bouwplan voor Vrijburgstraat Eikenlaan krijgt eik terug Gebroken na personeelsuitje PZC Prettige feestdagen en een voorspoedige vlucht... Jonge ondernemer wint innovatieprijs Rampreis naar Barcelona Tunnel dicht door autopech Meldpunt Groen niet operationeel Romp en benen gevonden Souburger krijgt rijverbod Veerkip voor de Clij verstraat Koorconcert Strandjutten bij museum in Oostkapelle lissingen moet kiezen tussen woningen of kassen [erstzang in ierk Middelburg [aakstraf voor estelen baas zaterdag 11 december 2004 w 13 Onno Neve, Yvonne Huissen, Patricia Gi door Wendy van den Hurk DOMBURG - Denk je een paar dagen in Barcelona door te brengen, hang je meer in de kuipstoeltjes van het vlieg veld dan op het terras van de Ramblas. Het overkwam het voltallige personeel van het Domburgse restaurant Milano tijdens een personeelsuitje. Daar stonden ze dan. Zeventien Zeeuw en, zeventien rugzakken en geen vlieg tuig om ze naar Barcelona te brengen. Tien uur lang wachtten ze vorige week dinsdag op het povere vliegveld van Eindhoven op hun RyanAir-toestel, dat door een defect van de startbaan was ge haald. En toen hadden de passagiers er al twee uur in gezeten, vertelt Yvonne Huissen van het restaurant. „Elke tien minuten klonk het: another ten minutes delayanother ten minutes delay. Niet één keer is ons een consumptie aangebo den. We zaten daar maar. Uiteindelijk hebben we twaalf uur in Eindhoven en Etiënne Sterman: „Volgend jaar doorgebracht, voordat we de lucht in gingen. Krap op tijd haalden we de laat ste tram naar ons hostel." Daar ging hun eerste dag in de Spaanse stad. De volgende - en tevens laatste - dag hebben ze dan ook optimaal benut. „We hebben ons helemaal suf geshopt. Nog even naar de Sagrada Familia. 's Avonds zijn we gezellig gaan eten en volgende ochtend wachtten we uitge teld, maar op tijd op Plaza de Catalu- nya voor de bus naar de luchthaven." Alleen was de bus dat niet; met 35 minu ten vertraging reden de restaurantmede werkers richting vliegveld Girona. Tien voor zeven stonden ze met tachtig ande re nerveuze reizigers aan de incheckba- lie. Die juist op dat moment sloot. „Vol ongeloof staarden we de grondste wardess aan, tot ze ging bellen met de naar de Efteling." piloot. Maar hij had geen zin om in veer tig minuten nog zoveel mensen in te la den. Verbaasd plantten we ons neer." Verbazing Die verbazing veranderde al gauw in he vige ergernis. Want wat bleek? „De vol gende vlucht ging pas maandag, terwijl ons restaurant die donderdagavond al weer open zou moeten gaan. De enige andere optie was vliegen via Londen, met zestig euro overboekingskosten. Na tweeëneenhalf uur overleg met de grondstewardess boekten we zeventien tickets. Vier voor de middagvlucht, de rest voor 's ochtends." Maar, hoe verrassend, de ellende was nog niet voorbij. De grondstewardess had over het hoofd gezien dat drie groepsleden geen visum hadden voor foto Lex de Meester Londen, door hun Marokkaanse en Chi nese paspoort. Zij boekten snel een vlucht bij BasiqAir. Kosten: 189 euro. Met tien overgebleven ochtend-passa giers mocht het toestel wel komen. Maar het kwam niet. Vijf uur vertra ging had de vlucht. Gewend aan het wachten, gingen ze akkoord met een twintig uur durende busrit. „In de bus zat niet eens een toilet, ie mand moest op een tafeltje liggen, En zij die via Londen vlogen, waren ook veel te laat in Eindhoven", verzucht Huissen. Inmiddels zijn haar collega's aangeschoven. „Compleet gedesoriën teerd zagen we pas vrijdag tegen de avond het bordje Middelburg", vertelt Etiënne Sterman. „We waren gebroken. Het restaurant kon niet open, en we heb ben voor honderden euro's aan voedsel kunnen weggooien." En het volgende personeelsuitje? „Als we maar niet met het vliegtuig hoeven te gaan. In 2005 gaan we lekker met zijn allen naar de Efteling." NEC N40li vanaf O,-' 2 KLM vliegtickets cadeau bij KPN MobielPlus ■Bij een 2-jarig KPN MobielPlus abonnement €22,50. Vraag naar c voorwaarden. Verkrijgbaar bij Primafoon, Tell Me. via 0800-0105 of via kpn.com. vanaf €0.-* altijd dichtbij TERNEUZEN - De Westerscheldetunnel is gistermiddag een half uur afgesloten geweest. Een auto met pech in de westbuis was de oorzaak. De auto strandde rond vijf uur. Onder de motorkap was rook ontstaan. Uit veiligheids overwegingen werd de tunnel direct afgesloten. De brand weer was snel ter plekke. Volgens een woordvoerster van de politie viel het allemaal mee. De tunnel werd rond half zes weer vrijgegeven. MIDDELBURG - Het Centraal Meldpunt Beplantingen is in tegenstelling tot een eerder bericht, nog niet operatio neel. Deze week werd aangekondigd dat de gemeente Veere, de provincie en het waterschap Zeeuwse Eilanden de krachten hadden gebundeld. Mensen zouden niet lan ger hoeven te zoeken naar de verantwoordelijke instantie met een klacht over beplantingen. B. van de Hoef van het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden was te voortvarend. Inwoners kunnen voorlopig het meld punt blijven bellen op 0118-555447. ANTWERPEN - Nabij het Noord-Franse Calais zijn giste ren vermoedelijk de romp en de benen van Maurits Impe (35) teruggevonden. Een DNA-onderzoek moet uitwijzen of de stoffelijk resten inderdaad van de vermoorde schip per uit Merksem zijn. De onderarmen van Maurits Impe werden ruim drie weken geleden aangetroffen in de Leie bij Kortrijk. Het hoofd is nog niet terecht. De 41-jarige verdachte, een Belgische schipper die tijdelijk in Terneu- zen woonde zou de rechercheurs hebben verklaard hoe hij het lichaam van zijn vriend in stukken heeft gesneden. Het hoofd zou hij samen met de onderarmen in de rivier hebben gegooid. De rest van het lichaam zou op zijn aan wijzingen zijn opgegraven nabij Calais. Maurits Impe ver dween op 24 oktober. Hij was gaan vissen in de buurt van de Antwerpse haven, maar kwam niet meer thuis. Op 21 november werd de verdachte opgepakt in Sas van Gent en enkele dagen later uitgeleverd aan België. Hij bekende dat hij zijn vriend gedood had na een hoogoplopende ru zie over de opvoeding van zijn zoontje. Het slachtoffer stond op het punt te trouwen met de ex van de verdachte. OOST-SOUBURG - Een 28-jarige automobilist uit Oost-Souburg heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een rijverbod van vier uur gekregen voor rijden onder in vloed. De man werd om tien over twee aangehouden op de Burgemeester Stemerdinglaan in zijn woonplaats. Uit een blaastest bleek dat hij te veel had gedronken. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen plaatst in maart volgend jaar een speeltoestel en een hek ter hoogte van Clijverstraat 52. Het toestel - een veerwip - wordt neerge zet op verzoek van de buurtbewoners. Door een speciale constructie is de wip geschikt voor kinderen van 2 tot 12 jaar. Om te voorkomen dat kinderen zich zeer doen als zij vallen, komen er rubberen tegels onder de wip. Tussen het toestel en de weg komt een hekje van 1,25 meter hoog. door Freek Janssen KRUININGEN - Leonard Huis- soon uit Kruiningen heeft met de Diverto, een combinatie van een graafmachine en een shovel, een regionale prijs voor jonge, innovatieve ondernemers gewon nen. Eerder won hij al twee prij zen. Voluit heet de prijs Livewire Young Business Award, een pro ject van Shell. Van de 54 deelnemers uit Zuid-Holland en Zeeland werd Huissoons uitvinding uitgeko zen door te gaan naar de lande lijke finale (op 1 februari). De beste van de vier finalisten wint 10.000 euro. De machine is binnen een mi nuut om te bouwen van een graafmachine tot laadschop. Bo vendien kun je, als je de machi- OOST-SOUBURG - Het ge mengd koor De Ruyterstadsin- gers uit Vlissingen en het Madri gaalkoor uit Middelburg geven zondag 19 december een kerst concert in de Open Haven aan het Oranjeplein in Oost-Sou burg. Organist Jonathan Koom- an verleent muzikale medewer- king. Advertentie ne als laadschop gebruikt, 360 graden met de cabine draaien. Met een standaard laadschop kan dat niet. Het idee is oorspronkelijk van Huissoons vader. Leonard hielp mee met het uitwerken ervan en het aanvragen van het octrooi. Dit jaar zei Leonard zijn baan vaarwel en zette het bedrijf Di verto Technologies op. Ook zijn vader zit in het bedrijf. Met steun van de provincie en het mi nisterie van economische zaken werd er een prototype ontwik keld. De Diverto is op zijn vroegst eind 2006 op de markt. OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum in Oostka pelle houdt zondag 19 december de activiteit strandjutten. De tocht begint om 14 uur en duurt ongeveer 1,5 uur. Tijdens de tocht geeft de jutter uitleg over allerlei vondsten uit de natuur. Dat kan variëren van schelpen tot eikapsels van de wulk. IDDELBURG - De Middel de politierechter G. van Un- ik heeft gisteren een 21-jarige fiddelburger wegens verduiste- ing en diefstal veroordeeld tot 20 uur werkstraf. Ie man werkte als vakantie recht meen restaurant in Dom ing toen hij 23 juli met een por- ijoiinee van de zaak ervan >orging. tie medewerkers van het res- aurant zagen dat hij met een thort, waarin de portemonnee jei de dagopbrengst zat, de aak verliet. Aan de eigenaar an het restaurant moet de jon- •Middelburger 585 euro scha- ivergoeding betalen, herdachte moest zich ook ver teoorden voor de diefstal van nfles wodka op 31 juli in een iddelburgse supermarkt. Van pinbraak in een woning werd hij, evenals een 24-jarige Mid- Éb#r, vrijgesproken. arailiekerstfeest 1ST-S0UBURG - Pinksterge- ente Shalom uit Oost-Sou- rg houdt zaterdag 25 decem- t een familiekerstfeest vanaf ,15 uur in kerkgebouw Open ven aan het Oranjeplein in it-Souburg. Naast veel sa- tnzang zal een aantal kinde- neen uitvoering geven. Ande- ndragen een gedicht voor. Go- Éoor Sound of Hope ver- atmuzikale medewerking. Concert VES INT LAURENS - Het Vocaal wmble Sint Laurens (VES) t donderdag een kerstcon- it in de kerk van Sint Lau- k. Tussen de uitvoeringen Wr vertelt Trees Verwilligen !t door haar geschreven ver- al'De vrouw van kamer 33'. it concert begint om 20.00 Bezorgklachten: 0800-0231231 opmaandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE Walcheren Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel-0118-493000 h*: 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) NadiaBerkelder Edith Ramakers Mviam van den Broek Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 p°stbus 31 4460 AA GOES f (0113)315500 Eax; (0113)315669 «•mail: redactie@pzc.nl wternet ■^w.pzc.ni web@pzc.nl ^PHith Ramakers RINGEN - De gemeente ssingen wordt straks voor de Be gesteld om toestemming men voor een nieuw wijkje circa veertig woningen of ior een hightech kassenbe- DDELBURG - In de Gast- ,t,rk aan dc Lange Delft in (delburg wordt vrijdag 17 dc- „hereen kerstzang- en muzie- rond gehouden. èwerking verlenen het iiouws Jeugdorkest, Christi- 1 Stouten (piano), Marien juten (orgel), het Evangelisa- ïoor Internos en organist/ pia- it Arjan van Dalen, bijeenkomst begint om 20 «Dekerk is open vanaf 19.30 ir drijf. Dat zegt wethouder L. Poppe-de Looff van de gemeen te Vlissingen. Het gaat over de kavel van het huidige kassencomplex tussen de Vrijburgstraat, Nieuwe Vlis- singseweg en industrieterrein Vrijburg in Vlissingen. Arcus Projectontwikkeling BV uit Goes heeft die grond, circa 3,5 hectare, aangekocht. De ont wikkelaar hield onlangs, samen met de gemeente, een informatie avond voor belangstellenden en buurtbewoners. De ontwikke laar wil 28 woningen in de duur dere klasse en twaalf stuks in de goedkopere en middeldure Mas se bouwen. Poppe-de Looff: „Het is een mooi plan, dat past bij de bebou wing in dat gebied. Het is ruim van opzet, met veel groen en wa ter. Wij hebben de eis gesteld, dat als er gebouwd wordt, het een bouw moet zijn die past in een landelijke omgeving." Om het gebied voor woning bouw geschikt te maken, moet de bestemming gewijzigd wor den. Maar of het zo ver komt, is de vraag. „In het college moeten we eerst tot overeenstemming komen of we een bestemmingswijziging voorstellen. Daarna is het woord nog aan de gemeente raad", verzekert Poppe-de Looff, die op het alternatief wijst van de ontwikkelaar om er een hypermodern kassencom plex van te maken. „Het is een keuze." Aan de andere kant van de Vrij burgstraat, in de richting van West-Souburg, heeft de gemeen te Vlissingen zelf een aantal hec taren aangekocht voor woning bouw. Die afspraak ligt vast in een streekplan over onder ande re het woningbouwprogramma van het stadsgewest Vlissin- gen-Middelburg. Spreiding Uit dat streekplan blijkt dat Vlissingen op die locatie, aan de andere kant van de weg, 500 wo ningen mag bouwen. Waar moe ten al die mensen vandaan ko men? Poppe-de Looff: „We heb ben net besloten om dat aantal terug te brengen tot maximaal 300 woningen. De reden is dat we voor meer spreiding van wo ningen willen zorgen over de he le gemeente." Ze zegt dat de twee plannen niets met elkaar te maken hebbben. „Die staan los van elkaar. Het aantal wo ningen aan de ene kant is niet minder geworden, om de ontwik kelaar op die plaats te laten bou wen." rand van de weg worden inge zaaid met een bloemrijk berm mengsel. In plaats daarvan werd het een onkruidmengsel. Het gevolg was dat ook al onze tuinen vol stonden met distels. En die zijn behoorlijk hardnek kig." De Visser en buurtbewo ner J. Santegoeds begonnen een handtekeningenactie voor een betere bestrating van de stoep en voor de beplanting. Ook we zen de actievoerders tijdens de laatste raadsvergadering op de eerder gedane toezegging. Het trottoir is inmiddels opge knapt. De gemeente heeft nu ook besloten een meidoornhaag en rozenbottelstruiken te plan ten aan de buitenkant van de bermen. Aan de straatzijde wordt een veldbloemenmengsel ingezaaid. Op een hoek van de straat komt een eikenboom te rug. Andere mogelijkheden wor den nog nader bekeken. „Het is een compromis", zegt De Visser. „Het liefste hadden we alles weer net zo terug als eerst. Maar volgens de gemeente kan dat niet omdat de wortels het drai nagesysteem kunnen beschadi gen." Tot acht meter vanaf de kruisingen op de Eikenlaan, wordt niets ingezaaid. „Dat had den we wel graag gewild. We zijn bang dat daar 's zomers weer auto's van strandbezoe- kers worden geparkeerd. Dat lijkt me nog veel slechter voor de drainage, want de berm is erg zacht." Het nieuwe groen wordt in het komende voorjaar geplant. door Miriam van den Broek OOSTKAPELLE - De Eiken laan in Oostkapelle krijgt nieu we struiken, veldbloemen en één eik. Buurtbewoners hebben daar bij de gemeente op aange drongen. Twee jaar geleden is de beplanting verwijderd voor de aanleg van een drainagesys teem. De straat oogt nu als een kale, brede weg. Dat was vroeger wel anders, zegt bewoner L. de Vis ser. „We hadden hier eiken staan en rozenbottelstruiken. Het was een echte laan." Omdat de buurt te kampen had met wa teroverlast, werd in de bermen een drainagesysteem aangelegd. De beplanting moest daarvoor weg. De gemeente beloofde dat er iets voor in de plaats zou ko men. „Er kwam wel wat terug, maar dat was geen succes", zegt De Visser. „Vorig jaar zou de Zonder bomen is de Eikenlaan een kale, brede weg geworden. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13