Van de Leur is de twijfel voorbij PZC BIJ ELKE PROEFRIT EEN KERSTBOOM KADO! Pekelingerun geen simpel loopje meer Wielerkoersen winnen kwaliteit 23 Turnster keert na twee jaar terug aan front Hersenschudding voor Gretha Smit Bokser dood na knock-out Fakkelloop Turijn begint in Rome Atkinson naar kwartfinale Coulthard test bij Red Buil uitslagen agenda Jack Schipper stopt na seizoen Bedenktijd voor opgestapte trainers Morres/Hulst donderdag 9 december 2004 swb ^nrHfirman Wissink NIJMEGEN - Turnster Verona van de Leur maakt zondag tij dens de World Cup-finale in Bir mingham haar rentree op haar favoriete onderdeel vloer. Bijna tfl.ee jaar nadat ze in een wereld bekerwedstrijd in Thessaloniki geblesseerd was geraakt aan baar enkel. Voor Verona van de Leur zit de ochtendtraining er net op. De turnster van De Hazenkamp heeft nog een paar oefensessies jnet haar trainer Boris Orlov voordat ze morgen naar Bir mingham vertrekt. Nog even de laatste acrobatische series door nemen en dan is ze er klaar r. Waddinxveense kijkt weer verzekerd de wereld in. De bhk is fris, de lach op haar s terug. Verona van de 'Leur is de twijfel voorbij. De die lang aan haar die haar regelmatig heeft"doen overwegen te stop- Diverse keren moest er een r-g gesprek aan te pas komen iet de trainers Boris Orlov en Ester Heijnen. Er moest ver betering komen in de houding van de turnster anders zou er bij De Hazenkamp eenvoudigweg meer in haar wor- was de bood schap. 'Geruchten over een definitief einde van haar turnloopbaan staken meer dan eens de kop op. .Het was een tijd waarin ik iteeds wel weer fanatiek bezig ging, maar dan toch weer in een dip terechtkwam", kijkt de turnster, die eind van de maand "negentien jaar wordt, terug op de tijd die nog maar een aandvol maanden achter haar r „Ik was vaak wel bij de trainin gen aanwezig, maar niet veel dan dat. Ik zag het nut er naai niet van in. Dan bleef ik weer een week thuis. Maar als ik dan zat te overdenken wat ik na het turnen moest, wist ik hel ook niet. Ik kan het leventje eigenlijk helemaal nog niet mis sen Ik doe het al van kleins af aan. En als ik zou stoppen, wat over en zo ging het op en af. Na tuurlijk wilden Boris en Esther een keer weten waar ze aan toe waren en hadden de gesprekken die we hadden wel zin." Verona van de Leur verzekert dat het nu weer beter met haar gaat. Begin dit jaar probeerde ze ook weer terug te komen, maar werd haar rentree tijdens een kwalificatietoernooi in Amersfoort een klein drama. Dat wil ze niet nog een keer mee maken. Heel intensief heeft ze naar haar rentree in Birming ham toegewerkt. „Ik was zelf wel verbaasd dat ik aan de World Cup-finale mee mag doen. Ik heb kennelijk nog vol doende punten over om hoog ge noeg op de ranglijst te staan, on danks het feit dat ik bijna twee jaar niets heb gedaan." Internet Aan de wereldbekerfinale doen traditiegetrouw eens in de twee jaar de beste acht turnsters en turners per toestel mee. Verona van de Leur werd rechtstreeks gekwalificeerd voor de wed strijd van de internationale tum- elite. „Ik zag het per ongeluk op internet en later vertelde Esther Heijnen het me. Als ik gevraagd word aan de finale mee te doen, ga ik geen 'nee' zeggen. Dat is toch iets moois om bij te mogen zijn. Ik had zelfs door de afzeg gingen ook op sprong mee mo gen doen, maar dat zou niet ver standig zijn geweest. Ik ben daarin niet ver genoeg om me met de wereldtop te meten." „Ik ben nog niet helemaal de oude. De bewegingsuitslag van mijn enkel is maximaal negen tig procent. Tijdens de operaties is zelfs gebleken dat ik een aan geboren afwijking heb. In mijn voet zitten het hielbeen en het sprongbeen aan elkaar vast. Als dat van tevoren bekend was ge weest, zou het in ieder geval zijn afgeraden ooit aan turnen te be ginnen. Maar ja, wanneer wor den er nu foto's van je voet ge maakt? En ik denk dan ook: 'waarom niet turnen?' Als je ziet wat ik allemaal heb gedaan. Als ik in Griekenland niet door mijn enkel was gegaan had nooit iemand het geweten." De vloerspecialiste waarschuwt wel dat de verwachtingen niet al te hoog mogen zijn. „Ik heb zelf ook moeten leren met iets minder genoegen te nemen. Met mijn oefening kan ik nu maxi maal op een uitgangswaarde van 9,7 uitkomen. Die tien komt wel weer, maar dan zal mijn con ditie nog verbeterd moeten wor den en moet ik nog meer kracht in de benen krijgen. In het bui tenland vragen mensen aan Bo- ris nog steeds hoe het met me gaat. Nu kan ik me eindelijk weer eens laten zien." Het optreden in Birmingham ziet Van de Leur als de eerste stap. Waar die naar gaat leiden weet ze zelf niet. Te ver vooruit kijken doet ze niet meer. „Ik be kijk het per half jaar. Eerst dit en dan zie ik weer verder. De NK clubteams komen er aan, volgend jaar is er een EK in De brecen en een WK in Melbour ne. Maar ik zal me eerst moeten kwalificeren. Het is in elk geval fijn om weer een doel te hebben. Trainen is wel leuk, maar je moet wel weten waar je het alle maal voor doet." GPD Op en af ,Ik kon niets invullen bij de wat ik met al mijn vrije ijd zou doen. Vervolgens ging ik weer fanatiek trainen. Het ge was dat ik daarna weer barstte van de spierpijn. Mijn enkel ging ook maar niet Verona van de Leur heeft meermaals overwogen te stoppen met turnen. „Ik was vaak wel bij de trainingen aanwezig, maar niet veel meer dan dat. Ik zag het nut er helemaal niet van in." foto Theo van Zwam/GPD Maak bijvoorbeeld een proefrit in de compacte Colt 1.3 Inform Cool Pack. U rijdt deze voor 14.995,- of 89,- p.mnd. De Colt 1.3 Inform Cool Pack is uitgerust met o.a. semi-automatische airco centrale portiervergrendeling in hoogte verstelbare bestuurdersstoel met afstandsbediening 6 speakers 15" velgen Er is al een Mitsubishi Colt vanaf 13.495,- of 79,- p.mnd. Kijk voor de specificaties, voorwaarden en dealeradressen op www.mijnkerstboom.nl door Sjaak Sinke AAGTEKERKE - In een paar jaar tijd is de Pekelingerun van Aagtekerke uitgegroeid van een simpel trimloopje, georgani seerd door motorclub De Peke- linge, tot een serieuze wedstrijd met meer dan driehonderd deel nemers. Deze trend is bij meer trimlopen zichtbaar: de halve marathon in Nisse met 260 deelnemers, de Hobbeldebobbelloop in Zoute- lande met 150 deelnemers en de aflossingsmarathon in Terneu- zen met 500 lopers. Een aantal officiële wedstrijden is hier duidelijk de dupe van. Zo trok de gerenommeerde Mossel loop half november maar net honderd deelnemers en staan er voor de Salvatorhoeveloop van zaterdag in Ouwerkerk nog maar vijftien deelnemers op de startlij st. De oorzaak moet kennelijk ge zocht worden in het bijzondere parkoers zoals bij de Kustmara- thon, of de gezellige sfeer. De prijzen voor dit soort trimlopen zijn over het algemeen mager: bloemen en een beker voor de eerste drie overall. En toch trek ken dit soort evenementen zo wel de wedstrijdatleten als de prille trimmers. Saillant is dat vrouwen tussen de dertig en veertig jaar aan deze wedstrij den wel deelnemen, terwijl ze de Oranjewoud-crosscompetitie links laten liggen. Wilko de Vos (AV'56) is de enige deelnemer aan de Salvatorhoe veloop die, zij het meer dan tien jaar geleden, die deze wedstrijd over 20 kilometer al eens op zijn naam schreef. Niels Koole (Zoutelande) is de te kloppen man in de 13 kilome ter lange Pekelingerun. In de be ginfase krijgt Koole zeker gezel schap van veteraan Franky Bel- jaars (Vlissingen), die zich daar bij meestal over de kop loopt. De Middelburgse Karin Bastian verdédigt haar zege van vorig jaar. Dat zal haar, gezien de kwaliteit van de overige deel neemsters, niet veel moeite zal kosten. door Peter van Kouteren HULST - Volleybalvereniging Morres/Hulst gaat voorlopig zonder de opgestapte trainers Harry van Putte en Guido de Beule verder. Voorzitter Jan Rubbens wil beide oefenmees- ters graag behouden voor de club, maar vindt dat beide trai ners langer bedenktijd moet worden gegund. Rubbens is in de slag met verschillende kandi daten om de mannen- en vrou- wenploeg tot de winterstop te begeleiden. Harry van Putte stapte vrijdag als trainer van het vrouwen team op. Guido de Beule knapte zaterdag af op de mannen van Morres/Hulst. In beide gevallen boterde het niet meer tussen trainer en selectie. Een ooeine COLLALBO - Schaatsster Gretha Smit heeft tijdens een trainingskamp in Collalbo een hersenschudding opgelo pen. De Rouveense uit het Team Telfort kwam dinsdag middag ten val op de Italiaanse baan. „Gezien de omstan digheden maakt Gretha het goed", verklaarde trainster Ingrid Paul vanuit het trainingskamp. „Op dit moment zijn er geen complicaties. De gezondheid van Gretha staat voorop. We wachten af wanneer ze de ti*aining weer kan hervatten." ANP PANAMA STAD - Vier dagen na zijn nederlaag op knock-out tegen de Panamees Ricardo Cordoba is de Co lombiaanse profbokser Carlos Meza overleden. De artsen in het Santo Tomas Ziekenhuis in Panama Stad hadden de vuistvechter dinsdag al klinisch dood verklaard. Ban- tamgewicht Meza was 26 jaar. Van zijn 25 gevechten won hij er 21. Na de knock-out in de wedstrijd tegen Cordoba onderging hij een operatie om de hersenbloedingen te stoppen. Hij kwam niet meer uit zijn coma. ANP/SID TURIJN - De fakkelloop in de aanloop naar de Olympi sche Winterspelen van 2006 in Turijn begint over een jaar in Rome. Op 8 december 2005 wordt de olympische vlam gedurende 64 dagen door Italië gedragen. Meer dan 10.000 lopers leggen in totaal ongeveer 11.000 kilometer af. Het olympisch vuur wordt vervolgens ontstoken bij de openingsceremonie in het Stadio Communale van Tu rijn,op 10 februari 2006. DPA/ANP KUALA LUMPUR - Vanessa Atkinson heeft gisteren in Maleisië de kwartfinales bereikt van het World Open squash, het officieuze wereldkampioenschap. De als der de geplaatste Nederlandse versloeg de Engelse Vicky Bot- wright, nummer elf van de plaatsingslijst: 9-6 9-6 2-9 10-8. In de kwartfinale staat Atkinson vandaag opnieuw tegenover een Engelse, Linda Elriani. De als vijfde ge plaatste Elriani won gisteren van landgenote Jenny Dun- calf. ANP JEREZ - David Coulthard rijdt deze week testritten voor het Formule 1-team Red Buil. De Schot is het afgelopen seizoen ontslagen door McLaren-Mercedes na de over komst van de Colombiaan Juan-Pablo Montoya. Red Buil is de voormalige renstal Jaguar die in 2004 weinig succes sen boekte met de Australiër Mark Webber en de Oosten rijker Christian Klien. Het team dreigde wegens de hoge kosten uit de Formule 1 te verdwijnen. De Oostenrijker Dietrich Mateschitz nam het over en gaf het de naam van zijn sportdrankenfii-ma. Coulthard lijkt de voornaamste kandidaat om de opengevallen plaats van Webber in te ne men. Hij won voor McLaren dertien Grands Prix, de mees te van alle nog actieve coureurs na wereldkampioen Mi chael Schumacher. Voor zijn testritten in het Zuid-Spaan se Jerez zei Coulthard: „IK zie er nog steeds naar uit het stuur van een Formule 1-wagen in de handen te ne- men.ANP/RTR Champions Trophy, mannen. Vier de speelronde: Nederland-Spanje 4-2 (2-1). 15. Klaver 1-0, 18. Geert-Jan De- rikx 2-0 (sb), 35. Freixa 2-1, 45. Klaver 3-1, 57. Quemada 3-2 (sc), 69. Klaver 4-2. Overige duels: Duitsland-N-Zee- land 1-1 (0-1), Pakistan-India 2-1 (1-0). Stand: 1. Nederland 4-12 (18-9), 2. Spanje 4-9 (14-7), 3. Pakistan 4-9 (9-7), 4. India 4-3 (8-12), 5. Duitsland 4-1 (5-12), Nieuw-Zeeland 4-1 (5-12). Castelo da Maia. Top Teams Cup, mannen. Groep B, vijfde wedstrijd: Castelo da Maia (Por) - Omniworld (Ned) 1-3 (23-25 25-20 16-25 21-25). Lichtenvoorde. Top Teams Cup, vrouwen. Groep B, vijfde wedstrijd: Longa'59 (Ned) - CS Madeira (Por) 3-0 (25-18 25-20 25-18). donderdag l Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 4. De Stene Brug-'t Tapperijke. Locatie: Biljartcen trum Yip Plaza, Goes. Aanvang: 19.30 Milaan. WB veldrijden, zesde wed strijd: 1. Nijs (Bel) 58.04, 2. Berden (Bel) op 0.26, 3. Mlynar (Tsj), 4. Ver- vecken (Bel), 5. Dlask (Tsj), 6. Vannop pen (Bel), 7. Gadret (Fra) 0.30, 8. Vanthourenhout (Bel) 0.32, 9. Franzoi (Ita), 10. Wellens (Bel) 0.36, 11. Nijland (Ned), 14. Van Gils (Ned) 1.08,18. Groe- nendaal (Ned) 1.23, 19. Van den Bergh (Ned) 1.31. Vrouwen: 1. Van den Brand (Ned), 2. Salvetat (Fra), 3. Vos (Ned), 4. Kupferna- gel (Dui), 5. Nobus (Bel), 7. Melchers (Ned), 10. Dorland (Ned). MIDDELBURG - Jack Schipper stopt aan het einde van het sei zoen als trainer van voetbalclub Zeelandia Middelburg. Schipper volgde in september de opgestapte Wil Wijnands op bij de zondag-derdeklasser. Hij hield de optie op een extra sei zoen als trainer open, maar heeft nu aangegeven aan het ein de van het seizoen te stoppen. de twee trainers voor de club te behouden is voorlopig gestrand. Morres/Hulst had beide oefen- meesters voorgesteld om van team te ruilen en het seizoen af te maken. Rubbens: „Maar we moeten de trainers wat langer rust gunnen. Ze hebben hun ver haal gedaan en dat was zeer emotioneel. Ik heb begrip voor hun kant van het verhaal. We hebben het over mensen. We moeten heel zorgvuldig te werk gaan." Vrijdag, tijdens de vaste trai ningsavond van beide teams, krijgen de spelers tekst en uitleg over de stand van zaken. De voorzitter is er honderd procent van overtuigd dat de resterende twee wedstrijden tot de winter stop een coach met verstand van zaken oo de bank zal zitten. door Ad Pertijs WOUW - Twee nieuwe profkoer- sen (in Zevenbergen en Philippi ne), een nieuwe elite-klassieker in de maak in de gemeente Moer dijk, grootse plannen in Et- ten-Leur. „Je kunt stellen dat de organisaties in ons district zich flink aan het profileren zijn", zei wielerconsul Jan van Haneghem gisteravond met een zekere trots op de jaarlijkse ka lendervergadering van het dis trict Zuid-West in Wouw. De omvang van de voorgestelde districtskalender is amper gewij zigd ten opzichte van dit jaar, maar de kwaliteit van de koer sen neemt gestaag toe. „We heb ben inmiddels een gigantisch aanbod van nationale wedstrij den in ons district", zegt Van Haneghem. Een kleine greep: een wereldbe- kerveldrit in Hoogerheide, de Deltaprofronde in de nieuwe topcompetitie, een wereldbeker wedstrijd voor junioren in Axel, vijf profcriteriums, twee belang rijke vrouwenklassiekers (Om loop van Borsele en Driedaagse van de Zeeuwse Eilanden), twee wedstrijden voor de beloften- comDetitie CZLM Tour en het OZ Wielerweekend), twee wed strijden voor de clubcompetitie (Omloop van de Braakman en Wim Hendrikstrofee), Olym- pia's Tour in Ossendrecht en plannen in Etten-Leur (en Oudenbosch) om de Benelux Pro Tour in huis te halen. Oudenbosch had zich daarnaast kandidaat gesteld voor het NK amateurs A. „In deze financieel moeilijke tijd, durft men het kennelijk toch aan een stap voor uit te maken", concludeert de consul uit Borsele. Zo kon hij gistei-avond de plan nen voor weer een nieuwe klas sieker wereldkundig maken: Ad Diei'ckx uit Fijnaart zet zijn schouders onder de Ster van Moerdijk, die in het voorjaar van 2006 moet gaan stralen. Van Haneghem had nog meer verheugends te melden: het aan tal jeugd- en nieuwelingen koer sen stijgt sterk. Daartegenover staat een verminderd aanbod voor nieuwelingen- en junior vrouwen. De vrouwen zorgen voor nog een minpuntje. Na een seizoen is het project om wed strijden voor amateur B-vrou wen te integreren in BWF-koer- sen afgeblazen. „Te weinig be langstelling van de vrouwen", al dus Van Haneffhem. (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 23