PZC Pension voor jonge verslaafden exclusief Asbestvervuiling dupeert aannemer en kopers <Vf7> Baljurk voor de berm Website gemeente nog vatbaar voor verbeteringen jemeente wil drank- en drugsgebruik aanpakken Vietkwekerij pgerold )e Schouwse poeletjes tijdelijk naar Noordgouwe Exploitatie Poortambacht Onderzoek naar wateroverlast Spankers mogen komen Aanrijding in Zierikzee weGeNeR dagbladen zeeuwse almanak Sinterklaasfeest idactie: 0113-315649 ivw.pzc.nl nail:redactie@pzc.nl istbus 314460 AA Goes Ivertentie-exploitatie: >ord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; euws-Vlaanderen: 0114-372770; itionaal: 020-4562500. 'oensdag 1 december 2004 waarin opgenomen f de Zierikzeesche Nieuwsbode j 1844- editie Schouwen-Duiveland ook op uw sterkte leverbaar RUDY PROJECT Technically Coo! Eyewear dealer FOCUS NIEUWE BURG 9 OPT MIDDELBURG E K b.v. TEL. 0118-625310 ior Marcel Modde ERIKZEE - De verslavings- rg op Schouwen-Duiveland srdt verbeterd. Het streven is nnen afzienbare tijd een so- aal pension te openen voor de ;hte probleemgevallen'. Daar- last zal er meer werk worden maakt van preventie in het ortgezet- én de hoogste groe- m van het basisonderwijs. ït gebruik van alcohol, canna- s, xtc en cocaïne onder jonge- n op Schouwen-Duiveland :emt toe, aldus gemeentelijk ördinator verslavingszorg M. ?gens. Bijkomend probleem larbij is, zei wethouder G. Dutekamer gisteren in een toe- ihting, dat de leeftijd van de bruikers steeds lager ligt. tonduit zorgwekkend. Van- lar dat wij in het bijzonder :tra willen insteken op preven- Niet alleen op de Pontes Pie- r Zeeman, waar men de ernst n de problematiek ook steeds eer erkent en aanpakt, maar ik in de hoogste klassen van jt basisonderwijs." ik-op-stuk-beleid :houwen-Duiveland tolereert en koffieshops binnen haar enzen en staat een strak x-op-stuk-beleid voor bij bo- nmatig gebruik van alcohol i het drugsbezit. Een speciale uurgroep en een 'eigen' coördi- (Advertentie) nator brengen alle ervaringen van de diverse instanties bij el kaar en regisseren de gewenste aanpak. Die kennis wordt inge huurd bij het consultatiebureau ZCAD. Uit de toename van het alcohol en drugsgebruik mag volgens de wethouder (na een diepe over peinzing) niet worden geconclu deerd dat het beleid van de afge lopen tien jaar tekort heeft ge schoten. „De betrokken bestuur ders hebben hun best gedaan. Ik ga mijn voorgangers niet afval len. Wat mij betreft, heeft alles te maken met de complexiteit van de materie en de weerbar stigheid van de doelgroep. Je ziet het aan alle kanten in de vol le breedte toenemen. Niet alleen op Schouwen-Duiveland." Houtekamer heeft, naast de extra preventiemaatregelen op scholen, zijn zinnen gezet op de opening van een sociaal pen sion. Twintig tot vijfentwintig jongeren op Schouwen-Duive land staan binnen het hulpcir cuit te boek als 'harde kern met een meervoudige problematiek'. Daarbij gaat het volgens de wet houder ook om psychische en so ciale problemen. Een aantal van hen heeft geen eigen onderdak. „Ze slapen bij vrienden, of in een caravan. Het lastige is dat wij zonder vaste verblijfplaats het zicht op die jongeren drei gen kwijt te raken. En dat is heel erg. Maar we zullen hen op zoeken en met ze in contact gaan. We laten ze niet vallen." Het sociaal pension moet een kleinschalige voorziening wor den, het liefst in een gewoon woonhuis in een gewone wijk, geeft de wethouder aan. De ge meente is daarover inmiddels ac tief over in gesprek met woning bouwcorporatie Zeeuwland. Daarnaast gaat de wethouder eind deze week op bezoek bij Stichting De Hoop, die m Dord recht een huiskamerproject en dagbesteding heeft voor ont spoorde jongeren. Binnen welke termijn het sociaal pension wordt geopend, durft Houteka mer niet te zeggen. de EETKAMER Waar culinair genieten onvergetelijk blijft 0118-635676 Middelburg ERSEKE - De politie heeft gis- ren een grote wietkwekerij op- irold op een boerderij aan de mddijk, tussen Kruiningen en ;rseke. zijn twee mensen aangehou- !n. De politie vond ongeveer lizend planten in twee grote ^containers die op het erf van boerderij stonden. Er is een i-jarige Yersekenaar aangehou- in en later werd in een woning Kruiningen de tweede ver- ichte gearresteerd. (Advertentie) De bouw van vijf landhuizen aan de Provincialeweg in Geersdijk is stilgelegd in verband met asbestvervuiling. foto Dirk-Jan Gjeltema I f Wittenïs Winket Winterpaleis 2 en 3 dec. 10.00 - 21.00 uur. 4 december 10.00- 17.00 uur. Dam 61, Middelburg www.willemswinkel.nl door Harmen van der Werf GEERSDIJK - De bouw van vijf landhuizen aan de Provinciale weg in Geersdijk is stilgelegd in verband met asbestvervuiling. Uitzicht op hervatting van de werkzaamheden is er niet, tot er gernis van kopers van de wonin gen, de aannemer en de grondei genaar. „Zo langzamerhand word ik er mistroostig van", zegt directeur M. Goetheer van aannemingsbe drijf Goetheer en Huissoon in Heinkenszand. „Twee maanden ligt alles al stil. Ik kan mijn dei*- tig personeelsleden nog aan het werk houden, maar in de winter is dat niet altijd even gemakke lijk." Niet alleen Goetheer zit met de handen in het haar, ook de ko- pers van de vijf huizen worden volgens hem 'knap zenuwach tig'. Een aantal heeft hun oude woning verkocht in de veronder stelling dat zij juli volgend jaar naar de nieuwbouw zouden kun nen verhuizen. De achterstand die is opgelopen in de bouw werkzaamheden, is niet meer in te halen, stelt Goetheer. „Waar schijnlijk zullen mensen op zoek moeten naar vervangende woon ruimte." Voor Goetheer aan de slag ging in Geersdijk, is er uitgebreid bo demonderzoek gedaan. Asbest is daarbij niet ontdekt. Dat gebeurde pas, nadat de aan nemer was begonnen. Uit onder zoek is inmiddels gebleken dat resten van asbest golfplaten in de verharding op het terrein lig gen en ook in betonranden is as bestvezel gevonden. Op de bouwplek stond tot okto ber vorig jaar een loods van het diervoeder-bedrijf Redivo. Die brandde toen af. De vervuiling is daar niet van afkomstig. Die is in een grijs verleden ontstaan. „Dat ontslaat ons natuurlijk niet van de verplichting alles schoon te maken", stelt Goet heer. Hij was daar liever gisteren dan vandaag mee begonnen, maar de ambtelijke molens malen langzaam. „We zijn overgele verd aan drie overheidsinstan ties, de gemeente, de provincie en de inspectie van het ministe rie van Vrom." Begin november is een rapport verschenen over de aard van de verontreiniging. Goetheer heeft dat laten opstellen door een ge specialiseerd bedrijf uit Rotter dam. „Dat rapport", vertelt hij, „had de omvang van een tele foonboek." Overleg Volgens sectorhoofd grondge bied B. Melis van de gemeente .Noord-Beveland wordt 'alles op alles' gezet om de werkzaamhe den weer te laten hervatten. Een plan van aanpak voor de asbest vervuiling is allereerst nodig. Af voeren of ter plaatse zeven zijn de mogelijkheden. Binnenkort vindt daarover overleg plaats, laat Melis weten. Een datum is echter nog niet geprikt. „Ik ben recent, deze week, ge beld door de gemeente", meldt een provincieambtenaar. Zit Noord-Beveland er dan wel zo >or Melita Lantinq ERKWERVE - Peuterspeel- al De Schouwse poeletjes in erkwerve gaat tijdelijk naar oordgouwe. De peuterspeel- al moet verkassen omdat het lidige pand gesloopt wordt om aats te maken voor nieuw- >uw. Noordgouwe worden de kin- :ren ondergebracht in de voor- alige kleuterschool. „Een jachtige locatie", zegt coördi nator C. van de Vliet van de Schouwse peuterspeelzalen. Van de Vliet verwacht niet dat veel ouders in de problemen ko men door de tijdelijke verhui zing. „Er was natuurlijk al eer der sprake van de verhuizing en toen heb ik maar één x*eactie ge had. Een deel van de kinderen komt ook uit Noox-dgouwe, dus de een maak je blij, voor de an der is het lastiger." Voor de kin deren wordt geen vervoer gere geld, daar moeten de ouders zelf voor zorgen. De datum van de verhuizing is niet bekend, maar naar verwach ting zal nog voor het einde van dit jaar worden begonnen met de sloop van het huidige pand in Kerkwerve. Deze sloop maakt deel uit van het project om het dorpshuis om te bouwen tot ser vicepunt, waar allerlei functies worden ondergebracht zoals de kapper, internet of jongeren- club. De tijdelijke huisvesting in Noordgouwe zal een maand of tien gaan duren. Advertentie 'Luisteren naar kinderen staat centraal bij Plan' ZIERIKZEE - De aankoop van de grond in het nieuw- bouwplan Poortambacht 11 kost de gemeente Schou wen-Duiveland ï'uim 4,5 miljoen euro. Het grootste deel van het terrein is momenteel eigendom van een Limburg se aannemer, die daar 329 woningen gaat bouwen. Over eengekomen is dat de gemeente verantwoordelijk wordt voor de grondexploitatie, zodat de projectontwikkelaar primair over de nieuwbouw gaat. Dat heeft als voordeel, aldus wethouder A. Croné, dat de kwaliteit van de wegen, riolering en het groen is gegarandeei'd. De gemeente zal op haar beurt de grond als bouwkavels weer terugverko pen aan de projectontwikkelaar. Per saldo levert dat Schouwen-Duiveland een voordeel op van minimaal an derhalve ton. Dat eindresultaat over de grondexploitatie komt in 2011 beschikbaar, blijkt uit het voorstel van bur gemeester en wethouders aan de gemeenteraad. De exploi- tatieovei'eenkomst wordt 16 december door de i'aad vast gesteld, waarna ook de procedure voor het bestemmings plan in gang wordt gezet. BROUWERSHAVEN - Simulatiemodellen moeten helder maken hoe de wateroverlast in de Voorburglaan in Brou wershaven ontstaat. De riolering kan hevige regenval niet aan waardoor het water de straat inloopt. In augustus vo rig jaar ging het helemaal mis. Toen viel in korte tijd zo veel regen dat het water zelfs de huizen in kwam. Met hulp van de computer onderzoekt de gemeente nu hoe het ilool reageert op dergelijke grote hoeveelheden regenwa ter. Aan de hand van de uitkomsten kan worden bepaald welke maatregelen nodig zijn. De gemeente hoopt het on derzoek begin volgend jaar af te ronden en dan zo snel mo gelijk de riolering aan te passen om verdere wateroverlast te voorkomen. BROUWERSHAVEN - Bui'gemeester en wethouders van de gemeente Schouwen-Duiveland staan in principe posi tief tegenover de organisatie van het Open Nederlands Kampioenschap van de Spankerklasse in Brouwei'sha- ven. Een poging om deze zeilwedstrijd volgend jaar al naar Schouwen-Duiveland te halen liep eerder spaak. Dat was voor de organisatie van het kampioenschap re den om bij het dagelijks gemeentebestuur aan de bel te trekken. De Stichting Horeca Schouwen-Duiveland heeft namens Brouwse horecaondernemers in de kwestie bemid deld. Hoewel er nog niets is vastgelegd, heeft het gemeen tebestuur op voorhand geen problemen met een dergelijk evenement. Wethouder T. Croné spreekt van een 'leuke trekpleister', die bij kan dragen aan de seizoensverlen ging. De Spankerklasse strijdt volgend jaar in het Friese Heeg. hard achteraan? Melis reageert: „Wij hebben eerder brieven ge wisseld met de provincie." Wanneer aan de Provincialeweg in Geersdijk weer kan worden gewerkt, durft Melis niet te voor spellen. Hij zegt een eenvoudige procedure te willen doorlopen. Als de provincie bijvoorbeeld een beschikking moet afgeven, kost dat in elk geval dertien we ken. „Nog deze maand", stelt Melis zich ten doel, „willen we tot een eenduidig plan van aan pak komen." Op basis van zijn ervaring in Geersdijk zou het niet misstaan, oordeelt de gemeenteambte naar, dat de regelgeving op dit vlak eens tegen het licht wordt gehouden, zodat niet drie ver schillende overheden zich ex-mee moeten bemoeien. door Esme Soesman ZIERIKZEE - De website van de gemeente Schouwen-Duive land kan duidelijker én vrolij ker. Dat zijn enkele conclusies uit een enquête van de gemeente over de site. De resultaten wor den gebruikt om de website te verbeteren. Winst valt onder meer te halen uit een duidelijker presentatie van beschikbare informatie, schetst webmaster T. Wandel. Zo hebben verschillende respon denten aangegeven bepaalde in formatie te missen, die er wél op staat. Blijkbaar kan het aandui den van de diverse ondei-werpen beter. Ook wordt aanbevolen aangebo den informatie van een inleiden de tekst te voorzien, aan de hand waarvan de websitebezoe ker zijn of haar interesse kan be palen. Actualiteit Het grootste deel van de onder vraagden vindt de informatie die via de gemeentelijke website wordt aangeboden voldoende. Wel wordt aangegeven dat de ac tualiteit beter kan, dat er meer informatie over toerisme en re creatie kan worden gegeven en dat teksten soms te lang of te ambtelijk zijn. Ook de lay-out kan beter. Het overgrote deel van de onder vraagden is van mening dat de site prettig en vriendelijk oogt. Desalniettemin worden ook aan bevelingen tot verbetering ge daan. De lay-out wordt bijvoor beeld als zakelijk bestempeld. Maak het vrolijk met bijvoor beeld meer kleurgebruik en fo to's. Echter wel mét behoud van de duidelijkheid. De interactie ve mogelijkheden van de ge meentelijke website worden niet optimaal benut. Om interac tieve onderdelen als het forum, de poll en de chat een positieve impuls te geven zou er vanuit de gemeente zelf actief van deze mogelijkheden gebruik moeten worden gemaakt. De enquête is verspreid onder 225 personen; stuk voor stuk abonnee van de e-mailnieuws- brief van de gemeente Schou wen-Duiveland. Met 92 terugge stuurde formulieren is sprake van een respons van 41 procent. Op basis van landelijke gemid delden was er een verwachte res pons van 10 a 15 procent. De resultaten worden gebruikt om de website te verbeteren, in eerste instantie met name wat vorm en presentatie betreft. In het eerste kwartaal van volgend jaar zullen eventuele eerste ver anderingen doorgevoerd wor den, vex-wacht Wandel. ZIERIKZEE - Op de kruising Groene Weegje/Julianastraat in Zierikzee vond gisterochtend rond 7.10 uur een aanrijding plaats. Een 59-jarige Zierikzeese be stuurder van een bedrijfsauto reed over de Julianastraat in de richting van de N59. Hij verleen de op de kruising geen voorrang aan een van links komende 41-jarige fietser uit dezelfde plaats. Bij de aanx'ijding werden de au to en de fiets beschadigd. WILHELMINADORP - Gaat de kerstcommercie nu ook al zo ver dat ze engelenhaar door de bermen trekt? Of is dit een reclame voor de natuurlijke vezels scheerwol en organza? Geen van beide. Het is de mist die samen met de herfstwebben voor één keer en eventjes een baljurk heeft geleend aan de Asse poester van het landschap. De berm blijft niet eens verkleed tot middernacht. Eén briesje en de feest jurk is foetsie. foto Dirk-Jan Gjeltema De Zeeuws-Brabantse onder neming trakteerde, in de aan loop naar de vijfde december, haar werknemers met klein grut op een uitbundig feest waarbij de goedheiligman zijn opwachting maakte. De driejarige Koen uit Goes be trad de volgepakte zaal vol verwachting en met kloppend hart, keek eens rond en vroeg: 'Is dit nu Spanje?' 3C

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37