Nieuwe locatie voor brandweer PZC Eerst kennis, dan euro's voor Ethiopië Tegenstanders woontoren naar Raad van State CDA Borsele tegen afschaffing van analoog ethersignaal allege zet in op kazerne aan Westweg in Krabbendijke oncert koren kerk Kapelle Werkstraf voor messentrekker Werk aan Schroeweg duurt langer Drankrijder voor de rechter Politie neemt brommer in beslag Taakstraf Kruiningse voor bestelen kleuterleidster dinsdag 30 november 2004 b 13 or Rob Paardekam ABBENDIJKE - De kans is lot dat de nieuwe brandweer- erne van Krabbendijke aan Westweg komt te staan. Wet- ïder J. Bliek vindt het in ie- geval een ideale locatie. nnen om een nieuwe brand erkazerne te bouwen op een k grond aan de Oude Rijks- g, nabij Vogelaar Vredehof, sten eerder dit jaar af, omdat ierzoek had uitgewezen dat locatie te ver naar het oosten Dat heeft nadelige gevolgen ir de aanrijtijden voor Oost- en Waarde. Die dorpen val- ook onder het brandweer- ps van Krabbendijke. gemeente moest dus op zoek ir een locatie die westelijker het dorp ligt. Dat geldt zeker ir de locatie die burgemeester wethouders nu op het oog iben: de Westweg. De gemeen- ïeeft geruime tijd geleden het ld op nummer 42 aangekocht onlangs is het gesloopt. Leef- ir Reimerswaal (LR) heeft ir schriftelijke vragen over ge ld. De partij wil wel eens we- wat er nu precies met het k grond gaat gebeuren, ithouder Bliek is daar duide- agenda Bezorgklachten: 3-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- Jen;zaterdags tot 12.00 uur IEDACTIE IEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) igrid Huibers rtieke van der Jagt :reek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf :entrale redactie Itationspark 28 'ostbus 31 1460 AA goes Tel: (0113)315500 Tax: (0113)315669 "-mail: redactie@pzc.nl nternet vww.pzc.nl -mail: web@pzc.nl lijk over: het college wil graag een nieuwe brandweerkazerne realiseren aan de Westweg. Het is echter de vraag of dat wel kan. „Zo moet er een recht streekse verbinding tussen de Westweg en de Oude Rijksweg komen", zegt Bliek. „Als die er niet is, moet de brandweer de Westweg helemaal afrijden. Dat heeft geen zin." Om een verbinding met de Oude Rijksweg tot stand te brengen, heeft de gemeente de medewer king van de provincie nodig. Daarmee wordt nog overlegd. De nieuwe kazerne moet er ko men, omdat het huidige onderko men van de brandweer, aan de Wilhelminastraat, sterk verou derd is en op een niet zo gunsti ge locatie ligt. Om die reden is nieuwbouw op die plaats ook al tijd uitgesloten. Het college wil de brandweerkazex-ne weg heb ben uit de dorpskern. Het is overigens niet zeker dat de oude kazerne straks gesloopt wordt. Muziekvereniging Con cordia, dat er zijn repetitieruim- te heeft, wil graag in het pand blijven oefenen, maar er is ook weieens geopperd om goedkope starterswoningen in het gebouw te realiseren. Een verzoek van Concordia, om de brandweerka zerne straks voor het symboli sche bedrag van één euro te kun nen overnemen, werd deze zo mer door het college afgewezen. IPELLE - In de hervormde rk van Kapelle geven zater- g drie koren een adventcon- deelnemende koren zijn: ristelijk mannenkoor Tehil- gemengd koor Vox Humana Dordrecht en christelijk ge- fngd koor Sursum Corda uit iddelburg. Verschillende muzi- e intermezzo's staan ook op rol, waaronder een vierhandi- pianobespeling. t concert begint om 19.30 uur de opbrengst is bestemd voor armoedebestrijding in Haïti, it name het herstel van een d schoolgebouw. 'TREEKACTIVITEITEN RGEN OP ZOOM - FNV gebouw de Jacob Obrechtlaan 3, 19.00 - 0 uur: Spreekuur vakbonden FNV idgenoten, Abvakabo FNV en FNV iw; IES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 12.00 uur en 13.00 -15.00 uur: Ver is kleding en meubelen tbv maat- ippelijke dienstverlening; nine ZLM, 13.30 - 16.30 uur: Biljart ir ouderen, buurtwerk Goese Polder; 5 kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling Sjoerd Tammïnga; -alidatiecentrum De Lindenhof, 45 -17.45 uur: bewegen voor astma- CODP-patiënten; IPELLE - De Vroone, 9.15 uur: Yoga; r: Sociëteit; 14.00 uur: Welfare- ik; meentehuis, 19.30 uur: Informele dsvergadering; IUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00 - uur: Biljartclub senioren; 13.30 - 30 uur vrouwenclub senioren; IT-MAARTENSDIJK Gemeente- 19.30 uur: Vergadering commissie inleving; MELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: cièteit; 14.00 uur: Welfarewerk; lel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; RSEKE - Het Trefpunt, 13.00 -17.00 Biljarten. Suzanne Boone, Kees Jan Mulder, Marloes Bakker en Mieke Wesdorp (vlnr) zetten zich in voor Ethiopië. door Mieke van der Jagt GOES - Kees Jan Mulder mag naar Ethiopië. Hij is uitgekozen uit een groepje van vier sollicitanten, allemaal leerlingen van het Buis Ballot College in Goes. Kees Jan gaat in februari met ruim veertig leerlingen van christelijke scholen voor voortgezet onderwijs uit heel Nederland naar Addis Abeba: kij ken wat er nodig is om Ethiopische leef tijdgenoten de kansen te geven waar ze recht op hebben. „Hoe komt het dat ie mand met dezelfde intelligentie als ik, het daar veel minder ver kan schoppen? Ik vrees dat dat vooral komt, omdat hij toevallig in Ethiopië geboren is, één van de drie armste landen in de wereld. Dat moeten we toch niet over onze kant la ten gaan. We zijn hier hartstikke rijk! Het project waarin Kees Jan wordt uit gezonden, gaat uit van de Unie voor Christelijk Onderwijs. Die heeft een uit voerende poot, Edukans, die bewustwor dingsprojecten uitvoert. Voor basisscho len is er de actie schoenendoos en voor het voortgezet onderwijs Going Global. Binnen de laatste valt de reis naar Ethi opië. Kees Jan is erg opgetogen over zijn uit- verkoring, Hij heeft die, vermoedt hij, te danken aan zijn ervaring met de film- camera. „Mijn profielwerkstuk is een gefilmde documentaire over een asiel zoekersgezin dat ik al meer dan drie jaar volg. De bedoeling van de reis is dat leerlingen op alle manieren laten zien dat een inspanning van ons. rijke Hollanders, hard nodig is om leerlingen daar wat meer op weg te helpen. Dat Ethiopië zo arm is, heeft een voordeel: een euro maakt al een verschil." Kees Jan hoopt te worden ingedeeld bij de filmploeg en hij heeft al wat ideeën over hoe het moet worden. „Het verhaal moet zo worden vei-teld dat de conclu sie onontkoombaar is, maar wel door de kijker zelf moet worden getrokken. Ik heb er geen behoefte aan te gaan lopen preken, de beelden zullen voor zich moe ten spreken. In mijn sollicitatie heb ik geschreven dat ik hun wc wil vergelij ken met de onze; het dak van onze school met hetgeen hen daar tegen het weer moet beschennen." Met de verslaglegging van de reis moet het komende jaar een heleboel gebeu ren. Kees Jan: „Het gaat in de eerste plaats om bewustwording, maar de cen ten kun je natuurlijk niet wegdenken. Als je weet dat een kind in Ethiopië met vijf euro het hele jaar naar school kan, moet je toch zien dat je die vijf euro er gens vandaan haalt. Dat gaan we hier op school doen. Mieke Wesdoip, Suzan ne Boone en Marloes Bakker, mijn con currenten in de sollicitatieprocedure, helpen mee om zoveel mogelijk acties op touw te zetten en zoveel mogelijk geld te genereren." Kerstmarkt Een deel van de acties moeten de leerlin gen nog verzinnen, maar een paar staan al vast. Op 15 december wordt er een kerstmarkt gehouden in het BBC-ge- bouw aan de 's Heer Elsdorpweg. De markt wordt opgezet in samenwerking met de leeiiingenvereniging, die geest driftig meewerkt aan het vergaren van euro's voor Ethiopië. Vanaf 13.30 uur wordt er van alles verkocht en het mees te is gemaakt door leerlingen of docen ten. Er is zelfs een onderwijsassistent die demonstreert hoe kerstballen vak kundig worden geblazen en zijn produc ten zijn ook te koop. Waar Kees Jan ook veel zin in heeft, is foto Dirk-Jan Gjeltema de talentenjacht, die op 17 december wordt gehouden. De deelnemers: klas sieke- en popmuzikanten kunnen er stu- diotijd mee winnen, maar het belang rijkste is dat de toeschouwers entree be talen. Een klein bedrag voor een gran dioze avond waarmee ook nog eens een kind in Ethiopië een heel eind vooruit kan komen. Na de reis zijn de leerlingen van plan een lesmarathon en een sportmarathon te organiseren. „We willen wel dat de activiteiten ook meehelpen aan de be wustwording. Zomaar een sponsorloop geeft niet zoveel aanknopingspunten om de situatie in Afrika uit te dragen." Docente Marjoke Sinke, die het hele project op school begeleidt, zal ook mee reizen naar Ethiopië. Er moet veel van- tevoren gebeuren omdat de groep maar acht dagen in Afrika verblijft. Kees Jan en zijn helpsters moeten ook nog aan hun schoolwerk toekomen, dus alle or ganisatorische zaken die van tevoren kunnen worden geregeld, neemt Marjo- ke Sinke voor haar rekening. „We ma ken vantevoren kennis met elkaar en verdelen de taken, zodat iedereen zich goed kan voorbereiden." Het reisdoel blijft beperkt tot Addis Abeba. Uit Eritrea, waar nog altijd een bijna-verge- ten oorlog woedt, blijven de scholieren weg. door Harmen van der Werf GOES - Tegenstanders van de bouw van een woontoren in het stationsgebied in Goes stappen naar de Raad van State. Hel be zwaar richt zich tegen de provin cie die begin september het plan voor het Goese stationsgebied, inclusief de woontoren, goed keurde. „Wij hebben niets tegen moder ne architectuur", licht Goese- naar P. de Bruijne de gang naar de Raad van State toe. „Ook in Zeeland mag de tijd niet stil staan. Zelfs tegen forse nieuwe bebouwing hebben we niks, maar een woontoren van bijna zeventig meter past naar onze mening niet in het weidse Zeeuwse landschap. Dat wordt door zo'n hoge toren in Goes aangetast, hoe rank of slank die ook wordt." De Bruijne spreekt namens een groep van zes Goesenaren die zich naar zijn zeggen gesteund weet door zeker honderd mede standers. Hij denkt dat de be zwaarmakers juridisch sterk staan. „De provincie mag het project goedgekeurd hebben", stelt De Bruijne, „maar het is naai- ons oordeel wel in strijd met het pi'ovinciale streekplan en met het pi-ovinciale beeld kwaliteitsplan waarover nog Een aantal inwoners van Goes is niet blij met de komst van een woontoren in het Stationsgebied. moet worden beslist." In het beeldkwaliteitsplan heeft de provincie vijfentwintig meter als maximale bouwhoogte voor Goes opgenomen. Het provincie bestuur is daarvan in zijn be sluit over de Goese woontoren afgeweken, omdat in Goes 'een extra accent' niet zal misstaan naast de televisietoren, de water toren en de oudere woonflats in Goes-Zuid. Voor Gedeputeerde Staten woog ook zwaar dat de woontoren noodzakelijk is om de ontwikkeling van het Sta tionspark - met onder meer kan toren en een nieuw stationsplein met winkeltjes en horeca - finan cieel rond te krijgen. Na het be sluit van de provincie heeft de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) aangegeven niet naar de Raad van State te stappen. De ZMF denkt anders over de kans van MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter F. van Hemert-Meeuwis heeft gisteren een dertigjarige inwoner van Vlissingen voor zijn rol bij een steekpartij in Vlissin- gen tachtig uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf opgelegd. De steekpartij, die plaatsvond op 17 juni, was het gevolg van een relatiebreuk. De man zocht zijn ex-vrouw in haar woning op. Daar trof hij haar nieuwe vriend. Tussen het tweetal ontstond een schermutseling, die escaleerde in een steekpartij. Beide mannen pakten een mes en probeerden elkaar te steken. De rivaal werd in zijn schouder en bovenarm geraakt, ook de verdachte zelf kreeg een messteek. Officier van jus titie J. Zondervan eiste voor poging tot doodslag tachtig uur werkstraf. Raadsman E. Smit deed een beroep op noodweer, maar de politierechter verwierp dat motief. Zij veroordeelde de Vlissinger wegens poging tot het toebrengen van zwaar li chamelijk letsel tot een zwaardere straf dan door de offi cier was geëist. MIDDELBURG - Het groot onderhoud aan de Schroeweg in Middelburg duurt door weersomstandigheden langer dan verwacht. Het asfalt tussen de Torenweg en de spoor wegovergang is inmiddels weggefreesd en er is een nieu we tussenlaag aangebracht. De lussen voor de verkeers lichten moeten nog worden aangelegd evenals de ge luidsarme laag asfalt. Door het regenachtige en koude weer is het werk vermoe delijk pas 10 december klaar. Aanvankelijk zou de weg af gelopen vrijdag al zijn vrijgegeven. Omdat de Schroeweg een van de drukste wegen van Middelburg is, wordt het groot onderhoud uitgevoerd in de avonduren en nachtelij ke uren. Tussen zes uur 's ochtends en acht uur 's avonds is de weg normaal berijdbaar. In de avond en nacht wordt het ver keer grotendeels omgeleid. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter veroor deelde gisteren een 31-jarige man uit Vlissingen voor dronken rijden en het rijden zonder rijbewijs tot 1140 eu ro boete en een rijverbod van negen maanden. Ook had de verdachte voor de zoveelste keer een valse naam (van zijn broer) opgegeven, toen hij op 4 juni in Vlissingen werd aangehouden. Daarvoor kreeg hij 300 euro boete opgelegd. De politie rechter wreef de verdachte onder de neus dat hij zijn broer steeds problemen bezorgde door zich voor hem uit te geven. Uit de blaastest volgde een score van 925 microgram; ruim vier keer de limiet. De Vlissinger heeft een fors straf blad. SCHOONDIJKE - Een 16-jarige jongen uit Eede is gis terochtend rond acht uur op de provinciale weg N58 in Schoondijke aangehouden. De jongen reed met een snelheid van tachtig kilometer per uur door de bebouwde kom van Oostburg. Zijn brom fiets is meegenomen naar het bureau voor technisch on derzoek. slagen dan de groep particuliere bezwaarmakers uit Goes. „Juri disch is er niet veel mis met de gevolgde procedure", aldus ZMF-medewerkster ruimtelijke ordening G. van der Krogt. „En met een verhaal dat je een pro ject voor een stad geschikt vindt of niet, kom je er niet bij een rechter." Ook spoorwegbeheer der ProRail gaat niet in beroep, laat een woordvoerster weten. ProRail maakte wel bezwaar bij de provincie, omdat het groepsri- sico - de kans op slachtoffers in de omgeving bij een treinonge val - te veel zou toenemen. Uit herberekeningen is later geble ken dat dit risico juist kleiner is dan eerst gedacht. Er was gere kend met een te fors aantal pas serende goederentreinen. Niet druk G van Kralingen, directeur van de beoogd bouwer van de woon toren. de Walcherse Bouwunie (WBU), maakt zich niet zo druk over de gang naar de Raad van State. „Het schijnt tegenwoor dig bij bijna elk bouwplan van enige omvang te horen. Dat is jammer, maar je moet er als bou wer mee leren leven." Vanavond houdt de gemeente vanaf half acht een voorlichtingsbijeen komst over de woontoren in theater De Mythe met architect C. Zwiers. door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - De CDA-fractie in de gemeente raad van Borsele heeft het colle ge gevraagd actie te onderne men tegen het mogelijk verdwij nen van het analoge ethersig naal. Het kabinet heeft aange kondigd dat signaal in 2006 uit de lucht te willen nemen. Vol gens de CDA-fractie is dat niet verantwoord. De gemeente Borsele heeft rela tief veel woningen in het buiten gebied die nooit op de kabel zijn aangesloten omdat dat onrenda bel is. Veel Borselaars zijn daar door aangewezen op het analoge signaal, wat ze met antennes en schotels in huis halen. Een aan zienlijk aantal maakt gebruik van een antenne waarmee de Ne derlandse, de Belgische en de lo kale zenders worden ontvangen. Het is dit signaal dat het kabi net wil stopzetten. Volgens de CDA-fractie kan dat zomaar niet. Stopzetten heeft tot gevolg dat een groot aantal Borselaars bijvoorbeeld Omroep Zeeland niet meer kan ontvan gen. Juist Omroep Zeeland speelt een belangrijke rol in de rampenbestrijding. Op het het kaartje in de meterkast staat dat als de sirene gaat, meteen Omroep Zeeland moet worden opgezocht. Als eerstverantwoordelijke bij de rampenbestrijding is het ge meentebestuur er bovendien ook verantwoordelijk voor dat de inwoners bij calamiteiten geïnformeerd worden. De CDA-fractie is er wel van op de hoogte dat her en der in Ne derland proeven draaien met di gitale televisie en radio, maar veel verder dan de randstad ko men die proeven niet. Om het digitale signaal te ont vangen, is een kastje nodig dat het kan 'vertalen' naar de appa ratuur. Het is niet duidelijk wat dat gaat kosten en de CDA-frac tie vindt dat burgers betaalbare toegang moeten houden tot d,e belangrijkste informatie. Overigens ziet de fractie wel goe de mogelijkheden voor digitale televisie in het buitengebied. Als het digitale signaal voor een redelijke prijs kan worden ont vangen, heeft niemand meer een kabel nodig. Maar eerder wil de fractie niet dat het analoge sig naal uit de lucht wordt geno men. door Aector Doorns MIDDELBURG - Een 43-jarige vrouw uit Kruiningen kon giste ren in Middelburg, waar ze op verdenking van diefstal terecht stond, haar emoties niet de baas. „Ik heb het niet gedaan", riep ze herhaaldelijk met tranen in haar ogen. Van haar reactie was officier van justitie J. Zon dervan nauwelijks onder de in druk. Hij eiste 28 uur taakstraf. Ook politierechter F. van He mert-Meeuwis was ervan over tuigd dat de vrouw op 9 juni in haar woonplaats een portemon nee van een kleuterleidster had gestolen. Zij vonniste conform de eis. Aan het slachtoffer moet de vrouw 265 euro schadevergoe ding betalen. De diefstal vond in de peuter speelzaal plaats op het moment dat de ouders hun kinderen kwa men ophalen en de leidsters bui ten waren. Ook verdachte kwam haar kind halen. In een onbewaakt mo ment werd de portemonnee uit een openstaande tas weggeno men, maar de Kruiningse bleef gisteren volhouden niets te heb ben gedaan. De Kruiningse liep tegen de lamp toen ze zes dagen na de diefstal met het gestolen slagers pasje vlees wilde kopen bij de plaatselijke slagerij. Het pasje bleek te zijn geblokkeerd. De slager belde de politie toen de vrouw de winkel uitliep. Die hield de Kruiningse aan. De vrouw verraadde zich door te zeggen dat ze de portemonnee niet had gestolen, terwijl de ver balisanten nog geen woord had den gerept over de diefstal van een portemonnee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31