Loverboy richt zich op dorpen 1 Te grote verzame ling? PZC i www.pzc.nl/adverteren U kunt nü iets doen voor de Zonnebloem! Gratis zakjes voor hondenpoep Eis 4,5 jaar cel voor 'vredelievend' deale ledereen kan diabetes krijgen www.habro.info Voorlichting blijft nodig ondanks succes preventieproject Terneuzen weekenddiensten lezers schrijven SMAAKVOL EN EFFICIENT, DA'S L0GUS... Gevraagd: Chauffeur/Monteur «I Kleintjesmarkt vrijdag 10 december 2004 door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het preventie project tegen loverboys in de ge meente Terneuzen is succesvol gebleken, maar waarschuwen blijft een vereiste. De voorbije maanden nam de loverboy-pro blematiek weer toe. Niet zozeer in Terneuzen, maar meer in om liggende dorpen. De gemeente Terneuzen zette vorig jaar in samenwerking met middelbare scholen, de Kin derbescherming, politie, Alge meen Maatschappelijk Werk Zeeuws- Vlaanderen, het Zeeuw se Jeugdzorgbureau en de GGD een voorlichtingsproject op over loverboys. Het project moest scholieren waarschuwen voor dit soort jongens, die zich rich ten op jonge, vaak labiele meis jes. Eerst worden de meisjes in de watten gelegd met mooie woorden en dure cadeaus, maar later worden ze gedwongen tot prostitutie. De werkgroep maakte een fol der en schakelde de theater groep Steil uit Amsterdam in, die scholieren op interactieve wijze bewust maakte van dit soort 'gevaarlijke liefdes'. Preventiecoördinator C. Toore- naar van de Raad van Kinderbe scherming concludeert dat het project succesvol is. „Het is las tig om het resultaat te meten, omdat je niet kan uitgaan van de situatie vóór het preventie project. Het aantal meldingen is in elk geval het laatste halfjaar behoorlijk afgenomen, maar an derzijds krijgen we steeds meer signalen dat de problematiek zich van de schoolomgeving ver- Beuk De kop boven het stukje over het kappen van een boom van ruim honderd jaar oud in de Pijpstraat in Middelburg, 'Kou de oorlog over beuk', was wel goed gekozen .(PZC 30-11). In de koude oorlog was er ook sprake van twee hoofdrolspelers. Een verdediger, die de situatie wilde laten zoals ze was (de Stichting de Tuin van Zeeland) en een te genstander met expansiedrift (de eigenaar van de sauna aan de Dam). De bewoners rond de achtertuin van de sauna zijn te recht boos. Het is ook schanda lig dat de gemeente een kapver- gunning afgeeft voor zo'n prach tige boom, die zogenaamd dreigt om te vallen. Zo ga je niet om met de natuur, vooral niet als je ook nog een gooi wil doen plaatst naar de omliggende dor pen. De boodschap blijven her halen is daarom een vereiste." De gemeente Terneuzen stelde tienduizend euro beschikbaar voor het project, maar wethou der C. Lief ting meldt dat zijn or ganisatie niet voornemens is het project jaarlijks te trekken. „Het is nu aan de onderwijsin stellingen om hiermee verder te gaan. Daarnaast willen we dit project doorspelen naar de pro vincie Zeeland. Dat biedt wel licht ook mogelijkheden voor continuering. Dat de problema tiek zich naar de dorpen ver plaatst, zie ik als een uiterlijk verschijnsel. Het gaat er niet zo zeer om waar ze hun slag slaan, het gaat om het bewustzijn van de kinderen", aldus Liefting. Toorenaar: „We moeten ook niet de illusie hebben dat deze pro blematiek ooit helemaal over is. Ook in plaatsen als Goes, Vlis- singen, Tholen en Oostburg spe len dit soort dingen. Daar waar loverboys slachtoffers denken te vinden, zullen ze natuurlijk zoe ken." Liefting waarschuwt voor een te eenzijdige benadering van de problematiek. „We moe ten ons niet te veel richten op één specifieke bevolkingsgroep in de gemeente. Via voorbeelden zijn we te weten gekomen dat de loverboygroep veel breder is." Toorenaar weet dat de provincie belangstelling heeft voor het project. „In Terneuzen hebben we het wiel uitgevonden. Ner gens anders in Nederland is de preventie op deze manier aange pakt. Ons doel is nu om het niet bij Terneuzen te laten, maar ook in andere Zeeuwse plaatsen aan de slag te gaan." Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. naar een prijs voor de groenste stad van Nederland. Net als de heer Schoote had ik enkele ja ren geleden, toen ik hier kwam wonen, ook het idee dat ik op een bos uitkeek als ik naar bui ten keek. Tot Schoote enkele ja ren geleden, zonder overleg of bericht aan de bewoners, onver wacht een mooie boom in zijn achtertuin liet verwijderen. Na het vervolgens kappen van deze prachtige beuk, die kennelijk in de weg stond, kijk ik alleen nog maar uit op een soort fabriek die sauna heet. Het heeft vol gens hem een berg geld gekost, maar dan bereik je tenminste ook wat. Laten we de eigenaar van de sauna maar beoordelen op zijn daden en niet op zijn woorden. M. Sturm Molstraat 7 Middelburg GOES - Elke keer als de gemeente Goes een praatavond houdt, hoopt ze het met de bewoners over in haar ogen belangrijke za ken te hebben, maar waar gaat het door gaans over: hondenpoep. Goesenaren kla gen steen en been over rokende drollen op het trottoir of op veldjes waar regelmatig kinderen spelen. Met het plaatsen van hon- denpoepbakken en gratis zakjes hoopt de gemeente de overlast grotendeels te beper ken. De wijken Goes-Oost en Overzuid hebben met respectievelijk zes en drie bak ken de primeur. Ze zijn betaald uit het wijkbudget. Voor de hondenbezitters verandert er ove rigens niet veel. Zij waren ook zonder de bakken al verplicht de drollen van hun huisdier op te ruimen, als die op hinderlij ke plaatsen lagen. Op basis van de algeme ne plaatselijke verordening (apv) kan de politie optreden tegen mensen die dat niet doen, maar in de praktijk worden er nau welijks boetes uitgeschreven. foto Willem Mieras zaterdag 11 en zondag 12 decem ber 2004 ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middel burg' Patiënten huisartsen Albers, Angkotta, Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor tel boer. zaterdag: S. A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. (0118) 644301. zondag: A.R. Angkotta, Kinderdijk 76, tel. (0118) 644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman. vrij, 17.30-zon. 23.00 uur: R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. zon. 23.00-ma. 8.00 uur: Y. Bats, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. (0118) 581276. Tandartsen Walcheren N. J. M. Kootstra, Korenbloemlaan 1A, Arnemuiden, tel. (0118) 602929. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen,don. 20.00-vrij. 20.00 uur: H. Hament, tel.(0118)471140, vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118)4 Middelburg, vrij. 21.30-zon 21 M, de Jonge, tel. (0118) 616761 Dierenartsen Landbouwhuisdieren- tel. (0118)633803. Kleine huisdieren: Mw. C. Brink, Meanderlaan326 M» burg, tel. (0118)611011. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.(taj uur. Landbouwhuisdierenpraktijklb cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg33ate Oostkapelle tel. (0118) 633803, ag zo. visites aanmelden van ""'- uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerb R. Roskam, Kelderweg 1, tel lom, 592838. Vogel- en Egelopvang De Mild. Het hele weekend bereikbaaro-> '0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek Hummelen, Mark(69| burg, tel.(0118)612134 Apotheek Ringeling, Lange Delfts Middelburg, tel. (0118)612538. 24-uursdienst (voor spoedeisend;, cepten): Apotheek Van de Sande, Badhui 30-34, Vlissingen, tel. (0118)41!® Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkveiplfi en uitleen verpleegartïkelen,lel 0118-684000. door Aector Dooms MIDDELBURG - Tegen een 48-jarige dealer uit Vlissingen is gisteren in Middelburg 4,5 jaar gevangenisstraf geëist. Het zwaartepunt van de eis lag volgens officier van justitie A. Flikweert op de omvang en pe riode van de handel in verdoven de middelen. Raadsman E. Smit begreep niets van de zware eis tegen zijn cliënt. „Hij houdt zijn verslaving in stand door heroïne aan zijn generatiegenoten te ver kopen. Zij bekostigen op hun beurt zijn verslaving. Het zijn vredelievende mensen." Smit stelde dat zijn cliënt niet vergeleken mocht worden met de doorsnee-junk, die ontspoort en in de goot beland. „Mijn cliënt heeft een gezin en maakt deel uit van een clubje ra den." De officier achtte te zen dat Vlissinger kort uitzitten van een gevai w straf voor dealen zich in noii ber '96 opnieuw had ingèi met de drugshandel. Bij zijaj houding op 6 september y terdam had hij 150 gram is ne op zak. „Een voorraadjes drie maanden; hot voor eigen gebruik' hij. De Vlissinger, dieumi dertig jaar verslaafd is, tot twaalf klanten te waaraan hij heroïne verb Hij vond dat de officier dei uit zijn verband had „Het is puur voor eigengefc Ik heb er geen euro aan os houden." De officier een ontnemingsvordeiïnj De rechtbank doet 22 d( uitspraak. Smaak is persoonlijk. In onze showroom kunt u proeven L0GUS is een intensief samenwerkingsverband tussen van de diverse stijlen en inspiratie opdoen voor uw eigen een groot aantal ondernemingen in bouw- en afbouw- keuken. Graag vertellen wij u meer over het Duitse producten. Imabo Anker Desein is als L0GUS bedrijf topmerk Leicht en haar mogelijkheden van ronde kas- als geen ander in staat u tot volle tevredenheid van ten en greeploze uitvoeringen. Onze creatieve adviseurs dienst te zijn, van exterieur tot interieur, vertalen uw keuken op maat. Persoonlijker kan niet. BIJ AANKOOP VAN EEN COMPLETE LEICHT KEUKEN IN DECEMBER EEN VAATWASSER GRATIS* Vraag naar de voorwaarden VLISSINGEN Marie-Curieweg 9-13 (A58, afrit 40), T: 0118-690025 Voor meer informatie over onze aanbiedingen en openingstijden verwijzen wij u graag naar onze website www.logus.nl L0GUS: BOUWMATERIALEN I BADKAMERS TEGELS EN NATUURSTEEN VERWARMING I KEUKENS IINTERIEURAFBOUW sterke groei aantal patiënten Het Diabetes Fonds bestaat 25 jaar. Geen reden voor een feestje, want diabetes bestaat nog steeds. Het probleem neemt jaarlijks zelfs toe, onze jubileumwens luidt daarom: de groei van het aantal diabe tespatiënten moet vanaf nu afnemen. Helpt u? Tip: check uw kans op diabe tes. Dat kan via www.lang zaljeleven.nl. Deelnemers maken kans op een jubileum verrassing! U vindt daar info over diabetes en praktische Leef-Langer-Adviezen. Verontrustende feiten Nederland telt minstens 850.000 mensen met diabe tes; daarvan weten ruim 400.000 niet dat zij diabetes hebben. Jaarlijks komen er minstens 65.000 diabetici bij. Diabetes komt ook op steeds jongere leeftijd voor. De ver wachting is dat het aantal mensen met diabetes in 2020 met 35,7% is toegenomen. Een sluipmoordenaar Check uw kans op diabetes, ledereen kan diabetes krijgen. Gemiddeld wordt diabetes pas na 7 jaar ontdekt. Hoe langer men diabetes heeft, hoe groter de kans op complicaties als nieraandoeningen, slechtziend heid en voetamputaties. Van de mensen met diabetes overlijdt uiteindelijk zo'n 70% vroegtijdig aan hart- en vaatziekten. Diabetes de wereld uit ledereen kan diabetes krijgen. Een gift aan het Diabetes Fonds is daarom ook een in vestering in de gezondheid van uzelf. Helpt u? De groei van het aan tal patiënten moet afnemen. (cBFs Diabetes Fonds Tel. 033-46 22 055 Stationsplein 1 39, 3818 LE Amersfoort info@diabetesfonds.nl www.diabetesfonds.nl www.langzaljeleven.nl Ceef aan diabetes en geef om jezelf Giro 5766 Totale Leegverkoop 1e keus in 2e hands meubelen Ritthemsestraat 9 Oost-Souburg 0118-463966 Di t/m Vr 10:00-18:00 Za 10:00-16:00 Totale Leegverkoop Ga spierziekte A.L.S. te lijf. Giro 100 000 A.L.S. Centrum - Amsterdam De Casembrootstraat 1 4361 AR Westkapelle telefoon (0118) 57 12 16 telefax (0118) 57 17 50 KvK 220 138 95 Wij zoeken iemand die: - woonachtig is op Walcheren - in het bezit is van een rijbewijs BC - in het bezit is van een chauffeursdiploma Uw sollicitatie wordt door ons strikt vertrouwelijk behandeld. Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip. Maak uw donatie over op giro 145. Op het Zonnebloem vakantieschip beleven jaarlijks bijna 3.000 ernstig zieke of gehandicapte passagiers een week lang de vakantie van hun leven. Na 20 jaar intensieve vaart is ons schip echter dringend aan vervanging toe. Een nieuw vakantieschip kost 14 miljoen euro. Alleen samen kunnen we dit schip bouwen! Doe mee! DE W1NTERSCH1LDEI 0118-612940 Maak er een Kleintje var iOI «Ss 1 s üw collectie op internet én in de krant OK 1 aanbiedingen tot 100 euro gratis pW OK het gemak van zelf plaatsen OK landelijk bereik, regionaal gericht j QK I gratis doorplaatsing in deze krant Snel gevonden.Snel W"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 16