pzc Delta heeft meer tijd nodig Flexplekken langs het kanaal Nog 17 dagen om iedereen jouw mooiste kerstvideo te sturen Stuurgroep ziet imago Zeeland veranderen Brugwachter houdt vol geen schuld te hebben aan ongeluk 13 Europees geld voor Vinkeltoerisme Fracties in Provinciale Staten zijn administratieve chaos beu Files verwacht bij Rotterdam Hof wil slachtoffer horen Middelburg krijgt Escher cadeau Geen kerstdennen uit Boswachterij woensdag 8 december 2004 IERNEUZEN - Het winkeltoe- ismc in de Euregio Schelde- mond krijgt een nieuwe impuls. De stuurgroep van de provincies Oost- en West-Vlaanderen en Zeeland, die de Europese subsi des verdeelt, ging gisteren ak koord met een subsidie van bijna 76.000 euro voor de verbe uring van de toegankelijkheid van winkelcentra en andere ob jecten voor ouderen en mensen meteen handicap. [)ndememers in de grensstreek «effen nog te weinig dat met be betere toegankelijkheid een |euWe markt wordt aange- loord van mensen, die nauwe- jjlcs uit de voeten kunnen in wikelgebieden, op parkeer plaatsen en aanverwante voor- aeningen. Eerder al besloten de dne provincies daarvoor ettelij ke tienduizenden euro's uit te rekken. Het geld wordt vooral «teed aan promotie, voorlich- mgen een inventarisatie. De stuurgroep keurde ook het traject Innotech goed. Dat kan rekenen op 114.830,50 euro sub- idie Met de uitvoering van het reject Innovatieve Technische Iplddingen streven de grens- nerschrijdende partners naar Ie ontwikkeling van innovatie- ie, kortlopende opleidingen - zelfstandigen, medewer- in het midden- en kleinbe- Injf, werkzoekenden en men en, die recent zijn afgestu urd. De stuurgroep stelde verder een [uropese subsidie van 191.843 beschikbaar aan het pro- ect Strategische visie bedrijven- erreinen van de Kamer van [oophandel Oost-Vlaanderen samenwerking met de Kamer an Koophandel Zeeland. Het Doet leiden tot een grensover- thrijdende visie (ondersteund looroverheid, bedrijven en aca- amsche wereld), om de Kanaal- one internationaal op de kaart zetten. Het project Delphi ten- ottekan rekenen op een bijdra- evan 200.000 euro toe. Daarin aai het streven naar een ande- aanpak van de bibliotheken straal. In plaats van collectie- sicht moeten ze voortaan tvraaggericht opereren. laad van State lelt plan N57 niet uiten werking IEN HAAG - De Raad van Sta- ziet vooralsnog geen reden mi het bestemmingsplan voor lomlegging van de N57 aan de stkant van Middelburg buiten irking te stellen. zwaarmakers, waaronder latform N57, hadden gevraagd mhet plan te schorsen. Zij zijn tegen de omleiding n de N57. De tegenstanders ezen een enorme toename van achtverkeer In een tussenvon- i stelt de Raad van State ech- r dat de aanleg van de weg wgstwaarschijnlijk niet voor 006 begint. Voor die tijd zal iet hoogste bestuursrechtscolle ge bodemzaak behandelen en efinitief bepalen of het plan on- wijzigd door de beugel kan. loehten de provincie en Middel- urg volgend jaar toch onver- oopt bouwvergunningen verle en, dan kunnen de bezwaarma- j de Raad van State ragen het plan te blokkeren. door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Energiebe drijf Delta heeft nog het eerste kwartaal van volgend jaar no dig om alle probleemnota's te kunnen verwerken. Voor 1 ja nuari moeten in elk geval alle facturen tot en met juli 2004 zijn verwerkt. Desondanks zijn Provinciale Staten de chaos bij Delta beu. In antwoord op vragen van de CDA-fractie, schrijven Gedepu teerde Staten dat het versturen van de maandelijkse voorschot nota sinds september weer nor maal verloopt. Het CDA opende begin april een eigen klachtenlijn. Gedurende twee weken inventariseerde het CDA klachten van inwoners over onder andere de bereik baarheid, de tarieven en de fac turering van Delta. De uitkom sten van het onderzoek zijn aan Delta overhandigd. Maar ruim een half jaar verder stelt de par tij dat de problemen nog niet zijn verholpen. Daarom heeft het vragen gesteld aan het colle ge van Gedeputeerde Staten. De provincie is namelijk aandeel houder van Delta. Het college van GS erkent de problemen bij Delta, maar zegt niet over detail informatie te beschikken. Dat komt omdat belangrijke be voegdheden liggen bij de Raad van Commissarissen. Onderzoek Desondanks stellen GS dat de problemen zo snel mogelijk op gelost moeten zijn. Ze zullen daarop aandringen in de aan deelhoudersvergadering op 13 december. Ook willen ze inzicht in hoeveel de extra maatregelen gaan kosten. Provinciale Staten zijn alle problemen bij Delta beu. GroenLinks dient vrijdag tijdens de Statenvergadering een motie in waarin ze aan dringt op een diepgaand onder zoek naar de administratieve chaos bij Delta. De motie kan re kenen op een grote steun van an dere partijen.Behalve over de chaos, spreken Provinciale Sta ten ook over de plannen van mi nister Brinkhorst om de energie bedrijven te splitsen. WD, CDA en SGP zijn tegen de splitsing van Delta in een bedrijf dat ener gie produceert en een bedrijf dat die energie via het netwerk transporteert. De drie partijen vinden dat het dagelijks provinciebestuur dat standpunt moet overdragen aan het kabinet, Tweede- en Eer- ste-Kamer, de raad van bestuur van Delta en de overige aandeel houders. Een aantal weken geleden nog demonstreerden 230 van de ruim 1500 werknemers van Del ta in Den Haag tegen de plan nen van minister Brinkhorst om de energiebedrijven te splitsen. De directie van Delta steunde de stakers. De energiebedrijven vrezen dat de plannen landelijk drieduizend banen kosten. Brinkhorst wil dat de netwer ken in handen komen van afzon derlijke bedrijven. Hij is bang dat anders de leveranciers die ook netwerken bezitten, concur renten zonder netwerk kunnen benadelen door hoge prijzen te vragen voor doorgeven van stroom. Niemand heeft een vaste werkplek in het nieuwe kantoor van Rijkswaterstaat te Middelburg. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het kantoor van Rijkswaterstaat is mis schien wel het meest besproken nieuwe gebouw in het Middel burgse stationsgebied. Het lan ge glazen blok is deze week in gebruik genomen. Het kantoor staat op de plaats van het oude Middelburgse zwembad, pal naast het Kanaal door Walcheren. Waar duizen den Middelburgers voorzichtig hun eerste baantjes trokken, wordt nu gewerkt op vierhoog. Aan het eind van het jaar moe ten alle medewerkers van Rijks waterstaat aan het werk zijn in het nieuwe gebouw. „Het beeld dat wij het zwembad hebben weggejaagd heeft ons vaak achtervolgd", zegt Jos Ge luk van Rijkswaterstaat. „Ter wijl de realiteit anders is. Wij waren op zoek naar een nieuw gebouw, de gemeente heeft ons de aanbieding voor deze locatie gedaan. We hebben ook een kan toor op Veldzigt overwogen, en zelfs een gebouw in een andere gemeente." Het is wel het beleid van Rijks waterstaat om kantoren op een prominente plek te willen bou wen, aldus Geluk. „We willen een transparante organisatie zijn, die midden in de samenle ving staat. Als je die keuze maakt, moet je jezelf niet ver stoppen in een achterafbuurtje. Maar het is nooit onze doelstel ling geweest om op de mooiste plek van Middelburg te zitten." Het kantoor is 140 meter lang en heeft vijf lagen. Onder het ge bouw is een parkeerterrein voor de medewerkers. De gevel be staat, vooral aan de kant van de stad, voor een groot deel uit glas. Ook dat moet de transpa rantie van de organisatie ver beelden. Het kantoor krijgt twee ingan gen, één aan de kant van het ka naal, de ander aan de kant van de stad. Bureau In het gebouw is bijna 12.000 vierkante meter beschikbaar voor werkplekken, vergader ruimtes, een personeelsrestau- rant, het hydro-meteocentrum en een calamiteitencentrum. Niemand heeft nog een eigen bu reau. Het gebouw is globaal in gedeeld in afdelingen waar ie dereen elke dag opnieuw een plek moet zoeken. „We hebben acht werkplekken op tien werk nemers", vertelt Geluk. „De praktijk wijst uit dat dat vol doende is." Bij de bouw is vooral gelet op de kosten, in mindere mate op duurzaamheid, hoewel het ge bouw een aantal milieubespa- rende snufjes heeft. „We bou wen toch met geld van belasting betalers. We zijn ons daar goed van bewust." Het interieur is dan ook sober te noemen, hoewel het binnen wel wanner is dan de strakke buiten kant doet vermoeden. In totaal kostte de bouw rond de twintig miljoen euro. Het werk aan het gebouw is nog lang niet af. Terwijl op de vier de verdieping mensen aan het werk zijn, wordt beneden nog volop geboord, geschilderd en getimmerd. Ook de bestrating rondom het pand is nog niet klaar. Voor de ingang aan de stadkant komt nog een kunstwerk van de Amerikaan Dan Peterman. Voor Kerstmis moeten alle werk nemers van Rijkswaterstaat aan het werk zijn in het nieuwe kan toor. Op 19 januari wordt het of ficieel geopend. gw Piet Kleemans 'CHARENDIJKE - Onderne merschap en de mogelijkheid 'oor burger - 50-plussers in- uis - een duurzaam bestaan op bouwen in Zeeland. Dat is laar de Zeeuwse imagocampag- e 'Welkom in Zeeland' zich in f °P Hcht. Met plaatsing van nelkom in Zeeland'-borden angs de invalswegen is de cam- 'agne letterlijk verankerd in [Mwse bodem. i maart 2002 ging de imago- ampagne van start en dat heeft ty) vruchten afgeworpen, zo is wieken. Volgens de Stuurgroep Imago verbetering Zeeland is het beeld wat buitenstaanders van Zee land hebben de laatste paar jaar veranderd. Op cultuurgebied scoort de pro vincie hoger dan voorheen en Zeeland is niet langer synoniem aan spreekwoordelijke zuinig heid en klederdracht. Het imago is opgeschoven richting dat van een dynamische, jonge provin cie waar het goed wonen en wer ken is. Ook is gebleken dat Zeeuwen hun trots op de 'groen-blauwe oase' die Zeeland is niet langer onder stoelen of banken steken. Niet alleen de Westerscheldetun- nel scoort, maar Zeeuwen schro men ook niet langer zich in te spannen voor het naar de provin cie proberen te halen van presti gieuze evenementen als de Tour de France. Niet slecht en bovenal hoopge vend, vindt W. van den Bosch van het door de provincie voor de campagne in de arm geno men communicatieadviesbu reau Publicis Van Sluis Consul tants. Hij voegt er meteen aan toe dat er meer nodig is om het imago van Zeeland nog verder op te krikken. Daarbij is geko zen voor verbreding. Van den Bosch: „In 2005 leggen we in de campagne meer de na druk op ondernemers en vijftig plussers. Wij denken dat die een hele belangrijke bijdrage kun nen leveren aan een dynami scher Zeeland. Gedeputeerde A. Poppelaars kan zich hele maal vinden in de woorden van Van den Bosch. Poppelaars acht de verbreding van de imagocam pagne een belangrijke stap. „Ouderen brengen een heel ei gen dynamiek met zich mee." Vrachtwagens De plaatsing van de 'Welkom in Zeeland'-borden is, benadrukt Poppelaars slechts een onder deel van de imagocampagne 2005. Het is de bedoeling dat ook middels radio- en televi siespotjes gewerkt wordt aan verbetering van het imago van Zeeland en in het kader van de campagne zijn eerder al twintig Zeeuwse vrachtwagens voorzien van 'campagne-uitingen' de weg opgegaan om de boodschap zo breed mogelijk te verspreiden. De bij de Zeeuwse invalwegen geplaatste Welkom in Zee land-borden verwelkomen be zoekers niet alleen in het Neder lands, maar ook in het Frans, Duits en Engels. Het op de bor den fors uitgevoerde campagne logo spreekt, vindt Poppelaars voor zich. Het roept het beeld op van de groen-blauwe oase. „Door die borden besef je ook beter dat je Zeeland inrijdt en dat is een goede zaak. ZIERIKZEE - Verkeer in en rondom Rotterdam moet aan staande zaterdag rekening houden met files. In verband met de bijzetting van prins Bernhard worden vanaf 5.30 uur delen van de havenstad afgesloten voor alle verkeer. Het gaat onder meer om rijstroken op de A16, Terbregse^ plein, A20 en Al3. De afsluiting is noodzakelijk om een vrije doortocht te garanderen voor de duizenden militai ren die vanuit het Feyenoordstadion naar Delft en Den Haag gaan. De afsluiting worden in de loop van de mid dag weer opgeheven. DEN HAAG - Gisteren is bij het gerechtshof in Den Haag de rechtszaak in hoger beroep begonnen tegen de 60-jari- ge bewindvoerder uit Oosterland die zijn cliënte seksueel zou hebben misbruikt. Het gerechtshof wil de voormalige cliënte van de verdachte graag als getuige oproepen en zal de zaak daarom pas op over twee maanden voortzet ten. De verdachte voerde vanaf jarenlang het bewind over de financiën van de vrouw. Die taak was hem toebedeeld door de echtgenoot van de vrouw, die was komen te over lijden. Maar de verdachte zou zijn positie op verschillen de manieren hebben misbruikt. Zo zou hij de vrouw meer der malen onzedelijk hebben betast. Volgens de aangifte van de vrouw gaf de verdachte zogenaamde 'knuffelthera pie,' waarbij hij haar van top tot teen masseerde. Niet al leen op het seksuele vlak, maar ook op financieel gebied zou de verdachte zich vanaf juni 2002 tot september vorig jaar hebben misdragen. Zo had hij, volgens de vrouw, gro te geldbedragen van haar achterovergedrukt. De verdach te verklaarde gisteren bij het hof dat hij zichzelf 1250 eu ro per jaar uitbetaalde. Dat 'honorarium' zou hij met de vrouw overeen zijn gekomen. De rechtbank in Middel burg veroordeelde de man in april tot achttien maanden gevangenisstraf waarvan zes maanden voorwaardelijk. Maar de verdachte ging in hoger beroep omdat hij, naar eigen zeggen, onschuldig is. Zijn zaak wordt op 11 februa ri voortgezet. MIDDELBURG - De gemeente Middelburg heeft van een, inmiddels overleden, inwoner een prent van M.C. Escher gekregen. Het gaat om het werk 'Drie werelden' dat de kunstenaar in 1955 maakte. De man besloot de prent na zijn dood aan de gemeente te geven, omdat hij met veel plezier in Middelburg heeft gewoond. Het is niet bekend wat de waarde is van het kunstwerk, de prent moet nog worden getaxeerd. Het krijgt een plaatsje in het gemeente huis, in de wachtruimte voor bezoekers van het college van burgemeester en wethouders. WESTENSCHOUWEN - Staatsbosbeheer verkoopt dit jaar geen kerstdennen uit de Boswachterij Westenschou- wen. Er zijn volgens boswachter D. Fluijt onvoldoende bo men van de juiste grootte en voldoende kwaliteit beschik baar. Fluijt: „Ze zijn niet mooi genoeg, ze zijn te klein en het zijn er te weinig." Het beheer is er op gericht in de toekomst wel voldoende geschikte bomen beschikbaar te hebben, maar of er vol gend jaar weer wel kerstdennen uit de boswachterij ver kocht worden, is volgens Fluijt nog niet te zeggen. door Niels Juist DEN HAAG - De 59-jarige brug wachter van de kanaalbrug bij Sluiskil, die een scheepvaarton geluk veroorzaakte door de brug te vroeg te sluiten, moest gisteren bij het gerechtshof in Den Haag verschijnen. De man hoopt dat hij in hoger beroep wordt vrijgesproken. Het ongeluk op 20 augustus 2002 deed destijds nogal wat stof op waaien. De brugwachter sloot de kanaalbrug toen er een duwboot met een laadbak van meer dan honderd meter aan kwam varen. De schipper had geen tijd meer om af te remmen en knalde frontaal op de brug. Het stuurhuisje werd in zijn ge heel verwoest en de schipper liep zwaar rugletsel op. De verdachte, afkomstig uit Zaamslag, houdt vol dat hem geen blaam treft. Ook gisteren zei de brugwachter dat hij het brugsein op tijd op rood had ge zet. De duwboot, de Liberté ge naamd, zou volgens de brug wachter nog ruim zeshonderd meter van de brug verwijdert zijn toen deze begon te sluiten. Maar de politierechter in Mid delburg rekende uit dat de boot nog hoogstens 318 meter had om tot stilstand te komen. Met een snelheid van 15 kilometer per uur en een lading ruim 3500 ton nafta was dat onmogelijk;. De rechtbank verweet de brug wachter dan ook dat hij niet goed op zijn radar had gekeken. Volgens de rechter kon het onger luk echter niet helemaal in de schoenen van de brugwachter worden geschoven. Hij hekelde Rijkswaterstaat, die als werkger ver de brugwachter zonder dui delijke richtüjnen aan zijn lot had overgelaten. Daarbij kwam dat de brugwachter geen directè verbinding met de tegemoetko mende boten had, waardoor communicatie onmogelijk was. De rechter beperkte daarom in mei van dit jaar de straf tot een geldboete van 500 euro. Ook de procureur-generaal bij het hof vond dat een passende straf. Uitspraak over twee weken. (Advertentie) Een waterbed koop je bij Rademakers Voor het Beste E Slaapkenner Rademakers j Heeft een slaapoplossing voor iedereen Fadcmakers: Aiebertrjji 19} Twncuren Telefoon 0I1«13130 www slaapkenner nl (advertentie) BfflSilW 1 www.kpn com 0800-01051.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13