F Nieuw voetveer voor Hansweert PZC Alcoholtest voer voor discussie Gratis zakjes voor hondenpoep Plannen voor Goes' paardencrematorium Rederij Denick uit Terneuzen wil boot exploiteren Verleiding tijdens de kerstdagen kidsweek, de tienerkrant VOOR jonge mensen van 10-15 jaar! verkoop! Schuurtjes Banjaard moeten weg Vergunningparkeren Oostwal weg Gemeente stopt inzameling grofvuil Goes in actie voor plan De Groene Loverboy richt zich op dorpen zeeuwse almanak Horen hijactie: 0113-315649 ËlTedactie®pzc-nl Postbus 31,4460 AA Goes KTMidden-Zeeland: 0113-315520: luwVlaanderen: 0114-372770; jponaal: 020-4562500. 10 december 2004 vrijdag 10 dec editie Bevelanden-Tholen «ANSWEERT - Rederij Denick ijil Terneuzen is in beeld voor ijeexploitatie van een nieuw toe- (stisch fietsvoetveer tussen iérkpolder en Hansweert. Die &atste plaats krijgt van de stich ting Fiets een rondje met het pondje de voorkeur boven Krui- uingen. Be stichting heeft na het gereed komen van de Westerscheldetun- e| onderzoek gedaan naar de ogelijkheden voor een toeris- ische fietsvoetveer tussen Perk- lolder en Hansweert of Kruinin- Kruiningen is inmiddels af vallen, omdat de voormalige lerhaven de bestemming na- waarschijnlijk tussen de één en twee ton kosten. Ook in Perkpol- der moeten dergelijke kosten worden gemaakt. Rederij Denick uit Terneuzen heeft zich bereid getoond om de nieuwe veerdienst in de vaart te brengen. Het zou een verster king kunnen zijn voor de be staande dienst tussen Terneu zen en Hoedekenskerke. Die wordt ook door Denick geëxploi teerd, maar heeft de laatste ja ren steeds minder passagiers. In 1998 maakten nog 5200 mensen de oversteek, terwijl dat aantal dit jaar nog maar 1260 bedroeg. Als er straks in de zomermaan den ook een boot vaart tussen Hansweert en Perkpolder, kun nen mensen weer een niet al te lang fietsrondje met twee over steken maken. De stichting Fiets een rondje met het pontje heeft berekend dat de nieuwe veerdienst op jaarbasis zo'n 36.000 euro gaat kosten. Om geen verlies te lijden, moeten er per dag ongeveer honderddertig mensen meevaren. Omdat het lang niet zeker is dat dat aantal wordt gehaald, vindt de stich ting dat de lokale of provinciale overheid zich garant zou moe ten stellen voor een eventueel verlies. Reimerswaal wil dat vooralsnog niet doen. Ze wacht eerst af of de provincie het risi co wil dragen. Ook de kosten voor de aanlegvoorzieningen wil Reimerswaal, net als Hulst overigens, niet op zich nemen. Daarvoor verwijzen beide ge meenten naar allerlei subsidïe- ineren met een veerboot zodoen de niet meei- mogelijk is. De lichting Fiets een rondje met (et pondje heeft met Rijkswater staat nog gezocht naar een ande- ïaanleglocatie in de omgeving pKruiningen, maar die is niet jvonden. jaarom gaat een eventuele nieu we veerdienst tussen Perkpol- ;r en Hansweert varen. Waar- ihijnlijk zal de boot straks aan eggen in de voorhaven, nabij iet buitendijks gelegen praat- jiuis. Langs die locatie loopt een erhard pad dat geschikt is voor hetsers en voetgangers. Een af- ieervoorziening is nog niet aan- teig. De aanleg daarvan gaat (Advertentie) Benieuwd hoe dit jaar onze taal eruit ziet met kerst en Md nieuw, welke menu's ij weren en hoe de band speelt? üelU alvast voor meer informatie of om te reserveren 1e kerst €59 2e kerst €64 Oudjaarsavond 69 NIEUW NIEUW NIEUW Nieuwjaarsbrunch 19,50 p.p. op 01-01-05 j Als u uw diner boekt vóór '15december ontvangt u 10% korting op bovenstaande prijzen! Westduin 1 Koudekerke (Dishoek) T. 0118-552510 F. 0118-552776 www.westduin.nl westduin@zeelandnet.nl GOES - Elke keer als de gemeente Goes een praata vond houdt, hoopt ze het met de bewoners over in haar ogen belangrijke zaken te hebben, maar waar gaat het doorgaans over: hondenpoep. Goesenaren kla gen steen en been over rokende drollen op het trottoir of op veldjes waar regelmatig kinderen spelen. Met het plaatsen van hondenpoepbakken en gratis zakjes hoopt de gemeente de overlast grotendeels te beper ken. De wijken Goes-Oost en Overzuid hebben met respectievelijk zes en drie bakken de primeur. Ze zijn betaald uit het wijkbudget. Voor de hondenbezitters verandert er overigens niet veel. Zij waren ook zonder de bakken al verplicht de drollen van hun huisdier op te ruimen, als die voor hinder zorgen. Op basis van de algemene plaatselijke verordening (apv) kan de politie optreden tegen mensen die dat niet doen, maar in de praktijk worden er nauwelijks boetes uitgeschreven. foto Willem Mieras (Advertentie) NIEUWE AXE geschenkverpakkingen! il voor de feestdagen heeft Axe dit jaar geschenkverpakkingen samen gesteld voor een onweerstaanbaar Axe effect! Verwen jezelf of een ander met één van deze verleidelijke cadeaus. De geschenk verpakking bevat Axe Showergel en Deo- spray en is er in drie onweerstaanbare geuren: Touch, Pulse en Africa. Deze en andere Axe cadeaus zijn in december j de drogisterij. ''"Ie weekkrant KidsWeek worden lafjeikfc^ -^1 ïtel "Pressante en leuke onderwer- MMÉiylf l' li h^nde^ Het nieuws in mijn l (heats voor games. Ook zijn er weke- '|ks leuke quizzen en prijsvragen met s "Mie prijzen, En KidsWeek heeft een «Me nieuwssite www.kidsweek.nl Itftfltel r fi W »ij VOor voordelig abonnement naar www.kidsweek.nl «««www ^Hkrant voor jonge mensen. q® jgj® ajïfi titels e/) door Freek Janssen GOES - Hoeveel alcohol drinkt een jongere in de leeftijd van 15 tot 25 jaar gemiddeld per week? Maar acht glazen? Patrick ge looft er niets van. „Tel maar eens uit wat je alleen al in het weekend drinkt", denkt hij hard op. Het is één van de vragen uit een kennistest van het Zeeuws Con- sultatieBureau Alcohol en Drugs (ZCAD). Zes jongeren gin gen gisteravond een paar cafés in Goes langs om met de fre quente kroegbezoekers een ken nistest over alcohol door te ne men. Het doel: bewust maken van de gevaren van alcohol. In een opvallende trui met de tekst 'Drank, de Kater komt la ter' stappen de vrijwilligers de kroegen binnen. De winkels gaan net sluiten, de café's begin nen langzaam vol te lopen. Een groepje jongens krijgt een kaartje met negen meerkeuze vragen onder de neus. 'Hoe word je sneller nuchter? a. Door te eten, te bewegen, koffie te drinken of in de frisse lucht te lopen; b. Door over te geven; c. Geen van de bovenstaande ant- (Advertentie) CC vrijdag en zaterdag gesloten LU in voorbereiding op de 14 december woorden klopt.' Voer voor dis cussie, natuurlijk. Het goede antwoord is c, maar dat vindt lang niet iedereen. Pa trick, een frequent bezoeker van café Matisse en zelf werkzaam in de horeca, weet het het zeker. „Als ik 's avonds voordat ik naar bed ga een glas water drink, word ik weer nuchter." Ook over de vraag hoeveel gla zen alcohol nodig zijn om je be oordelingsvermogen af te laten nemen, wordt stevig gedebat teerd. Volgens het ZCAD ge beurt dat al na twee glazen. Maar antwoord c klinkt erg aan lokkelijk: 'Dat verschilt per per soon, het ligt eraan hoe goed je tegen alcohol kunt'. „Ik heb een keer gezien dat ze bij iemand zo'n blaastest afnamen. Pas bij negen glazen sloeg hij aan." Patrick maakt de test met een aantal vrienden, onder wie Jac- co. „Als je alle vragen goed hebt, ben je geen alcoholist", grapt ie mand. Hoe meer vragen je goed hebt, des te mooier de prijs die je wint. Voor wie er niet zo veel van bakt, is er een troostprijs. Patrick heeft zes van de negen vragen fout, Jacco vier. Ze mo gen kiezen tussen een lichtgeven de ketting en een condoom. „Het meest verbaasd ben ik over die vraag hoeveel jongeren gemiddeld drinken", vertelt Jac co achteraf. „Dat er zo weinig gezopen wordt." Antwoord a en b leken waarschijnlijker, 37 of 20 gla zen in de week. „Ik vind die actie prima hoor", zegt Patrick. „Maar het is een beetje overbodig. Als je te veel gezopen hebt, dan zegt de bar man gewoon: 'Je krijgt niks meer.' Dat doe ik bij mijn vrien den ook." Patrick en Jacco filo soferen nog wat na over alcohol. En daarmee bereikte het ZCAD precies wat het wil. mogelijkheden, bijvoorbeeld in Brussel of bij Vitaal Platteland. Overigens heeft ook rederij Dijk huizen in Vlissingen interesse ge toond in de exploitatie van een veer tussen Perkpolder en Hans weert. Dijkhuizen heeft al een fietsvoetveer tussen Veere en Kamperland. Dat maakt ook deel uit van het netwerk Fiets een rondje met het pontje. Café - Week menu 22,so Maand menu 25,°° Surprise menu 30,00 Kom en ontdek. Kijk en geniet Boulevard Bankert 282 4382 AC Vlissingen T: 0118 41? 900 M: 0620 4332 15 KAMPERLAND - Schuurtjes die zonder bouwvergun ning zijn opgetrokken in vakantiepark Noordzee Residen ce De Banjaard in Kamperland moeten binnenkort weer worden afgebroken. Burgemeester en wethouders van de gemeente Noord-Be veland zijn van plan om handhavend te gaan optreden. Om hoeveel illegale bergingen het gaat, kon een woord voerder van de gemeente Noord-Bevel and gistermiddag niet zeggen, omdat er eerst een inventarisatie moet wor den uitgevoerd. GOES - Het Goese college van b en w heeft een definitief besluit genomen over het vergunningparkeren aan de oostkant van de binnenstad. Het vergunningparkeren aan de Oude Singel en de Albert Joachimikade blijft gehand haafd, maar verdwijnt aan de Oostwal tegenover bakkerij Joosse. Het dagelijks gemeentebestuur van Goes wilde eerst het vergunningparkeren op alle drie parkeerterreinen schrap pen om meer ruimte te scheppen voor automobilisten die de binnenstad bezoeken. Onder druk van met name bewo ners van de Oude Singel zijn b en w daarop teruggeko men. WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland stopt hoogstwaarschijnlijk volgend jaar maart met het ophalen van grofvuil. Vanaf die datum kunnen de eilandbewoners hun afval naar de nieuwe milieustraat in Wissenkerke brengen. Het kringloopcentrum wordt naar verwachting half fe bruari opgeleverd. Burgemeester en wethouders overwe gen nog om na opening van de milieustraat eens per kwar taal een betaalde inzamelroute in stand te houden voor mensen die geen kans zien om hun grofvuil zelf weg te brengen. GOES - De gemeente Goes gaat er alles aan doen om de bouw van twintig appartementen aan de Oostsingel, op de oude plek van Volvo-garage De Groene, toch mogelijk te maken. Goes gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de Mid delburgse rechtbank waarin tegenstanders van het zeven tien meter appartementengebouw gelijk kregen. Ook gaat de gemeente het bestemmingsplan voor de locatie 'repare ren', zoals wethouder M. 't Hart (PvdA, ruimtelijke orde ning) het gisteren uitdrukte. Tegenstanders vinden de nieuwbouw te hoog. door Freek Janssen GOES - Paardenliefhebbers kunnen hun lievelingsdier over een tijdje misschien laten creme ren in Goes. J. de Kok, een im- en exporteur in paardenvlees uit Kapelle, heeft een vergun ning aangevraagd voor een paar dencrematorium aan de Li- vingstoneweg. De Kok was vier jaar geleden ook al betrokken bij plannen voor een dergelijk crematorium, toen nog met het bedrijf Slacht huis De Kok uit Wolphaarts- dijk. Inmiddels heeft J. de Kok zijn eigen handel in paarden vlees in Kapelle, zijn broer is verder gegaan met het slacht huis. Het idee voor een paardencrema torium werd destijds geboren, omdat het slachthuis veel nood- slachtingen verrichtte. De mees te paarden worden niet voor het vlees gehouden, maar voor de liefhebberij. Eigenaren zien hun overleden dier liever niet in de vleesverwerking belanden, of af gevoerd worden via een destruc tiebedrijf. Toen in 2001 door een wetswijzi ging paarden de status van huis dier kregen, mochten de dieren ook gecremeerd worden. De broers van het slachthuis zagen een kans en dienden een plan in bij de gemeente Goes voor een paardencrematorium. Ook die zag het idee wel zitten. De gemeente was bereid het be stemmingsplan te wijzigen om een paardencrematorium moge lijk te maken. In 2002 zagen de broers toch maar af van de inves tering. Het was niet zeker dat er genoeg belangstelling zou zijn voor het cremeren van paarden. Bovendien moest er een peperdu re gasleiding worden aangelegd naar de Oude Veerweg in Wolphaartsdijk, voor de oven. Nu probeert J. de Kok het dus opnieuw. Hij heeft een vergun- ningsverzoek ingediend. Het be stemmingsplan van bedrijventer rein De Poel II, waar de Li- vingstoneweg in ligt, moet gewij zigd worden. Goes heeft daar geen moeite mee, omdat De Kok heeft beloofd dat het gebouw geen rookwolken of geurtjes zal opleveren. De Kok moet ook een milieuver gunning aanvragen bij de pro vincie. TERNEUZEN - Het preventie project tegen loverboys in de ge meente Terneuzen is succesvol gebleken, maar waarschuwen blijft een vereiste. De voorbije maanden nam de loverboy-pro blematiek weer toe. Vooral in omliggende dorpen. De gemeente Terneuzen zette vo rig jaar in samenwerking met middelbare scholen, de Kinder bescherming, politie, Algemeen Maatschappelijk Werk Zeeuws- Vlaanderen, het Zeeuwse Jeugd zorgbureau en de GGD een voor lichtingsproject. Het project moest scholieren waarschuwen voor loverboys, die zich richten op jonge, vaak labiele meisjes. Eerst worden de meisjes in de watten gelegd met mooie woor den en dure cadeaus, maar later volgt gedwongen prostitutie. Preventiecoördinator C. Toore- naar: „Het aantal meldingen is erg afgenomen, maar we krijgen signalen dat de problematiek zich van de schoolomgeving ver plaatst naar de omliggende dor pen. De boodschap blijven her halen, is daarom een vereiste." Goese cafébezoekers buigen zich over de kennistest van het ZCAD. Een vrouw belde deze week naar een bedrijf in Terneuzen. Na twee belsignalen werd de hoorn van de haak geplukt, waarna bij wijze van welkom de naam van het concern en die van de werknemer in rap tempo klonken. Daar had de vrouw niet op gerekend. „Wacht even", vroeg zij, „ik doe even mijn gehoorappa raat in. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31