PZC Aardenburg is vooral realistisch Boksen in Zeeland zit in de lift Oostburg pleit voor wijziging reglement bij tragisch voorval In den Dwaes stunt tegen titelfavoriet Zondag-vierdeklasser verrast met vijf overwinningen op rij uitslagen Walchers elftal onder 23 jaar tegen JVOZ Opnieuw zege Cue Action agenda woensdag 1 december 2004 zl door Peter van Kouteren AARDENBURG - Door een zwaar bevochten gelijkspel in een memorabel beslissingsduel wist Aardenburg zich vorig sei zoen ten koste van IJzendijke in de vierde klasse te handhaven. Ronnie Tresonie vertrok daarna naar FC Eeklo, waarmee Aar denburg een nieuwe aderlating onderging. Het bestuur van de club maakte zich na twee neder lagen al op voor degradatie, maar viel daarna van de ene in de andere verbazing. Door vijf overwinningen op rij heeft Aar denburg zich naast koploper Oostburg genesteld. Het is het begin van de week van de waarheid, waarin ieder een die Aardenburg een warm hart toedraagt naar de uitwed strijd tegen Oostburg toeleeft. Een topper in de vierde klasse, maar vooral een onvervalste der by. Het is bovendien ook nog eens de ontmoeting tussen twee tegenpolen. Aardenburg weigert pertinent winstpremies uit te ke ren. Oostburg timmert onder lei ding van voorzitter Walter van Duyse aan de weg en wil koste wat kost hogerop. Ronnie Tresonie en Niek van Sprundel zijn twee jonge spe lers, die voor de club niet te be houden waren, maar wel de jeugd van Aardenburg trainen. „Dwight van Hulle, Robbie van de Wijnckel, Gerben Schram en Michel Cocquyt (allen Breskens) hadden hier ook nog moeten spe len", mompelt een clubman, die een jeugdtraining bezoekt. „Dan hadden we toch makkelijk een klasje hoger meegedraaid." Belgen Cees Boeije, al dertig jaar be stuurslid en aan zijn tweede sei zoen als voorzitter bezig, maakt er geen geheim van dat iedereen welkom is. „Maar wij hebben nooit de gedachte gehad om spe lers op te bellen en terug te vra gen", zegt hij. „Ik heb wel dit jaar met Michiel Leijte gebeld, nadat we hadden horen zeggen dat hij bij Oostburg weg wou. We hebben hier ook al eens Bel gen gehad, maar daar moesten jongens van het eigen dorp voor wijken. Nee, wij moeten het met onze eigen spelers doen." De piketten voor een nieuw veld tegenover het huidige complex zijn stille getuigen van het voor nemen een lang gekoesterde wens in vervulling te doen gaan. Cees Boeije is blij met die eerste aanzet en ingenomen met de toe zegging van de gemeente, dat het veld binnen een jaar speel- klaar zal zijn. Er komt een splin ternieuwe verlichting. De huidi ge lichtmasten van het veld na bij de schuttersvereniging wor den op de grote oefenstrook bij het hoofdveld geplaatst. „Daar naast willen we de bestaande velden renoveren", vertelt de voorzitter. Trots Dat zal vooral met hulp van ei gen leden gebeuren. Boeije is trots op zijn mensen, die veel voor de club over hebben. „We zijn een hechte vereniging", vindt hij. „Er zijn veel mensen, die de club al jaren steunen. Het feit dat Niek van Sprundel en Ronnie Tresonie hier nog jeugd trainer zijn, zegt toch alles? Wij betalen niemand, maar probe ren wel de mensen op allerlei manieren bij de club te betrek ken. We hebben een heel goede jeugdcommissie en een actieve evenementencommissie. Het loopt allemaal op rolletjes." Ook in het veld gaat het de club voor de wind. Aardenburg ver loor de eerste twee competitie duels (met 4-1 van Oostburg en met 5-0 van Hulsterloo), maar werkte zich daarna dankzij een opzienbarende reeks op tot de met Oostburg gedeelde eerste plaats. „Dat gaat faliekant fout, dach ten wij in het begin als be stuur", bekent Cees Boeije. „Ronnie Tresonie was voor ons een fantastische speler, die ont zettend veel naar zich toetrok. Nu zijn er anderen opgestaan. De jongens gaan bovendien voor de trainer door het vuur. Ik hoop dat hij nog een jaartje blijft." Robbie de Muijnck is bezig aan zijn derde seizoen bij Aarden burg en heeft in de twee voor gaande jaren acht A-juni oren in gepast. „Er lopen hier zóveel jonge spelers", zegt hij. „Dat ziet er voor de toekomst van de club goed uit. Het bevalt me pri ma. Er wordt zonder dragende spelers gewoon goed gevoet bald. Er staat een sterk geraam te. De spelers zijn bereid om voor elkaar te knokken." De trainer deed na een erbarme lijke oefencampagne en twee ze perds in de eerste competitie duels concessies aan zijn speel wijze. Van 4-4-2 is overgescha keld naar een systeem met drie verdedigers, vijf middenvelders en twee spitsen. „Ik liet achter in in een zone voetballen. Dat was twee jaar goed gegaan, maar ging dit seizoen helemaal fout", verklaart De Muijnck die wijziging. „We spelen nu met twee vaste mandekkers achterin en twee spelers, die aan de zij kanten van het middenveld hee'1 veel werk moeten verrichten. Ik houd van verzorgd voetbal en vind eigenlijk dat we nog te veel de lange bal hanteren. Maar de resultaten logenstraffen wat ik vind. Dat geeft toch ook voldoe ning." „Ik speel het liefst zo ver moge lijk van mijn eigen strafschopge bied", vervolgt hij. „Jurgen Hooreweghe bepaalt als laatste man waar we staan. Het ver baast me dat we zo makkelijk scoren. Ik heb eigenlijk zelfs geen echte spitsen. Jelle de Vreeze heeft bij de A-junioren nog in de verdediging gespeeld. Arjan Quaak speelt het liefst op het middenveld. Ik heb in de voorbereiding geëxperimen teerd. Het ging zelfs zo ver, dat Arjan kwam zeggen dat hij zich niet langer beschikbaar stelde als spits. Nu heeft hij er toch al zeven in liggen. Hij is vrij bal vast. Jelle de Vreeze heeft kracht en snelheid en maakt wel wat los voorin. Martin van Vooren komt er op links dik wijls snel overheen." Volgens de oefenmeester heeft winst in de derde wedstrijd te gen Koewacht de ommekeer in geluid. „We wonnen in de laat ste minuut met 3-2", weet hij nog. „We staan nu op 21 punten. Precies net zo veel als eind vorig seizoen. We zijn dus al veilig, is er hier al eens gezegd. Nee, over een kampioenschap wordt nog niet gesproken. Als speler hoop je natuurlijk dat je mee mag doen voor de titel. Maar er is hier ook veel realisme hoor." door Karei Pleunis OOSTBURG - De voetbalvereni ging Oostburg wil in samenwer king met districtsmanager Wim Jagt van het KNVB-district Zuid 1 een voorstel ontwikkelen dat voorziet in 'een meer mense lijke behandeling van voetbal clubs in geval van een tragisch voorval.' Het idee, de invoering van een time-out, kan door het districts- bestuur Zuid 1 eventueel eigen handig worden toegevoegd aan de reglementen van het district Zuid 1. Het zou echter ook inge bracht kunnen worden tijdens de jaarvergadering van de voet balbond. In dat geval zou het om een wijziging gaan van de landelijk geldende reglementen. Theo de Smet, secretaris van de voetbalvereniging Oostburg, zegt dat hij met Jagt een uitvoe rig en uitstekend gesprek heeft gevoerd over de interpretatie van de reglementen bij tragi sche omstandigheden. Zoals de voetbalvereniging Oostburg on langs overkwam, toen één van de selectiespelers overleed. Oostburg werd, omdat het die dag weigerde te spelen, door de tuchtcommissie in staat van be schuldiging gesteld. Vorige week kreeg de vereniging een boete van 37 euro en 18 euro ad ministratiekosten. De club heeft inmiddels bezwaar aangetekend bij de commissie van beroep, om dat ze de uitspraak principieel onjuist vindt. Niettemin zegt De Smet dat hij na het gesprek met Jagt de ziens wijze van de tuchtcommissie enigszins kan billijken. „Ik blijf het uiteraard onterecht vinden. Wij hebben naar de belangen van mensen gekeken en die die nen altijd te prevaleren boven het spelen van een voetbalwed strijd. De bond daarentegen heeft een besluit genomen op formale gronden. De bond zegt dat de beslissing pas na ove en met toestemming van bond genomen had mogen \i den." Om dergelijke uitwassen ir toekomst te voorkomen, stel' Smet dat een wijziging var reglementen nodig is. Of in geval een voorziening, w; door de tuchtcommissie var KNVB, op basis van starre re menten, niet meteen op een wordt afgestuurd wanneer c weigert te voetballen na een gisch voorval. De Smet lanceert nu het i van een time-out. Een peri van bijvoorbeeld twee daj waarin het districtsbestuur besluiten of een vereniging dan niet terecht heeft geh deld. Blijkt dat niet het ge pas dan zou de tuchtcommi alsnog ingeschakeld mor worden. Nu gebeurt dat alt het is een standaardprocedui Gevoel Het plan om een time-out ii voeren is volgens De Smet gisch. „Als een vereniging i tragische omstandigheden tei ken krijgt, wordt direct en op sis van gevoel beslist. Dan w den de reglementen van de bi er niet bij gepakt. Je kunt tr wens ook niet verwachten dat dereen de reglementen van a z kent." „Er moet meer rechtvaarc heid komen. Als er sprake is' een time-out heeft het distrk bestuur ook de tijd om te to sen of de beslissing van eend al dan niet correct is. Dat isl ter dan het toepassen van i standaardprocedure. Districtsmanager Wim J noemde het plan van De Si gisteren erg prematuur. hebben inderdaad een goed; sprek gehad. Toen is ook diti derwerp even ter sprake gel men. Maar laten we eerst wat; ken op papier zetten, voor hier verder over gaan praten.' Robbie de Muijnck (rechts) met drie van zijn spelers in de kleedkamer van Aardenburg. foto Peter Nicolai GOES - Het Walchers elftal on der 23 jaar speelt vanavond een oefenwedstrijd tegen de A-junio ren van de Jeugd Voetbal Oplei ding Zeeland (JVOZ). Het duel wordt op het sportpark aan de Irislaan in Vlissingen gespeeld. De aanvang is 19.30 uur. Scheidsrechter is René Nijsse. Voor de A-junioren van de JVOZ wordt het de tweede wed strijd in korte tijd. Vorige week werd tegen RCS gespeeld. Dat duel eindigde in een 3-2-zege voor de zondag-derdeklasser. De A-junioren staan onder lei ding van Gérard en Dennis de Nooijer. De selectie van het Walchers elftal onder 23 jaar is: Patrick Siereveld (Amemuiden), Thijs Toomstra (FC Dauwendae- le), Chiel Maranus, Jacco Leijdek- kers (beiden Domburg), Jeroen van Ommen (GPC Vlissingen), Richard Jacobs (Nieuwland), Mark Minder- houd (De Noormannen), Ramon van Geersdaele Oostkapelle Alex de Visser (Serooskerke), Bas de Regt (VCK), Ronnie Louwerse (Veere), Giovanni Siereveld (Vlis singen), Paul Bunnik (Walcheren), Eddy de Looff (Zeelandia Middel burg), David Schrier (Zeeland Sport). Coaches: Karl Vergouwen en Huib Meerman. De selectie van de A-junioren JVOZ is: Youssef Ahrouch, Hous- sin Bouzambou, André Siereveld (allen Vlissingen), Morad Bo- bouch, Ignacio Misaine, Zico To- masoa, Raymond Wolff, Bessar Xhoxhaj, Michael Keersse- meeckers (allen RCS), Jaimy de Visser, Pim de Bakker (beiden HVV'24), Remco Felius, Alfaro Pentury (beiden Jong Ambon), Daniel Koole (Serooskerke), Arjan Hamelink (Zaamslag). Coaches: Gérard en Dennis de Nooijer. VLISSINGEN - De poolbiljar- ters van Cue Action hebben de smaak te pakken. Dit keer moest Galypso Twisters uit Roosendaal eraan geloven. Met 8-1 werden de Brabanders huis waarts gestuurd. Atong Wu bevestigde opnieuw aan een sterk seizoen bezig te zijn. Twee keer kwam hij tot winst. Jeroen Koopman, Johan van Oorschot en Abel van de Sande kwamen één keer in actie en wonnen alledrie. Alleen bij Tim de Ruyter wil het nog niet lukken. Hij wacht nog altijd op zijn eerste succes dit seizoen. Lambert Busby en Lincoln Thomas willen sport nieuwe impuls geven door Barry van der Hooft VLISSINGEN - De eerste blik door de deuropening levert met een een beeld vol contrast op. Rechts de achtjarige Roger, ge huld in sporttenue, die fel aan het touwtjespringen is. Links van hem staat Aad, voormalig Nederlands kampioen bodybuil ding, wiens kleding strak rond het gespierde en met tatoeages gevulde lichaam zit. De zaal van Sportpunt Edison is verder ge vuld met vooral jeugdige bok sers die onder leiding van trai ner Lincoln Thomas een inten sieve warming-up afwerken. Thomas verzorgt samen met Lambert Busby twee en soms drie keer per week bokstrainin- gen aan een groep jongens en mannen uit de omgeving van Vlissingen. De oefenruimte aan het bedrijventerrein achter de Hogeschool Zeeland is inmid dels opgesierd met een heuse boksring, maar er ligt nog wel wat werk te wachten. „Ik heb hier een muur uit gesloopt", zegt eigenaar Jaimy van der Wel le, terwijl hij naar een gapend gat in het plafond wijst. „We moeten het nog allemaal netjes afwerken, maar straks hebben we hier wel een mooie zaal om te boksen." Van der Welle is trots op zijn sportschool en Lambert Busby is op zijn beurt weer blij dat hij hier terecht kan met zijn pupil len. „Eerst trainden wij bij Fit for All in Middelburg", vertelt de voormalig bokser. „We had den daar niet het juiste materi aal om te trainen en het was de eigenaar alleen maar om het geld te doen. We betaalden alle maal contributie, maar de reis kosten naar wedstrijden moes ten we ook zelf betalen. Door het gebrek aan faciliteiten gin gen we ook geregeld bij de Bre dase Ring trainen, maar dat komt nu niet meer zo vaak voor. Hier hebben we bijna alles, om dat Jaimy wil investeren in het boksen." Diploma Het is de bedoeling dat de bok sers onder de naam van Sport punt Edison aan wedstrijden gaan deelnemen. Busby: „En in de toekomst willen we hier het liefst ook zelf wedstrijden orga niseren. Ik heb mijn diploma om jeugd te trainen en ik wil nu sa men met Lincoln ook het diplo ma voor bondstrainer halen. Dan kunnen we onze boksers zelf begeleiden in de ring. We werken ook veel samen met André Step en zijn boksers van DOS. We willen hen er ook bij betrekken als we wedstrijden gaan organiseren." Het potentieel om een goede boksvereniging te vormen is in elk geval aanwezig. De kleine Roger (de zoon van Lincoln Tho mas) is nog wat jong en hetzelf de geldt voor zijn twaalfjarige broer Quincy. CorneliS' Marijs zou wel al wedstrijden mogen boksen, maar hij is nog maar een dik half jaar bezig. „Corne lls kwam hier als een magere spriet binnen, maar is nu toch al een stuk sterker geworden", ziet Busby. „Dat klopt", erkent de Arnemui- denaar. „Maar dat mag ook wel na al die trainingen. De eerste keer was het behoorlijk zwaar voor me, maar dit is een mooie sport en het is gewoon leuk om te doen." Lambert Busby juicht het toe dat er steeds meer Nederlandse jongens voor de bokssport kie zen. „Op de langere termijn is dat leuker, want boksen wordt door veel mensen toch vooral ge zien als een sport waar vooral al lochtonen de dienst uitmaken. Ik ben zelf ook allochtoon en ik weet uit ervaring dat sponsors eerder een bokser willen sponso ren die Kees van de Kerkhof heet dan een jongen met een Ma rokkaanse naam." Thomas en Busby hebben in Vlissingen met Telmen Arake- lian en Danny Roelofs ook twee groeibriljanten rondlopen die de afgelopen jaren progressie zijn blijven boeken. Arakelian heeft al een Nederlandse junio- rentitel in het weltergewicht achter zijn naam staan, maar moet het al een paar maanden rustig aan doen. „Ik ben te snel gegroeid en kreeg daardoor last van mijn rug", vertelt de zeven tienjarige Serooskerkenaar. „Sinds een week of drie draag ik nu een corset, maar als ik van daag hard train heb ik morgen weer veel pijn. Ik moet mijn rust pakken en eigenlijk wachten tot ik volgroeid ben." Volgens Lambert Busby is Ara kelian een natuurtalent. Aan Roelofs (achttien jaar, twee me ter lang en 92 kilogram zwaar) heeft hij daarentegen meer moe ten schaven. „In het begin heeft Danny tijdens het sparren in Breda veel klappen gehad, maar hij bleef gewoon doorgaan. An dere jongens worden bang, hij niet. In Breda koesteren ze hem ook, net als de andere boksers die ik daar mee naar toe heb ge nomen. Laatst vroegen ze aan me: 'Hebben jullie in Zeeland een grote put waar jullie de ta lenten zo uittrekken?'. Dat zegt al genoeg over het talent van de ze jongens." Begeleiding Roelofs is ambitieus, heeft de ze ven partijen die hij tot nu toe heeft gebokst allemaal gewon nen en kan volgens zijn trainer een heel grote worden. Busby: „Danny heeft de juiste begelei ding nodig en die willen wij hem geven. Als trainer ben ik ook nooit uitgeleerd. Laatst kwamen we Arnold Vanderlijde (voormalig topbokser) tegen en die heb ik een paar tips ge vraagd. Natuurlijk ligt het ook vooral aan Danny zelf, maar als hij zo doorgaat kan hij in de toe komst op Europees niveau gaan boksen. En als hij dan een ande re trainer nodig heeft, vind ik het prima. Ik heb mijn werk dan goed gedaan." New York. NBA: Boston Celtics - Or lando Magic 117-101, Denver Nuggets - New Orleans Hornets 76-67, LA Clip pers - Cleveland Cavaliers 94-82. Damesparen. Hoofdklasse. Derde zitting: 1. Dms. Kramer-Kramer 59,17%; 2. Dms. Olyslager-Schoolmees- ter 54,58; 3. Dms. van de Hil-van de Hil 54,17; 4. Dms. Meerman-Schouten en Dms. De Vlieger-Weststrate 51,25; 6. Dms. Dispa-Portman 50,83; 7. Dms. Kloosterman-Minet 50,00. Stand: 1. Dms. De Vlieger-Weststrate 57,02%; 2. Dms. Kramer-Kramer 55,80; 3. Dms. den Engelsman-Schliekelmann 52,78; 4. Dms. van Duin-de Klein 52,57. Eerste klasse: 1. Dms. De Both-Leeflang 59,17%; 2, Dms. Schillemans-Van de Heyden 56,25; 3. Dms.Noordhoek-Ruis- sen 55,42. Stand: 1. Dms.Noord- hoek-Ruissen 54,31%; 2. Dms. Schille mans-Van de Heyden 53,89; 3. Dms.v.d.Brink-Staalman 53,33. SSP-competitie. Vierde speelronde: Mega Sport 1-Sports Pleasure 1 5-0, Mega Sport 2-Double Dot 1 1-4, Mega Sport 1-Mega Sport 2 2-3, Inslag Sport center 1-Sportpunt Zeeland 1 0-5, In slag Sportcenter 1-Sports Pleaure 2 5-0, Double Dot 2-Sportpunt Zeelan 1-4, Double Dot 2-Sports Pleasui 5-0, Double Dot 1-Sports Pleasui 4-1. Stand: Sportpunt Zeeland 1 8i Double Dot 1 8-34; Sports Pleasui 8-26; Mega Sport 1 8-26; Mega Spa 8-24; Es-com Sieben 1 6-20; Siebei 6-12; Double Dot 2 8-11; Inslag Sp center 1 8-7; Top Shot 1 6-5. Caïro. Oefenwedstrijd: Egypte - S garije 1-1 (0-0). 86. Emad Meteabl 90, Gargorov 1-1. Bratislava. Top Teams Cup, B: VKP Bratislava (Slw) - Omniwi (Ned) 2-3 (18-25 19-25 25-21 9-15). i woensdag Voetbal Vriendschappelijk: Walchers elftali der 23 jaar-Jeugd Voetbal Opleid Zeeland (JVOZ). Locatie: sportparkl laan in Vlissingen. Aanvang: 19.30 ui Lincoln Thomas (tweede van links) en Lambert Busby (vierde van links) werken bij Sportpunt Edison met een enthousiaste groep boksers. foto Lex de Meester van onze sportredactie AXEL - De spanning in de eer ste klasse van het regionale fut- sal is terug. Dat is te danken aan In den Dwaes, dat met 6-2 van koploper en titelfavoriet Pa bo won. In Axtion hield aanslui ting door een 8-4-zege op Ar row, dat daardoor afhaakte in de race om de titel. AJN Office kwam onderin de ranglijst op gelijke hoogte met Axa Boys door met 5-2 te win nen van Meermarkt/Goethals. Axa Boys kreeg met 10-7 klop van Tence/Zaman. Het duel Wentzler/Pauwels-Pays de Mer eindigde onbeslist (5-5). In den Dwaes-Pabo 6-2 (2-0): In dit pittige duel verdedigde de thuisclub scherp. De tegenstan der kreeg nauwelijks ruimte en kwam daardoor ook moeilijk tot scoren. Dat ging de thuisclub een stuk beter af. Niettemin was de winst van In den Dwaes ver rassend tegen de gedoodverfde titelkandidaat, William Freijzer scoorde de eerste twee treffers. Doelman Bart Dobbelaar bracht de spanning terug. Hij schoot per ongeluk in eigen doel. Harm Rietjens schoot ver volgens de 3-1 en 4-1 binnen, waarna Robin McTaggart 4-2 maakte. Reinbert Broos en Willi am Freijzer maakten de laatste treffers via uitvallen (6-2). In Axtion-Arrow 8-4 (3-3): Ar row kan de titel vergeten na de ze nederlaag. Michel van den Bosch (2x) en Peter Drumont (2x) scoorden voor de bezoekers. Bij In Axtion kwamen de c punten op naam van Mike v Rossem (3x), Delano Bron (2x), Menno den Dekker (2x) Paul Tj an- Asem. Wentzler/Pauwels-Pays de J 5-5 (4-2): Voor de doelwissel zag het er goed uit voor de thu ploeg. Na het wisselen van spf helft kwamen de Terneuzenai echter sterk terug en wisli met nog enkele seconden op klok, de gelijkmaker binnen schieten. Voor Wentzler/R wels scoorden Dave de Bi (2x), Wim Delaere (2x) Harold de Rijk. Voor Pays Mer waren Omar Malagic Björn den Hamer (4x) trefzeki Tenze/Zaman-Axa Boys II (4-5): Veel treffers, maar goed voetbal in de Hulster spc hal Den Dullaert. Tence/Zan deed het nog het best van twee. De makers van de winn de treffers waren Maarten Tl mas (5x), Peter Bouwman en Evert Verwer (2x). Pascal Letter (3x), Jesko de Craenel en Carlos Saey scoorden voor ploeg uit Assenede. Meermarkt/Goethals-AJN 01 ce 2-5 (1-1): In de eerste hf ging het duel gelijk op. Na 2-2 viel de thuisclub ver ter en moest het het initiatief a de Terneuzense formatie lat: AJN Office heeft over het alj meen moeite met scoren, mi pakte toch de zege door doelpi ten van Edo Lucieer (2x), Tl de Schepper, Johnny de Leii en Brian Riekwel. Gerben B rickx schoot tweemaal n voor het team uit Westdorpe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 48