentie wat groter. Hoe urgent de VS, maar ook de andere rijke landen, die samen voor meer dan driekwart verant woordelijk zijn voor de versnel de klimaatverandering, de nood zaak voor actie inschatten, is tot nu toe vooral ingegeven door eigenbelang en het korte- termijndenken. In hoeverre voelen de rijke lan den zich bijvoorbeeld verant woordelijk voor het smelten van de gletsjers in de Himalaya, waarbij de watervoorziening van honderden miljoenen Azia ten op termijn in gevaar komt? Of voor intensivering van de overstromingen in Bangladesh? Of voor de verwoestijning van de Sahelzone in Afrika? Voor beelden te over van gevolgen van klimaatveranderingen die juist die mensen treffen die al Het verdwijnen van de gletsjers in de Himalaya brengt op termijn de watervoorziening van miljoenen Aziaten in gevaar. foto Harmen de Jong/GPD op de rand van het bestaan le ven. Op de Klimaattop in Argentinië wordt in de aanloop naar kerst de balans opgemaakt van tien jaar Klimaatverdrag. De balans van de bereikte resultaten is het best te verwoorden als 'te wei nig en te laat'. Dat maakt de uit dagingen voor de toekomst al leen maar groter, omdat de tijd steeds meer begint te dringen. Een van die uitdagingen is om alle inspanningen op klimaatter rein op een lijn te krijgen met de Millenniumdoelen. Deze acht doelstellingen zijn in 2000 door de Verenigde Naties om armd om in een tijdsbestek van vijftien jaar de armoede in de wereld fors aan te pakken. Een van die doelstellingen heeft betrekking op de toegang tot veilig drinkwater en het behoud van de natuurlijke hulpbron nen. De beschikbaarheid van water, hout en vruchtbare cul tuurgrond, de belangrijkste be- staansbronnen voor honderden miljoenen mensen in ontwikke lingslanden, wordt direct beïn vloed door het klimaat. Als die bereidheid tijdens de kli maattop in Buenos Aires niet wordt getoond, dan kunnen de Millenniumdoelen net zo goed in de prullenbak. A. Phernambucq is beleidsmede werker COS Zeeland, centrum voor internationale samenwer king. Ein leichter Vogel. Prins Bernhard heeft zich in zijn lange Nederland se leven nooit kunnen ontworstelen aan die vlijmscherpe typering van de Amsterdamse bankier Ernst Heldring, genoteerd in diens dagboek kort nadat hij aan de zijde van prinses Juliana was opgedoken. In de ogen van het nette, burgerlijke en officiële Nederland is de prins altijd een zorgeloze, lichtzinnige vrijbuiter gebleven, eigenlijk niet veel meer dan een avonturier, Hij heeft, ook naar ei gen zeggen, altijd te kampen gehad met een onuitgesproken laatdunkendheid, een nauwelijks ingehouden dédain dat hij trachtte te overschreeuwen met nog meer branie en schooljongensgedrag. Die uitbundige, lichtzinnige levensstijl heeft prins Bernhard meerdere keren in grote problemen gebracht. Maar het heeft hem, aan het einde van zijn leven, ook grote populariteit opgeleverd - een bijna vertederende, volkse bewonde ring. Maar wat belangrijker is: on danks zichzelf heeft het ook de Neder landse monarchie gered van vervreem ding, verstarring. Ja, het leven van prins Bernhard is vol van paradoxen. De dag van Bernhards 'bijzetting' in de Delftse grafkelders van de Oranje staat in het teken van die dubbelzinnigheid. Er zijn maar weinig Oranjes van wie het overlijden in brede kringen zo veel, zo diepe, zo oprechte emoties hebben losgemaakt. Maar het officiële Neder land heeft deze week bij monde van de minister-president, de Kamervoorzit ter en de vice-president van de Raad van State afscheid genomen van een prins waar het nooit greep op heeft kun nen krijgen, een buitenstaander. Vanaf de eerste kennismaking moet Ne derland op prins Bernhard een merk waardige, dubbele indruk hebben ge maakt. Toegejuicht door het 'volk', werd hij steeds door de 'regenten' wan trouwend bekeken. Hij paste niet in het stroeve sfeertje dat onder koningin Wil- helmina aan het hof heerste. Maar voor het land was zijn huwelijk met prinses Juliana een lichtpuntje in de sombere crisisjaren. Hij was te lichtvoetig om door regenten van het type Colijn se rieus te worden genomen. Maar zijn avonturen werden, afgaande op de kranten, stilletjes bewonderd. Hij werd als Duitser tijdens de oorlog in Londen te veel gewantrouwd om Ne derlands opperbevelhebber te kunnen worden. Maar voor het bezette Neder land werd hij een ware verzetsheld, net zo populair als zijn schoonmoeder. Hij bleef zelfs als ambassadeur van het bedrijfsleven voor het establishment een vreemde eend in de bijt. Maar in stilte bewonderden velen zijn oogver blindende successen. Hij gaf zich, tot ergernis van het stijve Nederland, af met de beau monde. Maar in de ogen van het grote publiek vergrootte het zijn schittering. Hij had te veel op met militair vertoon om door links geaccepteerd te worden en was te grillig om door rechts op han den te worden gedragen. Maar zijn soms al te grote openhartigheid werk te, authentiek als ze was, vertederend. Hij bestond het om schouderophalend over de democratie te doen: het parle ment mocht van hem best een paar jaar naar huis. Maar zijn populariteit onder het 'volk' leed er absoluut niet onder. Hij was een verwoed jager. Maar als op richter van het Wereldnatuurfonds werd het hem niet nagedragen. Hij ging met Lockheed in de fout. Maar het is hem vergeven. Bernhards lichtzinnigheid heeft de mo narchie meermaals in grote problemen gestort. In de jaren vijftig stookte de prins welbewust de affaire rond de ge bedsgenezeres Greet Hofmans op. Dat veroorzaakte een schandaal die bijkans tot het aftreden van koningin Juliana leidde. Nog riskanter was de Lock heed-affaire: de klakkeloze, ondoor dachte acceptatie van steekpenningen - vermoedelijk waande hij zich inder daad onkwetsbaar - bracht Nederland aan de rand van een constitutionele cri sis. Dat viel in het niet bij z'n al te rela-^ tiverende opmerkingen over de parle mentaire democratie in 1971. Maar diezelfde lichtzinnigheid heeft prins Bernhard ook gered. Had hij als sympathieke stouterik niet zo'n grote populariteit in brede kringen opge bouwd, dan had de elite de prins zon der mankeren afgedankt. Zoals een hal ve eeuw eerder ook zijn schoonvader prins Hendx'ik nooit een serieuze kans gekregen heeft. Maar die miste wat Bernhard wèl had: het talent om met flair een rol op het toneel van het thea ter van staat te spelen. Alle affaires hebben, merkwaardig ge noeg, uiteindelijk louterend gewex'kt. Per saldo is de monarchie er misschien wel sterker uit gekomen. Dat is groten deels toe te schrijven aan Bernhards bonhomie. Die 'streken' werden van een belhamel, schavuit en schelm als hij geaccepteex'd. Je kunt zelfs zeggen NIEUW-GUINEA - De Alge mene Vergadering van de Vere nigde Naties heeft een resolu tie verworpen waarin Neder land en Indonesië werden opge roepen de besprekingen over Nieuw-Guinea te hervatten. Nederland weigert Nieuw-Gui- nea aan Indonesië over te dra len, omdat de bewoners van het gebied dat zelf niet willen. Nederland acht ovex'igens de Verenigde Naties niet bevoegd over de kwestie te oordelen. WOORDENBOEK - Het eerste deel van het Zeeuws Woorden boek, met de letters A tot en met G, is klaar. In de Provin ciale Bibliotheek wordteen positie ingexicht rond dew melde woorden in het eei boek. KOLENSJOUWERS-Dep tie heeft in Amsterdam te kolensjouwers gearrestef verdenking van diefstal, sjouwers zouden kolen hel' gestolen en onder de prijs!» ben verkocht aan helei-s.Il! mee zouden hun werkgevs hun klanten voor in totaal! derdduizend gulden zijn te deeld. Het is voor klanten» haast oixmogelijk te conts ren of het juiste gewicht kolen wordt afgeleverd. dat die menselijke, al te menselijke trekken een per definitie onmenselijk instituut als het koningshuis menselijk hebben gemaakt. Of zoals een ingezon den briefschrijver na Bei*nhards overlij den vertederend schreef: 'Hij was een deugniet, maar wel onze deugniet.' Tex*ugblikkend zullen zelfs conventione le Oranjeklanten moeten bekennen veel, erg veel aan prins Bernhard te danken te hebben. Ook al moet de rol van zijn echtgenote, koningin Juliana, niet worden uitgevlakt. Haar neiging zich weg te cijferen ('Wie ben ik dat ik dit doen mag?') heeft, in combinatie met Bernhards branieachtige uitstra ling, ideaal uitgewerkt. Wat de één te veel had, had de ander te weinig. Per saldo vox*mden ze een stel waarin heel Nederland zich zelfs op het hoogtepunt van de roerige jaren zestig wel bij voel de. Het was een uitgebalanceerde 'taak verdeling' tussen flair en inschikkelijk heid waar het nieuwe, aanstormende royale duo Willem-Alexander en Maxi ma nog wat van kan leren. Al eeuwenlang weten de Oranjes zich met behulp van de volksgunst staande te houden tegenover de x-egenten. Prins Bernhard paste achteraf perfect in die traditie. Dat dankzij de prins het sprookje doorverteld wordt, is de ultie me triomf van ein leichter Vogel. Jan Schinkelshoek Hoofdredactie: A. L, Oosthoek D. Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl Lezersredacteur: A, J. Snel Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315660 Fax:(0113)315669 E-mail: lezersredacteur@pzc.nl Middelburg: Buitenruststraat18 Postbus 8070 4330 EB Middelburg Tel: (0118)493000 Fax:(0118)493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Goes: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113)315670 Fax. (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel. (0115)645769 Fax. (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Zïerikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel: (01111454651 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee en Hulst: 8.30 tot 17.00 uur acceptgiro 60.25 Internetredactie: Postbus 31 4460 AA Goes E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur. Abonnementen: 0800-0231231 autom. afschrijving per maand: 19,95 per kwartaal: 58,00 per jaar: €222.50 Voor toezending per post geldtew toeslag. E-mail: lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maandWS* einde van de betaalperiode. PZC, t.a.v. lezersservice. Postbus 31, 4460 AA Goes Losse nummers per stuk: maandag t/m vrijdag: 1,25 zaterdag: 1,75 Alle bedragen zijn inclusief 6% Bl« Bankrelaties: ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35,93.00 Advertenties: Alle advertentie-orders worden mtgW overeenkomstig de Algemene Voorwaarden van Wegener NVen»«« de Regelen voor het Advertentie»©* Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag: tijdens kantooruren zondag: van 16.00 tot 18.00 uur Tel. (0113) 315555 Fax. (0113)315549 Personeelsadvertenties: Tel: (0113)315540 Fax:(0113)315549 Rubrieksadvertenties (kleintje») Tel. (0113)315550 Fax. (0113)315549 Voor gewone advertenties: Noord- en Midden-Zeeland Tel. (0113)315520 Fax. (0113)315529 Zeeuws-Vlaanderen Tel: (0114)372770 Fax:(0114)372771 Business to Business/Onroaren Tel: (076)5312277 Fax:(076)5312274 Internet: v w.pzc.nl/adverteran n voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Is een onderdeel aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen In een I (abonnementen)administralie en om u te (laten) informeren c..— ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig de derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt U dit schriftelijk melden :e. Postbus 31, 4460 AA Goes. Wegener-conce'"^ dat wordt gqbrullW. iru relevante dienst»" Behoort tot WGGGNGR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 4