Europa heeft immigranten nodig Hele gezicht verdachte van moord op Van Gogh op tv <D PZC Kanker bij prins Bernhard breidt zich uit flendes visstropers ilunderen wateren Misthoorns Westerschelde zwijgen Ir erenigde Naties waarschuwen voor vergrijzing mgetje (2) trdronken Daar zit een luchtje aan 23 Koetsjma wil nieuwe stemronde Geen extra loon top waterschap Zeeuws Museum weer later open Aftrap voor een nieuwe campagne KLEDING tot 30% korting lezen we zeeuws I I I tS<*S 1 6° 03 fl/olkenvelden jblkenvelden en slechts een enkele opkla- j. Droog. Maximaal 6 graden. Vanavond 0i vannacht meer opklaringen. |6e jaargang no. 283 nsdag 30 november 2004 snummer 1,25 or Hetty van Rooij tijdens de familie brunch bij Cu 19,50 p.p. incl. div. drankjes Kinderanimatie gratis zwemmen. Kinderen tot 3 jr. gratis, 3 tot 12 jr. 50% korting Zondag 5 december van 12.30 tot 14.30 uur Kijk op www.piocard.nl of bel: 0110 413551 Hotel"** Rest. PICCARD - Vlissingen - direct achter de boulevard gelegen [USSEL - West-Europa eft en vloedgolf immi- anten nodig. Om het hui welvaartsniveau te ndhaven, moet van de irlijkse groei van de we ibevolking, de helft naar iropa trekken. En dat er een periode van veertig ir. iEuropa er niet in slaagt die oom in goede banen te leiden, s heeft dat een lagere levens- Beiaard en een tweedeling in samenleving tot gevolg, [stellen de Verenigde Naties het rapport 'World Survey' er de economische en sociale [wikkeling in de wereld. de verouderende bevol- van West-Europa wordt de idige levensstandaard onbe- zonder grote aanwas sjonge arbeidskrachten. Dat Den immigranten moeten Maar een toestroom van im- granten met andere zeden en raonten is voor veel mensen angstigend. Ze vrezen voor eigen culturele identiteit, is echter geen keus, stellen de i. De vraag is niet of Europa tgranten nodig heeft, maar landen er in slagen hen om een goede manier op te ne- i bevolking van Europa zou isen 1995 en 2000 met 4,4 mil- in mensen (1,2 procent) zijn af romen als er in die periode en vijf miljoen immigranten nen gearriveerd. Maar als er, conform de verwachtingen, de komende veertig jaar per jaar zeshonderdduizend immigran ten bijkomen, is dat onvoldoen de om het welvaartsniveau in Europa op peil te houden. „Het aantal immigranten zou tot een vrijwel onmogelijke hoogte moe ten stijgen om een balans te hou den tussen werkenden en niet-werkenden", stellen de VN. Voorbeeld Frankrijk wordt als voorbeeld genoemd. Dat land laat de ko mende decennia zo'n 3,75 mil joen immigranten toe. Maar om de balans tussen werkenden en niet-werkenden te handhaven zouden dat er bijna negen mil joen moeten zijn. De komst van immigranten uit Centraal- en Oost-Europa naar West-Europa is geen oplossing, omdat dat de landen van her komst alleen maar zwakker maakt. De VN noemen de ontwikkelin gen uniek. In het verleden ver trokken miljoenen Europeanen naar andere werelddelen, maar na de economische groei van de jaren vijftig en zestig is Europa zelf een 'magneet' geworden. Daar zijn de meeste landen niet op voorbereid. Ze zien zichzelf niet als 'immigratieland' zoals de VS, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland, die hun beleid daar wel op afstemmen. GPD 15 IUININGEN - Een tweeën - Ifjarig jongetje is gisteren in niningen verdronken. kindje, dat al sinds onge- n s vijf uur 's middags in de geving van de Slagveldstraat id vermist, werd om vijf over Sl 's avond gevonden in een nvijver in de buurt. Hij werd dt een omwonende en de va- j gereanimeerd en er werd itmassage toegepast, wat I rd voortgezet in de ambulan- die het kind naar het zieken- isin Goes vervoerde. Het jon kie overleed in het ziekenhuis. Belangstellenden bij Paleis Soestdijk, waar de zieke prins Bernhard bezoek kreeg van onder anderen zijn dochter prinses Margriet. door Hans Jacobs DEN HAAG - Prins Bernhard is er slecht aan toe. Behalve kwaadaardige uitzaaiingen van een tumor in zijn longen, heeft hij ook darmkanker. Zijn ge zondheid gaat geleidelijk achter uit, zo maakte de Rijksvoorlich tingsdienst gisteren bekend. Prinses Margriet besloot haar vijfdaagse bezoek aan Kenia af te zeggen. In plaats daarvan ging zij gisteren langs op Paleis Soestdijk. Het gezin van konin gin Beatrix is volgens verwach ting morgen wel voltallig aanwe zig bij de uitreiking van de Prins Clausprijs. De publieke koninklijke agenda is de komende maand vrijwel leeg. De 93-jarige prins heeft op nieuw vocht in zijn borstholte. Dat wordt veroorzaakt door uit zaaiingen van de kwaadaardige tumor in zijn longen. De verlich ting waarvan een week geleden nog sprake was, is verdwenen. De nu ook vastgestelde darm kanker veroorzaakt 'ernstige klachten'. De RVD liet echter weten dat de prins 'niet sterven de' is. Hij wordt naar verwach ting niet naar het ziekenhuis ge bracht. De prins ontvangt behalve fami lie nauwelijks bezoek meer. In het vorige bulletin over de ge zondheid van de prins, eerder AMSTERDAM - Even een luchtje scheppen is er voor deze vrouw in de Jordaan in Amsterdam niet bij. Zij lijdt aan MCS Multiple Chemical Sensitivity - oftewel overgevoeligheid voor chemische luchtjes. In de praktijk betekent dit dat zij al leen met een masker dat haar voorziet van schone lucht, de straat op kan. De ziekte is in Nederland nog niet erkend, waar door de driehonderd patiënten zelf voor de kosten opdraaien. foto Evert Elzinga/ANP van onze redactie binnenland DEN HAAG - Het gezicht van de man die verdacht wordt van de moord op Theo van Gogh, is gisteravond in zijn geheel op te levisie te zien geweest. Dat ge beurde eerst in het SBS-pro- gramma Actienieuws en later op de avond in Opsporing Ver zocht, dat daarvoor officieel toe stemming had gekregen van de rechter. Het Openbaar Ministerie had be sloten tot volledige publicatie in het Avro-programma, omdat jus titie denkt dat dit de enige ma nier is om er achter te komen wat de verdachte deed vóórdat hij de moord pleegde. Zo wil het OM weten hoe hij van Amster dam-West naar Amster dam-Oost is gereisd, of er een or ganisatie achter de moord zit en of hij vaker is gesignaleerd rond het huis van Van Gogh. (Advertentie) Volgens de voorzitter van het college van procureurs-generaal De Wijkerslooth is de zaak van dermate groot belang voor de sa menleving, dal het gezicht van de verdachte bij hoge uitzonde ring geheel mag worden ge toond. Dat is namelijk niet ge bruikelijk bij verdachten, De Wijkerslooth heeft de ma kers van het tv-programma ech ter verzocht dit onderdeel zo te rughoudend mogelijk te bren gen. Letterlijk zei hij: „Willen jullie het zó verzakelijken dat het eigenlijk niet meer leuk is." De advocaat van de verdachte probeerde gisteren in een kort geding bij de rechtbank in Am sterdam nog tevergeefs te voor komen dat zijn cliënt herken baar in beeld zou komen. De rechter willigde zijn verzoek niet in. Het is de tweede keer dat het ge zicht van een verdachte zonder zwart balkje op tv is vertoond. Eerder gebeurde dat met een ontsnapte tbs'er. In deze zaak had de Duitse tv $1 besloten af a |N HAAG - Opsporingsdien- i maken jacht op vissersben- die de Nederlandse wateren :or4ptropen. De groepen, die sa- zo'n zeventig mensen tel- hebben het vooral gemunt kei snoekbaars. De stroperij le lt hun jaarlijks vele honderd- henden euro's op. 2e harde kern van stropers be bouwt heel Nederland als vis- A MMHBHHEi gebied. Meestal blijven ze maxi maal twee weken op dezelfde plek. De stropers zouden vaak binnen een aantal dagen honder den kilo's snoekbaars vangen, met de nodige gevolgen voor de visstand en de vangsten van be roeps- en sportvissers." De vis wordt verkocht aan restaurants, groothandels en viskramen, pagina 15 kat- en muisspel GLASVERWARMING Passie voor comfort! /y\ Glashandel W MELIESTE Livingstoneweg 20, Goes. Tel. (0113) 227854 Showroom: ma t/m vr van 08.00 tot 17.30 uur door Ben Jansen VLISSINGEN - Niets opgeval len tijdens de mist van de afgelo pen dagen? Even helpen: het is stiller geworden. Dichte mist gaat niet langer gepaard met het klaaglijk loeien van mist hoorns. De laatste zes aan de Westerschelde zijn dit jaar bui ten gebruik gesteld. De geluidsbakens bij slecht zicht gaven niet alleen voor de scheepvaart signalen af. Het ver dragende geloei attendeerde ook Zeeuwen die in de buurt van de Westerschelde wonen op het ongemak van dichte mist. Moderne scheepsbegeleidings- en plaatsbepalingssystemen heb ben de geluidssignalen overbo dig gemaakt. De misthoorns (officieel nauto- foons) waren bedoeld om schip pers die zich met meer konden oriënteren in de mist, een indica tie te geven waar ze zich bevon den. Een indicatie, meer niet, want op het water is het lastig te bepalen uit welke richting ge luid komt. Zo'n indicatie is vandaag niet meer nodig. Schepen die op de Westerschelde varen, hebben ra dar aan boord. Satellieten Bovendien beschikken verreweg de meeste over apparatuur waar mee ongeacht de weersomstan digheden met behulp van satel lieten kan worden bepaald op welke plek het vaartuig zich be vindt. En anders biedt een marifoonop- Topjaar voor de veldmuis foto Juan Vrijdag/ANP deze maand, was er juist sprake van een stroom bezoekers die naar paleis Soestdijk kwam. Pre mier Balkenende, die kort gele den de prins bezocht, noemde gisteren de toestand van Bern- hard opnieuw 'zorgelijk'. GPD pagina 4 hoogbejaarde leeft op de reservetank Terwijl het Oekraïense hooggerechtshof (foto) gis teren zijn beraadslagingen over het verloop van de ver kiezingen van ruim een week geleden begon, ver klaarde scheidend presi dent Koetsjma voorstander te zijn van een nieuwe stem busgang in de voormalige sov- K jet-republiek. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden heeft besloten de vier gezworenen en de plaatsvervan gend dijkgraaf voorlopig geen salarisverhoging van veer tig procent te geven. Dat werd beslist nadat diverse leden van het algemeen bestuur van Zeeuwse Eilanden aan dijk graaf W. Gosselaar hadden laten weten dat ze het tijdstip voor zo'n loonsverhoging wel erg on- ff gelukkig vinden. De verbouwing van het Zeeuws Museum in Middelburg zal opnieuw niet binnen de geplande termijn klaar zijn. Daardoor kan het museum niet zoals de bedoeling was medio 2006 open; wanneer het publiek er dan wel weer te recht kan, weet gedeputeerde H. van Waveren (cultuur) niet. Het Zeeuws Museum werd in januari 2000 gesloten voor de verbouwing, die nog steeds rij niet is uitgevoerd. De KNVB en alle clubs in het betaald voetbal investe ren 600.000 euro in voetbal projecten op scholen, in buurten en zelfs in ontwik kelingslanden. Premier Balkenende en bondscoach Van Basten ga ven gisteren de aftrap voor de nieuwe campagne van de stichting 'Meer dan Voetbal'. B Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buitenland: 5; Economie: 7: Radio en Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15, 18 en 19; Sport: 20 en 21; Buitengebied: 23, 24, 25 en 27 (Advertentie) NEW CLASSIC LIFESTYLE te wijken van de gangbare terug houdendheid. Het Nederlandse OM besloot toen dezelfde proce dure te volgen. „Ik zie een heel duidelijke ver schuiving", aldus Sackers, uni versitair hoofddocent strafrecht van de Radboud Universiteit in Nijmegen. „Rechten van waar borgen voor privacy van ver dachten worden in sneltrein vaart ondergeschikt gemaakt aan het opsporingsbelang van politie en justitie", aldus Sackers. GPD/ANP domburg goes roep naai' de scheepvaartbegelei dingsdienst wel uitkomst. Door dat signaal vanaf de wal op twee punten uit te peilen, kan de exacte positie van een schip worden bepaald. „Drie jaar geleden hebben we ons al afgevraagd of we die nautofoons nog wel moesten handhaven", vertelt F. Mol van Rijkwaterstaat Zeeland. „Toen is geconcludeerd: laten we ze nog maar niet opruimen. Er gaat van die misthoorns iets nos talgisch uit en bovendien kost ten ze niet veel." In het licht van de bezuinigings operaties bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat zijn die argumenten evenwel op een an dere manier gewogen. Mol: „Rijkswaterstaat is nu eenmaal geen monumentenwacht." O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geer öaartui éénmalig toestemming voor rekeningnummer O Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 19.95). per kwanaal met automatische incasso l€ 58.001. D per jaar met automatische incasso l€ 222,50). Kijk op www.p/e, nl/ebonneren, bet gratis 0800-0231231 of stuur dm bon niiaf P?.C, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713,4AB0 WB Goes het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1