Personeel Tragel ongerust IEDERE ZONDAG GEOPEND Brugman Verkeer mag over rondweg Terhole Anti-windparkcomité vraagt Terneuzen niet te zwichten voor claim Eindelijk telefoon in nieuwe vleugel Emmaus Kinderopvang ingewikkeld? Achteraf betalen op meer parkings Pannenbier in Groote Kreek Hulst Illegale vangst in beslag genomen Vrouwtje Broers in hoger beroep tegen straf voor wietteelt Kerstbomen Maritima Schilderwerk aan bruggetje stilgelegd Vrees voor veertig tot vijftig ontslagen Redactie: 0113-315649 Www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. zaterdag 4 december 2004 editie Zeeuws-Vlaanderen Welnee, niet bij Kinderdagverblijf Sneeuwwitje, De helft van onze klanten regelt al jaren zelf z'n opvang. Met één telefoontje weten ze waar ze aan toen zijn. Binnenkort worden ook ouders met een bedrijfsplaats eigen baas. De meesten zijn dan nog goedkoper uit ook. Om te weten wat onze opvang u volgend jaar kost hoeft u niet zelf te gaan zitten rekenen. Op onze website kunt u het gelijk zien. www. kinderopvangzee land. nl BERGWEG 16 GOES 0113 - 232739 HULST - Achteraf betalen voor een parkeerplaats mag niet beperkt blijven tot het 's Gravenhofplein in Hulst. Om wrevel tussen ondernemers te voorkomen moet dit systeem ook op andere parkeerterreinen gaan gelden, vindt fractievoorzitter J. Steijaert van het CDA. De ge meenteraad nam vorige maand een PvdA-motie aan waar in het college wordt opgeroepen een discussiestuk te ma ken over een nieuw parkeerregime op het 's Gravenhof plein. De PvdA wil er een proef houden met een slag boom, om achteraf betalen mogelijk te maken. Daarnaast pleit de fractie voor een korte gratis parkeertijd voor de genen die snel een boodschap willen doen. Het college zou het discussiestuk komende week klaar hebben, maar krijgt het tot woede van de PvdA niet rond. De PvdA ver moedt dat wethouder De Deckere (verkeer) zeer onwelwil lend tegenover het uitvoeren van de motie staat, maar De Deckere ontkent dat. Hij wil een gedegen voorstel en heeft daarom meer tijd nodig. CDA'er Steijaert heeft daar begrip voor. Ook hij wil een gedegen onderzoek, waarin tevens het aspect 'gelijkheid tussen de parkings' wordt meegenomen. Het CDA steunt de slagboom-plannen, en vindt dat het idee van een eerste half uur gratis parkeren ook voor andere parkeerplaatsen moet gelden. HULST - De toekomstige bewoners van huizen in de Li- vingstonestraat in de Hulster wijk Groote Kreek vierden gisteren een feestje in hun straat. Het bouwproject (tweeëntwintig woningen) bereikte gisteren het hoogste punt. Traditioneel gaat dan de vlag uit, krijgen de bouw vakkers een envelop met inhoud en werd vroeger pannen- bier geschonken. Projectontwikkelaar Panagro (voorheen Nagron) bood de toekostige bewoners het feestje aan. De woningen zijn ontworpen door Luijten Smeulders archi tecten uit Tilburg en zijn door de markante vormgeving en ligging aan de rand van de wijk beeldbepalend gewor den voor Groote Kreek. MIDDELBURG - De Algemene Inspectiedienst heeft gis terochtend 177 kilo illegale tong gevonden in de garage van een woning in de regio Middelburg. De vis werd ge vonden bij een gerichte controle. De voorraad is in beslag genomen. De tong was ontkopt en ontveld en gereed voor verkoop. In de woning werd ook apparatuur gevonden om de vis te verpakken en in te vriezen. Tegen de bewoner is proces-verbaal opgemaakt omdat hij niet kon aantonen van wie en wanneer hij de vis had gekocht. Dat is wettelij ke verplicht. Uit verder onderzoek bleek dat de man de vis voornamelijk aan particulieren verkocht en dat hij dat waarschijnlijk al langere tijd deed. De AID vermoedt dat de vis van vissersboten uit de regio komt. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het actiecomité Hooglandpolder Hoogbouwkol- der roept de Terneuzense ge meenteraad op tegen windmo lens in de Eendragtpolder te blij ven en niet te zwichten voor dreigende schadeclaims. Het ac tiecomité volgt daarmee actie groep De Eendragt, die eerder al een beroep deed op de ge meenteraad. Die besloot in juli niet mee te werken aan een plan voor de bouw van dertien enorme wind turbines. Nu dreigen de initia tiefnemers Windkracht 7 en Ene- co met een schadeclaim van zes tien miljoen euro. Ze zijn bereid die te laten vallen als de gemeen teraad instemt met een afge slankt windmolenpark. Boven dien willen de initiatiefnemers dan nog een zak geld op tafel leggen voor een doel dat samen hangt met duurzaamheid of landschappelijke waarden. Chantage „Pure chantage en omkoping", betogen de actievoerders uit de Hooglandpolder. „Er is voor ini tiatiefnemers kennelijk zo veel geld te verdienen dat alles is ge oorloofd." De actiegroep vindt een claim van zestien miljoen euro 'absurd hoog'. „Het is meer regel dan uit zondering dat windmolenprojec ten de eindstreep niet halen, dus is het een groot raadsel waarop de claim is gebaseerd. Er zijn nog nooit dergelijke schade claims gehonoreerd." De actie groep wijst er op dat ook in de gemeente Hulst is gedreigd met schadeclaims, maar dat daar geen enkele claim is binnengeko men. In de gemeente werkt het zo dat de gemeenteraad de belangrijk ste beslissingen neemt en dat het college van burgemeester en wethouders die uitvoert. „Het kan toch niet zo zijn dat een wet houder nu onder druk van initia tiefnemers en provincie pro beert een plan door te drukken waar de raad zich al tegen heeft verklaard?", meent de actie groep. Als er toch windmolens komen, moet de gemeente rekening hou den met schadeclaims van bewo ners, zo voorspelt de actiegroep. Binnen een straal van tweeën halve kilometer zou de waarde van de woningen met 30 procent dalen. Dat heeft, wordt gesteld, ook negatieve gevolgen voor de onroerendezaakbelasting en leidt dus tot een structurele ver mindering van gemeentelijke in komsten. De actiegroep roept de gemeen teraad op het in juli ingenomen standpunt te handhaven. „Geen windmolens in de Een dragtpolder. Alle argumenten blijven ongewijzigd van kracht. Kern van de zaak blijft: enorme lasten en problemen op allerlei gebied en nagenoeg géén milieu baten." zeeuwse almanak I Driemaal daags maakte de man een wandeling met zijn I hondje. En iedere keer werd I er vanuit een bepaald huis vriendelijk naar hem ge- j wuifd. Dat maakte de man erg blij en vrolijk stak ook hij zijn hand hoog in de lucht. Na een tijdje stond het vrien delijke vrouwtje hem zelfs op j te wachten bij haar deur. j Ze hield iets in haar hand. I De man riep al van een af standje hoopvol: „Wat heb je voor moois voor mij?" Toen hij bij het vrouwtje was, zei ze: Wil je mijn pot appel moes voor mij opendraaien, want ik kan dat niet zo goed. De man deed wat hem ge vraagd iverd en maakte teleur gesteld zijn wandeling af. Sindsdien neemt hij een ande re route. jjporAector Doorns MIDDELBURG - De Middelbur- se' politierechter M. Meeuwisse Beeft gisteren een 22-jarige in- woner van Wemeldinge voor hennepteelt veroordeeld tot 200 uur werkstraf. -Fv"1 -8 Nederlandse Staat moet vijfduizend euro, de winst in de wietplantage, terugbeta al ten. Zijn 24-jarige broer uit We- ieldinge werd voor medeplich- 'gheid veroordeeld tot duizend lro Boete. De politie nam 26 (Advertentie) van 12.00 tot 18.00 uur KEUKENS BADKAMERS Hulst*, Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 Uitsluitend keukenshowroom. mei in een loods in Wemeldinge 640 wietplanten in beslag. Een eerste oogst van 400 planten was gelukt en leverde de Wemel- dinger 12.500 euro op. Zijn broer had hand- en spandien sten verleend. Met de opbrengst werd nieuw materiaal aange schaft. Volgens officier van justi tie R. Rammeloo ging het om een redelijk professionele kwe kerij. „Het is een slimme manier van bijverdienen." De broers kondigden aan in ho ger beroep te gaan bij het Ge rechtshof in Den Haag. door Sheila van Doorsselaer TERHOLE - De gloednieuwe rondweg van Terhole is gisteren opengesteld voor het verkeer. „Helemaal top", zegt een van de eerste weggebruikers, afkomstig uit Koewacht. „Het is een bij zondere ervaring om Terhole eens een keer vanaf de achter kant te zien." Begin dit jaar werd begonnen met de aanleg van de rondweg. Hoewel de nieuwe weg nu is opengesteld voor het verkeer, is het totale karwei nog niet vol tooid. De Hulsterweg, die door Terhole voert en vanaf nu niet meer gebruikt zal worden door auto's en vrachtwagens, moet nog worden opgeknapt om hem geschikt te maken voor lang zaam- en bestemmingsverkeer. De periode tot de kerstdagen wordt verder onder andere be nut om de bermen af te werken, Advertentie Gratis thuisbezorgd Gratis Pokon kerstboomvoeding het fietspad goed aan te sluiten en bomen te planten. De officiële opening van de rondweg geschiedt op 28 janua ri. Details zijn nog niet bekend. De bewoners van Terhole zullen nu geen last meer hebben van het voorbijrazende verkeer. De bewoners van de Havendijk, sinds jaar en dag een beruchte sluiproute, hopen dat de rond weg ook tot gevolg heeft dat au tomobilisten de Havendijk voor taan links laten liggen. De Koewachtenaar denkt dat de rondweg niet korter is dan de sluiproute, maar in ieder geval wel veel sneller. Hij zal niet over de Havendijk rijden, maar dat deed hij toch al nooit. „Ik reed altijd via Terhole, behalve als het écht niet anders kon. Ik woon namelijk zelf in de polder en ik heb er een hekel aan als mensen keihard langs mijn huis razen. Daarom doe ik dat ook andere mensen niet aan." De gloednieuwe rondweg wordt pas eind januari officieel geopend. foto Wim Kooyman De oudste bewoner van de nieuwe vleugel, de heer Duysserinck, onthult samen met Emmaus-directeur P. Ploegaert het naambord. foto Wim Kooyman door Raymond de Frel IJZENDIJKE - Dat er een nieuw gedeelte aan woonzorg centrum Huize Emmaus in IJzendijke was gebouwd, kon niemand ontgaan. Maar de naam van de nieuwe vleugel bleef tot gistermiddag geheim. Vanaf nu huizen 21 mensen in De Wissel. En dat doen ze mét telefoonaan sluiting. De bewoners trokken vorige maand al in hun nieuwe huurappartementen, maar ble ven tot deze week verstoken van een telefoonverbinding. Po gingen van Huize Emmaus-di recteur P. Ploegaert en R. de Ridder van pandeigenaar Woongoed Zeeuws-Vlaanderen om KPN te bereiken, bleven vier weken lang zonder effect. Ondertussen nam de boosheid van bewoners en familieleden toe. Donderdag, een dag voor de officiële oplevering van de aanleunwoningen, werd alles in orde gemaakt. „Maar we zijn nog steeds in conclaaf met KPN over de wijze waarop met ons is gecommuniceerd", liet De Ridder weten. Ter compensatie gaf de woning bouwvereniging de nieuwe be woners een kerststuk. Dat gebeurde nadat de oudste be woner van de nieuwe vleugel, meneer Duysserinck, de naam van het woongedeelte had ont huld. De Wissel refereert aan het spoor tussen IJzendijke, Schoondijke en Watervliet uit 1891, maar ook aan de stap die de bewoners hebben genomen: de keuze om van zelfstandig wonen over te stappen naar een woonzorgcentrum. De Wissel wordt tijdelijk opge fleurd met een foto-tentoonstel ling van beeldend kunstenaar Tamara Dees. Zij legt zich met allerlei materiaal toe op water landschappen. SAS VAN GENT - Het ophaal bruggetje tussen de Oostkade en Westkade in Sas van Gent zou dezer dagen van een lik verf wor den voorzien. De werkzaamhe den zijn echter stilgelegd, om dat de gemeente Terneuzen geen milieumelding heeft gedaan bij Rijkswaterstaat. Het bruggetje ligt er sinds 1985 en was een schenking van de be volking aan de voormalige ge lineen te Sas van Gent. Ongeveer honderd jaar geleden was er op de plaats van het bruggetje ook een brug gesitueerd: over het ó.ude Kanaal van Gent naar Ter- ieuzen. i Eind november begon een gespe- pialiseerd bedrijf aan een onder houdsbeurt van het bruggetje. Nadat het was geparelstraald, I 'werden deze week de verfkwas ten uit de kast gehaald. Die kunnen nu tijdelijk weer worden opgeborgen, omdat de (gemeente Terneuzen geen mi lieumelding bij Rijkswaterstaat had gedaan. „Dat was noodzake lijk. Na overleg met Rijkswater- staat bleek dat er geen andere opties waren. Omdat er vlak bo ven water wordt gewerkt, is mi- Iieumelding verplicht", aldus ^oordvoerder D. Timmers van de gemeente Terneuzen. De wens van de Stadsraad Sas van ;Gent en de gemeente Terneuzen ;was eigenlijk om de brug nog jyoor de kerstdagen in orde te krijgen. Het schilderwerk wordt nu voortgezet in maart 2005. Hier van zal volgens de gemeente wel tijdig melding worden gemaakt bij Rijkswaterstaat. Het werk Wordt dan met de benodigde Voorzieningen ter bescherming van het oppervlaktewater afge rond. De opknapbeurt is klaar yoordat het vaarseizoen begint. (Advertentie) ZEEUWS VEILINGHUIS VANDAAG KIJKDAG! Van 10.00 -16.00 uur. KUNST ANTIEK Vcilingdata: Woensdag 8 december, aanvang 19.00 uur Donderdag 9 december, aanvang 13.30 uur en 19.00 uur. Overige kijkdagen: Ma. 6 dcc. 10.00-18.00 uur. Di. 7 dec. 10.00 - 20.00 uur. Wo. 8 dec. 10.00-18.00 uur. Do. 9 dec. 10.00 -12.00 uur. Meer info: www.zccuwsvcilinghuis.nl Herengracht 74,4331 PX Middelburg Telefoon 0118-650680 door Sheila van Doorsselaer CLINGE - Onder het personeel van Stichting Tragel heerst on rust over de maatregelen die de directie gaat nemen om het te kort van 1,7 miljoen euro te ver effenen. Directeur B. Gebruers wil signalen dat het gaat om veertig tot vijftig ontslagen, ont kennen noch bevestigen. Gebruers zegt pas half decem ber het maatregelenpakket be kend te willen maken „omdat het werk aan het pakket nog niet is afgerond". Op berichten dat hij de Raad'van Toezicht ko mende maandag wel al in ken nis wil stellen van de te nemen stappen, wil hij niet ingaan. Het is duidelijk dat er gedwon gen ontslagen zullen vallen on der het personeel van de Zeeuws-Vlaamse zorginstelling voor mensen met een verstande lijke beperking. Maar hoeveel en op welke afdelingen, is tot nu toe niet bekend gemaakt. Diver se bronnen beweren dat het gaat om veertig tot vijftig ontsla gen. Gebruers zei bij de bekendma king van het tekort voor 2005 dat sluiting of samenvoeging van gebouwen van Tragel, zoals dagcentra en winkeltjes, ook niet was uitgesloten. Terneuzen In ieder geval gaan er geen in stellingen van Tragel dicht in de gemeente Terneuzen. Deze garantie heeft Gebruers burgemeester J. Lonink en wet houder J. van Schaik van Ter neuzen persoonlijk gegeven tij dens een gesprek, aangevraagd door het college van Terneuzen. Aanleiding van het gesprek wa ren de indringende vragen van het Terneuzense raadslid C. Freeke (LCF) over de nijpende situatie bij Tragel. Deze wagen hadden met name te maken met de interne bedrijfsvoering. Volgens Van Schaik heeft Gebruers verzekerd dat er in de gemeente Terneuzen geen instel lingen zullen sluiten. „Over de dagcentra en ateliers in de rest van Zeeuws-Vlaande ren hebben we niet gesproken", zegt Van Schaik. „Daar gaan wij in Terneuzen immers niet over." De voorzitter van de onderne mingsraad van Tragel, A. van der Steen, zegt geen commen taar te willen geven op de moge lijk veertig tot vijftig ontslagen. Zij wil de onrust onder het per soneel niet onnodig vergroten. „Ik wacht met uitspraken doen tot de directie ons op vrijdag 17 december openheid van zaken geeft." De OR van Tragel heeft eerder aangegeven gedwongen ontsla gen niet te zullen accepteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 75