PZC
Betaald voetbal
uitslagen
uiiiii uiimm
EtSHEEEgagEflj
Overwinning
BC Vlissingen
maandag 29 november 2004
ADO Den Haag - Willem II 0-1 (0-1).
36. Bobsort 0-7. Scheidsrechter: Van der
Hilst. Gele kaart: Saavedra, El-Akchaoui
(ADO), Moens, Caluwé, Van Nieuw-
stadt, Agustien, Reuser (Willem II). Aan
tal toeschouwers: 6039.
ADO Den Haag: De Vries; Saeijs,
Saavedra (29. Rijaarden El-Akchaoui;
Smith. Swerts, Bodde en Van der Leeg
te (85. Platvoet); Polak (76. Stroeve),
Den Ouden en Van der Gun.
Willem II: Moens; Wau, Van Nieuw-
stadt, Van Mosselveld en Van der Haar;
Victoria (66. Kolsi), Caluwé en Mathijs-
sen; Hadouir (66. Redan), Reuser en
Bobson (76. Agustien).
PSV - FC Twente 2-0 (1-0). 75. Sibon
1-0, 66. Cocu 2-0. Scheidsrechter: Haver
kort. Gele kaart: Touzani, Schuurman,
Heubach, Ouedraogo) (FC Twente). Aan
tal toeschouwers: 30.500.
PSV: Gomes; Ooijer. Alex, Bouma en
Lee; Van Bommel, Cocu en Vogel (72.
Vonlanthen); Park, Sibon en Farfan (56.
Beasley/90. Lucius).
FC Twente: Paauwe; Wellenberg (46.
Christensen), Majstorovic, Touzani (60.
Fafiani) en Heubach; Schuurman, Oued
raogo, Niemeyer en Sjoekov; Culina
(36. El Ahmadi) en N'Kufo.
NEC - Roda JC 1-1 (0-1). 9. Cristiano
0-1. 69. Wisgerhof 7-7 Scheidsrechter:
Vink. Gele kaart: Bodor, Brouwers (Ro
da JC). Bijzonderheid: 65. Boutahar
(NEC) mist een strafschop. Aantal toe
schouwers: 11.500.
NEC: Gentenaar; Nalbantoglu, Pothui
zen, Wisgerhof (84. Simr) en Valencia;
Van der Doelen, Wielaert, Boutahar en
Tininho (79. Kazlauskas); Denneboom
en Niedzielan.
Roda JC: Kujovic; Senden, Brouwers,
Luijpers en Filipovic; Sergio, Van Dijk,
Bodor en Van Dessel; Cristiano (82. Cis-
sé) en Koné.
SC Heerenveen - Feyenoord 2-2
(0-1). 40 Buffel 0-1, 71. Kuijt 0-2, 74. Sa
maras 1-2, 86. Yildirim 2-2. Scheidsrech
ter: Bossen. Gele kaart: Loovens (Feye
noord). Aantal toeschouwers: 17.800.
SC Heerenveen: Vandenbussche; Bak-
kati, Hansson, Seip en Rzasa; Hestad
(72. Sikora), Radomski en Rose (87.
Breuer); Yildirim, Huntelaar en Selako-
vic (72. Samaras).
Feyenoord: Lodawijks; Gyan, Loovens,
Paauwe en Mtiliga; Castelen, Buffel,
Ghaly, Bosschaart en Goor; Buffel (88.
Kalou) en Kuijt.
FC Utrecht - De Graafschap 1-0
(0-0). 80. Kruys 1-0. Scheidsrechter:
Braamhaar. Gele kaart. Kruys, Shew-
Atjon, Cornelisse (FC Utrecht), Bot, De
Graef(De Graafschap). Aantal toeschou
wers: 18.800.
FC Utrecht: Ponk; Cornelisse. Keiler,
Schut en Shew-Atjon (79. Kruys); De
Jong (46. Rajcomar), Tanghe en Broer-
se (68. Zuidam); Douglas, Mots en Van
den Bergh.
De Graafschap: Van Dijk; Bot, Van der
Kruis, Berck Beelenkamp (5 Carrilho)
en Bus; Kooijman, Zongo (57. Van Leer
dam) en De Graef; Magno, Van Beuke
ring (79. Valeev) en Ax.
Ajax - RBC Roosendaal 4-1 (2-1). 73.
Anastasiou 1-0, 23. De Graaf 1-1, 33.
Maxwell 2-1, 51. Escudé 3-1, 84. Ros-
ales 4-1. Scheidsrechter: Van Dongen.
Gele kaart: Galések (Ajax). Aantal toe
schouwers: 47.697.
Ajax: Vonk; Trabelsi, Grygera, Escudé
en Maxwell; Galések (72. De Jong), Van
der Vaart en Sneijder; Rosales, Anasta
siou (65. Aborah) en Boukhari (64. Mi-
tea).
RBC Roosendaal: Aerts; Lammens,
Molenaar, Hesp en Van der Ven; De
Graaf (64. Daelemans), Hertog, Oliseh
en De Lange; Smolders (76. Guijt) en Ha-
kansson.
NAC Breda - FC Den Bosch 3-0 (0-0).
58. Boussaboun 1-0, 84. Zonneveld 2-0,
90. Cornelisse 3-0. Scheidsrechter: Van
Sichem. Gele kaart: Barakat (NAC Bre
da), Biyadat, Snoyl (FC Den Bosch). Aan
tal toeschouwers: 11.477.
NAC Breda: Schollen; Collen, Penders,
Colin en Barakat; Mendes da Sllva, Slot
en Zonneveld; Boussaboun. Van den Ee-
de (82. Cornelisse) en Lurling.
FC Den Bosch: Van Strien; Verhaegh,
Uneken, Beekmans en Snoyl; Van den
Ouweland, Biyadat (73. Mghizrat) en
Schulp (64. Powel); Van de Laak, Bakkal
(77. Cas) en Haemhouts.
FC Groningen - AZ 1-2 (0-1). 18. Van
Galen 0-1, 58. Salmon 1-1. 73. Opdam
BUITENLANDS VOETBAL
BELGIE Anderlecht - Westerlo 4 - 0,
Charleroi - Cercle B 5 - 1, Beveren - La-
Louviere 0 - 2, Gent - Lokeren 3-1, Oos
tende - RC Genk 1-3, Lierse - FC Brus
sels 5 - 1. Bergen - Germinal B 0 - 1,
Brugge - Moeskroen 3 - 0, St.Truiden -
Standard L 4 -1. Stand: Brugge 14 - 38,
Anderlecht 14 - 31, LaLouviere 14 - 26,
Charleroi 14 - 26, Gent 14 - 25, RC Genk
14-24, Standard L 14 - 23, Lierse 14 -
21, Cercle B 14 - 20, Germinal B 14 - 19,
Lokeren 14-19, Westerlo 14-17, Beve
ren 14 - 16, St.Truiden 14 - 15, Moes
kroen 14 -15, FC Brussels 14 - 8, Bergen
14-6, Oostende 14-5.
DUITSLAND
Bayern M. - Mainz 05 4 - 2, Bochum -
Nurnberg 3-1, Kaisersl. - Freiburg 3 - 0,
Borussia M - HSV 1 - 3, Bremen - Dort
mund 2 - 0, Wolfsburg - Flertha BSC 2 -
3, Rostock - Leverkusen 0 - 2, Han-
nover96 - Stuttgart 0 - 0, Schalke 04 -
Bielefeld 2-1. Stand: Bayern M. 15 -
32, Schalke 04 15 - 30, Stuttgart 15 - 27,
Wolfsburg 15-27. Hannover96 15 - 25,
Bremen 15 - 24, Bielefeld 15 - 23, HSV
15-22, Hertha BSC 15-22, Leverkusen
15 - 22, Mainz 05 15 - 22, Nurnberg 15 -
17, Dortmund 15 - 17, Kaisersl. 15 - 17,
Borussia M 15 -16, Bochum 15 -14, Frei
burg 15 -10, Rostock 15-9.
ENGELAND
Fulham - Blackburn 0 - 2, Birmingham -
Norwich C 1 - 1, West Brom - Man.Uni
ted 0 - 3, Bolton - Portsmouth 0-1,
Charlton - Chelsea 0 - 4, Southampt. -
Crystal P. 2 - 2, Man. City - Aston V. 2 -
0, Newcastle - Everton 1-1, Tottenham
- Middlesb, 2 - 0, Liverpool - Arsenal 2 -
1. Stand: Chelsea 15-36, Arsenal 15 -
31, Everton 15 - 30, Man.United 15 - 27,
Middlesb. 15-25, Aston V. 15 - 24, Liver
pool 14-23, Bolton 15-23, Man. City
15-20, Newcastle 15-20, Portsmouth
14-18, Charlton 15 -18, Tottenham 15 -
16, Birmingham 15-14, Fulham 15-14,
Crystal P 15 - 13, Blackburn 15 - 13,
Southampt. 15 - 12, Norwich C 15 - 12,
West Brom 15-10.
FRANKRIJK
Lyon - Auxerre 2 -1, Bastia - Caen 2 - 0,
Bordeaux - Ajaccio 0 - 0, Marseille - Nan
tes 3 - 1Metz - St.Etienne 2 - 2, Rennes
- Istres 3-1, Toulouse - Monaco 0 - 0,
Lille - Strasbourg 1-1, Sochaux - Lens
1 - 2 Stand aan kop: Lyon 16 - 36, Lil
le 16-31, Sochaux 16 - 25.
ITALIE
Livorno - Udinese 1 - 2, Siena - Roma 0
- 4, Atalanta - Reggina 0-1, Bologna -
Lecce 0 - 0, Brescia - Palermo 0 - 2, Chie-
vo - AC Milan 0-1, Lazio - Cagliari 2 - 3,
Messina - Fiorentina 1-1, Sampdoria -
Parma 1 - 0, Inter - Juventus 2 - 2.
Stand: Juventus 13 - 32, AC Milan 13 -
28, Udinese 13 -22, Cagliari 13-19, Pa
lermo 13 -18, Messina 13 -18, Inter 13 -
17, Lecce 13 - 17, Sampdoria 13 - 17,
Chievo 13 -17. Roma 13 -16, Fiorentina
13 -16, Lazio 13 -16. Reggina 13 -16, Li
vorno 13 - 16, Brescia 13 - 14, Bologna
13 -13, Parma 13 -12, Siena 13-11, Ata
lanta 13-7.
PORTUGAL
Belenenses - Braga 1 - 2. Maritimo - G.
Vicente 1-1, Rio Ave - Nacional 4-1,
Estoril - Guimaraes 0-1, Penafiel - Aca-
1-2. Scheidsrechter: Temmink. Gele
kaart: Krstev, Seedorf, Matthijs (FC Gro
ningen), Nelisse, Meerdink, Buskermo-
len (AZ). Aantal toeschouwers: 12.500.
FC Groningen: Roorda; Elshot, Mat
thijs, Kruiswijk en Florén; Krstev, Buijs
(78. Bechan), Hugo (81. Bizimana) en
Van Gessel; Seedorf en Salmon.
AZ: Timmer; Kromkamp, Mathijsen, Op
dam en De Cler; Landzaat, Van Galen
(46. Sektioui) en Buskermolen; Meer
dink, Huijsegems (74. Nelisse) en Perez
(84. Ramzi)
PSV 14
AZ 14
Ajax 14
Feyenoord 14
FC Utrecht 14
Fleerenveen 14
NAC 14
Vitesse 14
Willem II 14
Groningen 14
RodaJC 14
RKC 14
NEC 14
FC Twente 14
ADO Den Haag 14
Den Bosch 14
RBC 14
Graafschap 14
Programma 3-12: RKC Waalwijk
Ajax: 4-12: De Graafschap - PSV, Roda
JC - FC Groningen, FC Twente - FC Den
Bosch, RBC Roosendaal - NAC Breda;
5-12: AZ - ADO Den Haag, Feyenoord -
NEC, Vitesse - FC Utrecht, Willem II -
Heerenveen.
12 2 0 38 35- 5
10 3 1 33 35- 12
8 4 2 28 34- 16
8 3 3 27 37- 17
7 3 4 24 21- 17
7 3 4 24 25- 23
7 2 5 23 26- 32
6 3 5 21 23- 20
6 2 6 20 20- 22
5 4 5 19 23- 23
4 5 5 17 22- 24
3 6 5 15 17- 21
3 5 6 14 14- 17
4 2 8 14 15- 20
3 2 9 11 18- 25
2 3 9 9 10- 36
1 11
5 9
EERSTE DIVISIE
Go Ahead Eagles - FC Zwolle 4-2
(2-1). 28. Berger 0-1, 43. Pamela 1-1,
45. Van den Herik 2-1, 50 Van Dinteren
2-2, 63. Zwollo 3-2, 76. Kokmeijer 4-2.
Scheidsrechter: Jol. Gele kaart: Zijm
(Go Ahead Eagles), Brein burg, Korf,
Van Dinteren (FC Zwolle). Aantal toe
schouwers: 4420.
VVV
15
9
4
2
31
29- 14
Heracles
15
9
3
3
30
26- 14
Sparta
15
8
5
2
29
36- 18
Volendam
15
9
2
4
29
26- 16
Dordrecht
15
8
4
3
28
24- 19
FC Zwolle
16
8
4
4
28
26- 19
Haarlem
15
8
1
6
25
29- 24
Helmond Sp.
15
6
4
5
22
26- 22
AGOVV
15
7
1
7
22
26- 22
Fortuna S.
15
5
5
5
20
24- 27
GA Eagles
15
6
2
7
20
19- 24
Veendam
15
5
3
7
18
25- 27
Excelsior
15
5
2
8
17
24- 25
TOP
15
5
2
8
17
24- 35
Stormv.
15
3
6
6
15
17- 20
CambuurL.
15
3
5
7
14
13- 25
MVV
16
3
4
9
13
16- 25
Eindhoven
16
2
5
9
11
19- 40
Emmen
15
2
4
9
10
18- 31
Programma 3-12
TOP Oss - E
mmen,
Stormvogels/Telstar
FC
Dordrecht,
Eindhoven - Go Ahead Eagles, Cam-
buur Leeuwarden - Excelsior, Haarlem -
FC Volendam, Veendam - AGOVV,
Sparta - Fortuna Sittard, VVV Venlo -
Heracles Almelo, FC Zwolle - Helmond
Sport.
Kuijt
Feyenoord
12
Kalou
Feyenoord
Huntelaar
Heerenveen
9
Perez
AZ
Boussaboun
NAC
8
Vennegoor of Hesselink PSV
7
Van de Haar
FC Utrecht
Janssen
Reuser
Vitesse
Willem II
Landzaat
AZ
Den Ouden
ADO
Amoah
Vitesse
6
Eerste divisie
Van den Bergh
Spart
13
Derksen
Fortuna S.
12
El Hamdaoui
Excelsior
11
Hamming
Veendam
Hofstede
WV Venlo
Mustapha
Sparta
8
Koevermans
Sparta
Van Loenhout
VVV Venlo
Lopes Monteiro
AGOVV
Kantelberg
S'vogels/T.
7
demica 3-1, Leiria - Benfica 1 - 0.
Stand: Boavista 12-23, Porto 11 - 22,
Benfica 12-22, Braga 12-22, Setubal
11 - 20, Maritimo 12-20, Sporting 11 -
18, Rio Ave 12-17, Leiria 12-17, Bele
nenses 12 - 15, Penafiel 12-14, Guima
raes 12 - 13, Estoril 12-12, Nacional 12
- 12, Academica 12 - 11, Beira Mar 12 -
10, G. Vicente 12-9, Moreirense 11-8.
SCHOTLAND
Aberdeen - Dundee Utd 1 - 0, Hibernian
- Inverness 2-1, Kilmarnock - Livings
ton 1 - 3, Motherwell - Dunferml. 2-1,
Dundee - Celtic 2 - 2, Rangers - Hearts 3
2. Stand aan kop: Rangers 16 - 39,
Celtic 16 - 38, Aberdeen 16-3.
SPANJE
Bilbao - Santander 3 - 0, Getafe - Barce
lona 1 - 2, Espanyol - At. Madrid 2-1,
Betis - Villareal 2-1, Deportivo - Socie-
dad 2 - 2, Osasuna - Sevilla 4 - 1, Nu-
mancia - Zaragoza 2-1, Malaga - Alba-
cete 0 - 2, R. Madrid - Levante 5 - 0, Va
lencia - Mallorca 2 - 0. Stand: Barcelo
na 13 - 32, R, Madrid 13 - 25, Espanyol
13 - 23, Valencia 13 - 22, Betis 13 - 21,
Sevilla 13-21, Osasuna 13 - 20, Deport
ivo 13 - 20, At. Madrid 13 - 19, Levante
13 - 19, Zaragoza 13-18, Bilbao 13-15,
Sociedad 13 -15, Santander 13-15, Vil
lareal 13-14, Albacete 13 - 14, Getafe
13 - 13, Malaga 13 - 12, Numancia 13 -
11, Mallorca 13-10.
TURKIJE
Konyaspor - Trabzon 1-1, Rizespor -
Ankaraspor 2-1, Fenerbahce - Diyarba-
kir 3 - 0, Sebatspor - Denizlisp. 2 - 1,
Istanbul - Sakaryasp 3 - 0, Malatya -
Genclerb. 0 - 2, Kayserisp. - Gaziantep.
3-1. Samsun - Besiktas 2 - 4. Stand
aan kop: Fenerbahce 14 - 37, Gala-
tasar. 14-32, Trabzon 14-30.
SPORTPRIJSVRAGEN
31
ADO Den Haag-Willem II
X
32
PSV-FC Twente
x
33
NEC-Roda JC
X
34
Heerenveen-Feyenoord
X
35
Ajax-RBC Roosendaal
X
36pC Utrecht-Graafschap
X
37
FC Groningen-AZ
X
)8|NAC Breda-FC Den Bosch
X
39
Go Ahead Eagles-FC Zwolle
x
10|lnternazionale-Juventus
X
11
R.B. Sevilla-Villarreal
X
12
Osasuna-Sevilla
X
13
Valencia-R.Mallorca
X
Winnende rijtje: 2 1-3-3-1-1-2-1-1-3-1
1-1.
Lotto. Super Zaterdag, eerste trek
king: 3-5-19-22-25-41 bonus 38; kleur
groen; euroloterij 324064; tweede trek
king: 1-17-28-31-39-44 bonus 42; kleur
groen; euroloterij 415053; superprij-
zen: 4-21-26-27-37-40 bonus 15; kleur
rood.
Lucky Day: 5-10-18-20-21-24-28-30-32-
36-37-42-46-48-50-57-63-69-77-79.
(sportprijsvragen onder voorbehoud)
Tilburg. Internationale Waran
de-cross. Mannen, 10.000 meter: 1.
Kipyego (Ken) 29.38, 2. Cheotich (Ken)
29.51, 3. Kibiwatt (Ken) 29.52, 4, Rongo
(Ken) 30.12, 5. Kipkosgei (Ken) 30.12, 6.
Kiptoo Sang (Ken) 30.47, 11. Stitzinger
(Ned) 31.14, 13 Raymaekers 31.26.
Vrouwen, 6500 meter: 1. Cheromei
(Ken) 22.08, 2. Kalovics (Hon) 22.21, 3.
Chikwaka (Maw) 22.59, 4. Looper (Ned)
23.14, 5. Chenjor (Ken) 23.28, 6. Kryza
(Pol) 23.35, 9. Loonen 23,41, 10. Over-
beeke 23.42.
Milaan. Marathon. Mannen: 1. Cheri-
bo (Ken) 2.08.38, 2. Kipchumba (Ken)
2.09.23, 3. Mitei (Ken) 2.10.52. Vrou
wen: 1. Jeptoo (Ken) 2.28.11, 2. Marco
ni (Ita) 2.31.53, 3. Toniolo (Ita) 2.34.24.
Zoutelande. Hobbeldebobbelloop
(1 km). Mannen, H20: 1. Mare Rie-
mens (Middelburg) 47.03, 2. Paul Ster
renburg (Middelburg) 48.46, 3. Tim Pley-
te (Vlissingen) 49,18. H40: 1. Sjaak
Brouwer (Middelburg) 45.51, 2. Franky
Beljaars (Vlissingen) 47.32, 3. Rian van
de Broeke (Vlissingen) 51.01. H45: Jan
Guiljam (Wemeldinge) 48.16, Ko Evers-
dijk (Kapelle) 51.06, 3. Ron Dellebeke
(Souburg) 51,49. H50: 1. John Gue-
quïerre (Middelburg) 51.48, 2. Eddie
Pekaar (Koudekerke) 53.37, 3. Lein Lie-
vense (Zoutelande) 54.11. H55: 1 Karei
van de Gruiter (Arnemuiden) 55.33, 2.
Jan Bostelaar (Westkapelle) 56.21, 3.
Kees Marcusse (Middelburg) 59.32.
H60: 1. Joop Lasseur (Bruinisse) 53.35,
2. Pieter Verhage (Weskapelle) 58.32, 3,
Theo Lucas (Vlissingen) H65: 1. Bram
de Rijke (Middelburg) 1.10.58, 2. Joop
Dijkstra (Middelburg) 1.19.05. Vrou
wen, D40: 1. Willemien de Nooyer
(Koudekerke) 59.57, 2. Cobi Louwerse
(Veere) 1.00.34, 3. Suzanne Geschiere
(Sint Laurens) 1.01.21. D35:1. Annema-
rie Dekker (Middelburg) 1.00.36, 2, Irene
Janse (Zoutelande) 1.02.58, 3.Manella
Lampert (Biggekerke) 1 04.27, D45: 1.
Annet Boom (Eersel) 1.01.31, 2. Lena de
Wilde (Vlissingen) 1.06.25. D50: 1. Le-
me van Kleven (Vlissingen) 1.06.55, 2.
Marijke van Zee (Oostenrijk) 1.14.35.
Nisse. Grote Zakloop. Halve mara
thon: 1. Floris Jan Koole (Middelburg)
1.15.53, 2. Alwin Vermeulen (Kwaden-
damme) 1.16.05,3. Franly Beljaars (Vlis
singen) 1.16,55, Vrouwen: 1 Karin Bas-
tian (Middelburg) 1.32.59, 2. Elien Job-
se (Vlissingen), 3, Christine Balkenende
(Goes). 7,5 km, mannen: 1. Richard
Reijnhoud (Goes) 26.33, 2. Vincent Bar-
entsen (Arnemuiden) 28.10, 3. Steyn
Sprinkhuizen (Nisse) 28.23. Vrouwen:
1. Evelien Schipper (Wilhelminadorp)
34.49, 2. Margo Koole (Kapelle) 35.28,
3. Michaela van Stelt (Goes) 35.57.
Afd. 62, derde klasse: De Sjuttel-Ma-
rathon 3-5, Rillandia-Terneuzen 2 7-1.
Afd. 63, vierde klasse: Kats-Den Os-
saert 3 7-1, Den Ossaert 2-Pluumpje
4-4. Afd. 65, zesde klasse: Sinar'75
2-De Sjuttel 2 8-0, Rillandia 3-Terneuzen
4 3-5, Rillandia 4-Schepnet 2 3-5, As-
troiden 4-Pluumpje 3 3-5. Dubbel-
comp. afd. 1: Sinar'75-BC Zeeland 3-3.
Mannen, district Zuid- West. Afd. 2,
klasse B: Bacluvo-Sinar'75 3-5. Jeugd.
Afd. 1, eerste klasse: Sinar'75-Pluum-
pje 1-7. Afd. 2, tweede klasse: Sinar
'75 2-Schepnet 2 8-0
Driebanden, eredivisie: Holland-Hen
gelo 4-4, Tappenrijk-Degenkamp 4-4,
Heeswijk-Ruttchen 6-2, Ócken-
burgh-Den Hoek 2-6, Broeders-Dekker
K. 2-6, Schiphol-Cr. Kelly 2-6.
Provincie Zeeland, 50+ Leque: De
Ouwe oesters-En die Ene 3,5-0,5, Full
House-Krijger Molenaars Renesse 2-2,
No Hair-lntoro 1-3, Bowling Centrum
Goes-Pro Hair 4-0, Hebbes-Jong van
Hart 1-3, Plussers-Piek Pockets 3-1.
Hoofdklasse. Zevende ronde, vier
tallen: ABC-Axel 24-6, ABC 2
-Bridgekring'68 16-14, Luctor et Emergo
3-ABC 3 9-21Kapelle-Luctor et Emer
go 2 3-25. Midden-Noord, eerste klas
se viertallen: Zuid-Beveland-Valkenis-
se 22-8, MBC-Zuid-Beveland 2 13-17,
Reimerswaal-Scaldis 15-15. Tweede
klasse A viertallen: Valkenisse 2-Rei-
merswaal 2 24-6, Bridgekring'68 2-Val-
kenisse 3 6-24, Kapelle 3-Walcheren 2
14-16. Tweede klasse B viertallen:
ABC 4-MBC 2 16-14, Scaldis 2-Walche-
ren 3 17-13, Kapelle 2-'t Wolhaakje
14-16.
Oefa (Rus). WK-tweekamp, vrou
wen. Derde set, derde partij: Tansyk-
koetsjina (Rus) - Kamyshleeva (Ned)
1-1. Vierde partij: Kamyshleeva - Tan-
sykkoetsjina 1-1. Eindstand derde
set: 6-2 voor Tansykkoetsjina. Eind
stand in sets: 2-1 voor Tansykkoetsji
na.
Izjevsk (Rus). WK-tweekamp, man
nen. Twaalfde partij: Tsjizjov (Rus) -
Georgiev (Rus) 2-0. Dertiende partij:
Georgiev - Tsjizjov 1-1. Stand na der
tien van de vijftien partijen: 13-13.
Hoofdklasse B: Van Stigt Thans
2-PWG 's-Gravenpolder 11-9; VAD Am
sterdam - RDC Rijnsburg 12-8; Damlust
- IJmuiden 10-10; TDV - Hiltex 2 8-12;
DDV Dordrecht - Constant/Charlois
7-13; Bart Smit - Heijmans Excelsior
8-12. Van Stigt Thams 2 - 's Graven
polder, dedetailleerd: J. Lansbergen
- H. Gunter 1-1; G. van den Berg - B. Pro
voost 0-2; G van Mastrigt - E. Hamers
2-0; W. Aliar - A, van den Berge 1-1; A.
Burgerhout - J. de Leeuw 1-1; C. Mous -
D. Kasse 1-1; P, Lansbergen - A. Kouse
maker 0-2; J. Camelia - M. Walraven
1-1; D. van Schaik - C. Rijk 2-0; P. Basti-
aanse - J. van de Weteringh 2-0. Stand:
1. Heijmans Excelsior 10 71-49; 2. Dam
lust 9 68-52; 3. RDC Rijnsburg 9 66-54;
4. Hiltex 2, 5. PWG 's-Gravenpolder 7
64-56; 6. Cons- tant/Charlois 7 60-60; 7.
Van Stigt Thans 2 7 56-64; 8. VAD Am
sterdam 6 63-57; 9. DDV Dordrecht 5
60-60; 10. IJmuiden 5 57-63; 11. TDV 0
52-68; 12. Bart Smit 0 39-81
Tweede klasse D: Meurs/Denk en Zet
2 - PWG 's-Gravenpolder 2 16-4; Gorin-
chem 2 - CEMA/De Vaste Zet 2 7-13;
TDV - Raes Damclub Maastricht 2 9-11;
DDV Dordrecht 2 - Heijting Huissen 3
9-11; De Variant - Heijmans Excelsior 2
9-11 Meurs/Denk en Zet 2 - PWG 's
Gravenpolder 2, gedetailleerd: J.
van den Borst - M. Rentmeester 2-0; J.
Riesthuis - R. Rentmeester 1-1, H. Stoop
- J. van de Beek 2-0; M. van den Akker -
J de Wild 2-0; P. Steijlen - N. Roelofsen
1-1; J. Helmond - R. Dusebout 2-0; R.
Stortelder - A. den Hollander 2-0; K. van
Drie - F. Berkholst 2-0; T. Meurs - J. Lou
werse 1-1; R. van den Akker -1. op 't Hof
1-1 Stand: 1. CEMA/De Vaste Zet 2
6-12 87-33; 2, Raes Damclub Maastricht
2 6-10 71-49; 3. Meurs/Denk en Zet 2 6-9
75-45; 4. Middelburg 5-8 68-32; 5. Heij
mans Excelsior 2 5-6 53-47; 6. PWG
's-Gravenpolder 2 5-4 48-52; 7. Heijting
Huissen 3 5-4 40-60; 8. Gorinchem 2 5-3
41-59; 9. De Variant 6-2 45-75; 10. DDV
Dordrecht 2 6-2 44-76; 11. TDV 2 5-0
Rotterdam. NK, vrouwen. -48 kg, fi
nale: Rojot wint van Van der Meer -52
kg, finale: Richardson wint van Jolder-
sma -57 kg, finale: Gravenstijn wint
van Libosan. -63 kg, finale: Vriezema
wint van Willeboordse. -70 kg, finale:
Bosch wint van Boontje. -78 kg, fina
le: Van de Broek wint van Verkerk. +78
kg, finale: Uilenhoed wint van Harte-
veld.
Dressuur LR 8t PC De Zwinruiters.
Paarden, klasse Z1: 1. Laura Brood
man, Otello (Haringr.) 183, 2. Mandy
Boogaers, Grenada (Zwmr.) 179; 3. Ra
chel Bergs, Tramona (Hulst) 175. M2: 1.
Lisa de Ritter, Ruby's Tyler (Weelr.) 159;
2. Magretha Vinck, Romiro (Zwinr.) 157;
3. Maartje Eibers, Pistache (Honter.)
138. Ml: 1. Romy Boeye, Narco (Een-
hoornr.) 162; 2. Milou Anthonisse, Ma-
derni (Haringr.) en Agnetha Bertou, Vita
mine (Zwinr.) 157. L2: 1. An van Iwaar-
den, Jessica (Biezenr.) 172; 2. Evelien
de Kesel, Quartz (Haringr.) 171; 3. Re
becca Behr, Odessa (Eenhoornr.) 170.
L1: 1. Sabine Tarant, Parsival (Zwinr.)
166; 2. Sandra Hoek, Silvester (Haringr.)
162; 3. Natasja Hertogh, Arizona (Een
hoornr.) 159. Pony's, klasse M1 cat.
D: 1. Marte Wittouck (Zwinr.) 156. L2
cat. DE: 1 Briel de Wilde, Jaimy
(Zwinr.) 168. L1 cat. DE: 1. Janey Ver
munt, Ballroom Dancer (Hulst) 157. LI
cat. BC: 1. Janey Vermunt, Darco, 162.
Springen RV Allround. Paarden,
klasse Z: 1Annelore Willeboer, Noord
erglas Charmander (Weelr.) 0/64.28; 2.
Cindy Perdaen, Pubertha (Eenhoornr.)
4/65.24; 3. Han Wattel, Morentes
(Vroonr.) 8/65.24 M/Z: 1. Dennis Evert-
se, Sika Romea (Weelr.) 4/74.14. M: 1.
Wilma Stouten, Stouten's Katinka
(Weelr.) 0/0/42.37; 2. Carolein van de
Plasse, Delta Mossel Roma, 0/0/47.29; 3.
Albert Vermue, Ronaldo (Weelr.)
0/4/44.24. L: 1. Sandy den Exter, Pravel
(N-Bev.) 0/0/39.88; 2. Rilana Ruissen,
Magic Symphony (Paardebloem)
0/0/40.00; 3. Cindy Perdaen, Weston,
0/0/44,41. 2e parcours: 1. Cindy Per
daen, Wolker, 0/56.66; 2. Conny Wisse,
River Woods (Weelr.) 7/68.79; 3. Bert
Versepunt, Wi;;iam (Schouwse R.)
8.64,27. Pony's, klasse M cat. DE: 1.
Marit Huige, Prana (Weelr.) 4/70.78. 2e
parcours: 1Anniek van der Linde, Day
light (Weelr.) 0/0/38.96. L cat. DE: 1.
Mariëlle Schouwenaar, Cinto (Allround)
0/4/40.95. 2e parcours: 1. Mariëlle
Schouwenaar. Cint, 0/0/38.34. L/M cat.
C: 1. Nadine de Koeyer, Speedy (Paar
debloem) 0/55.62. 2e parcours: 1. Nadi
ne de Koeyer, Speedy, 0/0/36.82.
Serooskerke. Dressuur LR 8i PC De
Gouwe Reyers. Paarden, Z-klasse:
1. Marieke Willemstein, Jive (Oranje
zon) 182; 2. Marcelle de Kam, Playboy
(Oranjezon) 174; 3. Agnes van de Velde,
Fastri (Oranjezon) 161. 2e proef: 1. Ag
nes van de Velde, Fastri, 175. M2: 1.
Truud Francke, Pompidou (Gouwe
Reyers, 160; 2. Joyce Meerdink, Laban
(Schouwse R.) 156; 3. Valeska Nastaly,
Saliene P (Sé-Ros) 153, 2e proef: 1.
Truud Francke, Pompidou, 158; 2. Joy
ce Meeidink, Laban, 157; 3. Valeska Na
staly, 153. M1: 1. Bianca Gorter, Santa-
leone (Sé-Ros) 153; 2. Sietske Krijgs
man, Charlie's Nepal (Gouwe Reyers)
152; 3. Roos Mes, Djuvck (Gouwe
Reyers) 152. 2e proef: 1. Arianne Fran
cke, Silvano (Gouwe Reyers) 159; 2.
Santoucha van der Meij, Beer5
(Schouwse R.) 156; 3. Roos Mes, Djuck,
156. L2: 1, 1 Suzy de Pagter, Roan
(Scheldestad) 159; 2. Loes van de Berg,
Charl de la Mont. (Oranjezon) 150. 2e
proef: 1. Suzy de Pagter, Roan, 154; 2.
Loes van de Berg, Charl de Mont., 144.
L1: 1. Julia Poppe, Romeo (Oranjezon)
162; 2. Marielle Nieuwenhuis, TDN's
Treumanda (Gouwe Reyers) 161; 3, Eve
lien Cevaal, Summer (Gouwe Reyers)
160. 2e proef: 1. Eline Francke, Pom
pidou (Gouwe Reyers) 164; 2. Julia Pop
pe, Romeo, 162; 3. Evelien Cevaal, Sum
mer, 160. Pony's, L1-klasse cat. CD:
1. Meagan Ide, Randy (Vlaandertse R)
166. 2e proef: 1. Meagan Ide, Randy,
167. L1 cat. B: 1. Marcia Minderhoud,
Lady (Gouwe Reyers) 160; 2e proef: 1.
Marcia Minderhoud, Lady, 159. L2 cat.
DE: 1Monique van 't Westeinde, Pablo
(Weelr.) 170. 2e proef: 1. Monique van
't Westeinde, Pablo, 165. M1/M2 cat.
DE: 1. Marit de Visser, Gouwe Reyers)
151. 2e proef: 1. Babette Bookelaar,
Oakley (Sé-Ros) 157.
Tweede klasse zuid: WRC Haaglan-
den-Tovaal 29-19, Tilburg-Oemoeme-
noe 43-6, Ducks-LSRG 0-22, Dukes
2-Reeland 32-0. Stand: REL 8-40, LSRG
9-38, Tilburg 9-25, WRC Haaglanden
9-22, Tovaal 8-19, Reeland 9-15, Oemoe-
menoe 9-15, Dukes 2 9-12, Rhino's 6-10,
Ducks 8-1.
Heerenveen. WB langebaan. Man
nen, 1500 meter: 1. Hedrick (VSt)
1 47,06, 2. Kuipers (Ned) 1.47,31, 3.
Nijenhuïs (Ned) 1.47,38, 4. Fabris (Ita)
1.47.64, 5. Lalenkov (Rus) 1.47,65, 6. An
dersen (Noo) 1.47,73, 7. Parra (VSt)
1.47,81, 8. Tuitert (Ned) 1.47,89, 9. Wen-
nemars (Ned) 1.48,02, 10. Skobrev
(Rus) 1.48,75, 12. Verheijen 1.49,11.
Stand: 1 Hedrick 220, 2. Tuitert 216, 3.
Fabris 200, 4. Wennemars 182, 5. Nijen-
huis 140, 6. Lalenkov 132, 8. Verheijen
116, 9. Kuipers 111. 10.000 meter: 1
Romme (Ned) 13.08,00, 2. Grodum
(Noo) 13.08,52, 3. Verheijen 13.10,54, 4.
De Jong (Ned) 13,17,42, 5. Fabris
13.22,99, 6. Saetre (Noo) 13.25,27, 7.
Boutiette (VSt) 13.29,27, 8. Uytdehaage
(Ned) 13.30,56, 9. Ervik (Noo) 13.31,55,
10. Kokhanets (Rus) 13.33,55. B-groep:
1. Brïgt Rykkje (Ned) 13.30,33. Stand:
1. Romme 300 punten, 2. Grodum 240,
3. Verheijen 200, 4. De Jong 190. Vrou
wen, 5000 meter: 1. Groenewold
(Ned) 7.01,21, 2. Hughes (Can) 7.01,24,
3. Smit (Ned) 7.04,09, 4. Groves (Can)
7.04,77, 5. Pechstein (Dui) 7.04,94, 6.
Friesinger (Dui) 7.05,86, 7. Kleinsman
(Ned) 7.08,77, 8. Nemoto (Jap) 7.08,99,
9. Klassen (Can) 7-09,55, 10 Anschütz
(Dui) 7.10,81, 14. Huizebosch-Smit
7.14,68, 18. Vis 7.21,33. Stand: 1.
Hughes 260, 2. Groenewold 240, 3.
Groves 200, 4. Smit 168, 9. Kleinsman
90, 15. Huizebosch-Smit 46, 18. Vis 36.
1500 meter: 1. Klassen 1.56,60, 2. Ro
driguez (VSt) 1.57,33, 3. Groenewold
(Ned) 1.57,63, 4. Groves (Can) 1.57,76,
5. Friesinger 1.58,23, 6. Ankoné (Ned)
1.58,58, 7. Anschütz 1.58,59, 8. Timmer
(Ned) 1.59, 02, 9. Pechstein 1.59,08, 10.
De Loor (Ned) 1.59,13. B-groep: 1. Ji
(Chn) 2.00,85, 4. Cramer (Ned) 2.01,27.
Stand: 1. Klassen 280, 2. Rodriguez
250, 3. Friesinger 162, 5. Groenewold
151, 8. Timmer 94, 9. Ankoné 93,14. De
Loor 68.
Eindhoven. Eindhoven trofee, lange
baan, mannen. Sprinters, Ie 500 m:
1. Bos 36,83, 2. Solinger 37,11, 3. Wou-
da 37,63, 4. Brusche 37,82, 5. Poot
38,06, 6. Wesselman 38,25. 1e 1000 m:
1. Bos 1.11,75, 2. Solinger 1.12,86, 3.
Wouda 114,814. Becker 1.15,49, 5. Bru
sche 1.15,56, 6. Poortema 1.15,73. Klas
sement na twee afstanden: 1 Bos
72,075, 2. Solinger 73,540, 3. Wouda
75,035. Allrounders, 500 m: 1. Be
rends 37,33, 2. Van de Pol 37,60, 3. Van
Slooten 37,61, 4. Kaatee 37,89, 5. Hul-
sink 37,96, 6. Prinsen 38,00.
Haarlem. Kraantje Lek trofee, vrou
wen. Sprinters, 1e 500 m: 1. Wijs
man 40,11, 2. Van Buijsen 41,85, 3. Boer
41,91, 4. Van Deutekom 41,99, 5. Murris
42,05, 6. Gelderblom 42.06. 1e 1000
m: 1. Murris 1.22,44. 2. Van Deutekom
1.22,83, 3. Wijsman 1.23,05, 4. Van Buij
sen 1.24,63, 5. Boer 1.24,67, 6. Van der
Meer 1.25,15. Klassement na twee af
standen: 1. Wijsman 81,635, 2. Murris
83,270, 3. Van Deutekom 83,405, All
rounders, 500 m: 1. Gerritsen 40,83,
2. Wüst 41,69, 3. Kranenborg 41,78, 4. 't
Hart 42,29, 5. Van Dijk 42,58, 6. Van
Goozen 42,70. 1500 m: 1. Wüst
2.07,02, 2. 't Hart 2.07,39, 3. Van Goozen
2.07,81, 4. Gerritsen 2.08,38, 5. Van Dijk
2.09,65, 6. Reitsma 2.09,77. Klasse
ment na twee afstanden: 1. Gerritsen
83,623, 2. Wüst 84,030,3. 't Hart 84,753.
Deventer. Achtste marathon KNSB/
Essent-cup. Mannen: 1. Wubben, 2.
Van der Veen, 3. Alderts, 4. Angenent,
5. Heideman, 6. Rozendaal, Klasse
ment. 1. Landman 152,1, 2. Rozendaal
151,1, 3, Heideman 138,1. Vrouwen: 1.
Bekkering, 2. Coolen, 3. Langeland, 4.
Grimbergen, 5. Splinter. Klassement:
1. Bekkering 144,3, 2. Langeland 128, 3.
De Ronde 120.
KNSB-competitie. Meesterklasse,
derde ronde: HWP Sas van Gent - MC
Calder 3'/?-6 POST JR/ESGOO -
Utrecht IVrTh, LSG - ZZICT 4V2-5Vj, Rot
terdam - HSG 6'/2-31/2, Zukertort Amstel
veen - Hotels.nl 2Vi-lVi. Stand: 1.
ZZICT 8 matchpunten, 28 bordpunten,
2. Hotels.nl 8-26, 3. HSG 6-23Vi, 4. Rot
terdam 6-23, 5. HMC Calder 5-22, 6, Zu
kertort Amstelveen 3-16V2, 7. POST
JR/ESGOO 2-18, 8. HWP Sas van Gent
2-15, 9. LSG 0-15, 10. Utrecht 0-13.
Tweede klasse C: HWP Sas van Gent
2 - Middelburg 31/2-41/2, Promotie - Krim
pen a/d IJssel 3V2-4V2, Rijswijk - RSR Ivo
ren Toren 2 5-3, Rotterdam 2 - Over-
schie 5-3, Oegstgeest '80 - De Pion
3V2-4'/2. Stand: 1. Middelburg 6-19, De
Pion 6-19, 3. Promotie 6-18, 4. Oegst
geest '80 5-18, 5, HWP Sas van Gent 2
4-18, 6. Rijswijk 4-16, 7. Krimpen a/d IJs
sel 3-13, 8. Overschie 2-13, 9. RSR Ivo
ren Toren 2 2-12, 10. Rotterdam 2 2-11.
Derde klasse F: HWP Sas van Gent 3 -
Middelburg 2 5V2-2'/2, Stukkenjagers 2 -
Souburg 5-3, LSG 4 - CSV 6-2, De Wol-
stad - Bergen op Zoom 3-5, Moerkapel-
le - De Pion 2 5-3. Stand: 1. Bergen op
Zoom 8-22, 2. Stukkenjagers 2 6-19'/2, 3.
Moerkapelle 6-18'/2, 4. De Wolstad 5-19,
5. Souburg 5-17, 6. HWP Sas van Gent 3
4-16, 7. LSG 4 4-15'/2, 8. De Pion 2 1-12,
9. Middelburg 2 1-11,10. CSV 0-9V2.
Hoofdklasse A: Middelburg 2 - Red
Star'58 1 6-4, Wanzl/Belcrum 2 - The
Back Hands 1 3-7, SAR'72 2 - Arnemui
den 2 8-2. 1A: Breda 1 - Wanzl/Belcrum
5 3-7, Smash'76 1 - Middelburg 3 6-4,
The Back Hands 3 - ODT 2 4-6, The Back
Hands 4 - Smash'70 1 2-8. 2A: ODT 4 -
't Batje 1 9-1, SVNB 1 - Vice Versa'51 2
6-4, Smash'76 2 - Middelburg 4 2-8. 2B:
Arnemuiden 3 - Hotak'68 4 2-8, The
Back Hands 5 - Effect'71 1 9-1, Middel
burg 5 - Het Markiezaat 2 5-5, 2C: Tana-
ka 3 - Kapelle 1 9-1. Hotak'68 3 - Middel
burg 6 3-7, Het Markiezaat 3 - ODT 3
8-2. 3A: Big Smash 1 - SAR'72 3 4-6, 't
Batje 2 - Reynaert 1 9-1, Effect'71 2 - Ar
nemuiden 4 5-5. 3C: Scaldina 1 -
Smash'70 2 7-3, SVNB 2 - Kerkwerve 1
3-7, Vice Versa'51 4 - Witac'89 1 6-4.
3D: Arnemuiden 5 - Middelburg 7 9-1,
TCO'78 1 - Vice Versa'51 5 7-3, Hotak'68
6 - Kapelle 2 9-1. 3E: Hotak'68 5 - Oude-
lande 1 10-0, Middelburg 8 - Het Markie
zaat 4 7-3, Yerseke 1 - TCS 2 6-4, Ber-
geyk 7 - MTTV'72 5 8-2.
Moskou. Fed Cup. Finale: Rusland -
Frankrijk 3-2. Koeznetsova - Dechy 6-3
6-7 (4) 6-8, Miskina - Golovin 6-4 7-6 (5),
Miskina - Dechy 6-3 6-4, Koeznetsova -
Golovin 4-6 1-6, Miskina/Zvonareva -
Loit/Bartoli 7-6 (5) 7-5.
Stuttgart. Wereldbeker, (super)fina-
les. Vrouwen, brug: 1. Ezjova (Rus)
9,437, 2. Sikolova (Tsj) 9,412, 3. Dos
Santos (Bra) 9,200, 5. Van Leeuwen
8,875. Vloer: 1. Harmes (Ned) 9,462
(9,412 in reguliere finale), 2. Eremia
(Roe) 8,850 (9,175), 3. Dos Santos (Bra)
9,175. Balk: 1. Ezjova 9,575, 2. Eremia
9,550, 3. Harmes 9,262. Mannen, rin
gen: 1. Van Gelder (Ned) 9,812 (9,762),
2. Morandi (Ita) 9,675 (9,675), 3. Savitski
(WRu) 9,525.
Vrouwen, tweede divisie C: Volley/
Meerkerk'95 - Vught 2 1-3, Spivo - Ever
Ready 1-3, Sarto - Capelle 2-3, Utrecht 2
- Morres/Hulst 3-1, VCV - VSTS 3-1.
Stand: Capelle 9-39, WC 2 10-26, Vol
ley Meerkerk 8-23, VCV 8-23, Sarto 9-22,
Ever Ready 9-21, Utrecht 2 9-20, Spivo
8-19, VSTS 9-19, Mikro Electro/Roosen-
daal 2 7-17, Morres/Hulst 7-13, Rijn
mond 2 7-8. Derde divisie: Kwiek -
Odulphus 3-1, Fusion - VOY 4-0, Sarto 2
- Alcazar/Erasmus 4-0, MVWC - Sic
Pugno 4-0, WIK/Univé - Rijnmond 3 4-0.
Stand: WIK/Univé 9-44, Kwiek 9-34, Fu
sion 9-31, Odulphus 8-26, VOY 7-23, Be-
nevia 8-23, Rijnmond 3 9-21, MWVC
8-16, Savok 8-13, Sarto 2 9-9,
Alcazar/Erasmus 9-9, Sic Pugno 9-6.
Promotieklasse B: DVO - Zuvo 3-2,
Ibis - Spirit 0-4, Dunamis - Morres/Hulst
2 1-3, De Burgst - Mikro Electro/Roosen-
daal 3 4-0, Jola/Olympus - Odulphus 3
4-0, Voko/Finenzo - Smash'75 4-0. Eer
ste klasse D: Ardito - Mikro Electro/
Roosendaal 4 2-3, Sic Pugno 3 - Sic
Pugno 2 3-1, Sarto 4 - Zuvo 2 3-1, Dio-
medon - VVS'92 0-4, De Sterre - Groene
Ster 2-3. Tweede klasse A: Kwiek 2 -
Schovocomca 2-2, MVC 2 - RVC/Liba-
non 3 1-3, Blijdorp - Benevia 3 3-1, Ber-
nisse - Spivo 3 4-0, Yum - DVO 2 4-0,
Voorne 3 - Berkel 2-2. Tweede klasse
E: YVC - Savok 2 4-0, Mikro Electro/
Roosendaal 5 - VVS'92 2 1-3, YVC - BOK
0-4. Derde klasse A: Kwiek 3 - Vollido
3 3-1, Wea/Mevo'80 - Vovero 2 2-2,
Deux In 2 - Timmers 6 2-2, Timers 6 -
Berkel 2 2-2, Blijdorp 2 - Rijnmond 4
3-1. Derde klasse G: YVC 3 - BOK 2
2-2, Mytilus 2 - Voorwaarts 0-4, VVR 2 -
VVS'92 3 2-2. Mannen, tweede divi
sie C: Interkontakt/Pegasus - Morres/
Hulst 3-1, Mikro Electro/Roosendaal -
Visade/Voorburg 2 4-0, Fusion - Taurus
0-4, Woerden - Fikszo/Krimpen 3-2, Nes-
selande 2 - Sovicos 3-1. Stand: Mikro
Electro/Roosendaal 9-35, Taurus 9-27,
Interkontakt/Pegasus 8-25, Nesselande
2 7-23, Rijnmond 2 7-22, Fikszo/Krim
pen 8-22, Visade Voorburg 9-21, Fusion
9-21, Sliedrecht Sport 2 7-18, Sovicos
9-13, Morres/Hulst 7-11, Woerden 9-7.
Derde divisie: Jola/Olympus - Mikro
Electro/Roosendaal 2 3-1, Mytilus - VOY
1-3, Sarto - Goirle 1-3, Schovocomca -
Spivo 1-3, Voko/Finenzo - Capelle 2 4-0.
Stand: Goirle 9-33, Atak'55 7-29, Voko/
Finenzo 9-28, Jola/Olympus 9-25, Sarto
9-24, Schovocomca 8-20, Mytilus 8-19,
Rijnmond 4 8-19, VOY 8-17, Capelle 2
9-14, Mikro Electro/Roosendaal 2 7-13,
Spivo 9-9. Promotieklasse B: Kwiek -
Sic Pugno 4-0, Sliedrecht Sport 3 - Rowi
1-3, Voko/Finenzo 2 - Groene Ster 3-1,
De Burgst - Phoenix 3-2, Smash'75 - Her
cules 3-1. Stand: Sliedrecht Sport 3
9-32, Zuvo 8-30, Voko/Finenzo 2 9-26,
Rowi 8-24, Phoenix 7-22, De Burgst
9-21, Smash'75 9-21, Hercules 8-20,
VVS'92 8-18, Kwiek 8-17, Sic Pugno
9-13, Groene Ster 8-6. Eerste klasse
D: YVC - Gepidae 1-3, Mytilus 2 - SDC
0-4, Olympus'69 - AVC'87 3-1, Cometo -
Morres/Hulst 2 1-3, De Burgst 2 - Sic
Pugno 2 4-0. Tweede klasse A: Wea/
Mevo'80 - DVO 2 3-1, MVC - Schovo
comca 3 4-0, Deux In - Benevia 3 2-2,
Deux In - Kli/Lekkerkerk 2 3-1, Kli/Lek-
kerkerk 2 - Spivo 3 2-2, Yum - Berkel
4-0. Tweede klasse F: Kwiek 2 - Volli
do 3 0-4, Dynamo'70 - AVC'87 2 1-3, Mik
ro Electro/Roosendaal 5 - Ardito 2-2, Co
meto 2 - Gavok 3 4-0 Derde klasse G:
Ardito 2 - Savok 2-2, Mytilus 3 - Voor
waarts 2 3-1, Apollo'72 - AVC'87 4-0, Co
meto 3 - De Sterre 2 1-3, De Burgst 4 -
B0K3-1.
Mannen Bond, tweede klasse: SVH -
SWNZ 10-9; Schelde - IJsselmeeuwen
8-7; Dordrecht - Arnhem 2 21-6; DWK -
De Rijn 6-3; Nayade - Hellasglana 10-6;
Warande - De Meer 8-6. Derde klasse:
BZC - ZPS 8-7; Stormvogel - Poseidon
7-7; Devel - Zeehond 10-5; Barracuda -
RRR 11-5. District, tweede klasse:
Stormvogel 2 - Zuidwesthoek 8-4. Der
de klasse: Ganze - Krabben 2-5; Naya
de 2 - Bruinvis 3-3; Schelde 2 - DBD 2
13-1 Mannenjeugd: Schelde - Gorgo
14-1 Vrouwen District, eerste klas
se: Schelde - Argo 1-13,
Gieten. Superprestige veldrijden,
vijfde wedstrijd: 1. Nijs (Bel) 59.38, 2,
Wellens (Bel) 0.17, 3. Groenendaal
(Ned) 0.24, 4. Vervecken (Bel) 0.47, 5.
Commeyne (Bel) 0.55, 6. Vanthouren-
hout (Bel) 0,56, 7. Van Gils 1.25, 13. Nij-
land 2.47, 20. Leyten 4.14. Stand: 1.
Nijs 72 punten, 2. Groenendaal 60, 3.
Berden (Bel), Vanthourenhout 57, 10.
Van Gils 22, 13. Nijland 15, 19 Van den
Bergh 7. Beloften: 1. Albert (Bel), 2. Si-
munek (Tsj), 3. Boom (Ned), Stand SP:
1. Albert 68, 2. Simunek 56, 3. Boom 51.
Vrouwen: 1. Vos (Ned), 2. Hollmann
(Dui), 3. Grimberg (Ned), 4. Melchers
(Ned), 5. Seis (Bel), 6. Hormes-Ra-
venstijn (Ned).
Koksijde (Bel). Wereldbeker verldrij-
den. Mannen, vierde wedstrijd: 1
Vervecken (Bel), 2. Nijs (Bel) 0.02, 3. Ber
den (Bel) 0.04, 4. Vannoppen (Bel) 0.14,
5- Vanthourenhout (Bel) 0.31, 6. Dlask
(Tsj) 0.33, 9. Groenendaal 1.31, 15. Nij-
Amateurvoeli
Districtsbeker, derde ronde. S|
daardelftallen: Rillandia-Krabbenc
2-3, Cadzand-Zeelandia Middelburg
Colijnsplaatse Boys-GPC Vlissingen
Bruse Boys-Rijsoord 1-4, Jong
bon-Vlissingen 0-2, TerneuzenS
4-0.
Reserve-elftallen: Zaamslag 2-Hcx
1-6, Arnemuiden 2-Wolfaartsdïjk21
Oostkapelle 2-Veere 2 4-2, DVO'602
landia 2 1-4, Noad'67 2-Kloetinge2
Dinteloord 2-Kogelvangers 2 1-2, Z»
we 2-WHS 2 4-0, Terneuzen 2-Clinj
1-1 (Terneuzen wint), Aardenbui
Kwadendamme 2 0-3, Vlissingen
Goes 2 0-3, Devo 2-lnternos 2 0-6,
Vrouwen: De Noormannen-Veerej
Aardenburg-Meeuwen 4-4 Meei
wns, Gastel-Smerdiek 0-4, Steen-Oj
4-1
Hoofdklasse A: Ajax-Noordwijk2|
ASWH 12 9 1 2 28 2|.
Koz. Boys 12 8 3 1 27 2l.
TerLeede 12 6 5 1 23
Bennekom 12 6 3 3 21 2
Noordwijk 12 5 4 3 19 2!
Hoek 12 6 0 6 18 2g.
Lisse 12 5 2 5 17 28
ARC 12 5 2 5 17 IS-
Heerjansdam 12 5 1 6 16 18-
Ajax 12 4 3 5 15 12-
Dovo 12 3 3 6 12 IJ,
Volendam 12 2 4 6 10 1),'
Barendrecht 12 2 1 9 7
Marken 12 1 2 9 5 8
Eerste klasse: Oostkapelle-Nieuwl
kerland 2-1VVGZ-Oranje Wit 3-2,
Rijsoord 9 7 0 2 21 26'
GJS 10 6 1 3 19 20.
SSV'65
Kloetinge
LRC
10
1
5 3 1
10 3 6
10 3 5
1 15 22-
2 14 2
4 12 15.
3 11 12-
4 10 13-
6- 10 1).
Thomas Morgenstern werd gisteren tweede bij het Wereldkampioenschap Ski-springen in het Finse Kuusamo. De Australiër moest zijn
meerdere erkennen in de Finse winnaar Janne Ahonen. Jakub Janda uit Tsjechië werd derde bij het WK. foto EPA/Seppo Sirkka
land 2.36,16. Van Gils, 21, Leijten 4.00.
Gent (Bel). Zesdaagse. Eindstand: 1
Slippens/Stam (Ned) 396 punten, op 2
ronden: 2. Keisse/Beikirch (Bel/Dui) 335,
op 4 ronden: 3. Dörich/Kappes (Dui)
240, 4. Risi/Aeschbach (Zwi) 226, op 10
ronden: 5. Villa/Stocher (Ita/Oos), op 14
ronden: 6. Teutenberg/Roberts (Dui/
Aus) 241, op 15 ronden: 7. Matthé
Pronk/Van Mechelen (Ned/Bel) 324.
Amsterdam. NK Derny's. Eind
stand: 1. Kops/gangmaker Fack, op 1
ronde: 2. Kos/Markus, op 2 ronden: 3.
Goenga/De Haas, op 3 ronden: 4.
Pronk/Mooij, op 8 ronden: 5. Vrauw-
deunt/Zijlaart.
Westerschouwen. Zesde wedstrijd
Zeeuwse ATB-Cup. Senioren: 1
Ruud Rentmeester (Goes), 2. Richard
Slabbekoorn (Kapelle), 3. Edzard van
ewijk (Goes), 4. Dennis Raadtgever
(Goes), 5. Jaco Wagenaar (Yerseke), 6.
Joél Dieleman (Vlissingen), 7. Jarno
Veerhoek (Ritthem), 8. Wilco Jonker
(Burgh), 9. Jasper van de Luitgaarden
(Culemborg), 10. Martin Totté (Sint-Jan
steen). Vrouwen: 1. Baukje Doedee
(Driewegen), 2. Nathalie de Roo (Kapel
le), 3. Jacolien Moerdijk (Goes), 4. Rens-
ke Doedee (Kloosterzande), 5 Angelie-
na Huis (Halsteren). Veteranen: 1. Adri
Jongenelen (Bosschenhoofd), 2. Ad Ber-
naerts (Baarle-Nassau), 3. Roedi West-
strate ('s-Heer Arendskerke), 4. Jan Min-
naard (Wemeldinge), 5. Daan Verhulst
(Waarde). Jeugd, 13 t/m 16 jaar: 1.
Bart Maas (Hansweert), 2. Marco Min-
naard (Wemeldinge), 3. Arjan van Dijk
(Buitendam), 4. Maurice van de Berge
(Goes), 5. Henk-Jaap Moorlag (Onst-
wedde). 11/12 jaar: 1. Johan Ooster
huis (Vlissingen), 2. Mike Hendriks
(Steenwijk), 3. Alex Kuijper (Steenwijk).
9/10 jaar: 1. Thomas Oosterhuis (Vlis
singen), 2. Niels van de Boomgaard
(Kattendijke), 3. Ivar Moeleker (Kloetin
ge). -9 jaar: 1. Guido de Neve (Middel
burg), 2. Jasper de Visser (Domburg), 3.
Milan Vader (Middelburg).
Mannen, regioklasse C: Hellas 2 -
EMM 33-11, SOS/Kwiek Sport - WIK
28-25, DES'72 2 - EDH 15-24, HEC - Her
mes 20-17, DWS - Helius 22-21. Eerste
klasse G: Gemini 2 - LifeDesign/Delta
Sport 25-33, Saturnus - Dios 29-16, Snel-
wiek 2 - vdVoort/Quintus 3 25-18, Ato-
mium'61 2 - ETC 20-21, HVL - Westlan-
dia 25-22. Tweede klasse: GSC - Meeu
wen 21-22, HVOS - HWC 2 16-17, Vires
et C - Saturnus'72 23-30. Vierde klas
se: HVOS 2 - Olympus 20-19, Achilles -
Roda'71 3 22-12, Oliveo 3 - Unitas'63 2
15-15, Snelwiek 3 - Achilles 25-26, Vires
et C 2 - Snelwiek 3 32-17. Vijfde klas
se: GSC 2 - MOK 21-16, ASC'95 2 -
LifeDesign/Delta Sport 2 23-17, Wal-
burg'75 3 - EMM 2 14-26, Unitas'63 3 -
Saturnus'72 3 15-25. Vrouwen. Regio
klasse C: Odis - EMM 17-18, Gemini -
Roda'71 21-12, vdVoort/Quintus 3 - HVL
19-19, Hercules - TOGB 24-21, VELO -
Verburch 22-25. Eerste klasse H: Ven
tura 3 - EMM 2 21-5, EHC - Saturnus'72
18-23, Snelwiek - Hellas 3 18-14, HEC -
Savosa 17-27, Atomium'61 - Verburch 2
11-15. Tweede klasse: Olympus - Ro
da'71 2 10-13, DWS 2 - MOK 21-26, Uni
tas'63 - WIK 9-9, Vires et C 2 - lndus'67
20-17. Junioren 3B: Vires et C - Orion
19-12, Atomium'61 - HWC 2 25-8.
Overgangsklasse B: KCC - IJsselvo-
gels 15-13, Vriendenschaar H - Oranje
Wit 17-19, KVS - Excelsior 14-13, Fortis -
HKC 18-11. Stand: KVS 3-5, Fortis 3-4,
Excelsior 3-4, Vriendenschaar H 3-4,
KCC 3-3, Oranje Wit 3-3, HKC 3-1IJssel-
vogels 3-0. Eerste klasse G: Bolnes -
Tweemaal Zes 15-15, Nieuwerkerk - On-
do G 14-13, Tjoba - RWA 15-15, ODO -
Maassluis 12-16. Stand: Maassluis 3-6,
Nieuwerkerk 3-6, ODO 3-4, Tjoba 3-3,
Tweemaal Zes 3-3, Bolnes 3-1, RWA
3-1, Ondo G 3-0. Tweede klasse G:
Merwede - VEO 17-15, ACKC - Swift
12-19, Good Luck - Fiks 18-23, ADO - Sa-
gitta 13-12. Stand: Swift 3-6, Fiks 3-4,
Merwede 3-4, VEO 3-4, ACKC 3-2, ADO
3-2, Sagitta 3-2, Good Luck 3-0. Derde
klasse C: All Ready - Togo 20-11, Ni-
kantes - Oranje Nassau 8-17, NIO - DVS
10-11, Ondo - Olympia S 14-14. Stand:
All Ready 3-6, Oranje Nassau 3-6, Ondo
M 3-3, Olympia S 3-3, Togo 3-2, DVS
3-2, NIO 3-2, Nikantes 3-0. Derde klas
se D: Vriendenschaar B - Oranje Zwart
13-14, Gemini - Spirit 20-18, TOP - DSO
11-9, Seolto - Korbatjo 5-17. Stand:
TOP 3-6, DSO 3-4, Korbatjo 3-4, Oranje
Zwart 3-4, Gemini 3-2, Spirit 3-2, Vrien
denschaar B 3-2, Seolto 3-0. Vierde
klasse B: KVK - Luctor 11-13, BKC
ZKV 14-13, De Voltreffers - SKV 13-8,
Scheldevogels - Atlas 12-11. Stand:
BKC 3-6, De Voltreffers 3-5, Atlas 3-4,
Scheldevogels 3-4, Luctor 3-3, SKV 3-2,
KVK 3-0, ZKV 3-0. Vierde klasse C: 't
Capproen - Blauw Wit 12-14, Stormvo
gels - Erasmus 9-13, Zaamslag - Thor
15-17. Stand: Erasmus 3-6, Thor 3-6,
Blauw Wit 3-4, 't Capproen 3-4, Storm
vogels 3-2, ODI 2-0, Reeuwijk 2-0, Zaam
slag 3-0. Reserve overgangsklasse
B: Tjoba 2 - Excelsior 2 17-10. Jeugd,
overgangsklasse D: Tjoba - Excelsior
10-13, Fortis-OZC 19-17.
Schelluinen
Groote Lindt
VVGZ
Oranje Wit
Rillandia
Nieuw L'land 10 1 1 8 4 12-
Vierde klasse A: Hoedekensl
ke-VCK 0-4, SVD-Borssele 1-3, Kium
gen-Heinkenszand 0-0, Nieuwland-W(
aartsdijk 1-3, Apollo-BevelandersM.
VCK 11 10 0 1 30 27-
Heinkenszand 10 8 2 0 25 33-
Kruiningen 10 7 1 2 22 23
Apollo 12 6 1 5 19 28'
Bevelanders
Krabbendijke 10 5 1 4 16 23'
Wolfaartsdijk 12 4 4 4 16 22
Wemeldinge 11 4 3 4 15 21
Col. Boys
Cadzand 10 4 1 5 13 22
SVD 11 3 1 7 10 12
Borssele
Nieuwland
Hoed'kerke 12 0 0 12 0 7-
RESERVES ZATERDAG
Tweede klasse B: De Zwerver 3-On
je Wit 3 1-3, Wieldrecht 2-Heerjansdi
3 2-5.
10-26 Zwaluwe2
10-25 Seolto 2
10-22 Pelikaan 3
10- 17 Klundert2
10- 14 VVC'68 2
10- 14 DeZwerver3 9-
Derde klasse A: Oostkapelle 3-Seiot
kerke 3 6-1, Bevelanders 2-SSV30-f
Duiveland2 10-24 Dauwendaele3 19
Mevo 2 10-22 MZVC2
GPC3 10-21 Meeuwen 3
Oostkapelle 3 10-16 Bevelanders2 9-
DFS 2 10 - 15 VCK 2
Serooskerke 3 10- 14 SSV'65 3
Derde klasse B: Hoek 3-Cadzand2*
Kloetinge4 10-25 Tern. Boys3 9-
H'zand2 10-23 Krab'dijke
10-19 Wolf'dijk 2
10- 19 Zaamslag 3 18-
11 - 19 MZVC3
10 - 14 Cadzand 2
Drechtstr. 2
Heer'dam3
Wieldrecht 2
Or. Wit 3
Dinteloord 2
Noad'67 2
Wemeld. 2
SSV'65 4
Hoek 3
ZONDAGVOETBAL
Vierde klasse A: De NoormaniH
Oostburg 2-1.
Oostburg 10 7 0 3 21 27-
Aardenburg 10 7 0 3 21 24'
Hulsterloo
Domburg 10 6 1 3 19 23-
Noormannen
Jong Ambon 10 5 2 3 17 25-
Walcheren 10 5 0 5 15 17'
Hontenisse 10 3 1 6 10 15-
Clinge 10 3 1 6 10 18'
Axel 10 3 1 6 10
Koewacht 10 2 2 6 8 11-
Zeeland Sport 10 1 2 7 5 11-
Vierde klasse B: HSC'28-Rimboe52.
HSC'28 10 8 1 1 25
Roosendaal 10 7 3 0 24 I
Odio 10 5 3 2 18 I
Meto 10 5 2 3 17 27-
Steenbergen 10 5 2 3 17
Val Aan 10 5 1 4 16 19'
Luctor'88 10 3 4 3 13 17-
Alliance 10 3 4 3 12 14'
Grenswachters 10
Rimboe 10
NSV 10
Dioz 10 0 2 8 2 3-
Vijfde klasse A: Corn Boys-IJzendijk
4-2, Groede-Hoofdplaat 1-4.
Sluiskil 10-26 Biervliet
Vogelwaarde 10-21 Sluis
Corn Boys 10 - 20 Schoondijke
Hoofdplaat 10 20 SDO'63
IJzendijke 10 - 17 Groede
Graauw 10 - 16 Philippine
mt.iuwztM.iztrrf
Eerste klasse: Rijsoord-Ter Lei
2-1, RCL-Rijnvogels gestaakt (ble
scheidsrechter).
RVVH 8
RCL
22 Reiger Boys
8-19 Rijsoord
9- 17 Wartburgia2
8 -15 Pancratius
8-13 Nootdorp
Ter Leede 2
Rijnvogels
CSW
Oostkapelle
Derde klasse: Sparta'30-GW
oord 2-Terneuzense Boys 5-2.
Stedoco 2 10 -25 GW
10-22 Tricht
10- 19 Meeuwen
10- 18 Tern, Boys
10- 16 Sparta'30
9 - 14 O'kapelle 2
Sleeuwijk
Everstein
Rijsoord 2
GJS
Pap'drecht
Dubak. WK open water. Vrouwen, 5
km: 1. Iltsjenko (Rus) 1.03.11, 2. Popo-
va (Rus) 1.03.43, 3. McLarty (VSt)
1.03.52, 6. Van Dijk (Ned) 1.04.25. Man
nen, 5 km: 1. Cleland (Aus) 56.52, 2.
Hein (Dui) 56.54, 3. Santacaterina (Aus)
56.55.
VLISSINGEN - De basketbal
Iers van BC Vlissingen hebben
de eerste zege van het seizoe
binnen. In Waalwijk was WSG
de sigaar; 76-80.
WSC-BC Vlissingen 76-80: D
eerste helft ging gelijk op
Vlissingen werd in het offensie
geleid door uitblinker Stefa
Schrier. Na twee kwarten stoni
de teller op 38-36. In de tweed
helft zag Vlissingen kans uit t
lopen naar 52-59 door enkel
fraaie schoten van Jeffrey val
Driel. In de slotminuten kwaï
de thuisploeg in foutenlast, '6
dat gaf Vlissingen de kans <l<
wedstrijd vanaf de vrije worp
lijn te beslissen.
Topscorers BC Vlissingen: Stlf'
Schrier 21 punten, Jeffrey
Driel 20, Erwin Hilbert 13.