zc UI Ready hakt Togo in de pan Arjan Bom haalt beslissende punt voor Scaldina )elta Sport blijft naar verrassen Partyservice.nl behoudt de leiding HSD scoort een paar tellen te laat Matige prestaties bij De Gouwe Reyer ,21 lerikzeese korfballers na drie duels ongeslagen aan de leiding erste winst orfballers in SKNWK Staal ijzersterk in Warandeloop Futsalploeg Van Oeveren/WIK naast koploper Zware tijden voor EMM uitslagen maandag 29 november 2004 rHanne van Beugen RIKZEE - De korfballers AU Ready behaalden zater- in de derde klasse de derde iin het zaalseizoen. De Zie- eeënaars lieten Togo alle ken van de zaal zien en won de derby met 20-11. Ready-trainer Robert Jonge- was na afloop tevreden over iverwinning. „We lieten To- vooral het eerste kwartier eerste helft flink lopen, begonnen zelf wat romme- maar na de openingstreffer m er rust in het team. Met hoog baltempo en goede pas konden we de wedstrijd con- BKENS - De korfballers SKNWK hebben zaterdag ferste overwinning van het oen geboekt. De Nieuwerker- versloegen in hun derde btrijd nota bene koploper C2 met 11-10. egenheidscoach Jan Stins ite coach Cees Bax was op va- tie) zag de Nieuwerkerkse een sterke eerste helft afle- en. „Vorige week waren de en het schot slecht ver gil; die waren nu veel ont- nnender. Vooral het aanvals- met aanvoerder Wouter van rle liep korfbaltechnisch Igoed." openingstreffer was voor C 2, maar dat was meteen de Iste keer dat SKNWK tegen achterstand aankeek. De werd bereikt met een •voorsprong. Bij 11-8 in de «de helft liep de souplesse te en naderde BKC tot 11-10, jar de eerste SKNWK-winst pm niet in gevaar. ires SKNWK: Johan van de Lin- 3, Jacco Folmer 2, Trudy Fol- 2, Jaap van Gastel 2, Maria at 1, Wouter van Marie 1 troleren. En we liepen al snel uit naar een 5-1-voorsprong." De eerste drie minuten van de wedstrijd moesten beide ploe gen even aan elkaar wennen, maar dat was zo over. All Ready scoorde binnen één minuut drie doelpunten. Togo was de hele wedstrijd niet bij machte om die achterstand goed te maken. De club uit Goes had vooral de eer ste dertig minuten te veel moei te met het hoge baltempo en de goede verdediging van All Rea dy. Alle ballen onder de korf wa ren voor de Zierikzeeënaars, die zo geen kans weggaven. All Rea dy ving zelf de bal wel goed af onder korf en bleef maar scoren. Vooral de afstandsschoten van Dennis Voshart waren van een hoog niveau. Scoren ging bij To go minder makkelijk. De Goese- naren verloren steeds meer grip op de wedstrijd en dat uitte zich in het spel. De spelers maakten de laatste vijf minuten uit on macht veel overtredingen. Togo ging met een achterstand van 11-4 de kleedkamer in. In de tweede helft ging het spel meer gelijk op. All Ready begon de eerste tien minuten heel slap. De club uit Zierikzee had een grote voorsprong opgebouwd en verloor daardoor de concentra tie. Togo kwam daarentegen be ter uit de rust, maar kon niet profiteren van de schoonheids foutjes van All Ready. De Goese- naren waren te slordig in de af werking. Corné van Rooijen en Johan Kosters probeerden het wel met afstandsschoten, maar die waren niet precies genoeg. All Ready was in sporthal On derdak een maatje te groot voor Togo. Jongejan had op de twee de helft meer aanmerkingen dan op de eerste. „We hadden on danks de grote voorsprong niet mogen verslappen. In de rust moest ik de spelers echt oppep pen. Ik voelde natuurlijk ook dat de wedstrijd onze kant op kwam. Maar het was ook belang rijk dat het publiek mooi korf bal kreeg te zien. Tegen Olym- pia waren ze onze grote steun en ik wilde ze daarvoor bedan ken." Togo-trainer Wim Voorne- velcl was alleen bezig met het tactische spel. „All Ready heeft terecht gewonnen. Dat zal ik niet ontkennen, maar leuk is an ders. Tijdens een wedstrijd te gen een van de toppers merk ik goed dat Togo nog veel moet le ren. De afwerking moet veel be ter. En daar komt bij dat wij niet kunnen beschikken over Dennis (Voshart). Heel de wed strijd droeg hij zijn vak. Ik vond dat hij het verschil maakte." Scores All Ready: Remy Crust 5, Dennis Voshart 3, Jan-Willem, van Nieuwenhuize 3, Anouk van Tig- gelhoven 3, Henk de Graaf 2, Desi re Voshart 2, Manon Torensma 1, Esther Snoek 1 All Ready-aanvoerder Jan-Willem van Nieuwenhuize is zijn tegenstander van Togo (Marcel Joziasse) te snel af. Roel Schipper (rechts) en Yvonne Joziasse (voorgrond) kijken toe. foto Marijke Folkertsma van onze sportredactie ZIERIKZEE - De tafeltennis sers van Scaldina hebben hel kampioenschap in de derde klas se C binnengehaald. Het beslis sende punt werd tegen concu- rent Smash'70 gescoord door Ar jan Bom. Dat gaf enige symbo liek aan de titel. Bom is al jarenlang een vaste waarde in het eerste team van de Zierikzeese club, maar hij lijkt dit seizoen aan zijn tweede jeugd begonnen te zijn. Afgelo pen zomer onderging Bom een knie-operatie en hij lijkt daar sterker dan ooit uit te zijn geko men. In de 24 enkelpartijen die hij dit seizoen speelde, verloor hij er slechts twee. De eerste was tegen Vice Versa'51, de tweede in het laatste duel met Smash'70, maar toen was Scaldi na al kampioen. Het Zierikzeese trio - eigenlijk een kwartet met Cor Smalheer - moest tegen Smash'70 twee pun ten halen en dan was de titel ze ker. Etienne Driessen opende met een driegameszege, Hans Volkeri verloor vervolgens en toen haalde Bom tegen Leen van der Horst het beslissende twee punt binnen. Uiteindelijk won Scaldina het duel met 7-3. Alledrie Scaldina-spelers verlo ren van Theo Koppels. Kerkwerve In dezelfde klasse eindigde Kerkwerve uiteindelijk als der de, dankzij een 7-3-zege op TILBURG - Tommy Staal (10) heeft bij de jeugd voor de vierde achtereenvolgende keer de Wa randeloop gewonnen. De atleet uit Burgh-Haamstede was de snelste op het 1200 me ter lange, modderige parkoers. Zijn tijd was met 3.33 minuten zeer scherp. SVNB 2. Vooraf was zeker dat Kerkwerve gelijk zou moeten spelen of winnen om niet in de gradatieproblemen te komen. Het trio deed wat het moest i doen: winnen. Kerkwerve kon op volle sterkte aantreden tegen Budding, Breas en Lantinga. Stoffel van de Wekken won al les weer eens individueel. Lan tinga en Budding klopte hij in drie games, Breas kwam tot een vijfde game (8-11). Arie de Mik won ook van Breas met 6,7 en 9-11 en klopte ook Lantinga in drieën. Maurice van Slobbe tik te Lantinga ook in drie games naar de nul en samen met De Mik pakte hij ook het dubbel punt. Door de zege ontliep Kerkwerve de vijfde plaats, die verplicht tot het spelen van een degrada tiewedstrijd. Op die plek eindig de nu Witac'89, dat vrijdag in Hoogerheide dat beslissende duel moet spelen tegen het twee de team van Scaldina. ZIERIKZEE - De futsalploeg van Van Oeveren/WIK is weer op gelijke hoogte gekomen met lijstaanvoerder Neffen d'Eule 2 in de eerste klasse van de ZieZa- Vo-competitie van Zierikzee. Dat gebeurde dankzij een 6-3-overwinning op nummer drie moToren Boys. Op doelsal do staat Van Oeveren/WIK op de tweede plaats. De topper in de tweede klasse tussen leider Braber Groenvoor ziening en nummer twee MDO werd een prooi voor de koplo per: 5-1. Nugrin/Sjaak klom door een 11-3-zege op Mainbaln- ce naar de tweede plaats. In de derde klasse bleef Garage Sla ger ook in zijn achtste wedstrijd zonder puntverlies. Dit keer moest De Vuurtoren er met 12-2 aan geloven. orWim Kakebeeke IETERMEER - Wie had dat it durven dromen? Na vijf Bpetitierondes staat Life sign/Delta Sport op de twee plaats. Slechts één puntje iter leider HVL. Dat scenario s voor de Zierikzeese hand- Uers dit seizoen ondenkbaar icht. niddels weten de insiders wel Ier. Zeker na de eclatante ze- gisteren bij de reserves van mini. In sporthal de Veur in ïtermeer werd een wervelen show opgevoerd: 25-33. In srikzee is iets moois aan het leien. Dat staat vast. en ruim een half jaar geleden ip Niemans als oefenmeester rd aangesteld, was de eerste ik plezier brengen in het ndbalspelletje. Geen ingewik- Ide materie. Alles recht toe iht aan. Snelheid, snelheid en geens snelheid. Dat is wat de ÈUwerkerker voor ogen had I de Schouwse ploeg. Het ei- i enthousiasme overbrengen de groep. De rest volgt dan ozelf. Het seizoen is nog pril. blauwhemden zijn nog maar E weken aan de slag in de com- ütie. Maar er is inmiddels d veranderd. Na de zeperd op eerste speeldag (er werd dik doren van ETC: 27-17) is de g naar boven ingeslagen, stlandia (27-23), HVL 1-19) en Gemini 2 (25-33) wer- i aan de zegekar gebonden, gen de reserves van Ato- nm'61 kwam men met de ink vrij: 23-23. a tweede plek is nu de reali- t Desalniettemin blijft keuze- - Jaap Niemans kalmpjes on- het prille succes van zijn pu ien. „We leggen onszelf geen 5 op, beslist niet. Wat in de zit, is echter mooi meegeno- n. In mijn beleving is het een optelsommetje. Je ziet duidelijk dat de groep beter op elkaar raakt ingespeeld en de trainings- arbeid begint zich te vertalen in prestaties." De 49-jarige oefenmeester loopt lang genoeg mee in het hand balwereldje om te zien dat er wat moois groeit. „Er liggen mo gelijkheden en dat opent per spectieven. Gewoon van week tot week blijven we de boel be naderen. Waarom zouden we dat nu opeens moeten verande ren?" Een van de sterke punten in Zoe- termeer waren de scores van al le posities. Joey Aertssen is al weken gangmaker in de ploeg. Een constante factor binnen de Zierikzeese ploeg. Gisteren zet te de voormalig EMM-er maar liefst achtmaal de dekking van Gemini op het verkeerde been. Assistentie kwam er onver wacht van het trio Guust Sluijs, Ricky Evertse en de grieperige Bob van Lint. Allen maakten zes treffers. Niemans was giste ren duidelijk in z'n element met het hoge speltempo. Niemans: „We hebben een jonge ploeg, dus het moet razendsnel gaan. Tegen Atomium'61 was het alle maal routine. Die drukken het tempo. Dan wordt het link." Het attractieve spel golfde na een rommelige start - 5-1 achter - op en neer. Eenmaal op drift was er geen houden meer aan. Bij de pauze was de buit al bin nen. De blauwhemden dicteer den het spelletje vanaf die fase tot het eind. Minpuntjes waren er ook. De start was niet alleen rommelig maar ook traag. Nie mans: „Vijfentwintig tegentref fers vind ik wat veel. In mijn ogen liepen ze er te makkelijk doorheen in het centrum." Scores Delta Sport: Joey Aertssen 8, Bob van Lint, Ricky Evertse en Guust Sluijs allen 6, Erwin Bos 3, Jordy en Jimmy Niemans 2. Philip van der Male haalde een zwaarbevochten zege binnen namens koploper Partyservice.nl. foto Marijke Folkertsma door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - De driebanders van Partyservice.nl hielden on danks en dankzij een gelijkspel tegen naaste concurrent BH Keukens 1 de leiding in poule vier van de vierde divisie in de landelijke competitie drieban den groot. Na een spannende strijd deelden de beide teams de punten en handhaafden daar mee de status quo. De openingspartij tussen Piet Kox en René van Oorschot be gon nogal stroef. Maar nadat Vrouwe Fortuna de thuisspeler een handje toestak, kwam er meer vaart in en ging de winst naar Kox. Op de andere tafel ontspon zich een fraai gevecht tussen de enige echte Zeeuw in het Schouwse team Philip van der Male (Kox en Suykerbuyk hebben hun wortels in Brabant en Eickenboom in Limburg) en Leo Oostvogels. Ook hier een wat moeizame start, maar toen de zenuwen eenmaal waren afge legd, begon het vuurwerk pas echt. Het initiatief lag voortdurend bij Van der Male, maar telkens als hij middels een kleine serie afstand nam, vocht Oostvogels zich weer op gelijke hoogte. Dat gebeurde tot vier keer toe en dat maakte de partij tot een mooi schouwspel. Toen echter de jon ge Nieuwerkerkenaar bij een tussenstand van 19-16 opnieuw toesloeg met een serie van vier was het verschil gemaakt en kon de winst hem niet meer ont gaan. De tegenstand was gebro ken. Met negen punten in de laatste zes beurten voor Van der Male was het slot van de partij indrukwekkend, zijn moyenne 0.714 en de winst een feit. Lossen Met een 4-0-voorsprong bij de pauze leek er geen vuiltje aan de lucht voor de Zierikzeese gasthe ren. Dat pakte anders uit. Jan Eickenboom ging lang met zijn tegenstander Jaap Hoekman ge lijk op, maar moest aan het eind van de partij lossen en verloor. Op de andere tafel onderging Jan Suvkerbuyk hetzelfde lot. Joost Havermans, die het wapen van de verdediging uitstekend beheerste, liet de thuisspeler lang in de waan een kans te ma ken. Op de beslissende momen ten sloeg hij echter toe en haal de de strijd naar zich toe. Winst voor hemzelf en een remise voor zijn team was de beloning. Partyservice blijft met een punt voorsprong op BH Keukens en twee op Korenbeurs/'t Kaaitje aan de leiding. Partyservice.nl - BH Keukens 1 4-4. Jan Suykerbuyk - Joost Haver mans 25-30, 64 beurten; Jan Eickenboom - Jaap Hoekman 21-25, 39; Philip van der Male - Leo Oostvogels 25-16, 35; Piet Kox - René van oorschot 20-16, 43. gf Peter Snelders EDA - HSD verloor de top- r in de reserve derde klasse de hockeycompetitie voor nnen tegen Breda 10. Met 4-3 k de ploeg uit Zierikzee aan I kortste eind. Daardoor !mt Breda de tweede plaats if van HSD en verhuist die foatie naar de derde plaats. 'D verdiende in dit evenwich- 6 duel minimaal een gelijk- spel. Dat zat er in. Maar toen Jacco Philippo in de slotsecon den van dit bewogen duel aan legde en 4-4 scoorde, floot de scheidsrechter af en stelde dat hij voor het schot reeds had afge floten. Een niet vaak toegepaste beslissing als een ploeg in de aanval is. De arbitrale leiding was toch matig op dreef in dit treffen. Zoals gebruikelijk in uit wedstrijden volgde de bezoeken de formatie met argusogen de ar bitrale leiding. De scheidsrech ters van de thuisploegen op laag niveau vormen al jaren een dis cussiepunt. Hun integriteit wordt met regelmaat in twijfel getrokken door de bezoekende ploeg. Dat was nu niet anders. Toch ontspon zich ondanks die matige leiding een interessant duel op het sportpark in Breda. Na ruim tien minuten nam de thuisploeg de leiding toen een voorzet rechtstreeks in het doel belandde. Nog voor de pauze kwam de Zeeuwse formatie langszij via een tip-in van Ike Jo- zaisse. HSD nam kort na rust de leiding via een strafcorner van Arjan Wolters. Breda boog daar na die achterstand om in een voorsprong van 3-2. HSD toon de opnieuw karakter en knokte zich langszij. Uit een variant door Lucien Roelandt SEROOSKERKE - Manege De Gouwe Reyer was blijkbaar voor veel dressuurpaarden en hun ruiters niet de ideale accom modatie om hun kunsten te ver tonen. Vooral in de eerste proef presteerden veel viervoeters op vallend matig. Als lid van de Gouwe Reyers en gewend aan de omgeving had den de viervoeters van Truud Francke daar blijkbaar weinig last van. De amazone uit Gapin- ge kon het clubhuis zelfs verla ten als spekkoper. In de klasse B eiste ze met Surprice tweemaal het oranje erelint op. En in de klasse M was Francke met Pom pidou in beide proeven de beste. Ze was daarmee één van de wei nige deelnemers die constante, netjes gereden proeven liet zien. In de klasse B, die ze met over macht won, zag ze in beide proe ven zelfs de erèlinten vergezeld van twee winstpunten. De 173 punten waren voor de Gapingse ook ruim voldoende voor de hoogste dagscore. Ook in de klasse LI werd er re delijk gepresteerd. Daar mocht ruim zestig procent de piste met een winstpunt verlaten. In de eerste proef stuurde Julia Poppe haar Romeo met 162 punten naar de zege. Pompidou liep in de tweede proef, met Eline Fran cke in het zadel, met 164 punten naar het derde oranje erelint. DEN HAAG - De handballers van EMM hebben een flinke ne derlaag te slikken gekregen te gen Hellas 3. Het werd maar liefst 33-11. De mannen van EMM hebben niets te zoeken in de regioklas se. Zonder Vincent van der Meij- den (alleen inzetbaar in thuis duels) is in uitwedstrijden schot kracht een probleem. En daar kwam nu ook nog de heupblessu re bij van Ben Benoit Alexan der. Tegen de reserves van Hel las was de strijd bij rust al be slist: 18-7. In december hoopt trainer Dingemanse punten te pakken. „Lukt dat niet, dan moeten we serieus aan degrada tie denken." Scores EMM: Eric Dingemanse en Jean-Marie Toubiana 4, Wally Houtepen 2 en Tijs de Vos. Zierikzee. Recreatieve competitie. Eerste klasse: van Oeveren/WIK - mo Toren Boys 6-3, Neffen d'Eule 1 - Markt- zicht 3-5. Neffen d'E. 2 v Oeveren/WIK moToren Boys Neffen d'E. 1 Eeth. Marktz Tops Int. 7 0 8 3 0 8 0 0 1 21 87- 20 1 21 53- 22 4 12 40- 30 5 9 33 - 44 5 9 29- 46 8 0 22- 104 Tweede klasse: MDO - Braber Groen voorziening 1-5, IB Wijnstekers - FC Kerkwerve 4-6, Nugrin/Sjaak - Mainba- lance 11-3. van een strafcorner scoorde Bert-Jan Zondag op aangeven van Robert Jobse 3-3. Vijf minu ten voor het einde werd het 4-3. In de slotseconden floot de scheidsrechter af toen Jacco Phi lippo de bal in het doel van Bre da sloeg. Ric Holthe tot Echten moest enkele minuten eerder het sportpark verlaten en naar het ziekenhuis om een wond bo ven zijn scheenbeschermer te la ten verzorgen. Braber Grv. Nugrin/Sjaak IB Wijnstekers MDO FC Kerkwerve Mainbalance 8 6 1 1 19 33- 15 1 2 16 41- 15 1 3 13 32- 33 2 3 11 35- 28 0 6 6 21- 48 4 23- 44 Derde klasse: Garage Slager - De Vuurtoren 12-2, IPZ - SV Dreischor 2-9, Zeelandia - Stella Boys 3-2. Garage Slager 8 8 0 0 24 57- 19 SV Dreischor 8 4 1 3 13 34 - 20 IPZ 8 4 1 3 13 35- 39 Stella Boys 8 3 2 3 11 35- 26 Zeelandia 8 2 0 6 6 20- 42 De Vuurtoren 8 1 0 7 3 19- 54 Zierikzee. Recreatieve competitie. Poule A: Schouwse bouwmaterialen handel - vc Lob 2-1, Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 - Zeelandia 0-3, Big Boss - Wea/Mevo'80 0-3. Stand: 1. Zee landia 1 6-15, 2. Schouwse bouwmate rialen handel 7-13, 3. Wea/Mevo'80 1 7-12, 4. vc Lob 5-11, 5. Big Boss 7-6, 6. Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 8-2. Poule B: HCR De Kroon/Wiska 1 - Prak tijk JarvCluzona 2-1, Sgravo-de Verf- bron - Bijdevaate Hypotheken 2-1, con- nexxion - Profile Tyrecenter Rinus Roon 0-3. Stand: 1 HCR De Kroon/Wiska 1 7-19, 2. Profile Tyrecenter Rinus Roon 7-18, 3. Praktijk Jan/Cluzona 7-15, 4. Raviartolhoek Schilderbedrijf 7-9, 5. Brogum 7-8, 6. Bijdevaate Hypotheken 7-7, 7. Sgravo-de Verfbron 7-5, 8. con- nexxion 7-2. Poule C: FIXET Schuddebeurs - WOZ 3-0, Schilder de Oude/Kwiek H4 - Marleco/C 1000/Cluzona 0-3. HCR De Kroon/Wiska 2 - De Brug 2-1. Stand: 1. Marleco/C 1000/Cluzona 7-19, 2. FIXET Schuddebeurs 7-17, 3. De Brug 7-13, 4 HCR De Kroon/Wiska 2 7-12, 5. Schilder de Oude/Kwiek H4 7-10, 6. Sgravo-DEK verkeersopleidingen 6-5, 7. Zeelandia 2 6-3,8. WOZ 7-2. Poule DA: Bolle Dier&Tuin/Wik 1 - Maz da Legemaate 2-1, Kwiek/Sporthuis Zie rikzee D1 - Wea/Mevo'80 Meisjes 2-1, DRV accountants/Wik 2 C 1000/Cluzona 2-1. Stand: 1. DRV accountants/ Wik 2 7-20, 2 Wea/ Me- vo'80 Dames 1 6-15, 3. C 1000/ Cluzona 8-15, 4. Bolle Dier&Tuin/Wik 1 7-13, 5. Mazda Legemaate 7-10,6. Kwiek/ Sport- huis Zierikzee D1 7-5, 7. Profile Tyrecen ter Rinus Roon dames 7-4, 8. Wea/Mevo'80 Meisjes 7-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39