EtOC vraagt extra parkeerruimte PZC Veel woorden maar geen daden Spoor tussen Axelse Vlakte en Zelzate Gemeente dringt aan op financieel plan voetbalclub Steen zlO laatsgebrek na reconstructie Vlietstraat lastig voor cursisten en buurtbewoners arkeerbeleid ïs volgend lar in raad xcelsior speelt kerk Groede Kreatieve Vorming in mineur Coensdike verlicht in kerstsfeer Basisscholen mogen uitbreiden Nouwenprijs voor dominee Stap Roep om speelkooi in Terneuzen Duur blikje in berm Rijverbod voor drankrijder agenda dinsdag 30 november 2004 ir Raymond de Frel KNEUZEN - Het Regionaal (ROC) Wes- kampt met serieuze keerproblemen sinds de ver- in de Terneuzense is veranderd. De ge- Terneuzen onderzoekt groenstrook bij het huidi- parkeerterrein geschikt kan rden gemaakt voor het parke van auto's. Vlietstraat werd dit jaar on- handen genomen om een vei- ire verkeerssituatie te creë- Zo zijn er op het gedeelte sen de Wielingenlaan en het C Westerschelde twee met asfalt gemarkeerde fietspa- aangebracht, met als doel scholieren minder te laten oversteken, kan ROC-bestuurssecreta- J. Meesen mee leven, maar RNEUZEN - De parkeernota t het nieuwe Terneuzense par- komt pas tegen fe- of maart in de gemeente- parkeernota worden oplos gen aangedragen voor de hui- parkeerproblematiek. Zo len de eerste bezettingscijfers a de nieuwe parkeergarage eaterplein aan dat deze nog it optimaal functioneert. Dat mt volgens B en W door de al- natieve parkeerplaatsen in directe omgeving van de gara- die voor bezoekers aantrek- overkomen. Ook is de naar de garage niet optimaal. Er spelen in binnenstad nog andere pro- zo staan in iedere straat borden voor parkeren vergunninghouders of be parkeren. Voor gebruikers iet onduidelijk waar welke re- ing geldt. Ook langparkeer- rs vormen een probleem. - Christelijke muziek- Excelsior uit Cad- geeft zaterdag 11 decem- een concert in de Neder- Hervormde kerk in Groe- West-Zeeuws-Vlaamse mu- kvereniging bestaat 110 jaar. r gelegenheid daarvan wer- n eerder dit jaar tijdens een icert nieuwe uniformen gepre- ïteerd. Tijdens dit tweede con- komt Excelsior met een vol- nieuw repertoire op de Voor de pauze wordt gespeeld door het jeugdkorps. staat het concert in het van Kerstmis. Zo worden der meer Winter Wonderland, en Fanfare Prelude ten gebracht. Het concert be lt om 20.00 uur. Bezorgklachten: 0800-023 1 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe ilchef) Wout Bareman Raymond de Frel Renê Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl het heeft zijn onderwijsinstel ling wel met een probleem opge zadeld. „Er geldt nu een par keerverbod aan beide kanten van de weg. Daar ben ik het enerzijds wel mee eens, ook om dat op die manier de ambulan ces van het ziekenhuis (naast het ROC gelegen) vrij baan heb ben. Maar de druk op ons par keerterrein is wel flink toegeno men. Zo gebeurde het laatst dat er onder de ruitenwissers van zo'n 25 cursisten en bezoekers boetes waren geschoven. Boven dien wordt door deze situatie veel vaker in de woonwijk gepar keerd. Daar worden wij alle maal op aangesproken. Daarom zijn wij naar de gemeente Ter- neuzen gestapt. Die zoekt nu naar oplossingen. Meesen: „Via een snelle procedu re hopen we begin 2005 over een tijdelijke voorziening te beschik ken. Daarbij denken we aan de groenstrook naast het huidige parkeerterrein. Daar kunnen dertig tot veertig auto's staan. Het is niet de bedoeling om dat stuk te asfalteren, maar denk bijvoorbeeld aan een construc tie met platen. De bomen op dit stukje groen blijven ook gewoon staan." Overigens onderzoeken ambtenaren van de gemeente Terneuzen nog steeds de moge lijkheid om het parkeerterrein en het straatje De Doorloper over te doen aan het ROC Wes terschelde en het Zelden- rust-Steelantcollege. De par king en het straatje liggen beide tussen de twee scholen, maar zijn openbaar terrein. Hangjongeren Met de overname hopen de on derwijsinstellingen hangjonge ren te kunnen weren, die niets met de scholen van doen hebben maar wel voor overlast zorgen. Een slagboom of andersoortige afsluiting zou uitkomst kunnen bieden. „Het blijkt nogal een omvangrijke operatie, maar de gemeente onderzoekt de zaak nog steeds. De overlast is nog al tijd van dezelfde aard, al is het vanwege de temperatuur in de winter iets rustiger dan in de zo merperiode. Er is ook overleg ge weest met de buurtbewoners over een eventuele overname. Uit een wijkenquête blijkt dat deze hangjongeren als verve lend worden ervaren, maar het parkeerprobleem blijft toch de grootste ergernis", aldus Mee- De Kreatieve Vorming in Hulst is al jaren veel te krap behuisd in een oud werkplaatsje bij Den Dullaert. door Sheila van Doorsselaer HULST - De Kreatieve Vorming in Hulst viert dit jaar een triest jubileum. Al 25 jaar verblijft de stichting in een erbarmelijk en veel te klein 'tijdelijk' gebouwtje op het parkeerterrein van Den Dullaert in Hulst. De gemeente Hulst stapelt sindsdien toezegging op belofte op erewoord, maar heeft de Kreatieve Vorming nog steeds geen nieuwe en permanente huisvesting gebo den. Vol afgunst kijkt Walter Naessens, voor zitter Kreatieve Vorming Hulst, naar de gemeenten Terneuzen en Sluis die kos ten noch moeite besparen voor hun crea tieve stichtingen en de leden daarvan. Toonbeeld in Terneuzen is gevestigd in een ware cultuurtempel, de voor ettelij ke miljoenen euro's verbouwde voorma lige middelbare school De Rede aan de Bellamystraat. De Kunstzinnige Vor ming in de gemeente Sluis (een afdeling van de Stichting Welzijn West- Zeeuws -Vlaanderen) zit er warmpjes bij in mul tifunctioneel centrum Den Hoekzak in Oostburg. Hoewel Den Hoekzak al enke le jaren eigenlijk te klein is voor de vele activiteiten van de Kunstzinnige Vor ming, staat daar de zeer open houding van het gemeentebestuur tegenover. „Wij mogen niet klagen over de gemeen- te Sluis", zegt directeur Jo Stanneveld van Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen. „Ze denken actief met ons mee om het aanbod van creatieve cursussen uit te breiden. Ook wat huisvesting betreft laat Sluis ons niet in de kou staan. Er wordt gekeken of we een stek kunnen krijgen in de nieuwe brede school in Sluis." Naessens kan enkel mompelen: „On voorstelbaar... En Hulst laat ons maar aanmodderen. Ze hebben wel geld voor het restaureren van het 's-Landshuis en voor het ophogen van het dak van het stadhuis en ons laten ze zitten, in ons 'kotje'. Er wordt met geld gegooid, al leen helaas niet onze kant op." Sinds 1979 opereert de Kreatieve Vor ming vanuit een aftands werkplaatsje van gemeentewerken op het parkeerter rein van Den Dullaert. Het onderkomen zou slechts tijdelijk zijn, voor de ge meente kennelijk een rekbaar begrip. Volgens afdelingshoofd José Iieirbaut van de Kreatieve Vorming telt de stich ting ruim dertig cursussen en verzorgt ze ook workshops. Veertien docenten ge ven les aan bijna 350 cursisten, van jong tot oud. De meeste cursussen vin den plaats in het armetierige noodlo- kaaltje, maar de stichting wijkt van el lende ook uit naar gehuurde ruimtes in Kloosterzande en Sint Jansteen. In 1985 leek een oplossing voor de Krea tieve Vorming in zicht. Een verhuizing naar de vrijkomende vertrekken van het maatschappelijk werk in Den Dul laert lag in het verschiet, maar een tand artsenpraktijk was hen voor. Vier jaar geleden kwam wederom Den Dullaert in beeld toen de squash- en tennishal werd verkocht. Door deze transactie zou er wellicht geld beschikbaar komen voor een nieuwe vleugel voor het beoefe nen van kunstzinnige vorming. Deze op tie liep echter op niets uit. Houtenkwartier De laatste jaren is nieuwe huisvesting voor de Kreatieve Vorming onlosmake lijk verbonden aan de toekomst van acti viteitencentrum het Houtenkwartier in de Hulster binnenstad. Het geld dat vrij komt door het afstoten van het Houten kwartier moet een ander onderkomen voor Kreatieve Vorming bekostigen. De Hulster wethouder Frank van Dries- sche geeft ruiterlijk toe dat de situatie foto Peter Nicolai van de Kreatieve Vorming „toch eigen lijk wel schandalig" is. Het wachten is echter op het moment dat Hulst een al ternatief onderkomen heeft gevonden voor de laatste vereniging die gebruik maakt van het Houtenkwartier, pas dan kan verder worden gepraat. Desondanks is Hulst de jongste belofte aan de Kreatieve Vorming wederom niet nagekomen. Een half jaar geleden is toegezegd dat de gemeenteraad van Hulst zich uiterlijk in december zou bui gen over de toekomst van het Houten kwartier. Van Driessche: „Eh... dat wordt februari, vrees ik." Naessens en de zijnen blijven niet bij de pakken neerzitten. Momenteel zijn ze in gesprek met openbare basisschool De Reynaert, zowat naast Den Dullaert. Een nieuwe aanbouw zou dienst kun nen doen als handenarbeidlokaal voor de school en tevens als onderkomen voor de Kreatieve Vorming. Hoe goed het plan ook lijkt, er zitten nogal wat haken en ogen aan. De zware en gevaar lijke apparaten van de stichting moeten veilig achter slot en grendel kunnen, zo dat de kinderen zich tijdens hun han- denarbeidles niet kunnen bezeren. Van Driessche ziet de aanbouw aan De Reynaert als 'een mogelijke optie'. Naes sens: „In toezeggingen doen is Hulst erg creatief. Het schort helaas nog al aan de uitvoering." door Wout Bareman TERNEUZEN - De Vlaamse re gering zet de procedures voor aansluiting van de spoorlijn tus sen de Axelse Vlakte en Zelzate door. Het tracé op Vlaamse bo dem werd al eerder vastgesteld in het gewestplan. Het wordt op korte termijn nogmaals vastge steld in het gewestelijk ruimte lijk uitvoeringsplan voor de Gentse Kanaalzone. In de oorspronkelijke plannen zou spoorlijn 204. tussen Gent en de grens bij Zelzate, worden doorgetrokken ten westen van de Kennedylaan (R4) en op Zeeuws-Vlaamse bodem ook westelijk van de Tractaatweg worden aangelegd. Bij een ge westplanwijziging in 1998 ver huisde de Vlaamse route echter naar de oostzijde van de Kenne dylaan en bij een volgende wijzi ging (drie jaar geleden) werd daar nog een extra strook grond aan toegevoegd. Dat hield onder meer verband met de ingrijpen de aanpassing van het drukke wegenstelsel rond Zelzate, dat zo langzamerhand is uitge- groeid tot een van de belangrijk ste verkeersknooppunten in de grensstreek tussen Antwerpen en Zeebrugge. In antwoord op vragen van Vlaams volksvertegenwoordiger E. Matthijs schrijven de minis ters D. Van Mechelen van finan ciën en ruimtelijke ordening en K. Peeters van Openbare Wer ken nu dat het Havenbedrijf Gent de doortrekking van de spoorlijn, waarover al meer dan een decennium wordt gepraat, steunt. Maar Gent vindt wel dat het plan nadrukkelijk moet wor den bekeken in samenhang met de ontwikkeling van de hele Vlaamse Kanaalzone. Beide ministers wijzen er ook op dat de doortrekking van de spoorlijn op de oostoever van het Kanaal Gent-Terneuzen uit eindelijk een beslissing is van de Vlaamse regering, in overleg natuurlijk met Nederland. De overheveling van het oorspron kelijke tracé van west naar oost langs de Kennedylaan heeft wel ingrijpende gevolgen voor de grensoverschrijdende aanleg. Net over de grens, op het grond gebied van Terneuzen, zal de Tractaatweg moeten worden ge kruist. De beste locatie daar voor is de plaats waar douane en marechaussee het grensver keer controleren. Verschillende raadsfracties in Terneuzen (WD, TOP en LCF voorop) pleitten de afgelopen ja ren nadrukkelijk voor doortrek king van de spoorlijn van de (Advertentie) p <f T 111* Dl 1 |k;\ HULST, ABSDAALSEWEG 70, 0114-313738 ELKE ZONDAG OPEN 13.00-17.00 UUR OOSTBURG, NIEUVELTWEG 56, 0117-452279 WOENSDAG KOOPAVOND Axelse Vlakte naar Zelzate. Het college van B en W beloofde stee vast pleidooien van de kant van het bedrijfsleven of andere be langhebbenden te zullen onder steunen. Maar de macht van het college is klein. Spoorwegbe heerder Prorail liet eind vorig jaar weten geen geld te hebben gereserveerd voor het project. Enkele maanden geleden hamer de algemeen directeur M. van 't Westeinde van staalvenverkings- bedrijf Outokumpu Polarit Oy op de Axelse Vlakte nog voor een snelle aanleg. Hij acht de lijn alleen al uit concurrentie- overwegingen van belang. Outo kumpu voert de productie de ko mende jaren op van bijna 380.000 ton naar zo'n 600.000 ton roestvast staal. Zeventig pro cent van het transport naar het achterland vindt nu plaats over de weg, twintig procent per spoor en tien procent over de weg. Het aandeel per spoor zou na de aansluiting bij Zelzate snel kunnen worden uitgebreid. AARDENBURG - Woonzorgcentrum Coensdike in Aar denburg wordt vandaag volledig in het licht gezet. De stichting Stralend Nederland wil met deze metamorfose mensen die het in de donkere dagen hard nodig hebben, een hart onder de riem steken. Zowel de binnen- als bui tenkant van het gebouw wordt in kerstsfeer gebracht. Coensdike kwam uit honderden aanmeldingen als win naar uit de bus. Vijftien vrijwilligers van Eneco Energie en Homan Electrotechniek brengen vandaag één kilome ter licht, grote hoeveelheden kerstdecoratie, twee pallets kerststerren en witten bloemen aan. HULST - Basisscholen De Heidepoort in Heikant en Sint Bernardus in Clinge kunnen uitbreiden. Het dagelijks ge meentebestuur van Hulst stelt de raad voor bijna 270.000 euro extra te investeren in beide scholen. De Heidepoort krijgt 66.000 euro extra. Dit bedrag wordt gebruikt voor de uitbreiding met een lokaal en voor de eerste inrichting van een extra groep. Sint Bernardus krijgt bijna 193.000 euro voor de uitbreiding met een lokaal voor de onder bouw en een lokaal voor peuterspeelzaal Het Bijennest, die het Sterre-terrein moet verlaten. Daarnaast wordt twaalfduizend euro uitgetrokken voor de eerste inrich ting van een extra groep. TERNEUZEN - De Terneuzense theoloog Dick Stap heeft zaterdag de Henri Nouwenprijs gewonnen. De prijs wordt uitgereikt voor een manuscript waarin op eigentijd se wijze het thema spiritualiteit aan de orde wordt ge steld. Stap is in het dagelijks leven als zielenherder ver bonden aan het ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen. Hij won met zijn manuscript 'Melaatse Voeten', dat in de loop van volgend jaar wordt uitgegeven door uitgeverij Lannoo. Melaatse Voeten probeert een antwoord te zoeken op de vraag hoe je aan een goede God komt als je ongeneeslijk ziek bent. Stap putte inspiratie uit zijn werk, maar vond die ook in zichzelf, omdat hij een chronische ziekte heeft. TERNEUZEN - De Terneuzense PvdA-fractie wil dat er in de Lorentzlaan in Terneuzen een speelkooi wordt ge plaatst, een afgerasterd speelterrein. Het PvdAraadslid N. Atmaq-Yigit wijst er op dat de omwonenden afgelopen zomer nogal wat problemen hadden met de dichtbegroei de bosjes in het parkje in de Lorentzlaan. Ouders vonden de omgeving niet veilig voor hun kinderen. Nadat de PvdA de kwestie had aangekaart bij de wethouder haalde de gemeente de dichte begroeiing weg. Atma^-Yigit pleit voor meer speeltoestellen voor jonge kinderen in het park je. „Helaas wordt deze ruimte nog te veel als hondenuit- laatterrein gebruikt", schrijft ze. Een speelkooi kan het probleem van hondenpoep oplossen. TERNEUZEN - In het kader van het project Zwerfafval is een 19-jarige Temeuzenaar gistermiddag in de Guido Gezellestraat bekeurd omdat hij een leeg frisdrankblikje in de berm gooide. Hij kreeg een bekeuring van 255 euro. door Frank van Cooten SINT-JANSTEEN - Voetbalver eniging Steen moet de finan ciële huishouding verbeteren. Anders komt de club niet in aan merking voor een gemeentelijke garantstelling voor een lening van 150.000 euro. W Steen is volgens het dage lijks gemeentebestuur van Hulst weliswaar in staat de rente- en aflossingsverplichtingen van de lening te voldoen, maar de ruim te in de begroting om incidente le tegenvallers te kunnen opvan gen, is niet heel ruim. Daarom heeft de gemeente aan- W Steen voorgesteld een finan cieel verbeterplan op te stellen. W Morres en tennisvereniging Game '78 hebben dat ook ge daan en. dat heeft bij beide vere nigingen volgens het college zijn vruchten afgeworpen. W Steen vraagt de gemeente ga rant te staan voor een lening van maximaal 150.000 euro voor de renovatie en nieuw bouw van een bestuursruimte, kleedruimte en kantine. De nieuwbouw is onlangs geopend. De vereniging kan zonder een le ning bij een geldverstrekker niet alle kosten betalen. In het verleden zijn verzoeken om garant te staan door het ge meentebestuur gehonoreerd (bij voorbeeld bij Game '78), echter niet voor zo'n hoog bedrag. Een alternatief is om W Steen te verwijzen naar de Stichting Waarborgfonds Sport. Het na- MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter F. van He- me rt-Meeuwis heeft gisteren een 61-jarige Terneuzenaar voor dronken rijden veroor deeld tot een jaar rijontzegging en duizend euro boete. In de strafmaat werd het rijden zonder geldig rijbewijs meegeno men. Bovendien zat de man nog in zijn proeftijd van een eerdere veroordeling voor drankrijden- toen hij 25 juni in Terneuzen achter het stuur werd betrapt met bijna drie keer te veel alco hol achter de kiezen. deel is dat hiervoor een vergoe ding betaald moet worden van 1,75 procent over de waarborg som. In het geval van W Steen is dat 2625 euro. De totale investering in de nieuwbouw en renovatie be draagt 305.000 euro. De investe ring in het ballenhok, de renova tie van de kleedruimtes en de nieuwe kleedruimtes komt over een met de renteloze lening van 34.000 euro en de eenmalige be drage van de gemeente van 45.000 euro. De overige midde len zijn giften, eigen geld en de geldlening waarvoor nu een ga rantstelling wordt gevraagd. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Jokeren en biljarten; De Halle, 14.00 uur: Kaarten, biljarten; 14.45 uur: Koers- bal; Trefpunt, 10.00 uur: Knutselen; 13.00 uur: Kaarten, biljarten en sjoelen; Café Teut, 19.30 uur: Informatiebijeen komst in kader van Wereld Aids Dag; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 14.00 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: KBO kaarten jokeren; HEIKANT 't Heike, 14.00 uur: Oude- renzangkoor; 19.00 uur: Zangkoor; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten, kaarten, gymnastiek; 13.30 uur: Kaarten competitie, handwerken; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Compute ren, Engels; 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 13.30 uur: Prijskaarten; 19.30 uur: Bridge, stijl dans; Reynaertcollege, 19.30 uur: Jaar vergadering wijkraad Langs de Linie, KLOOSTERZANDE De Reizende Man, 11.00 - 17.00 uur: Hobby- en doe- markt; KOEWACHT De Vlaschaard, 13.00 uur Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek; 15.00 uur: Ouderenkoor; Kerklaan 87, 19.00 uur. Creatieve bijeenkomst; NIEUW-NAMEN Café Sint Cecilia. 20.00 uur: Kaarten; OSSENISSE - Hof ter Nesse. 19.30 uur Aerobics; SAS VAN GENT 15.30 uur: Creaclub en technika 10; SINT-JANSTEEN De Warande, 9.30 uur: Bloemschikken, computer senioren web; 13.00: Biljarten; 13.30 uur: Oude- renzang; 19.30 uur: EHBO jeugdsoos; 19.30 uur: Bijeenkomst Palazolli huis; TERNEUZEN De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.30 uur: Handwerken, soos en biljarten; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; 't Schelpenhoekje, 15.00-18.00 uur: Jeugd centrum Meetpoint; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WESTDORPE - Concordia, 13.30 - 16.30 uur: KBO koersbal; IJZENDIJKE - Café Hofzicht, 19.30 uur: Bijeenkomst videoclub Zeeuws-Vlaan- deren voor hobbyfilmers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 43