Terneuzen heeft tijd nodig Endurance is pure topsport PZC Robben speler van de maand Hoek rekent pas na winterstop weer op spits Dewispelae Rillandia uit op revanche na off-day Anton Hermus definitief nieuwe voorzitter zondag-eersteklasser Deelname Hoek soccertoernooi is onzeker uitslagen agenda Eén miljoen v( honkbalknupp zaterdag 4 december 2004 I I I III I I I I I I GOES - De meest in het oog springende wedstrijd in de eer ste klasse van het zaterdagvoet bal is vandaag de ontmoeting tussen Rillandia en Oostkapelle. De thuisploeg, die vorige week in het bekertoernooi werd uitge schakeld door Krabbendijke, staat op de voorlaatste plaats en speelt daardoor voor de winter stop nog twee cruciale wedstrij den. Rillandia Tegenstander: Oostkapelle (thuis). Bijzonderheden: Michel Smits blijkt botsplinters in zijn enkel te hebben, maar kan wel ge woon spelen met dat ongemak. De spits laat zich pas na de com petitie opereren. „Tegen Krab bendijke hadden we een off-day, maar dit wordt een heel andere wedstrijd", weet trainer Wim van Nijnatten. Oostkapelle Tegenstander: Rillandia (uit). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: Oostkapelle is al acht duels op rij ongeslagen. De laatste keer dat de club zo lang ongeslagen bleef was in het seizoen 1995/1996. SSV'65 Tegenstander: Schelluinen (thuis). Bijzonderheden: Peter de Jong ondervindt nog wat hinder van een bovenbeenblessure. Ronnie Hillebrand is na vijf maanden weer inzetbaar. Hij kampte met een knieblessure. Kloetinge Tegenstander: LRC (uit). Bijzonderheden: Kloetinge heeft twintig fitte spelers tot zijn be schikking. Terneuzen Tegenstander: Papendrecht (thuis). Afwezig: Chinedu Chukwugbo (geschorst), Daryl Rawidjan en Joost van der Steen (beiden ge blesseerd). SAS VAN GENT - Hoek kan za terdag 8 januari mogelijk niet deelnemen aan de negentiende editie van het soccertoernooi in Sas van Gent. De KNVB heeft namelijk besloten op die dag een tussenronde van het beker toernooi te programmeren en daarin moet de hoofdklasser in Middelburg aantreden tegen Zeelandia Middelburg. Er wordt nu gepoogd de bekeront moeting op een andere datum te verspelen. Voor de organisatie van het soc certoernooi zou de afzegging van Hoek een flinke streep door de rekening zijn. De zater dag-hoofdklasser, die zich na een afwezigheid van drie jaar weer had ingeschreven voor het zaaltoernooi, geldt als één van de publiekstrekkers. Voorzitter Hans Lauret van de soccerstichting is verbitterd. „De KNVB heeft nog nooit reke ning met ons willen houden", zegt hij. „Onze belangen tellen niet in Breda." En dat terwijl het soccertoernooi in Sas van Gent via de voetbalvereniging Philippine officieel was aange vraagd en aangemeld. Onderling overleg Hoofd wedstrijdzaken Jac van Eijck van de voetbalbond zegt dat er over uitstel van de beker ontmoeting niet te praten valt. Wel bestaat de mogelijkheid dat beide clubs in onderling overleg het duel verzetten. Van Eijck: „Als beide clubs er onderling uit kunnen komen om het duel op een ander tijdstip vóór 8 ja nuari te spelen, is dat prima. Dan hebben ze mijn zegen." Eersteklasser Terneuzen, dat ook met een team deelneemt aan het toernooi in Sas van Gent, zit zonder te spelen bij de laatste 32 van het bekertoernooi in Zuid 1. Terneuzen is vrijge loot. Loting voorronde soccertoer nooi op 29 december: Poule 1: Groede-Corn Boys en Bier- vliet-Koewacht. Poule 2: IJzen- dijke-Oostburg, Clinge-Vogel- waarde. Loting finaledag soccertoernooi op 8 januari: Poule A: Breskens, Ria, Axel, nr. 2 poule 1 uit de vooronde. Poule B: Hoek, Aar denburg, Philippine nr. 1 poule 2. Poule C: HVV'24, Terneuzen- se Boys, Zaamslag, nr. 1 poule 1. Poule D: Terneuzen, Sluiskil, AZW, nr. 2 poule 2. van onze sportredactie TERNEUZEN-De leden van de voetbal vereniging Terneuzen hebben Anton Her mus donderdagavond definitief tot voor zitter van de club gekozen. Hermus was sinds het opstappen van Eddy Dobbeleir, in maart van dit jaar, al interim-voorzit ter van de zondag-eersteklasser. „Toch heb ik heel lang getwijfeld of ik het wel moest doen", zei Hermus gisteren. Die twijfel heeft te maken met verschil lende factoren. „In de eerste plaats ben ik wat gematigder ten aanzien van de ho ge ambities rondom het eerste elftal dan mijn voorganger", legde de Terneuze- naar uit. „Ten tweede vind ik dat die am bities moeten worden gekoppeld aan de financiële situatie van de club. Daar moe ten we zorgvuldiger mee omgaan en het is duidelijk dat er nog heel veel werk op ons ligt te wachten. Daarnaast is het ook privé een behoorlijke belasting. Ik drink graag samen met mijn vrouw een glaasje wijn om te ontspannen, maar nu wordt het vooral inspannen." De solvabiliteit van Terneuzen moet in de komende jaren verbeterd worden. Hermus: „Onze kaspo- sitie is wel herstellende, maar we zullen toch nog enkele jaren op de kleintjes moe ten letten." De voorzitter wil niet zeggen hoe hoog de schuld op dit moment nog is. Ook in organisatorisch opzicht zullen en kele zaken veranderd worden. „Bij veel leden is vooral onduidelijk wie precies wat doet. Dat moeten we. verbeteren, want het .wij-gevoel van weleer moet te rugkeren bij Terneuzen. Het bestuur is nu op peil, we kunnen trots zijn op onze vrijwilligers, maar we moeten wel blij ven communiceren. Terneuzen moet voor al niet uit verschillende koninkrijkjes gaan bestaan." Hiaten De organisatie bij de Zeeuws-Vlaamse voetbalclub is nu vaak nog te rommelig. „Bij de jeugd zitten nog enkele hiaten", weet Hermus. „Het jeugdbeleid moet weer eens duidelijk uitgestippeld wor den en dat moeten we voor het eind van dit jaar klaar kunnen hebben." Vroege dood De Stichting Topsport Terneuzen, die werd opgericht om de financiële positie rondom het eerste elftal te verbeteren, lijkt een vroege dood te sterven. „Ik zie al die stichtingen niet zitten en ik hoop dat de rest van het bestuur daar ook zo over denkt. Het is beter als al het geld via één kas loopt en dat het bestuur daar de volle verantwoordelijkheid voor draagt." Op het gebied van sponsoring gaat het volgens de voorzitter de goede kant op. „In de afgelopen maanden hebben veel sponsors laten zien dat ze loyaal richting de club. Ze zien dat we goed bezig zijn, dat we een jong eerste elftal hebben en dat veel jeugdspelers een kans krijgen. Kortom, de uitspraken die we eerder dit jaar hebben gedaan maken we waar. We willen zo hoog mogelijk spelen en dus niet het hoogst mogelijk. We moeten wer ken naar onze mogelijkheden." Anton Hermus heeft overigens in de afgelopen maanden nooit van Eddy Dobbeleir te ho ren gekregen waarom hij is opgestapt. „Nadat hij is vertrokken hebben we nooit meer telefonisch contact gehad. We kunnen alleen maar raden wat de precie ze reden is geweest." Op bestuurlijk vlak ligt er dus nog een hoop werk te wachten op Hermus en zijn mede-bestuursleden. Over het sportieve verhaal (Terneuzen bevindt zich in de on derste regionen van de eerste klasse) maakt hij zich niet zo druk. „Ik heb het vroeger ook al eens meegemaakt dat het sportief niet naar behoren liep. Toch kwam er toen een kantelpunt, bijvoor beeld nadat we het soccertoernooi had den gewonnen. Wij hebben veel vertrou wen in de kwaliteiten van dit team we staan pal achter Ardian Lekaj. Ik hoop dat we er samen een paar jaar aan kun nen werken en ik ben overtuigd dat onze plannen dan gaan slagen." Rinus Jeremiasse: „Paarden zijn kuddedieren en in de woestijn kun je heel ver kijken. Als een paard een voorganger ziet, wil hij er naartoe. Als je niets doet, gaat het paard zich overbelasten. Je moet het dus heel goed in de hand houden." foto Marijke Folkertsma Rinus Jeremiasse uit Burgh-Haamstede chef d'equipe op WK in Dubai door Koen de Vries MIDDELBURG - Dat was nog eens een mooie binnenkomer voor Rinus Jeremiasse. De inwo ner van Burgh-Haamstede (57) was vorig jaar nog maar amper chef d'equipe van de Nederland se enduranceploeg paarden sport of hij legde bij het EK in Ierland al beslag op de bronzen medaille. Volgende maand staat hij voor een nog veel zwaardere uitdaging. Dan wordt in Dubai het WK gehouden. U kent Rinus Jeremiasse niet? Toch is hij op zijn manier een be kende Nederlander. De Schou- wenaar komt de laatste tijd re gelmatig op televisie, al is het niet altijd goed. herkenbaar. Je remiasse is bijvoorbeeld elk jaar de Zwarte Piet die het paard (Amerigo) van de tele visie-Sin terklaas (Bram van der Vlugt) vasthoudt, als die vaste voet op Nederlandse bodem zet. Van der Vlugt zweert bij Jeremiasse om dat de Sint eigenlijk niet kan paardrijden. Verder is Jeremiasse beroepshal ve commandant van de clique van de ere-escorte van de ko ninklijke stallen, In die hoeda nigheid is hij elk jaar present bij het begeleiden van de gouden koets op Prinsjesdag en ook had hij een rol bij de uitvaart van ko ningin Juliana en prins Claus. Volgende week zaterdag zal hij als leider van acht ruiters met trompet en pauken de rouwstoet van de bijzetting van prins Bern- hard voorafgaan. Jeremiasse is normaal gespro ken teamchef forensisch en tech nisch onderzoek van de techni sche recherche in Middelburg en kernlid van het landelijke rampen-identificatieteam. Paar den zijn zijn grootste hobby. Hij heeft er bij zijn woning in Burgh-Haamstede vier staan. En sinds een jaar of vijf is de en durance zijn grootste paarden- passie. Endurance is in Nederland een van de onbekendere takken van de paardensport. Jeremiasse ver gelijkt de endurance met het lo pen van een marathon en met de Formule 1 autorace. Op de wed strijddag moeten paard en rui ter 160 kilometer afleggen. Ze vertrekken 's morgens vroeg en de eerste combinatie komt in de regel aan het eind van de mid dag over de finish. Om de paar den te beschermen, zijn tussen tijds strenge controles ingelast. Na elke veertig kilometer wor den door dierenartsen onder meer dê hartslag en de gangen (of het paard regelmatig loopt) gecontroleerd. Tevens krijgt de viervoeter even rust en mag hij eten en drinken. Pas als zijn hartslag beneden de 64 slagen per minuut is, mag het paard (met ruiter) verder. Dat de con troles streng zijn, bewijst het percentage paarden dat gemid deld de finish haalt. Dat ligt veelal rond de dertig procent. Jeremiasse kwam bij toeval in de wereld van de endurance te recht. De bond was op zoek naar een goede leider, en dat is Jeremiasse. Dat hij weinig ver stand had van de tak van sport, was even minder belangrijk. Als kennismaking was hij eerst an derhalf jaar assistent en volgde hij diverse cursussen. In die pe riode maakte hij kennis met wat hij een fascinerend verschijnsel noemt. Er ging een wereld voor hem open: „Als je zelf paard rijdt en je maakt tochten van twee a drie uur, dan weet je hoe het moet voelen om een mara thon te rijden. Dit is echte top sport, voor mens en dier." Debuut In 2002 was hij er klaar voor en maakte hij zijn debuut als chef d'equipe bij de wereldruiterspe- len in Jerez de la Frontera (Spanje), waar één van de Neder landers verrassend achtste werd. Op het landen-EK een jaar later ging het nog beter. Ne derland werd derde, achter de grote endurancelanden Frank rijk en Engeland. „Het was heel spannend. We reden met een team van vier en de eerste ruiter werd al bij de eerste controle uit de wedstrijd gehaald. De andere drie combinaties moesten heel blijven. Ze haalden de finish. We bleven Duitsland net voor. Het was de eerste medaille voor Nederland ooit." Op het WK in Dubai, dat op 27 januari wordt gehouden, zijn de kansen op een medaille mini maal. Jeremiasse: „Individueel kunnen we geen potten breken, maar als team hebben we kans op een plaats in de toptien," Het grootste probleem zal zijn dat Nederland met drie combi naties van start gaat en dat die alledrie ook moeten finishen om in het landenklassement opgeno men te worden. Heel blijven, is dus het devies. Dat zal een zware opgave wor den, omdat het parkoers geheel door de woestijn voert. Het mul le zand is een vertragende fac tor, hoge temperaturen kunnen - hoewel het winter is - een na delige rol spelen en ook de aard van de omgeving spreekt niet in het voordeel van het paard. Jeremiasse: „Paarden zijn kud dedieren en in de woestijn kun je. heel ver kijken. Als een paard een voorganger ziet, wil hij er naartoe. Als je niets doet, gaat het paard zich overbelasten. Je moet het dus heel goed in de hand houden." Dit alles valt ech ter in het niet bij de zandstorm. „Als die opsteekt voordat je gefi nisht bent, is dat vaak de nek slag. Je wordt dan bijna gezand straald. Dat is voor een paard niet uit te houden." Grote favorieten voor de wereld titel zijn de landen uit het Mid den-Oosten, de Verenigde Arabi sche Emiraten voorop. Daar is de endurance een way of life. Er zijn diverse sjeiks die een vermo gen steken in deze sport. Jere miasse verhaalt over sjeik Mak- tum, die in Ierland uitgestrekte landerijen heeft met honderden paarden van het Arabische ras. Zij zijn bij uitstek geschikt voor de endurance. De zoon van Mak- turn won de wedstrijd op de we- reldruiterspelen in Jerez. Vijfsterrenhotels Omdat de sport zo populair is in de landen in de omgeving van de Perzische Golf, zullen de paarden, deelnemers en begelei ders in Dubai in de watten wor den gelegd. De vijfsterrenhotels worden in gereedheid gebracht en ook de paarden zal het aan niets ontbreken. Jeremiasse: „Tijdens de wed strijd moeten de paarden goed gekoeld worden om de hartslag laag te houden. Bij ons zetten we er een spuit met leidingwa ter op. Daar staan enorme hoe veelheden pakken mineraalwa ter op de paarden te wachten." En ook de omgeving wordt aan gepakt. De deelnemers moeten volgens Jeremiasse niet raar staan te kijken als in de woes tijn oases worden aangelegd. Zo maar, voor- een paar dagen. Om de omgeving wat aantrekkelij ker te maken. Arjen Robben van onze sportredactie LONDEN - Arjen Robben wordt vanmid dag uitgeroepen tot de beste speler van de Premier League over de afgelopen maand. De eervolle titel voor de Neder lander wordt hem uitgereikt rond Chel sea-Newcastle United. De twintigjarige Robben maakt een stormachtige ontwikkeling door nadat hij sinds eind oktober is hersteld van zijn in de voorbereiding opgelopen blessure. De jonge aanvaller speelde in november acht wedstrijden voor zijn nieuwe club, waarvan hij er zeven won en één gelijk speelde. Robben was goed voor vijf doelpunten waaronder de beslissende te gen Everton (1-0) na een fantastische so lo. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Na drie weken gewongen rust komt Hoek van daag weer eens in actie voor de competitie. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser treft op eigen veld Dovo. De selectie is op Christop- he Dewispelaere na compleet. De Belgische spits herstelde de afgelopen weken van een blessu re aan de teen, maar kreeg don derdag tijdens de training op nieuw last. „We gaan ervan uit dat hij pas na de winterstop weer kan spelen", zegt trainer Eric Tetaert. Volgens Tetaert zou Dewispelae re met een inspuiting wellicht kunnen spelen, maar de oefen- meester heeft in overleg met de medische staf besloten geen risi co te nemen. „Anders blijft hij er mee sukkelen", vertelt Tetae rt. „Verder is iedereen fit, dus waarom zouden we dan risico gaan nemen met Christophe. Ie dereen vecht op de trainingen voor zijn plaats en beseft dat er maar elf kunnen spelen. Het gaat goed in de groep en bijna ie dereen is honderd procent fit." Het enige vraagteken staat nog achter de naam van Thomas Ra- gut. De verdediger kreeg vorige week een knietje op zijn boven been en is de afgelopen week uit voerig behandeld door de medi sche staf. Tetaert: „Er is heel hard aan gewerkt om Thomas lït te krijgen en ik ben heel blij dat we daar zulke professionele mensen voor hebben. We moe ten voor de wedstrijd nog even kijken of hij kan spelen, maar ook met hem zullen we geen risi co nemen." In het oefenduel met Wevelgem (3-1-nederlaag) kwam iedereen aan spelen toe en vooral de twee de helft heeft Eric Tetaert tevre den gestemd. Charly Okonedo bleef in die wedstrijd nog aan de kant, maar de Afrikaan kan vandaag voor het eerst sinds lan ge tijd weer eens in de basis star ten. Okonedo werd eind septem ber geopereerd aan zijn knie en maakte drie weken geleden in het thuisduel met Ajax (4-0-ze- Chelsea staat aan kop in Engeland. De Londense ploeg heeft na vijftien speel ronden vijf punten voorsprong op num mer twee Arsenal. Robben, oud-voetbal- ler van FC Groningen en PSV, wordt op handen gedragen door publiek en zijn trainer José Mourinho. Hij noemde de Groninger 'een ongelooflijke speler' die 'een andere dimensie geeft aan ons spel'. GPD ge) als invaller zijn rentree mei Buyse keert vand na één duel schorsing. Tegenstander Dovo daag (nog) niet beschikken Richard Witschge. De lig speler van onder meer en FC Barcelona schrijving aangevraagd van dag-hoofdklasser ADO'20| zijn broer Rob hoofdtrap omdat hij vanwege werf meer kan voetballen op zo: De KNVB heeft het verzoet ter afgewezen, omdat Witi volgens de voetbalbond ge bij de zaterdagtak van AD; kan gaan voetballen. De ploeg uitkomt in de vijfde se speelt volgens de KNVB enkele rol. Witschge, die twee oefenduels speelde me vo, heeft inmiddels per bné roep aangetekend tegen dei zing. De resultaten zijn tot nu leurstellend, voor de plog afgelopen seizoen karaf o; werd in de hoofdklasse B R Veenendaalers verzameld-; E twaalf wedstrijden evens punten en wonnen dit sa nog maar drie keer. „Toch het de kampioen van afgel; jaar", aldus Tetaert. J heeft gewoon z'n start g; maar dat ze Witschge i aantrekken zegt al genoeg blijkt een sterke ploeg 1? met een goede as. Voor ons hetzelfde en daardoor ven 1 ik een heel mooie partij." B Goede basis t Op bestuurlijk vlak zijn plooien afgelopen weekgli J streken. „We hebben enkel; de gesprekken gehad en al stuur staan ,we volledigi het te voeren technisch 1 leid", zegt Kees de Feijte-] vorige week zijn afscheü I voorzitter aankondigde j het seizoen wel gewoon i ;j maken. De technische coé sie, die al bestond uit C Emans en Dirk de Bruin,is gevuld met Bennie Langa De Feijter: „Alles staat nu op de rails en daardoor kul we op een goede basis verdc Altenberg. Wereldbeker en EK, vrouwen. Wereldbeker: 1. Martini/Tischer (Dui) 1.56,38 (57,95-58,43), 2. Prokoff/Schneiderhein- ze (Dui) 1.57,02 (58,15-58,87), 3. Roh- bock/Pac (VSt) 1.57,55 (58,48-59,07), 4. Racine/Flowers (VSt) 1.57,57, 5. Broeders/Pennings (Ned) 1.57,60 (58,19-59,41), 6. Jurg/ Rozenstruik (Ned) 1.57,67 (58,55-59,12). Wereldbekerstand na twee wedstrij den: 1. Prokoff 190, 2. Martini 180, 3. Rohbock 140, 5. Jurg 115, 7. Broeders 110. Europees kampioenschap: 1. Mar tini/Tischer, 2. Prokoff/ Schneiderhein- ze, 3. Broeders/Pennings, 4. Jurg/Ro- zenstruik. Renesse. Woensdagleague. Mercedes Louwerse Haamstede-De Steenbok 1-3, Juwelier J.P.Staal-Bunga- lowverhuur de Kam 4-0, Overbeekever- huur-Boomkwekerij Haamstede 0-4, Ma ry's Bowlingteam-Biljart Café op de Meir4-0. Donderdagleague. Pizzeria La Piaz- za-Camping de Rozenhof 2-2, Braber Groenvoorziening Renesse-Alprokon 4-0, Cafe Bar de Stulp-ABN AMRO 2-2, Bowling Renesse-Simar3-1. Hongkong. Hongkong Open, Euro pese Tour. Stand na tweede ronde: 1. Jimenez (Spa) 129 slagen, 2. Howell (GBr) 131, 3. Harrington (Ier), Oosthui zen (ZAf), Tadini (Ita) 133, 29. oa Derk- 1 138,37. oa Lafeber 139. Beaver Creek. Wereldbeker alpines kiën mannen. Afdaling: 1. Miller (VSt) 1.39,76, 2. Rahl- ves (VSt) 1.39,92, 3. Walchhofer (Oos) 1.40,15, 4. Kernen (Zwi) 1.40,50, 5. Cuche (Zwi) 1.40,59, 6. Knauss (Oos) 1.40,74; 10. Maier (Oos) 1.40,85. EiBsgmEmaeeeei Lucky Day. 5-18-19-26-27-32-33-34-41 -43-48-52-53- 57-59-60-63-65-68-78. (onder voorbehoud) Sevilla. Daviscup, finale. Spanje-Verenigde Staten 2-0; Moya - Fish 6-4 6-2 6-3, Nadal - Roddick 6-7 (6) 6-2 7-6 (6) 6-2. Betaald voetbal Holland Casino eredivisie RKC Waalwijk-Ajax 1-2 (1-2). 7. Fuchs 1-0, 11. Sneijder 1-1, 36. Rosales 1-2. Scheidsrechter: Temmink. Toe schouwers: 7200. RKC Waalwijk: Sinouh; Van Dtemen, Greene, Teixeira en Van Hintum (79. Putter); Takak, Schreuder en Fuchs; Oost (72. Martens), Hoogendorp (79. Jansen) en Krohn-Dehli. Ajax: Vonk; Trabelsi, Grygera, Escudé en Maxwell; Sneijder, Galasek en Van der Vaart (80. De Jong); Rosales, Anastasiou (62. Babel) en Boukhari (75. Mitea). Gouden Gids divisie. Sparta-Fortuna Sittard 4-3 (0-2). 21. Derksen 0-1, 25. Zafarin 0-2, 49. Derk- sen 0-3, 51. Mustapha 1-3, 72. Broers 2-3, 75. Van den Bergh 3-3, 87. Bruma 4-3. Scheidsrechter. Kuipers, j j kaart: Bruma, Broers (Sparta), ÜJ kes (Fortuna Sittard). Aantal toa wers: 5511. VVV Venlo-Heracles Almelo (O-O). 58. Sluijter 0-1, 70. MacS 0-2. Scheidsrechter: Liesveld kaart: Meeuwis (VVV Venlo), Vs (Heracles Almelo). Aantal toss wers: 5260. Bijz: 76. duel 15 minui staakt vanwege spreekkoren. Cambuur Leeuwarden-Excelsii (O-O). 70. Van de Wey 1-0. Scheie ter: Nijhuis. Rode kaart: 84. Ve: (Excelsior/ 2x geel). Gele kaart (Cambuur Leeuwarden), Otter: sior). Aantal toeschouwers: 3526. Stormvogels/Telstar-FC Dordu 2-0 (O-O). 61. Van Heulen 1-0,8f ga 2-0. Scheidsrechter: Zeinsti? kaart: Sankoh, Van Heulen vogels/Telstar), Kahya (FC Oord Aantal toeschouwers: 1288. FC Eindhoven-Go Ahead Eagla (O-O). 79. Van de LangenbergK Zwollo 1-1. Scheidsrechter: Sterf kaart; Laponder (FC Eindhoven).) toeschouwers: 1911. BV Veendam-AGOVV 3-1 (1-1 Weerman 1-0, 41. Juliana 1-1,78 der 2-1, 90. Hoogeveen 3-1. Sc rechter: Haverkort. Gele kaart Andrew (BV Veendam), Van r Meekels (AGOVV). Aantal tos wers: 2745. Haarlem-FC Volendam 0-0 Scheidsrechter: Vink. Aantal tors wers: 2500. TOP Oss-Emmen 3-0 (14 Schoofs 1-0, 90. Van der Sloot? Dijkhuizen 3-0. Scheidsrechter.Vei kei. Rode kaart: 49. Karreman (Errt Gele kaart. Wijnands (TOP C queira, Tieltjes (Emmen). Aanls schouwers: 1431. FC Zwolle-Helmond Sport 1-21 31. Bochem 0-1, 58. Van Dintera 74. Vrïesde 1-2, Scheidsrechter: sen. Gele kaart: Schol (FC Zwolle! ga, Wau, Bochem, Hendriksen mond Sport). Aantal toeschw 3350. Stand. Heracles Sparta VVV Volendam Dordrecht FC Zwolle Haarlem Helmond Sp AGOVV Veendam GA Eagles Fortuna S. TOP Stormv. Excelsior Cambuur L. MVV Eindhoven Emmen 16 10 3 3 33 16 9 5 2 32 3 31 2 16 9 4 16 9 3 4 30 2 16 8 4 4 28 2 17 8 4 5 28 2 16 8 2 6 26 16 7 4 5 25 2 16 7 ■ft 8 22 2 7 21 2 16 6 3 16 6 3 7 21 16 5 5 6 20 2 16 6 2 8 20 16 4 6 6 18 I 16 5 2 9 17! 16 4 5 7 17 1 16 3 4 9 13 17 2 6 9 12 2 16 2 4 10 10 1 zaterdag Grand Prix jeugd. Organisatie. BV Si- nar'75. Locatie: sporthal de Kruitmolen in Middelburg. Aanvang: 9.00 uur. NEW YORK - Het sla| waarmee de legendarische! bailer Babe Ruth op 18 1923 de eerste homerun slo het stadion van de New Yankees, heeft op een veil miljoen euro opgebracht. Een onbekende honkbalt^ ber bood het reuzenbedrag| de knuppel. Babe Ruth legde destijds flj homerun de basis voor de Ij ge van de Yankees op aal vaal Boston Red Sox. A0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 74