laad beslist over lot Oranjeplaat >zc Pl rra Kinderopvang neemt Kwetternest over IIJNU Kerktoren in de steigers iiddelburgse politiek moet kiezen: GS negeren of bewoners teleurstellen inkels iddelburg xtra open Verleiding tijdens de kerstdagen ff kidsweek, de tienerkrant voor jonge mensen van 10-15 jaar! Thuiszorg in de race voor beste werkgever verkoop! 14 tfecenfber Meldpunt voor klachten over groen Drie boetes bij verkeerscontrole Gastheer dealers voor de rechter Goes in actie voor plan De Groene Verkoop vuurwerk gaat door in Oostkapelle Verduisteren geld van de baas niet bewezen zeeuwse almanak Horen j,c|ie:0l13-315649 mv.pzc'n' i «ail redactie pzc.nl 3,, 4460 AA Goes ?Sid£-Zeeland: 0113-315520; i Vlaanderen: 0114-372770; Snaai: 020-4562500. ijdag 10 december 2004 editie Walcheren prAhvan der Sluis [DDELBURG - De gemeente- ad van Middelburg staat deze voor een moeilijke keus: deputeerde Staten negeren, willen dat op Oranjeplaat in memuiden alleen recreatieve woning wordt toegestaan óf handjevol bewoners teleur- llen. commissie Ruimte sprak ih m oktober uit voor een dub- le bestemming van alle wonin- in het park. Bewoners mo- dan zelf kiezen of ze hun is willen gebruiken om te re- eren of om te wonen. Dekker van Vrom wil [allegemeenten voor het ein- dit jaar laten weten hoe einde gaan maken aan permanent wonen in recrea- parken. minister wil voor eens en al- lduidelijkheid scheppen. On bepaalde voorwaarden mo gemeenten de bestemming izigen of het permanent wo- een recreatiepark gedo de gemeente Middelburg is irecreatiepark waar al jaren rmanent gewoond wordt. Vol- provincie Zeeland zijn woningen zodanig gebouwd - se en ruim - dat er eerder spra- van een villawijk dan een atiepark. Van de 63 wonin- ïworden er 25 permanent be- ond. icommissie Ruimte van de ge- ente Middelburg discussieer- in oktober over Oranjeplaat, jaruit bleek dat een meerder- idvan de raad een voorkeur voor het toepassen van de naamde dubbelbestem- 1DELBURG - Vanwege st zijn de winkels in de Mid- burgse binnenstad extra zondag 19 december is er tus- 13 en 17 uur een extra koop dag en op woensdagavond december zijn de winkels ge ïnd tot 21 uur. vrijdag 24 december gaan de inkels om 17 uur dicht. Deze week besloten Gedeputeer de Staten geen toestemming te geven voor de dubbelbestem- ming. Ook het toepassen van de perceelsgebonden beschikking, waarbij het recreatief wonen of het permanent wonen wordt ge koppeld aan de woning overeen komstig de situatie zoals die was op 31 oktober 2003, ziet het dagelijks provinciebestuur niet als een reële optie. Het stand punt van GS is ingegeven door de aanwezigheid van het vlieg veld Midden-Zeeland. Wat wel mogelijk is, maar dat is volgens het provinciebestuur het maximaal haalbare, is het verlenen van persoonsgebonden beschikkingen. Hierbij blijft de huidige bestem ming van het complex gehand haafd. De huidige bewoner mag met deze beschikking in zijn huis permanent blijven wonen, totdat hij verhuist of overlijdt. Nieuwe bewoners mogen het huis dan alleen recreatief gebrui ken. Minister Dekker heeft als voor waarde gesteld voor het verle nen van deze persoonsgebonden beschikking dat de eigenaren voor 31 oktober 2003 stonden in geschreven. Mensen die hun wo ning na die datum hebben ge kocht, komen niet in aanmer king voor zo'n vrijbrief. Controleren Als de gemeenteraad besluit per soonsgebonden beschikkingen af te geven, komen 22 adressen in aanmerking. Drie bewoners hebben hun huis gekocht na 31 oktober 2003. Eén huis ligt te dicht bij het vliegveld. Mocht de gemeenteraad besluiten tot het afgeven van de beschikkingen, dan zal streng gecontroleerd moeten worden of de vier hui zen niet langer permanent be woond worden. Het staat de gemeenteraad uiter aard ook vrij om af te wijken van het standpunt van Gedepu teerde Staten. Als de raad be sluit toch een dubbelbestem- ming toe te passen, moet het uit eindelijke bestemmingsplan (Advertentie) ff NIEUWE AXE geschenkverpakkingen! ial voor de feestdagen heeft Axe r geschenkverpakkingen samen gesteld voor een onweerstaanbaar Axe effect! Verwen jezelf of een ander Wens de feestdagen met één van deze verleidelijke cadeaus. De geschenk- s„j verpakking bevat Axe Showergel en Deo- spray en is er in drie onweerstaanbare fj geuren:Touch, Pulse en Africa. Deze en andere Axe cadeaus zijn in december volop verkrijgbaar bij de drogisterij. weekkrant KidsWeek worden nStj?»?!? pen beh^d* 60 onc'ervver" Puzzels, sport en film, boeken en T11™'tv lips en de beste tips en |"eaü voor games. Ook zijn er weke- plM 'I leuke Quizzen en prijsvragen met ifjffiHl °Je Mzen. En KidsWeek heeft een ^(ntenieuwssite www.kidsweek.nl iW if" '1 iil li r vooreen voordelig abonnement naar www.kidsweek.nl w -li IJ door Miriam van den Broek SEROOSKERKE (W) - De kerk toren van Serooskerke onder gaat een grondige restauratie. De gootconstructie wordt ver vangen en de kap wordt ver nieuwd. In eerste instantie werd de stei ger geplaatst om de goten te kun nen vervangen. Omdat de stellage er toch stond, is gelijk ook de dakconstructie geïnspecteerd. Die bleek in een niet al te beste staat te verkeren. De vijftig jaar oude leien zijn MIDDELBURG - Thuiszorg Walcheren van Zorgstroom is ge nomineerd voor de titel beste werkgever 2004. Op woensdag 12 januari zal de jury één van de zestien finalisten 'overvallen' en de prijs - een schouderklopje - overhandigen. Het schouderklopje is een jaar lijkse competitie om het beste bedrijf om voor te werken te ver kiezen. Het gaat om een wed strijd waar ervaringen belang rijk zijn. Alleen bedrijven die door hun werknemers genomi neerd worden, doen mee. De werknemers moeten de bedrij ven waarvoor ze werken op een aantal punten beoordelen en aangeven waarom juist hun werkgever in aanmerking komt voor een schouderklopje. Er waren ruim driehonderd be drijven genomimeerd. De jury heeft vervolgens zestig bedrij ven geselecteerd die doormoch- ten naar de volgende ronde. Ver volgens werd het personeel (of een delegatie) van het genomi neerde bedrijf naar hun mening gevraagd. Uiteindelijk bleven zestien finalisten over. aan de onderkant sterk ver weerd. Ook de loodafdekking van de galmgaten moet vervan gen worden. De restauratie van de toren stond voor 2007 gepland. Omdat de kerk nu toch in de steigers staat, is besloten het werk met een uit te voeren. Daar komt bij dat de grote onderhoudsbeurt eerder kon worden uitgevoerd, omdat er extra geld is vrijgeko men door de verkoop van een ge meentelijk pand in Veere. „We hebben inmiddels al het rotte hout rond de gootconstructie weggehaald", vertelt J. Franse van Bouwgroep Peters uit Mid delburg vanaf de steiger. „Ik denk dat we de goot wel voor het einde van het jaar ver nieuwd hebben." Daarna gaat bouwbedrijf Jobse uit Oostkapelle aan de slag met de nieuwe leien. Hoe lang dat duurt, is nog niet bekend. foto Lex de Meester door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Kinderop vang Walcheren (KOW) neemt op 31 december het kinderdag verblijf Het Kwetternest in Kou- dekerke over van de Stichting voor Regionale Zorgverlening (SVRZ). De twee organisaties werken op andere locaties al sa men. Ouders gaan vanaf januari vijf procent minder betalen per Door het kindercentrum onder te brengen bij KOW voldoet de opvang aan de nieuwe wet. Het Kwetternest vangt kinderen op tussen de nul en vier jaar. Spe ciaal voor ouders, die wisselen de werktijden hebben, biedt KOW flex-opvang aan. Ook op vang op vaste tijden behoort tot de mogelijkheden. Hiervoor zijn achttien kindplaatsen beschik baar die nu vooral door de mede werkers van de SVRZ gebruikt worden, maar ook andere ouders kunnen gebruik maken van de diensten van het Kwetter nest. Andere locaties SVRZ en KOW werken ook op andere locaties samen. Zo heeft KOW in het woonzorgcentrum van de SVRZ Simnia in Dom burg het Kindercentrum de Kok kel. De samenwerking biedt een meerwaarde voor werknemers van de SVRZ en ouders op de dorpen. Ook voor de medewerkers van KOW en de kinderen is de sa menwerking positief. De kinde ren gaan met de leidsters op be zoek bij de ouderen en activitei ten worden samen gevierd. Ook in het Kwetternest gaan de kin deren elke week op stap met de ouderen. De overname van het Kwetter nest leidt ertoe dat de vijf mede werkers van de SVRZ overgaan naar KOW. Op 15 december ondertekenen de F. Bordui van de SVRZ en M. Boerbooms van Kinderopvang (Advertentie) CC vrijdag en zaterdag gesloten LU in voorbereiding op de Café - Ras»»'"1 Week menu 22,50 Maand menu 25,00 Surprise menu 30,00 Kom en ontdek. Kijk en geniet Boulevard Bankert 282 4382 AC Vlissingen T: 0118 41? 900 M: 0620 4332 15 voorgelegd worden aan de pro vincie. Het is dan - gelet op het ingeno men standpunt van het dage lijks provinciebestuur - niet uit gesloten dat GS het raadsbe sluit niet goedkeuren. De raad kan ook besluiten om voor alle 25 woningen een beschikking af te geven, maar ook dan is het heel goed mogelijk dat GS het besluit naast zich neerleggen. De commissie Ruimte spreekt vanaf 21.30 uur over de bewo ning Oranjeplaat. DOMBURG - Klachten over beplantingen in de gemeente Veere verdwijnen niet langer tussen verschillende over heidsinstellingen. Waar voorheen dikwijls gesteggeld werd over wie verantwoordelijk is voor welke beplanting, bundelen de provincie, het waterschap Zeeuwse Eilanden en de gemeente Veere nu hun krachten. Een jaar lang wordt bij wijze van proef het Centraal Meldpunt Beplan tingen gehanteerd. Voor opmerkingen over overhangende takken, omhoog komende wortels of andere kwesties, kan gebeld worden naar: 0118-621000. Volgend jaar wordt de proef geëvalueerd. Of het centraal meldpunt uitgebreid met bijvoorbeeld wegen, is nog onbekend. „We hadden dat nu ook al kunnen doen, maar omdat het een proef is hebben we er voor gekozen te beginnen met alleen beplan ting", aldus B. van de Hoef van het waterschap. VLISSINGEN - Bij een verkeerscontrole op de President Rooseveltlaan in Vlissingen heeft de politie gisterenoch- ten drie bekeuringen uitgeschreven. Eén automobilist droeg geen gordel, een ander had een kind voorin de auto en de derde reed met de mistlichten aan. De controle vond plaats tussen 10.45 en 11.45 uur. MIDDELBURG - Tegen een 41-jarige Vlissinger is giste ren voor de rechtbank in Middelburg 240 uur werkstraf geëist omdat hij vorig jaar zijn woning beschikbaar had gesteld aan drugsdealers. Volgens het Openbaar Ministe rie heeft de man daarmee een geringe rol gespeeld in de handel in harddrugs. De man, die destijds in Middelburg woonde, had vier maanden dealers over de vloer. Omdat hij de situatie niet aankon, heeft hij zijn probleem gemeld bij de politie. „Hij heeft geprobeerd om de dealers uit zijn woning te krijgen, maar dat lukte niet", zei strafpleitster S. Köller. Zij kon zich vinden in de eis tegen haar cliënt. Omwonenden hadden geklaagd over de overlast. Uiteinde lijk is de man uit zijn woning gezet. De rechtbank doet uitspraak op 22 december. GOES - De gemeente Goes gaat er alles aan doen om de bouw van twintig appartementen aan de Oostsingel, op de oude plek van Volvo-garage De Groene, toch mogelijk te maken. Goes gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de Middelburgse rechtbank waarin tegenstanders van het zeventien meter appartementengebouw gelijk kre gen. Ook gaat de gemeente het bestemmingsplan voor de locatie 'repareren', zoals wethouder M. 't Hart (PvdA, ruimtelijke ordening) het gisteren uitdrukte. Tegenstan ders vinden de nieuwbouw te hoog. Walcheren de overname tijdens een personeelsbijeenkomst van KOW op de Zeester in Vlissin gen. De Zeester ligt tegenover het ziekenhuis en ook op die lo catie biedt KOW een vergelijk bare dienstverlening als op het Kwetternest. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heelt giste ren een 41-jarige Vlissinger vrij gesproken van verduistering. De man had vorig jaar met een bankpas van het Goese bedrijf waarvoor hij werkte 2750 euro gepind. Het bedrag was niet te rug te vinden in de administra tie. Volgens goed gebruik werd het geld in een geldkistje ge daan. De kasstaat werd volgens verdachte eens per zes weken op- gemaak, zodat er geen controle was. „Iedereen kon bij de sleu tel van het geldkistje", zei hij. De politierechter meende dat er bij het bedrijf een slap kasbe heer en een slechte administra tie was. Hij sprak de man vrij. door Miriam van den Broek OOSTKAPELLE - Vuurwerk liefhebbers in Oostkapelle ko men dit jaar toch aan hun trek ken. Het zag er naar uit dat on dernemer John Hogeweg na 24 jaar geen vuurwerk meer mocht verkopen. Maar samen met de gemeente Veere is er een oplos sing gevonden. In de winkel in de Dorpsstraat mag door de verscherpte veilig heidseisen niet langer vuurwerk worden opgeslagen en verkocht. Daarom vroeg Hogeweg een ver gunning aan voor opslag en ver koop in de loods in de Ambachts straat. Bewoners kwamen daar tegen in verweer en zeiden de vergunning aan te zullen vech ten tot aan de hoogste instantie. „De vergunning die we eerst hadden aangevraagd ging om de opslag van vierduizend kilo", zegt Johns echtgenote Ingrid Ho geweg. „De bezwaarprocedures zouden zoveel tijd in beslag ne men dat er nooit op tijd een defi nitieve uitspraak kon zijn. De gemeente heeft ons toen gewe zen op een andere soort vergun ning. Die gaat over de opslag van duizend kilo. Daarvoor heb ben we alleen een meldplicht. Als we daaraan voldoen, kan niemand bezwaar aantekenen." Het gevolg van de andere ver gunning is uiteraard dat er veel minder vuurwerk in de opslag plaats mag liggen. „In de prak tijk betekent dat, dat er vaker op een dag een nieuwe lading ge leverd moet worden. Maar dat is te doen." Faciliteiten Aan de faciliteiten voor de 'lich tere vergunning' worden overi gens dezelfde eisen gesteld als voor de vergunning voor vierdui zend kilo. „We zijn nu dan ook druk bezig met de verbouwing van de loods en de aanleg van de sprinklerinstallatie." De aan gebrachte veiligheidsvoorzienin gen worden nog gecontroleerd door medewerkers van de ge meentelijke afdeling Milieu en Veiligheidszorg. Buurtbewoners van de Am bachtsstraat hadden tegen de eerste vergunning bezwaar ge maakt omdat ze een enorme toe loop in de doodlopende straat verwachten en overlast denken te krijgen van jongeren die vuur werk afsteken. Volgens Hoge weg wordt de straat zodanig af gezet dat kopers van vuurwerk te voet naar de loods moeten. Buurtbewoners kunnen wel met de auto hun huis bereiken. Ver der worden er mensen ingescha keld die er op toezien dat er geen vuurwerk in de straat wordt afgestoken. (Advertentie) Benieuwd hoe dit jaar onze feestzaal eruit ziet met kerst en oud nieuw, welke menu's wij serveren en hoe de band speelt? Bel NU alvast voor meer informatie of om te reserveren 1 e kerst 59 2e kerst 64 Oudjaarsavond 69 NIEUW NIEUW NIEUW Nieuwjaarsbrunch 19,50 p.p. op 01-01-05 Als u uw diner boekt vóór 15 december ontvangt u 10% korting op bovenstaande prijzen! Westduin 1 Koudekerke (Dishoek) T. 0118-552510 F. 0118-552776 www.westduin.nl westduin@zeelandnet.nl Een vrouw belde deze week naar een bedrijf in Terneuzen. Na twee belsignalen werd de hoorn van de haak geplukt, waarna bij wijze van welkom de naam van het concern en die van de werknemer in rap tempo klonken. Daar had de vrouw niet op gerekend. „Wacht even", vroeg zij, „ik doe even mijn gehoorappa raat in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13