?zc loverboy richt zich op dorpen Dethon probeert financiële storm voor te blijven uit- Mist en kou versterken sfeer kerstmarkt loorlichting blijft nodig ondanks succes preventieproject Terneuzen Ziektekosten onderwijsassistenten Axel op wereldwijde web PvdA gunt wethouder tijd zeeuwse almanak Horen m verkoop! -1 14 cfecerrfber kidsweek, de tienerkrant VOOR jonge mensen van '0-15jaar! u erduistering iet bewezen Brug brengt natuurgebieden samen Verleiding tijdens de kerstdagen dactie'0113-315649 «iwDZC.nl Kedactie@pzc.nl Sus 31.4460 AA Goes KwdSeland: 0113-315520; ^Vlaanderen: 0114-372770; Jat 020-4562500. q 10 december 2004 editie Zeeuws-Vlaanderen TERNEUZEN - Onderwijs ondersteunend personeel in het openbaar onderwijs wordt onevenredig gepakt door de stijging van ziektenkostenpfemies, stelt de Terneuzen- se VVD-fractie. Het ondersteunend personeel in het open baar onderwijs moet zich verplicht particulier verzeke ren, in tegenstelling tot collega's in het bijzonder onder wijs, die in het Ziekenfonds zitten. De rijkstoelage die verplicht verzekerden van het open baar onderwijs tot en met dit jaar ontvangen, wordt be perkt terwijl de premies fors stijgen. Het dagelijks be stuur van Terneuzen moet de rechtsongelijkheid tussen onderwijsassistenten van het bijzonder en het openbaar onderwijs onder de aandacht van het kabinet brengen, stelt de WD Terneuzen. AXEL - Burgemeester J. Lonink van Terneuzen sloot de website Axel.nl gisteravond aan op het wereldwijde web. Nog meer mensen moeten in de toekomst kennis nemen van wat de door en (op de eerste plaats) voor Axelaars ge maakte website biedt. Verenigingen, instellingen, bedrijven en individuen uit Axel worden opgeroepen om hun eigen pagina op de site te zetten. Zo kunnen ook kleine en financieel minder draagkrachtige internetgebruikers zaken makkelijk on der de aandacht van een groot publiek brengen. De webre dactie zoekt nog enkele columnisten. De plaatselijke on dernemersvereniging Axclusief zorgt dat ook de recreatie ve mogelijkheden van het stadje en haar omgeving breed worden uitgemeten en hoopt daardoor natuurlijk veel be zoekers te lokken. HULST - De PvdA in Hulst stuurt voorlopig niet aan op een conflict met wethouder E. de Deckere over een ander parkeerregime op het 's Gravenhofplein. De fractie geeft De Deckere de kans in januari met een goed onderbouwd discussiestuk te komen. Hiermee is een dreigende ruzie in de kiem gesmoord. De gemeenteraad nam vorige maand een motie aan van de PvdA over een ander parkeerregime op het 's Gravenhof plein. De PvdA wil daar beginnen met een proef om door middel van een slagboom achteraf betalen mogelijk te ma ken. Daarnaast pleit de fractie voor een tijdje gratis par keren. Het college moest de raad deze week een discussies tuk presenteren, maar dat is niet gelukt. Wethouder De Deckere heeft meer tijd nodig. R. de Kort van de PvdA sprak vorige week dreigende taal. Hij dacht dat de wet houder weigerde de motie uit te voeren, maar na een brief met uitleg van De Deckere vertrouwt De Kort erop dat de wethouder 'met een goed en serieus onderbouwd voorstel komt', zei hij deze week. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Reïntegratiebe- drijf Dethon in Zeeuws-Vlaan deren zoekt nieuwe activiteiten om het hoofd boven water te houden. Dethon dreigt in zwaar weer terecht te komen, maar vol gens algemeen directeur C. Sponselce ziet het management de bui gelukkig hangen. „Dus gaan we ervoor om die bui te ontwijken of hem voor te blij ven", zei Sponselee gistermid dag tijdens de vergadering van het algemeen bestuur. Eerder dit jaar kondigde Dethon aan te stoppen met de productie van huishoudtrappen, onder meer omdat het de concur rentie met het Verre Oosten niet aankan. Ook aan het verpakken van glazen voor Royal Leerdam komt begin volgend jaar een ein de, en de vooruitzichten voor de afdeling die behangtafels maakt zijn niet rooskleurig. Daar komt bij dat voor het eerst in de geschiedenis van de socia le werkvoorziening de subsidie van het Rijk volgend jaar de loonkosten van de Dethonkrach- ten niet langer dekken. „Dat geld moet ergens vandaan ko men", aldus de algemeen direc teur. „Hetzij door meer werk, hetzij door meer geld van de ge meenten." Sponselee: „De risi co's op een negatief resultaat ne men toe." Gelukkig echter, heeft het mana gement van het reïntegratiebe- drijf gebruik gemaakt van nieu we kansen. Zo is het uitzendbu reau Dethon Direct actief, komt er een verpakkingslijn voor snoepwaren van Napoleon in de vrijkomende productiehal van de huishoudtrappen, en is Dethon gestart met nog een an dere activiteit: het strippen van kabels. Verder is het reïntegra- tiebedrijf een bezorgingsdienst van postpakketten begonnen in Hulst, Axel en Sint.-Jansteen. „We hopen die activiteit uit te kunnen breiden." Wellicht zijn het de Zeeuws- Vlaamse gemeenten zelf wel die klant worden van deze bezorg dienst. De Dethondirectie pre senteerde namelijk gisteren in een overleg met de gemeentese cretarissen de mogelijkheden van het bedrijf. Bezorgdienst „Het gezegde onbekend maakt onbemind is ook op de gemeen ten van toepassing", aldus wet houder L. Wille van de gemeen te Sluis, die de bestuursvergade ring 'voorzat. „De gemeenten kunnen uiteraard geen eigen per soneel gaan ontslaan om mede werkers van Dethon aan de slag te helpen. Maar de ogen van de gemeentesecretarissen zijn toch geopend." Wille hield de rest van het be stuur voor dat de gemeenten er ook belang bij hebben om er voor te zorgen dat Dethon het hoofd boven water houdt. „Op het moment dat de gemeente Dethon onvoldoende werk laat doen, komt het bedrijfsresultaat van Dethon in gevaar. Dan moet er langs die kant ook geld bij en is het voordeel van de opdracht die aan die goedkopere aanne mer gegund is ook verdwenen." Directeur Sponselee liet het be stuur weten, dat Dethon dit jaar denkt af te kunnen sluiten met een positief resultaat van twee honderdduizend euro. Een vrouw belde deze week naar een bedrijf in Terneuzen. Na twee belsignalen werd de hoorn van de haak geplukt, waarna bij wijze van welkom de naam van het concern en die van de werknemer in rap tempo klonken. Daar had de vrouiv niet op gerekend. „Wacht even", vroeg zij, „ik doe even mijn gehoorappa raat in. CC vrijdag en zaterdag gesloten LLJ in voorbereiding op de 111 9.00 uur Grote Markt 11-13 4461 AH Goes LJ Telefoon: 0113 227607 KidsWeek worden '•fa leuke quizzen en prijsvragen met |lf9E ',noie prijzen. En KidsWeek heeft een RHHEMli ^nieuwssite www.kidsweek.nl BBSKilaffla Ta v°or een voordelig abonnement naar www.kidsweek.nl 0 o» Weekkrant voor jonge mensen. 'Chijnt-in allo titels van'NRp Dagbladen (oplage ruim 2 min. ex.) jcudverteren' fn deze rubriek;, e-mail naar inio tönrp nl o v.v. NGViJ! Golden Tulip Benieuwd hoe dit jaar onze feestzaal eruit ziet met kerst en oud nieuw, welke menu's wij serveren en hoe de band speelt? Bel NU alvast voor meer informatie of om te reserveren 1e kerst €59 2e kerst €64 Oudjaarsavond 69 NIEUW NIEUW NIEUW Nieuwjaarsbrunch 19,50 p.p. op 01-01-05 Als u uw diner boekt vóór 15 december ontvangt u 10% korting op bovenstaande prijzen! Westduin 1 Koudekerke (Dishoek) T. 0118-552510 F. 0118-552776 www.westduin.nl westduin@zeelandnet.nl irRaymond de Frel KNEUZEN - Het preventie- eet tegen loverboys in de ge- nte Terneuzen is succesvol leken, maar waarschuwen ijlt een vereiste. De voorbije aanden nam de loverboy-pro- ematiek weer toe. Niet zozeer Terneuzen, maar meer in om- rgende dorpen. blijven herhalen is daarom een vereiste", aldus Toorenaar. De gemeente Terneuzen stelde tienduizend euro beschikbaar voor het project - de scholen leg den een budgetoverschrijding van 1500 euro bij -, maar wet houder C. Liefting meldt dat zijn organisatie niet voorne mens is het project jaarlijks te trekken. „Het is nu aan het middenkader - denk aan de onderwijsinstellin gen - om hiermee verder te gaan. Daarnaast willen we dit project doorspelen naar de pro vincie Zeeland. Dat biedt wel licht ook mogelijkheden voor continuering. Dat de problema tiek zich naar de dorpen ver plaatst, zie ik toch meer als een uiterlijk verschijnsel. Het gaat er niet zozeer om waar ze hun slag slaan, het gaat om het be wustzijn van de kinderen", al dus Liefting. Toorenaar: „We moeten ook niet de illusie hebben dat deze pro blematiek ooit helemaal over is. Ook in plaatsen als Goes, Vlis- singen, Tholen en Oostburg spe len dit soort dingen. Daar waar loverboys slachtoffers denken te vinden, zullen ze natuurlijk zoe ken." Liefting waarschuwde wel voor een te eenzijdige benadering van de problematiek in zijn ge meente. „We moeten ons niet te veel richten op één specifieke be volkingsgroep in onze gemeen te, want wij zijn aan de hand van voorbeelden te weten geko men dat de loverboygroep veel breder is." Toorenaar weet dat de provincie Zeeland belangstel ling heeft voor het project. „In Terneuzen hebben we het wiel uitgevonden. Nergens anders in Nederland is de preventie op de ze manier aangepakt. Ons doel is nu om het niet bij Terneuzen te laten, maar ook in andere Zeeuwse plaatsen aan de slag te gaan." i gemeente Terneuzen zette mg jaar in samenwerking met idelbare scholen, de Kin- rbescherming, politie, Alge- Kn Maatschappelijk Werk !U\vs- Vlaanderen, het Zeeuw- Jeugdzorgbureau en de GGD [voorlichtingsproject op over verboys. Het project moest holieren waarschuwen voor soort jongens, die zich rich- nop jonge, vaak labiele meis- Eerst worden de meisjes in watten gelegd met mooie oorden en dure cadeaus, maar Ier worden ze gedwongen tot kitutie. werkgroep maakte een fol- en schakelde de theater- oep Steil uit Amsterdam in, scholieren op interactieve ijzc bewust maakte van dit irt 'gevaarlijke liefdes', yentiecoördinator C. Toore- lai'van de Raad van Kinderbe- herming concludeert dat het ojectsuccesvol is. Bet is lastig om het resultaat te sten, omdat je niet kan uit- ian van de situatie vóór het sentieproject. Het aantal elaingen is in elk geval het ilslehalfjaar behoorlijk afge- toen, maar anderzijds krijgen e steeds meer signalen dat de Üfaatiek zich van de school- mpg verplaatst naar de om- liggende dorpen. De boodschap door René van Stee ZAAMSLAG - Natuurliefheb bers kunnen binnenkort van Zaamslag naar de Kraagbrug wandelen door de natuurgebie den Gat van Pinte en het Eiland van de Meijer. Gisteren werd over het Gat van Pinte, een uitloper van de Otheense kreek, een houten voet gangersbrug aangelegd die de verbinding vormt met het Ei land van de Meijer. Dit natuur ontwikkelingsplan maakt deel uit van het landinrichtingspro ject Reuzenhoek- Zaamslag. In totaal is hiervoor zo'n vierhon derd hectare grond geruild. In het Gat van Pinte (ongeveer zes tig hectare) zijn laagtes gegra ven en ophogingen gemaakt. Ook zijn drinkputten gegraven, is langs het wandelpad struweel geplant en is een mozaïek van grasland en rietland ontstaan. Op het Eiland van de Meijer is 25 hectare bos aangelegd. „Het is de bedoeling dat er een stukje natuur ontstaat dat voor al van belang is voor weidevo gels en amfibieën als de kamsa- lamander en de rugstreeppad", vertelt Bregje van Gils van de Dienst Landelijk Gebied, de rijksdienst die de regie van het project voert. Het is de bedoe ling in het najaar van 2005 te be ginnen met de aanleg van een dorpswei tussen Zaamslag en de Groeneweg. Het gaat om de aan plant van ruim 25 hectare bos. Daardoor ontstaat een groene verbinding met het Gat van Pin te. De wandelroute van Zaam slag naar de Kraagbrug is straks drie kilometer lang. Advertentie In Zaamslag wordt de verbindende voetgangersbrug geplaatst. foto Peter Nicolai foto Wim Kooyman verlicht waren, brandden her en der vuurkorven waarvan vanwe ge het koude weer de bezoekers af en toe dankbaar gebruik maakten om op te warmen. Streekmuseum Plet Land van Axel had samen met de Axelse molen haar deuren tijdens de Kerstnachtmarkt opengesteld voor het publiek. In het museum werd opnieuw de tentoonstelling Axelaars te rug naar school getoond. Die be vat ruim honderd schoolfoto's vanaf begin 1900 tot de jaren '90 en werd druk bezocht. (Advertentie) DDELBURG - De Middel de politierechter heeft giste- een 41-jarige Vlissinger vrij sproken van verduistering. man had vorig jaar met een ikpas van het Goese bedrijf larvoor hij werkte 2750 euro ind. Het bedrag was niet te- Je vinden in de administra- Het geld werd in een geld- jegedaan. De kasstaat werd |ens verdachte eens per zes bopgemaak, zodat er geen itrole was. De politierechter en'de dat er een slap kasbe- ïwas. Hij sprak de man vrij Leden van een drumband liepen in toepasselijke kleding door de straten van Axel. door Gino van den Broecke AXEL - Volgens de traditie werd de reeks kerstmarkten in Zeeuws-Vlaanderen geopend in Axel. Gisteravond waren er (Advertentie) NIEUWE AXE geschenkverpakkingen! I voor de feestdagen heeft Axe ®jaar geschenkverpakkingen samen gesteld voor een onweerstaanbaar te effect! Verwen jezelf of een ander eestdagen met één van deze Weidelijke cadeaus. De geschenk- verpakking bevat Axe Showergel en Deo- "1 en is er in drie onweerstaanbare geuren: Touch, Pulse en Africa. Deze en andere Axe cadeaus zijn in december volop verkrijgbaar bij de drogisterij. weer vele bezoekers op de eerste regionale kerstmarkt afgeko men. De dichte mist en de koude temperatuur gaven de kerst markt een extra winterse sfeer. In de Erpelkappersstad werd om 19.00 uur de markt officieel geopend met een demonstratie van de brandweer. Onder het motto 'Vlam in de pan' demon streerden enkele brandweerlie den het effect van een glas wa ter in een frietpan: een metersho ge steekvlam. Aan het Szydlowskiplein werd vervolgens door burgemeester J. Lonink en voorzitter A. Luij- tjens van ondernemersvereni ging Axclusief de gloednieuwe website www.axel.nl. officieel gelanceerd. Op het plein en in de winkelstra ten stonden weer talloze kraam pjes, waar door de handelaren allerlei verschillende (kerst)pro- ducten aan de bezoekers werden getoond en verkocht. Door de Axelse straten reed een arrenslee en kinderen konden een ritje maken op twee kleine paardjes. Ook liepen er een paar ezels aan de hand van een kerst man door de Axelse straten. En kele dweilbandjes waaronder Boavista uit Kloosterzande en showband New Adventure zorg den voor de muzikale omlijs ting. In de straten, die sfeervol

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41