Goes steekt bijstand in eigen zak De Braakman pet PZC Middelburgse soldaat na vier maanden terug uit Irak abuis te koop aaif Nico Filius was bestuurder van menselijke maat Burgerwacht woest over veroordeling na aanhouding vandaal Rijksgeld voor chronisch zieken, gehandicapten en 65-plussers niet uitgekeerd MtlkdHUr biedt f Kerstzangavond Kerstworkshop weekenddiensten lezers schrijven Honden Trapveldje Trapveldje II Trapveldje III vrijdag 3 december 2004 door Harmen van der Werf GOES - Ruim de helft van het geld dat Goes dit jaar van de rijksoverheid krijgt voor aanvul lende bijzondere bijstand, stopt de gemeente in eigen zak. Het gaat om bijna 110.000 euro op een bedrag van 205.000 euro. De extra bijdrage die de rijks overheid aan alle gemeenten uit keert, landelijk 111 miljoen eu ro, is speciaal bedoeld voor men sen die er door rijksmaatregelen in koopkracht op achteruit gaan. Goes heeft daarvoor ook regelingen getroffen. Zo kunnen gehandicapten, mensen met een door Katja Logtenberq ZOUTELANDE- Een 46-jarige man uit Zoutelande is gisteren bij het Haagse gerechtshof di rect in hoger beroep gegaan te gen zijn veroordeling. De man noemde het 'ronduit belache lijk' dat hij werd veroordeeld omdat hij een vandaal probeer de aan te houden. Omdat zijn buurt verloederde besloten hij en andere wijkgeno- ten een buurtwacht op te rich ten. Uiteindelijk was hij het die voor de rechter moest verschij nen, met zijn zoon, toen een jon gen die een autospiegel kapot had getrapt aangifte tegen hen deed. De zeventienjarige zoon van de verdachte stond er met zijn neus bovenop toen de jongen zijn agressie botvierde op een autos piegel op de Duinweg. De jonge burgerwacht wilde de vandaal aanhouden en overdragen aan de politie en trok hem daarom van zijn fiets af. Volgens de ver dachte sloeg en schopte de fiet ser zijn zoon en hield hij niet meer op. De zoon zou zichzelf hebben moeten verdedigen. De Zoutelander schoot zijn zoon te hulp. Hij greep de vandaal van achteren beet waardoor ze sa men op de grond vielen. Een worsteling ontstond. Toen de verdachte de politie probeerde te bellen zou hij bovendien een door Rinus Antonisse KORTGENE - Besturen zonder franje. Rechttoe rechtaan. Met de menselijke maat hoog in het vaandel. Die uitgangspunten waren de gisteren in zijn woonplaats Kort- gene overleden oud-politicus N. Filius op het lijf geschreven. Hij was ruim twintig jaar lid van Provinciale Staten voor de Pv dA (1970-1991), raadslid en wet houder in Kortgene en actief op verschillende andere maatschap pelijke terreinen (landbouw, vei lingwezen). Nicolaas Filius, die bijna 80 jaar werd, behoorde tot de steeds zeldzamer wordende poli tici die hun standpunten helder en beknopt weten te verwoor den. Hij had meestal aan enkele zinnen genoeg en het liefst druk te hij zich in onvervalst Noord-Bevelands uit. Filius kruidde zijn betogen graag met humor en dat haalde vaak de an gel uit verhitte debatten. Zo bin ze d'r bienae nie mi. Als sociaal-democraat liet de po liticus vooral zijn hart spreken, wat het innemen van standpun ten er niet altijd even gemakke lijk op maakte. Gaande de rit be treurde Filius het bijzonder dat de aandacht voor de kleinere, menselijke dingen in het politie ke bestel steeds verder op de achtergrond kwam te staan. Hij ergerde zich aan discussies op het niveau van: moeten er wel of geen leeuwtjes op de stoelen van de Statenleden komen? Zijn periode als Statenlid begon ARNEMUIDEN - Zangvereni ging De Lofstem houdt zaterdag 11 december een kerstzanga vond in de hervormde kerk in Arnemuiden. Te horen zijn gemengd koor De Lofstem, kinderkoor Jubilate en gemengd koor Hamaaloth uit Goes. De kerstzangavond begint om 19.30 uur. chronische ziekte én 65-plussers in aanmerking komen voor ver goedingen. Gehandicapten en chronisch zie ken worden geconfronteerd met hogere ziektekosten. Zij kunnen bij de gemeente Goes voor dit jaar een vergoeding krijgen van 250 euro. Hun inkomen mag dan niet hoger zijn dan 116 pro cent van de geldende bijstands norm en ze mogen geen al te groot vermogen hebben. De ver wachting is dat zo'n 250 Goese- naren van deze regeling gebruik zullen maken. Voor 65-plussers met een laag inkomen zijn twee andere maat regelen door het Goese college vastgesteld: een vergoedingsre geling voor de aanschaf van duurzame gebruiksgoederen, zo als een wasmachine, én een ein dejaarsuitkering. De eindejaars uitkering, waarvoor zowel een inkomenseis als een vermogen stoets geldt, is 48 euro voor een alleenstaande 65-plusser en 71 euro voor gehuwde of samenwo nende 6 5 plussers. Regelingen Goes verwacht voor alle regelin gen 95.500 euro kwijt te zijn dit jaar, terwijl de rijksoverheid in totaal 205.000 euro verstrekt. Andere maatregelen om voor dit geld een goede besteding te vin den, zijn er wel, zoals een collec tieve aanvullende ziektekosten verzekering om de premielasten te verlagen en een schoolkosten regeling. Het is de gemeente ech ter niet gelukt, staat in een offi ciële ambtelijke notitie, 'daar voor nog voorstellen te doen in 2004'. Voor 2005 worden die wel uitgewerkt. Het gevolg van deze vertraging is dat er dit jaar bijna 110.000 euro niet besteed kan worden. Het Goese college van B en W heeft deze week besloten dat be drag in de algemene reserve, dus in de gemeentekas, te stop pen voor mogelijk andere doel einden. Die keuze is gemaakt, al dus burgemeester en wethou ders, omdat met de gemeente raad is afgesproken dat er geen geld naar 2005 mag worden overgeheveld, maar moet wor den gebruikt voor de dekking van het huidige financieringste kort. OOST-SOUBURG - In de biblio theek van Oost-Souburg wordt woensdag een kerstworkshop bloemschikken gehouden. De workshop begint om 19.00 uur. Aanmelden kan alleen vandaag nog bij de bibliotheek. klap op zijn hoofd hebben gekre gen van de vriendin van de fiet ser. Volgens het vermeende slachtof fer en zijn vriendin was juist de zoon van de verdachte meteen gaan schoppen en slaan. Zijn va der zou er daarna met een lan taarnpaal op los hebben ge ramd. Een onafhankelijke getui ge bevestigde echter weer het verhaal van de verdachte. Hofaanklager mr. C. Strack be twijfelde of de zoon wel duide lijk had gemaakt dat hij de man wilde aanhouden. Volgens hem hadden de vader en zoon zelf het conflict opgezocht. De zoon ging al eerder in hoger beroep en kreeg toen een veel ho gere straf opgelegd. Hij werd volgens zijn vader veroordeeld tot twee weken jeugddetentie. De verdachte vond het allemaal nogal oneerlijk. „Wij probeer den alleen maar de politie een handje te helpen", zei hij. Sinds het incident zijn de mannen ge stopt met de burgerwacht. De man die aangifte tegen hen deed, werd zelf nooit vervolgd voor zijn aandeel in de mishan deling. Bovendien zou hij zich volgens de Zoutelander nadien nog va ker hebben misdragen. Zo zou hij strandhuisjes in brand heb ben gestoken. De zoon gaat in cassatie. Uitspraak over twee weken. en eindigde met een affaire. In 1970 was dat de geruchtmaken de zaak rond de directeur van nutsbedrijf PZEM (die de troon van gedeputeerde A. Kaland aan het wankelen bracht) en in 1991 de belastingaffaire, waar door vier gedeputeerden een mo tie van wantrouwen voorgescho teld kregen. Filius had veel moeite met de persoonlijke scha de die mensen daarbij opliepen. In 1974 speelde hij een belangrij ke rol in de discussie over het al of niet afsluiten van de Ooster- schelde. Bij de Februari-ramp van 1953 had hij de gevolgen van de watersnood aan den lijve ondervonden en met Filius viel niet te praten over het openhou den van de zeearm. Hij was in diener van een motie waarin Provinciale Staten zich met een stemverhouding van 31-15 uit spraken voor een onverwijlde uitvoering van het oorspronkelij ke Deltaplan, dus mét dichte dam. Actievoerders die voor een open Oosterschelde ijverden, konden niet op zijn sympathie rekenen, maar hij had wel res pect voor de anders denkenden. Achteraf constateerde Filius dat het beter was geweest de miljar den voor de stormvloedkering echt in het milieu te stoppen, ge let op de langzame aftakeling van de met een gedempt getij op gezadelde Oosterschelde. Hij kon ook zijn ongelijk toegeven: als kleine fruitteler verklaard te genstander van een ruilverkave ling op Noord-Beveland, stelde hij later vast dat die toch niet zo slecht was uitgevallen dan hij had gevreesd. Met speciale dispensatie van zijn partij mocht Filius naast het lidmaatschap van de Staten ook wethouder van Kortgene worden. Aan die periode beleef de hij niet veel plezier. In 1981 trad hij af door een gevoel van onmacht over en gebrek aan ver trouwen in een collegiaal func tioneren van het college van bur gemeester en wethouders. Filius vond dat te veel liefde aan de dag werd gelegd voor jachtha vens en kampeerterreinen. Na zijn vertrek uit de actieve po litiek kreeg hij moeite met de wijze waarop de PvdA opereer de, met name ook op Noord-Be veland. Hij ging zich meer thuis- voelen bij lokale stromingen. Marcel Pelster: „Na drie keer ben je bijna gewend aan mortieraanvallen." foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Precies twee weken nadat Middelburger Marcel Pelster weer voet op Ne derlandse bodem zette, kruipt hij nog eens extra in zijn win terjas. Want daar in Irak kon het wel 70 graden zijn. Vier maanden was hij van huis. In die tijd is Marcel Pel ster (25) niets van zijn Zeeuw se nuchterheid verloren. Want hoewel er in de eerste maand van zijn verblijf een mortier granaat op zijn kamp viel, praat de soldaat erover alsof hij werd gestoord door een re genbui. „We zaten off duty wat te ou wehoeren, toen we ineens 'iets' voelden. Iedereen keek elkaar verbaasd aan: is dit wat we denken wat het is? En jawel. Dus hup, helm op, wapen in de hand en snel de bunker in. Toen zaten we daar: en nu?" Bang was Pelster niet. „Voor dat ik vertrok, had ik dat eigen lijk al bepaald. Het zou geen Vietnam zijn. Maar op het mo ment van de klap weet je niet wat je nog meer te wachten staat. Later viel er een granaat op honderd meter van onze slaapcontainer in ons kamp Shaibah. Dat is schrikken, vooral als je ziet dat die een krater van een meter doorsnee heeft geslagen. En toch: na drie keer ben je er al bijna aan gewend. Op een gegeven mo ment zaten we in een geïmpro viseerd café voetbal te kijken, toen we een hard gefluit hoor den. Even later: kaboem! Nog geen kilometer van ons kamp. 't Is weer zover, verzuchtten we toen tegen elkaar." Tandenborstels Pelster bleef niet op zijn basis. In het konvooi reed hij dik wijls mee om andere kampen van materiaal te voorzien. Mu nitie, maar ook eten of tanden borstels. Zo ontmoette hij veel Irakezen bij de wachtposten. „Vlakbij de grens met Koeweit werden we niet altijd even blij aangekeken. Het kon ook an ders. Dat je in het Nederlands werd begroet bijvoorbeeld. Bi zar om gesluierde soldaten heel hard hallo te horen roe pen." Omdat Pelster ook vaak in het communicatiecentrum te vin den was, hoorde hij snel van het eerste Nederlandse slacht offer in Irak. „Op dat moment stond ik er niet bij stil. Ik deed mijn werk, zorgde ervoor dat het nieuws werd gecommuni ceerd. Pas later besef je dat een van onze jongens is ge dood. Toch duurt dat moment niet lang. Je bent er niet om je leven te overdenken." Pelster was er voor pure logis tiek. Niet om een land te bevrij den, dat realiseert de soldaat eerste klas zich goed. „Soms doen gastjes van achttien jaar zich zo voor, met hun wapen op scherp. Maar dat is niet het geval. Bovendien geloof ik niet dat Irak is bevrijd. Ik heb boe ken over Bush gelezen, de film Fahrenheit 9/11 gezien en na tuurlijk van dichtbij mogen aanschouwen dat die Amerika nen niet erg tactvol zijn. Het gaat ze uiteindelijk toch om olie. Misschien hadden ze be ter kunnen wegblijven, denk ik wel eens." Acclimatiseren Na zijn avontuur in Irak vloog de eenheid van Pelster naar Cy prus - om te acclimatiseren. Dat bleek nodig ook. „In Irak kon het wel zestig, zeventig graden worden. Dan gaf de di gitale temperatuurteller om tien uur 's ochtends al vijftig graden aan. Onvoorstelbaar. Vooral als je weer terug bent in Zeeland, waar het vijf keer zo koud is." Motivatie Toch was Pelster blij terug om te zijn, „De laatste dagen ben je al minder gemotiveerd, denk je alleen aan teruggaan. Je mist je vrienden en familie. Nu heb ik verlof tot begin januari. Dan ga ik proberen bij de luchtmacht te solliciteren als onderofficier. Dan hoef ik ten minste niet zo vaak op uitzen ding. Ik ben in 2002 al zes maanden in Bosnië geweest en nu vier maanden Irak. Het is voorlopig genoeg geweest. In zijn verlofperiode moet Pel ster ook nog langs bij de psy chiater. Verplicht. „Dat moest in Irak ook. Maar na twintig minuten keuvelen over de hit te, vroeg hij me wat ik eigen lijk kwam doen. Tja, die Zeeuwse nuchterheid." zaterdag 4 en zondag 5 december 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middel burg' Patiënten huisartsen Albers, Angkotta, Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor- telboer. zaterdag: J. L. F. Wortelboer, Korendijk 36, tel. (0118) 644301. zondag: S. A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel.(0118)644301 Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen; Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman, vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. zon. 23.00-ma. 8.00 uur:F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. Tandartsen Walcheren C. Bekker, Langeviele 47, Middelburg, tel (0118)650510 Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen,don. 20.00-vrij. 20.00 uur: H. Klompe, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140 Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: J. Drijdijk, tel. (0118) 626045. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel.(0118)633803. Kleine huisdieren: Mw. A. van der Wolf, A. Gogelweg 14, Vlissingen, tel. (0118) 466548. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel-en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek De Singel, Singel 9, Vlissin gen, tel. (0118)412730. 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Stromenwijk -'t Zand, Lange- vieleweg 81, Middelburg, tel. (0118) 635565. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000. door Harold de Puysseleijr HOEK - Vakantie-eiland De Braakman staat niet in de ver koop. Het recreatiebedrijf van de familie Van den Bosch is per abuis in de etalage gezet door de makelaar die door de familie in de arm is genomen voor de ver koop van zwemparadijs Scheldo- rado in Terneuzen. Makelaar Klaas van Erp geeft het ruiterlijk toe. „We hebben het in de besprekingen over de verkoop van Scheldorado ter loops eens een keer gehad over De Braakman, dat ook eigen dom is van de familie. Een mede werker van ons kantoor heeft het per abuis op internet ge plaatst." Maas Recreatie, een kantoor dat gespecialiseerd is in de verkoop van recreatie-objec ten (met vestigingen in Veghel en Huizen) heeft de informatie over De Braakman gisteren weer van de website gehaald. Mede-eigenaar van De Braak man, Ria Verpalen-Van L Bosch, is ontstemd over del van de makelaar en bezint! op maatregelen. Hij acht fii ciële compensatie op zijn pla$ Volgens Verpalen-Van Bosch is er zeker de eerstkon de vijf jaar geen sprake van De Braakman in de verk komt. „Zelf ben ik 59, dust een jaar of vijf zal er missd iets moeten gebeuren. Maari schien blijft De Braakman: nog wel in de familie en nen mijn zoon en dochter de» over." Vakantie-eiland Braakman is voor een df deel eigendom van Ria ent man Cees, legt ze uit. Va zijn haar broers Geert en] ques voor eenderde eigen van het recreatiepark. Ze ba tigt dat haar broer Geert: meer wil gaan toeleggen op verkoop van stacarav „Maar ook hij wil De Braak» nog niet verkopen. Sterker ti wij staan voor een grote uitbl ding met een chaletdorp." f Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC/ schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De re«ji tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niel i de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijf' Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen won niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden» redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Oveij, weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. stand in Arnemuiden metj aantal appartementen bovecl supermarkt uitgebreid. Gelei zijn protestbrief beschikt heer P. van Belzen over n| dan voldoende schrijverstal ten om mij via deze rubriek a het verstand te peuteren nou de echte redenen zijn u zich zo hardnekkig tegen plannen te verzetten. J.W. den Engehi Korenblo emlaa i Arnemiï Ik doe het nooit, in de pen klim men, maar toen ik las dat Groen- Links gesteund door de WD een motie had ingediend om de hondenbelasting te verhogen, die overigens verworpen werd, dacht ik: 'vervelen die zich, is er niks beters te verzinnen'. Als ze de media volgen, zouden ze toch wel gelezen en wellicht gehoord hebben dat het houden van huis dieren een zeer positieve uitstra ling op kinderen, volwassenen en ouderen heeft, mensen wor den er socialer door en kinderen krijgen er meer verantwoorde lijkheidsbesef door, misschien het geheime wapen tegen 'zin loos geweld'? Wat is het volgen de, belasting op het houden van katten? Bij mij in de buurt zijn er meer dan genoeg. Per gezin gemiddeld twee of drie, soms nog meer, die zijn zo gemakke lijk als je werkt, laat ze maar buiten, we hebben immers een kattenluik? Let wel, ik houd ook van katten - ik ben een fervente tuinierster - maar dat ik niet meer zonder handschoenen aan in mijn tuin kan werken. Een hond deponeert het in ieder ge val daar waar ik het kan zien en als het niet in de goot is, moet men de hondenbezitter erop aan spreken, die heeft zijn hond dan slecht opgevoed. Kattendrollen zijn vele malen gevaarlijker, wat dacht u van toxoplasmose? Waarom niet net als in Goes de hondenbelasting afschaffen en het verdelen over de hele ge meente, ik weet wel dat, dat veel losmaakt, maar kattenbezit ters u hebt er soms meer dan drie en toch betaalt u geen rooie duit. Bea van Uzendoorn Middelburgsestraat 35 Oost-Souburg Soms vraag je je af wat de wer kelijke reden is om ergens tegen te protesteren, zo ook bij het le zen van het artikel over het ver dwijnen van het veldje aan de Clasinastraat te Arnemuiden (PZC 30-11). Als groenvoorzie ning oogt het erg magertjes: een hobbelig grasveld met twee poortjes en als trapveld niet bij zonder populair door gebrek aan drainage en allerminst kind vriendelijk omdat ballen regel matig over een druk bereden straat vliegen. De tuinen bij de drie te bouwen bungalows en het zorgcentrum zullen beslist, de toekomstige eigenaren ken nende, een mooiere aanblik bie den terwijl de bespeelbaarheid van de voorgestelde omheinde voetbalplaats en het aan te leg gen grasveldje aan de Dokstraat veiliger en kindvriendelijker is en het gebruik ervan weersonaf- hankelijk. Realisatie van de plannen betekent wel dat zorg- behoevenden straks in Arnemui den kunnen blijven, dat thuis verblijvende zorgbehoevenden hulp vanuit het zorgcentrum kunnen ontvangen, dat familie en vrienden van die patiënten op loopafstand wonen en niet naar Middelburg of elders moe ten en dat de kinderen in sommi ge gevallen een paar honderd meter verder moeten lopen of fietsen om te kunnen spelen. Daarnaast is de aanwezigheid van een volwaardige super markt voor vele jaren gegaran deerd en wordt het woningbe- E Met verbazing heb ik het ar® 'Protest tegen verdwijnen va je' (PZC 30-11) gelezen. P.j Belzen beweert hierin: 'Ar muiden is niet bepaald ge gend met groen. Toen Amen den nog niet tot de geraee Middelburg behoorde was veldje zowat heilig.' Wat nonsens. Enige tijd gelede: op de Wijktafel meegedeeld vrijwel alle bewoners van de dermacherstraat (een straat aan dat veldje grenst) aan de meente hadden verzocht om bomen op het veldje te roei Bij een actie om in Amemuii door bewoners gespons» bloembakken geplaatst tel gen, hebben de bewoners vat straten die het veldje omrb (dus ook Van Belzen) het la) afweten. Van Belzen moet Ai muiden eens uitleggen hoe zich met elkaar verhoudt. 1 Belzen zegt dat hij zich o| maakt om de ouderen dief groot hebben gebracht, wordt tijd dat hij dat eens maakt door niet langer komst van een zorgunit Arnemuiden behoefte aan he proberen te blokkeren. V( stelt Van Belzen dat er draagvlak voor de plannen: zijn. Met welk recht? Het foi bij uitstek om dat te bepale de Wijktafel en daar is het te deel gebleken. Van Belzen daarbij niet aanwezig en nooit een gedegen ondei naar draagvlak in heel Am< den uitgevoerd. Verder ve hij halve waarheden over pensatie voor het verdwiji van het veldje. Dit alles doe'.i mij concluderen dat Van Béf maar één doel voor ogen over de rug van anderen zijnf vé-belangen veilig stellen. W.ScI Tuindorp I Amend Naar aanleiding van het vera1 nen van het voetbalveldje de Clasinastraat (PZC 3(1 zou ik graag reageren. De hoi oorzaak van dit gebeuren is de te bouwen supermarkt appartementen plus daaraan! koppelde zorgcomplex. Ik moed dat er stedenbouw! nog wel een robbertje gevot zal worden, vooral wat be de grote hoogte van dit comf en de te verwachten veria schaos. Er is vanuit de midi stand geen behoefte aan di'! beuren. De oplossing is vrijs pel: projectontwikkelaar Pk form heeft enkele jaren gek een prachtig zorgcomplex kend. Weet u voor welke tie? Het oude gymgebouw. J. van Langstroi Arnerm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 16