PZC Vleer vaart achter woningbouw |k§{fc Sint-Nicolaaskerk in kerstsfeer P HEF FIN G S 65% KORTING Damploeg Oosterburcht wint in eigen huis UITVERKOOP nitiatiefvoorstel van fracties CDA en VVD BP NU JI1VERKOOP Kinderopvang hult zich in stilte Heethoofd krijgt boete Celstraf voor vals eurobiljet Ernstige verdenking van brandstichting Baarland Regen sdactie: 0113-315649 3redactieSpzc.nl Ss31,4460 M Goes BSwitia-exploitatie: G en Midden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; El: 020-4562500. londerdag 9 december 2004 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode j 1844-1998 ALLES 65% KORTING M.U.V. KAMERPLANTEN, SNIJBLOEMEN KERSTBOMEN TUINCENTRUM MARITIMA BERLAGESTRAAT 1 VLISSINGEN 0118-470400 editie Schouwen-Duiveland fffFsme Soesman pmvu^EE - Ondernemers joelen meer ruimte krijgen om mingbouwprojecten op te star- n, De fracties van CDA en iyD proberen met een initiatief- orstel over dit onderwerp art te zetten achter het bou- op Schouwen-Duiveland. t initiatiefvoorstel van de )A, dat mede-ondertekend is lor'de WD, vindt dat als het drijfsleven woningbouwplan- i heeft, het ook de mogelijk- id moet hebben die direct zelf laten onderzoeken op haal- arheid. Als ondernemers be id zijn voor eigen rekening en sico te bouwen, is het onzin de- ïmtiatieven in de wachtka- >r te zetten tot er bij de ge- jente ruimte is voor behande- ig De fracties spreken in dit ühand van ontwikkelingspla- logie K-ook door het Rijk gepro- ite-manier van werken stelt uitvoering van ruimtelijke innen en projecten centraal; cht zich op de kansen die er i, en dus niet op regels en pro- Niet dat bouwonderne- daarmee ongebreideld ingang kunnen gaan, aldus de lichting op het voorstel van lA'er L. Geluk-Poortvliet. Er fllen duidelijke kaders moeten gesteld. Het college ivraagd op korte ter- ju met een uitgewerkt voor lover de brug te komen. ptante druk ig voor het initiatief- omstel is de grote vraag naar woningen en de constante druk die er ligt op het gemeentelijk (Advertentie) Viiuvonc] vanaf 17.30 uur Brasseriemenu uitdc Joodse keuken: i lakes en Lamssroofpor I ui Spinaziestrudel en P Soufganioch 12,50;öf I 10,00 (vegetarisch menu) i rveren: 0118 - 886 866 r zaterdag 11 december 15.00-16.30 uur pander Huubl zingen Vlaamse chansons Idinsdag 14 december -0.00 uur Zeeuwse Bibliotheek i Jessica Durlacher 1 interview: Jan van Dam me Pm. over haar nieuwe boek I llmoticon 1 bekijk ook onze website SJQSS' clriikkcTiimidtlclhnrp-.nl KERY Beeld &Geluid (Advertentie) v°or mannen on vrouwen "ieimage you like! ^nioarkt 13, Middelburg '«lefoon 0118-640773 apparaat op het gebied van ruimtelijke ordening. Nu de wet geving verandert en Rijk en pro vincie ten aanzien van woning contingenten de teugels laten vieren, zou het - aldus het initia tiefvoorstel - een 'gemiste kans' zijn het gemeentelijk beleid niet te wijzigen. Woningbouwcontingenten en een ontwikkeling als de gemeen telijke herindeling hebben er toe bijgedragen dat er in het ver leden een grote achterstand op Schouwen-Duiveland is ont staan op het gebied van woning bouw, schetsen de partijen in hun schrijven. „Medewerkers op de afdeling ruimtelijke or dening vertrokken in groten getale. Ondernemend Schou wen- Duiveland voelde zich sterk belemmerd", wordt de gang van zaken in het verleden geschetst. De afgelopen jaren is er een inhaalslag gemaakt, maar die maakt meteen ook duidelijk dat er veel werk aan de winkel blijft. Extra complicerende factor is dat er moeilijk deskun dige en ervaren mensen zijn te krijgen. Geef je ondernemers meer ruimte om dingen zelf uit te pluizen, dan voorkom je dat werk verder opstroopt wordt en hoeven er geen dure krachten van externe bureaus te worden ingehuurd. Het initiatiefvoor stel van de CDA en WD staat op de agenda van de raadsverga dering van donderdag 16 decem ber. Deze bijeenkomst wordt ge houden in de burgerzaal van het gemeentehuis in Zierikzee en be gint om 19.30 uur. Sommige dammers rekenen snel af met hun tegenstander, andere partijen duren eindeloos. En die kunnen dan weer op belangstelling rekenen van de deelnemers die zelf al uitgespeeld zijn. foto Dirk-Jan Gjeltema door Hester Timmermans OOSTERLAND - Op sommige tafels werd er met een stevig tempo gespeeld. Op andere speelden de kinderen wat langzamer, met meer concentratie. Giste ren werd in openbare basisschool De Oos terburcht in Oosterland de jaarlijkse schooldamwedstrijd gehouden. De deelnemers zitten er niet mee als ze een potje hebben verloren. „Zelfs als je hebt verloren, is het leuk, want je kan al tijd nog een keer winnen", aldus een leer ling van basisschool De Schoener. Ze blijft bij de tafel met snoep staan, want als ze geen koek en snoep heeft, verliest ze alles. Haar vriendinnetje heeft net haar eerste partijtje gewonnen. „Ik ben eigenlijk nor maal niet zo goed. Ik denk dat zij een beetje slecht was." Het dammen is leuk, maar het wachten tussen de partijtjes door vinden ze wel vervelend. Aan een wedstrijd tussen twee jongens lijkt geen einde te komen. Organisator C. Boot komt een keer pools hoogte nemen om te zien waarom het zo lang duurt. Het blijkt dat hoewel de strijd verzand is eindeloos heen-en-weer- geschuif, geen van beide jongens aan re mise denken. Als Boot voor een tweede keer komt kijken en constateert dat het einde nog altijd niet in zicht is, laat hij ze toch stoppen. Tegen het eind van het toernooi wordt het nog spannend wie van de scholen door gaat naar de Zeeuwse kampioen schappen in de categorie 'welpen' (groep 5 en 6). De ploegen van De Meie en De Schoener staan gelijk en bij de twee be slissingswedstrijden is het beide keren re mise geworden. Bij de loting die uit komst moet bieden, trekt de ploeg van De Schoener aan het langste eind. Bij de pupillen (groep 7 en 8) was het wel duidelijk wie er door mochten. De ploe gen van basisschool De Oosterburcht en ZIERIKZEE - Voorzitter J. van der Boom van stichting Kinderopvang Schouwen-Duiveland wil niet reageren op het ultimatum dat wethouder R. van der Wekken heeft ge steld aan de kinderopvang. „Er wordt nog over gespro ken", is alles wat hij kwijt wil. Verder weigert hij alle commentaar. Van der Wekken heeft de stichting Kinder opvang opgedragen voor 10 januari uitsluitsel te geven over deelname aan het Welzijnshuis. Binnen de stichting wordt al enige tijd geruzied over het Welzijnshuis. Ondernemingsraad en oudercommissie zien geen heil in toetreding tot het welzijnshuis en willen lie ver fuseren met kinderopvang De Bevelanden. Het be stuur en de directeur willen wel aan het Welzijnshuis deel nemen. Als de kinderopvang niet aan het Welzijnshuis deelneemt, gaat de subsidie (135.000 euro) sowieso naar het Welzijnshuis. Binnenkort praat de kinderopvang Schouwen-Duiveland met kinderopvang De Bevelanden. MIDDELBURG - Het zat de 30-jarige Goesenaar vorig jaar niet mee. Het was koud buiten en toen hij zijn fiets uit het rek wilde halen, bleek het stuur van een ander in het zijne verstrengeld te zijn. Toen hij zijn rijwiel los maakte, viel de hele rij fietsen om. Waarop een agent te paard, die het voorval zag gebeuren, hem prompt een boe te van 50 euro voor baldadigheid gaf. Gisteren ontkende de man baldadig te zijn geweest: de fietsen waren vanzelf omgevallen, beweerde hij. „Hier staat dat u dit vergrijp hebt toegegeven", las kantonrech ter B. Doorewaard Boekhout gisteren voor. „Ik heb hele maal niks toegegeven. Bovendien heb ik mijn boete be taald, dus waarom moet ik hier nu zijn?" Officier van jus titie R. Jeuken belde even met de administratie. „Nee hoor," zei hij even later, „er is niks betaald." En eiste op nieuw het transactiebdrag. De rechter vonniste conform. MIDDELBURG - Een 31-jarige inwoner van Sluiskil is gisteren in Middelburg voor het uitgeven van een vals bil jet van 50 euro veroordeeld tot negentig dagen gevange nisstraf, waarvan veertig dagen voorwaardelijk. De man zei in Terneuzen een portemonnee op straat te hebben gevonden. Hij had volgens hem niet geweten dat er twee valse biljetten van vijftig euro in de portemonnee zaten. Bij Bakker Bart betaalde hij met een van de brief jes van vijftig euro, maar de eigenaar zag meteen dat het biljet vals was. „Een leek kon zien dat het biljet vals was", meende gisteren officier van justitie G. van dei- Burg. Hij eiste drie maanden cel. De verdachte staat te boek als veelpleger. Hij verzekerde politierechter J. Hopmans dat hij zijn leven aan het veran deren is. Hopmans besloot hem een kans te geven. De Meerpaal gaan door naar het kam pioenschap, dat 2 maart wordt gehouden in 's Gravenpolder. De schooldamwedstrijd werd voor de twaalfde keer gehouden en er is altijd veel belangstelling voor vanuit de basis scholen. Volgens A. Walraven van de Zeeuwse Dambond mag er niet geklaagd worden over de aandacht voor het dam men. Er is wel veel concurrentie van ander sporten, zegt Walraven. Hij denkt wel dat de damwedstrijd helpt. Het is een kwestie van volhouden, en dat dat zijn vruchten afwerpt, daar ben ik van over tuigd." door Ali Pankow BROUWERSHAVEN - Vrijwilli gers zijn er ruim een week voor in touw, maar ze hebben het er graag voor over. Het streven is immers de kerstmarkt vrijdag en zaterdag in de Sint-Nicolaas- kerk in Brouwershaven tot de meest prominente van het ei land te maken. „Daar bedoel ik niet mee dat al die kleinere kerstmarkten in de dorpen niet van belang zijn. Juist wel. Ik denk dat al die markten het komend weekend elkaar juist kunnen versterken. Als variatie op een kroegen tocht, kunnen de mensen dan een glühwein- of chocolademelk- tocht houden", zegt N. van Don gen. Zij is secretaresse van de Stichting Grote of Sint-Nico laaskerk. Deze stichting heeft zich ingespannen zo veel moge lijk deelnemers voor de Brouw- se kerstmarkt bijeen te krijgen. Die opzet is geslaagd. Met 45 kramen is het aantal deelnemers bijna verdubbeld ten opzichte van de afgelopen jaren. Ze ko men niet alleen uit de regio, maar ook uit Vlissingen, de Be velanden en Ooltgensplaat. Er zijn tal van branches vertegen woordigd: schoenen, kleding, sieraden, kerstversiering, kaar ten, geschenkartikelen en boven dien is er dankzij bakker, slager en het buffet van het beheerders echtpaar D. en K. van Beveren op culinair gebied veel te genie ten. Deze groot opgezette kerst markt biedt echter veel meer dan verkoopkramen. Zo worden er ook verschillende workshops gegeven: zelf een kerstkrans ma ken, of met de zogeheten tiffa- ny-techniek een eigen kerst boombal creëren. Muziek en koren Muziek- en kooroptredens lo pen eveneens als een rode draad door het tweedaags kerstmarkt programma in de Sint-Nicolaas kerk. Het kinderkoor Eigenwijs uit Zierikzee en het kinderkoor Renesse treden vrijdagmiddag vanaf 15.45 uur op. In het begin van de avond is het de beurt aan het koor Zeeuws Lef uit Zierik zee met Nederlandstalige kerst liederen, en aansluitend geeft gospelkoor Together uit Nieu- werkerk een optreden. Organist P. Sevestre speelt zaterdagoch tend bewerkingen van kerstlie deren en zijn echtgenote C. Se vestre treedt hier 's middags op met een groep fluit- en gitaar spelers. Als afsluiting speelt dweilband De Notenkluvers uit Brouwershaven een vrolijke noot. Een ander extraatje in het pro- door Harmen van der Werf BAARLAND - De branden die dinsdag hebben gewoed in de uienfabriek Crop Alliance bij Baarland, zijn zo goed als zeker aangestoken. Een technische oorzaak van de branden is niet gevonden, liet politiewoordvoerder J. van Mou- rick gisteren weten. De politie houdt volgens hem 'ernstig reke ning met brandstichting'. Het onderzoek door de technische re cherche is nog niet afgerond. De productie bij Crop Alliance is gisterochtend weer gedeelte lijk opgestart, ondanks de be schadiging aan de elektrische hoofdvoeding. Het duurt zeker nog anderhalve week, aldus di recteur S. Swaanen, voordat die is hersteld. Om niet met de handen over el kaar te hoeven afwachten, heeft het bedrijf aggregaten gehuurd voor de stroomvoorziening. Crop Alliance, dat momenteel wortels en augurken verwerkt, kan nog niet op volle capaciteit draaien. „Op 55 procent", schat Swaanen. ste weken niet kan worden ge werkt. De tweede brand heeft delen van twee loodsen waarin landbouwmachines stonden in de as gelegd. Over het schadebe drag zei Swaanen nog geen me dedelingen te kunnen doen, om dat sommige stukken van het be drijf nog zijn afgesloten. De brandweer van Baarland moest gisterochtend overigens nog even terug naar Crop Allian ce, omdat er wat verkoolde res ten aan het smeulen waren. Die zijn door de brandweer nage blust. Advertentie Van A naar B met het OV? Bel 0900-9292 In de Sint-Nicolaaskerk wordt hard gewerkt aan de voorbereiding van de tweedaagse kerstmarkt. foto Dirk-Jan Gjeltema gramma betreft een kindermode show aan het begin van de zater dagmiddag. Verder is er dit keer een grote verloting waarmee kerstpakketten te winnen zijn. „Er gaat werk aan vooraf bij het opbouwen, en nadien moeten we ook weer aan de slag bij het opruimen", zegt D. van Beveren terwijl hij een van de vele kerst bomen ter decoratie op zijn plek zet. „Maar we doen het allemaal voor de kerk. De opbrengst is voor het onderhoud. De vloer is heel hard aan een opknapbeurt toe", voegt zijn vrouw er snel aan toe en ze wijst naar enkele afgebrokkelde stenen die de kerkvloer wat ongelijk maken. Beiden hopen dan ook op veel publiek en een goede omzet. Bedenkelijk keek vader naar de gitzwarte hemel en de re gen die daaruit onophoude lijk naar beneden kwam. De gang naar buiten was on vermijdelijk, maar de droge behaaglijkheid binnenshuis was degene die vooralsnog aan het langste eind trok. Zoonlief van drie deed een dappere poging vader op an dere gedachten te brengen. Kom op, papa. Je wordt heus niet nat", zei hij bemoe digend. „Het zijn maar drup pels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39