Gokken via internet onder vuur Het drama van Westkapelle PZC Nico Filius was bestuurder van menselijke maat 4 Vermaak voor jong en oud, lomp of dwjès Roosevelt Academy e beziet voorselectie toelating studenten Terneuzen bekijkt regels Informatieavond Sint Bavodijk Arrenslee op kerstmarkt Axii weekenddiensten Mishandeling Kokkelvisser opnieuw naai Raad van Sta vrijdag 3 december 2004 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen gaat onderzoeken of het gokken via het internet kan worden opgenomen in de ge meentelijke verordening op speelautomatenhallen en gok kasten. Burgemeester J. Lonink zegde dat toe in de commissie Bestuur en Middelen op vragen van raadslid J. Jonkman (PvdA). Die wees er op dat in de gemeen telijke regelgeving enerzijds het gokken via speelautomaten aan banden wordt gelegd, maar dat anderzijds mensen via het inter net naar hartelust kunnen gok ken. NIEUWVLIET - De gemeente Sluis houdt woensdag 15 decem ber een informatieavond voor bewoners van de Sint Bavodijk in Nieuwvliet, in dorpshuis De Heerlijckheijt. Een groot gedeelte van Nieuw vliet is in in het kader van Duur zaam Veilig Verkeer heringe richt, maar de Sint Bavodijk werd om financiële redenen gela ten voor wat zij was. De Sint Ba vodijk is een belangrijke toe gangsweg naar het dorp. Bewo ners klaagden veelvuldig bij de gemeente over de verkeersveilig heid op de dijk. Daarom zocht het gemeentebestuur naar aan vullende financiële middelen. De inwoners worden gevraagd met de gemeente van gedachten te wisselen over de mogelijkhe den. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Jonkman vroeg of ook daar in de verordening aandacht aan kan worden besteed. Het gaat dan met name om internetmoge- lijkheden in openbare gelegenhe den. Naar aanleiding van een nieuwe brief van de Vlaanderen Amuse ment BV in Sas van Gent pleitte P. Broekhuysen (WD) ervoor om het gokautomatenbeleid ter discussie te stellen. In het raadsprogramma is geko zen voor een uitsterf constructie. Dat betekent dat de huidige amusementshallen in de Axel en in de Vlaanderenhal in Sas van Gent mogen blijven, maar dat er geen andere gelegenheden bij mogen komen. De bestaande speelhallen mogen ook niet ver huizen. De exploitant van de Vlaande renhal wil de speelautomaten- hal kwijt, omdat die de ontwik keling van het evenementencen trum belemmert. Burgemeester en wethouders houden vast aan het raadsprogramma, dat een verhuizing naar bijvoorbeeld Terneuzen niet toestaat. „Zie de gemeente nu eens als één gemeente en laat de ontwik kelingen gebeuren waar ze het beste tot hun recht komen", be toogde Broekhuysen. „Dan maak je de weg vrij voor de Vlaanderenhal." Broekhuysen kreeg met name bijval van de op positie. Het WD-raadslid putte daaruit de nodige moed en kon digde aan met een voorstel te ko men om de kwestie in een vol gende commissievergadering te bespreken. Of dat leidt tot een wijziging van de verordening is nog maar de vraag. De coalitiepartijen ble ken daar in eerste aanleg in ie der geval nog niets voor te voe len. Auteur George Sponselee ziet het belang van oude streekverhalen: „Voor de lezer wordt duidelijker hoe de verhoudingen tussen de mensen vroeger waren." foto Camile Schelstraete door Jeanette Vergouwen KLOOSTERZANDE - Het is zo maar een dijk, een weg tussen Kuitaart en Kampen. Honder den mensen hebben hier gelo pen, voeten in klompen of in schoenen, over kromme en rech te stukken weg. Zeeuws-Vlaanderen als een nos talgisch gegeven. George Spon selee en Ed Steijns zijn de bewa kers van dit stukje erfgoed. Het boekje Tussen Kuitaart en Kam pen staat vol herkenbare verha len in het dialect van de streek. Ed Steijns heeft een massa van dit soort verhalen en vertelsels liggen; George Sponselee, die op Kampen geboren is, kan de sta pels paperassen thuis ook bijna niet meer kwijt. Toen het tweetal in contact kwam met de uitgever die het boek Vol van Verhalen op de markt zou brengen, bleek dat die veel belangstelling had voor verhalen in het dialect. Sponse lee en Steijns kennen elkaar al jaren en heel snel werd een boek samengesteld. „Tussen Kuitaart en Kampen is een verhaal dat er in staat, en als titel leek het ons wel wat. Het klinkt gewoon lekker en het zijn twee uitersten in het Land van Hulst. We hebben er naar ge streefd om een mix van Neder landse verhalen met uitspraken in het dialect te brengen, samen met vertelsels volledig in het dia lect. De verhalen zitten vol nos talgie en zijn heel streekeigen. We hebben een paar nieuwe ver halen geschreven en de rest komt uit onze rijke verzameling. Ed heeft een aantal van de ver telsels al eens voorgedragen op een vertelavond", laat Sponse lee weten. „Weet je wat Mee ne moed as ne schor'oas betekent? Oorspronke lijk heeft het iets te maken met het schor, denk maar aan het land van Saeftinghe. Een haas moest zorgen dat hij bij spring tij uit het schor geraakt, maar in dit verhaal gaat het over een jon gen die zich (over)moedig ge draagt. En ge meugt 'n tas nie ondertrekken, dat is ook zo'n mooie uitdrukking. In deze streek mochten de jonge boeren dochters pas trouwen als de oudere zussen uitgehuwelijkt waren. Dus als jongen mocht je de tas nie ondertrekken. Snap je het?" Hardop lezen Het boek staat vol fabelachtige vertelsels en is verlucht met fo to's die het verleden oproepen. De lezer leert veel over het land van Hulst, de zeden en gewoon ten van vroeger en krijgt boven dien een portie dialect geser veerd. „Gewoon hardop lezen en precies uitspreken zoals het er staat, dan hoor je vanzelf wat we bedoelen", lacht Steijns. De eerste reacties op het boek zijn positief. „Het is vermaak voor jong en oud, lomp of dwjès ze kunnen er allemaal iets van leren." Steijns en Sponselee hebben de smaak te pakken: „Wij hebben nog heel wat op de plank liggen en we weten dat er veel meer mensen zijn die schrijven over de streek. Het lijkt ons zinvol om deze verhalen te bundelen en uit te geven. Er zit een stukje streekgevoel in en voor de lezer wordt het veel duidelijker hoe de verhoudingen tussen de men sen vroeger waren. Al die histo rie mag niet verloren gaan. Als de uitgever meewerkt, en dat zit er dik in, gaan we snel werk ma ken van een volgend verzamel- boek." door Rolf Bosboom MIDDELBURG - De Roosevelt Academy bekijkt, samen met zusterinstelling University Col lege Utrecht, hoe zij haar toela tingsbeleid kan verfijnen. Een van de ideeën is het toepassen van een voorselectie. Een aantal universiteiten en ho gescholen gaat vanaf volgend jaar experimenteren met 'selec tie aan de poort', waarbij vooral wordt gekeken naar motivatie en talent. Op die manier kunnen meer topopleidingen ontstaan en zal het percentage studenten dat onderweg afhaakt naar ver wachting dalen. Alle instellingen konden zich aanmelden voor een experiment met selectieve toelating of hoger collegegeld. Een commissie on der leiding van oud-minister Korthals heeft de aanvragen be oordeeld. Universiteit Utrecht had een aanvraag ingediend voor zowel de Roosevelt Academy als Uni versity College Utrecht. Die wer ken al met selectie, waarbij met studenten een soort sollicitatie gesprek wordt gevoerd. Het nut ervan is in de praktijk gebleken, maar mede door het toenemen de aantal aanmeldingen kost de werkwijze veel tijd. Zeker bij buitenlandse studen ten, bij wie het ook lastig is schooldiploma's te vergelijken, kan tijdwinst worden geboekt. De selectieprocedure kan bij voorbeeld worden uitgebreid met een test die internationaal toepasbaar is. Die kan als eerste zeef dienen. De commissie-Korthals is posi tief over het voorstel. Zij stelt dat University College Utrecht zijn bestaansrecht en meerwaar de inmiddels heeft bewezen en dat voor de Roosevelt Academy 'dezelfde verwachtingen gel den'. De commissie adviseert staatssecretaris Rutte echter al leen een proef in Utrecht te sub sidiëren met 30.000 euro per jaar. De resultaten daarvan kun nen later zonder problemen ook in Middelburg worden toege past. Rutte komt op korUje mijn met een reactie op de a^j zen van de commissie. P. Powell, opleidingsdirep( bij de Roosevelt Academy® dat een persoonlijk gespreL tijd de basis zal blijven om^i meldingen te beoordelen. ;5U menresultaten zijn onvoldoL om de motivatie en visie vansr denten te controleren. Da%g is een één-op-ééngesprekff dig." De academy heeft|e groeiend aantal contacten L instanties in het buitenland goede studenten werven, itt; momenteel in Georgië vigi Zeeuwse 'first lady' SanÉa|j lofs. Het is de ambitie uit% lijk te komen tot diverse s®i punten in Europa die spenc naar talent. Een internati® test kan in dat verbandje bruikbaar hulpmiddel zijn. he Powell acht het een goede Mi wikkeling dat selectie aam poort in Nederland steeds fa voet aan de grond krijgt. nlL selectie kan alleen succ&e zijn als ook na de toelating» is voor de voortgang en wevl van de student. Anders isfii bijna cosmetisch." Hogeschool Zeeland had® ook gemeld bij de conR sie-Korthals, met het nieuwk derwij sconcept dat volgemze wordt ingevoerd. Het voort was echter niet uitgewer® wordt daarom afgewezen, ju AXEL - De Axelse kerslnG wordt gehouden op 9 decetpt van 18.00 tot 23.00 uur. ee k< Het centrum staat dan voljh kerstbomen en marktkr® waar zowel particulieren aloi dernemers hun handel tobt De kerstmarkt wordt opgest terd door muziekgezelschap; Een arrestee rijdt rond endi een rondgang met ezels, di extra attractie is er een gaaiee ling en geeft de brandweereni le demonstraties. v; door Rinus Antonisse KORTGENE - Besturen zonder franje. Rechttoe rechtaan. Met de menselijke maat hoog in het vaandel. Die uitgangspunten wa ren de gisteren in zijn woon plaats Kortgene overleden oud-politicus N. Filius op het lijf geschreven. Hij was ruim twintig jaar lid van Provinciale Staten voor de PvdA (1970-1991), raadslid en wethouder in Kortgene en actief op verschillende andere maat schappelijke terreinen (land bouw, veilingwezen). Nicolaas Filius, die bijna 80 jaar werd, behoorde tot de steeds zeldzamer wordende poli tici die hun standpunten helder en beknopt weten te verwoor den. Hij had meestal aan enkele zinnen genoeg en het liefst druk te hij zich in onvervalst Noord-Bevelands uit. Filius kruidde zijn betogen graag met humor en dat haalde vaak de an gel uit verhitte debatten. Zo bin ze d'r bienae nie mi. Als sociaal-democraat liet de po liticus vooral zijn hart spreken, wat het innemen van standpun ten er niet altijd even gemakke lijk op maakte. Gaande de rit be treurde Filius het bijzonder dat de aandacht voor de kleinere, menselijke dingen in het politie ke bestel steeds verder op de achtergrond kwam te staan. Hij ergerde zich aan discussies op het niveau van: moeten er wel of geen leeuwtjes op de stoelen van de Statenleden komen? Zijn periode als Statenlid begon TERNEUZEN - Een dertienjari ge jongen uit de gemeente Sluis is woensdagmiddag zonder aan leiding door een onbekende ge schopt en geslagen. De jongen fietste van school naar huis toen hij op de Buiten haven in Terneuzen plotseling werd aangevallen. en eindigde met een affaire. In 1970 was dat de geruchtmaken de zaak rond de directeur van nutsbedrijf PZEM (die de troon van gedeputeerde A. Kaland aan het wankelen bracht) en in 1991 de belastingaffaire, waar door vier gedeputeerden een mo tie van wantrouwen voorgescho teld kregen. Filius had veel moeite met de persoonlijke scha de die mensen daarbij opliepen. In 1974 speelde hij een belangrij ke rol in de discussie over het al of niet afsluiten van de Ooster- schelde. Bij de Februari-ramp van 1953 had hij de gevolgen van de watersnood aan den lijve ondervonden en met Filius viel niet te praten over het openhou den van de zeearm. Hij was in diener van een motie waarin Provinciale Staten zich met een stemverhouding van 31-15 uit spraken voor een onverwijlde uitvoering van het oorspronkelij ke Deltaplan, dus mét dichte dam. Actievoerders die voor een open Oosterschelde ijverden, konden niet op zijn sympathie rekenen, maar hij had wel res pect voor de andersdenkenden. Achteraf constateerde Filius dat het beter was geweest de miljar den voor de stormvloedkering echt in het milieu te stoppen, ge let op de langzame aftakeling van de met een gedempt getij op gezadelde Oosterschelde. Hij kon ook zijn ongelijk toegeven: als kleine fruitteler verklaard te genstander van een ruilverkave ling op Noord-Beveland, stelde hij later vast dat die toch niet zo slecht was uitgevallen dan hij had gevreesd. Met speciale dispensatie van zijn partij mocht Filius naast het lidmaatschap van de Staten ook wethouder van Kortgene worden. Aan die periode beleef de hij niet veel plezier. In 1981 trad hij af door een gevoel van onmacht over en gebrek aan ver trouwen in een collegiaal func tioneren van het college van bur gemeester en wethouders. Filius vond dat te veel liefde aan de dag werd gelegd voor jachtha vens en kampeerterreinen. Na zijn vertrek uit de actieve po litiek kreeg hij moeite met de wijze waarop de PvdA opereer de, met name ook op Noord-Be veland. Hij ging zich meer thuis- voelen bij lokale stromingen. door Edith Ramakers KOUDEKERKE - Een ken merk in de geschiedenis der mensheid is haar gebrek aan menselijkheid. Met die uit spraak begint Hans Sakkers zijn boek Ambonezenkamp Westkapelle (1956-1957), reac tie van Nederlands gezag op Moluks idealisme. „Journalist Jan Beckers atten deerde me op de geschiedenis van de Molukkers op Walche ren. Ik was ervan geschrokken en dacht: zo erg kan het niet ge weest zijn. Ik ben de archieven ingedoken en kan nu zeggen dat het echt erg is geweest." Hij spreekt over de geschiede nis van het Indonesische ei land, die niet vergeten mag worden. De Molukkers hebben vanaf het moment van aan komst in Nederland geen eigen stem gekregen. „Hun is on recht aangedaan. Ze vielen bij voorbeeld in Nederland onder het Commissariaat van de Am- bonezenzorg (CAZ), een club die uit uitsluitend Nederlan ders bestond", zegt Sakkers. Het CAZ schreef bovendien strenge regels voor, die alleen voor de Molukkers golden. „Daardoor werden de autoritei ten in staat gesteld om hard te gen de Molukkers op te tre den." Sakkers noteert in zijn boek dat er kritiek is geweest op de werkwijze van het CAZ. De Stichting Door de Eeuwen Trouw schreef in 1957: „In het CAZ laat de Nederlandse over heid zich aan de Zuid-Molukse samenleving kennen als een be dillerige dictatoriale instantie, die zonder tact, geduld of in zicht tot in het intiemste ge zinsleven van de Zuid-Moluk- kers ingrijpt Sakkers: „Mo lukkers konden eigenlijk niet anders doen dan protesteren en daar kwam de bevolking dan weer tegen in opstand." Rond 1951 waren Molukkers niet meer welkom in hun eigen land, dat vanuit het Indonesi sche eiland Java werd gere geerd. De onlusten in Indonesië wa ren voortgekomen uit de Indo nesische onafhankelijkheids strijd., waarin de Molukkers aan de zijde van de Nederlan ders hadden gestreden. Zij wer den door de dominante bevolk- insgroep als landverraders ge- Na de schietpartij werden alle mannen van hel Molukse kamp gearresteerd en meegenomen. foto archief PZC zien. Die periode, begin jaren vijftig, was chaotisch. De Mo lukkers die naar Nederland vluchtten, wilden schuilen in Nederland en verwachtten een warm welkom. „Dat was ook geen vreemde gedachte, want de Molukse militairen van het Koninklijke Nederlands Indo nesisch Leger (KNIL) waren lo yaal aan Nederland geweest." Niet integreren Molukkers die aangesloten wa ren bij de Partai Nasionalis Ma luku Selatan (PNMS), wilden 'pertinent niet integreren in Nedeiiand'. „Dat was een poli tieke groepering. Zij wilden niets anders dan terug naar de Molukken." Een groot aantal afgevaardig den van de PNMS verbleef in het kamp in Westkapelle. „De moeizame relatie tussen Moluk kers en het CAZ werd het meest duidelijk in Westkapelle in het conflict met de PNMS", schrijft Sakkers. Het werd het drama van West kapelle, waarbij Molukkers in hun woonoord werden neerge schoten. Sakkers noteert uit de mond van Frits Sahertian: „Als kind maakt het een grote indruk op je als je ziet hoe er zomaar negen mensen worden neergeschoten en daarna door agenten in lange jassen, hel men op en karabijnen in de hand alle mannen worden gear resteerd en meegenomen." Aanleiding voor de strijd was het nieuwe voorschrift van de Nederlandse regering, dat Mo lukkers een uitkering moesten aanvragen of werk moesten zoeken. „Molukkers uit het kamp Westkapelle wilden geen van beide, ze waren militair en verwachtten geld van de rege ring." Na twee maanden geen inkom sten te hebben ontvangen, win kelden Molukkers in Westka pelle zonder hun boodschap pen te betalen. „Ze zeiden: stuur de rekening maar naar de koningin." Vanaf dat moment werd het van kwaad tot erger. Het woonoord werd een echt kamp, dat afgezet werd met prikkeldraad. „De fout die de Nederlandse re gering heeft gemaakt, is dat Molukkers geen respect heb ben gekregen. Trouwens, in die jaren was ook de pers trouw aan het gezag. Als Molukkers geciteerd werden en zeiden dat ze honger hadden, stond hon ger tussen haakjes. Alsof hun woorden niet geloofd werden." Ambonezenkamp Westkapelle 1956-1957, door Hans Sakkers, druk Krips Meppel. ISBN: 90-800900-7-7. Prijs 15 euro. zaterdag 4 en zondag 5 december 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws-Vlaande- ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, Wielingenlaan 2, Terneuzen in zie kenhuis De Honte), tel. 0115 643000 (al tijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115 643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West-Zeeuws-Vlaanderen: Tandartsenpraktijk Sluis, Lange Wol straat 9, tel.(0117)420828 Spreekuur zat. en zon.12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: G. J. A. Fassaert, Margrietstraat 9. Kloosterzande, tel. (0114) 681905. Spreekuren zat. 10.30-11 en 18-18.30 uur, zon. 12-12.30 uur. Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. (0114) 311156, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voorspoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114) 314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00 17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg en Zuidzande: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117)452170, zat. 10-12.30 en 13-16.30, zon. 11.30-12.30 en 17.30 en 18.30 uur. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: R. T.Versol en J.C. Versol-ten Hoopen, Hengstdijk, tel. (0114) 682365. Spreek uur 13-14 uur, Plevierstraat 18, Hengst dijk. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117) 348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de dierenkli niek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115(696425). Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: Dierenartsencentrum West, G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117 454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel.(0117)452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, pellebrug, tel. (0114) 312701. SprS 11.00- 12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanói alarmnummer (0115) 442161. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-V deren, voor spoedgevallen dagf nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: 1 nummer (0117) 456500, Kanaalzone: TelefoonnummerIC 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Tetó nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzo Zeeland, kraamcentrum Zeeuws! deren, dag en nacht bereikbaarvs (0113) 224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon ma. 24 uur. Bereikbaar via mobiel' mer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Be baar via mobielnummer 06 2O403I Midden-Zeeuws-Vlaanderen: baar via mobiel nummer 06 5: DEN HAAG - De kokkelt deden gisteren een allerla poging om de Raad van Sta vermurwen het kokkelvisvei voor de Waddenzee tot en donderdag 16 december o heffen. K De vissers willen met vee.| schepen uitvaren om in afl" halve week nog te reddend te redden valt van de mis.® pen kokkeloogst. Krap I maanden geleden dedenl Zeeuwse schelpdierenviÉ ook al een poging om het val om met sleepnetten op kotfl te vissen op te heffen. staatsraad D. Dolman sloeg» hoop de bodem in door het 01 bod te handhaven, omdat) Europese Hof had bepaal® Nederland kokkelvissen af mag toestaan als uit wetens® pelijk onderzoek blijkt da'j® chanische kokkelvisserijl Waddenzee geen 'signifitf schade' toebrengt. Staat® Dolman twijfelde aan de bS' ring van de kokkel vissers et? ministerie van LNV dat T najaar meer dan voldoende©1 kels in de Waddenzee zijn f De kans dat de staatsraad® zijn uitspraak van 14 septe® terug zal komen lijkt zo go?-, uitgesloten. In ieder geval F len de kokkelvissers nogr schadeprocedure beginne® het omzetverlies te comp# ren. De vissers vrezen 700' joen euro schade en verlies» duizend arbeidsplaatsen, g1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 46