ïeemschut wil Marina elders BENNY NEYMAN Word ik nu opeens arbeidsgeschikter? 1 rncc s Vergadering blijkt prijs loemen ezwaar tegen locatie appartementencomplex in Veere ■Q WWW.WALCHERENVUORWERK.NL De oorverkoop is gestart Lot in Hulst goed voor één miljoen Hersenschudding door gladde weg Werkstraf vernielzuchtige man Drankrijder moet boeten Sociale dienst Middelburg controleert autobezit klanten Inbraak Na achttien jaar weer een schip de helling op ww.b-f.nl wee branden fabriek aarland vanaf 20 december indoor ijsbaan 01IW15649 E|ÏÏ»W@PK-nl £"31, «460 AA Goes K Midden-Zeeland: 0113-315520: Vlaanderen: 0114-372770; Z„t 0204562500. oensdag 8 december 2004 editie Walcheren THEATER DE MYTHE tel: 0900-3300033 www.theaterverkoopzeeland.nl Advertentie Wanneer u opgeroepen wordt, zal UWV opnieuw vaststellen hoeveel u zelf nog kunt verdienen ondanks uw lichamelijke of psychische klachten. De arbeidsdeskundige bekijkt net als vroeger wat voor werk u nog wel zou kunnen uitvoeren, maar hanteert daarbij wel strengere regels. U kunt dus inderdaad arbeidsgeschikter worden bevonden dan voorheen. Heeft u nog meer vragen over de herbeoordeling voor mensen met een WAO-, WAZ- of Wajong-uitkering? Kom dan naar een van de voorlichtingsbijeenkomsten flfuWV die ook in uw regio worden gehouden. Kijk voor de data en locaties op uwv.nl. Of bel de UWV Telefoon: 0900 - 92 94 (lokaal tarief) door Edith Ramakers VLISSINGEN - Hij wist even niet wat hij moest zeggen. A. El Kharbouchi kreeg gisteren de Frans Naereboutprijs uitge reikt. Daarmee werd hij uitgeroepen tot vrijwilliger van het jaar van de gemeente Vlissingen. Door een vriend werd hij gister middag meegetroond naar de Vlissingse bibliotheek 't Spui. „Ik wist niet beter dan dat hier een belangrijke vergadering zou zijn", zei El Kharbouchi. Maar van een vergadering was geen sprake. Een ontvangstcomité wachtte hem op. El Kharbouchi kreeg naast de prijs ook nog 2300 euro. Dat bedrag moet hij direct doorgeven aan een vrijwil ligersorganisatie. „Ik moet ei- even goed over nadenken aan wie ik dit geld zal geven", zei hij. „Ik heb er nog geen flauw benul van. Ik ben zelf benieuwd wie het zal worden." El Khar bouchi is door de jury van de Frans Naereboutprijs uitgeko zen omdat hij zich al jarenlang inzet voor verschillende organi saties. „We hebben moeten kiezen uit zestien vrijwilligers die waren aangemeld door Vlissingers en instellingen. Maar Ahmed kreeg veruit de meeste stemmen", zei wethou der E. Walrave-Troost van de ge meente Vlissingen. De Vlissing se vrijwilliger is de stuwende kracht achter de stichting Tou- ba Moskee, hij zet zich in voor de Stichting Platform Inspraak Allochtonen en hij ondersteunt buurtprojecten. Hij was ook lid van de steunfractie van Groen- Links Vlissingen en jarenlang voetbalscheidsrechter, voordat zijn rug ging opspelen. (Advertentie) zeeuwse almanak Mijn krant Het is haast een dagelijks tafe reel in dat Terneuzense gezin. Vader, moeder en dochter vechten in de ochtenduren om de verschillende katernen van deze krant. De man des huizes is vanwe ge zijn onophoudende drang naar nieuws, de grootste vrees van vrouw en kind. Want als hij eenmaal een ka- tem in zijn handen heeft, laat hij dat het eerstvolgende uur zeker niet meer los. En dat is heel terechtoordeelde de Ter- neuzenaar deze week. „Ik heb de meeste rechten, dat staat zelfs op de voorpagi na vermeld. Kijk maar: P Z C, oftewel: Pa Zijn Courant. PIULST - Een inwoner van de gemeente Hulst heeft in de Staatsloterij een prijs van een miljoen euro gewonnen. De trekking was op 5 december. Het winnende Staatslot is verkocht door T. Verschueren van het postagentschap aan de Steenstraat in Hulst. Zij weet niet wie de nieuwe miljonair is. De Staatsloterij houdt de naam van de prijs winnaar uit privacy-overwegingen geheim. Een woordvoerster van de Staatsloterij benadrukt dat het om de juiste trekking gaat. De Staatsloterij had in de kranten van maandag de verkeerde uitslag gepubliceerd. „Maar dit is de juiste uitslag." Verschueren stond te tril len op haar benen toen ze te horen kreeg dat ze een lot van een miljoen euro had verkocht. „Ik ben net begonnen met het postagentschap. Dan is het natuurlijk heel leuk als je op deze manier in de publiciteit komt. Het is voor mij voor het eerst dat ik een winnend Staatslot heb ver kocht. En dan meteen zo'n groot geldbedrag. Ik ben echt heel blij dat ik iemand gelukkig heb gemaakt. MIDDELBURG - Een 18-jarige fietsster heeft gistermid dag in Middelburg een hersenschudding opgelopen bij een val. Op de kruising Beatrixbrug-Rotterdamsekaa'i gleed de Middelburgse rond tien over half een uit met haar fiets en belandde met haar hoofd op het wegdek. De weg was glad geworden door gemorste autovloeistof. Het slachtoffer is met een ambulance naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft een 25-jarige inwoner van Scherpenisse voor vernielingen gisteren bij verstek veroordeeld tot een werkstraf van veertig uur. De man vernielde 7 oktober drie ruiten van het gemeentehuis in Tholen, nadat hij kwaad was gewor den op een ambtenaar. De verdachte moet de gemeente 926 euro schadevergoeding betalen. De Scherpenissenaar is eerder voor het plegen van vernielingen veroordeeld. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen heeft gisteren een 22-jarige man uit Ril land voor dronken rijden veroordeeld tot zeven maanden rijontzegging, waarvan drie maanden voorwaardelijk en 900 euro boete. In de strafmaat werd meegenomen dat de man 25 september in Rilland zonder rijbewijs zijn auto be stuurde. Uit de blaastest bleek dat hij ruim drie keer zo veel had gedronken als is toegestaan. „Ik wil een eigen be drijf starten. Ik hoop snel mijn rijbewijs te halen", zei hij. Met dat gegeven hield de politierechter rekening. MIDDELBURG - Ook Middel burg koppelt de bestanden van de afdeling sociale zaken van de gemeente aan die van de Rijks dienst voor het wegverkeer. Wie in Middelburg een uitkering ont vangt en ook een dure auto heeft, moet dat binnenkort uit leggen. Zo moet duidelijk worden of ie mand vermogen heeft dat niet is opgegeven bij het aanvragen van de uitkering. Ook mensen die, met een uitkering, in auto's handelen of betaald worden voor het op naam hebben van meerdere auto's moeten zo uit het systeem rollen. Het gaat om een eenmalige actie, zegt C. Spi- ro van de gemeente. Tot nu toe hadden sociale rechercheurs al leen de mogelijkheid om in indi viduele gevallen verdacht auto bezit bij de dienst na te trekken. Spiro verwacht dat na de contro le tien tot twintig uitkeringen zullen worden herzien. Ze ba seert dat getal op cijfers uit an dere gemeenten. Als blijkt dat ie mand een dure auto heeft, volgt onderzoek. Pas daama wordt de uitkering aangepast of ingetrok ken. Wie de dans denkt te ont springen door de auto op naam te zetten van een echtgenoot of echtgenote komt bedrogen uit. Ook de gegevens van de partner worden meegenomen. De koppe ling van de bestanden is moge lijk doordat de wetgeving is ver anderd. Nu worden ook al be standen met elkaar vergeleken, bijvoorbeeld dievan de sociale dienst en de belastingdienst. MIDDELBURG - Uit een vereni gingsgebouw aan het Vlissings Bolwerk in Middelburg is een paar honderd euro gestolen. Het pand werd in de nacht van maandag op dinsdag door een in breker bezocht. (Advertentie) prflhvan der Sluis EERE - Het nog te bouwen ap- rtenientencomplex Marina een- moet verplaatst worden iar het zuiden, zo dicht moge- legen de sluizen van het Ka al door Walcheren aan. Dat eli de provinciale commissie eland van de Bond Heem- bn! in een bezwaarschrift. De sanisatie vindt dat het appar- nenlcncomplex op de voorge le locatie het zicht op het adie Veere verpest. men met andere organisaties, eronder de stichting Veere en stichting Menno van Coe- m. heeft de Bond Heem- ut bezwaar aangetekend te il het plan om op de locatie ndeoudeFokkerloods een ap- lementengebouw neer te zet- met een hoogte van tien me en een lengte van negentig Ser -Over het ontwerp van sDam valt te twisten", zegt Hzitler W. Heijbroek van de md Heemschut. „Dat moet mogen en kunnen. Wat we l begrijpen is waarom er mpveiloren zo'n gebouw ie; worden neergezet in een lorische omgeving." h bezwaarschrift stelt de or- isatie dat het appartemen- complex, waarin onder meer restaurant, een winkel in ersportartikelen en een kan- /dienstwoning komen, door zijn massaliteit, vormgeving en horizontale lijnen niet past bij het karakter van het beschermd stadsgezicht met veel meer verti cale lijnen. Heijbroek wijst erop dat de Bond Heemschut best oog heeft voor de problematiek van Veere, dat in de loop van de tijd een slaapstadje is geworden met on voldoende voorzieningen. De bouw van Marina zou een eerste stap kunnen zijn om Veere weer te laten ontwaken, maar dan moet het appartementencom plex niet op de locatie van de oude Fokkerioods worden gerea liseerd. Een goed alternatief is vlakbij het sluizencomplex. De ze grond is van de Domeinen. De erfpacht loopt volgend jaar af. Door de keuze van Heem schut worden twee problemen opgelost. De verkeersdruk op het centrum van Veere neemt af en er kan op de beoogde plek een nieuw parkeerterrein wor den aangelegd. Bovendien, al dus de bond, kan de gemeente Veere een toeristisch aantrekke lijke wandelroute maken via de oude waterput tegenover de Gro te Kerk naar het centrum van Veere. Een eventuele verdere uit breiding van Marina Veere of an dere bebouwing kan plaatsvin den aan de overkant van het Ka naal door Walcheren waar een oude loods staat, die geschikt is te maken voor appartementen met mogelijk winkels. Dat ge bied is bereikbaar vanaf de af slag Arnemuiden op de A58. In het zomerseizoen zou zo ook de verkeersdrukte in Middelburg worden ontlast. Voorwaarde is alleen dat bij de sluis een kleine brug wordt aangelegd om het met het stadje te verbinden. Die brug moet wel geschikt worden voor automobilisten, aldus Heij broek. „Maar dat is een volgen de fase", benadrukt hij. „We wil len ons nu beperken tot de west kant van het kanaal." Zaterdag 18 december wordt in de Kleine Kerk van Veere door Heemschut een 'Muzikaal Monument voor Veere' gehouden. Het Zeeuws Vocaal Ensemble treedt op, er is een historische modeshow van de stichting Het Walcherse Cos- tuum en P. Henderikx en E. de Jongh geven hun visie op de in vulling van het beschermd stads gezicht onder de titel 'Behoud het gezicht op Veere'. Belangstel lenden kunnen zich tot 10 de cember aanmelden via inf o@heemschut. n 1 (Advertentie) xzakelijke doeleinden Harmen van der Werf UILAND - In het uienver- kingsbedrijf Crop Alliance Baarland heeft gisteren op e plaatsen brand gewoed, productieafdeling is gelrof- i en in twee loodsen gingen Ibouwmachines verloren. nelding van de brand kwam lalf vier 's ochtends binnen, aankomst van de eerste blus- tuigen bleek het op twee ken te branden, in een loods in de productieafdeling die londerd meter uit elkaar lig- S. Swaanen, directeur van Alliance, liet weten dit kwaardig te vinden. Hij ver der geen conclusies aan. De msche recherche moet nog srzoek doen. rtigtot vijftig brandweerlie- uit Borsele, Goes en het Isgewest Vlissingen-Middel- I hebben geholpen de vuur den te bestrijden. «andweer richtte allereerst aandacht op de bestrijding het vuur in de productieaf- "gom te voorkomen dat een !blJ gelegen opslagtank met nzuur zou bezwijken. „Azijn- ms niet gevaarlijk", lichtte der Maas toe. „Het zit ook "tjes met zilveruien en au- >en. maar als het in een gro- oeveelheid vrijkomt, kan het stekende damp veroorzaken schadelijk zijn voor het mi- Het lukte de opslagtank .azijnzuur te behouden, wat ;het geval was met oogst- en piachines voor zilveruien 'n iets verderop gelegen reende loodsen stonden. Het mdrf V3n l°oc*sen pede uit Zo'n twee uur na [melding waren de branden controle. Pproductie bij Crop Alliance eruien, augurken en wor- verwerkt, kon gisteren geen zijn. Directeur Swaanen F de hoop uit vanochtend van de productie weer fe kunnen starten. PP Alliance was tot 1 novem- f eigendom van SVZ Intema- r?.d°chteronderneming van «"ngsconcern Cosun. Murre roents, ook eigenaar van nus Onion Products in avenpolder. nam het Baar- bedrijf over. Onlangs °ekend dat een reorganisa- |PP stapel staat, waardoor n arbeidsplaatsen verlo- Oud-werfbaas C. Meerman (midden) houdt de verrichtingen van de medewerkers van de stichting Behoud Hoogaars nauwlettend in de gaten. foto Lex de Meester door Ab van der Sluis ARNEMUIDEN - Oude tijden herleefden gisteren op de scheepswerf van Meerman in Ar nemuiden. Achttien jaar na slui ting werd weer een schip de hel ling opgesleept. De bijzondere eer was wegge legd voor de stichting Behoud Hoogaars. Zij wordt na restaura tie van de werf de nieuwe ge bruiker. Oud-eigenaar C. Meer man hield een oogje in het zeil. De gemeente Middelburg kocht de werf vorig jaar voor het sym bolische bedrag van één euro. Voordat de stichting Behoud Hoogaars de werf als nieuw honk kan gebruiken, moeten de oude loodsen een grondige res tauratie ondergaan. Medewerkers en vrijwilligers van de stichting zijn sinds enige weken bezig om de spullen uit de houten schuren op te ruimen en te inventariseren. De helling was al jaren niet meer gebruikt. De belangrijkste vraag voor de stichting was of de helling nog wel kon functioneren. „Er de den verhalen de ronde dat een baggerschip of een kotter op de helling was gevaren, die voor een groot deel onder water ligt", aldus Cees Di'oste van Behoud Hoogaars. „Het leek ons raad zaam eens te kijken of de hel ling nog wel liep. Wat heb je an ders aan een werf als je geen hel ling hebt. De helling van Meerman is van het type 'wagenhelling'. Een schip wordt in het water op twee wagentjes gevaren, waar na met behulp van kabels het schip op het droge wordt getrok ken. Dat lukte gisteren pro bleemloos. „Vroeger gebruikten we daar voor gewoon mankracht of paar den", aldus Meerman. Hij is nog met enige regelmaat op de werf te vinden. „Als de mensen van de stichting wat willen weten, geef ik antwoord." De oud-eige naar blijft ogenschijnlijk kalm van alle activiteiten op 'zijn' werf. „Ik heb er toen het laatste schip op de helling lag nooit bij stilgestaan dat het wel eens de laatste kon zijn. Het werk was gewoon op." Meerman hoopt dat de werf zo veel als mogelijk in zijn oude staat blijft functioneren. „Daar voor heb ik de werf ook wegge geven. Ik vind het mooi dat de werf behouden blijft voor Arne muiden." Voorzitter Ria Geluk toonde zich na afloop van het ophijsen tevreden. „We hebben heel wat vet moeten gebruiken om de hel ling uit het roest te krijgen, maar hij werkt weer." In de zo mer van 2006 hoopt de stichting Behoud Hoogaars te kunnen ver huizen. Ahmed El Kharbouchi is uitgeroepen tot Vlissingse vrijwilliger van het jaar. foto Ruben Oreel Kattendijksedijk, Goes (OU3) 253588 info Tiisplezier.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 9