Nieuw voetveer voor Hansweert WAO? Geef mij liever een geschilde haan! U kunt nü iets doen voo PZC Plannen voor Goes' paardencrematorium Polychroom porselein in trek bij veiling Werksaam vindt klimaat Welzijnshui niet meer werkbaar ANGO maak(t) beter leven mogelijk! Rederij Denick uit Terneuzen wil boot exploiteren Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip. Doneer uw bijdrage op giro 145. vrijdag 10 december 2004 door Rob Paardekam HANSWEERT - Rederij Denick uit Terneuzen is in beeld voor de exploitatie van een nieuw toe ristisch fietsvoetveer tussen Perkpolder en Hansweert. Die laatste plaats krijgt van de stich ting Fiets een rondje met het pondje de voorkeur boven Krui- ningen. De stichting heeft na het gereed komen van de Westerscheldetun- nel onderzoek gedaan naar de mogelijkheden voor een toeris tische fietsvoetveer tussen Perk polder en Hansweert of Kruinin- gen. Kruiningen is inmiddels af gevallen, omdat de voormalige veerhaven de bestemming na tuurgebied heeft gekregen en af meren met een veerboot zodoen de niet meer mogelijk is. De stichting Fiets een rondje met het pondje heeft met Rijkswater staat nog gezocht naar een ande re aanleglocatie in de omgeving van Kruiningen, maar die is niet gevonden. Daarom gaat een eventuele nieu we veerdienst tussen Perkpol der en Hansweert varen. Waar schijnlijk zal de boot straks aan leggen in de voorhaven, nabij het buitendijks gelegen praat- door Freek Janssen GOES - Paardenliefhebbers kunnen hun lievelingsdier over een tijdje misschien laten creme ren in Goes. J. de Kok, een im- en exporteur in paardenvlees uit Kapelle, heeft een vergun ning aangevraagd voor een paar- dencrematorium aan de Li- vingstoneweg. De Kok was vier jaar geleden ook al betrokken bij plannen voor een dergelijk crematorium, toen nog met het bedrijf Slacht huis De Kok uit Wolphaarts- dijk. Inmiddels heeft J. de Kok zijn eigen handel in. paarden vlees in Kapelle, zijn broer is verder gegaan met het slacht huis. Het idee voor een paardencrema- torium werd destijds geboren, omdat het slachthuis veel nood- slachtingen verrichtte. De mees te paarden worden niet voor het vlees gehouden, maar voor de liefhebberij. Eigenaren zien hun overleden dier liever niet in de vleesverwerking belanden, of af gevoerd worden via een destruc tiebedrijf. Toen in 2001 door een wetswijzi ging paarden de status van huis huis. Langs die locatie loopt een verhard pad dat geschikt is voor fietsers en voetgangers. Een af- meervoorziening is nog niet aan wezig. De aanleg daarvan gaat waarschijnlijk tussen de één en twee ton kosten. Ook in Perkpol der moeten dergelijke kosten worden gemaakt. Rederij Denick uit Terneuzen heeft zich bereid getoond om de nieuwe veerdienst in de vaart te brengen. Het zou een verster king kunnen zijn voor de be staande dienst tussen Terneu zen en Hoedekenskerke. Die wordt ook door Denick geëxploi teerd, maar heeft de laatste ja ren steeds minder passagiers. In 1998 maakten nog 5200 mensen de oversteek, terwijl dat aantal dit jaar nog maar 1260 bedroeg. Als er straks in de zomermaan den ook een boot vaart tussen Hansweert en Perkpolder, kun nen mensen weer een niet al te lang fietsrondje met twee over steken maken. De stichting Fiets een rondje met het pontje heeft berekend dat de nieuwe veerdienst op jaarbasis zo'n 36.000 euro gaat kosten. Om geen verlies te lijden, moeten er per dag ongeveer honderddertig mensen meevaren. Omdat het lang niet zeker is dat dat aantal wordt gehaald, vindt de stich ting dat de lokale of provinciale overheid zich garant zou moe ten stellen voor een eventueel verlies. Reimerswaal wil dat vooralsnog niet doen. Ze wacht eerst af of de provincie het risi co wil dragen. Ook de kosten voor de aanlegvoorzieningen wil Reimerswaal, net als Hulst overigens, niet op zich nemen. Daarvoor verwijzen beide ge meenten naar allerlei subsidie mogelijkheden, bijvoorbeeld in Brussel of bij Vitaal Platteland. Overigens heeft ook rederij Dijk huizen in Vlissingen interesse ge toond in de exploitatie van een veer tussen Perkpolder en Hans weert. Dijkhuizen heeft al een fietsvoetveer tussen Veere en Kamperland. Dat maakt ook deel uit van het netwerk Fiets een rondje met het pontje. dier kregen, mochten de dieren ook gecremeerd worden. De broers van het slachthuis zagen een kans en dienden een plan in bij de gemeente Goes voor een paardencrematorium. Ook die zag het idee wel zitten. De gemeente was bereid het be stemmingsplan te wijzigen om een paardencrematorium moge lijk te maken. In 2002 zagen de broers toch maar af van de inves tering. Het was niet zeker dat er genoeg belangstelling zou zijn voor het cremeren van paarden. Bovendien moest er een peperdu re gasleiding worden aangelegd naar de Oude Veerweg in Wolphaartsdijk, voor de oven. Nu probeert J. de Kok het dus opnieuw. Hij heeft een vergun- ningsverzoek ingediend. Het be stemmingsplan van bedrijventer rein De Poel-II, waar de Li- vingstoneweg in ligt, moet gewij zigd worden. Goes heeft daar geen moeite mee, omdat De Kok heeft beloofd dat het gebouw geen rookwolken of geurtjes zal opleveren. Bovendien zal aan de buitenkant niet te zien zijn dat er een paardencrematorium in het pand zit. De Kok moet ook een milieuvergunning aanvra gen bij de provincie Voor de collectie Chinees en Japans aardewerk bestaat veel belangstelling. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - „Duizend vijfhonderd, wie biedt meer? Duizend zeshonderd, nie mand meer? Duizend zeshonderd!" En dat voor een porseleinen hengselkannetje, mét slijtage. Even met je gedachten afdwalen is er niet bij, donderdag in het Zeeuws Veilinghuis in Middelburg. Dan is veilingmeester Luc de Bakker toch al gauw drie vazen verder. Zelfs terwijl hij zich van zijn jas ontdoet, blijft hij veilen. Zo is er het hengselkruikje dat hij binnen en kele seconden van tachtig naar 380 euro weet te brengen. Het polychrome porselein doet het goed, de Chinese sloffen wat min der. Maar over het algemeen is het een bie den van jewelste. Naast algemene kunst en antiek komt een collectie Chinees en Japans porselein onder de hamer. Dat is te zien aan het publiek. Achterin de zaal zitten vooral Aziatisch ogende liefhebbers. Eén ervan lijkt zo fanatiek zijn culturele erfgoed te wil len terugkopen, dat hij zijn blauwe kaart bij een achttiende-eeuwse uitgesneden kokos noot uit China, continu de lucht inhoudt. Tot hilariteit van de zaal. Want hij geeft er 420 euro voor, terwijl de richtprijs slechts een achtste daarvan was. De zaal ligt van dubbel van het lachen wan neer een man zich uitrekt en ogenschijnlijk biedt op een houten lakstempel. „Snel, om laag, je bent aan het bieden", sist zijn echt genote. En de veilingmeester gaat door. „Een porseleinen schemerlamp in de vorm van een boomstam, wie biedt meer dan tach tig euro, daar kun je niet voor in het donker zitten, vijfentachtig euro, stop er een spaar lamp in, negentig euro, mooi onder de kerst boom, niemand méér... Tussen de middag- en de avondveiling maakt Jeroen de Kuyper de balans op. De taxateur is tevreden. „De goede stukken gaan voor hoge prijzen weg. Sommige stuk ken zijn niet verkocht, maar het gros gaat ver boven de taxatiewaarde de deur uit. Vol gend jaar doen we het weer." door Melita Lantinq ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland is afspra ken niet nagekomen en daarom is de stichting Werksaam uit het Welzijnshuis gestapt. „In het be lang van de klant en in het be lang van de werknemer", legt voorzitter H. Top uit. Top kwam gisteravond naar het raadsledenspreekuur om uit de doeken te doen waarom het alle maal zo gelopen is. „Mijn doel is de raadsleden juist te informe ren", zegt hij. Stichting Werk saam verzorgt voor de gemeente de sociale activering van langdu rig werklozen en de vrijwilligers- centrale. De vrijwilligerscentra- le zou oorspronkelijk in het Wel zijnshuis worden opgenomen. Dit driejarig project loopt offici eel af op 1 februari 2005. Maar omdat het project een jaar latei- begonnen is, is er nog geld over en (zo stelt de rijksoverheid) kan het project nog met een jaar verlengd worden. Geschrapt Onlangs werd echter bekend dat de gemeente de vrijwilligerscen- trale met ingang van het komen de jaar geschrapt heeft. Er is geen geld meer voor gereser veerd en ook is deze taak uit het functieboek van het Welzijns huis geschrapt. Top stelt dat de gemeente hier mee in strijd met afspraken han delt. Volgens hem is afgespro ken dat de medewerkers van al le deelnemende clubs aan het Welzijnshuis mee kunnen naar de nieuwe organisatie, met uit zondering van het Leger des Heils. De medewerker van Werk saam komt echter niet voor in het functieboek. Dit geldt niet voor de sociale ac tivering, want die taak valt niet onder het Welzijnshuis maar on der sociale zaken. Stichting Werksaam wil deze taak ook in de toekomst graag uitvoeren, al of niet binnen het Welzijnshuis. In januari volgt hiervoor een openbare aanbestedingsprocedu- Tijdens het spreekuur fe er meer aan de hand is. Dj houdingen tussen het bj van Werksaam en de stuun Welzijnshuis zijn al langer stig verstoord. In febnüi het afgelopen jaar lag tK stuur van Werksaam oveé met de twee toenmalige^ mers. Dit resulteerde in oq voor beide personeelsleden kwestie die slecht is geval het gemeentehuis, zo blijfe een e-mail waaruit Top jfo „Ik verzoek jullie (het te van stichting Werksaam. i in overweging te nemen ten treden. Mochten jullie inè dige weigerachtige houding harden, dan zal ik kijkend juridische stappen kanonó; men." Top wil onder andere hig duidelijk maken aan deraj den dat het stichtingsba gezien alles wat er geb geen andere keuze had stappen. Hij stelt" dat hi tingsbestuur dit betreur graag beide taken had o« dragen aan het Welzijnshuis Of het betoog van de voona ook effect heeft, is nog nis delijk. Raadsleden gaantiij het spreekuur niet in disc: Volgende week done de kwestie aan de orde mi meenteraad omdat daar brief van stichting Weris op de agenda staat. Thuiszorg in rai beste werkgeva MIDDELBURG - Hè Walcheren van Zorgstroomii nomineerd voor de titel b werkgever 2004. Op 12 ja: zal de jury één van de 16fis ten 'overvallen' en d schouderklopje - overhauls Alleen bedrijven die d werknemers genomineerd i den, doen mee. De werkna moeten hun bedrijf o_ tal punten beoordelen ena ven waarom juist hun m ver in aanmerking kom's een schouderklopje. "Ten onrechte zijn honderdduizenden arbeidsgehandicapten afgeschreven. Ze kunnen werken en willen werken. Maar dan moet er wel passend werk voor ze zijn. Plus inkomenszekerheid als het echt niet langer lukt. Ik wil zeggenschap over mijn leven. Ik sta niet graag aan de kant. Dus ben ik ANGO-lid. De Algemene Nederlandse Gehandicap ten Organisatie (ANGO) is de grootste belangenorganisatie van, voor en door mensen met een functiebeperking of chronische ziekte. Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belastingterug- gave, uitkeringen, zorg en hulp, woning aanpassingen, vervoer of lotgenoten contact... Kom op voor je belangen! Word nu lid! (Handicap.nl is de fondsenwervingsorganisatie van ANGO, kijk op www.handicap.nl voor meer informatie) Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 Fax (033) 465 43 53 Internet: www.ango.nl E-mail: info@ango.nl Op het Zonnebloem vakantieschip beieven jaarlijks bijna 3.000 ernstig zieke of gehandicapte passagiers een week lang de vakantie van hun leven. Na 20 jaar intensieve vaart is ons schip echter dringend aan vervanging toe. Een nieuw vakantieschip kost 14 miljoen euro. Een gigantisch bedrag, waarvoor we een beroep doen op alle inwoners van Nederland. Samen kunnen we dit schip bouwen! Doe mee! Namens onze passagiers: hartelijk dank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 38