PZC Twee branden fabriek Baarland Met een missie naar Nicaragua BENNY NEYMAN 14DEC! GOESI Word ik nu opeens arbeidsgeschikter? bloemen andbouwmachines en deel productieafdeling verwoest wwwb - fn I larkt levert ode Kruis rijwilligers op Werkstraf vernielzuchtige man Verbod voor lichtgewicht vliegtuig Drankrijder moet boeten Bekeuring voor neonverlichting Greenpeace betaalt boete voor protestactie bij Covra 5 w zeeuwse almanak Mijn krant vanaf 20 december indoor ijsbaan Mactie- Oil 3-315649 2l5actie@pzc.nl ma -« 4460 AA Goes p.Midden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; ^Kjnsal: 020-4562500- »oensdag8december2004 editie Bevelanden-Tholen pMarmen van der Werf WARLAND - In het uienver- erkingsbedrijf Crop Alliance j Baarland heel't gistermorgen twee plaatsen brand gewoed, m productieafdeling is getrof- i en in twee loodsen gingen jdbouwmachines verloren. melding van de brand kwam i half vier 's ochtends binnen, aankomst van de eerste blus- fftuigen van de brandweer reele bleek het op twee plek te branden, in een loods en Je productieafdeling die op nderd meter uit elkaar liggen. Swaanen, directeur van Crop lliance, liet weten dit merk- lardig te vinden. Hij verbond conclusies aan. De tech- iche recherche moet nog on- :o*ek doen. Ook officier van at L. van der Maas van de andweer sprak zich niet uit de oorzaak en het schadebe- jertig tot vijftig brandweerlie- n uit Borsele, Goes en het idsgewest Vlissingen-Middel- rg hebben geholpen de vuur- arden te bestrijden. In eerste tantie ging dat niet zo vlot. ip Alliance is gevestigd in het itengebied van Baarland, aan Oude Dierikpolderweg. Een dergrondse brandkraan is ar met aanwezig. Volgens offi- dienst Van der Maas iben zich toch geen proble- I (Advertentie) <ooizakelijke doeleinden IrJoeri Wisse IES - Het vrijwilligersbe- in Zeeland vergrijst. Om jongeren warm te maken )r bijvoorbeeld vrijwillige niszorg of om voorlichting te ven over aids werd gisteren i vrijwilligersmarkt gehou- nbij het ROC in Goes. men voorgedaan met de bluswa tervoorziening. De uitgerukte blusvoertuigen beschikken over water en vrij snel kon al worden overgeschakeld op water uit een opslagbassin van het bedrijf zelf. De brandweer richtte allereerst de aandacht op de bestrijding van het vuur in de productieaf deling om te voorkomen dat een vlakbij gelegen opslagtank met azijnzuur- zou bezwijken. „Azijn zuur is niet gevaarlijk", lichtte Van der Maas toe. „Het zit ook in potjes met zilveruien en au gurken, maar als het in een gro te hoeveelheid vrijkomt, kan het een stekende damp veroorzaken en schadelijk zijn voor het mi lieu." Azijnzuur Het lukte de opslagtank met azijnzuur te behouden, wat niet het geval was met oogst- en zaai- machines voor zilveruien die in iets verderop gelegen branden de loodsen stonden. Het voorste deel van die loodsen brandde uit. Het achterste deel van de loodsen bleef grotendeels ge spaard, dankzij een brandmuur in het midden van de beide lood sen. Zo'n twee uur na de melding wa ren de branden onder controle. De brandweer is nog enkele uren bezig geweest met nablus sen. Van productie bij Crop Alli ance dat zilveruien, augurken en wortels verwerkt, kon giste ren geen sprake zijn. De elektri sche hoofdschakelkast was ver woest bij de brand. Directeur Swaanen sprak de hoop uit van ochtend een deel van de produc tie weer op te kunnen starten. Momenteel versnijdt het bedrijf augurken en wortels voor grote voedingsmiddelenbedrijven als Heinz. Crop Alliance was tot 1 novem ber eigendom van SVZ Interna tional, dochteronderneming van voedingsconcern Cosun. Murre Investments, ook eigenaar van Triumfus Onion Products in 's-Gravenpolder, nam het Baar- landse bedrijf over. Onlangs werd bekend dat een reorganisa tie op stapel staat bij Crop Alli ance, waardoor veertien arbeids plaatsen verloren dreigen te gaan. Veertig tot vijftig brandweerlieden uit Borsele, Goes en het stadsgewest Vlissingen-Middelburg hielpen mee om de vuurhaarden te bestrijden. foto Willem Mieras door Freek Janssen YERSEKE - Elise Quist kan het laatste halfjaar van haar studie fysiotherapie in Breda invullen zoals ze zelf wil. Zo kan ze zich specialiseren in kinderfysio of een cursus medische fitness vol gen. Maar de Yersekse koos voor een avontuurlijker afron ding van haar studie: ze gaat vier maanden stage lopen in Ni caragua. En ze zoekt nog geld schieters, zodat ze het ontwikke lingsland meer kan bieden dan alleen medische hulp. Op 25 januari vertrekt ze naar Nicaragua, in Midden-Amerika. De 22-jarige studente gaat niet, zoals het woord fysiotherapie doet vermoeden, masseren. „Nee", lacht ze, „dat denken veel mensen. Het gaat meer om oefenen en bewegen." Kinderen Ze doet dat voor de stichting Los Popitos, Spaans voor 'de kinderen'. Via school kreeg ze contact met een Nederlandse fy siotherapeute die voor die stich ting werkt. Los Popitos breekt een lans voor gehandicapte kin deren in Nicaragua. „Ze hebben daar amper zorg voor die kinde ren", vertelt Elise. „Gehandicap te kinderen worden vaak door hun ouders in een hoekje gezet. Ze weten niet goed hoe ze ermee om moeten gaan. Ze schamen zich een beetje voor die kinde ren, de buren mogen hen niet zien. Er is veel kinderarbeid, dus een kind dat kostwinner is zullen ze beter behandelen. Maar ik hoor ook dat Los Popi tos overal binnengelaten wordt. Dus de ouders houden wel echt van hun gehandicapte kinde ren." Om goed contact te krijgen met de ouders en kinderen, zal Elise wel goed Spaans moeten leren. De eerste maand in Nicaragua gaat ze dan ook helemaal wij den aan het leren van de taal. Pas daarna begint het echte Help de kinderen in Nicaragua Fysiotherapie-studente Elise Quist uit Yerseke gaat vier maanden naar Nicaragua, foto Willem Mieras werk, de stage. Al die tijd slaapt de studente bij een gastgezin. Om iets meer te kunnen doen dan alleen maar fysiotherapie geven aan kinderen, zamelt ze hier en daar geld in. Zo wordt Elise gesteund door haar oude basisschool, de Beatrixschool. „Vorig jaar kwamen ze daar op het idee om geen kerstkaarten meer naar elkaar te sturen, maar dat geld in te zetten voor een goed doel." Ook bij de bak ker komt een bus te staan waar mensen geld in kunnen depone ren en ook een fysiotherapeut in het dorp wil haar wel steunen. Wat ze precies met het geld gaat doen, weet ze nog niet. „Ik zou er hulpmiddelen voor kunnen kopen, zoals ballen of blokken. Maar ja, als Los Popitos al ge noeg spullen heeft, kan ik er ook iets anders mee doen. Vorig jaar hebben stagiaires met ingeza meld geld een gebouw geschil derd." Haar vriend komt haar opzoe ken, zodat ze elkaar niet vier maanden hoeven te missen. Voor de tijd dat ze wel duizen den kilometers uit elkaar zitten, heeft hij iets bedacht. Aan de muur hangen twee klokken, een geeft de tijd in Yerseke aan en de andere de Nicaraguaanse. „Een vervroegd kerstcadeau tje", lacht Elise. Zo weet hij pre cies wanneer hij zijn vriendin kan bellen. (Advertentie) Wanneer u opgeroepen wordt, zal UWV opnieuw vaststellen hoeveel u zelf nog kunt verdienen ondanks uw lichamelijke of psychische klachten. De arbeidsdeskundige bekijkt net als vroeger wat voor werk u nog wel zou kunnen uitvoeren, maar hanteert daarbij wel strengere regels. U kunt dus inderdaad arbeidsgeschikter worden bevonden dan voorheen. Heeft u nog meer vragen over de herbeoordeling voor mensen met een WAO-, WAZ- of Wajong-uitkering? Kom dan naar een van de voorlichtingsbijeenkomsten die ook in uw regio worden gehouden. Kijk voor de data en locaties op uwv.nl. Of bel de UWV Telefoon: 0900 - 92 94 (lokaal tarief) MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft een 25-jarige inwoner van Scherpenisse voor vernielingen gisteren bij verstek veroordeeld tot een werkstraf van veertig uur. De man vernielde 7 oktober drie ruiten van het gemeentehuis in Tholen, nadat hij kwaad was gewor den op een ambtenaar. De verdachte moet de gemeente 926 euro schadevergoeding betalen. De Scherpenissenaar is eerder voor het plegen van vernielingen veroordeeld. THOLEN - Twee hobbyisten met een lichtgewicht vlieg tuigje mogen niet meer opstijgen en landen op een stuk land aan de Turkseweg in Tholen. Dat heeft de provincie bepaald. Het gaat om een micro-licht vliegtuigje dat lijkt op een paraglider, voorzien van een kleine motor en een stoel. De twee gebruikers hadden van het ministerie van Verkeer en Waterstaat een vergunning gekregen voor het vliegen met de vliegtuigjes. De gemeente Tholen heeft een verklaring van geen bezwaar afgegeven. Later is bezwaar aangetekend tegen de vergunning. Volgens de provincie hebben de bezwaarmakers gelijk, omdat het opstijgen en landen vanaf het stuk grond in strijd is met het bestem mingsplan. Ook ligt de Turskeweg in de buurt van een weidevogelgebied. De vliegers zouden de rust kunnen ver- storen.De provincie vraagt de gemeente Tholen nu hand havend op te treden, oftewel het vliegen te verbieden. De gemeente beraadt zich over de kwestie. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen heeft gisteren een 22-jarige man uit Ril land voor dronken rijden veroordeeld tot zeven maanden rijontzegging, waarvan drie maanden voorwaardelijk en 900 euro boete. In de strafmaat werd meegenomen dat de man 25 september in Rilland zonder rijbewijs zijn auto be stuurde. Uit de blaastest bleek dat hij ruim drie keer zo veel had gedronken als is toegestaan. „Ik wil een eigen be drijf starten. Ik hoop snel mijn rijbewijs te halen", zei hij. Met dat gegeven hield de politierechter rekening. GOES - Bij een verkeerscontrole aan de Molenvlietsedijk in Tholen heeft de politie gisterochtend een bromfietser, bekeurd omdat hij neonverlichting op zijn brommer had. Ook werd een fietser bekeurd voor rijden zonder licht. Een bromfietser kreeg een bekeuring omdat hij rondreed zonder gele platen en verzekeringsplaatje. Op de 's-Heer Hendrikskinderendijk in Goes bekeurde de politie zeven bromfietsers, vanwege een te groot vermogen. Drie fiet sers kregen een bekeuring voor fietsen zonder licht. MIDDELBURG - Greenpeace heeft ruim 3000 euro boete aan justitie betaald voor de gevol gen van een protestactie bij Covra in Borssele. Daarmee voorkwam de milieuorganisatie gisteren een rechtszaak tegen twaalf actievoerders. De verdachten, in de leeftijd van 21 tot 52 jaar, waren giste ren in eerste instantie opgeroe pen voor de zitting van de Mid delburgse politierechter, omdat ze op 29 september in Borssele vernielingen aan een omheining hadden gepleegd om zich de toe gang tot het (verboden) terrein van Covra NV te verschaffen. Het Openbaar Ministerie stelde als voorwaarde voor de transac tie dat Greenpeace de schade van 13.000 euro aan de benadeel de vergoedt. Dan pas kon er met justitie een deal worden ge maakt over het afkopen van de rechtszaak tegen negen mannen en drie vrouwen, afkomstig uit de Randstad, Groningen en Stadt Pinnëberg (Duitsland). Greenpeace ging akkoord. De actievoerders waren het op slagcomplex voor hoogradioac- tief binnengedrongen en hadden zich uit protest tegen kernener gie vastgeketend. (Advertentie) WWW.W4LCHERENVUURWEKK.NL T De is gestart! (Advertentie) THEATER DE MYTHE 3 tel: 0900-3300033 3 www.theaterverkoopzeeland.nl -H ;»A!IE EN TI|DEU|K INKOMEN Het is haast een dagelijks tafe reel in dat Terneuzense gezin. Vader, moeder en dochter vechten in de ochtenduren om de verschillende katernen van deze krant. De man des huizes is vanwege zijn onop houdende drang naar nieuws de grootste vrees van vrouw en kind. Want als hij eenmaal een katern in zijn handen heeft, laat hij dat het eerstvol gende uur zeker niet meer los. En dat is heel terecht, oordeel de de Temeuzenaar deze week. „Ik heb de meeste rechten, dat staat zelfs op de voorpagina vermeld. Kijk maarPZC, oftewel: Pa Zijn Courant. Kattendijksedijk, Goes (0115) 233388 info@ijsplezier.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39