zc Bouw langs duin verboden UITVERKOOP! IOPHEFFING5 Graaf Jan heeft zijn eigen biertje Gimbrère GroenLinks wil subculturen bij overleg betrekken Bewoners Eendragt rekenen schade voor bij komst windpark uizen op grond irdappelhandel loosterzande Vater schap iet af van loger salaris Rijkswaterstaat steekt stokje voor uitbreiding De Milliano in Breskens Sluiting dreigt voor tankstation ^eidooi nieuwe raadzaal LCF dringt aan op schoolzwemmen Restaurant in woning taboe zeeuwse almanak Werkstuk 0113-315649 fti.pzc.nl 314460 AA Goes ertentie-exploitatie: rd- en Midden-Zeeland: 0113-315520; iws-Vlaanderen: 0114-372770; tnaal: 020-4562500. sdag 30 november 2004 ALLES 50% KORTING M.U.V. KAMERPLANTEN, SNIJBLOEMEN KERSTBOMEN TUINCENTRUM MARITIMA BERLAGESTRAAT 1 VLISSINGEN 0118-470400 editie Zeeuws-Vlaanderen OOSTERZANDE - De be- jfsgebouwen van voormalige dappelhandel B. Rijk aan de jsterwcg in Kloosterzande waarschijnlijk plaats nieuwe huizen. Het dage- gemeentebestuur stelt de d voor een voorbereidingsbe lt te nemen om de woning- iw mogelijk te maken. bv was 45 jaar actief in de in poot- en consumptie- Eigenaar Bas Rijk rocht zijn bedrijf vier jaar ge il aan Aardappelbedrijf Ver en in Dinteloord. De gebou- staan momenteel leeg. Rijk pachtte toen al dat het ooste- deel van Oost-Zeeuws- mderen door het wegvallen de veerboot een uithoek zou den. Dat was een van de re en zijn bedrijf te verkopen. ook in de omgeving van iulsterweg een woonwijk is itaan, besloot Rijk de ge- inte Hulst te vragen de be aming van het perceel te wij- in van bedrijfsdoeleinden in mdoeleinden. het perceel aan de Hulster- j 6 staan momenteel loodsen, toren, een werkplaats en een igbrug. Na sloop van de be- fsgebouwen biedt het ter plaats aan vier nieuwe hui- ïop ruime percelen, dagelijks gemeentebestuur meewerken aan het verzoek bestemmingsplan te wij In de buurt van het be- gedeeltelijk in de Karei lormanstraat, zijn al wonin- i gebouwd. De vier nieuwe izen mogen echter alleen aan Hulsterweg worden ge- Daarnaast moet de dub- bomenrij gehandhaafd blij- Volgens het college is met iuw van vier woningen spra- van een kwaliteitsverbete- van het gebied. IDDELBURG - De vier gezwo en de plaatsvervangend van het Waterschap Eilanden krijgen voor- geen salarisverhoging. Het gelijks bestuur - de gezwore- oen de dijkgraaf - besloot gis- fen het voorstel in te trekken. W. Gosselaar had van algemeen-bestuursleden horen gekregen dat het tijd- voor de voorgestelde salaris- rhoging wel heel erg ongeluk je was gekozen. ;t dagelijks bestuur wilde het aandsalaris van de gezwore- n en de plaatsvervangend dijk- met honderden euro's ver- omdat het werk meer kost dan was aangenomen, ging om een loonsverhoging veertig procent met terug- erkende kracht vanaf 1 janua- 2003. Dat zou Zeeuwse Eilan- jn vele tienduizenden euro's sten. Het salaris van de dijk- zou overigens niet stijgen, zegt dat hij afgelopen diverse 'signalen' gekregen van hoofdinge- die ongelukkig zijn met it voorstel. Medio deze maand isloot diezelfde Algemene Ver- dering in meerderheid ak- lord te gaan met een lastenver- voor de inwoners van werkgebied van het water- Dat besluit kwam Zeeuw- Eilanden op veel kritiek te bsselaar is ervan overtuigd dat de voorgestelde salarisverho- ng weinig valt af te dingen. Al- het gekozen tijdstip is niet istig. De dijkgraaf erkent dat dagelijks bestuur het voor- gewoon had kunnen voorleg- n aan de Algemene Verga de- ng voor een besluit. „Een stem- rhouding 18 voor, 14 tegen is |k niet goed. Ik heb het liefst |n voorstel dat in ruime meer- rheid wordt aangenomen." door René van Stee BRESKENS - Rijkswaterstaat werkt voorlopig niet mee aan uitbreidingsplannen van hotel De Milliano aan de Promenade in Breskens. In verband met aan gescherpte richtlijnen voor zee weringen staat de rijksdienst geen nieuwbouw toe langs de duinenrij op het oostelijke strand naast de veerhaven. Ook andere plannen in Breskens kunnen worden bemoeilijkt door de houding van Rijkswater staat. Hoewel toestemming is ge geven voor het doortrekken van de keerdam vanaf de Middenha- vendam naar de Haven Westzij de, is het niet de bedoeling dat er dicht langs deze toekomstige flaneerboulevard wordt ge bouwd. Vooralsnog zijn dergelijke plan nen er niet. Na de aanleg van de nieuwe dam wordt de dijk afge broken die het Spuiplein en het Oranjeplein in tweeën deelt. Op het Spuiplein komt een nieuw plein, met detailhandel en par keerplaatsen. Noordelijk hier van, in de richting van de nieu we dijk, is een amfitheater voor zien. Vooral het binnentalud moet aan strengere eisen voldoen. W. Vinke, hoofd dienstkring Zeeuws-Vlaanderen van Rijks waterstaat, refereert aan de wa tersnoodramp in 1953. „Inder tijd bleken juist dit de zwakke schakels. Daarom is het niet ver standig bebouwing toe te staan die het binnentalud kunnen be dreigen", aldus Vinke. West-Zeeuws-Vlaanderen staat aan de vooravond van ingrijpen de kustversterkingswerkzaam- heden. Evenals het kustgebied van Zuidwest-Walcheren en zes andere delen van de Nederland se kust, is het kustvak Bres- kens-Het Zwin aangewezen om bij voorrang te worden ver sterkt. Dat is onder meer nodig in verband met de voorziene zee spiegelstijging en de hevige kracht van de golfslag. Voor zowel Cadzand als Bres kens is gekozen voor een zee- waartse versterking die ruimte biedt voor een 'kwaliteitsim puls' van deze kernen. Inmiddels heeft het Rijk drie miljoen euro beschikbaar ge steld, waarmee de studie naar mogelijkheden van kustverster- king in Zeeland wordt uitge voerd. Dit traject loopt tot en met 2007. 'Graaf Jan' overhandigt het eerste speciaalbier aan burgemeester Lonink van Terneuzen. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De Graafjans- dijk loopt over het grondgebied van de voormalige gemeenten Sas van Gent, Axel en Terneu zen en verbindt zo de inwoners van de hele gemeente. Toen de Terneuzense afdeling van de Ro tary Club een nieuw Zeeuws- Vlaams bier het licht wilde la ten zien, was eenieder het eens dat Graaf Jan zijn naam aan het brouwsel mocht geven. De voormalige zeewering en ver bindingsweg inspireerde meteen tot de slogan om het brouwsel te introduceren als 'een dijk van een bier'. De Terneuzense Rotarians ho pen flink wat siwpacks van het bier te verkopen. De opbrengst komt namelijk ten goede aan ex traatjes voor de gehandicapten zorg in Zeeuws-Vlaanderen. Zo hopen de serviceclubleden begin volgend jaar de binnen tuin van de Cavalier, het Ter neuzense wooncomplex voor gehandicapten, rigoureus op de schop te kunnen nemen. Die patiotuin is tot nu toe het stiefkindje van de woonvoorzie ning en moet zo snel mogelijk worden omgetoverd tot lusthof voor de Cavalierbewoners, meld de afdelingswoordvoerder J. van Westen. De Terneuzense burgemeester J. Lonink proefde gisteren het eerste flesje van het nieuwe bier. De burgemeester wees er fijn tjes op dat de huidige Graafjans- dijk in de eerste jaren als Grote Landdijk door het leven ging. En hij vroeg zich af of Hertog foto Peter Nicolai Jan, die ook een eigen bier heeft, erg ingenomen zou zijn met een adellijke naamgenoot. Maar het bier van de graaf smaakt werkelijk anders. Het is dan ook een echt origineel bier, bevestigde brouwer G. de Smet van brouwerij Van Steenberge uit het Vlaamse Ertvelde. (Advertentie) "T WALSTRAAT 199 VLISSINGEN LANGE DELFT 16 MIDDELBURG door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen moet onderzoek in stellen naar de mogelijkheden om een plaats in te ruimen voor bijzonder jongerenwerk, zodat ook geïsoleerde subculturen kunnen integreren in de samen leving, vindt GroenLinks. De Terneuzense fractie dient een motie van die strekking in tijdens de eerstvolgende verga dering van de gemeenteraad. Verder wil de partij dat het col lege van burgemeester en wet houders ervoor zorgt dat ook an dere dan christelijke geloofsge- pRNEUZEN - Voordat op- racht wordt gegeven tot ver- Duwing van de raadzaal moet gemeente Terneuzen nog bekijken of niet beter een leuwe vergaderzaal kan wor- gebouwd, vindt de fractie Ijst Cees Freeke. Het zou voor- plig kunnen zijn om tegelijk met de nieuwe vleugel voor een Huis van de Arbeid (waarbij de gemeentelijke informatiebalie één ruimte deelt met het CWI en reïntegratiebedrijven) ook een nieuwe raadzaal te maken. De huidige raadzaal is nooit be doeld is voor meer dan dertig raadsleden, betoogt C. Freeke. nootschappen deelnemen aan het reguliere overleg van de ker ken in de gemeente. GroenLinks komt met de motie omdat in Nederland sprake is van 'een dreigende toename van geweld en bedreiging'. Fractie voorzitter P. Clijsen ziet de op drachten aan het college 'als concrete voorstellen om maat schappelijke isolatie van bepaal de groepen te voorkomen of te beperken'. „Wij willen een gezicht geven aan wat anders abstracte identi teiten blijven", zo licht Clijsen de motie toe. „Ons inziens is dat juist de reden voor het onbegrip dat onder andere kan leiden tot extremisme. Daardoor heeft men ook geen oog meer voor za ken als maatschappelijke achter stand, culturele isolatie, verbor gen werkloosheid en de daaruit voortkomende frustraties die het ongenoegen voeden dat er leeft. Met klem dient overigens gezegd dat dit niet alleen al lochtoon ongenoegen betreft. Maatschappelijke isolatie is een algemeen probleem van deze tijd. Het komt voor in alle secto ren van de maatschappij." (Advertentie) NEC N4i0i Samsung S34li vanaf O,-* vanaf O,-* 2 KLM vliegtickets cadeau bij ^|l|É KPN MobielPlus •Bij een 2-Jarig KPN MobielPlus abonnement. Vraag naar de voorwaarden. a Verkrijgbaar bij Primafoon, Teil Me, „T?. 0800-0105 of via kpn.com. ttljd dichtbij SLUIS - De gemeente Sluis moet een sluitingsbevel uit vaardigen tegen het tankstation van vof J.L. Aerts Zn. Dit volgt uit een uitspraak van de Raad van State. Het is volgens het rechtscollege te onzeker of de nieuwe N61, waar Aerts waarschijnlijk een locatie krijgt, in 2006 klaar is. De plannen voor het tracé zitten nog" in de ontwerp fase. Verder zijn er nog enkele planologische belemmerin gen voor de bouw van het nieuwe tankstation en ook zijn de benodigde gronden nog niet aangekocht. Onder die om standigheden is het niet verantwoord om het huidige pompstation van Aerts, dat op veel punten niet voldoet aan de huidige milieueisen, nog langer open te houden, al dus de Raad van State. Met deze uitspraak komt het rechtscollege tegemoet aan een eis van de VROM-inspec- tie. Aerts wil de investeringen in een vloeistofdichte vloer en een dampretoursysteem niet doen omdat zijn bedrijf moet wijken. De gemeente heeft Aerts daarin altijd ge steund. TERNEUZEN - De Lijst Cees Freeke (LCF) komt volgen de week tijdens de raadsvergadering met een voorstel om in de gemeente Terneuzen schoolzwemmen in te voeren. In het initiatiefvoorstel oppert raadslid C. Freeke om voor dat doel 500.000 euro uit de algemene reserve te ha len. „Elk jaar verdrinken er kinderen omdat het zwem men niet in schoolverband werd geleerd. In ons waterrij ke landje is een zwemdiploma een must", stelt Freeke in zijn toelichting bij het voorstel. Hij wijst er op dat ver schillende politieke partijen bij de laatste raadsverkiezin gen schoolzwemmen in hun verkiezingsprogramma heb ben opgenomen. „De kiezer is schoolzwemmen beloofd. Wil je betrouwbaar zijn, dan moet je doen wat je zegt", be toogt hij. Ook in het raadsprogramma wordt gesteld dat herinvoering van schoolzwemmen 'noodzakelijk' is. In een notitie aan de raad zegen B en W bij een eventueel in voeren van schoolzwemmen de voorkeur te hebben voor de negen- en tienjarigen. Dat is volgens de LCF echter te oud. „Je moet daarmee beginnen in groep drie en vier." HULST - De eigenaar van het pand aan de Beestenmarkt 7 in Hulst mag geen klein restaurant in zijn woning begin nen. Buurtbewoners vrezen voor overlast. De bewuste wo ning staat al geruime tijd leeg. Het college wilde in eerste instantie meewerken aan het verzoek een klein restaurant te beginnen, maar komt daar nu op terug. De aanvraag voor de bouwvergunning is gepubliceerd en buurtbewo ners hebben gereageerd. Volgens het dagelijks gemeente bestuur blijkt hieruit dat er geen draagvlak is om aan de Beestenmarkt 7 een restaurant te beginnen. Het verzoek is ook in strijd met het bestemmingsplan Binnenstad. door Harold de Puysseleijr ZAAMSLAG - De gezamenlijke waarde van de woningen in buurtschap De Griete nabij Ter neuzen daalt met bijna twee mil joen euro indien een steenworp verderop een windmolenpark met twaalf turbines komt te staan. Dat houdt actiegroep De Een dragt de leden van de gemeente raad van Terneuzen voor, nu de vraag 'al of niet een windpark in de Eendragtpolder' weer actu eel is. Het college van burgemeester en wethouders wil meewerken aan de bouw van een kleiner wind molenpark dan aanvankelijk de opzet was. Het laatste woord hierover is op donderdag 16 de cember aan de gemeenteraad. Actiegroep De Eendragt stelt dat de polderbewoners, in navol ging van de initiatiefnemers voor het windpark, ook een scha declaim bij de gemeente kunnen neerleggen. Ze baseren dat op een uitspraak van de Hoge Raad, waarin gesteld wordt dat woningen binnen een straal van tweeënhalve kilometer van een windmolenpark er dertig pro cent in waarde op achteruit gaan. „Ook de waarde van de onroe- rendgoedbelasting zal hierdoor verminderen, zodat een structu rele vermindering van gemeente lijke belastinggelden wordt ver oorzaakt", laat M. Sandrini na mens de actiegroep weten in een brief aan de gemeenteraad. De claim van zestien miljoen eu ro die de initiatiefnemers de ge meente in het vooruitzicht heb ben gesteld als het project defi nitief afketst, is volgens de actie voerders 'absurd hoog'. „Er zijn nog nooit zulke bedragen uitge keerd aan initiatiefnemers die een plan zagen mislukken. Het zou te gek voor woorden zijn als een ondernemer plannen zou in dienen, maar daar een exorbi tant hoog bedrag voor zou krij gen als het plan niet doorgaat. Als de gemeente zich daardoor laat leiden is het eind zoek; dan zouden grote ondernemers in de gemeente het beleid bepalen." De actiegroep vertrouwt erop dat de raad vasthoudt aan het in juli dit jaar ingenomen stand punt om niet mee te werken aan de bouw van een windmolen park in de Eendragtpolder (in de buurt van Zaamslag). „Wij gaan ervan uit dat de raad zich niet zal laten leiden door dreigementen of lokkertjes, en dat de partijen hun geloofwaar digheid niet op het spel zetten voor weer een veranderd plan voor windhandel in de Eendragt polder." Actiegroep De Eendragt be grijpt niet waarom 'een wethou der probeert een plan door te drukken, waarvan de raad al heeft gesteld dat hij daar tegen Veel te laat zette die Goese scholiere zich aan het werk stuk dat ze de volgende dag moest inleveren. Lichte pa niek sloeg toe. Eigen schuld, was de voor de hand liggende reactie van haar ouders. Had je het maar niet zo lang moeten uitstel len. Na een tijdje begon het bij haar vader toch te knagen. Gedachtig het levenslied 'Nie mand laat zijn eigen kind al leen' boog hij zich over de op dracht, keek. wat rond op het internet, downloadde een paar plaatjes en produceerde een werkstuk dat er zijn mocht. Vond hij zelf. Een paar weken later kwam. zijn dochter thuis uit school en wierp hem het door de le raar beoordeelde werkstuk met een sierlijke boog toe. „Je had een zes", zei ze. Zijn teleurstelling was groter dan de hare.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41