PZC Goes steekt bijstand in eigen zak Borsele mag niet met twee maten meten OPHEFFINGS 50% KORTING Restauratie molen Vijf Gebroeders begonnen Woonboerderij vervangt ïude loods bij Kloetinge UITVERKOOP lijksgeld voor chronisch zieken, gehandicapten en 65 plussers niet uitgekeerd ichouwen in ;esprek over ociaal pension ïtadsrit met bus ijdelijk een euro Inzamelingsactie voedselbank Tulpenactie voor reddingsboot Scholen doen mee aan drugsproject Calvé: Kerstbomen Maritima KIDSWEEK, DE TIENERKRANT VOOR JONGE MENSEN VAN 10-15 JAAR! zeeuwse almanak Vrachtwagen [dactie: 0113-315649 Wpzc.nl mail:redactie@ pzc.nl istbus 314460 AA Goes ivertentie-exploitatie: jord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ieuws-Vlaanderen: 0114-372770; itionaal: 020-4562500. rijdag 3 december 2004 ALLES 50% KORTING M.U.V. KAMERPLANTEN, SNIJBLOEMEN KERSTBOMEN TUINCENTRUM MARITIMA BERLAGESTRAAT 1 VLISSINGEN 0118-470400 editie Bevelanden-Tholen wrHarmen van der Werf 0ES - Ruim de helft van het dd dat Goes dit jaar van de jksoverheid krijgt voor aanvul- nde bijzondere bijstand, stopt gemeente in eigen zak. Het lat om bijna 110.000 euro op in bedrag van 205.000 euro. e extra bijdrage die de rijks- verheid aan alle gemeenten uit- iert, landelijk 111 miljoen eu- is speciaal bedoeld voor men- 1ERIKZEE - Op korte termijn raat wethouder G. Houteka- ier met een vertegenwoordiger m het Leger des Heils over de logelijkheden om een sociaal msion voor verslaafden op chouwen-Duiveland te ope- 8n. Gistermiddag is een eerste ïsprek over dit onderwerp ge- jerd. 'et Leger des Heils heeft al ;ns eerder een plan op tafel ge- igd om een sociaal pension van e grond te tillen. Dat plan is Doit tot uitvoer gekomen van- -ege de hoge kosten die er aan Srbonden waren. Nu het ge meentebestuur opnieuw de [houders onder deze problema- ek zet, heeft het Leger des teils contact met de gemeente pgenomen. Wij gaan op korte ïrmijn met elkaar om de tafel, Idus Houtekamer. Op welk ter- lijn zo'n kleinschalige voorzie ing kan worden opgericht, is iet bekend. HDDELBURG - Voor één euro iet de bus mee. Dat kan deze laand op de stadsdienst van liddelburg en Vlissingen. Ver- oersmaatschappij Connexxion oudt in december een proef om 5 zien of hierdoor meer mensen ebus nemen. Ie proef loopt van tot en met 31 ecember. Op doordeweekse da- en kan het eurokaartje gekocht morden na 18.00 uur. Op zater- ag en zondag geldt het kaartje èhele dag. De kaartjes zijn uit- Luitend te koop bij de chauf- ïurs van de lijnen 55, 56, 57, 8, 59, 60, 61 en 62. Ze gelden oor een enkele rit. Wie moet verstappen, moet een nieuw aartje kopen. Ie actie van Connexxion is be- peld om meer reizigers te trek en. „Het eurokaartje is een va- iant op de dalkaart die we bij oorbeeld in Spijkenisse heb- en", zegt D. Bakker van Con nexion regio Zuidwest. sen die er door rijksmaatregelen in koopkracht op achteruit gaan. Goes heeft daarvoor ook regelingen getroffen. Zo kunnen gehandicapten, mensen met een chronische ziekte én 6 5-plussers in aanmerking komen voor ver goedingen. Gehandicapten en chronisch zie ken worden geconfronteerd met hogere ziektekosten. Zij kunnen bij de gemeente Goes voor dit jaar een vergoeding krijgen van 250 euro. Hun inkomen mag dan niet hoger zijn dan 116 pro cent van de geldende bijstands norm en ze mogen geen al te groot vermogen hebben. De ver wachting is dat zo'n 250 Goese- naren van deze regeling gebruik zullen maken. Eindejaarsuitkering Voor 65-plussers met een laag inkomen zijn twee andere maat regelen door het Goese college van b en w vastgesteld: een ver goedingsregeling voor de aan schaf van duurzame gebruiks goederen, zoals een wasmachi ne, én een eindejaarsuitkering. De eindejaarsuitkering, waar voor zowel een inkomenseis als een vermogenstoets geldt, is 48 euro voor een alleenstaande 65-plusser en 71 euro voor ge huwde of samenwonende 65- plussers. Goes vernacht voor alle regelin gen 95.500 euro kwijt te zijn dit jaar, terwijl de rijksoverheid in totaal 205.000 euro verstrekt. Andere maatregelen om voor dit geld een goede besteding te vin den, zijn er wel, zoals een collec tieve aanvullende ziektekosten verzekering om de premielasten te verlagen en een schoolkosten regeling. Het is de gemeente ech ter niet gelukt, staat in een offi ciële ambtelijke notitie, 'daar voor nog voorstellen te doen in 2004'. Voor 20Ó5 worden die wel uitgewerkt. Het gevolg van deze vertraging is dat er dit jaar bijna 110.000 euro niet besteed kan worden. Het Goese college van b en w heeft deze week besloten dat be drag in de algemene reserve, dus in de gemeentekas, te stop pen voor mogelijk andere doel einden. Die keuze is gemaakt, al dus b en w, omdat met de ge meenteraad is afgesproken dat er geen geld naar 2005 mag wor den overgeheveld, maar moet worden gebruikt voor de dek king van het huidige financie ringstekort. MIDDELBURG - De Voedselbank Walcheren houdt zater dag 11 december in Middelburg een inzamelingsactie in verschillende supermarkten. Vrijwilligers van de net opge richte voedselbank vragen klanten een extra product te kopen voor de hulporganisatie. De voedselbank maakt daarvan pakketten voor mensen die onder de armoede grens leven. In december deelt de Voedselbank Walche ren voor het eerst pakketten uit. SEROOSKERKE - De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij zamelt met een actie geld in voor een nieu we reddingsboot op Texel. Op reddingsstations proberen vrijwilligers geld bij elkaar te krijgen door 175.000 tulpen te verkopen. In Zeeland gebeurt dit zaterdag tussen 10.00 en 12.00 uur op reddingsboot Koopmansdank bij station Noordland-Buiten, aan de zeezijde van de stormvloedke ring bij de Roompotsluis. In Westkapelle en Veere gaan vrijwilligers aan wal om tulpenbollen te verkopen. OOSTBURG - Alle basisscholen in de gemeente Sluis heb ben hun medewerking toegezegd aan het anti-drugs- en alcoholproject van de stichting Welzijn en het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs. Het project 'Al cohol en Drugspreventie' loopt sinds enkele maanden in Sluis. De gemeente subsidieert het project voor drie jaar. Uiteindelijk moet het leiden tot een structurele alcohol en drugspreventie. In Heinkenszand is gisteren begonnen met het opvijzelen van molen De Vijf Gebroeders. foto Willem Mieras door Mieke van der Jaqt HEINKENSZAND - Als je hem ziet, zou je het niet zeggen, maar het gaat goed met de mo len De Vijf Gebroeders in Hein kenszand. De stichting die spe ciaal in het leven is geroepen om het monument te restaureren en daarvoor de middelen bijeen te krijgen, is gisteren officieel be gonnen met de restauratiewerk zaamheden: het recht vijzelen van de romp. Er is natuurlijk al het een en an der aan voorbereidend werk ge daan. De kap en wat er over was van de wieken is al een paar jaar geleden van de romp geta keld en de romp is wind- en wa terdicht gemaakt. Startsein Inmiddels is een nieuwe fundering geconstrueerd, zodat gisteren het rechtvijzelen kon beginnen met een officieel startsein door H. Eversdijk, lid van het comité van aanbeveling van De Vijf Gebroeders. De romp staat 20 centimeter uit het lood, wat voor grote proble men kan zorgen als de kap en de wieken weer op de molen wor den teruggezet. Bijelkaar weegt dat 15.000 kilo, waarbij de kracht van de wind dan nog moet worden opgeteld. Het is dus van groot belang dat de romp weer in balans wordt gebracht voordat de restauratie verder gaat. Voor volgend jaar staat het metselwerk van de romp op het programma en ook alle vloeren en balken moeten in 2005 worden vervangen. In 2006 hoopt de stichting de molen weer de essentie van een molen terug te geven: een stel ling, een kap, wieken en het in gewikkelde instrumentarium dat nodig is om van graan meel te malen. Als alles meezit kan de restaura tie in 2007 worden afgerond. Met Knorr sauzen zet u eenvoudig een feestelijk diner op tafel. Helemaal als u hel serveert met een exclusief Wedgwood servies. Doe dus mee aan deze feestelijke aclie van Knorr en maak kans op een 16-delig Wedgwood servies. Op de verpakkingen van Kaas, Room, Champignon, Peperroom, Stroganoff en Vfs-dilte saus zit een actiesticker met een unieke code. Met deze unieke code maakt u kans op 1 van de 25 Wedgwood-serviezen. Eet smakcfijk! Kijk op www.receptidoe.nl voor meer informatie over Knorr. De lekkerste sauzen in de beste fles! J p-' -£y- -fe* •V V I,--. I oor Harmen van der Werf 1L0ETINGE - Een schandvlek aat verdwijnen uit het buiten- ebied van Kloetinge, de oude 'aterschapsloods aan de Terva- enseweg. Goesenaar I. de Regt van plan er een Zeeuwse hoer erij te bouwen; nieuw, maar in lassieke stijl. |p zoek naar een huis of boerde- jj buitenaf, niet zover van loes, reed De Regt op een goede (Advertentie) dag over de Tervatenseweg. Hij zag het terrein met de loods van het waterschap, vroeg zich af wat daarmee kon gebeuren, bel de het waterschap en binnen de kortste keren was de verkoop ge regeld. „Ik heb een gok ge waagd", beseft De Regt, „zeker omdat op de loods ook nog as- bestplaten liggen en de grond is vervuild." 'Wie niet waagt, die niet wint', onder dat motto zette de Goese naar door. De loods moet weg, de grond moet worden schoonge maakt en dan moet er een woon boerderij op komen, is zijn idee. „In de stijl van de boerderijen die al in Tervaten staan, langs de Tervatenseweg." Bedrijfsbestemming De Regt laat het ontwerp van zijn toekomstige onderkomen zien, gemaakt door het architec tenbureau Rothuizen Van Doorn 't Hooft. Op de kop staat een witgepleisterd huis, met daarachter een authentieke Zeeuwse boerenschuur. „De mu ren worden gemetseld", vertelt De Regt, „en 't liefst heb ik een rieten dak op de schuur, maar dat is nog niet helemaal zeker." Op het oude waterschapsterrein rust nog een bedrijfsbestem ming. Het Goese college van b en w heeft er deze week mee in gestemd dat die officieel wordt veranderd in een woonbestem ming. „Omdat het plan voor de woonboerderij kwaliteit biedt", verklaart wethouder C. Linssen (CDA), „en een aanwinst is voor die omgeving." Met het positieve collegebesluit is een eerste stap gezet op weg naar wijziging van het bestem mingsplan. Een officiële proce dure moet nog worden doorlo pen. De Regt hoopt én verwacht dat alles vlot verloopt. Hij hoopt het, omdat hij zijn huidi ge woning in Goes al heeft ver kocht. Vanaf begin volgend jaar gaat hij noodgedwongen met zijn gezin in Kortgene wonen. De Regt verwacht ook geen weerstand. „Want zoals het ter rein er nu bij ligt, is toch geen gezicht. En als zich er een be drijf vestigt, wat nog altijd kan, komen er ook allerlei transport bewegingen bij." Aanbiedingen om de loods te huren, van een loonwerker en een transportbe drijf, heeft De Regt al gekregen en afgewezen. „Ik wil er iets moois van maken, ik doe feite lijk aan landschapsverf raaiing." door Emile Calon MIDDELBURG - De gemeente Borsele moet voorkomen dat er een beeld ontstaat van een over heid die met verschillende ma ten meet. Die nadrukkelijke waarschuwing heeft de inspec teur van het ministerie van VROM naar het college van bur gemeester en wethouders van Borsele gestuurd. Die waarschuwing kwam giste ren boven tafel tijdens een kort geding voor de Middelburgse rechtbank van de familie Van Dorrestein-Koppejan tegen Bor sele. Deze familie eist van de ge meente bijna twintig mille, om dat Borsele in 1999 onterecht 30.000 gulden zou hebben gevor derd als compensatie voor ge maakte proceskosten. Van Dorrestein had destijds een veldschuur aan de Zuidweg in 's-Heer Abtskerke illegaal ver bouwd tot woning. De gemeente eiste dat ze in oorspronkelijke staat werd teruggebracht op straffe van een dwangsom. In eerste instantie weigerde de fa milie dat, zodat de dwangsom opliep tot de maximale hoogte van 100.000 gulden. Om een einde aan het conflict te maken werd de schuur verkocht aan Warijsse BV, een koper die was voorgedragen door de ge meente, en verhuisde Van Dor restein naar Frankrijk. Advocaat J. Jacobse verklaarde gisteren namens de gemeente dat Warijsse de schuur mocht kopen, omdat deze participatie maatschappij beloofd had ze in z'n oorspronkelijke staat terug te brengen. Dat gebeurde echter niet, betoogde advocaat R. van Dijk namens de familie. Wel ver kocht Warijsse de woning bin nen het jaar aan een inwoner van Nisse. Volgens Van Dijk ge bruikt die inwoner de bewuste veldschuur al jaren als tweede woning. Jacobse erkende dat de gemeente nog steeds geen actie heeft ondernomen tegen dat ge bruik van die schuur. Volgens de advocaat heeft de zaak de aandacht van de gemeente. „Het gaat om een ingewikkelde mate rie die omzichtig aangepakt moet worden." Het ministerie van VROM is het ook opgevallen dat die schuur nog steeds gebruikt wordt als tweede woning. „Ik heb de in druk dat vier jaar na de verkoop nog steeds sprake is van een illegale situatie en dat contrac tuele verplichtingen derhalve niet zijn nagekomen", schrijft de VROM-inspecteur in zijn brief aan de gemeente. Tevens meldt hij: „Voorkomen moet worden dat een beeld ont staat van een overheid die met verschillende maten meet, waar door het rechtsgevoel van bur gers wordt aangetast." In de nasleep van de verkoop van de woning werd de familie geconfronteerd met de vorde ring van de gemeente van dertig mille. Van Dijk wees er op dat die vordering totaal uit de lucht is komen vallen, op niets is geba seerd en dat het geld dus terug betaald moet worden aan Van Dorrestein. Jacobse vertelde ech ter dat Van Dorrestein-Koppe jan destijds akkoord is gegaan met de betaling en zelfs haar handtekening zette op het nota riskantoor. Van Dijk merkte ver volgens op dat Koppejan op dat moment teveel in verwarring was om alles goed te kunnen be oordelen. Ook haalde hij de noti ties van een eerdere rechtszaak tussen gemeente en familie aan waarin die 30.000 gulden in het geheel niet genoemd wordt. Hij sprak dan ook van een dwaling, onterechte verrijking door de ge meente en misbruik maken van de omstandigheden. Jacobse be streed dat en herhaalde dat Bor sele zeer coulant is opgetreden. De rechtbank doet donderdag 9 december uitspraak. (Advertentie) Gratis thuisbezorgd Gratis Pokon kerstboomvoeding ^H.70400_yii SS i n g e n Borlaqcstraai 1. Vllssifutn. Telefoon: 01 In de weekkrant KidsWeek worden kik. J veel interessante en leuke onderwer- li pen behandeld. Het nieuws in mijn f land, Mijn wereld, weetjes, moppen en puzzels, sport en film, boeken en muziek, tv tips en de beste tips en cheats voor games. Ook zijn er weke- 11IBB3BB3 lijks leuke quizzen en prijsvragen met mooie prijzen. En KidsWeek heeft een echte nieuwssite www.kidsweek.nl IHfaaLJ Surf voor een voordelig abonnement naar www.kidsweek.nl Weekkrant voor jonge mensen. □ff «IK Deze rujirifik verschijn! in alle litek van fJRp DpgWaden (oplage ruim 2 mih w Voot (oförmalir: ovfii adverteren in deze lubriek, e-mall naar iiw-nrp nl o v NGVU1. „Als u", zo trachtte de Wal- cherse geneesheer de bood schap enigszins opgewekt te verpakken, „een vrachtwagen was, zou u onmiddelijk van de iveg worden gehaald we gens overbelading. De patiënt tegenover hem hoorde de boodschap gelaten aan en wachtte met spanning op het vonnis: binnen drie maanden moet er zeventien ki lo af. „Zeventien kilo?", reageerde de patiënt verbijsterd. „Ze ventien kilo!", herhaalde de medicus. Om daar op troos tende toon aan toe te voegen: „Maar dan blijft er voor dege ne die van u houdt nog meer dan genoeg over om vast te pakken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29