Nieuw voetveer voor Hansweert SUPEROPRUIMING VANAF 10 DECEMBE PZC Alzheimertuin voor vreugde en vrijheid Eén meidnummer voor dierenmishandeling 0900 - 20 21 210 (w ct/min) www.pzc.nl/adverteren Rederij Deniek uit Terneuzen wil boot exploiteren weekenddiensten Gevarieerde muziek bij concert fanfart QU-JaaaI AAM IccnJ, u VMAM rML V -klndeiAufp 0 ZdNf MOORcI doq/j VOOR ^dV MrargI "0N# 8 10 december speciaal geopend tot 23.00 uur tijdens de Hulster Kerst mark vrijdag 10 december 2004 door Rob Paardekam HANSWEERT - Rederij Denick uit Terneuzen is in beeld voor de exploitatie van een nieuw toe ristisch fietsvoetveer tussen Perkpolder en Hansweert. Die laatste plaats krijgt van de stich ting Fiets een rondje met het pondje de voorkeur boven Krui- ningen. De stichting heeft na het gereed komen van de Westerscheldetun- nel onderzoek gedaan naar de mogelijkheden voor een toeris tische fietsvoetveer tussen Perk polder en Hansweert of Kruinin- gen. Kruiningen is inmiddels af gevallen, omdat de voormalige veerhaven de bestemming na tuurgebied heeft gekregen en af meren met een veerboot zodoen de niet meer mogelijk is. De stichting Fiets een rondje met het pontje heeft met Rijkswater staat nog gezocht naar een ande re aanleglocatie in de omgeving van Kruiningen, maar die is niet gevonden. Daarom gaat een eventuele nieu we veerdienst tussen Perkpol der en Hansweert varen. Waar schijnlijk zal de boot straks aan leggen in de voorhaven, nabij het buitendijks gelegen praat huis. Langs die locatie loopt een verhard pad dat geschikt is voor fietsers en voetgangers. Een af- meervoorziening is nog niet aan wezig. De aanleg daarvan gaat waarschijnlijk tussen de één en twee ton kosten. Ook in Perkpol der moeten dergelijke kosten worden gemaakt. Rederij Denick uit Terneuzen heeft zich bereid getoond om de nieuwe veerdienst in de vaart te brengen. Het zou een verster king kunnen zijn voor de be staande dienst tussen Terneu zen en Ploedekenskerke. Die wordt ook door Denick geëxploi teerd, maar heeft de laatste ja ren steeds minder passagiers. In 1998 maakten nog 5200 mensen de oversteek, terwijl dat aantal dit jaar nog maar 1260 bedroeg. Als er straks in de zomermaan den ook een boot vaart tussen Hansweert en Perkpolder, kun nen mensen weer een niet al te lang fietsrondje met twee over steken maken. De stichting Fiets een rondje met het pontje heeft berekend dat de nieuwe veerdienst op jaarbasis zo'n 36.000 euro gaat kosten. Om geen verlies te lijden, moeten er per dag ongeveer honderddertig mensen meevaren. Omdat het lang niet zeker is dat dat aantal wordt gehaald, vindt de stich ting dat de lokale of provinciale overheid zich garant zou moe ten stellen voor een eventueel verlies. Reimerswaal wil dat vooralsnog niet doen. Ze wacht eerst af of de provincie het risi co wil dragen. Ook de kosten voor de aanlegvoorzieningen wil Reimerswaal, net als Hulst overigens, niet op zich nemen. Daarvoor verwijzen beide ge meenten naar allerlei subsidie mogelijkheden, bijvoorbeeld in Brussel of bij Vitaal Platteland. Overigens heeft ook rederij Dijk huizen in Vlissingen interesse ge toond in de exploitatie van een veer tussen Perkpolder en Hans weert. Dijkhuizen heeft al een fietsvoetveer tussen Veere en Kamperland. Dat maakt ook deel uit van het netwerk Fiets een rondje met het pontje. Frank Neve van Dow Chemical verzet de eerste grond voor de Alzheimertuin in Oostburg. door René Hoonhorst OOSTBURG - Een tuin die de zinnen prikkelt; een hof met kleuren, geuren en smaken. Een tuin die mensen de wisseling van seizoenen laat beleven: in bloei of kaal, vol in het blad of schraal. Een tuin die herinnerin gen oproept, ook bij met geheu genverlies kampende ouderen. De dementerende cliënten van het Oostburgse verpleeghuis De Stelle krijgen veel persoonlijke aandacht, leven in kleinschali ge, veilige, geborgenheid geven de wooneenheden, ontmoeten peuters en kleuters, nemen deel aan een keur van activiteiten: kortom ontvangen 'warme zorg'. Maar met de aanleg van een Alzheimertuin kan de kwali teit van leven voor hen nog aan merkelijk stijgen, verwachten di recteur Ben Sanders en afde lingshoofd Marieke Villerius van de psychiatrische afdeling Boterbloem. Veel bewoners van de Boter bloem zijn boeren of buitenlui van afkomst. Tijdens heldere momenten voelen zij zich bin nen vaak belëagd en opgesloten. Ze hebben de behoefte om af en toe alleen en 'vrij' te zijn. Door aan die noden tegemoet te ko men, zijn gedragsproblemen te voorkomen. Bovendien hoeven cliënten minder vaak te worden vastgezet en kunnen ze met min der en lichtere medicijnen toe. De kwaliteit van het dagelijks le ven stijgt dus niet alleen, de le vensduur wordt ook verlengd. Toen pschychogeriatrische spe cialisten en verzorgenden van De Stelle dan ook hoorden van Italiaanse Alzheimertuinen was hun interesse direct gewekt. Ze togen op onderzoek uit en kwa men er achter dat dementerende mensen in een tuin letterlijk op bloeien. Ze zien, ruiken en betas ten plantjes die ze nog kennen uit hun jeugd. Door de tuin in te richten in een patio en slechts één in- en uit gang te geven, kunnen demente renden de weg niet kwijtraken. Bij de inrichting wordt boven dien rekening gehouden met overzichtelijkheid. Een ver- zorgdene kan het hele hof in één oogopslag overzien. De plannen voor een Alzheimer tuin leven al enkele jaren op De Stelle. Directeur Sanders ging er aanvankelijk vanuit dat hij met 25.000 euro een patio van 375 vierkante meter in een aan trekkelijke, therapeutisch ver antwoorde tuin zou kunnen om toveren. Bezoeken aan voor beeldtuinen in België en Italië leerden echter dat er toch meer financiële armslag nodig was dan de eerste gulle gevers (de plaatselijke Lionsafdeling, het Rabo-stimuleringsfonds, enkele bedrijven en particulieren) bijel- kaar verzamelden. De opbloei van de economische resultaten en het nieuwe dona- tiebeleid van Dow brachten uit komst. Doordat de chemiegi- gant ruim de helft van de beno digde 68.000 euro overmaakte, konden de hoogwerker en graaf machine gisteren aan het werk. Binnen drie maanden moeten de 36 bewoners van de Boterbloem (en liefhebbers van de andere af delingen) door de tuin kunnen struinen. Er gaat natuurlijk nog enige tijd overheen voor het ide aalbeeld van tuinarchitecten en Stelle-verzorgers is bereikt. Maar Villerius is ervan over tuigd dat de cliënten zich vóór de zomer van volgend jaar al in vervoering laten brengen door alle nieuwe gewaarwordingen. Marieke Villerius wist gisteren niet of het fijnbesnaarde bloem pje in het beplantingsplan is op genomen, maar bevestigde spon taan dat-ie eigenlijk niet in een alzheimertuin mag ontbreken: het vergeet-mij- nietje. zaterdag 11 en zondag 12 decem ber 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr, 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, Wielingenlaan 2, Terneuzen in zie kenhuis De Honte), tel. 0115 643000 (al tijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115 643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West-Zeeuws-Vlaanderen: A.C.R. Bracké, Wulpenlaan 6, Breskens, (0117-382931). Spreekuur zat. en zon.12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: E. M. M. Neve en E. Picavet, Wilhelmina- straat 52, St. Jansteen, tel. (0114) 312084. Spreekuren zat. 10.30-11 en 18-18.30 uur, zon. 12-12.30 uur. Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. (0114) 311156, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114) 314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00 17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg en Zuidzande: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117) 452170, zat. 10-12.30 en 13-16.30, zon. 11.30-12.30 en 17.30 en 18.30 uur. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117)348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de dierenkli niek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuurzat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115(696425). Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: Dierenartsencentrum West, G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- daga senberg. Afspraken via telefoon»,, 454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1,(W tel.(0117)452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54,tel f» 453800, spreekuur zat. 11.00-12^ St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat»!, pellebrug, tel. (0114) 312701 Sri 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaank alarmnummer (0115) 442161. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuv.. deren, voor spoedgevallen dal" nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen-Te's nummer (0117) 456500, Kanaalzone: Telefoonnummer»# 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Te1#, nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamtj» Zeeland, kraamcentrum Zeeuw, deren, dag en nacht bereikbaars (0113)224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zor,: ma. 24 uur. Bereikbaar via motó mer0622398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19,00 uur baar via mobielnummer06 2040; Midden-Zeeuws-Vlaanderen:E( baar via mobiel nummer 06 535315 AARDENBURG - De Koning ke Muzieksociëteit Aardenba sche Fanfaren houdt zalai haar jaarlijkse concert in gymzaal aan de Sint Bavostj in Aardenburg. Het concert staat in het tó van het feit dat de verenig^ jaar geleden het predikaat] ninklijk werd toegekend. wordt stilgestaan bij het 13> rig jubileum van het muzia zeischap en de afsluiting™ uniformenactie. De nieuw fit werd in september in dd Baafskerk in Aardenburggj senteerd. Op het programma staan a fanfare- en harmoniemuzia hedendaagse film- en mua muziek. Werken die wordai tolkt komen onder meerei! Miserables en The Phantd the Opera. Het concertstsii der leiding van dirigent; Swimberghe. Aanvang Centraal Technisch Centrum is niet alleen techni sche groothandel, met "van-alles-en-nog-wat" in huis om de klant snel te bedienen. We zijn er ook om uitkomst te bieden als de techniek opeens een grens trekt. Juist dan springen wij voor u in de bres en gaan "de raderen draaien". Dat is het speciale aan ons bedrijf, de levering van een meerwaarde, die u elders niet vindt. In de loop der jaren heeft Centraal Technisch Centrum bewezen door de techniek gestelde grenzen te kunnen overschrijden, g) U deelt de tevredenheid met uw opdrachtgever en wij danken u voor de uitdaging. Wij zoeken collega's met technische vingers Centraal Technisch Centrum is sinds de verhuizing van Axel naar Terneuzen hard aan het groeien. De groothandel draait op volle toeren. Maar vooral onze service- en reparatieafdeling komt technische handen tekort. Ons team heeft daarom dringend behoefte aan nieuwe collega's met net dat beetje extra technische feeling. Verlangd wordt: Sterke motivatie. Klantvriendelijke en oplossingsgerichte aanpak. VMBO-MBO niveau elektrotechniek of werktuigbouwkundige richting. Vertrouwd met computer en administratieve taken in werkplaats/magazijn. Communicatieve en collegiale inslag. Bereid om een tandje bij te zetten als dat nodig is, Bereidheid tot het volgen van cursussen. Bezit van VCA-basiscertificaat. In het bezit van rijbewijs B (E). Belangstellenden wordt verzocht schriftelijk te solliciteren hij de directie van Centraal Technisch Centrum, Postbus 43, 4530 AA TEPNEUZEN of per e-mail. Centraal b.v. Productiestraat 3 4538 BX Terneuzen Postbus 43 4530 AA'Terneuzen Telefoon 0115-56 32 10 Telefax 0115-56 34 67 www.centraaltechniek.nl info@centraaltechniek.nl !-o. Informatie, advies en ondersteuning m.b.t. gezondheidszorg, gehandicap tenvoorzieningen, jeugdzorg en pro- Zo rgInfo -y ek.blad zeeland blemen rondom WAO Telefonisch bereikbaar van maandag t/m vrijdag van 09.00 -13.00 uur Tel: 0113 - 212783 E: zorginfo@klaverbladzeeland.nl www.bontvoordieren.nl Vraag een gratis actiepakket aan tegen bont. Mail naar info@bontvoordieren.nl of bel (020) 676 66 00. Wie kent niet die afschuwelijke berichten in de krant: "Uitgemer gelde paarden in beslag genomen", "Jonge katten in afvalcontainer", "Verwaarloosde schapen onder de maden" en "Zwaar vermagerde jonge herders in eigen uitwerpselen aangetroffen". De Dierenbescher ming wil dat hier een eind aan komt. U kunt helpen. DIER IN NOOD? PAK DE TELEFOON Vaak is het leed al geschied als de inspecteurs een dier aantreffen. Daarom is het van groot belang dat u de telefoon pakt als dieren slecht behandeld worden. De Dierenbe scherming kan dan actie onderne men en de situatie onderzoeken. Om voor u het melden van dierenmishan deling en -verwaarlozing makkelijker te maken heeft de Dierenbescher ming het meidnummer dierenmis handeling voor heel Nederland be schikbaar gesteld: 0900 - 20 21 210 (10 ct/min). Hierop komen maar liefst 36.000 meldingen per jaar binnen. Volgens de meldkamer van de Landelijke Inspectiedienst Dieren bescherming komen er soms wel 175 meldingen op één dag binnen. 'Gelukkig kunnen we zelf veel afhandelen. Het noemen van onze naam is vaak al genoeg. Wij zijn erg blij met al die mensen die bellen. Zij zijn onze ogen en oren.' INSPECTEURS KOMEN WAAR NODIG TER PLEKKE Sommige zaken kunnen niet vanuit kantoor geregeld worden. Dan gaan de inspecteurs naar de mensen toe en maken afspraken met ze voor verbetering. Lukt dat niet, dan worden de beroepsinspecteurs van de Landelijke Inspectiedienst Die renbescherming ingeschakeld. Bij ernstige gevallen kunnen zij dieren in beslag nemen en de daders een proces-verbaal geven. Verwaarloosde paarden krijgen de noodzakelijke (medische) hulp en een veilig tehuis. De mishandelde en vaak erg bange honden en katten worden ondergebracht in de asielen. Natuurlijk kost dit veel geld. Dierenbescherming is daarvoor^ maal afhankelijk van de gjH Zonder die steun heeft de Die bescherming geen geld voor cop les en inspectie en kunnen ze' jaarlijks 70.000 dieren opvanr Wilt u meer weten over het wei de Dierenbescherming? Kijk dan www.dierenbescherming.nl Steun de Dierenbescher- ming. GIRO 309

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 44