QBELISOL rins Bernhard overleden expert Politie rolt grote drugsbende op Schoenzetten in Tiel strafbaar Rivalen Oekraïne praten pas verder na uitspraak rechter Miljoen voor aquacultures Feyenoord overwintert in Europa Nog 2 dagen! Staatsloterij Nobdwoq 2124 Goes (mm) Ml Donna). ma vt open 9 00 17.30. n 10 00 16.00 ut" SPECIALIST IN KOZIJNEN. RAMEN EN BUITENDEUREN In pvc. alu en hout 300 m' showroom Viaag naar onze speciale aanbieding Droog Wolkenvelden, maar droog en vanmiddag opklaringen. Weinig wind. Middagtemperaturen rond 7 graden internet: www.pzc.nl 46e jaargang no. 285 onderdag 2 december 2004 is nummer 1,25 lort na spoedopname in Utrecht overlijdt 93-jarige fman om van te houden ior Hans Jacobs TRECHT - Prins Bern- ird is gisteravond om tien or zeven op 93-jarige leef- d in het Universitair Me- ich Centrum Utrecht over- |en. Aan het sterfbed van prins waren onder ande zijn dochters Beatrix, ene en Margriet. Ook Pie- van Vollenhoven was in t ziekenhuis. t stoffelijk overschot van de ns is in de loop van de avond èrgebracht naar Soestdijk. De jiinklijke familie vergezelde lijkauto naar het paleis waar rnhard ruim 67 jaar heeft ge- ond. Over een paar dagen rdt de prins opgebaard op Pa- Noordeinde, waar het pu- ek afscheid kan nemen. De vaart is volgende week vrij- g of zaterdag. Details daar- tr worden vandaag bekend, ongeneeslijk zieke Bernhard rd aan het einde van de mid- met spoed opgenomen in ziekenhuis. Hij kreeg steeds er last van kortademigheid dat moment bevonden konin- [Beatrix en haar gezin zich in koninklijk paleis in Amster- t tn voor de uitreiking van de usprijs. Aan het einde van de chtigheia kreeg de koningin seintje. Ze ging na de plech- leid direct naar Utrecht. 2 nister-president Balkenende mde de 'kracht en strijdbaar- d' van de prins, die hij op 18 member nog bezocht. „Zoveel de voor het leven. Zoveel cht en strijdbaarheid. En te- [jkertijd: rustig de dood on- ogen kunnen zien", aldus de mier. ^mervakantie Bernhard werd vorige and long- en darmkanker teld. Die ziekte kwam het licht toen de prins na zomervakantie in Italië agde over kortademigheid, nader onderzoek kwamen raaiingen van een kwaadaar- e tumor aan het licht, zowel ie longen als in zijn darmen, jandeling was niet meer mo- Prins Bernhard neemt op 5 mei dit jaar in Wageningen het jaarlijkse défilé van oorlogsveteranen af. gelijk, zo bleek meteen. De prins, die in 1994 en 2000 ook al kanker had, wilde dat ook niet. Gisteravond zond de NRCV nog een kort vraaggesprek met de prins uit, dat vlak voor zijn ziek te op 9 november was opgeno men. Daai'in deed Bernhard een hartstochtelijk beroep op de be volking om geld te geven voor het behoud van de orang-oetang en de natuur op Kalimantan. De staf van koningin Beatrix is onder leiding van ceremonie meester Monod de Froideville bezig met de voorbereidingen voor de uitvaart in de Nieuwe Kerk in Delft. De uitvaart zal waarschijnlijk een militair ac cent krijgen. De echtgenoot van HEL - Kinderen in Tiel mo len tijdens sinterklaas hun choen niet zetten vanwege en vierhonderd jaar oude ver- irdening. )oen zij dit toch, dan riske- en zij een boete van twee oudguldens. De verordening nooit aangepast. Volgens urgemeester S. Vreeze is de ude verordening een serieu- e zaak in een tijd dat het chenden van regels niet meer edoogd wordt. Streekarchi- aris W. Veerman heeft de ielse kinderen aan het schri leken gebracht door de burgemeester van de verorde ning op de hoogte te stellen. „Het schoenzetten is in 1618 verboden door de calvinisti sche bestuurders om excessen tegen te gaan", zegt Veerman. Volgens hem is het bekendma ken van de verordening een ludieke actie van hem ge weest om sinterklaas een beet je te plagen. „De actie is pas echt geslaagd als de gemeente raad de verordening intrekt." Tot 5 december mogen de kin deren gewoon hun schoen zet ten. GPD door Emile Calon MIDDELBURG - De Zeeuwse politie heeft een bende opgerold die zich toelegde op het opzet ten van hennepkwekerijen en het verwerken van de drugs. Tot nu toe zijn vijftien van deze kwe kerijen gevonden en ontman teld. In een aantal gevallen wer den mensen gedwongen om in hun huis of op hun erf hennep te kweken. Zes verdachten zitten nog vast. Twee van hen, afkomstig uit de gemeente Reimerswaal, zijn eer gisteren opgepakt toen een gro te wietkwekerij in een boerderij aan de Zanddijk bij Yerseke werd opgerold. Advertentie sl 020 - 35 5 5 3 55 of kijk op www.expert.nl voor adressen en telefoonnummers van de ruim 200 experts in heel Nederland. De hoofdverdachten, mannen uit Iieinkenszand en Oost-Sou burg, zijn twee weken geleden aangehouden. Die vier zijn vol gens de politie al zeker een jaar bezig met het opzetten van hen nepkwekerijen op Walcheren en Zuid-Beveland. Ze benaderden kennissen en anderen om thuis wiet te kweken. In een aantal ge vallen werden mensen daarbij onder druk gezet, aldus woord voerder A. Don van de Zeeuwse politie. In welke vorm het viertal die druk uitoefende, vertelde hij niet. Elders in het land is het voorgekomen dat drugsbendes schulden van mensen opkochten en hen vervolgens dwongen om softdrugs te telen. De politie kwam het viertal op het spoor dankzij tips en recher chewerk. Bij de invallen in de verschillende hennepkweke rijen zijn in totaal zo'n 5000 planten gevonden. In zowat alle gevallen werd op illegale wijze elektriciteit afgetapt zodat Del ta ook is benadeeld. Volgens Don heeft de bende ai meerdere oogsten binnenge haald. Hij schat in dat de groep al enkele tonnen aan euro's heeft verdiend met het kweken en verkopen van de softdrugs. Pakketten De drugs werden door de bende in een loods in Middelburg zelf verwerkt tot verkoopbare pak ketten. Don kon gisteren niet vertellen wie de afnemers van de drugs zijn. Nader onderzoek moet daar antwoord op geven. Bij twee invallen was de politie te laat. In een geval was de kwe kerij net ontruimd. In een ander geval was de zaak al enige tijd ontmanteld. Twee kwekerijen sprongen er qua capaciteit uit: aan de Ampè- reweg in Middelburg en de Zanddijk bij Yerseke. In de eer ste trof de politie 1600 planten aan, in die bij Yerseke 1000. De andere kwekerijen waren vol gens Don veel kleiner. In een aantal gevallen ging het om ech te thuiskwekerijen en trof de po litie zo'n honderd planten aan. Bij een inval in een loods op de Noordweegseweg in 's Heer Arendskerke werden echter 440 van onze redactie buitenland KIEV - De Oekraïense presi dentskandidaten Janoekovitsj en Joesjtsjenko zijn er ook giste ren niet in geslaagd de politieke crisis in het land te beëindigen. Beide politici praten pas verder als het hooggerechtshof zich heeft uitgesproken over de om streden verkiezingsuitslag van vorige week zondag. Wel werden de rivalen het er over eens dat oppositiedemon stranten hun blokkade van over heidsgebouwen opgeven en dat de schade voor de economie van de politieke onrust beperkt moet worden. Vertrekkend president Koetsj- ma maakte dat bekend na af loop van onderhandelingen met internationale bemiddelaars, on der wie EU-buitenlandcoördina- tor Solana en de Poolse en Li touwse presidenten Kwasniews- ki en Adamkus. pagina 2 Bernhard was geen angsthaas in de media eerlijk boven alles pagina 3 Beatrix zet verdriet even opzij rede premier Balkenende bijzondere band met provincie Zeeland pagina 4 commentaar zie ook www.pzc.nl In de speciale bijlage over het overlijden van prins Bernhard: De prins-gemaal die meer wilde Veertig witte anjers per week Bernhard was de baas in huis De zakenprins van Oranje Oorlog op Soestdijk Van SS'er tot verzetssymbool De Lockheed-affaire De prins in Zeeland Het Rijk betaalt 1,1 miljoen euro mee aan aquacultuurpro- jecten in Zeeland. Het gaat onder meer om een alternatie ve manier om mosselzaad in te vangen en de verbetering van een kweekinstallatie voor zeevis. Volgens een onderzoeker zijn er overigens nogal wat ob stakels voor de kweek van zoutwatervis. foto Vincent Jannink/ANP de eerder dit jaar overleden ko ningen Juliana was ruim dertig jaar inspecteur-generaal van de verschillende krijgsmachtonder delen. GPD Feyenoord heeft zich geplaatst voor de volgende ronde van de Uefa Cup. Door een overwinning van 2-1 op het reeds geplaatste Schalke 04 overwinteren ook de Rotterdammers in het Europese voetbal. Sa lomon Kalou maakte de 1-1 en de 2-1. Bernhard: 2 en 3; Feiten Meningen: 4; Binnenland: 5; Varia: 6; Buitenland: 7; Radio Televisie: 8; Economie: 9 en 11; Zeeland: 13, 14, 15, 16 en 17; Sport: 19, 21 en 23; Bijlage Bernhard: 25, 26, 27, 28, 29, 30 en 31 (Advertentie) JACKPOT VAN stekken aangetroffen. Welgeteld 56 planten werden ontdekt bij een inval in een woning aan de Ooststraat in Kapelle. De vier initiatiefnemers, in leeftijd va riërend van 26 tot 41 jaar, zitten nog steeds vast. Don sluit niet uit dat ook nog anderen worden opgepakt. De twee die eergiste ren zijn aangehouden, komen waarschijnlijk eind van deze week vrij. IN UW SCHOEN? .56 i'toNnra. Trekking zondag 5 de (Advertentie) Volgens Solana is het onwaar schijnlijk dat het hooggerechts hof de verkiezingsuitslag zal goedkeuren. Ook zal het volgens hem zeker een maand duren voordat er een nieuwe verkie zingsronde komt, omdat hier voor eerst een aantal wijzigin gen in de grondwet moet wor den doorgevoerd. Volgens EU-voorzitter Neder land kunnen alleen nieuwe presi dentsverkiezingen een eind ma ken aan de crisis in Oekraïne. „Gezien de vele klachten die over de tweede verkiezingsron de zijn geuit, denk ik dat er geen andere uitweg is die voor alle partijen acceptabel is", al dus staatssecretaris voor Euro pese zaken Nikolai. Het parle ment van Oekraïne nam giste ren een motie van wantrouwen aan tegen de regering-Janoeko- vitsj en vroeg Koetsjma deze te vervangen door een interimrege ring van 'volksvertrouwen'. GPD/RTR (posljbankrekenmgnummer. van dit bedrag van onderstaand Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement geliad. Ly Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 19.95) O per kwartaal met automatische incasso 58,00). O per |aar met automatische incasso 222.50). Ki/k op wwivpzc nt/abonneien. bel gratis 0800 - 0231231 of stuur deze bon t)33r. P2C. afdeling lezersservice 713. MBO V/B Goes 8II711688»555530I het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1