Quota voor schol en tong lager PZC Huisartsen berei tot voeren acties Damwand de grond in Diefstal computers u zorginstellingen levei broers celstraf op Vrijspraak geëist van mishandeling Commissaris negeert advies Boekenverkoop Dorpsplatform Oost-Souburg vergadert Asiel Kosten lezers schrijven Paarden Trapveldje IV Trapveldje V Trapveldje VI Trapveldje VII Trapveldje VIII Ernstige verdenking van brandstichting Baarland Bijbelavond Beelden Kinderbingo Politiek spreekuur donderdag 9 december 2004 door Harmen van der Werf VLISSINGEN - Borg, de nieu we Europese commissaris voor visserij, heeft gisteren voorge steld de voor Nederlandse vis sers belangrijke tong- en schol quota te verlagen. Het tongquotum voor alle EU- Mstaten aan de Noordzee moet omlaag van 17.000 ton dit jaar naar 16.000 ton in 2005, vindt Borg die voorheen minister van Buitenlandse Zaken op Malta VLISSINGEN - De VHssingse bi bliotheek 't Spui verkoopt van 16 tot en met 18 december afge schreven boeken en een honder tal cd-roms. Het gaat om boeken met infor matie over natuur en weten schap en romans. De verkoop vindt plaats tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek: donderdag en vrijdag van 10 tot 18 uur en zaterdag van 10 tot 17 uur. OOST-SOUBURG - Het dorps platform Oost-Souburg houdt dinsdag een openbare vergade ring in De Zwaan. Op de agenda staan onder ande re de veiligheid bij het kruis punt van het station en de wens om het voetpad langs de Lekvij- ver een naam te geven. De bijeenkomst begint om 19.30 was. Ook het scholquotum moet naar beneden, van 61.000 naar 59.000 ton. Het scholquotum zit dit jaar al op een historisch diep tepunt. Borg negeert de in oktober gege ven adviezen van internationale visserijbiologen. Zij wilden het tongquotum gezien de goede stand verhogen tot 17.300 ton. Het scholquotum moest volgens hen fors naar beneden, naar 35.000 ton. Voorzitter B. Daalder van de Fe deratie van Visserijverenigingen is zeer verbaasd over de voor stellen van Borg. „Straks wor den de quota door de Europese visserijministers hoger vast gesteld dan Borg wilde en dan mogen de vissers zogenaamd in hun handen knijpen. Zo gaat het elk jaar." Beter Volgens Daalder is er geen enke le reden de quota te verlagen. Het scholbestand ziet er veel be ter uit dan de visserijbiologen hebben aangenomen en het tongbestand bevindt zich met 45.000 ton volwassen exempla ren ruim boven het biologisch minimum. De nieuwe Eurocommissaris wil niet alleen touwtjes voor schol en tong strakker aantrekken. Hij wil ook het al historisch lage kabeljauwquotum verder terug brengen en zeegebieden sluiten waar de kabeljauw erg wordt be dreigd. Voor haring en blauwe wijting, waarop wordt gevist met vriestrawlers, stelt Borg een aanzienlijke verhoging van de quota voor. De Europese visserijministers nemen eind december een defini tief besluit over de visquota voor 2005. Zeeuwse gemeenten, die voor uitgeprocedeerde asielzoekers noodopvang verzorgen, krijgen van minister Verdonk geen geld meer (PZC 1-12). Zij kosten han denvol geld, ze worden opgevan gen met hulp in de regio met on ze financiële middelen. Daar staat in economische zin niets te genover. Het gaat om mensen die jaren lang procedures voeren, terwijl de belastingbetaler de rekenin gen van de advocaten betaalt. Ze hebben van de rechter te ho ren gekregen dat ze geen recht hebben op een verblijfsvergun ning. Het zijn geen 'echte' vluch telingen maar mensen die op goed geluk naar Nederland zijn gekomen. Ze gokken op de com passie van de Nederlandse auto riteiten en de druk van de pu blieke opinie. We moeten asielzoekei's niet hos pitaliseren dat heeft een aan zuigende werking. Dat wordt dan een groep mensen die we vertroetelen en niet op hun ei gen verantwoordelijkheid mo gen aanspreken. Nederlandse gastvrijheid mag niet worden misbruikt, de gezagsrelatie moet duidelijk zijn. Asielbeleid is rijks-, geen gemeentebeleid, dus bestuurlijke ongehoorzaam heid! Deze Zeeuwse gemeenten geven ook een verkeerd signaal af aan mensen die menen dat het soli dair is om uitgeprocedeerde asielzoekers aan te raden hier te blijven. Ondertussen vertellen de kranten en de televisie alleen dat schrijnende verhaal en blijft de andere kant buiten beeld. Ge meenten die zich zo graag wil len profileren als zijnde hu maan, vooruitstrevend en ui terst verlicht kunnen dit beter doen door onder andere te plei ten voor onze bejaarden, demen ten en gehandicapten. En zich richten op die mensen die wél zijn toegelaten en hen helpen met inburgeren. W.C. Murre Irislaan 16 Vlissingen Als men de laatste tijd zo dage lijks de PZC leest dan heeft men nog al wat in petto voor de naas te toekomst. Minister Dekker heeft een won dermiddel uitgevonden om de VLISSINGEN - De damwanden worden circa twintig meter diep de grond ingetrild. Ze vormen de buitenrand van de bouwput voor de parkeerkelder aan de Spuistraat in Vlissingen. Op die plaats moet het woon-winkelcentrum De Fonteyne verrijzen met 6300 vierkante meter winkelruimte, ne gen penthouses, 44 appartementen en de parkeergarage. foto Lex de Meester Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. huren fors te verhogen zodat de huurders nog verder uitgekne pen worden ten gunste van de woningbouw. Woningcorpora ties bezitten plusminus vijftien miljard euro, wie snapt dit nog. Deze riante vermogenspositie is de huurders een doom in het oog, dit bleek ook toen de minis ter tijdens een bijeenkomst uit leg gaf van de forse huurverho ging. Verder wacht ons na het onbe schofte misbruik van de euro nog verhoging van de energieta rieven, de belasting hierop, ge meente- en waterschapbelasting en de ziekenfondspremie zal fors stijgen. Misschien eens een kluifje voor de bonden, of moet het zo ver komen dat men mas saal het heft in eigen hand- neemt en weigert nog een verho ging te voldoen? Th.J. Izeboud Falckstraat 96 Vlissingen "Roemenië moet op paarden let ten", schrijft de PZC. Dankzij di verse Europese dierenrechtenor ganisaties en inspectiediensten binnen de Europese Unie moet Roemenië op paarden letten. Dierenrechtenorganisaties en in spectiediensten hebben rappor ten en filmbeelden gemaakt over de wantoestanden tijdens lange-afstand veetransporten. Dit werd aangeboden in de Eu ropese Commissie. Het is de hoogste tijd voor stren gere regels en nieuwe wetten. Dagelijks worden honderden slachtpaarden (en ezels) uit Roe menië vervoerd naar slachter ijen in Zuid-Europa. Vaak wor den dieren opzettelijk verwond (poten gebroken, blindgeslagen) zodat zij vallen onder de catego rie "wrak en ziek vee". Bij controles is gebleken dat het rept van slechte transportwa gens, illegale routeplannen, het ontbreken van gezondheidspa pieren en identificatie en ver waarlozing van de dieren. De paarden worden in overvolle wa gens gepropt en staan er soms dagen in zonder eten en drin ken. Ze komen uitgeput en verwond aan bij de slachterijen. Uit rap porten van de landelijke inspec tiedienst (zij achtervolgen veetransporten) blijkt dat som mige transporten wel 70 of 90 uur duren! Deze veel te lange-af- standstransporten in overvolle veewagens veroorzaken vel die renleed. In Nederland houden minister Veerman en de meeste politieke partijen aan hun intentie om de transportduur te beperken tot 8 uur. (Zuid-Europa ligt dwars.) Op 22 november heeft de Euro pese Commissie op voorstel van Veerman besloten om betere con troles op lange veetransporten binnen Europa mogelijk te ma ken. Een plan met verbeterin gen. Helaas gaat het plan voorbij aan de belangrijkste problemen bij verre veetransporten, want de huidige regels voor rust- en rijtijden en de bezetting van de veewagens blijven ongemoeid. C. Minneboo J.D.P. de Smitstraat 31 Oost-Souburg Graag wil ik via de rubriek Le zers Schrijven reageren op het artikel trapveldje (30-11) en de daarop volgende reacties (03-12). In het artikel en in de reacties wordt de indruk gewekt dat het een enkeling betreft die voor behoud van het speelveldje is. Het is echter niet alleen Van Bel- zen die dit veldje wil behou den,er zijn namelijk 351 handte keningen opgehaald (in een wijk met ongeveer 400 woningen) voor behoud van dit speelveld en 48 handtekeningen tegen de speelkooi tussen de garage boxen. De reacties richten zich voorna melijk tegen Van Belzen terwijl die nadrukkelijk heeft gezegd niet tegen de zorgwoningen te zijn maar tegen de locatie. De zorgwoningen kunnen beter aan de Nieuwlandseweg gebouwd worden. Bovendien is Den Engelsman geen deskundige op het gebied van speelveldjes en voorzienin gen en bepaald de jeugd zelf wel of ze op een hobbelig veld wil len voetballen of niet, wat overi gens veelvuldig gebeurt. Het rooien/snoeien van de bomen en eventueel opnieuw aanplanten heeft natuurlijk niets met het speelveldje te maken maar was puur gericht om de overlast van de bladeren te verminderen. Het is overigens wel frappant dat beide heren van de wijkbeheer- groep zijn en fervent voorstan der van het volbouwen van het laatste stukje groen in het Pol dert je. J.Lourense Radermacherstraat 18 Arnemuiden De 48 handtekeningen die zijn opgehaald waren gericht tegen het plaatsen van een speelkooi en vóór het behoud van het speelveld aan de Clasinastraat. De zorgwoningen zijn van harte welkom, het is alleen de locatie waar we op tegen zijn. De beste locatie is de Nieuwlandseweg vanwege het uitzicht met huur- appartementen erboven die mee kunnen profiteren van de zorg. Het speelveld blijft dan behou den. Wethouder De Vries heeft de gemeenteraad beloofd het laatste groene speelveld van 3600 m2 te compenseren, met een kooi en een verhard hang- hoekje van 250 m2 kan daarvan geen sprake zijn. Wethouder de Vries heeft inmiddels driemaal handtekeningen ontvangen, bij de le actie 50 (rondom Clasi nastraat), de 2e actie 351 en nu bij de 3e actie 48 (rondom Mans- feldstraat). En dat uit een wijk met ongeveer 400 woningen. Hoe kan hij dan beweren dat de meerderheid de plannen steunt? Blijkbaar zijn de handtekenin gen zoekgeraakt met de verhui zing. In dat geval ben ik bereid ze nogmaals aan te bieden. Dat ik persoonlijk door de heren Schuit en Den Engelsman wordt aangevallen, is hun manier om tegenstand uit de weg te rui men. Blijkbaar maken zij zich zorgen over een plan dat 1 kilo meter van hun woning verwij derd is. Gezien het aantal hand tekeningen en 30 inspraakreac ties is het duidelijk dat veel meer mensen tegen deze plan nen. P. van Belzen Nieuwlandseweg 8 Arnemuiden Met verbazing las ik in de krant, hoe de heren Schuit en Den En gelsman, leden van de Wijkbe- heergroep Arnemuiden, een het ze aan het kweken zijn tegen de heer Van Belzen. De manier hoe ze de heer Van Belzen aanvallen is in één woord schandalig te noemen. Als wij de informatie niet via Van Belzen en Lourense hadden ontvangen stond er op eens een speelkooi op ons gara geplein. Als iemand zich inzet voor het behoud van een trapveld en daarbij gesteund wordt door nog een actiegroep (dus zeker niet alleen opereert) vragen wij ons af wie vertegenwoordigt Ar nemuiden eigenlijk? Als je als wijkbeheergroep voorstander bent van een bepaald plan wil dat nog niet zeggen dat je ie mand persoonlijk de grond in moet boren, het spreekt niet van enig niveau. We hopen dat Van Belzen en de anderen doorgaan met hun actie en dat er voldoen de speelruimte gecompenseerd wordt zodat het bouwen van een speelkooi niet nodig is! L. Geldof Schorerstraat 41- Arnemuiden Naar aanleiding van de stukjes (PZC/Lezers schrijven 3-12) van de heren Schuit en den Engels man het volgende: De bewering, dat P.van Belzen uit 'eigen be lang' te werk zou gaan, bestrijd ik. Al vele jaren zet hij zich in deze enige groenstrook (trap veldje) voor de wijk te behoud- enen en velen met hem. Ook zijn velen tegen de 'onzalige' plan nen van de gemeente Middel burg om aan de Clasinastraat de bouw te realiseren van een su permarkt en op de, voor Arne muiden toch zo markante groen strook, een zorgcentrum,wonin gen en een parkeerterrein. De zorgwoningen zijn van harte welkom, maar er zijn genoeg en betere alternatieven,ook voor een eventuele nieuwe super, aan te dragen. Het zou de bovenge noemde heren sieren, het ge beurt namelijk niet in hun voor tuin, zich eens te verplaatsen in de gevoelens en realiteitzin van de bewoners rondom de Clasi nastraat. Maar ik denk dat dat te veel gevraagd is. A.C.van de Kop Radermacherstraat Arnemuiden Wij vinden dat de leden van de WBGA wel heel persoonlijk te gen één persoon spreken, terwijl er nog veel meer personen be zwaren hebben tegen de plan nen van de gemeente. Er zijn na melijk veel meer betrokkenen, maar Van Belzen spreekt na mens hén. Wij zijn als omwonen den niet tegen zorgwoningen. Ze zijn nodig voor Arnemuiden, maar er zijn veel betere locaties. Bijvoorbeeld aan de Nieuwland seweg. Het is heel jammer van de gemeente Middelburg dat zij de speelruimte voor de kinderen niet volledig compenseert met het bestaande speelveld. De ruimte die onze kinderen nu heb ben is niet te vergelijken met de kleine 'gekooide' ruimte die de gemeente voor hen uitgedacht heeft. En als de gemeente Mid delburg zich wil profileren als BAARLAND - De branden die dinsdag hebben gewoed in de uienfabriek Crop Alliance bij Baarland, zijn zo goed als zeker aangestoken. Een technische oorzaak van de branden is niet gevonden, liet politiewoordvoerder J. van Mou- rick gisteren weten. De politie houdt volgens hem 'ernstig reke ning met brandstichting'. Het onderzoek door de technische re cherche is nog niet afgerond. De productie bij Crop Alliance is gisterochtend weer gedeelte lijk opgestart, ondanks de be schadiging aan de elektrische hoofdvoeding. Het duurt zeker nog anderhalve week, aldus di recteur S. Swaanen, voordat die is hersteld. Om niet met de han den over elkaar te moeten af wachten, heeft het bedrijf aggre gaten gehuurd voor de stroom voorziening. Crop Alliance, dat momenteel wortels en augurken verwerkt, kan nog niet op volle capaciteit draaien. „Op 55 pro cent", schat Swaanen. Eén van de twee branden heeft een pro ductiehal aangetast. Swaanen denkt dat daar de eerste weken niet kan worden gewerkt. De tweede brand heeft delen van twee loodsen waarin landbouw machines stonden in de as ge legd. Over het schadebedrag zei Swaanen nog geen mededelin gen te kunnen doen, omdat som mige stukken van het bedrijf nog zijn afgesloten. De brand weer van Baarland moest gister morgen even terug naar Crop Al liance, omdat er wat brandres- ten aan het smeulen waren. OOST-SOUBURG - Prof dr W. Ouweneel houdt morgen in de le zingenserie 'Strijden in de gebe den' een lezing over het onder werp Christus. Het gaat om een lezing in een serie van drie, waarin hij uitleg geeft over hoe christenen de geestelijke strijd in de hemelse gewesten kunnen voeren. De bijeenkomst vindt om 20 uur plaats in het gebouw voor Christelijke samenkomsten in de Rehobothstraat 9 in Oost-Souburg. 'groenste gemeente' moeten ze vooral het laatste stukje groen in de oude kern van Arnemui den weghalen. R. Schrijver H. Meulmeester Nieuwlandseweg 6 enl 0 Arnemuiden (discussie gesloten) door Claudia Sondervan GOES - De actiebereidheid bij de Zeeuwse huisartsen is groot. De kans dat Zeeland vanaf ja nuari komend jaar meedoet aan de landelijke estafette-actie van de huisartsen is daarmee reëel. Dat betekent dat huisartsen Zeeuwse patiënten sneller zul len doorsturen naar specialisten in het ziekenhuis. Zo'n actie zijn Twentse huisartsen deze maand al begonnen, ondanks protesten van minister Hooger- vorst en de Tweede Kamer. Zeeland zal niet in zijn geheel met de actie beginnen, bleek gis teren bij de vergadering van de Zeeuwse huisartsen die lid zijn de Landelijke Huisartsen vereni ging (LHV). De verwijsactie zal per regio worden uitgevoerd, verwacht interim voorzitter C. Jebbink van de Districts Huis artsen Vereniging Zeeland. De 160 LHV-leden in Zeeland (dat zijn bijna alle Zeeuwse huisart sen) wachten af wat de LHV op 21 december besluit over de te voeren acties alvorens zij hun ei gen plan trekken. Een Zeeuws delegatie van huisartsen is van plan te verschijnen op de lande lijke manifestatie die op 20 ja nuari in de Jaarbeurs ij ft wordt gehouden. De huisartsen protester®] de maatregelen van Hoogervorst om de k.. de gezondheidszorg te in hun groei. Hij is voois van de voorstellen die de verzekeraars in Nederla&j ben gedaan om de norc groepspraktijken op tefe naar 3000 patiënten, i van de huidige 2300. De Twentse huisartsen® den daarop met hund« wijsactie, waarbij zij p; bij wie geen onmiddelijki len nodig is, onj klacht doorsturen naarsj» ten en andere zorgveri Daarmee willen zij duiddii ken wat voor gevolgen vat] re werkdruk in de hui® praktijken kan hebben.no gere wachtlijsten in ziels zen en veel duurdere zc gezien specialisten per meer declareren dan hu® Volgens de huisartsen j werkdruk in hun p hoog genoeg en leidt hek] ren van de norm er allee dat zij minder tijd hebben patiënten en er meer ge maakt wordt van de dun geneeskundige zorg. Regelmatig heb ik de afgelopen weken onder de rubriek Lezers Schrijven negatief commentaar gelezen over de beelden, die on langs zijn geplaatst naast het ge renoveerde stadhuis in Vlissin gen. Als oud-ingezetene ben ik een paar keer extra gaan kijken en ik kan niet anders zeggen dan dat ik deze speelse figuran ten bewonder. Ik vind ze erg lu diek en dat past mijns inziens wel naast het statige gebouw en de kerk nabij. Vooral, omdat zij symbolisch het spel uitbeelden dat binnen door de politiek wordt opgevoerd. Dat is een se rieus spel, vaak met spannin gen. Daarom is buiten iets fri vools en ludieks mijns inziens zeer op zijn plaats om de vaak opgestoken veren snel van zich af te kunnen schudden. Het bin nen vertoeven, dus vergaderen en na vertrek buiten leuke car navaleske poppen zien, werkt verfrissend, leuk voor thuis. Er is al genoeg zwart-wit denken in onze samenleving. In de bui tenlucht kan men zowel lachen als afkoelen. Want er staat nog een spetterende fontein: ook hier dus: Vlissingen als de Bran ding! Ik zeg er U tegen. Maar een bij zondere vondst vind ik de spie gel, die bevestigd is aan een der beelden. Dat is niet de spiegel van de kapper, maar meer een tje, die tot dieper nadenken kan aansporen. En voor iemand die passeert, kan dat geen kwaad. Wat mij betreft dus: alle hulde aan de kunstenaar, die ook naar behoren wat verdienen mag. Dat willen we toch allemaal. Terzijde: over keuzes en kosten wordt altijd getwist. Adri van Fraassen Dishoek 17 Koudekerke MIDDELBURG - De wijkvereni- ging Middelburg-zuid houdt morgen een bingo voor kinderen uit groep drie tot en met acht in wijkcentrum Palet aan de Rei gersbergstraat. De bingo duurt van 19 tot 21 uur. door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter J. Hop mans rekende gisteren de ver dachten uit Den Haag en Utrecht de inbraken in het Streekziekenhuis Walcheren, Streeklaboratorium Zeeland en verpleeghuis Ter Valcke zwaar aan. „Dit zijn ernstige en zeker geen gewone inbraken", wees de rechter op de impact ervan. Een 27-jarige inwoner van Den Haag kreeg drie maanden gevan genisstraf plus 240 uur werk straf opgelegd. Zijn achttienjari ge broer uit Utrecht werd ver oordeeld tot vijf maanden gevan genisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. Een 29-jarige Hagenaar, die de gestolen goede ren heeft vervoerd, werd wegens heling veroordeeld tot zestig uur werkstraf. Een negentienja rige stadsgenoot kreeg bij ver stek vijf weken cel. Twee auto's werden verbeurd verklaard en aan het ziekenhuis moeten de verdachten 4000 euro schadever goeding betalen. De broers namen tussen 1 okto ber en 4 oktober computers, beeldschermen, mobiele tele foons en etenswaren weg uit het Vlissingse ziekenhuis. Een paar weken eerder, in de nacht van 14 op 15 september, werden uit het streeklaboratorium in Mid delburg computers, beeldscher men, fototoestellen en lenzen ontvreemd. De derde diefstal werd in Goes tussen 24 en 27 september gepleegd. Uit ver pleeghuis Ter Valcke werd een laptop gestolen. Officierva titie G. van der Burg stel! de inbraken geen impuls? „Hier is vantevoren ovei dacht. Zo heeft de mbi het ziekenhuis zowat s weekeinde geduurd, wsë is een paar keer terugga De diefstallen hebben s de officier het ziekenhuis! pleeghuis veel schade i kend, waaronder ook de; ten te lijden hadden. „Hl veel tijd gevergd om dei stratie weer op orde tekn Slechte vrienden De officier nam in de eis vijf maanden gevangenisis gen de 27-jarige man ooi strafblad mee. Die vert# broertje erbij te hebben ba ken, omdat hij slechte vrie had en dreigde af te glijti het criminele circuit. „Hij beter met mij meegaan, o de inbraken minder I zijn." Het motief sloeg volgens 4 tierechter en de officiers op. De jonge Utrechter! vijf maanden cel, waan® maanden voorwaardelijk zich eisen. De broers hadden het vod genomen bij de inbraken! de helers werd tachtig HU straf en vijf weken gevaii straf geëist. Raadslieden D. Olie enCi zer wezen op de verbeterd standigheden en bepleitte re straffen voor de broers! aan werd door de p voor een deel tegemoe'! men. door Niels Juist DEN HAAG - Een 27-jarige man uit Vlissingen die ervan ver dacht werd dat hij een heroïne- verslaafde ernstig had mishan deld, hoorde gisteren bij het Haagse gerechtshof vrijspraak Volgens de procureur-generaal, mr. C. Strack, was er te veel twijfel om de verdachte te ver oordelen. De man heeft ook bij de rechtbank in Middelburg al tijd volgehouden dat hij onschul dig is. Maar de rechtbank in Middelburg achtte destijds zijn schuld wel degelijk bewezen en veroordeelde hem tot een half jaar gevangenisstraf. Ten tijde van de mishandeling woonde de verdachte in een te huis van de Door Stichting. Dit opvanghuis in Vlissingen is be doeld om delinquenten weer op het rechte pad te brengen. Maar toen de verdachte samen met een medebewoner in het stads centrum een biertje ging drin ken, ging het mis. Volgens de verklaring van de verdachte kreeg zijn huisgenoot ruzie met twee jongens op straat. Toen er een heroïneverslaafde man om een vuurtje vroeg, was de huisge noot zo opgefokt dat hij door het lint ging. De verdachte ver klaarde dat hijzelf de junk een vuurtje gaf, maar dat zijn huis genoot vervolgens vol met zijn vuist uithaalde. Hij sla man tegen de grond ei vervolgens op hem in If pen. Tijdens zijn aang" politie vertelde het s nog dat hij door twee® was mishandeld. Maar£ bij het hof kwam de mad verklaring terug. Hij dat hij maar door één te geslagen en dat was d van de verdachte. Vanw? nieuwe verklaring moet a dachte, volgens de procite neraal, wegens gebrek ai wijs worden vrij gesprok Het hof doet over twee' uitspraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 16