Indoor Zeeland leeft voort Tafeltennistrio bereikt mijlpaal PZC Hoek is flink gegroeid 21 Rillandia jaagt op de eerste uitoverwinning Paardensportevenement slaat zich door moeilijke jaren heen )e Stene Brug moet lossen voor lovenste plaats (an Grimberghe nieuwe trainer Zaamslag Duo leidt volleyballers van Morres Trainer De Nijs gaat weg bij Robur Keeper Van Zwam vrijgesproken Chef d'equipe vierspannen stopt Erik Dekker aan start strandrace Groenendaal verlengt zijn contract uitslagen Hulsterloo- Clinge krijgt mogelijk nog een staartje zaterdag 11 december 2004 swb C0ES Rillandia gaat na de i ^overwinning thuis tegen Ooslkapelle op zoek naar de eer- age in een uitwedstrijd. ,v, móeten eigenlijk winnen lm de ploegen boven ons binnen Lik te houden", zegt trainer dim van Nijnatten. 0et verschil met Schelluinen is lier punten en als we verliezen mrdt het gat groot. Thuis heb- met 2-1 gewonnen, dus is voor ons te pakken." Rillandia teenstander: Schelluinen (uit), lijronderheden: Michel Smits «is afgelopen week ziek, maar start vandaag wel in de basis als ij rich fit genoeg voelt. SSV'65 Lgenstander: Nieuw-Lekker- land. Afwezig: Peter de Jong (boven been) en Yuri Baart (knie). De laatste ondergaat maandag een kijkoperatie in Knokke. Bijzonderheden: Pim Bruins is afwezig. Hij is trainer geworden van RBC Cl en zal niet altijd meer beschikbaar zijn. Kloetinge tegenstander: Oranje Wit thuis). Afwezig: niemand. Oostkapelle Tegenstander: GJS (thuis) Afwezig: niemand. Bijzonderheden: Ondanks de 1-ü-nederlaag van vorige week bij Rillandia handhaaft trainer Karl Vergouwen tegen koploper GJS dezelfde spelersgroep. „Die ieefthetin de acht wedstrijden ior goed gedaan." In de heenwedstrijd tegen verloor Oostkapelle met 3-1. Terneuzen Tegenstander: OSS'20 (uit). Afwezig: Chinedu Chukwugbo (geschorst), Daryl Rawidjan en Tim Faassen (beiden gebles seerd). Bijzonderheden: Achter het mee- van Mike But staat door lessure nog een vraagte ken iOES - De driebanders van De Slene Brug hebben moeten los sen in de strijd om de bovenste laats in poule vier van de der- Ie divisie van de landelijke com- etitic driebanden groot. De con- rontatie met 't Tapperij ke heeg in eigen huis met een W-nederlaag een rampzalig terloop voor de thuisclub. ,We hadden een collectieve "-day", zei teamleider Ries n. Voor de pauze tekende de lerlaag zich al min of meer Waar het 2-2 had moeten an werd het 0-4. Arjo Holle- stelle leed een pijnlijke neder- laagtegenCees Broos. Op de an dere tafel voltrok zich een dra ma voor Wim de Kok. Na een slechte start kwam de machine P gang en werd tegenstander Van Ginneken op grote achter stand gezet. Na 22 beurten was aft 16-4. Toen De Kok uitliep aaar 27-13 leek de winst een "Tochging het mis. Van Gin- fên sloop dicht bij en met een s®evan zes kwam hij gelijk en hok de winst naar zich toe. "et was aan Piet Koek en Ray- aond Nicodem een gelijkspel eilsg te stellen. Het kwam er set van, Ook Koek was in slech ten en werd door Johan Em- onder de voet gelopen, n kwam nog wel in de "tart van zijn tegenstander, aaar meer werd hem niet ge- fid Kees Roovers maakte met ponten in 10 beurten een ein- eaan de matige partij. Nico- em kon verlost van de druk in ™eurt nog een aardige serie ^5 eruit persen. plagen: Raymond Nico- Jtte» Roovers 33-35 (56 beur- Mï«/i Koek-Johan Embrechts 3(55); Wim de Kok-Johan van Ffen 28-30 (86); Arjo Hot- wle-Cees Broos 21-30 (54). OMSLAG - Carlo van Grim- ye 's met ingang van vol- JJ seizoen trainer van voetbal- "ul1 Zaamslag. door Jan Dagevos GOES - De vorige editie van In- door Zeeland werd met een te kort van ruim 5000 euro afgeslo ten en ook bij de komende afle vering wordt het lastig om quit te te spelen. Toch hoeven de paardensportliefhebbers vol gens Ko Goedegebure niet te vre zen. Het einde van het grootste paardensportevenement in de re gio is niet nabij. „We hebben in het verleden reserve opgebouwd en kunnen een dipje hebben", zegt de man, die de public rela tions verzorgt. De organisatoren van Indoor Zeeland, dat van 3 tot en met 15 januari in de Goese Zeelandhal len wordt gehouden, werken bij de 26e editie met een begroting van 470.000 euro. Een belang rijk gedeelte (160.000 euro) hier van moet worden opgehoest door de geldschieters. Zo'n drie weken voor het begin van het evenement kan de organisatie op basis van keiharde toezeggin gen 120.000 euro aan sponsor geld tegemoet zien. „We hebben nog een aanzienlijk gaatje te dichten", beseft Goedegebure. „Hopelijk lukt ons dat. Geluk kig hebben we door de jaren heen wat opgebouwd. Daarom heeft Indoor Zeeland nog altijd perspectief. We moeten ons even door deze moeilijke jaren heen zien te slaan." Indoor Zeeland nam vorig jaar drie weken in beslag, waarbij er veertien dagen lang evene menten op de rol stonden. Bij de 26e uitgave is het programma in twee weken geperst, oftewel tien wedstrijddagen. „Dat het programma is gecomprimeerd heeft niks met bezuinigingen te maken", bezweert Goedege bure. „Het is een bewuste keu ze. Kerst en nieuwjaar vallen dit keer allebei in een weekein de, dus dan kun je niks organise ren. Vandaar dat we met ons he le programma in januari zijn gaan zitten. Het wordt op som mige dagen best passen en me ten. Het worden soms ook heel lange dagen, maar het moet luk ken." Op het eerste gezicht lijkt het programma soberder dan bij de jubileumeditie, maar volgens het organisatiecomité (de stich ting Concoursen Hippique Weel- ruiters Goes) valt dat mee. Al leen de internationale dressuur (Prix St. Georges) is geschrapt. „Dat is op dit moment voor ons vooral in organisatorische zin een stap te veel", erkent Goede gebure. „Daarom hebben we er van afgezien, maar ik sluit niet uit dat we er in de toekomst toch weer op terugkomen." Hoogtepunt Voor het overige is er niet aan het programma getornd. Indoor Zeeland biedt volgens de organi satoren voor elk wat wils: van dressuur tot springen, van aan gespannen rijden tot paarden- shows. Een hoogtepunt moet de clinic westemriding van Patrick van Coninckxloey worden. De Belg is een grootheid in de disci pline, die sterk aan populariteit wint. Hij was zeer succesvol tij dens de Europese kampioen schappen. Van Coninckxloey verzorgt op 6 januari drie keer een optreden van een half uur. Het showelement komt ook tot uiting bij de mendemonstratie van de Belg Gerard Leijten. Daarnaast is er nog een koud- bloedshow, verzorgen de Weel- ruiters een optreden en is er ruimte gereserveerd voor een extra optreden van de winnaar van de showcompetitie. De belangrijkste pijlers van In- door Zeeland zijn echter ook dit jaar weer het springen, de dres suur en het aangespannen rij den. Voor het springen komt de nationale top naar Goes. Even was er de vrees dat een concours in Friesland roet in het eten zou gooien, maar dat evenement is afgelast. Goedegebure: „We zijn hierdoor in die periode het eni ge indoorconconcours van Ne derland." De organisatie van In- door Zeeland rekent in totaal op zo'n 25.000 toeschouwers. Het programma van Indoor Zee land ziet er als volgt uit: Maandag 3 januari 2005: showcom petitie; dinsdag 4 januari: dres suur paarden en pony's klasse L en M; woensdag 5 januari: sprin gen paarden klasse L en M; donder dag 6 januari: springen pony's klas se L, M en Z/ZZ, kindermiddag en clinic; vrijdag 7 januari: dressuur paarden en pony's klasse Z1 en Z2, finale Z1 enZ2 pony's en paar den; zaterdag 8 januari: aange spannen rijden; woensdag 12 ja nuari: hengstencompetitie; donder dag 13 januari: springen paarden klasse Z/ZZ, springen paarden CSI tabel A 1.30/1.35/1.40; vrijdag 14 januari: springen paarden klas se Z, finale springen paarden klas se L en M; zaterdag 15 januari: springen paarden CSI tabel A 1.30/1.35/1.40, finale springen paarden klasse Z/ZZ. Piet Geelhoedt, Ko Oostdijk en Willy Kamoen (vlnr) vormen een opmerkelijk tafeltennistrio. door Remco Dijkers TERNEUZEN - Waar vind je nog drie tafeltennissers die al veertig jaar een team vormen en ook competitie spelen. In Ter- neuzen loopt zo'n opmerkelijk trio rond: Ko Oostdijk (64), Wil ly Kamoen (64) en Piet Geel hoedt (62). Of het jubileum uniek is? Voor Zeeland beslist wel. Vandaar de receptie, van daag in de speelzaal aan de Fin landweg in Terneuzen. Kamoen weet dat hij en Oost dijk al langer samenspelen. „We kennen elkaar van de Ambachts school in Terneuzen. Toen we daarna bij het toenmalige me taalbedrijf Van der Oost gingen werken, moesten we ook nog naar de avondtekenschool. Zo ging dat in die jaren. Nee, niet naar een echte school. Je kreeg op een bedrijf les. Ja, en daar stond toevallig zo'n tafel. De tijd tussen het einde van je dage lijks werk en het begin van de les op de avondtekenschool, doodde je met tafeltennissen." Twee jaar later meldde de derde speler zich: Geelhoedt. Ietwat smalend de benjamin genoemd met zijn pas 62 jaar. „Onder het personeel bij Van der Oost huis de best een aantal goede tafel tennissers", weet Oostdijk. „De fijne kneepjes leerden we van Cor Dirven en Jan Kaplon, des tijds de kampioen van Zeeland. Vergeleken met die mannen wa ren wij de broekjes." De verplichte diensttijd kon het trio niet breken. Toen de wapen rok terzijde lag, schreef het trio zich in voor de Zeeuws-Vlaamse bedrijvencompetitie. Het team speelde met drie, bleef met drie en overleefde alles met drie. Wel veranderde geregeld de naam van de sponsor. Van der Oost werd AKF, HCG en nu GTI. Het voortbestaan van het team was niet altijd even zeker. Toen de bedrijvencompetitie in 1971 ter ziele ging, zocht het team aansluiting bij de NTTB. Kam oen: „Dat ging zomaar niet. We hadden drie leden en dat vond de bond te weinig. We konden kiezen; leden erbij zoeken of ons zelf opheffen. Geen van die op ties was bespreekbaar. We wa ren met drie en dat wilden we zo houden. We regelden onder ling onze zaakjes, hadden ver der niemand nodig. We schre ven een brief en uiteindelijk kre gen we dispensatie." Bedrijfsvlag Verandering van werkgever le verde ook wat probleempjes op. „Maar ook dat kon ons niet scheiden", lacht Kamoen. „Op verzoek en met speciale toestem ming van de directeur mochten we zelfs onder de bedrijfsvlag blijven spelen. En nu we in de vut zitten, krijgen we nog steeds alle medewerking. Geweldig." Onenigheid was er zelden bin nen het trio. „Ach, in elk huisje stormt het wel eens. Je hoeft het ook niet altijd met elkaar eens te zijn. Maar meestal was het probleem dezelfde avond al de wereld uit." De prestaties van het Terneuzen- se drietal waren niet goed ge noeg voor schreeuwende kran tenkoppen. „Erg ver hebben we het nooit geschopt", lacht Oost dijk. „Maar we zijn ook niet door de diepste dalen gegaan. Ooit hebben we de tweede klas se nog eens gehaald, maar dat was toch een tikje te hoog gegre pen. Na enkele decennia in de derde en vierde klasse, spelen we nu in vijfde. Mag het. Het gaat prima. We hoeven geen kampioen te worden, maar de graderen willen we ook niet. Nou, totnogtoe lukt het vrij aar dig. Omdat we een tomeloze in zet aan de dag leggen, dat zul je begrijpen. En we hebben natuur lijk wel inzicht. En is dat nog te weinig, dan halen we de trucs uit de kast. Want als je ouder door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Dat zijn ploeg op technisch en tactisch vlak met de besten meekan, wist Eric Tetaert al. En een week te rug zag de trainer tot zijn ge noegen dat Hoek óók in fysiek opzicht zijn mannetje staat. De slotfase van het duel met Dovo (1-0-zege) eindigde in een vere delde sehoppartij, maar de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser bleef overeind. „Voor mij het bewijs dat we flink zijn gegroeid", zegt Te taert, die vandaag met Hoek op bezoek gaat bij ARC. De Belg begint aan zijn vijfde competi tieduel als Hoek-trainer. Van de voorgaande vier won hij er drie en werd alleen van koplo- per AS WH verloren. Na het duel met Dovo was Tetaert vooral te spreken over de inval lers. „De wissels maakten in de slotfase het verschil. Ik bracht Thijs Binnerts voor Wesley de Smet. Thijs pakte het prima op en was een versterking. Hetzelf de gold voor Thomas Ragut en Djamel Buyse." Dat zijn ploeg tegen Dovo op een erbarmelijk veld speelde, viel hem enorm te gen. „We hebben het er donder dag met het bestuur over gehad en ze gaan proberen het anders in te delen als we thuis spelen. Er zijn maar twee velden, maar als wij thuis spelen moet het eerste veld van ons zijn. Het is onprofessioneel. Voor de wed strijd konden de spelers niet het veld op om te testen welke schoenen ze aan wilden en we moesten de warming-up op een ander veld doen. Het leek wel FC De Kampioenen (Belgische humoristische serie - red.). Ik wil niemand binnen de club te gen de schenen schoppen, maar er moet een oplossing komen. Gelukkig is me beloofd dat dat gebeurt." Tetaert is anderhalve maand trainer bij Hoek en zijn ploeg is opgeklommen naar de vijfde plaats. „Ik ervaar het werken bij Hoek als zeer positief. In het begin was het wennen en de omschakeling van 4-4-2 naar 4-3-3 had ook tijd nodig. De spelers weten dat als ze ren deren, ze een week later veel kans maken weer te spelen. Neem Djamel Buyse. Door een schorsing raakte hij zijn basis- plek kwijt en Gunther de Meyer speelde daarna de pan nen van het dak. Dan houdt Gunther het vertrouwen en moet Djamel terugknokken." Het collectief is volgens de trai ner tot veel in staat. „Daardoor kunnen we nog hoog eindigen", meent Tetaert. „Ik hoop op een inzinking van de bovenste ploe gen. Dat zal ook gebeuren denk ik, want je kunt het niet zoals AS WH een heel jaar op macht en karakter volhouden. Je hebt ook technisch vermogen nodig en dat missen ze. Ze zijn nu lei der, maar dat kan best eens met een lange ij worden." Tegen ARC („vergelijkbaar met Dovo") mist Tetaert topsco rer David Destorme, die na drie gele kaarten voor één duel is geschorst. Christophe Dewis- pelaere en Bart Poppe zijn ge blesseerd, Ramazan Yuruk heeft nog enkele weken nodig om fit te worden en Hiram Col lin is voor familiebezoek op Bo naire. Pieter de Munnik en Nyim Melki trainden donder dag niet omdat ze ziek waren, maar lijken te kunnen spelen. HULST - Erwin Lamert en Michel van Troyen gaan het eerste mannenteam van volleybalclub Moirés Hulst tot het einde van het kalenderjaar trainen en coachen. Slaat de samenwerking tussen het duo en het team aan, dan zit er waarschijnlijk een vervolg in. Lambert, oud-speler van het eerste team, en Van Ti'oyen, al geruime tijd betrokken bij de begeleiding van het eerste team, vullen de vacture in die ontstond nadat trainer Guido de Beule voirige week afhaakte uit onvrede met de beleving van zijn team. Bij de vrouwen neemt Ronald van Goethem voorlopig de training en coaching waar. Hij neemt het tijdelijk over van Hairy van Putte. Die wierp een dag eerder dan De Beule de handdoek in de ring. Van Goethem wordt gezien als een tussenpaus. „Zodra we een opvolger voor Harry van Putte hebben gevonden, trekt Ronald van Goethem zich terag", aldus voorzitter Jan Rullens gisteravond. GOES - Trainer Marcel de Nijs en zondag-vijfdeklasser Robur gaan na dit seizoen uit elkaar. Zowel de oefenmees- ter als de voetbalclub uit Goes zijn aan een nieuw avon tuur toe. De Nijs is bezig aan zijn derde jaar bij Robur. BREDA - De tuchtcommissie betaald voetbal heeft Arno van Zwam vrijgesproken. De reservedoelman van NAC had eerder van de aanklager een schikkingsvoorstel gekre gen van één wedstrijd uitsluiting, omdat Van Zwam tij dens de wedstrijd Willem II-NAC scheidsrechter Luinge vanaf de bank zou hebben beledigd. De tuchtcommissie sprak de doelman wegens gebrek aan bewijs vrij. ANP ERMELO - Jaap Boom stopt als chef d'equipe bij de vier spannen. De inwoner van Nijkerk heeft deze functie ruim acht jaar vervuld. Onder Booms leiding werd Nederland in 1998 en 2002 wereldkampioen. In 2000 en 2004 eindig de de oranje-afvaardiging als tweede. Boom legt zijn func tie neer omdat zijn visie en aanpak niet meer voldoende in overeenstemming zijn met die van enkele vierspanrij- ders uit het A-kader. Bovendien kon hij de functie steeds moeilijker combineren met zijn volledige baan. ANP EGMOND - Erik Dekker is zaterdag 8 januari 2005 de pu bliekstrekker van de achtste editie van de mountainbike- strandrace Egmond-Pier-Egmond. De Nederlandse wie lerkampioen op de weg doet voor het eerst mee in Eg- mond aan Zee. Begin dit jaar waren er bij de laatste edi tie 2012 deelnemers, waarmee het de grootste strandrace van de Benelux is. ANP UTRECHT - Veldrijder Richard Groenendaal heeft zijn contract met de Raboploeg met twee jaar verlengd. Groe nendaal is tot en met 31 maart 2007 aan de ploeg verbon den. Groenendaal fiets sinds het begin (1996) voor Rabo, net als Michael Boogerd, Erik Dekker en Jan Boven. ANP Renesse. Woensdagleague. Schildersbedrijf de Meij-Schildersbe- drijf v/d Ham 0-4, Mercedes Louwerse Haamstede-Boomkwekerij Haamstede 3,5- 0,5, Biljart Cafe op de Meir-Over- beeke Verhuur 0-4, De Steenbok-Bunga- lowverhuurde Kam 2-2. Donderdagleague. Casa Sal- sa-Rest.de Zeelandbrug 3-1, Pizzeria La Piazza-ABN-AMRO 1-3, Simar-Cafe Bar de Stulp 0,5-3,5, Camping de Rozen- hof-Alprokon 2-2. Persoonlijk kampioenschap. Hoofd klasse: B. Provoost - L. Sekongo 1-1. Eredivisie. SC Heerenveen-FC Groningen 1-0 (O-O). 66. Vayrynen 1-0. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 17.800. Gele kaart: Buijs (FC Groningen). foto Wim Kooyman wordt, dan moet je wat, toch?" Zo probeert de 'oude garde' zich te handhaven tussen de jonkies. „We spelen tegen knullen die met z'n drieën jonger zijn dan één van ons. Soms winnen we, soms niet. Het wordt wel steeds lastiger. Die jongens trainen se rieus. En ze weten hoe ze ons aan moeten pakken. Naarmate een partij langer duurt, worden onze kansen kleiner. En op een bepaald moment werken die trucs ook niet meer." Het veertigjarig jubileum, dat vandaag met een bescheiden re ceptie (15.00 tot 17.00 uur) wordt gevierd, is het bereiken van een mijlpaal. Het zou wel licht ook een mooi moment zijn om ermee op te houden. Dat zeggen is ongeveer hetzelf de als vloeken in de kerk. „Op onze leeftijd mankeer je wel eens wat. Logisch. Dat wil niet zeggen dat je er dan maar mee op moet houden", vindt Kam oen. „Sporten houdt je jong." PSV AZ Ajax Feyenoord Heerenveen Vitesse FC Utrecht NAC Willem II Roda JC Groningen FC Twente RKC NEC ADO DenHaag Den Bosch RBC Graafschap 15 13 2 0 41 15 11 3 1 36 15 9 4 2 31 15 9 3 3 30 16 8 4 4 28 15 7 3 5 24 15 7 3 5 24 15 7 3 5 24 15 6 3 6 21 15 5 5 5 20 16 5 4 7 19 15 5 2 8 17 15 3 6 6 15 15 3 5 7 14 15 3 2 10 11 15 2 3 10 9 15 0 5 10 5 37- 12 36- 17 39- 18 28- 25 25- 21 22- 19 26- 32 22- 24 27- 25 24- 29 19- 20 18- 23 15- 19 18- 27 10- 40 16- 40 13- 38 NIEUW-NAMEN - De derby Hulsterloo-Clinge, die afgelo pen weekeinde in 1-1 eindigde, wordt mogelijk overgespeeld. Clinge trad in Nieuw Namen na melijk aan met Jurgen Ras. Die was na zijn rode kaart in Koe wacht waarschijnlijk nog ge schorst en niet speelgerechtigd. Ras stond na zijn rode kaart in Koewacht twee duels aan de kant, het aantal dat hem door de KNVB als straf werd op gelegd voor zijn rode kaart. De regels van de bond schrijven voor dat een speler die een direc te rode kaart krijgt, door de club geschorst dient te worden voor het volgende duel. De club mag hem zelfs meer duels schor sen. Die worden in mindering ge bracht op de straf van de KN VB. Clinge schorste Ras voor twee duels, maar verzuimde dat te melden. In Breda is daarom alleen be kend dat Ras geschorst was voor Zeeland Sport-Clinge. Wal cheren-Clinge, waarin Ras ook ontbrak, staat niet te boek als duel waarvoor Ras was ge schorst. Mocht Clinge worden bestraft, dan moet het duel wel licht worden overgespeeld. Eerste divisie Excelsior - MW 2-0 (O-O). 48. Holman 1-0, 63. Kolk 2-0. Scheidsrechter: Lies veld. Toeschouwers: 1236. Gele kaart: Ouichou, Aelbrecht (MVV). Emmen - Cambuur Leeuwarden 1-0 (1-0). 30. Leferink 1-0. Scheidsrechter: Van der Hilst. Toeschouwers: 3900. Ge le kaart: Tevreden (Emmen), Venema, Pique (Cambuur Leeuwarden). Heracles Almelo - Sparta 0-4 (0-3). 6. Van den Bergh 0-1, 11. Van den Bergh 0-2,18. Schenkel 0-3,49. Van den Bergh 0-4. Scheidsrechter: Van Eg- mond. Toeschouwers: 6312. Rode kaart: 71. Hellings (Heracles Almelo/ 2x geel). Gele kaart: Tamerus (Heracles Al melo). Bijzonderheid: Bozs (coach Hera cles) naar tribune gestuurd (rood) '71. Helmond Sport - FC Eindhoven 1-0 (O-O). 56. Cvetkov 1-0. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 3691. Gele kaart: Voigt (Helmond Sport), Van Gils, Ayaz (FC Eindhoven). Haarlem - TOP Oss 1-1 (0-1). 11. Dijk huizen 0-1, 90. Hooyboer 1-1. Scheids rechter: Smit. Toeschouwers: 1775. Ge le kaart: Mesaoudi, Ros (Haarlem), Van den Berg (TOP Oss). Go Ahead Eagles - VVV Venlo 1-1 (1-0). 11. Marbus 1-0, 70. Jans 1-1. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 2850. Gele kaart: Zijm, De Zeeuw (Go Ahead Eagles), Ammi (VVV Venlo). Bij zonderheid: Demy De Zeeuw (Go Ahead) mist strafschop '47. AGOVV - Stormvogels/Telstar O-I (O-O). 67. Slory 0-1. Scheidsrechter: Janssen. Toeschouwers: 1685. Gele kaart: Correia, Van Heulen (Stormvogels/Telstar). FC Volendam - FC Dordrecht 2-0 (O-O). 46. Woudenberg 1-0, 59. Bridji 2-0. Scheidsrechter: Koopman. Toe schouwers: 2593. Gele kaart: Breinburg, Van Muyen, Van der Pennen (FC Dord recht). Bijzonderheid: Buys (Volendam) mist strafschop '10. Fortuna Sittard - BV Veendam 2-4 (1-3). 11. Hamming 0-1, 16. Zafarin 1-1, 18. Meszaros 1-2 (eigen doel), 34. Ham ming 1-3, 70. Meszaros 2-3, 90. Ham ming 2-4. Scheidsrechter: Van der Roest. Toeschouwers: 2800. Gele kaart: Van Barneveld (Fortuna Sittard), Schoenmakers, Buurmeijer, De Vries (BV Veendam). Sparta 17 10 5 2 35 44- 21 Volendam 17 10 3 4 33 28- 16 Heracles 17 10 3 4 33 28- 18 VVV 17 9 5 3 32 30- 17 Helmond Sp 17 8 4 5 28 29- 23 FC Zwolle 17 8 4 5 28 27- 21 Dordrecht 17 8 4 5 28 24- 23 Haarlem 17 8 3 6 27 30- 25 Veendam 17 7 3 7 24 32- 30 AG OW 17 7 1 9 22 27- 26 GA Eagles 17 6 4 7 22 21- 26 Stormv. 17 5 6 6 21 20- 20 TOP 17 6 3 8 21 28- 36 Excelsior 17 6 2 9 20 26- 26 Fortuna S. 17 5 5 7 20 29- 35 Cambuur L. 17 4 5 8 17 14- 26 MW 17 3 4 10 13 16- 27 Emmen 17 3 4 10 13 19- 34 Eindhoven 18 2 6 10 12 20- 42 Wenen. EK kortebaan. Mannen, 100 m vlinder: 1. Rupprath (Dui) 50,67, 2. Skwortsov (Rus) 50,92, 3. Gherghel (Roe) 52,26, 5. Keizer (Ned) 52,77. Vrouwen, 100 m vrij: 1. Metella (Fra) 53,37, 2. Veldhuis (Ned) 53,63, 3. Lillha- ge (Zwe) 53,54, 7. Groot (Ned) 54,86. 100 m rug: 1. Soebkova (Oek) 58,58, 2. Buschschulte (Dui) 58,70, 3. Ernstedt (Den) 58,76. 50 m vlinder: 1. Kammerling (Zwe) 25,73, 2. Moravcova (Slw) 26,14, 3. Na- darajah (Oos) 26,27, 5. Veldhuis (Ned) 26,49,6. Dekker (Ned) 26,65. In series af gevallen als langzaamste Nederland sen: 7. Schreuder 26,75, 13. Groot 27,16. 4x50 m vrij: 1. Nederland (Dekker/Schreuder/Groot/ Veldhuis) 1.37,97, 2. Duitsland 1.38,52, 3. Zweden 1.38,76.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21