Stichting wil spoorbrug terug iraMi eme Binnen handbereik Oude tijden herlevec bij Arnemuidse werl Profbasketballers luisteren anti-rookproject op I Bekendmaking - HOUD AMREF FLYING DOCTORS IN DE LUÜ Vrienden van Middelburg houdt gemeente aan belofte Fakkel wake in hartje Tholen Inbraak Kunt u iets doen voor de Zonnebloem? Help Afrika om zelf een menswaardig bestaan op te bouwen. Giro 8829 in Leider, Tel 071-5769476 ofwww.amref.nl Ca^ref FLYING DOCTOR TI Seif Supporting Afn Directie Ruimte, Milieu en Water Provincie Zeelam Kennisgeving ontwerp-streekplanherziening Woonvisie Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat zij op 30 november 2004 de ontwerp-streekplanherziening Woonvisie hebben vastgesteld. De ontwerp streekplanherziening heeft ten doel om het streekplan op onderdelen aante passen aan nieuwe beleidsinzichten op het gebied van woningbouw. Centraal staat de doelstelling zoveel mogelijk tege moet te komen aan de wensen van de woonconsument. De in het huidige Streekplan Zeeland 1997 gehanteerde benadering richt zich op het sturen van de woningbouw doorrï del van het vaststellen van woningbouwcontingenten. Per gemeente en per kern wordt aangegeven hoeveel woningen? bouwd mogen worden. De provincie heeft geconstateerd dat het huidige systeem van contingentering onvoldoende aar- sluit bij: - de doelstelling om tegemoet te komen aan de wensen van de woonconsument; - de huidige maatschappelijke en demografische ontwikkelingen; en - de rolverdeling tussen provincie en gemeenten; de provincie als regionale regisseur, gemeenten verantwoordelijk vod het locale schaalniveau. Om deze reden wordt in de ontwerp streekplanherziening Woonvisie een nieuwe werkwijze geïntroduceerd, waarbij gemeenten meer vrijheid en verantwoordelijkheid krijgen ten aanzien van de omvang, samenstelling en spreiding vanP woningbouwprogramma. Om het nieuwe woningbouwbeleid te implementeren is het nodig een aantal uitgangspunten uit het vigerende Streel# herzien, waaronder: 1. de provinciale woningbouwprogrammering wordt met langer gebaseerd op prognoses, maar op wat gemeenten za bottom-up, aangeven; 2. het uitgangspunt dat natuurlijke groei in alle kernen mag worden opgevangen en het migratieoverschot uitsluitendr dragende kernen en stedelijke ontwikkelingszones mag worden opgevangen wordt vervangen door een vaste verte ding tussen steden, dragende kernen en overige kernen. De streekplanherziening volgt de procedure zoals vastgelegd in de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Dit houdt onder andere in dat het ontwerp gedurende vier weken ter visie ligt. Tijdens deze periode kan een ieder schriftelijk bedenk# indienen bij Provinciale Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Op 18 januari 2005 bieden Provinciale Staten de gelegenheid om de bedenkingen tijdens een openbare gedachte»1 ling nader toe te lichten. Deze gedachtenwisseling met de commissie Ruimte zal starten om 19.30u in de Statenzaal, Abdij 6 te Middelburg. De streekplanherziening ligt ter visie van 13 december 2004 tot 17 januari 2005 op de volgende plaatsen: De provincie Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groenewoud l te Middelburg; de gemeentehuizen van alle Zeeuwse gemeenten; het Zeeuws Documentatiecentrum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 te Middelburg. I Voor het inzien buiten kantooruren en het opvragen van de ontwerp-herzienmg kunt u contact opnemen met hetinfo^ centrum van de provincie Zeeland (telefoon 0118-631400) of met de directie Ruimte, Milieu en Water (telefoon 011°- 631165/0118-631718). woensdag 8 december 2004 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De monumen tale voetgangersbrug over het spoor in Middelburg moet terug komen tegenover het stadskan toor. Dat stelt de Stichting Vrienden van Middelburg in een brief aan het gemeentebestuur. De stichting reageert daarmee op een onderzoek dat de gemeen te wil verrichten naar de toe komst van de brug. Uit het on derzoek moet blijken of het tech nisch en financieel mogelijk is om de brug terug te plaatsen- De voetgangersbrug werd vier jaar geleden afgebroken en opge slagen. Op de plaats waar voet gangers eerst over het spoor lie pen, is nu de nieuwe fietstunnel. De stichting wijst erop dat er in 2Ó00 afspraken zijn gemaakt over de toekomst van de brug. In een overleg tussen de stich ting en het gemeentebestuur is gemeld dat de brug terug zou ko men ter hoogte van het toenmali ge seinhuisje. Daarvoor zou hij worden gerestaureerd. De stichting vindt dat nu het mo ment is aangebroken om de b'rug te herplaatsen, het liefst te- THOLEN - Amnesty Internatio nal houdt vrijdagavond een fak- kelwake voor de Gasthuiskapel aan de Kerkstraat in Tholen- stad. De actie wordt gehouden op de dag dat in 1948 de Universele Verklaring van de Rechten van (ie Mens is aangenomen door de Verenigde Naties. Mensenrech tenorganisatie Amnesty Interna tional schenkt jaarlijks aan dacht aan die gebeurtenis, vaak met een speciaal thema. Dat is d'eze keer 'stop geweld tegen vrouwen'. De Thoolse wethouder W. van Kempen (CDA) ontsteekt de eer ste fakkel om 18.30 uur. De wa ke duurt tot 20.00 uur. genover het stadskantoor, zodat een verbinding tussen het nieu we stadhuis en de wijk Dauwen- daele ontstaat. Als dan ook nog een brug wordt aangelegd om het stadskantoor met het cen trum te verbinden, krijgt het nieuwe stadhuis toch de centra le plaats in de stad die altijd ge wenst is, schrijft de stichting. Centraal Het stationsgebied zou, volgens de Kwaliteitsatlas 2030, door de komst van het stadskantoor en andere bedrijvigheid een centra le plaats moeten krijgen in de stad. Nu het klaar is, blijkt dat het gebied die rol niet kan waar maken. Dat komt doordat het stadskantoor van plaats is gewis seld met het waterschapskan toor en doordat de voetgangers brug naar de Maisbaai is ge schrapt. Of de brug ooit nog terugkomt, is vooral afhankelijk van geld, zo heeft de gemeente twee we ken geleden laten weten. Het is nog niet bekend op welke plaats de gemeente de brug eventueel terug wil plaatsen. De loopbrug stond 130 jaar op zijn plaats bij het station, in het verlengde van de Segeersweg. De Stichting Vrienden van Mid delburg heeft zich vanaf het be gin bemoeid met de gang van za ken in het Stationsgebied. Zo pleitte toenmalig voorzitter J. van Wallenburg voor het be houd van het seinhuisje en de goederenloods waar dansschool Janvier in gevestigd was. Beide gebouwen staan nu in Goes op het terrein van de Stichting Stoomtrein Goes-Borsele in Goes. De monumentale brug ligt in stukken opgeslagen. MIDDELBURG - Uit een vereni gingsgebouw aan het Vlissings Bolwerk in Middelburg is een paar honderd euro aan contan ten weggenomen. Het gebouw werd in de nacht van maandag op dinsdag door één of meerdere inbreker(s) be zocht. Leerlingen van de Goese Deltaschool in actie tijdens de basketballes. foto Willem Mieras door Freek Janssen GOES - De profbasketballers Roel en Mike staan midden in de gymzaal, voor tien leerlingen van de Deltaschool voor zeer moeilijk lerende kinderen. „We willen eens met jullie praten over gezondheid. En dan met na me over roken." De twee geven een uurtje basket balles. Het doel is de kinderen te wijzen op de gevaren van ro ken. Basketballen moet ze laten zien dat sport, eigenlijk veel leu ker is. Onder het motto smo king, you must be joking. „Roken? O, jeee!roept een jon gen. Hij kijkt naar de lerares. „Wie rookt er hier?", vraagt bas ketballer Roel. De klas barst in lachen uit. „De juf!" „En wie nog meer?" Drie vingers gaan aarzelend de lucht in. „Hoe oud ben jij?", wil Roel weten van een rokende jongen. Hij is zestien. En hij rookt niet omdat het stoer is, maar alleen omdat hij het lekker vindt, drukt hij Roel op het hart. Roel en Mike leggen uit wat de gevolgen zijn van roken. Je ge bit verkleurt ervan. Het wordt eerst geel, dan bruin, zwart en uiteindelijk valt het uit. Weer luid gelach. Ook ga je uit je mond stinken en kun je van ro ken ziek worden. „Een roker kiest er zelf voor", vertelt Roel. „Maar als je wel eens in een café komt, rook je op een avond wel een heel pakje mee!" „Oh!", klinkt het verbaasd uit de klas. Genoeg gepraat nu, het sporten kan beginnen. Mike en Roel doen de oefeningen voor, de jon gens en meisjes moeten het na doen. Er wordt gedribbeld, ge- passt. En gedanst. De leerlingen dribbelen een stukje naar de middellijn, draaien met de bil len en lopen achteruit terug. De hele klas schatert het uit, basket ballen is gierende pret. Een meisje is zelfs zo druk bezig met dansen, dat ze vergeet terug te lopen. Directeur Hans Willemstein van de Deltaschool is erg blij dat het anti-rookproject naar zijn school is gekomen. „Er zijn kin deren bij, van wie je niet ziet dat ze een verstandelijke handi cap hebben. Die kunnen snel overgehaald worden om te gaan roken, door groepsdruk. Het leu ke is dat het project heel erg de nadruk legt op het plezier van het sporten, tegenover de geva ren van het roken." De Deltaschool is niet de enige school in Goes waar de basket ballers langskomen. Basisscho len De Wingerd, Prof. Kohn- stamm en Prinses Irene zijn al bezocht. De komende tijd trekt het project nog langs zestien ba sisscholen en zes middelbare scholen. door Ab van der Sluis ARNEMUIDEN - Oude tijden herleefden gisteren op de scheepswerf van Meerman in Ar- nemuiden. Achttien jaar na slui ting werd weer een schip de hel ling opgesleept. De bijzondere eer was wegge legd voor de stichting Behoud Hoogaars. Zij wordt na restaura tie van de werf de nieuwe ge bruiker. Oud-eigenaar C. Meer man hield een oogje in het zeil. De gemeente Middelburg kocht de werf vorig jaar voor het sym bolische bedrag van één euro. Voordat de stichting Behoud Hoogaars de werf als nieuw honk kan gebruiken, moeten de oude loodsen een grondige res tauratie ondergaan. Medewerkers en vrijwilligers van de stichting zijn sinds enige weken bezig om de spullen uit de houten schuren op te ruimen en te inventariseren. De helling was al jaren niet meer gebruikt. De belangrijkste vraag voor de stichting was of de helling nog wel kon functioneren. „Er de den verhalen de ronde dat een baggerschip of een kotter op de helling was gevaren, die voor een groot deel onder water ligt", aldus Cees Droste van Behoud Hoogaars. „Het leek ons raad zaam eens te kijken of de hel ling nog wel liep. Wat heb je an ders aan een werf a ling hebt." De helling van Meerman 15 het type 'wagenhelling', j schip wordt in het water, twee wagentjes gevaren,^ na met behulp van kabels i. schip op het droge wordt getri ken. Dat lukte gisteren bleemloos. „Vroeger gebruikten we fe voor gewoon mankracht ofps den", aldus Meerman.Hij.h met enige regelmaat pp des. te vinden. „Als de mensenj de stichting wat willen wg geef ik antwoord." Deoud-ëj naar blijft ogenschijnlijk ki van alle activiteiten op t werf. „Ik heb er toen het 1$ schip op de helling lag nooit stilgestaan dat het wel ee laatste kon zijn. Het werh gewoon op." Meerman hoopt dat de werf; veel als mogelijk in zijn oi staat blijft functioneren, „Ü5 voor heb ik de werf ook geven. Ik vind het mooi dai werf behouden blijft voor Ai muiden." Voorzitter Ria Geluk tot zich na afloop van de gesla helling tevreden. „We hel heel wat vet moeten gebm om de helling uit het roe krijgen, maar hij werkt w In de zomer van 2006 hooj stichting Behoud Hoogaars kunnen verhuizen. Oud-werfbaas C. Meerman (midden) houdt de verrichtingen va medewerkers van de stichting Behoud Hoogaars nauwlettend gaten. foto Lex de Me wwwietsdoenvoordezonnebloem.nl Meer informatie? neem contact met ons op: (01 13) 31 55 00 ofwww.deondernemer.com Vragen over epilepsie? Bel de Epitepsielijn! 0900-821 2411 advies en voorlichting een informatief gesprek brochures en boekjes passagiers: hartelijk dank ONDERNEMERS IN ZUIDWEST-NEDERLAND Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip. Doneer uw bijdrage op giro 145. Namens onze Waar Is uw focus als ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk? In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 42