PZC Start invulling Schuttershof Makelaar biedt De Braakman per abuis te koop aan OPHEFFINGS Wijkraad vreest aantasting stadshart Terneuzen 50% KORTING Spreekverbod student over onderzoek in koffieshop doorbraak voor nieuwe ontwikkeling Kerstbomen UITVERKOOP Geen kunstwerk Scheldeboulevard Jongeren reizen naar Réunion Calvé: KIDSWEEK, DE TIENERKRANT VOOR JONGE MENSEN VAN 10-15 JAAR! - 1 Weekkrant voor jonge mensen. L3BBB zeeuwse almanak Vrachtwagen Ldactie: 0113-315649 ivww.pzc.nl :-mail:redactie@pzc.nl 'ostbus 31, 4460 AA Goes \dvertentie-exploitatie: yloord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; feeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. /rijdag 3 december 2004 editie Zeeuws-Vlaanderen door Raymond de Frel TERNEUZEN - Criminologie- student Tim Surmont mag voor lopig niets meer zeggen over zijn onderzoek in de Terneuzen- se koffieshops Checkpoint en Miami. Het spreekverbod is op gelegd door zijn professor. De 24-jarige student van de Universiteit van Gent houdt zich in het kader van zijn afstu deeronderzoek regelmatig op in beide koffieshops. Hij pro beert met medewerking van de gemeente Terneuzen een beeld te krijgen van patronen van drugstoeristen, om daar vervol gens sociologische theorieën op toe te passen. Hij posteert zich daarom in de shops met vragen lijsten, die op anonieme basis mogen worden ingevuld. Een kleine drie weken geleden besteedden de regionale kran ten en een radiozender aan dacht aan het onderzoek van Surmont. Sindsdien is zijn bekendheid in rap tempo toege nomen. Woordvoerder Dirk Timmers van de gemeente Ter- neuzen: „Zijn professor heeft hem een spreekverbod met de pers opgelegd, omdat hij iets te bekend werd onder de onder zoekspopulatie. Dat brengt zijn afstuderen in gevaar. Er waren namelijk steeds meer mensen die hem bewust opzochten om hun verhaal te kunnen doen. Dat is niet de bedoeling, het kan zijn onderzoek negatief beïnvloeden. Daarom mag hij niet meer praten totdat de re sultaten bekend zijn." Surmont gaf al eerder aan zijn onderzoek halverwege 2005 te hebben afgerond. oorRené Hoonhorst fERNEUZEN - Met het storten fan een laagje beton voor de fun- lering van het nieuwe kantoor ran het Nederlands Handels In- itituut (NHI) werd gisteren de •.erste stap gezet voor invulling ran het Terneuzense Schutters- lofgebied. jlaast het nieuwe kantoor voor jomputeropleidingen van NHI [omen er een grotere vestiging ran de supermarkt Cl000, twee jf drie andere zaken en een par keergarage annex parkeerdek mor zo'n honderd auto's. Rond le jaarwisseling moet de invul ing van het hele Schuttershofge- )ied duidelijk zijn. öirecteur M. van der Staal en [rojectleider C. de Regt van de terneuzense projectontwikke laar Gebroeders Van der Poel iferwachten nog deze maand jond te komen met Harry's Mo- jorshop. De zaak past niet hele maal in het ideaalbeeld, maar als geen overeenstemming wordt bereikt, komt Van der Poel met een alternatief op de proppen. De projectontwikkelaar annex aannemer is in onderhandeling met enkele gegadigden voor twee of drie grote zaken die het gebied naast de nieuwe C1000 en het NHI-kantoor komen ver rijken. Ook die besprekingen moeten met een beetje geluk nog voor het eind van het jaar zijn afgerond. Op grote, nieuwe trekkers of tientallen extra arbeidsplaatsen hoeft Terneuzen niet direct te re kenen. De kandidaat-onderne mers die naar Schuttershof wil len komen, zijn momenteel al el ders in de gemeente actief, laat De Regt doorschemeren. Maar gemeente en ondernemers zien de eerste bouwactiviteiten in het Schuttershofgebied wel als een doorbraak. Met de invul ling van het terrein aan de stads rand start Terneuzen tegelijker- tijd de verwezenlijking van het ambitieuze 'masterplan Axelse Dam', stelt voorzitter A. Stof fels van de Terneuzense Onder nemersvereniging (TOV), die gis teren het officiële eerste laagje beton mocht storten. Het master plan beoogt een logische verbin ding te leggen tussen de kleine re winkels in het centrum en gro tere detailhandelszaken (zoals meubelbedrijven en bouwmark ten) en kantoren aan de westelij ke stadsrand. Meubelboulevard De gemeente Terneuzen is al ja- renbezig met het creëren van een meubelboulevard, omzoomd door kantoren en winkels met woonaccessoires aan de stads rand. Pogingen om bedrijven te lokken, strandden om verschil lende redenen. Zo haakte Kwantum enkele ja ren geleden af vanwege de eco nomische recessie. Het afketsen van een rigoureuze herinrichting van dé Kop van de Noordstraat leek alle ambities om van Terneuzen een echt re gionaal winkelcentrum te ma ken nog verder te frustreren. Ondernemersvoorman A. Stoffels stort beton voor het nieuwe kantoor van het Nederlands Handels In stituut. foto Peter Nicolai Stoffels, ook coördinator van de ondernemersclub Coördinatie en Management, en de toplieden van Van der Poel zien nu toch weer meer licht in de tunnel. Beddenspecialist Rademakers komt weliswaar niet naar Schut tershof, maar vult wel een al ja ren leegstaand meubelpand in de Noordstraat. Ook in de Kop van die straat lijkt toch wat ruimte te zijn voor nieuwe moge lijkheden. Stoffels: „En als het in Schuttershof eenmaal begint foor Harold de Puysseleijr 30EK - Vakantie-eiland De Haakman staat niet in de ver loop. Het recreatiebedrijf van le familie Van den Bosch is per ibuis in de etalage gezet door de nakelaar die door de familie in le arm is genomen voor de ver loop van zwemparadijs Scheldo- lado in Terneuzen. jHet is een fout van ons ge- Veest", geeft makelaar Klaas /an Erp ruiterlijk toe. „We heb- )en het in de besprekingen over |e verkoop van Scheldorado ter- flops eens een keer gehad over De Braakman, dat ook eigen lom is van de familie. En vervol- lens heeft een medewerker van )ns kantoor het foutief op inter net geplaatst." Maas Recreatie, een kantoor dat jespecialiseerd is in de verkoop /an recreatieobjecten (met vesti ngen in Veghel en Huizen) leeft de informatie over De Braakman gisteren weer van de website gehaald. lede-eigenaar van De Braak- (Advertentie) Gratis thuisbezorgd Gratis Pokon kerstboomvoeding man, Ria Verpalen-Van den Bosch, is uitermate ontstemd over de fout van de makelaar en bezint zich op maatregelen. „Die makelaar is met mij nog niet klaar", aldus Verpalen-Van den Bosch, die vindt dat finan ciële compensatie op zijn plaats is. Volgens Verpalen-Van den Bosch is er de eerstkomende vijf jaar zeker nog geen sprake van dat De Braakman in de verkoop komt. „Kijk, we worden alle maal een dagje ouder. Zelf ben ik 59, dus over een jaar of vijf zal er misschien iets moeten ge beuren. Maar misschien blijft De Braakman dan nog wel in de familie en nemen mijn zoon en dochter de zaak over." Vakantie-eiland De Braakman is voor een derde deel eigendom van Ria en haar man Cees, legt ze uit. Verder zijn haar broers Geert en Jacques voor eenderde eigenaar van het recreatiepark. Ze bevestigt dat haar broer Geert zich meer wil gaan toeleg gen op de verkoop van stacara- door René Hoonhorst TERNEUZEN - Een steden bouwkundige toekomstvisie van de gemeente Terneuzen kan tot aantasting van het Terneuzense stadshart leiden, vreest de Wijk raad Binnenstad. Plannen om huizen aan de Grenulaan grote re tuinen te geven en een aantal oudere panden te slopen om nieuwe, grotere woningen neer te kunnen zetten, zouden de ziel en de sfeer uit de binnenstad ha len. Twee wijkraadbestuurders za ten bij het wijktafeloverleg dat onlangs in de binnenstad is inge voerd. Vertegenwoordigers van gemeente, politie, woningbouw vereniging Clavis, middenstand en horeca filosoferen over aller lei ontwikkelingen die zouden kunnen plaatsvinden. Vorige week kwam daarbij ook een ste denbouwkundige toekomstvisie voor de binnenstad aan bod. Tot grote schrik van interim-voorzit ter B. Kaiser van de wijkraad ontbrak op de schetsen een aan tal van de huidige straten in de binnenstad. Kaiser: „De Eerste en Tweede Verbindingsstraat waren op de tekening samengevoegd tot één straat en de helft van de wonin gen was weg. De Tholensstraat en de Donze Visserstraat waren helemaal verdwenen en in de plaats daarvan was één brede, nieuwe woonstraat te zien. De bedoeling is een straat te creë ren met grotere woningen en ruimere tuinen, om ook mensen met hogere inkomens naar de binnenstad te lokken, zo kregen we te horen." Visie Hoewel de plannenmakers er di rect bij vertélden dat het slechts om een visie ging die 'eventueel over tien, twintig of dertig jaar' wordt uitgevoerd, vrezen Kaiser en andere wijkraadleden dat de visie zijn weerslag kan hebben op de huidige situatie. „Nu de grootste drugsproblemen achter de rug zijn, durven er weer jon geren naar de binnenstad te ko men. Die steken veelal tiendui zenden euro's in het opknappen en de inrichting van hun huis jes. Ook oudere binnenstadbewo ners investeren weer in hun wo ning. Als over tien of twintig jaar huizen moeten verdwijnen, wil natuurlijk niemand meer geld steken in een woning." Burgemeester J. Lonink spreekt van een misverstand. De toe komstvisie die bij het wijktafel overleg ter sprake is geweest, heeft geen enkele status. Het is gewoon een ideetje van de ste denbouwkundige van de ge meente. „De bedoeling van de wijktafel is nou net om eens informeel met vertegenwoordigers van al le binnenstadbewoners te brain stormen over klachten, wensen en mogelijkheden in het cen trum. Het binnenstadsplan was ook voor mij een complete ver rassing. Het was alleen maar een aanleiding om eens te pra ten over mogelijkheden om de binnenstad voor meer bevol kingsgroepen bereikbaar te ma ken. Het plan heeft geen enkele formele status, maar kan wel helpen om de gedachten te bepa len voor het Integrale Omge vingsplan Binnenstad dat we over drie jaar moeten vaststel len." Verpauperen Het verwijt dat de gemeente wel panden opkoopt, maar er niets mee doet en ze alleen verder laat verpauperen, werpt Lonink verre van zich. „We houden geen ontwikkelingen tegen, om dat we al zouden speculeren op toekomstige ontwikkelingen. Maar het is niet zo makkelijk om losse oude panden in de bin nenstad een gewenste, nieuwe ALLES 50% KORTING M.U.V. KAMERPLANTEN, SNIJBLOEMEN KERSTBOMEN TUINCENTRUM MARITIMA BERLAGESTRAAT 1 VLISSINGEN 0118-470400 TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen ziet af van een kunstwerk op het oostelijk gedeelte van de Scheldeboule vard. De ongeveer zestig kunstenaars die een idee hebben ingestuurd worden bedankt voor de moeite. Het gemeente bestuur van de voormalige gemeente Terneuzen besloot in 2002 de kunstopdracht voor de Scheldeboulevard te pu bliceren. Voor het kunstwerk werd 4000 euro opzij gezet, plus 1350 eruo om drie kunstenaars hun schetsen te laten uitwerken. Vanwege de gemeentelijke herindeling werd de procedure eerst vertraagd en nu dus helemaal afgebla zen. Burgemeester en wethouders zijn tot de slotsom geko zen dat voor 5350 euro niet veel soeps kan worden neerge zet. En de bedoeling was om toch een kunstwerk van eni ge omvang te realiseren. Het gereserveerde geld wordt nu besteed aan een ander kunstproject, genaamd 'Noordas'. De opdracht daarvoor is al binnengesleept door kunstena res Barbara Kletter. Zij gaat op het Huizingapleih een lichtkunstproject realiseren met vier speciale lampen. OOSTBURG - Een groep West-Zeeuws-Vlaamse jonge ren vertrekt over enkele weken naar Réunion, een eiland iets ten oosten van Madagaskar in de Indische Oceaan. De jongeren, van vijftien tot en met achttien jaar, doen mee aan een uitwisselingsprogramma dat begeleid wordt door de Stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen. Na de twee vorige projecten, in 1996-1997 met Engeland en in 2001-2002, met Polen, is eind vorig jaar een start ge maakt het Reunion-project. Réunion is een overzees de partement van Frankrijk. Begin mei volgend jaar komen de Franse jongeren van het eiland naar Oostburg. De jeugduitwisseling krijgt subsidie vanuit Brussel. (Advertentie) te lopen, is de kans groot dat ook in de directe nabijheid kno pen worden doorgehakt. Tel daar de opknapplannen voor de Noordstraat en de Nieuwstraat bij op en dan klaart het onderne mersklimaat behoorlijk op." Mei Knor? saui&n iet u eenvoudig een feestelijk diner op tafel. Helemaal als u het serveert met een exclusief Wedgwood servies. Doe dus mee aan deie feestelijke actie van Knorr en maak kans op een 16-delig Wedgwood servies Op de verpakkingen van Kaas, Room, Champignon, Peperroom, Stroganott en Vis-dille saus zit een actiesticker met een unieke code. Met deie unieke code maakt u kans op t van de 25 Wedgwood-serviezen, let smakelijk! Kijk op www.receptidco.nf voor meer informatie over Knorr. De lekkerste sauzen in de beste fles! IE5*- Ü1 Interim-voorzitter B. Kaiser van de Wijkraad Binnenstad verwijt de gemeente dat ze oude panden die ze opkoopt, verder laat verpaupe ren. foto Peter Nicolai bestemming te geven. Plannen voor verbouwingen of nieuw bouw worden ook alleen ge toetst aan de huidige regels." Waarnemend wijkraad-voorzit ter Kaiser is er nog niet gerust op. „Ook als pas over tien of twintig jaar zo'n grootschalige verandering op poten staat, ont neem je mensen nu al de lust om te investeren in woningen in de binnenstad. Onzekerheid leidt tot verpaurpering en leegstand. En als de visie een aanzet is tot het transformeren van de bin nenstad in een soort nieuwbouw wijk dan haal je gewoon het hart uit de binnenstad." Het wijkraadbestuur wil graag van de binnenstadsbewoners ho ren wat zij zien als gewenste en ongewenste ontwikkelingen. De 'statusloze' toekomstvisie komt daarom dinsdag 7 december aan de orde tijdens een vergadering in wijkcentrum De Triangel. De bijeenkomst begint om 19.30 In de weekkrant KidsWeek worden IgjBbP* veef interessante en leuke ouderwet- bb»'-. m pen behandeld. Het nieuws in mijn ÊS|f^v;\^3 land, Mijn wereld, weetjes, moppen en puzzels, sport en film, boeken en muziek, tv tips en de beste tips en cheats voor games. Ook zijn er weke- e iijks leuke quizzen en prijsvragen met mooie prijzen. En KidsWeek heeft een e echte nieuwssite www.kidsweek.nl L2i Surf voor een voordelig abonnement naar www.kldsweek.nl LJ v C K Deze rubriek verschijnt in alletlt# van IjlBpyDggbladph'fopjegemlmZ'mln. e Voor informalie över adverteren in cfGai rubriek, e-mail naar Infötfwp'.nl c:v.« MG' „Als u", zo trachtte de Wal- cherse geneesheer de bood schap enigszins opgewekt te verpakken, „een vrachtwagen was, zou u onmiddelijk van de weg worden gehaald we gens overbelading. De patiënt tegenover hem hoorde de boodschap gelaten aan en wachtte met spanning op het vonnis: binnen drie maanden moet er zeventien ki lo af. „Zeventien kilo?", reageerde de patiënt verbijsterd. „Ze ventien kilo!", herhaalde de medicus. Om daar op troos tende toon aan toe te voegen: „Maar dan blijft er voor dege ne die van u houdt nog meer dan genoeg over om vast te pakken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 43