►zc ier steden mogen royaal bouwen Baljurk voor de berm Asbestvervuiling dupeert aannemer en kopers Plan zorgcentrum in Grijpskerke OPTIEK b.v. jk geeft 8,3 miljoen voor woningen in Middelburg, Vlissingen, Goes en Terneuzen Hechtenis Terneuzenaar verlengd eoesenaar rijgt taakstraf •or uitdelen in klappen v weGeNeR dagbladen Forse boetes Schouwse vandalen Overdekte schaatsbaan in Goes Politie rolt wietkwekerij op WiCtem's Winket Winterpaleis zeeuwse almanak Sinterklaasfeest fectie: 0113-315649 lr.pzc.nl feil:redactie@pzc.nl |)us 314460 AA Goes fertentie-exploitatie: td- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Iws-Vlaanderen: 0114-372770; bnaal: 020-4562500. snsdag 1 december 2004 editie Walcheren ook op uw sterkte leverbaar RUDY PROJECT Technically CooJ Eyewear" dealer FOCUS NIEUWE BURG 9 MIDDELBURG TEL. 0118-625310 ,y Rinus Antonisse )DELBURG - De vier steden !S, Middelburg, Terneuzen Vlissingen mogen tussen 5 en 2010 bijna 4700 nieuwe tingen bouwen. Het Rijk t daarvoor 8,3 miljoen euro ïhikbaar. meeste huizen, 3000, gaan r het stadsgewest Middel- g-Vlissingen, gelijk verdeeld r beide gemeenten. Voor :s en Terneuzen resteren 0 woningen, die nog nader ieeld moeten worden, jeputeerde H. van Waveren :,'A. ruimtelijke ordening) ïft hierover afspraken ge kt met minister Dekker van :shuisvesting. Formeel is zo dat alle nieuwe woningen den toebedeeld aan het sgewest (dat houdt verband het feit dat de minister in nsel alleen afspraken wil en met stadsgewesten), irovincie wil echter al enige het stadsgewest omzetten in stedennetwerk Schelde- idsteden. Tegen die achter- d gaat de minister ermee ak- d dat de hoeveelheid huizen Vlissingen en Middelburg 1 kunnen bouwen, naar Goes emeuzen wordt doorgescho- Sieldeterrein jeputeerde Van Waveren is p> geslaagd het Zeeuwse bud- -Jdat de minister afschuift, te logen tot 8,3 miljoen euro l3ivankelijk dreigde een verla- Y* naar 5,8 miljoen). Dat heeft te maken met de plannen (.Vlissingen voor het Schelde- De ontwikkeling van dit ein is nu veilig gesteld: er Aector Dooms DELBURG - De Middel de politierechter B. Doore- rd-Boekhout heeft gisteren twintigjarige man uit Goes openlijke geweldpleging orm de eis zestig uur taak- f opgelegd. verdachte had 11 september fjet uitgaansgebied van Goes sen woordenwisseling tussen jongeren klappen uitge- ajd aan twee leeftijdsgenoten, moest bekennen de aanleiding tot, de vecht- ;ij, waarbij de drank een igeringe rol speelde, om niks I van de jongens had de beel- van het gewelddadige inci- vastgelegd op zijn mobiel- De video-opnames werden de politie gebruikt voor 'bewijs. Officier van justitie ammeloo wees op het con- drank maakt hem verve- Als ze uitgaan wordt er zijn allen op los gemept, gaat van kwaad tot erger, r hier is hij een ander per- geworden." netamorfose werd door de ier meegewogen in zijn eis. onge Goesenaar zei dat het goede les is geweest, maar olitierechter was er niet he al gerust op. De verdachte i namelijk al eerder veroor- geweest voor geweldsdelic- zijn best aardige jongens, zodra de kroegen leeglo- laten ze een spoor van ver- ngen achter. ligt 3,6 miljoen euro op de plank. De gemeente legt daar voor een 'inspanningsverplich ting' op tafel van 1500 wonin gen tot 2010. Wat er aan mogelijkheden voor Goes en Terneuzen overschiet, is vooral afhankelijk van de bouwproductie in Middelburg. De provincie verwacht dat de twee gemeenten bijna 1700 hui zen te verdelen hebben, waar voor een Rijksbijdrage van circa 2,5 miljoen euro te verwachten is. Wel moet worden aange toond dat de nieuwbouw bij draagt aan vermindering van het woningtekort in stadsge west Middelburg-Vlissingen. Voor de hele provincie ontstaat in de periode tot 2010 ruimte voor een woningbouwprogram ma van bruto 8000 tot 9000 wo ningen, wat neerkomt op onge veer 1800 per jaar. In 2003 was dat nog maar 1000 woningen. Ambitieus Dit bouwprogramma gaat vér uit boven de provinciale progno se van netto 835 woningen per jaar. Desalniettemin wil gedepu teerde Van Waveren toch uit gaan van het ambitieuze pro gramma, mede gezien de econo mische betekenis van huizen bouw. Het bouwprogramma is voor de kernen buiten het stedennet werk overigens tweemaal zo groot als voor de opvang van de natuurlijke groei nodig is. Met name in de gebieden die aange wezen zijn als Nationaal Land schap (West-Zeeuws-Vlaande- ren en het Walcherse buitenge bied) is het de vraag of zoveel bouwen haalbaar is. Of de hoeveelheden ook werke lijk gebouwd worden, is sterk af hankelijk van de marktontwik kelingen. In de jaren negentig van de vorige eeuw was zo'n roy aal bouwprogramma overigens wel reëel. ■- 'M A +WILHELMINADORP - Gaat de kerstcommercie nu ook al zo ver dat ze engelenhaar door de bermen trekken? Of is dit een reclame voor de natuurlijke vezels scheerwol en organza? Geen van beide. Het is de mist die samen met de herfstwebben voor één keer en eventjes een baljurk heeft geleend aan de Assepoester van het landschap. De berm blijft niet eens verkleed tot middernacht. Eén briesje en de feestjurk is foetsie. foto Dirk-Jan Gjeltema door Harmen van der Werf GEERSDIJK - De bouw van vijf landhuizen aan de Provinciale- weg in Geersdijk is stilgelegd in verband met asbestvervuiling. Uitzicht op hervatting van de werkzaamheden is er niet, tot er gernis van kopers van de wonin gen, de aannemer en de grondei genaar. „Zo langzamerhand word ik er mistroostig van", zegt directeur M. Goetheer van aannemingsbe drijf Goetheer en Huissoon in Heinkenszand. „Twee maanden ligt alles al stil. Ik kan mijn der tig personeelsleden nog aan het werk houden, maar in de winter is dat niet altijd even gemakke lijk." Niet alleen Goetheer zit met de handen in het haar, ook de ko pers van de vijf huizen worden volgens hem 'knap zenuwach tig'. Een aantal heeft hun oude woning verkocht in de veronder stelling dat zij juli volgend jaar naar de nieuwbouw zouden kun nen verhuizen. De achterstand die is opgelopen in de bouw werkzaamheden, is niet meer in te halen, stelt Goetheer. „Waar schijnlijk zullen mensen op zoek moeten naar vervangende woon ruimte." Voor Goetheer aan de slag ging in Geersdijk, is er uitgebreid bo demonderzoek gedaan. Asbest is daarbij niet ontdekt. Dat gebeurde pas, nadat de aan nemer was begonnen. Uit onder zoek is inmiddels gebleken dat resten van asbest in de verhar ding op het terrein liggen en ook in betonranden is asbestvezel ge vonden. Op de bouwplek stond tot okto ber vorig jaar een loods van het diervoederbedrïjf Redivo. Die brandde toen af. De vervuiling is daar niet van afkomstig. Die is in een grijs verleden ontstaan. „Dat ontslaat ons natuurlijk niet van de verplichting alles schoon te maken", stelt Goet heer. Hij was daar liever gisteren dan vandaag mee begonnen, maai de ambtelijke molens malen langzaam. „We zijn overgele verd aan drie overheidsinstan ties, de gemeente, de provincie en de inspectie van het ministe rie van Vrom." Begin november is een rapport verschenen over de aard van de Een aanplakbiljet waarschuwt voor asbest op grond van nog te bouwen huizen in Geersdijk. foto Dirk-Jan Gjeltema (Advertentie) 'Luisteren naar kinderen staat centraal bij Plan' ponsord door verontreiniging. Goetheer heeft dat laten opstellen door een ge specialiseerd bedrijf uit Rotter dam. „Dat rapport", vertelt hij, „had de omvang van een tele foonboek." Overleg Volgens sectorhoofd grondge bied B. Melis van de gemeente Noord-Beveland wordt 'alles op alles' gezet om de werkzaamhe den weer te laten hervatten. Een plan van aanpak voor de asbest vervuiling is allereerst nodig. Af voeren of ter plaatse zeven zijn de mogelijkheden. Binnenkort vindt daarover overleg plaats, laat Melis weten. Een datum is echter nog niet geprikt. „Ik ben recent, deze week, ge beld door de gemeente", meldt een px-ovincieambtenaar. Zit Noord-Beveland er dan wel zo hard achteraan? Melis reageert: „Wij hebben eerder brieven ge wisseld met de provincie." Wanneer aan de Provincialeweg in Geersdijk weer kan worden gewerkt, durft Melis niet te voor spellen. Hij zegt een eenvoudige procedure te willen doorlopen. Als de provincie bijvoorbeeld een beschikking moet afgeven, kost dat in elk geval dertien we ken. „Nog deze maand", stelt MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter B. Doore- waard Boekhout heeft gisteren twee vernielzuchtige mannen uit Bruinisse veroordeeld tot for se boetes en voorwaardelijke ge vangenisstraffen. De vei'dachten van 26 en 25 jaar kregen respectievelijk 1250 en ANTWERPEN - De rechtbank in Antwerpen heeft giste ren de hechtenis van de 41-jarige inwoner van Terneuzen, die vorige week de moord op zijn vriend Maurice Impe (35) uit Merksem bekende, met vier weken verlengd. De Terneuzenaar, een ex-schipper die op een camping bij Terneuzen verbleef, bekende dat hij het slachtoffer eind oktober, toen ze samen aan het vissen waren bij het Noordkasteel bij Antwerpen, met een moersleutel het hoofd in had geslagen. Daarna reed hij een maand lang met het lijk in zijn stationcar door Europa. Hij sneed het lijk aan stukken en dumpte delen daarvan op verschillende plaatsen. Ruim een week geleden wer den de onderarmen aangetroffen in de Leie bij Kortrijk. Aanleiding voor de moord was de opvoeding van het vijf jarig zoontje van de Terneuzenaar en zijn ex, die al gerui me tijd een vei'houding onderhield met Impe, ook een schipper. GOES - Sportpunt Zeeland in Goes krijgt tijdelijk een overdekte schaatsbaan. Vanaf maandag 20 december tot en met zatei'dag 15 januari kan er geschaatst worden. De grote hal van Sportpunt Zeeland wordt voor de schaatsbaan ingericht. De hal is 2200 vierkante meter groot, waarvan 750 viex'kante meter wordt gebruikt voor de ijsbaan. Veel groter kan niet, zegt directeur Dies van de Velde, om dat rondom ruimte nodig is voor een horecapaviljoen en kijkers. Van de Velde rekent op 40.000 bezoekers, van wie er 12.000 daadwei'kelijk de schaatsen zullen onderbin den. De entreeprijs voor schaatsers vanaf vier jaar is op werkdagen buiten de kerstvakantie 3,80 euro. In de kei'stvakantie en weekeinden moet 4,80 eui*o wor den betaald. Wie alleen wil kijken, is 1,50 euro kwijt. Ook meeiTittenkaarten zijn te koop. Wie geen schaatsen heeft, kan die huren a 3,20 euro met een borg van 20 euro. De overdekte ijsbaan is maandag 20 december voor het eerst open, vanaf zes uur tot half tien 's avonds. YERSEKE - De politie heeft gisteren een gi-ote wietkwe kerij opgerold op een boerderij aan de Zanddijk, tussen Kruiningen en Yerseke. Er zijn twee mensen aangehou den. De inval vond 's ochtends rond half tien plaats. De politie vond ongeveer duizend planten in twee grote zeecontai ners die op het erf van de boerderij stonden. Ze waren be dekt met honderden balen stro. Op de boerderij is een 32-jarige Yersekenaar aangehou den en later werd in een woning in Kitiiningen ook nog een tweede verdachte gearresteerd. De wietplanten wor den vernietigd. Melis zich ten doel, „willen we tot een eenduidig plan van aan pak komen." Op basis van zijn ervaring in Geersdijk zou het niet misstaan, oordeelt de gemeenteambte naar, dat de ï'egelgeving op dit vlak eens tegen het licht wordt gehouden, zodat niet drie ver schillende overheden zich ermee moeten bemoeien. door Ab van der Sluis GRIJPSKERKE - Tussen de Oostkapelseweg en de Stecn- grachtsweg in Grijpskei'ke kan een woonzorgcentrum gebouwd worden. Daarin komen maxi maal 35 wooneenheden en twee groepswoningen. Gedacht wordt aan een complex met twee bouwlagen en eventueel een kap. Volgens het woningbouwpro gramma 1997 tot en met 2006 mogen in Grijpskerke twintig huizen gebouwd worden. Tot op heden is nog geen enkele wo ning gebouwd. Tot 2014 kunnen in het dorp nog eens veertig wo ningen worden gebouwd. Omdat de vooi-gestelde uitbrei ding direct bij het dorpscen trum ligt, is het plan bij uitstek geschikt voor senioren, aldus het college in het ontwerp-be- stemmingsplan Nimmerdor. Op de lange tei*mijn wil de ge meente Veere het hele gebied tussen de Oostkapelseweg en de Steengrachtsgracht bebouwen. Dat zal in fasen gebeuren. In het ontwerp-bestemmingsplan wordt de eerste en mogelijk de tweede fase gerealiseerd. De bouw van het woonzorgcomplex maakt deel uit van de eerste fa se. In de eerste en tweede fase zijn 65 woningen gepland: vrij staand, twee-onder-een-kap en geschakeld. Het woonzorgcom plex moet komen aan de rand van de nieuwe wijk, grenzend aan de Steengi-achtsweg. Peuterzaal Aanvankelijk was het de bedoe ling om in het nieuwe wijkje een peutei'speelzaal te bouwen. In middels is de gemeente van plan om de peuterspeelzaal aan de Loodholseweg te realiseren. Op de plaats waar destijds de peu terspeelzaal werd gedacht, wil de gemeente nu het woonzorg- centrum bouwen. Vooi-afgaand aan de officiële in spraakprocedure is er vorig jaar al een informele inloopavond ge weest. Het voorontwerp van het bestemmingsplan heeft vijf we ken ter inzage gelegen. Bewo- ners en organisatie konden daar op inspreken. De Dorpsraad had gevraagd of het niet moge lijk was om de inwoners van het dorp een korting van tien proc- net te geven op de grondpi-ijzen. De woningen zouden anders te duur woi'den. Het college voelt helemaal niets voor die korting. Bij het vaststellen van de grond prijzen wordt geen enkel onder- scheid gemaakt. Er gaat straks gewoon één piijs gelden. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt tot en met 22 december ter inzage bij de gemeente. (Advertentie) DE EETKAMER Waar culinair genieten onvergetelijk blijft 0118-635676 Middelburg (Advertentie) t 2 en 3 dec. 10.00-21.00 uur. 4 december 10.00-17.00 uur. Dam 61, Middelburg www.willemswinkel.nl 1000 euro boete plus een maand voorwaai'delijke gevangenis straf opgelegd. Het duo liet op 26 september na een avondje stappen in Bruinisse een spooi; van vernielingen achter. De oudste Bruenaar had in een dronken bui met bierflesjes de ruiten van een kerk en een vis winkel aan diggelen gegooid. De Zeeuws-Brabantse onder neming trakteerde, in de aan loop naar de vijfde december, haar werknemers met klein grut op een uitbundig feest waarbij de goedheiligman zijn opwachting maakte. De driejarige Koen uit Goes be trad de volgepakte zaal vol verwachting en met kloppend hart, keek eens rond en vroeg: 'Is dit nu Spanje?'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13