Thaiboksen maakt jeugd rustig PZC Crisis bij Morres nog niet bezworen Raymond Goethals overleden Sekongo zit Provoo^ op de hielen bij ZK{ Vincent Lemberg ziet Thai Boxing Renesse groeien Showbink doet Voorzitter Rubbens wil snel gesprek met vertrokken trainers naam eer aan in Vrouwenpolder Schaatssters verpulveren vier records Van Poortvliel weg bij Noad'i uitslagen dinsdag 7 december 2004 tier voel ik me ook meer gast heer en maatschappelijk wer ker. Mensen vertellen heel veel aan me. Ik ken iedereen hier ook al zo lang. Ik heb de jeugd zien opgroeien. In het begin zag ik ze aan de hand van papa en mama langslopen. Nu gaan ze zelf uit. Ik kan met iedereen goed op schieten." Een jaar geleden kwam Lem berg op het stoute idee om in verenigingsverband aan thaibok sen te doen. Niet uit eigen bewe ging, maar omdat mensen uit zijn omgeving erom vroegen. Het oorspronkelijke plan van een vriendenclubje werd al snel overboord gezet. De belangstel ling was groot en in de gymzaal aan de Oude Moolweg werd een geschikte trainingslocatie gevon den. Inmiddels telt Thai Boxing Renesse bijna veertig leden. Drie avonden per week wordt er getraind. De abonnementsvor men zijn variabel en op-maat ge sneden voor de leden. De leeftij den variëren volgens Lemberg van negen tot pakweg vijftig jaar. Opvallend is het grote aan tal vrouwelijke leden. Uit ande re kernen van het eiland is er ook al gevraagd lessen voor met name de jeugd te verzorgen. De motivatie om lid te worden van Thai Boxing Renesse loopt uiteen van puur conditiewerk tot de wens zichzelf te kunnen verdedigen, als het moet. „Voor de meeste leden telt het conditio nele aspect het zwaarst. Het is intensiever dan fitness. Wie aan thaiboksen doet, zweet binnen de kortste keren peentjes. Het gaat de leden ook om de sociale omgeving, een sfeer waarin ze zich lekker voelen. Nieuwelin gen worden bij ons niet in het diepe gegooid. We helpen el kaar. Voorlopig denken we ook niet aan het meedoen aan wed strijden. Het trainen op de basis vormen staat centraal. Angst voor geweld op straat speelt slechts een ondergeschikte rol." Natuurlijk is thaiboksen geen sport voor watjes. Stoten en trappen mag. Ook het gebruik van ellebogen en knieën is toege staan. In Renesse zijn die laatste onderdelen overigens alleen weggelegd voor een paar gevor- door Ben van den Aarssen RENESSE - Een lieverdje was Vincent Lemberg nooit. Vroeger stond hij in zijn buurt in Rotter dam bekend als driftkikkertje, iemand die je vooral niet kwaad moest maken. Lemberg (32) woont tegenwoordig op Schou- wen-Duiveland, de regio waar hij sinds jaar en dag bekend is als portier bij een grote horeca gelegenheid in Renesse. De man achter Thai Boxing Renesse is haar eigen zeggen 'een ander mens' geworden. Met dank aan thaiboksen, één van de hardste vechtsporten die er bestaat. „De ze sport maakt probleemjonge ren rustig." Lemberg heeft een bewogen le ven achter de rug. Motorvoertui gentechniek was zijn lust en zijn- leven. Nog altijd mag hij graag aan auto's sleutelen. Wat zijn ogen zien, kunnen zijn han den maken. Ook werkte hij bij McDonalds achter de toonbank. En jaren ging hij ertegenaan in de Rotterdamse haven, een om geving waar een grote bek nodig was om te overleven. Als gereputeerd thaibokser kwam hij als vanzelf in de bevei liging terecht. Lemberg bewaak te de rust in winkelcentra, bij su permarkten die problemen had den met hangjongeren en bij gro te evenementen als housepar ty's. Al elf jaar staat hij aan de deur bij 't Roefke, een bekend uitgaanscentrum op de Kop van Schouwen. Ook regelt hij de be veiliging bij andere zaken in de regio. In het kleine wereldje van de bewaking kent iedereen el kaar en Lemberg is de spin in het web. „Als ik iemand screen op zijn geschiktheid hoef ik maar even rond te bellen, 's Avonds weet ik dan wat voor vlees ik in de kuip heb." Een mannetjesputter lijkt Lem berg op het eerste gezicht niet. Zachte stem, dito oogopslag. Zelf noemt hij zich de meest re laxte en sociale portier die er is. „Ik heb in al die jaren aan de deur ook nog nooit een klap hoe ven uit te delen. Een kwestie van uitstraling en tact. Als por- VROUWENPOLDER - Met een bewonderenswaardige mooie proef deed Hexagon's Showbink tijdens de dressuurwedstrijd van Sé-Ros zijn naam eer aan. Onder het zadel van Jessica Nijpjes liep de apart bewegende Rubiquil-afstammeling naar hel hoge totaal van 201 punten. „Showbink is net als zijn vader; een fijn karakter, beweegt soe pel en wil altijd voor je werken. Gewoon een superatleet", vindt de amazone uit Middelburg. Chantal Nijpjes kwam een frac tie tekort om de Hexagon stal, waarvoor zij net als haar twee lingzus Jessica uitkomt, nog •extra oranje tintje te bezorgen. Zij reed in de klasse Z2 Hexa gon's Rodinde naar 192 punten. Marieke Willemstein haalde met Jive evenveel punten, maar ze toonde zich op de beslissende onderdelen beter dan haar riva le en ging met het oranje erelint strijken. Met voor alle deelnemers een voldoende score voor een winst punt tekende de klasse L2 in Vrouwenpolder voor het beste resultaat. Evelien van Nieuwen- huyse was de beste van dit ster ke gezelschap. De amazone uit 's-Heer Arendskerke stuurde Zeeuws Ruiterhuis Link met 172 punten naar de zege en zag daarmee haar erelint vergezeld van twee bonuspunten. derde boksers. Geestelijke be heersing en een goede ademha ling zijn volgens Lemberg nood zaak om te slagen in deze sport. Incasseren „In het thaiboksen moet je leren veel te incasseren. Het lichaam moet hard worden gemaakt. Vroeger leerde ik op de sport scholen in Rotterdam mijn gren zen verleggen met de meest vreemde oefeningen. Buikspie ren aanspannen en dan telkens met een zware bal erop laten gooien. Ook liepen andere bok sers over je buik heen. Bedoeld om je grenzen te verleggen. Het is allemaal een kwestie van gees telijke concentratie en een zuive re ademhaling. Je stuurt de in nerlijke kracht vanuit je hersens naar de plekken die geraakt wor den en de pijn puf je uit." Op straat in Rotterdam heeft Lemberg gezien hoe moeilijk op voedbare jongeren op het rechte pad kwamen door lessen thai boksen. Vaak werden jongeren met gedragsproblemen door de officiële instanties met dwingen de hand naar een sportschool verwezen. Lemberg hoopt iets dergelijks ook in Zeeland van de grond te tillen. „Het lijkt de omgekeerde wereld, maar het werkt. Agressieve jongeren wor den rustig dankzij de voor deze sport noodzakelijke discipline. Ze leren zich beheersen en ha len met de training het maxima le uit zichzelf." door Karei Pleunis HULST - Bij de volleybalvereni ging Morres Hulst wordt naar stig gezocht naar oplossingen om de crisis op technisch vlak te bezweren. „We komen er beslist uit", zei een optimistische voor zitter Jan Rubbens gistermid dag. En passent kondigde hij aan met beide oefenmeesters te wil len praten. Wellicht niet om breuken te lijmen, maar veeleer om beide trainers voor de club te behouden. Guido de Beule en Harry van Putte, de trainers van het eerste mannen- en vrouwenteam, stap ten afgelopen vrijdag en zater dag op omdat ze motivatie en be leving van spelers en speelsters onvoldoende vinden. Van Putte zat zaterdag niet eens meer op de bank, hij was vrijdagavond na een gesprek afgehaakt. De Beule wierp na afloop van het kansloos verloren duel tegen de reserves van Nesselande de handdoek. Nadat hij zaterdag elk commen taar weigerde, wilde hij gisteren wel wat zeggen. Uit zijn woor den kon geconcludeerd worden dat het al wat langer niet meer boterde tussen hem en enkele spelers van het team. ik me zaterdag dus weer opge steld. Krijg je vervolgens het ver wijt dat je negatief bent. Ja, dat heeft me geraakt. En je mag rus tig weten, ik heb een slecht weekeinde gehad." Het vertrek van beide oefen- meester heeft voor heel wat be roering gezorgd bij de club. Niet eerder vertrokken bij Morres trainers om deze reden. Zondag werden de eerste voor stellen tot een oplossing aange dragen. Technisch coördinator Roland van Goethem stelde bei de trainers voor van team te wis selen. De Beule naar de vrou wen, Van Putte naar de man nen. Beiden vroegen bedenktijd. Die hebben ze tot vanavond. De Beule zegt echter niet zo snel te willen reageren. „Ik moet dat allemaal eens rustig overden ken. Dat is geen kwestie van ge lijk 'ja' zeggen. Ik zit ook in het bestuur, weet ook wat er bij de vrouwen speelt. Ik ken het ver haal van twee kanten." Boegbeeld Rubbens spoedde zich gisteren meteen naar Jo Everaert, het boegbeeld van de club. Hoewel hij over het gesprek met Everae rt geen mededelingen wenst te doen, is het duidelijk dat Rub bens de oud-trainer om advies heeft gevraagd. Everaert zelf hield zich eveneens op de vlak te. Wel vertelde hij dat hij zich rot was geschrokken bij het zien van de krant. „Normaal ben ik wel bij de thuiswedstrijden van de club, maar zaterdag vierden we met de kinderen en kleinkinderen Sinterklaas. Vandaar." Over de vraag of Everaert voor zichzelf een rol ziet weggelegd als bemiddelaar, laat hij zich niet uit. „Dan zal dat verzoek toch zeker van het bestuur moe ten komen. Ik ga mezelf niet aan bieden, ik wil niet over mijn graf heen regeren." Rubbens zegt dat hem er veel aan gelegen is de crisis vlot op te lossen. „Want er moet vrijdag natuurlijk weer iemand voor de groep staan. En uiteraard is dit niet goed voor de vereniging. Maar blik je terug, dan is het niet onlogisch dat het een keer gebeurt. De twee trainers die de kar trokken, zijn ontzettend ge dreven. Zij willen eigenlijk geen concessies doen. Anderzijds, je kunt je ogen niet sluiten voor de realiteit. We hebben de laatste jaren inderdaad kwaliteit ingele verd. Daar voor is helaas geen compensatie gekomen. Dan moet je kunnen accepteren dat het wat minder gaat. Dat de tweede divisie wellicht te hoog gegrepen is voor dit team. Daar hebben deze trainers het echter moeilijk mee. Maar dat tekent hun grote betrokkenheid bij de ze club." BREDA - Martje Wisse en Anouk Fase reden in Breda vier Zeeuwse schaatsrecords. Martje Wisse uit Goes reed op •de 500 meter 44,81 seconden, ruim zestienden van een secon de sneller dan haar vorige verbe tering in november. Op de 1000 meter reed Wisse de tijd van Ma rianne Treur uit de boeken door te finishen in 1.32,82. Anouk Fase uit Sint Annaland verbeterde twee pupillenre- cords. Ze kwam op de 500 meter tot 48,30 seconden, ruim 1,2 se conden sneller dan haar vorige record. Op de 1000 meter schaat ste zij 1.40,37. Dat was een ver betering van zes seconden van het oude record van Martje Wis se uit 2000. Niveau „Kijk, ik heb geen moeite met verliezen, ook niet met degrade ren. En natuurlijk hebben we aan kwaliteit ingeboet. Maar zegt dat alles? Over heel de lijn genomen is ook het niveau van de tweede divisie minder. En los daarvan; ik ben van mening dat je strijdend ten onder moet gaan. Dat mis ik. De echte bezie ling, er maximaal voor willen gaan. Ik zie spelers, een kwar tier nadat ze een duel kansloos verloren hebben, weer lachen en lol maken. Dat wil er bij mij niet in. Als je verliest, verlies dan met het gevoel dat je er al les aan hebt gedaan. En dan mag je best even kapot zitten." De Beule zegt dat hij zijn hou ding en manier van coaching dit seizoen overigens al enigszins heeft aangepast aan de groep. „Ik wilde ze tegemoet komen. Daarom ben ik ze losser, wat ge makkelijker gaan benaderen. Wellicht was dat de oplossing. Via wat mailverkeer vroegen ze echter toch weer om de harde en duidelijke Do de Beule. Zo heb Raymond Goethals van onze sportredactie BRUSSEL - Raymond Goethals is gisteren op 83-jarige leeftijd overleden. De succesvolste Bel gische voetbaltrainer was al ge ruime tijd ziek. 'De Tovenaar' won met Olympi- que Marseille in 1993 de Cham pions League. Zijn eerste Euro pa Cup behaalde hij in 1978 met Anderlecht in het toernooi dei- bekerwinnaars. Goethals leidde Standard in 1982 en 1983 naai de Belgische titel. Met Marseille werd hij begin jaren negentig driemaal Frans kampioen. Goethals werd geboren op 7 ok tober 1921 in Vorst. Hij was lang actief als voetballer. Van 1933 tot 1947 was hij keeper van Daring Brussel, daarna, tot 1952, stond hij bij Racing Brus sel in het doel. Zijn eerste baan als trainer kreeg hij bij Borg worm. Na een periode Sint-Trui- den werd Goethals in 1966 assis tent van de Belgische bonds coach Constant Vanden Stock. Twee jaar later was hij zelf de verantwoordelijke man bij de Rode Duivels. Dat bleef hij tot 1976. Bij het Europees kam pioenschap van '72 eindigde Bel gië als derde. ANP/Belga van onze sportredactie 's-GRAVENPOLDER - Leopold Sekongo blijft in het Zeeuws damkampioenschap koploper Bennie Provoost op de hielen zit ten. Zaterdag won de speler uit Roosendaal in een spectaculaire partij van zijn clubgenoot René Dusebout. In het vroege middenspel plaats te Sekongo een verrassend offer, waarmee hij het bord in vuur en vlam zette. Niet veel later miste Dusebout een uitgelezen kans om de partij in zijn voordeel te beslissen. Dusebout bleef het ini tiatief houden, maar met een blunder in tijdnood vergooide hij zijn kansen. Sekongo haalde een dam en streek de twee pun ten op. De uit Ivoorkust afkom stige speler heeft na zes van de elf ronden één punt achterstand op WK-ganger Provoost, die in een vooruitgespeelde partij over tuigend afrekende met Arjo Kou semaker. Daaf Kasse en Johnny de Leeuw delen de derde plaats in de tus senstand. Kasse kwam in een boeiende en door beide spelers vrijwel foutloos gespeelde partij remise overeen met Jan van de Weteringh. Daardoor kon Johnny de Leeuw op gelijke hoogte komen met de Middelbur ger. De Leeuw plaatste in het middenspel een ijzersterk offer tegen Aart Walraven en kreeg toen een vrije doortocht naar dam, In de degradatiezone lijkt het doek voor Wim Koppejan| len. De hekkensluiter ver/1 gen Peter Schunselaar vjoc zesde maal op rij. SchuJT" die de punten gezien zijné ifr positie op de ranglijst ha: e dig had, deelt nu de voort er plaats met Arjo Kousemai; Martijn Rentmeester is naar de titel in de pro mot. se. Zaterdag had hij zijniet vol aan Frans Blaas, meer dan vijf uur dyfon kreeg hij zijn tegenstaiifc de knieën. Niels Roelois belangrijkste concurrent jeugdspeler uit 's-GravJe der, speelde gelijk tegenu Wilson en volgt nu al od punten. Ad Goudzwaard won zat in een mooie RoozenburgJk van Nico de Winter engs;; at dat resultaat met een stray 'e te voorsprong aan kop me lal ste klasse. SINT PHILIPSLAND van Poortvliet vertrekt aiif eind van het seizoen} Noad'67. De oefenmeester van de mi dag-tweedeklasser is berj) zijn vierde jaar. Op ditniJj staat de ploeg, die ondeifc Poortvliet twee seizoenen! den promoveerde, troost! onderaan. Middelburg. Bowling de Kruitmo- len. Maandagleague Computer servi ce - Kwik kwek kwak 2-2, Imtech - Mak- zo 1-3, Kapsalon Duck - Seat/Melse 2-2, Allie angel - Jamin/Pets place 3-1Ijsvo gel - Le Pelotïta azul 3-1, Fietswereld - Warning 4-0, de Maan foto - Plakhem- pjes 0-4, Prutsers - Hoven.bedr. Walch. 3-1. Stand na 36 games: Makzo 32, Seat/Melse 31, Allie angel 30, Imtech 27, Hoven.bedr. Walch. 27, Jamin/Pets place 25, Kwik kwek kwak 25, Ijsvogel 25, Prutsers 24, de Maan foto 23, Kapsa lon Duck 21, Le Pelotita Azul 20.5, Plak- hempjes 20, Warning 19.5, Computer service 19, Fietswereld 15. Dinsdaglea gue: Mylene cosmetice - S4 2-2, Spruyt pallet - Kruitmolen 2-2, Bulldozers - Kleintjes 3.5-0.5, Risa bevest. - BAM in fra 2-2, Rechterhand - Suzuki 1-3, The duke - Valkenisse 3-1Hooizolder - v. d. Zwan 1-3, Steady state - Istimewa 1-3. Stand na 36 games: v d Zwan 37, Su zuki 34.5, Kruitmolen 30, Risa bevest. 30, Bulldozers 27, Istimewa 26.5, Spruyt pallet 26, BAM infra 25, the Duke 21.5, Valkenisse 20, Rechterhand 19,5, Myle ne cosmetica 17, S$ 16.5, Hooizolder 16, Kleintjes 12.5. Woensdagleague: het Zuiden - Herwegh 3-1, Poseidon - Auto de Voogd 0-4, 't Gootje - Drukkerij Capello3-1, Amsteltjes-Johns 1-3, Bak ker Bart - Schrobbelerke 2-2, Montage onderh.bedr. - Coby's speelgoed 4-0, Stadscafe - van Kampen schoenen 0-5-3.5. Stand na 36 games: Schrob belerke 39, van Kampen 35.5, Auto de Voogd 32, Herwegh 31, Poseidon 30, Jo hns 29, het Zuiden 28, Bakker Bart 27, Montage onderh.bedr. 24, Stadscafe 21.5, Amsteltjes 18, Drukkerij Capello 17, 't Gootje 16, Coby's speelgoed 10, Jeztz geht 's los 6. Donderdagleague: Star engeneering - Ram/de Tropen 3-1, Wondergem - Fonsies 1-3, Slagerij Gil lissen - EPZ 3-1, EPZ 3 - Kruitmolen 2 1-3, EPZ 2 - Eastman 3-1. Stand na 36 games: EPZ 2 30, Slagerij Gillissen 28.5, EPZ 26, Eastman 26, Star engenee ring 25.5, Fonsies 25.5, Kruitmolen 2 23, Wondergem 20, EPZ 3 18.5, Ram/de Tro pen 17. Jeugdleague: Pinkillers - bc Knudde 3-1, The Y-team - Krotmuulen 2-2, Bunny toppers - Plonzsz 4-0, Strike makers - Gewoon hopeloos 3-1. Stand na 36 games: Krotmuulen 36. Pinkil lers 35, Gewoon hopeloos 29.5, The Y team 28. Bunny toppers 26.5, Plonzsz 17, The strike makers 14. bc Knudde 6. Vrouwenpolder. Dressuur RV Sé-Ros. Paarden klasse Z2: 1. Marie ke Willemstein, Jive (Oranjezon) 192; 2. Chantal Nijpjes. Hexagon's Rodinde (Sé-Ros) 192; 3. Dicky Wieringa, Kid-Cre- ool (Weelr.) 190. Z1: 1. Jessica Nijpjes, Hexagon's Showbink (Sé-Ros) 201; 2. Marchel Bosch, NN (West Brabant Rui ters) 190; 3. Petra Broeksema, Lighting (Gouwe Reyers) 186. M2: 1. Sandra van der Hoofd, Nomurci (Gouwe Reyers) 167; 2. Corina Wondergem, Parana (Oranjezon) 160; 3. Marlies Nijsse, Ima go (Weelr.) 159. M1: 1. Diana Hajee, Partachou (Weelr.) 167; 2. Caroline Kod de, Take Two (Z-Bev.) 166; 3. Roos Mes, Djuck (Gouwe Reyers) 165. L2: 1. Eve lien van Nieuwenhuyse, Zeeuw's Ruiter huis Link (Z-Bev.) 172; 2. Daniëlle de Keyzer, HIS Midnight (Braanjenhoek) 166; 3. Julia Poppe, Romeo (Oranjezon) 164. L1: 1. Hilde Meulenberg, Rombout (Weelr.) 166; 2. Mellany van de Plasse, Tjitske (Z-Bev.) 164; 3. Peter Klaassen, Timba (Walcheren) 163. Breda. Trainingswedstrijd. 500 me teren 1000 meter: Anouk Fase, St. Annaland 48,30 pr+ZR 1.40,37 pr+ZR, Silke de Klerk, Wemeldinge 56,71 1.54,47 pr, Martje Wisse, Goes 44,81 pr+ZR 1.32,82 ZR, Tim Fase, St. Anna land 48,01 pr 1.38,90 pr, Niels Goverse, Kapelle 41,06 1.21,62, Bas v.'t Westein de, Wolphaartsdijk 41,04 1.21,92 pr, Vin cent de Vrieze, Haamstede 41,45 1.21,5 0, Maarten Janse jr. Wolphaartsdijk 41 84 1.23,49, Anton Wisse, Goes 46,02 1.36,71. Saguenay (Can). Wereldbeker. Vrou wen, 1500 meter, finale: 1 Wei Wang (Chn) 2.25,258, 2. Baver (VSt) 2.25,864, 3. Kim (VSt) 2.26,151, 7. Van Doorn 2.29,123. 3000 m (superfina le): 1. Van Doorn (Ned) 5.28,731, 2. Meng Wang (Chn) 5.31,936, 3. Yang 5.32,097, 4. Baver (VSt) 5.32,225, 5. Ra- danova 5.32,237, 6. Kim (VSt) 5.33,470. Verenigde Senioren 's-Heerenhoek. Eerste hoofdvogel: A. Dekker Doel naar Hoger, Tweede hoofdvogel: C. Je- remiasse Zorgvlied, eerste zijvogel: C. Jeremiasse Zorgvlied, twqeede zijvo gel: A. Dekker Doel naar Hoger, derde zijvogel: H. Hoogstrate ADLM, vierde zij vogel: H. Groos Diana, eerste kal: E. Nut- zmann Zorgvlied, tweede kal: C. Boon man Vrije Schutters, derde kal: C. Boon man Vrije Schutters, vierde kal: C. Jere miasse Zorgvlied. Meeste kleine vo gels: N. Schouwenaar Juliana. Vliegen- i de vogel: C. Boonman VrijeSchia j ADLM Kwadendamme. Wip 1 ste hoofdvogel: B. Vermeulen vlied, tweede hoofdvogel: J Diana, eerste zijvogel: R. Goven ria, tweede zijvogel: B. Vermeul? I vlied, derde zijvogel: B. BosSl.fe li aan, vierde zijvogel: P. Nagelkerl; gezindheid, eerste kal: B. BosStSi aan, tweede kal: J. Hoogst® s naar Hoger, derde kal: C. Jertr Zorgvlied, vierde kal: L. de Jon: LM. Wip 2: eerste blok: P. Nag- Eensgezindheid, tweede blok: li. hoek Concordia, derde blu Hoogstrate Doel naar Hoger, i blok: J. Harinck Diana, vijfde blok remiasse Zorgvlied, zesde b'< Schouwenaar Juliana, zevendefc Govers Victoria, achtste blok: 5 meulen Zorgvlied, negende b Hoogstrate Doel naar Hoger,; blok: J. Kopmels Victoria, elfde.- Nagelkerke Eensgezindheid, te blok: C. Boonman Vrije Schutta tiende blok: M. Repkes Victoria tiende blok: P. Nagelkerke Eenss heid. Soranus II Heinkenszand. Wipl ste hoofdvogel G. v. Garsel Sor; tweede hoofdvogel: P. Ossst Doel naar Hoger, eerste zijvo: Koens Spes Nostra, tweede zijvos Remijnse Edele Handboog, derife gel: W.Remijnse Edele Handbooi de zijvogel: L. de Hond Soranus ste kal: Soph. Hamelink Soranus de kal: M. de Jonge Soranus II, kal: R. Klippel Doel naar Hoger,, kal: Jac. Kopmels Victoria. Wipl ste hoofdvogel: M. Repkes V; tweede hoofdvogel: G. v. Garset nus II, eerste zijvogel: J. f ria, tweede zijvogel: H. Koens l dia, derde zijvogel: W. Remijnt-ui Handboog, vierde zijvogel; P Vet cordia, eerste kal: G. v. Garsel Sc II, tweede kal: W.Remijnse Edels; boog, derde kal: F. Koens Spesli vierde kal: H. Koens Zeelandie kleine vogels: B. Vermeulen Zort Vliegende vogel: H. KoensZeelr Willem Teil Ovezande. Wipt; hoofdvogel: J. Bongers Zeeland ste zijvogel J. v. Steenbergen» Teil, eerste kal: P. Remijnse Edel;'1 boog, eerste klep: P. Ossewaarir naar Hoger, tweede klep: J. Zeelandia, derde klep: P. Verbr lem Teil. Wip 2: eerste hoofdvo; v. Steenbergen Willem Teil, hoofdvogel: W. v. lersel WillemTé ste zijvogel: E. Geelhoed Willet tweede zijvogel: A. Rentmeester^ Teil, derde .zijvogel: M. Ver.beenut dia, vierde zijvogel: W. v.lersel» Teil, eerste kal: A. Rijk Spes N: tweede kal: P. Remijnse Edele- boog, derde kal: A. Rentmeester»1 Teil. Meeste kleine vogels: B. VV len Zorgvlied. Vliegende voji Koens Zeelandia. Supercup: Zeelandia 2-St.Sebs 4-0, Zeelandia 1-Doel naar Hog-r Spes Nostra-Willem Teil 4-0. Lucky Day 06-12-2004: 7 K 20-30-32-35-42-47-49-50-53-6C -71-76-77. Vrouwen, vierde klasse: - zee-Nieuwland 3-2, Nieuwdorp' recht 3-2, Patrijzen-Wemeldinjt ZSC-Dauwendaele 1-1, Gastel-fc mannen 3-2, Zeel. Sport-DeMee.* 3-1. Noormannen 11 - 24 Patrijzen Nieuwdorp 11-23 Zeel. Sport 11 - 22 Dauwendad: 10-21 Meeuwen 2 10-20 Nieuwland p Wemeldinge 11-19 ZSC Vijfde klasse: Wolfaarts# Boys 4-0, MZVC-Smerdiek GPC-Aardenburg 2-2, Col, B slag 6-0, Kruiningen-Nieuvvdoro> SVD-Veere 5-3. Col. Boys 11-31 SVD 10- 28 Thol. Boys 10-25 Veere 11 - 21 MZVC 8-16 Zaamslag 10-16 Nieuwdorp! Junioren, 3e div. D (A-ju"! nie-ASWH 0-2, Halsteren-Te^ 0-1, Nuenen-lnternos 5-0, BW0" WSC-Wilhelmina 3-1 afg, 0JC« recht 7-1. 11 - 33 BW 11-25 Internos 11-24 Baronie 11 - 21 WSC 11-17 Wilhelmma 11-15 Pap'drecht oe uiwc (B-jun): WSC-JeÊ RCS-BVV 1-1, Internos-TSCH* tia-DFC 4-3 (gestaakt), HVV'24-O* Longa-Halsteren 0-3. Zierikzee Gastel Wieldrecht Wolf'dijk Aardenburg Smerdiek 2 GPC Kruiningen OJC ASWH DFC Nuenen Terneuzen Halsteren 3e div. OJC Halsteren BW TSC WSC RCS - 29 Jeka 11-26 Internos 11-17 Brabantia 11 - 17 DFC 11-17 Longa 11-15 HVV'24 Vincent Lemberg (midden) in actie tijdens een training in Renesse. „Het is allemaal een kwestie van geestelijke concentratie en een zuivere ademhaling. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 18