Liniestraat nog steeds racebaan •raii eme PZC Binnen handbereik a Ambtenaren praten over Scheldeschets Hotel Cadzand-Bad mag uitbreiden Bewoners vragen Hulst om snelheidsbeperkende maatregelen lezers schrijven Stamtafel III Familieberichten ff woensdag 1 december 2004 door Frank van Cooten HULST- In de Liniestraat in Hulst wordt nog steeds te hard gereden. Dat is niet alleen ge vaarlijk voor de bewoners, maar ook voor de scholieren van basisschool Moersclians en van het Reynaertcollege, loca tie Gildenstraat. Bewoners vragen de gemeente Hulst actie te ondernemen om de snelheid uit de Liniestraatte ha len. Om het gemeentebestuur tot spoed te manen, overhandigden Mariëlle Vleeshouwers en Jac ques Bertram van de verkeers- commissie van basisschoolMoer- schans gisteren 217 handtekenin gen aan wethouder Etienne de Deckere (verkeer). Deze actie is op poten gezet door Rosemarie van de Broeke. De verkeersproblemen in de Li- niestraatzijn niet van vandaagof gisteren. Bewoners voerden eer der actie tegen de vele foutpar- keerders. Auto's staan nog veel te dicht geparkeerd bij het zebra pad. Om het foutparkeren tegen te gaan, plaatste de gemeente paal tjes met een ketting daartussen. Dit heeft volgens de bewoners echter weinig effect. Volgens di recteur Walter Heijman van ba sisschool Moerschans worden de kettingen regelmatig gesloopt zo dat automobilisten daar weer hun auto kunnen stallen. „He laas wordt nog steeds fout gepar keerd" stelde Vleeshouwers, "speelde een soortgelijk pro bleem. Daarzijn de kettingen tus sen de palen vervangen door bui zen. Wethouder De Deckere be loofde te kijken of dat in de Linie- straatook kan. V erkeersremmers Om de snelheid uit het verkeer te halen wil de verkeerscommis- sie van basisschool Moerschans dat de gemeente van de Linie straat een dertig-kilometerge- bied maakt in combinatie met verkeersremmers De Deckere deelde mee dat het gemeentebestuur van plan is de Liniestraalals dertig-kilometerge- bied aan te wijzen. De weg wordt echter niet aangepast omdat de gemeente daar geen geld voor heeft. Omdat de Liniestraatniet wordt aangepast, geldt de dertig kilometer alleen als adviessnel heid. Automobilisten zijn niet verplicht zich aan deze snelheid te houden. „In dergelijke gebie den wordt niet op deze snelheid gecontroleerd", aldus De Deck ere. Daarnaastkomen volgens de wethouder de bewoners in het ge weer tegen een verplichte snel heid van dertig kilometer per uur. „Onderzoek wijst immers uit dat het vaak de wijkbewoners zelf zijn die in hun eigen wijk te hard rijden. Ze zijn immers goed Wethouder De Deckere (links) met de handtekeningen die hij zojuist heeft gekregen van Marielle Vlees houwer en Jacques Bertram. foto Peter Nicolai op de hoogte van de plaatselijke verkeerssituatie. Dit werd gisteren door de ver- keerscommissie van de basis school beaamd. Ook zijn het vol gens De Deckere vaak de ouders zelf die bij de school voor gevaar lijke situaties zorgen. De meeste ouders brengen hun kinderen im mers met de auto naar school. „Wellicht kan de school zelf ac tie voeren om dit gedrag te ont moedigen", aldus De Deckere. „Zo delen kinderen van een school in Kortrijkrode kaarten uit aan ouders die hun kinderen met de auto naar school bren gen." Volgens directeur Heijman van basisschool Moerschans ontmoe digt de school met de regelmaat van de klok dit soort zaken. „Wij zijn niet voor niets de eerste school met een verkeersveilig- heidslabel." De meeste leerlingen van basis school Moerschans komen uit de door Ben Jansen GOES - Ambtelijk overleg tus sen Nederland en Vlaanderen moet binnen tweeënhalve week duidelijk maken hoe de uitvoe ringskosten van de Ontwikke- lingsschets voor het Schel- de-estuarium worden verdeeld. Dat hebben de ministers K. Peijs (Verkeer en Waterstaat), C. Veerman (Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit) met hun Vlaamse ambtgenoot K. Peeters gisteren in Brussel afgesproken. De drie bewindslieden besloten de Scheldeschets met de voorbe reide besluiten (onder andere verdieping van de vaargeul in de Westerschelde tot 13,10 me ter en een vooralsnog beschei den pakket maatregelen om de natuur te verbeteren) over te ne men en voor te leggen aan de Ne derlandse en de Vlaamse rege ring. Dat gebeurt met inachtne ming van de opmerkingen die in het Overleg Adviserende Par tijen (OAP) verenigde Neder landse en Vlaamse overheden en belangenorganisaties erover heb ben gemaakt. Het is de bedoe ling dat het Nederlandse en het Vlaamse kabinet de schets op vrijdag 17 december vaststellen. Peijs, Veerman en Peeters spra ken gisteren in Brussel met dat OAP. Uit het unaniem advies van dit overlegorgaan blijkt dat uiterlijk in 2007 moet zijn be gonnen met de verdieping, na tuurprojecten en - in Vlaande ren - maatregelen op aan de Zee- schelde de veiligheid tegen over stromingen te waarborgen. Het verlagen van de elf drempels in de vaargeul (tien in de Wester schelde, één in de Beneden-Zee- schelde bij de Zandvlietsluis) neemt ongeveer twee jaar in be- slag. Knelpunt bij de beoordeling van de Scheldeschets is dat nog niet vaststaat aan welke Europese natuurbeschermingseisen het Scheldegebied moet voldoen. Pas als de zogenoemde instand houdingsdoelstellingen bekend zijn (het streven is uiterlijk 1 juli volgend jaar), wordt duide lijk wat er aan natuurontwikke ling moet gebeuren. Zo lang blijft zowel voor boeren als voor natuurbeschermers onzeker hoe een natuurlijker Sehelde-estua- rium eruit zal zien en in welke mate ontpolderd moet worden. In de Scheldeschets staan voor het Nederlandse grondgebied voorlopig vijf natuurprojecten op stapel: aanwijzing van de Vlakte van de Raan als zeereser vaat en habitatgebied, vergro ting van het Zwin door gedeelte lijke ontpoldering van de Wil- lem-Leopold.polder, getijdena- tuur van 100 hectare door aan leg van een doorlaatmiddel in de Bathsepolder (bij het Spuika- naal), ombouw van de uitwate ringssluis van de Braakman kreek, waardoor het natuurge bied benoorden de N61 verzilt en een zeecultuurpark kan wor den, getij in de Hedwigepolder en het noordelijk deel van de Prosperpolder (400 hectare), waardoor een Groot-Saeftinge ontstaat. Voor Zeeland geldt dat verzet te gen de derde verdieping van de Westerschelde kan worden afge kocht. Overheden willen de Zeeuwse havengebieden beter bereikbaar maken zonder dat dit leidt tot overlast door spoor- en wegverkeer, natuurbescher mers verlangen een forse uitbrei ding van het basispakket natuur ontwikkeling en boeren die grond daarvoor prijs moeten ge ven, willen een premie bovenop de marktprijs. wijk zelf. Dat is bij de meeste scholen het geval. Toch brengen veel ouders hun kinderen met de auto naar school. Tijdens de jaarvergadering van de wijkraad Langs de Linie was de verkeersveiligheid het belang rijkste agendapunt. De ruim 50 aanwezige bewoners uit de wij ken van Langsde Linie-met vier scholen - gooiden de nodige er gernissen over te hoge snelheid van auto's gekoppeld aan la waaioverlast en ook irritant ver keersgedrag van j eugdige fietsers en bromfietsers bij het volledige college van burgemeester en wet houders van de gemeente Hulst op tafel. De wijkraad had ook nog goed nieuws. Mede door aanmoedi gingssubsidie van 10.000 euro van de gemeente kan begin vol gend jaar een wijksteunpunt gaan draaien. Een leegstaande woning in de Keldermanstraat krijgt dan de functie van een soort wijkge- bouw voor onder meer spreek uur van de wijkagent, bestuurs vergaderingen van de wijkraad en een ontmoetingsruimte voor bewoners. Ook over het jeugdbeleid is 'Langsde Linie"tespreken. De overlast van jongeren, wat in de wijk een echte plaag was, is door structureel overleg met betrok ken partij en en preventieve maat regelen sterk teruggedrongen. door Raymond de Frel CADZAND-BAD - Het college van burgemeester en wethou ders in de gemeente Sluis ver leent medewerking aan de uit breiding van het Strandhotel in Cadzand-Bad. Dat hebben de dagelijks bestuurders gisteren besloten. Het Strandhotel wil zijn huidige onderkomen verbouwen en met ongeveer dertig hotelkamers uit breiden. Ook heeft het hotel zo'n dertig nieuwe appartemen ten in gedachten. Het initiatief sluit volgens het college naad loos aan bij de uitgangspunten van de gewenste kwaliteitsslag in Cadzand-Bad. Met de goed keuring aan het bouwplan ge ven de dagelijks bestuurders het startschot voor de bestemmings planwijziging voor dit deel van het Duinplein. Dit ondanks het feit dat de verdere ontwikkel van het Duinplein nog na moet worden uitgewerkt. Dek dige, dubbele bestemming 'hc ca en wonen' wordt hierdoor groot. De gemiddelde tijd ,i een dergelijke procedure draagt ongeveer een jaar. Als les voorspoedig verloopt, zi den de eerste kranen eind 2( in Cadzand-Bad kunr draaien. Winkeliers in de bi plaats gaven vorige week aai willen investeren in een ex bouwlaag met luxe penthou in het hotel. Op die manier I pen zij geld vrij te krijgen oit investeren in de winkelgalt aan boulevard De Wielingen Cadzand-Bad. Zij zien dat een belangrijke impuls voorh plaats, terwijl het college op plaats van de winkelgalt graag een zestig meter hogei ren met appartementen, wink en een parkeergarage ziet. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZCv schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reaci tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent nieti de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen wor<| niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden.j redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Overj weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Nog geen week na de publicatie over de Stamtafel verder en wat lezen we in de krant? De brand weerkazerne in Hoek wordt duurder want men had vergeten de aankoop van de grond in de prijs mee te nemen, een van de eerste dingen die je doet als je een huis gaat bouwen of verbou wen. Voor Terneuzen is dat geen probleem, want de reinigings rechten moesten toch nog om hoog en dan is dit een nobel doel. Waar het geld van de op brengst van de papierbak naar toe is, mag Joost weten, want de invoering hiervan zou toch wel een enorme opkikker zijn voor de gemeentekas. Over het water schap hoeven we niet veel meer te praten. Eerst een verhoging van de lasten omdat de huizen meer waard (OZB) zijn gewor den, waar niemand enig va deel aan heeft, behalve bij vi koop en emigratie naar een ander goedkoop land, maar vergoedingen aan de gezwoi nen (vrijwillig gekozen funcl kan nu eindelijk omhoog, wa de mensen zijn toch al boos gens de heer Gosselaar, die ki nelijk 8055 euro per maand t strijkt om dit soort onzinnigl den uit te kramen en daar bovi op nog een plaatsvervanj heeft. Volgens mij had hij c goed gepast in dat clubje sli meriken aan de stamtafel Paviljoen Westkant vor week. Als ik me niet vergis v ren we (Terneuzen) het vo jaar nog een van de goedkoop gemeentes in Nederland. Ed Barè Tramstraat Temem vervolg van pagina 14 Na een liefdevolle verzorging in zorgcentrum "De Vurssche", is overleden ANGENITA ADRIANA DE ZEEUW weduwe van Andries van Doorn in de leeftijd van 91 jaar. Axel: J. de Zeeuw-Smies en kinderen Axel, 29 november 2004 Correspondentieadres: Ex. Test. C. L. van Doom Tooropstraat 3 4532 HV Terneuzen De rouwdienst, waarvoor u bent uitgenodigd, wordt gehouden zaterdag 4 december om 11.00 uur in de Protestantsekerk in wording, Koestraat 2, Axel. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de al gemene begraafplaats aan de Burchtlaan te Axel. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de kerk. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Na een leven vol aandacht voor anderen is op 93-jarige leeftijd rustig ingeslapen PIETERNELLA VAN OEVEREN Rusthoeve, Colijnsplaat, 5 april 1911 De Horst, Goes, 29 november 2004 weduwe van Pieter Johannes Bom Haar familie was veel groter dan alleen de kring van verwanten. We zullen onze tante Pie missen en met respect en liefde aan haar blijven denken. Goes: Tom Bouman IJsselstein: Kees en Mies den Oudsten- van Arenthals Wissenkerke: Jan en Ingrid Bom-Wattez De crematieplechtigheid zal plaatsvinden vrijdag 3 december om 11.00 uur in het crematorium. Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Correspondentieadres: St. Jacobstraat 4 4461 BB Goes Met verdriet nemen wij afscheid van onze lieve tante Pie, Mevrouw PIE BOM-VAN OEVEREN overleden te Goes op 29 november 2004 Wij gedenken met grote dankbaarheid de liefde en zorg die het gezin Bouman vanaf de oorlogsjaren van haar en haar overleden man P. J. Bom eerst in Colijnsplaat en later in Kortgene en Goes heeft ont vangen. Heemstede: Jan Willem Bouman Onnen (Gn): Paul Bouman "De Heer is mijn herder" Verdrietig, maar vol fijne herinneringen en dankbaar dat zij zo lang bij ons mocht zijn, geven wij u kennis dat is overleden onze lieve moeder, oma en over grootmoeder JANNA MALLEKOOTE-HEIJBOER sinds 24 oktober 1985 weduwe van Cornelis Willem Mallekoote in de gezegende leeftijd van 93 jaar. Willie en Richard Nellie en Rien Kees en Ineke Adrie (in herinnering) Lenie en Kees Klein- en achterkleinkinderen 's-Heer Arendskerke, 30 november 2004 Correspondentieadres: Mezehof 22 4451 BX Heinkenszand De afscheidsdienst zal worden gehouden vrijdag 3 december om 11.00 uur in de "Dorpskerk" te Heinkenszand, waarna aansluitend de begrafenis zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats aan de Kerklaan te Heinkenszand. Voor aanvang van de dienst is er van 10.15-10.45 uur gelegenheid om afscheid te nemen in het Dienst gebouw van voornoemde kerk. Na de begrafenis is er in de kerk gelegenheid tot con doleren. Onze dank gaat uit naar alle verzorgers van Zorgcentrum "Poelwijck" voor de liefdevolle verzorging. Wij waren blij verrast door de vele persoonlijke en schrif telijke felicitaties, die we op onze 65-jarige huwelijksdag mochten ontvagen. Het heeft deze dag voor ons onvergetelijk gemaakt. Onze hartelijke dank daarvoor. C. J. van Iwaarden L. van Iwaarden-Minnaard Krabbendijke Mede namens mijn kinderen en kleinkinderen wil ik u be danken voor uw hartelijk medeleven ons betoond na het overlijden van mijn lieve zorgzame vrouw, onze moeder en oma JANNA CATHARINA CORNELIS-BOEIJE J. P. Cornelis Breskens, december 2004 Verdrietige tijden zijn gekomen. De weg die voor mij ligt zal zwaar zijn. Ik weet mij echter bijzonder gesteund door de honderden brieven, kaarten, telefoontjes en lieve woorden, die ik mocht ontvangen na het overlijden van mijn innig liefheb bende JAAP Hiervoor wil ik U allen heel hartelijk danken. Tini Verrijzer-Rohn Goes, november 2004 Meer informatie? neem contact met ons op: (01 13) 31 55 00 of www.deondernemer.com ONDERNEMERS IN ZUIDWEST-NEDERLAND In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. Waar is uw focus als ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klantön binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 46