Zeeuws dartteam is een feit Schaats vriendinnen gaan op recordjacht PZC Silverstone nog vijf jaar zeker van Formule 1 Engeland scoort honderd procent Goverse is favoriet voor schaatstitel Vechtersbazen NBA worden ook vervolgd 23 Hoenselaar haakt af Bouwmateriaal voor Ron Jans Fortis stuit op OA en Rohda Hockeyclinic Janneke Schopman Bever Boys 2 uit de competitie Schumacher tekent bij Shimano vrijdag 10 december 2004 .jnnrRaukeBoersma GOES - De streefdatum van 1 ja nuari wordt vermoedelijk niet gehaald. Maar het is inmiddels wel zeker dat er een Zeeuws dartteam komt, dat kan beschik ken over een jaarbudget van 50,000 euro en waarvan Karin Krappen het bekendste lid is. •peVlissingse nummer twee van Nederland krijgt in ieder geval gezelschap van de mannen Pas cal Swarts, Simon Sijbrands en •haar echtgenoot Cees van Leeu wen en van jeugdspeler Pieter Otten. Daarnaast zoekt Jürgen rDingemanse, initiatiefnemer van het project dat tot doel heeft het niveau van de dart- sport in de provincie Zeeland op •te krikken, nog een tweede jeeuwse wouw en zijn er al ge sprekken geweest met een twee- „We zijn momenteel heel druk •met het oprichten van een stich ting, onder wiens vlag het team gaat opereren en met het ver richten van allerhande verplich te administratieve handelingen 'voordat het team werkelijk van .start kan", vertelt Dingemanse. „Bovendien moet er een stich- ir komen. Voorlopig Karin Krappen zullen we dat vanuit de Zeeuw se dartsfederatie invullen, met daarbij één persoon die de belan gen van de sponsors behartigt." „Al met al is er dus nog veel werk te doen. Het zou mooi zijn als Karin Krappen al tijdens de Lakeside World Championship (die op 1 januari begint in het Engelse Frimley Green) namens het team kan uitkomen, maar het is nog maar de vraag of we die datum halen." Aanvankelijk was het de bedoe ling ook Francis Hoenselaar, de nummer één van Nederland, bij het team te halen. Zij is welis waar geen Zeeuwse, maar haar aanwezigheid zou het team wel een publicitaire meerwaarde ge ven. „Maar de onderhandelin gen met Francis zijn stukgelo pen", meldt Dingemanse. „Zij wilde meer dan de sponsor wil de bieden. En ach, zo'n ramp is dat nu ook weer niet. Het is ten slotte een Zeeuws team." Karin Krappen reageert ver heugd op het nieuws dat het Zeeuwse team er definitief komt. „Daarmee ben ik in één klap uit de financiële zorgen voor de komende jaren", zegt de 31-jarige Vlissingse, die met haar nieuwe ploeggenoten een contract voor drie jaar met een optie voor nog eens twee jaar voorgeschoteld zal krijgen. „De rust die hierdoor onstaat, zou mijn spel wel eens ten goede kunnen komen. Maar laat ik vooral niet te vroeg juichen. Ik geloof het pas echt als alle hand tekeningen zijn gezet." Het is nog onbekend welke spon- sornaam of -namen de shirts van het nieuwe Zeeuwse dart team zullen sieren. Dat zal het bedrijf waarmee Jürgen Dinge manse zaken doet pas later be kendmaken. door Peter van Duyl DEN HAAG - Engeland is de grote winnaar van de eerste fase van de Champions League, die deze week werd afgerond. Nu de zwakke broeders definitief hebben moeten afhaken en het keurkorps van Europa nog maar uit zestien ploegen bestaat, is het Premiership nog met vier ploegen vertegenwoordigd, een score van honderd procent. De Engelse eer wordt hoogge houden door Arsenal, Chelsea, Liverpool en Manchester Uni ted. Het is voor het eerst sinds er 32 teams aan de Champions League deelnemen - seizoen 1999-2000 - dat allevier de En gelse ploegen de openingsfase overleven. Eerder slaagden al leen Spanje (2002-2003 en 2003-2004) en Italië (2002-2003) erin om volledig ongeschonden te overwinteren. Heel voorzichtig brokkelt de Spaanse overheersing van het Europese voetbal verder af. Sinds 1999 waren steeds mini maal drie ploegen van onder de Pyreneeën vertegenwoordigd bij de laatste zestien, in 2000 lever de Spanje zelfs drie van de vier halve-finalisten. Nu hebben al leen Barcelona en Real Madrid een plaatsje bij de laatste zes tien weten te bemachtigen en de ploeg uit Madrid slaagde er pas op de laatste speeldag (3-0- winst bij AS Roma) in zich van de knagende onzekerheid over haar Europese toekomst te ont doen. Duitsland beleeft vooralsnog een zeer succesvol Champions League-jaar met drie ploegen in de achtste finales: Bayern Mün- chen, Bayer Leverkusen en Wer- der Bremen. Ook Italië heeft drie vertegenwoordigers bij de laatste zestien. De afgelopen maanden is weer eens duidelijk geworden hoe groot het gat is tussen de vijf grote competities van dit conti nent en de rest van voetballend Europa. Duitsland, Engeland, Frankrijk, Italië en Spanje zijn samen goed voor veertien van de zestien kanshebbers op de be langrijkste prijs in het club voet bal. Slechts twee teams uit kleinere competities hebben zich daartus sen weten te wurmen: FC Porto en PSV. In 2000 en 2001 waren tien verschillende landen verte genwoordigd bij de laatste zes tien, nu dus nog maar zeven. Overigens bewees Porto vorig seizoen dat geen enkele ploeg zich na de winter kansloos hoeft te voelen door de Champions League te winnen. PSV is voor het eerst in zijn his torie vertegenwoordigd in de tweede ronde van de Champions League. In de meest recente ge schiedenis van het kampioenen bal gingen namens Nederland Feyenoord ('99-'00) en Ajax ('01-'02) de formatie van Guus Hiddink voor. Startpremie Met plaatsing voor de volgende ronde deed PSV ook in finan cieel opzicht goede zaken. Bo venop de startpremie van twee miljoen euro en de wedstrijdbo nussen verdienden de Eindhove- naren deze week 1,7 miljoen extra. De acht kwartfinalisten ontvangen straks nog eens twee miljoen en de halve finale is goed voor 2,7 miljoen. De verlie zend finalist mag vier miljoen euro bijschrijven en de winnaar van de Champions League krijgt zo'n 6,6 miljoen op zijn re kening gestort. Volgende week vrijdag wordt er in het Zwitserse Nyon geloot voor de eerste knock-outronde van de Champions League. Clubs uit dezelfde competitie kunnen niet tegen elkaar loten, hetzelfde geldt voor ploegen die in de eerste ronde al tegen el kaar speelden. Alle groepswin naars ontmoeten een nummer twee uit een andere poule. De nummers één hebben het voor deel dat ze de eerste wedstrijd uit mogen spelen. Dit alles betekent dat er voor PSV - de nummer twee van pou le E - straks zeven mogelijke te genstanders zijn: AC Milan, AS Monaco, Bayer Leverkusen, Chelsea, Inter Milaan, Juventus en Olympique Lyon. De Eindho- venaren beginnen op 22 of 23 fe bruari dus sowieso met een thuiswedstrijd. De i-eturn is twee weken later. GPD SCHIPBORG - Wat de uitslag van de wedstrijd SC Heeren veen - FC Groningen vanavond ook moge zijn: Ron Jans kan in zijn vrije tijd een schuurtje bou wen. In de nacht van woensdag op donderdag hebben suppor ters van SC Heerenveen zijn tuin in Schipborg volgestort raet allerhande bouwmateriaal. 'Bouwbedrijf' Grutte Pier lever de in de nachtelijke uren onder meer betonmortel, grind, een speciekuip, een troffel en een overall. De ludieke actie van de supporters van Heerenveen is een vette knipoog naar de ver traagde bouw van het nieuwe stadion van FC Groningen. Jans kan in hun ogen met het materi aal een bijdrage leveren aan de nieuwbouw. Of een schuurtje bouwen in zijn eigen tuin. GPD Margot Boer en Sanne van der Star verpulveren eigen toptijden joor Peter van der Hulst HAKBIN - Ze zijn twee exponen ten van een nieuwe generatie. :got Boer en Sanne van der Star bewijzen in Azië dat het niet zo slecht is gesteld met het Nederlandse vrouwenschaatsen. Ze doen op overtuigende wijze mee aan het wereldbekercircuit. En jagen steeds naar nieuwe re- icords. De aanwezigheid van beide .vriendinnen is opvallend. Enke- fe jaren geleden luidde de KNSB nog de noodklok, omdat vele schaatssters vroegtijdig ai- taakten. „Ze keken alleen maar taar de generatie achter Renate iroenewold. In de jongere leef tijdscategorieën zit genoeg ta fent", zegt Boer. .Afgelopen weekeinde in Nagano nverde het tweetal het overtui gde bewijs voor die stelling, narwas op de 1000 meter nooit sneller dan 1 minuut en 22 se- fn de M-Wave dook de [e schaatsster uit rige inwoonster van Rijpwete- ring meer dan een seconde tijd winst op de 500 meter. Met 39.08 reed ze zelfs een nieuw na tionaal juniorenrecord. Die opmerkelijke progressie zorgde ervoor dat het duo in één keer uit de anonimiteit trad. Boer en Van der Star, die al ja ren met elkaar optrekken, be vonden zich tot voor kort in de luwte van de Pannenkoekerij, een commerciële jeugdploeg in Zuid-Holland. Beiden kregen twee jaar geleden een uitnodiging voor Jong Oran je, maar gaven voorrang aan hun studie. De geregelde reizen naar de centrale trainingen za gen ze niet zitten. „Ik had geen zin om een jaar extra over mijn opleiding te doen. Bovendien zit ik best bij mijn ploeg. We krijgen van onze trainers Luud Augustinus en Rinse van Etten genoeg aan dacht", zegt Van der Star, die op de Vrije Universiteit in Am sterdam gezondheidsweten schappen studeert. Groep „Bij de Pannenkoekerij ken je el kaar door en door en dat is toch anders dan dat je naar een groep moet waarvan je de helft van de mensen niet kent", vult Boer aan. Zij volgt aan de Johan Cruijff Academie de opleiding commerciële sporteconomie. Ze beseffen dat de rijders van Jong Oranje meer faciliteiten tot hun beschikking hebben, maar hebben geen spijt van hun beslissing. Ireen Wüst, Annette Gerritsen en Sven Kramer maak ten onder coach Peter Kolder een enorme progressie door, maar in Nagano dichtten Van der Star en Boer het gat met de rijders van Jong Oranje. Plaatste Van der Star zich nog op eigen kracht voor de wereld- Sanne van der Star (links) en Margot Boer zijn de exponenten van een nieuwe schaatsgeneratie. bekers in Azië - ze werd op de NK afstanden vierde op de 500 meter - Boer daarentegen profi teerde van de afzeggingen van Gerritsen en Marieke Wijsman. „Ik dacht dat ik het had verpest. Toen ik hoorde dat ik toch mocht, heb ik er dagen niet van kunnen slapen. Alleen zag ik het nog niet voor me dat tijdens die wedstrijden opeens mijn naam op de televisie verschijnt. Ik was gewend om thuis naar de wereldbekers te kijken." Beiden mochten als bonus ook de 1000 meter rijden. Op grond van hun prestaties op de NK af standen - Boer werd veertiende en Van der Star vijftiende - leek het erop dat ze op die afstand niets te zoeken hadden. „We merken nu dat de internationale concurrentie op de 500 meter groter is. Op de 1000 meter is het makkelijker om mee te ko men", aldus Van der Star. Boer verbaasde in Nagano met haar zevende tijd en Van der Star veroverde voor Harbin op beide afstanden een plekje in de A-groep. Slagen ze erin hun start te verbeteren, dan is er nog veel meer mogelijk. „Ik opende op de 500 meter hoog in de tien seconden en Margot in 11.2. Dat slaat helemaal nergens op. We zaten daarmee bij de langzaam ste rijders." Het is voor de vriendinnen voor het eerst dat ze zo lang voor hun sport van huis zijn. Frouke Oonk werpt zich op als reisleid- ster. „Ze wijst ons de winkels en waar de pinautomaten zijn. Ze is onze moeder. Nagano vond ik heel mooi en de Japanners zijn zeer beleefd. In Harbin is het een beetje het tegenoverge stelde: chaos en de mensen zijn ongeduldig." Van der Star: „Zes tien dagen weg is wel heel lang. Ik ben blij dat we bijna naar huis mogen." Tips Via de e-mail krijgen ze van hun trainers het trainingsprogram ma en aanwijzingen, Aite de Jong neemt in Azië de dagelijk se leiding op zich. „Tegen haar OOST-SOUBURG - In de tweede helft van de veldcompe- titie komen de korfballers van Fortis uit tegen Futura (Den Haag), OA (Arnhem) en Rohda (Amsterdam). Met die drie ploegen maakt de Souburgse formatie uit wie er uit de hoofdklasse degradeert en wie er in blijft. In september debuteerde Fortis in de veldhoofdklasse. Van de zes wedstrijden verloor de ploeg er vijf. Alleen te gen Nic.(17-17) werd een punt gepakt. Fortis eindigde als laatste in de poule van vier en kwam daardoor in de de gradatiepoule terecht. In die degradatiepoule, waarvan de wedstrijden in april en mei worden gespeeld, is alleen de nummer één zeker van lijfsbehoud. De nummer vier degradeert direct. De nummers twee en drie spelen nog een beslissingswed strijd tegen de nummers twee en drie uit de andere degra datiepoule, waarin Deetos, Nic., De Meeuwen en Vada 1925 uitkomen. De winnaars van deze duels mogen nog een jaar in de hoofdklasse blijven GOES - Janneke Schopman verzorgt aanstaande dinsdag 14 december een clinic bij de Goese Mixed Hockey Club (GMHC). De bijeenkomst is bestemd voor jongens en meis jes in de leeftijd van acht tot en met twaalf jaar. Schop man komt uit voor het nationale team en veroverde on langs nog de Champions Trophy. De 27-jarige verdedig ster komt uit voor Den Bosch. Eerder speelde ze voor Rot terdam. De clinic in Goes begint om 16.15 uur en duurt tot 18.15 uur. GOES - Het tweede futsalteam van FCT/De Bever Boys is door de KNVB uit de competitie genomen. De Tilburgse formatie, die bij FM Sranang in de hoofdklasse was inge deeld, kwam dit seizoen verschillende keren met te wei nig spelers of helemaal niet opdagen. De Bever Boys 2 maakte haar reputatie van onbetrouw baar team afgelopen week opnieuw waar, door een kwar tier na aanvang van het duel bij Hans Mol Sport in Dor drecht te arriveren. De scheidsrechter had zijn spullen op dat moment al ingepakt en weigerde het duel alsnog te la ten spelen. Voor de KNVB was dat het teken om het team uit de competitie te halen. FM Sranang speelde eerder dit seizoen een thuisduel met De Bever Boys 2. De Brabanders verschenen met slechts vier spelers in Goes en hadden hierdoor het gehele duel één man minder. Sranang won het duel met 21-3, maar al le resultaten van De Bever Boys 2 zijn nu uit de stand ge schrapt. NIJVERDAL - Het wielerteam Shimano-Van Keulen-Ima- bo Van Buren heeft het Duitse talent Stefan Schumacher voor volgend seizoen vastgelegd. Daarmee is de formatie van Arend Scheppink op zeventien renners gekomen. Schumacher maakte afgelopen seizoen indruk in de Ron de van Beieren, waarin hij een etappezege behaalde. Schumacher geldt als een groot talent in Duitsland. Afge lopen jaar kwam de 23-jarige wegrenner uit voor Team Lamonta, een kleine Duitse formatie. In het Duits kam pioenschap eindigde hij als tweede achter Andreas Klöden. ANP Steven Gerrard (rechts), die hier een overtreding begaat op Anastasios Pantos van Olympiakos Piraeus, schoot Liverpool naar de volgende ronde van de Champions League en bracht het aantal Engelse clubs daarmee op vier. foto Phil Noble/EPA van onze sportredactie LONDEN - Het circuit van Sil verstone is nog zeker vijf jaar to neel van de Grote Prijs van Groot-Brittannië voor Formule 1. Voorzitter Jacky Stewart van de British Racing Drivers Club (BRDC), eigenaren van het cir cuit, maakte gisteren bekend dat er alsnog een overeenkomst is gesloten met formule-1-baas Bernie Ecclestone. Het akkoord komt precies op tijd, want vandaag wordt de de finitieve kalender van 2005 vast gesteld door de internationale automobielfederatie FIA. Ec clestone wilde per se een con tract voor die dag. De GP op Silverstone dreigde te verdwijnen omdat het circuit niet kon voldoen aan de finan ciële eisen van Ecclestone. Ach ter de schermen is lang gewerkt aan een oplossing. Het circuit van Silverstone maakt al sinds de invoering van de Formule 1 in 1950 deel uit van de Grand Prix-cyclus. ANP/RTR van onze sportredactie GOES - Patrick Goverse is de grote favoriet voor het open Zeeuws kampioenschap mara- thonschaatsen. De Kapellenaar won dit seizoen al twee mara thons om de Van Vlietcup in Den Haag. De titelstrijd wordt morgenavond op de kunstijs baan in Breda gehouden. Patrick Goverse moet bij de se nioren A, die vijftig ronden rij den, afrekenen met onder ande ren Niels Goverse, An dries Min- derhoud (Westkapelle), Leon van der Wielen (Zierikzee), Bas- tiaan van 't Westeinde en Maar ten Janse jr. (beiden Wolphaarts- dijk). Bij de masters (veteranen) gaat de aandacht uit naar Flip Salomé uit Breskens, Kees Cijsouw (Groede), Jaap van Ta- tenhove (Axel), Fop Fonteyne (Burgh-Haamstede) en Adriaan Provoost (Domburg). Voor de titelstrijd hebben zich inmiddels al zeventig schaatsers aangemeld. De organisatie is in handen van schaats- en skeeler club de Poel. De eerste wedstrijden beginnen morgen om 21.30 uur. De senio ren en masters komen om 22.30 uur in actie. foto Hielco Kuipers/GPD kunnen we dan zeggen welke on derdelen we precies willen trai nen. Ik geloof dat onze trainers onze prestaties wel leuk vonden, maar we kregen gelijk ook tips. Ik mag niet zoveel met mijn bo venlichaam bewegen, maar ik let daar al drie jaar op. Mis schien dat het komend weekein de lukt", zegt Boer. De goede prestaties leiden niet tot misplaatste arrogantie. Van der Star: „We reden in Nagano op goed en snel ijs. We moeten dus niet gaan denken dat we al tijd zo kunnen schaatsen. We moeten zien hoe het weer in Ne derland gaat. Maar eerst wil ik hier nog twee 39'ers rijden op de 500 meter." GPD van onze sportredactie AUBURN HILLS - Vijf spelers van de Indiana Pacers die half november betrokken waren bij de ongeregeldheden in het duel met de Detroit Pistons, hangen ook celstraffen boven het hoofd. Aanklager David Gorcyca wil het vijftal gestraft zien wegens mishandeling, zoals ook vijf toe schouwers zullen worden ver volgd. Spelers en toeschouwers raakten tijdens de wedstrijd met elkaar slaags. De rechter gaat zich nu buigen over de zaak die de Indiana Pacers al een record aantal schorsingen opleverde. De NBA strafte eer der al fors: Ron Artest is voor de rest van het seizoen (73 wedstrij den) geschorst, Stephen Jackson is voor dertig duels uitgesloten, aanvoerder Jermaine O'Neal voor 25 wedstrijden. Bij de toeschouwers die een ge rechtelijke straf moeten vrezen is de broer van Detroit-center Ben Wallace. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 23