>chap trekt salarisverhoging in UITVERKOOP! 0°4sSr' Gimetèie LPV wil vrij parkeren in Vlissingen Koude oorlog over beuk Wie zoet is krijgt tickets... OPHEFFINGS 50% KORTING Zeeuwse Eilanden gaat bedrijven strenger controleren jkgraaf Gosselaar verwacht weerstand van Algemene Vergadering erkstraf voor ishandeling xichauffeur UITVERKOOP Werkstraf voor messentrekker Werk aan Schroeweg duurt langer Drankrijder voor de rechter zeeuwse almanak Werkstuk dag 30 november 2004 editie Walcheren Ab van der Sluis )ELBURG - De vier gezwo- en de plaatsvervangend [raaf van het Waterschap wse Eilanden (WZE) krij- Foorlopig geen salarisverho- Het dagelijks bestuur - de orenen én de dijkgraaf - be- gisteren het voorstel in te ken. Dijkgraaf W. Gosse- had van diverse alge- i-bestuursleden te horen ge en dat het tijdstip voor de gestelde salarisverhoging heel erg ongelukkig was ge- DDELBURG - Politierechter fan Hemert-Meeuwis veroor- 1de een 23-jarige inwoner Vlissingen gisteren wegens iandeling van een taxichauf- r tot vijftig uur werkstraf 5 een maand voorwaardelij- [evangenisstraf. i de taxichauffeur heeft hij iddels vijftig euro vergoe- l betaald. De Vlissinger stap- p 14 maart in een taxi ter- I hij wist dat hij geen geld bij had. Voor zijn woning im het tot een confrontatie 0 de taxichauffeur. De Vlissin- hem een harde duw, zo- hij viel. Volgens officier van itie R. Jeuken had verdachte jacht keer een werkstraf ge- „Zijn strafblad staat stijf de geweldsdelicten." Jeu- p eiste twee weken geleden week gevangenisstraf. Het dagelijks bestuur stelde de Algemene Vergadering voor om het maandsalaris van de gezwo renen en de plaatsvervangend dijkgraaf met honderden euro's te verhogen. Het ging om een loonsverhoging van veertig pro cent met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2003. Dat zou Zeeuwse Eilanden vele tiendui zenden euro's kosten. Het sala ris van de dijkgraaf zou overi gens niet stijgen. Gosselaar zegt dat hij afgelopen weekeinde diverse 'signalen' heeft gekregen van hoofdinge landen, die zeiden ongelukkig te zijn met het voorstel. Medio de ze maand besloot diezelfde Alge mene Vergadering in meerder heid akkoord te gaan met een lastenverhoging voor de inwo ners van het werkgebied van het waterschap. Dat besluit kwam Zeeuwse Eilanden op veel kri tiek te staan. Zelfs de gemeente Middelburg bemoeide zich met de lastenverhoging. Ongelukkig Gosselaar is ervan overtuigd dat op de voorgestelde salarisverho ging weinig valt af te dingen. Al leen het gekozen tijdstip is niet gunstig. De reden voor het dagelijks be stuur om een voorstel in te die nen voor salarisverhoging is het feit dat de leden van het dage lijks bestuur meer tijd kwijt zijn aan hun werk dan aanvankelijk was aangenomen. Gemiddeld zijn zij per week tussen de 16 en 24 uur bezig met het water schap. „Zelf zit ik steeds vaker in Den Haag voor overlegsitua ties", zegt Gosselaar. „De gezwo renen moeten dan andere over leggen waarnemen. Zij zijn zelf ook meer landelijk bezig." Gosselaar durft niet te voorspel len wanneer het voorstel op nieuw ter bespreking wordt voorgelegd aan de Algemene Vergadering. „Hoe terecht ik het voorstel ook vind. Ik sta er nog steeds achter. Wanneer is een geschikt moment? Als de ta riefsverhoging op het inflatieni veau zit? Bij de behandeling van de begroting voor 2006? Na de verkiezingen in 2006 of 2008? Het zijn tot nu toe alleen nog maar proefballonnetjes van mij. Ik weet niet hoe de overige le den van het dagelijks bestuur er over denken, maar de komende maanden is er wat mij betreft geen voorstel te verwachten. De essentie van de kritiek nu is dat het moment verkeerd is geko zen, als je net een begrotingsver gadering achter de rug hebt waarin je moet besluiten tot een lastenverhoging. Ik vind dat je het signaal van de hoofdingelan den ter harte moet nemen." De dijkgraaf erkent dat het da gelijks bestuur het voorstel ook gewoon had kunnen voorleggen aan de Algemene Vergadering voor een besluit. „Een stemver houding 18 voor, 14 tegen is ook niet goed. Ik heb het liefst een voorstel dat in ruime meerder heid wordt aangenomen." "T WALSTRAAT 199 VLISSINGEN LANGE DELFT 1 6 MIDDELBURG ie: 0113-315649 izc.nl :redactie@ pzc.nl us 314460 AA Goes tentie-exploitatie: -en Midden-Zeeland: 0113-315520; «-Vlaanderen: 0114-372770; aal: 020-4562500. jukje bij beetje wordt de boom in de Pijpstraat in stukken ge ragd. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Parkeren in de Vlissingse binnenstad moet de komende maanden gratis wor den tijdens de weekeinden. Dat vindt de Lokale Partij Vlissin gen. De partij hoopt hierdoor winkelend publiek te blijven trekken ondanks de grote bouw werkzaamheden in de stad. „We hebben de afgelopen we ken een klein onderzoek ge daan", vertelt fractievoorzitter W. Hirdes terwijl hij naast de bouwput in de Spuistraat staat. „Op twee zaterdagen en een vrij dag keken we hoe druk het was in de stad. Het was opvallend rustig. Je kon bij wijze van spre ken een bom laten afgaan zon der dat er iemand geraakt werd. De parkeerplaats Steenen Beer was bijna leeg. We hebben hiel en daar ons oor te luisteren ge legd en we hebben vernomen dat mensen liever in Middel burg en Goes gaan winkelen om dat Vlissingen op dit moment zo'n bouwput is." Niet alleen de Spuistraat ligt open, ook in de Walstraat-zuid wordt er gewerkt. „We moeten door de zure appel heen bijten. Straks krijgen we er iets prach tigs voor terug. Maar er wordt vergeten dat die bouwputten ook de moeite waard zijn om te zien", aldus Hirdes. „Kijk hier nu eens", zegt de frac tievoorzitter. „Daarin liggen res tanten van de oude haven. Dit is historie. Verderop is het oude kerkhof opgegraven. Mensen ko men daar op af, maar dan moet je het wel goed profileren. Vlis singen heeft als slogan Bruisend als de Branding. Een bouwpro ject als dit is toch ook bruisend. Wij stellen het ons zo voor: be zoekers komen hier eerst kijken naar de historie van Vlissingen en dan gaan ze in de stad lekker een kopje koffie drinken. Als ze thuis komen, hebben ze nog iets te vertellen ook." Hirdes wil het vrij parkeren toe staan in december en januari op de vrijdag en de zaterdag. „Dat zijn de maanden waarin de Vlis singse ondernemers misschien nog wel het meeste te lijden heb ben van de werkzaamheden. Zij worden geconfronteerd met te ruglopende omzetten. Daar naast is in februari de bouwput dicht. Het nieuwe complex gaat de hoogte in en de opgravingen Advertentie zijn dan niet meer te zien. Van daar dat wij gekozen hebben voor december en januari." De Lokale Partij Vlissingen weet dat dit plan een verlies van de gemeentelijke parkeergelden kan opleveren. „Maar géén bezoekers resulteert in nog meer verlies. Bovendien verwachten wij dat de toe stroom van bezoekers na het ge reedkomen van de bouwprojec ten, het tijdelijke verhes van de parkeergelden ruimschoots com penseert." Of het plan doorgaat, is nog niet bekend. Het college van B en W moet zich er nog over buigen. lorNadia Berkelder IDDELBURG - Hoog in de (om hangt een man met een itlingzaag in de touwen. Op de ond volgt een cameraman zijn (wegingen. Het kappen van n boom in de Middelburgse ijpstraat zorgt voor opschud- ng- e boom, een rode beuk, stond >t gisteren vlak achter de muur i de tuin van de sauna aan de am. Omdat hij om dreigde te illen, en in zijn val een muur lee naar beneden zou nemen, ilde Paul Schoote (de eigenaar an de sauna) hem kappen. Het lan wekte de woede van de tichting Tuin van Zeeland. Pro cures en second opinions volg en. Met het vellen van de boom wam de kwestie gisteren tot 5n einde. 'erwijl de kettingzaag snerpt, robeert de stichting de strijd lsnog te winnen. „Die boom is iet opzet om zeep gebracht", weet J. van Isacker van de Tuin van Zeeland. Hij staat de media te woord. „De stam is met van alles bedekt, de wortels zijn blootgelegd. Als iedereen zo met zijn bomen omging, zou er geen één meer staan." Middelburg moet beter op de bomen passen, vindt hij. „Die beuk is minimaal 150 jaar oud. Voor een boom weer zo groot is, zijn wij alle maal dood." Onzinnig, vindt Schoote de be schuldigingen van de Tuin van Zeeland. Hij heeft er juist alles aan gedaan om de boom te red den. „Waarom zou ik hem wil len weghalen? Hij staat mij niet in de weg." De boom is ziek, ver telt Schoote, een zwam heeft hem aangetast. „We hebben er elk jaar een boomchirurg bijge haald. Dit jaar bleek dat hij aan het omvallen was. Een rode beuk heeft oppervlakkige wor tels, die kunnen zomaar ineens omkiepen." Voorbijgangers blijven staan kij ken, terwijl de ene na de andere tak met een zware dreun naar beneden komt. „Zo winnen we nooit de prijs voor de groenste stad van Nederland", moppert een man. „Ja, vanwege de inwo ners die groen van ergernis rond lopen." De Tuin van Zeeland pleit voor een monumentenlijst voor bomen. „Je mag toch ook niet zomaar iets aan je gevel ver anderen als je in een oud pand woont?" Een boom mag echt niet zomaar worden gekapt, leert navraag bij de gemeente. Als het om een bijzondere boom gaat, moet zelfs een extern bureau de kap- aanvraag beoordelen. Dat is ook in het geval van de beuk in de Pijpstraat gebeurd. De expert oordeelde dat de boom ongenees lijk ziek was. Een tweede des kundige heeft geadviseerd de boom meteen te kappen. Bij de kapvergunning is als eis gesteld dat er een nieuwe boom wordt teruggeplant. „Niemand hier vindt het leuk", zegt Schoote. „Het kost me een berg geld en het uitzicht is weg. Als je buiten zat, had je het idee dat je in het bos was." Fractievoorzitter W. Hirdes van de Lokale Partij Vlissingen pleit voor vrij parkeren in december en januari, op de vrijdag en de zaterdag. foto Ruben Oreel Advertentie Samsung S3411" vanaf €0,-' NEC N41O1' vanaf O,-" •Bij een 2-jarig KPN MobielPlus abonnement Vraag naar de voorwaarden. 2 KLM vliegtickets bij KPN MobielPlus ALLES 50% KORTING M.U.V. KAMERPLANTEN, SNIJBLOEMEN KERSTBOMEN TUINCENTRUM MARITIMA BERLAGESTRAAT 1 VLISSINGEN 0118-470400 MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter F. van Hemert-Meeuwis heeft gisteren een dertigjarige inwoner van Vlissingen voor zijn rol bij een steekpartij in Vlissin gen tachtig uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf opgelegd. De steekpartij, die plaatsvond op 17 juni, was het gevolg van een relatiebreuk. De man zocht zijn ex-vrouw in haar woning op. Daar trof hij haar nieuwe vriend. Tussen het tweetal ontstond een schermut seling, die escaleerde in een steekpartij. Beide mannen pakten een mes en probeerden elkaar te steken. De rivaal werd in zijn schouder en bovenarm geraakt, ook de ver dachte zelf kreeg een messteek. Officier van justitie J. Zondervan eiste voor poging tot doodslag tachtig uur werkstraf. Raadsman E. Smit deed een beroep op noodweer, maar de politierechter verwierp dat motief. Zij veroordeelde de Vlissinger wegens poging toebrengen tot zwaar lichame lijk letsel tot een zwaardere straf dan door de officier was geëist. MIDDELBURG - Het groot onderhoud aan de Schroeweg in Middelburg duurt door weersomstandigheden langer dan verwacht. Het asfalt tussen de Torenweg en de spoor wegovergang is inmiddels weggefreesd en er is een nieu we tussenlaag aangebracht. De lussen voor de verkeers lichten moeten nog worden aangelegd evenals de ge luidsarme laag asfalt. Door het regenachtige en koude weer is het werk vermoedelijk pas 10 december klaar. Aanvankelijk zou de weg afgelopen vrijdag al zijn vrijge geven. Omdat de Schroeweg een van de drukste wegen van Middelburg is, wordt het groot onderhoud uitgevoerd in de avonduren en nachtelijke uren. Tussen zes uur 's ochtends en acht uur 's avonds is de weg normaal berijd baar. In de avond en nacht wordt het verkeer grotendeels omgeleid. MIDDELBURG - De Middelbui-gse politierechter veroor deelde gisteren een 31-jarige man uit Vlissingen voor dronken rijden en het rijden zonder rijbewijs tot 1140 eu ro boete en negen maanden rijverbod. Ook had de ver dachte voor de zoveelste keer een valse naam (van zijn broer) opgegeven, toen hij op 4 juni in Vlissingen werd aangehouden. Daarom kreeg hij 300 euro boete opgelegd. De politierech ter wreef de verdachte onder de neus dat hij zijn broer steeds problemen bezorgde door zich voor hem uit te ge ven. Uit de blaastest volgde een score van 925 microgram; ruim vier keer de limiet. De Vlissinger heeft een fors straf blad. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat samen met andere overheden in Zee land strenger controleren op lo zingen op het oppervlaktewater. Het aantal bezoeken en contro les bij bedrijven wordt verdub beld van vijfhonderd naar ruim duizend in het jaar. Vorig jaar zijn landelijk vastge stelde kwaliteitscriteria vastge steld voor het oppervlaktewa ter. Om aan die criteria te kun nen voldoen, gaat het water schap de regels aanscherpen. De nota Vergunning en Handha ving Wet Verontreiniging Opper vlaktewater wordt medio vol gende maand voorgelegd aan de Algemene Vergadering. Verdubbeling Het aantal controles wordt ko mend jaar verdubbeld. Het gaat dan om geregelde inspecties, maar ook om incidentele bezoe ken. Krijgen overtreders nu vaak eerst een mondelinge waar schuwing, vanaf 2005 wordt meteen schriftelijk gewaar schuwd. In de brief staat een ter mijn waarbinnen de overtreding moet zijn beëindigd, andei'S volgt een boete. Als het gaat om een ernstige overtreding, volgt naast een boete een strafrechter lijk proces-verbaal. Het waterschap heeft een risico analyse gemaakt. Daarin is on der meer gekeken naar agrari sche lozingen, industriële lozin gen en de soorten verontreini ging. Uit die analyse komt on der meer naar voren dat vaak mest, bedrijfsafvalwater en olie wordt geloosd op het oppervlak tewater. Vervolgens zijn alle bedrijven in gedeeld waarbij bedrijven die stoffen kunnen lozen, die een groot risico vormen, bovenaan staan. De controles worden in tensiever als een bedrijf hoger op de Üjst voorkomt. Het dagelijks bestuur van Zeeuwse Eilanden heeft een prioriteitenlijst vastgesteld. Klachten en meldingen worden altijd behandeld. Op nummer twee staan bedrijven die een ho ge prioriteit hebben, zoals de in dustrie. Derde op de ranglijsl staat het waterschap zelf Zeeuwse Eilanden is van me ning dat de controlerende in stantie de eigen zaakjes in iedei geval goed op orde moet heb ben. Om die controles objectief t( houden is het de bedoeling da waterschappen eikaars installa ties, zoals waterzuiveringsinstal laties, gaan controleren. Hier over moeten nog definitieve af spraken worden gemaakt. Komend jaar stelt het water schap nog een handhavingspro gramma op. Daarna worden all bedrijven waarop het nieuwe be leid betrekking heeft, geïnfor meerd. Veel te laat zette die Goese scholiere zich aan het werk stuk dat ze de volgende dag moest inleveren. Lichte pa niek sloeg toe. Eigen schuld, was de voor de hand liggende reactie van haar ouders. Had je het maar niet zo lang moeten uitstel len. Na een tijdje begon het bij haar vader toch te knagen. Gedachtig het levenslied 'Nie mand laat zijn eigen kind al leen' boog hij zich over de op dracht, keek wat rond op het internet, doumloadde een paar plaatjes en produceerde een icerkstuk dat er zijn mocht. Vond hij zelf. Een paar weken later kwam zijn dochter thuis uit school en ivierp hem het door de le raar beoordeelde werkstuk met een sierlijke boog toe. „Je had een zes zei ze. Zijn teleurstelling ums groter dan de hare.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11